11 tipů na nejlepší afrodiziaka (přírodní) – recenze

Shrnutí: Nemáte tolik chuť na sex a přemýšlíte, jak ji zvýšit? Naštěstí jsou tu bezpečná přírodní afrodiziaka, která vám můžou významně pomoct. V tomhle článku jsem pro vás srovnala jedenáct nejlepších. Které se umístily na prvních příčkách?

 • Na 1. místo jsem dala produktu Feminus, plnému přírodních ingrediencí, které přispívají k lepšímu sexuálnímu apetitu u žen.
 • 2. místo u mě má Primulus, doplněk stravy pro muže s vitamíny a bylinkami k podpoře energie a chuti na sex.
 • A 3. místo získala Organic Maca od značky Blendea. Obsahuje hned 4 druhy macy, které jsou známé svými efektivními afrodiziakálními účinky.

Co se v článku dočtete dál?

V čem spočívá tajemství afrodiziak[1] a která se hodí pro muže a ženy?[3][4] Jaké bylinky, koření a potraviny mají afrodiziakální účinky[7] a co dalšího může pomoci ke zvýšení libida?

TOP  1. místo

Feminus

Orientační cena: 570 Kč
Proč 1. místo?

Jelikož je to doplněk stravy s přírodním složením, který pomáhá vyrovnat hladiny hormonů v těle, a tím přispívá ke kvalitnějšímu sexuálnímu životu. Produkt obsahuje například ženšen, řeřichu, kotvičník zemní nebo muiru puamu.

2. místo

Primulus

Orientační cena: 570 Kč
Proč 2. místo?

Protože jde o doplněk speciálně vyvinutý pro muže, který díky směsi bylinných extraktů, vitamínů a minerálů pomáhá vyladit hladinu testosteronu v těle. Produkt přispívá k lepší výkonnosti, zlepšuje erekci, libido a sexuální život vůbec.

3. místo

Blendea Organic Maca

Orientační cena: 420 Kč
Proč 3. místo?

Jde totiž o kvalitní, certifikovaný bio produkt, který obsahuje hned čtyři druhy bylinky známé pro afrodiziakální účinky, Macy peruánské. Přispívá k hormonální rovnováze, stimuluje sexualitu a má příznivý vliv na plodnost.

Jedenáct nejlepších přírodních afrodiziak

 1. Feminus 570 Kč (60 tablet)
 2. Primulus 570 Kč (60 tablet)
 3. Blendea Organic Maca 420 Kč (90 kapslí)
 4. Nobilis Tilia masážní olej Tantra 440 Kč (200 ml)
 5. Salvia Paradise Ženšen pravý 500 Kč (120 kapslí)
 6. Kvitok Afrodiziakální dárkový balíček 500 Kč (50 ml + 60 ml + 30 ml)
 7. Maca BIO prášek 590 Kč (250 g)
 8. Diochi Androzin 500 Kč (50 ml)
 9. Salvia Paradie Damiána 360 Kč (120 kapslí)
 10. Adiel Kotvičník zemní 320 Kč (90 pilulek)
 11. BrainMax Yerba Maté 500 Kč (1000 g)

Co jsou to afrodiziaka a jak fungují?

Když se řekne slovo „afrodiziakum“, také vám to připomíná jméno bohyně Afrodity?

 • Podle bájí a pověstí byla Afrodité nejkrásnější bohyně světa. Byla symbolem lásky, plodnosti i vášně. A víte čím byla nejzajímavější? Zdobilo jí věčné mládí. A právě od jejího jména vznikl název „afrodiziakum“.
 • Afrodiziaka označují všechno, co způsobuje nějaké sexuální povzbuzení.[1][2] Jejich objevení a používání není žádná novinka, znali je už staré civilizace a zcela vědomě je používali. Jednalo se různé nápoje, koření, odvary či tinktury, které se aplikovaly při obřadech či rituálech.

Každý máme něco, co nás trápí, nebo nám znepříjemňuje život. To bychom mohli nazvat problémy. Naštěstí na většinu problému existují řešení. A na problémy zdravotního rázu jsou většinou řešení ve formě úprav jídelníčku, přidání vitamínů, nebo třeba léků či doplňků stravy. 

