TOP 10: nejlepší afrodiziaka (přírodní) – recenze

Co jsou to afrodiziaka a které jsou ty nejlepší? Jaké existují přírodní afrodiziaka? Proč a kdy je užívat? Jak se lépe naladit?

TOP  1. místo

Maca BIO prášek

Orientační cena: 580 Kč

Maca je oblíbené přírodní afrodiziakum, působí na normální hormonální rovnováhu a sexuální funkce.

2. místo

Adiel Kotvičník zemní

Orientační cena: 300 Kč

Kotvičník zemní (Tribulus terrestris) působí na hormonální aktivitu a pohlavní orgány a je často používán jako afrodiziakum.

3. místo

Nadpis

Orientační cena: 600 Kč

Bylinné kapky Androzin obsahují mimo jiné kotvičník, který příznivě působí na pohlavní orgány a hormonální aktivitu. 

Deset nejlepších přírodních afrodiziak

Co jsou to afrodiziaka a jak fungují?

Když se řekne slovo “afrodiziakum”, také vám to připomíná jméno bohyně Afrodity? Není divu, tyto dva názvy mají stejný kořen v každém slova smyslu.

Podle bájí a pověstí byla Afrodité nejkrásnější bohyně světa. Byla symbolem lásky, plodnosti i vášně. A víte čím byla nejzajímavější? Zdobilo jí věčné mládí. A právě od jejího jména vznikl název “afrodiziakum”.

Afrodiziaka označují vlastně všechno, co způsobuje nějaké sexuální povzbuzení. Jejich objevení a používání není žádná novinka, znali je už staré civilizace a zcela vědomě je používali. Jednalo se různé nápoje, koření, odvary či tinktury, které se aplikovaly při obřadech či rituálech.

Každý máme něco, co nás trápí, nebo nám znepříjemňuje život. To bychom mohli nazvat problémy. Naštěstí na většinu problému existují řešení. A na problémy zdravotního rázu jsou většinou řešení ve formě úprav jídelníčku, přidání vitamínů, nebo třeba léků či doplňků stravy. 

Zde máte proto seznam článků, které odpovídají na mnoho otázek a pomáhají nalézt jednoduchá řešení: 

Liší se afrodiziaka pro ženy a pro muže?

Ve výsledku mají afrodiziaka pro ženy i pro muže stejný cíl – zvýšit sexuální libido a touho. U každého pohlaví se ale tyto látky projevují trošku jinak.

Afrodiziaka umí prokrvit orgány v malé pánvi. U mužů dokáží pomoci s erekcí, ženy uvolní a zvýší jim sexuální touhu.

Nejlepší přírodní afrodiziaka pro muže

V přírodě se nachází ohromné množství látek, které mohou lidem navodit chuť na sex, uvolnit je a jako bonus zlepšit i celkovou vitalitu.

Tyto ořechy jsou velkým zdrojem vitamínu B2, E a vápníku.  Velmi pozitivně ovlivňují libido a mají i pozitivní vliv na počet spermií. dejte si hrstičku mandlí cca 4 hodiny před očekávaným sexem.

Napadlo by vás, že zrovna med, česká lokální potravina, funguje jako afrodiziakum? Je a jeho účinky v této oblasti sahají daleko do historie. Říkávalo se mu “jídlo bohů”. Med prý dokáže obnovit ztracenou sexuální energii.

Potravina, které je typická pro středomoří, spíše než pro naše nadmořské výšky, nicméně až pojedete na romantickou dovolenou, určitě po nich sáhněte. Tvrdí se, že artyčoky rozehřívají okolí genitálií.

Nejlepší přírodní afrodiziaka pro ženy

Stejně jako muži dokáží pomocí různých prostředků nebo pokrmů povzbudit svou erekci, mohou i ženy zvýšit sexuální libido.

Maca, tolik známá bylinka, pomocí které se řeší například i neplodnost či špatný menstruační cyklus u žen. Maca je v jistém slova smyslu kouzelnice. Tvrdí se, že je Maca jedno z nejsilnějších afrodiziak vůbec. Zvyšuje chuť na sex, podporuje libido a uvolňuje mysl.

Kotvičník je součást mnoha tinktur, ale i tabletek, které podporují ženský hormonální systém. Podporuje libido, vyrovnává hladinu cukru a zlepšuje funkce kardiovaskulárního systému.

Nemůžeme opomenout ženšen, který už podle názvu přísluší něžnému pokolení. Tato “rostlina” umí podpořit sexuální libido, zvyšuje touhu a odstraňuje napětí. Zvyšuje sexuální 

apetit, podporuje prokrvení organismu, zvyšuje energii a celkově posiluje imunitní systém.

Podle jedné studie je ideální užívat 900 mg ženšenu denně.

Jaká jsou další přírodní afrodiziaka?

U afrodiziak pro ženy a muže jsme zmínili několik, která se doporučují právě v souvislosti s určitým pohlavím. afrodiziak ale existuje celá řada. Pojďme si přiblížit další z nich.

Bylinky

Do bylinek řadíme celou škálu afrodiziak:

Tato bylinka připomíná na první pohled vinnou révu – účinky má ale mírně odlišné. V jejich listech jsou obsažené éterické oleje a arbutin, což je antibakteriální látka. 

Damiánu používali již Mayové. Historie je tedy bohatá. Uvádí se, že pokud budete Damiánu konzumovat cca hodinu před stykem, budete mít větší sexuální prožitek.

Této bylince se říká “koňská síla” a to proto, že se skládá z kombinace slov “kůň” a “vůně”. A své koňské vlastnosti jen a jen potvrzuje. Zvyšuje sexuální výkonnost, fyzickou kondici a uvolňuje stres.

Z této rostliny se používá hlavně kořen, ale můžete sehnat i extrakty z listů. Výtažky můžete najít ve formě tobolek nebo prášku. Kořen se používá převážně jako čaj.

Ginkgo biloba má své kořeny v tradiční čínské a ajurvédské medicíně. Jedná se o strom, který je také známý jako jinan dvoulaločný dorůstá až 40metrů a roste  dlouhých 1000 let.  Má jasně zelené, vějířovité listy, které se sklízejí na konci léta. Můžete si udělat čaj nebo zakoupit například tinkturu.

Koření

Chilli papričky přicestovaly do Evropy v 16. století. A úplně původně. Zpočátku se chilli používalo na kožní, nakažlivé nemoci.  V současnosti se dávají nejen do vynikajících pokrmů, na dochucení, ale působí právě jako afrodiziakum. Stimulují krevní oběh a tím prokrví celé tělo.

Máta je považovaná za afrodiziakum hlavně díky své opojné vůni a chuti. Mimo jiné podporuje trávení a pomáhá při nevolnostech žaludku.

Zázvor byl velmi populární již ve starověku. Byl považován za zdroj síly a lásky. Tvrdilo se, že muži, kteří čichali k zázvoru, byli nadprůměrní milenci. Můžete z něj zkusit čas, nebo si ho nastrouhat do nějakého pokrmu.

Kdo by neznal vanilku, že? Většina lidí ji miluje pro její jemnou a příjemnou chuť. Přidává se do dezertů, olejů, ale i kosmetiky. Málokdo asi tuší, že se jedná o druh orchideje, která může dorůst až několik metrů. Z této rostliny se sklízejí k následné úpravě semena. Po zpracování se z nich stane de facto koření. Jako afrodiziakální přípravky se vyrábí například různé masážní nebo esenciální oleje.

Uvádí se, že nápoj, který se připraví z celé skořice pomáhá na menstruační bolesti a ženské gynekologické problémy. Vůně skořice má afroiziální účinky, protože stimuluje feromony.

Potraviny

Zmíněné potraviny (suroviny), mají afrodiziakální účinky. Můžete je konzumovat jen tak, nebo je přidat do pokrmů či dezertů. Snažte se je jíst pár hodin před předpokládaným milováním.

  • Pistácie
  • Med
  • Hořká čokoláda
  • Chřest
  • Granátové jablko
  • Ústřice
  • Banán

Afrodiziaka z historie, kterým se raději vyhněte:

Nádherná rostlina s květy, které vypadají jako andělské zvony. Na pohled dechberoucí, ale pod jejich překrásnou slupkou se skrývá nebezpečné tajemství. Durman je totiž velmi psychotropní a může při předávkování způsobit až smrt. Řadí se na seznam „zakázaných rostlin“. Raději se mu tedy vyhněte.

Španělské mušky jsou afrodiziakum nerostlinného původu. Základem tohoto “produktu” je kantaridin, který se získává z brouka zvaného puchýřník lékařský. Jejich tělo se usuší, extrahuje a poté prodává jako Španělské mušky.  Dejte si ale velký pozor, protože tento brouk má v sobě prudký jed a při kontaktu s pokožkou nebo sliznicemi může způsobit velkou paseku.

Jaké jsou další přírodní možnosti pro zvýšení sexuální rozkoše?