Zde máte proto seznam článků, které odpovídají na mnoho otázek a pomáhají nalézt jednoduchá řešení: 

Liší se afrodiziaka pro ženy a pro muže?

Ve výsledku mají afrodiziaka pro ženy i muže stejný cíl – zvýšit sexuální libido a touhu. U každého pohlaví se ale tyto látky projevují trošku jinak.

 • Afrodiziaka umí prokrvit orgány v malé pánvi. U mužů dokáží pomoci s erekcí, ženy uvolní a zvýší jim sexuální touhu.

Nejlepší přírodní afrodiziaka pro muže

V přírodě se nachází ohromné množství látek, které mohou lidem navodit chuť na sex, uvolnit je a jako bonus zlepšit i celkovou vitalitu.

Tyto ořechy jsou velkým zdrojem vitamínu B2, E a vápníku. Velmi pozitivně ovlivňují libido a mají i pozitivní vliv na počet spermií a erekci.[3] Dejte si hrstičku mandlí cca 4 hodiny před očekávaným sexem.

Napadlo by vás, že zrovna med, česká lokální potravina, funguje jako afrodiziakum? Jeho účinky v této oblasti znaly už prastaré civiliuace. Říkávalo se mu „jídlo Bohů“. Med prý dokáže obnovit ztracenou sexuální energii.

Potravina, které je typická pro středomoří, spíše než pro naše nadmořské výšky, nicméně až pojedete na romantickou dovolenou, určitě si je dejte. Tvrdí se, že artyčoky rozehřívají okolí genitálií.

Nejlepší přírodní afrodiziaka pro ženy

Stejně jako muži dokáží pomocí různých prostředků nebo pokrmů povzbudit svou erekci, i ženy mohou zvýšit sexuální libido konzumací určitých látek.

Maca,[4] tolik známá bylinka, pomocí které se řeší například i neplodnost či špatný menstruační cyklus u žen. Maca je v jistém slova smyslu kouzelnice. Tvrdí se, že je jedném z nejsilnějších afrodiziak vůbec. Zvyšuje chuť na sex, podporuje libido a uvolňuje mysl.

Kotvičník zemní neboli tribulus[5] je součást mnoha tinktur, ale i tabletek, které podporují ženský hormonální systém. Podporuje libido, vyrovnává hladinu cukru a zlepšuje funkce kardiovaskulárního systému.

Nesmím opomenout ani ženšen,[6] který už podle názvu přísluší něžnému pokolení. Tato rostlinka umí podpořit sexuální libido, zvyšuje touhu a odstraňuje napětí. Dále zvyšuje sexuální apetit, podporuje prokrvení organismu, zvyšuje energii a celkově posiluje imunitní systém.

Podle některých studií je ideální užívat 900 mg ženšenu denně.

Další přírodní afrodiziaka:

Kromě výše zmíněných afrodiziak existuje spoustu dalších, které vám nyní přiblížím:

Bylinky

Mezi bylinkami lze najít celou škálu afrodiziak:

Tato bylinka připomíná na první pohled vinnou révu – účinky má ale mírně odlišné. V jejich listech jsou obsažené éterické oleje a arbutin, což je antibakteriální látka. 

Damiánu používali již Mayové. Uvádí se, že pokud budete Damiánu konzumovat cca hodinu před stykem, budete mít větší sexuální prožitek.[7]

Této bylince se říká „koňská síla“, protože se skládá z kombinace slov „kůň“ a „vůně“. A své „koňské“ vlastnosti jen a jen potvrzuje. Zvyšuje sexuální výkonnost, fyzickou kondici a uvolňuje stres.[8]

ashwagandhy se používá hlavně kořen, ale můžete sehnat i extrakty z listů. Výtažky můžete najít ve formě tobolek nebo prášku. Kořen se používá převážně jako čaj.