Především klidná a uvolněná mysl. Je jasné, že ne vždy to jde. Žijeme v hektické a rychlé době, která nám umí dát pěkně za vyučenou. To nic ale nemění na to, že vnitřní klid a vyrovnanost je nejdůležitější součást nás samých a i v oblasti secuálního života je to hodně znát.

Zkuste večer nepracovat, naladit se s partnerem na podobnou vlnu. Dejte si dobrou večeři, víno, povídejte si. Můžete si zapálit svíčku, udělat vzájemnou masáž. Cokoliv, co vám bude příjemné.

1. místo

Maca BIO prášek

Orientační cena: 580 Kč

BIO Maca prášek dokáže tělo povzbudit a navodit normální psychický stav mysli. Navíc podporuje i fyzický výkon a pomáhá udržet vitalitu. Udržuje normální hormonální hladinu a podporuje sexialitu a plodnost.

Tento prášek je od značky Vitalvibe, což je česká značka, která vznikla v roce 2008.

A jak dávkovat? 1-2 čajové lžičky přidejte do nějaké tekutiny, kaše či jogurtu.

A cena? 250 g, což je dávka na 25 až 50 dní, vyjde na cca 580 korun.

2. místo

Adiel Kotvičník zemní

Orientační cena: 300 Kč

Kotvičník zemní  v pilulkách velmi příznivě na hormonální aktivitu a pohlavní soustavu obecně. Uvádí se, že přispívá ke zvýšení produkce ženských hormonů, které ovlivňují ovulaci a následně i plodnost. 

Tento produkt je koncentrát z této rostliny v poměru 4:1, což je nejvyšší koncentrace účinné látky na trhu. Výrobce zmiňuje, že na tělo začíná výrobek působit cca za 2-4 týdny.

Jak dávkovat? Doporučuje se užívat 2 – 3 kapsle denně po jídle. 

Cena za balení je cca 300 korun.

3. místo

DIOCHI ANDROZIN

Orientační cena: 600 Kč

Tyto bylinné bioinformační kapky se hodí jak pro muže, tak pro ženy.  Najdete v nich mimo jiné výtažky z kotvičníku, který podporuje celou močovou soustavu, kardiovaskulární a imunitní systém. Dále například Ženšen nebo  Slunečnici roční.

Jak dávkovat? Doporučuje se užívat 3× denně 20 kapek.

Cena za 50 ml je cca 600 korun.

4. místo

Nobilis Tilia masážní olej Tantra

Orientační cena: 400 Kč

Olej na masáže do české značky Nobilis Tilia umí prohloubit prožitek z tantrické a erotické masáže. Obsahuje éterické oleje se smyslnou exotickou vůní, které zmírňují únavu, napětí a postupně uvolňují celé tělo i mysl. Afrodiziakální účinky éterických olejů dávají prostor přirozené intuici a hravosti. 

Nobilis Tilia produkuje tu nejkvalitnější přírodní kosmetiku. Většina produktů má jedny z nejpřísnějších certifikátů CPK nebo CPK BIO, které zaručují nejvyšší kvalitu surovin i výrobního procesu.

A jaká je cena? 200 ml vás vyjde na cca 400 korun.

5. místo

Ženšen

Orientační cena: 500 Kč

Tento prémiový extrakt Ženšenu pravého má blahodárný vliv na psychiku, výkonnost, soustředěnost, stres i sexuální funkce a hormonální systém.

Kapsle jsou vyrobené ze standardizovaného extraktu z ženšenu pravého, který zároveň funguje jako antioxidant.

Ženšen pravý se doporučuje při únavě, stresu, únavě, poruchách soustředění či k regeneraci po fyzické aktivitě.  Dále také osvěžuje tělo a přispívá k vytrvalosti, vitalitě a podporuje imunitní systém a sexuální zdraví.

A jak dávkovat? Výrobce doporučuje 1 tobolku 2× denně, cca 20 minut před jídlem.

60 kapslí vás bude stát cca 500 korun.

6. místo

Damiána kapsle

Orientační cena: 340 Kč

Kapsle 100% čisté Damiány podporují  sexuální a mentální kondici, zvládání stresu, udržení optimální tělesné hmotnosti.

Znáte Damiánu? Jedná se o malý keř, který roste po celém Mexiku a v částech střední Ameriky.  Tato bylinka umí uvolňovat stres, přináší duševní pohodu a podporuje sexuální zdraví . 

Jak užívat? Doporučuje se dvě tobolky dvakrát denně. A cena? Cca 270 korun za 60 kusů a 340 korun za 120 kusů.