Ginkgo biloba[9] má své kořeny v tradiční čínské a ajurvédské medicíně. Jedná se o strom, který je také známý jako jinan dvoulaločný. Dorůstá až 40 metrů a roste  neuvěřitlených 1000 let. Má jasně zelené, vějířovité listy, které se sklízejí na konci léta. Můžete si z něj udělat čaj nebo zakoupit například tinkturu.

Koření

Chilli papričky přicestovaly do Evropy v 16. století. Zpočátku se chilli používalo na kožní, nakažlivé nemoci. V současnosti se dávají nejen do vynikajících pokrmů na dochucení, ale působí právě jako afrodiziakum, neboť stimulují krevní oběh a tím prokrví celé tělo.

Máta je považovaná za afrodiziakum hlavně díky své opojné vůni a chuti. Mimo jiné podporuje trávení a pomáhá při nevolnostech žaludku.

Zázvor byl velmi populární již ve starověku.[10] Byl považován za zdroj síly a lásky. Tvrdilo se, že muži, kteří čichali k zázvoru, byli nadprůměrní milenci. Můžete z něj zkusit čaj nebo si ho nastrouhat do nějakého pokrmu.

Kdo by neznal vanilku, že? Většina lidí ji miluje pro její jemnou a příjemnou chuť. Přidává se do dezertů, olejů, ale i kosmetiky. Málokdo asi tuší, že se jedná o druh orchideje, která může dorůst až několik metrů. Z této rostliny se sklízejí semena. Po jejich zpracování se z nich de facto stane koření. Jako afrodiziakální přípravky se vyrábí například různé masážní nebo esenciální oleje s přídavkem vanilky.

Uvádí se, že nápoj, který se připraví z celé skořice, pomáhá na menstruační bolesti a ženské gynekologické problémy. Vůně skořice má afrodiziakální účinky a jedna studie prokázala, že stimuluje sexuální funkce.[11]

Potraviny

Níže míněné potraviny také mají afrodiziakální účinky. Můžete je konzumovat jen tak nebo je přidat do pokrmů či dezertů. Snažte se je jíst pár hodin před předpokládaným milováním.

 • Pistácie
 • Hořká čokoláda
 • Chřest
 • Granátové jablko
 • Ústřice
 • Banán

Afrodiziaka z historie, kterým se raději vyhněte:

Nádherná rostlina s květy, které vypadají jako andělské zvony. Na pohled dechberoucí, ale pod jejich překrásnou slupkou se skrývá nebezpečné tajemství. Durman je totiž velmi psychotropní a může při předávkování způsobit až smrt. Řadí se na seznam „zakázaných rostlin“. Raději se mu tedy vyhněte.

Španělské mušky jsou afrodiziakum nerostlinného původu. Základem tohoto „produktu“ je kantaridin, který se získává z brouka zvaného puchýřník lékařský. Těla těchto brouků se usuší, extrahujý a poté prodávají jako španělské mušky. Dejte si ale velký pozor, protože tento brouk má v sobě prudký jed a při kontaktu s pokožkou nebo sliznicemi může způsobit velkou paseku. Takže od španělských mušek ruce pryč!

Jaké jsou další přírodní možnosti pro zvýšení sexuální rozkoše?

Především klidná a uvolněná mysl. Ačkoli je jasné, že ne vždy to jde. Žijeme v hektické době, která nám umí dát pěkně zabrat. To však nic nemění na tom, že vnitřní klid je velmi důležitý i v oblasti sexuálního života.

Zkuste večer nepracovat a naladit se s partnerem na podobnou vlnu. Dejte si dobrou večeři, víno, povídejte si. Můžete si zapálit svíčku, udělat vzájemnou masáž. Cokoliv, co vám bude příjemné.

1. místo

Feminus

Výborný doplněk podporující ženskou sexualitu, který obsahuje vitaminy, minerály a přírodní extrakty.

Orientační cena: 570 Kč

Proč je Feminus na 1. místě?

Na první příčku jsem umístila Feminus hlavně proto, že má zcela přírodní složení. Neobsahuje žádná aditiva ani hormony, a přesto skvěle funguje. Podporuje nejen zdravou sexualitu, ale také imunitní systém, správnou funkci močové soustavy a velmi blahodárně působí také na ženské reprodukční orgány.

Užívání tohoto doplňku pomůže docílit optimální hladiny hormonů v těle, přispěje ke zvýšení energie a ke kvalitnějšímu spánku. A to vše pak přirozeně povede k tomu, že budete mít i větší chuť na sex.

Uživatelské recenze

Na stránkách výrobce (feminus.cz) má tento produkt výborné skóre – pět hvězdiček z pěti – a zákaznice zde mimo jiné oceňují složení výrobku bez chemie. Pozitivní zkušenosti s produktem pak konstatují i ženy na Heurece, kde se například píše, že doplněk zvyšuje energii, zmírňuje pocení a pomáhá s podrážděností.

Dále o produktu

Feminus obsahuje řadu přírodních látek, například indický ženšen, řeřichu, kakaový extrakt, kotvičník zemní, muiru puamu, anděliku čínskou, damiánu pravou. Kromě toho ve složení najdete i vitamíny (C, E, B6, B12, D3) a zinek.

Výrobce doporučuje dávkovat po dvou tabletách denně. 

Cena produktu se pohybuje okolo 570 korun za 60 tablet.

2. místo

Primulus

Doplněk pro muže s obsahem vitaminů, minerálů a bylinných extraktů, který přispívá ke kvalitnějšímu sexuálnímu životu.

Orientační cena: 570 Kč

Proč je Primulus na 2. místě?

Druhé místo jsem se rozhodla věnovat produktu Primulus, protože se jedná o účinný doplněk stravy speciálně vyvinutý pro muže. Tento výrobek pomáhá docílit optimální hladiny testosteronu v těle, zlepšuje výkonnost, sexuální aktivitu, erekci i libido. 

Mimo to doplněk přispívá ke kvalitnějšímu spánku a k vitálnějšímu životu.

Uživatelské recenze

Perfektní hodnocení se objevují na stránkách prodejce (primulus.cz), kde muži o produktu píší třeba to, že skutečně pomáhá „být výkonnější na všech frontách“ nebo že je sex při užívání doplňku „delší a vícekrát opakovaný“. Na Heurece zase jeden zákazník eufemisticky konstatuje, že je jeho žena „nadšená, že už není takový lenoch“. A dle recenzí na zbozi.cz je třeba chvíli počkat, než se výsledky dostaví. Takže i s tím je potřeba dopředu počítat a nevzdávat se hned.

Více informací

Tento doplněk obsahuje vitamíny (C, D3, B6, biotin), minerály (zinek, hořčík, selen), extrakt z černého pepře, kotvičníku zemního nebo třeba z pískavice.

Tento doplněk by se měl dávkovat po dvou tabletkách denně, nejlépe ráno a večer.

Produkt je vyrobený v České republice a je laboratorně testovaný.

Cena za jedno balení je okolo 570 korun.

3. místo

Blendea Organic Maca (mix 4 druhů)

Certifikovaný bio doplněk obsahující čtyři druhy macy peruánské, který pomáhá stimulovat libido.

Orientační cena: 420 Kč

Proč je Organic Maca od značky Blendea na 3. místě?

Třetí místo jsem věnovala produktu od značky Blendea se čtyřmi druhy Macy, protože jde o certifikovaný BIO produkt, který má příznivý vliv na ženskou hormonální rovnováhu, plodnost a samozřejmě také na sexualitu. Řeřicha peruánská (která je také známá pod označením Maca) totiž dokáže právě libido velice dobře rozproudit.

Kromě toho má tento doplněk vliv na celkovou fyzickou kondici (což se vždycky hodí) a protože má řeřicha schopnost stimulovat tvorbu dopaminu (= hormonu štěstí), podporuje i dobrou náladu.

Uživatelské recenze

Na stránkách zbozi.cz má tento doplněk přes 90 % a píše se tu, že mimo jiné redukuje únavu a zvyšuje energii. A e-shop blendea.cz, na kterém produkt seženete, je rovněž spolehlivou volbou. Na Heurece zákazníci oceňují přehlednost webu, rychlost doručení a občas i nějaký ten dáreček jako bonus.