7. místo

Feminus

Orientační cena: 600 Kč

Feminus má zcela přírodní složení, bez dalších aditiv a hormonů. Podporuje správnou imunitu, zdravou sexualitu a správnou funkci močové soustavy. Velmi blahodárně působí na ženské reprodukční orgány.

Obsahuje například ženšen řeřichu, zinek a mnoho dalších přírodních složek.

Jak dávkovat? Výrobce doporučuje dvě tablety denně. Cena za 60 tablet je cca 600 korun.

8. místo

BrainMax Yerba Maté

Orientační cena: 500 Kč

Yerba Maté prokazatelně zlepšuje spalování tuku, podporuje vyšší fyzickou výkonnost a dobrou psychickou pohodu. Yerba se řadí mezi takzvané “superlátkyů a například  v Paraguayi či Brazílii ji pravidelně denně pije až 95 % obyvatelstva. 

Tento produkt působí jako silné afrodiziakum. Podporuje sexuální vášeň, výkonnost a libido.

A jak dávkovat? Tento nápoj můžete bez problémů popíjet v průběhu celý den.

1000 g vás vyjde na cca 500 korun.

9. místo

Primulus

Orientační cena: 600 Kč

Produkt Primulus je doplněk stravy pro muže, který zlepšuje výkonnost, sexuální aktivitu a libido. Obsahuje vitamíny, minerály, extrakt z černého pepře, kotvičníku zemního a mnoho dalších.

A jak dávkovat? Doporučuje se jednu tabletu ráno a jednu večer.

Produkt je vyrobený v České republice a je laboratorně testovaný.

Cena za jedno balení je necelých 600 korun.

10. místo

Afrodiziakální dárkový balíček

Orientační cena: 550 Kč

Skvělá volba dárku pro partnera nebo pro partnerku. Sada má velmi příjemnou, kořeněnou vůni zázvoru, heřmánku a gerania. Balíček ukrývá speciální směsí esenciálních olejů s afrodiziakálními účinky. Plamínek sójové svíčky navodí příjemnou atmosféru a olej vás připraví na úžasnou masáž.

Dáreknje zabalený v elegantní papírové krabičce.

Kolik balíček stojí? Cca 550 korun.

Závěr

Ať chceme nebo ne, fyzická láska je naprosto běžnou součástí našich životů. Lidská potřeba, která nejde opomíjet. Zkuste se udržovat v klidu, omezit stres a užívat si každý okamžik. Život je moc krátký na napětí a “křeč”. Užívejte si partnerovu přízeň a dávejte ho vždy na první místo. Harmonický vztah musí fungovat se vším všudy, na všech úrovních.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Afrodisiakum

[2] Wikiskripta (CZ): Psychofyziologie lidské sexuality

[3] Healthline (ENG): 7 Aphrodisiac Foods That Boost Your Libido

[4] PubMed Central (ENG): Sexual health, sexual rights and sexual pleasure: meaningfully engaging the perfect triangle

[5] PubMed Central (ENG): A Review on Plants Used for Improvement of Sexual Performance and Virility

4.7/5 (Počet hlasů: 4)

Autor článku:

Radka Sezimová
Radka Sezimová
Jsem Radka, zrovna prožívám Kristova léta a mám dva malé kluky. Studuji Ájurvédu, jsem vegetarián a miluji přírodní kosmetiku. Již roky se věnuji józe, kde vedu i své lekce. Momentálně působím jako copywriter na volné noze (i když mi na ní neustále visí jedno či druhé dítě, nebo popřípadě pes). Miluji psané slovo! Napsala jsem i dvě knihy a třetí je na cestě. Ve své pracovně mám mraky různých bloků, per a pastelek. Psaní je pro mě jednoduše vše v jednom - kus života, relax, poslání a i zdroj obživy.

Autor článku:

Radka Sezimová
Radka Sezimová
Jsem Radka, zrovna prožívám Kristova léta a mám dva malé kluky. Studuji Ájurvédu, jsem vegetarián a miluji přírodní kosmetiku. Již roky se věnuji józe, kde vedu i své lekce. Momentálně působím jako copywriter na volné noze (i když mi na ní neustále visí jedno či druhé dítě, nebo popřípadě pes). Miluji psané slovo! Napsala jsem i dvě knihy a třetí je na cestě. Ve své pracovně mám mraky různých bloků, per a pastelek. Psaní je pro mě jednoduše vše v jednom - kus života, relax, poslání a i zdroj obživy.

Kam dál?