Další informace

Výhodou tohoto produktu je také to, že obsahuje mix čtyř druhů řeřichy (tj.  žluté, červené, fialové a černé), což přirozeně zvyšuje jejich sílu.

Doporučené dávkování doplňku je po 3-6 kapslích za den, přičemž je třeba tabletky zapít dostatečným množstvím vody. Kapsle neobsahují sóju, lepek ani konzervanty, a protože mají rostlinný původ, mohou je i vegetariáni.

Cena za produkt se pohybuje okolo 420 Kč / balení (90 kapslí).

4. místo

Nobilis Tilia masážní olej Tantra

Orientační cena: 440 Kč

Proč jsem vybrala masážní olej Tantra od Nobilis Tilia?

Jelikož tento olej na masáže od české značky Nobilis Tilia umí prohloubit prožitek z tantrické a erotické masáže. Obsahuje éterické oleje se smyslnou exotickou vůní, které zmírňují únavu, napětí a postupně uvolňují celé tělo i mysl. Afrodiziakální účinky éterických olejů dávají prostor přirozené intuici a hravosti. 

Nobilis Tilia produkuje tu nejkvalitnější přírodní kosmetiku. Většina produktů má jedny z nejpřísnějších certifikátů CPK nebo CPK BIO, které zaručují nejvyšší kvalitu surovin i výrobního procesu.

A jaká je cena? 200 ml vás vyjde na cca 440 korun.

5. místo

Salvia Paradise Ženšen pravý 6letý BIO

Orientační cena: 500 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila ženšen pravý od Salvia Paradise?

Protože tyto kapsle obsahují prémiový extrakt šestiletého ženšenu pravého, který pochází z pohoří Čchang-Paj. Ten má blahodárný vliv na psychiku, výkonnost, soustředěnost, stres i sexuální funkce a hormonální systém.

Ženšen pravý se také doporučuje při únavě, stresu, únavě, poruchách soustředění či k regeneraci po fyzické aktivitě.  Dále také osvěžuje tělo a přispívá k vytrvalosti, vitalitě a podporuje imunitní systém a sexuální zdraví.

Navíc, ačkoli mají kapsle povzbuzující efekt, neovlivňují kvalitu spánku (pokud si je tedy nedáváte těsně před spaním), nemají vedlejší účinky a nevzniká na nich závislost. To je super, že?

A jak dávkovat? Výrobce doporučuje 2 tobolky 1× denně, cca 20 minut před jídlem.

120 kapslí vás bude stát cca 500 korun.

6. místo

Afrodiziakální dárkový balíček

Orientační cena: 550 Kč

Čím mě zaujal afrodiziakální dárkový balíček od značky Kvitok?

Jelikož se jedná o skvělý tip na dárek pro partnera nebo pro partnerku. Sada má velmi příjemnou, kořeněnou vůni zázvoru, heřmánku a gerania. Balíček ukrývá speciální směsí esenciálních olejů s afrodiziakálními účinky. Plamínek sójové svíčky navodí příjemnou atmosféru a olej vás připraví na úžasnou masáž.

Sada produktů je zabalená v krásné papírové krabičce.

Kolik balíček stojí? Cca 550 korun.

7. místo

Maca BIO prášek

Orientační cena: 590 Kč

Proč jsem vybrala BIO Macu v prášku od Vitalvibe?

BIO Maca prášek dokáže tělo povzbudit a navodit normální psychický stav mysli. Navíc podporuje i fyzický výkon a pomáhá udržet vitalitu. Udržuje normální hormonální hladinu a podporuje sexialitu a plodnost.

Tento prášek je od značky Vitalvibe, což je česká značka, která vznikla v roce 2008.

A jak dávkovat? 1-2 čajové lžičky přidejte do nějaké tekutiny, kaše či jogurtu.

A cena? 250 g, což je dávka na 25 až 50 dní, vyjde na cca 590 korun.

8. místo

Diochi Androzin

Orientační cena: 500 Kč

Proč jsem vybrala Androzin od Diochi?

Protože tyto bylinné bioinformační kapky se hodí jak pro muže, tak pro ženy. Najdete v nich mimo jiné výtažky z kotvičníku, který podporuje celou močovou soustavu, kardiovaskulární a imunitní systém. Dále například ženšen nebo slunečnici roční.

Jak dávkovat? Doporučuje se užívat 3× denně 20 kapek.

Cena za 50 ml je cca 500 korun.

9. místo

Salvia Paradie Damiána

Orientační cena: 360 Kč

Proč tu je také Damiána od značky Salvia Paradise?

Kapsle 100% čisté Damiány podporují  sexuální a mentální kondici, zvládání stresu, udržení optimální tělesné hmotnosti.

Damiána je malý keř, který roste po celém Mexiku a v částech střední Ameriky. Tato bylinka umí uvolňovat stres, přináší duševní pohodu a podporuje sexuální zdraví . 

Jak užívat? Doporučuje se dvě tobolky dvakrát denně. A cena? Cca 270 korun za 60 kusů a 360 korun za 120 kusů.

10. místo

Adiel Kotvičník zemní

Orientační cena: 320 Kč

Čím mě zaujal kotvičník zemní od značky Adiel?

Kotvičník zemní v pilulkách působí velmi příznivě na hormonální aktivitu a pohlavní soustavu obecně. Uvádí se, že přispívá ke zvýšení produkce ženských hormonů, které ovlivňují ovulaci a následně i plodnost. 

Tento produkt je koncentrát z této rostliny v poměru 4:1, což je nejvyšší koncentrace účinné látky na trhu. Výrobce zmiňuje, že na tělo začíná výrobek působit cca za 2-4 týdny.

Jak dávkovat? Doporučuje se užívat 2-3 kapsle denně po jídle. 

Cena za balení je cca 320 korun.

11. místo

BrainMax Yerba Maté Afrodiziak

Orientační cena: 500 Kč

Proč jsem vybrala Yerba Maté Afrodiziak od BrainMaxu?

Yerba Maté prokazatelně zlepšuje spalování tuku, podporuje vyšší fyzickou výkonnost a dobrou psychickou pohodu. Yerba se řadí mezi takzvané „superlátky“ a například v Paraguayi či Brazílii ji pravidelně denně pije až 95 % obyvatelstva. 

Tento produkt působí jako silné afrodiziakum. Podporuje sexuální vášeň, výkonnost a libido.

A jak ho dávkovat? Tento nápoj můžete bez problémů popíjet v průběhu celý den.

1000 g vás vyjde na cca 500 korun.

Závěr

Ať chceme nebo ne, fyzická láska je naprosto běžnou součástí našich životů. Lidská potřeba, která nejde opomíjet. Aby vás chuť na sex neopouštěla, udržujte se v klidu a v pohodě, snažte se omezit stres a užívat si každý okamžik.

Libido pak můžete podpořit i afrodiziakálními doplňky stravy. Ženám bych doporučila především produkt Feminus s čistě přírodním složením (najdete v něm třeba přírodní afrodiziaka ženšen, kotvičník,  ašvagandu a další). Pro muže je skvělý certifikovaný produkt Primulus s obsahem zinku, hořčíku, kotvičníku nebo pískavice řeckého sena, které podporují energii a zdravé libido. Komukoliv, kdo by rád podpořil svou sexuální výkonnost, jsou určené kapsle Maca Organic Blendea, které obsahují hned čtyři druhy macy peruánské v BIO kvalitě.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[12] Wikipedie (CZ): Afrodisiakum

[13] Wikiskripta (CZ): Psychofyziologie lidské sexuality

[14] Healthline (ENG): 7 Aphrodisiac Foods That Boost Your Libido

[15] PubMed Central (ENG): Sexual health, sexual rights and sexual pleasure: meaningfully engaging the perfect triangle

[16] PubMed Central (ENG): A Review on Plants Used for Improvement of Sexual Performance and Virility

4.7/5 (Počet hlasů: 4)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »