15 nejlepších léků na erekci – srovnání, recenze a účinky

Shrnutí: Máte problémy s erekcí? Všechno se dá řešit a přijde mi skvělé, že dnes už to jde i přírodní cestou.[1] Proto jsem pro vás srovnala 15 nejlepších léků na erekci. Jak to dopadlo?

 • 1. místo podle mě náleží Amarexu, který má 100% přírodní složení a nástup do půl až hodiny.
 • Na 2. místo jsem vybrala Zerex Klasik PLUS, vysoce koncetrované kapsle pro pevnou erekci a zvýšení libida.
 • A 3. příčku získala Proerecta Long. Ideální pro starší muže, kteří si chtějí udržet vitalitu včetně pevné erekce.

A co se v článku ještě dočtete?

Jak erekce vlastně funfuje?[3] Jak vybrat léky na erekci a na co si dát pozor při jejich užívání?[4] 

TOP  1. místo

Amarex

Orientační cena: 900 Kč
Proč 1. místo

Protože obsahuje samé přírodní ingredience na podporu erekce. Silný, účinný a s nástupem
do 30 – 60 minut.

2. místo

Zerex Klasik PLUS

Orientační cena: 1100 Kč
Proč 2. místo

Jelikož se jedné o 36 extra silných a vysoce koncentrovnaých kapslí
pro podporu libida
a pevnou erekci.

3. místo

Proerecta Long

Orientační cena: 1000 Kč
Proč 3. místo

Jde totiž o rostlinný doplněk pro zralé muže, kteří potřebují zlepšit svůj výkon a pozvednout své schopnosti.

Patnáct nejlepších léků na podporu erekce

 1. Amarex 900 Kč (30 kapslí)
 2. Zerex Klasik PLUS 1100 Kč (36 kapslí)
 3. Proerecta LONG 1000 Kč (180 kapslí)
 4. Proerecta Klasik 800 Kč (36 kapslí)
 5. Zerex Ultragold 1650 Kč (120 tablet)
 6. Proerecta Shot 450 Kč (4 shoty)
 7. EREXAN Standard 720 Kč (15 tobolek)
 8. EREXAN Stabil 970 Kč (90 tobolek)
 9. Clavin PLATINUM 1500 Kč (20 tobolek)
 10. Erex 24 900 Kč (30 tablet)
 11. Clerex 400 Kč (10 kapslí)
 12. ArginMax Forte 1700 Kč (90 kapslí)
 13. eJoy® tablety 500 Kč (24 tablet)
 14. Erectan 720 Kč (20 tobolek)
 15. Vimax 1000 Kč (30 tablet)

Co jsou to léky na erekci?

Léky na erekci jsou léky, se kterými se nepotkáte každý den, nebo respektive zcela objektivně, každý muž by byl asi raději, kdyby se s nimi setkal nemusel. Bohužel někdy příroda „nespolupracuje“ a je skvělé, že může pomoci moderní medicína.

 • Pokud to vezmeme od začátku, je nutné popsat si, jak erekce vlastně funguje,[2] tedy o jaký zcela fyziologický proces v těle se jedná.[3] Erekce probíhá u samců, tudíž logicky ne pouze u těch lidských, ale prakticky i v oblasti celé fauny. Je to proces, který napomáhá k následnému rozmnožování samce a samice.
 • Při erekci se děje to, že proudí do penisu krev a zároveň je pozastaven její odtok. Erekce je do určité míry ovlivnitelná, ale z té větší části naopak vůbec. Jak bylo řečeno, je to zcela přirozený jev a proto tělo samo vyhodnotí podmínky, kdy k ní dojde. Konkrétně toto hodnocení provádí mezimozek a mícha.
 • A jak mohou léky pomoci k její obnově? Jejich úkol je udržet cévy déle průchodné a to má za následek proudění krve. Následně je erekce pevná a dlouhodobějšího rázu. Je důležité zmínit, že pokud je člověk zdravý, není důvod k užívání těchto léků, protože by mohly mít i vedlejší účinky. Další bod, který je dobré znát je, že fungují pouze na základě erotické stimulace, jinak neprojeví své účinky.

Každý máme něco, co nás trápí, nebo nám znepříjemňuje život. To bychom mohli nazvat problémy. Naštěstí na většinu problému existují řešení. A na problémy zdravotního rázu jsou většinou řešení ve formě úprav jídelníčku, přidání vitamínů, nebo třeba léků či doplňků stravy. 

Zde máte proto seznam článků, které odpovídají na mnoho otázek a pomáhají nalézt jednoduchá řešení: 

Jsou bezpečné?

Vždy je důležité dbát pokynů výrobce a dodržovat jak míru dávkování, tak i způsob. Pokud vše dodržíte, jsou léky bezpečné. Když ale převezmete roli lékárníka či lékaře a začnete si léky dávkovat tak, jak uznáte za vhodné, určitě riskujete, takže prosíme, opatrně. Léky na podporu erekce by se ale neměly užívat v kombinaci s jinými léky, hlavně tedy s nitráty. A co nitráty jsou? jedná se o léky na léčbu anginy pectoris nebo podporu funkce srdce v širším slova smyslu.

 • Obecně mohou léky na podporu erekce mírně snižovat tlak, ale většina mužů, kteří mají problém s erekcí, má spíše opačný problém, takže to může být vlastně ku prospěchu.
 • Myslete na to, že jsou tyto preparáty vždy výhradně na předpis, po předchozím lékařském sexuologickém vyšetření. Nemůže je užívat zcela zdravý jedinec – mohly by mu uškodit.

Jak a kdy je užívat?

Tyto preparáty se užívají výhradně při poruchách erekce. Než si nějaký tento specializovaný lék vůbec pořídíte, budete muset podstoupit vyšetření u sexuologa, na jehož výsledku vám lékař doporučí konkrétní lék a vystaví předpis. Toto by měl být vždy první krok.

 • Poruchy erekce[4][5][6]nejsou nic výjimečného, je to klasická „nemoc“ a běžně se s ní setkáváme.  Jedná se o takzvané erektilní dysfunkce. Je ale zajímavé, že tento problém primárně neovlivňuje plodnost, ani schopnost prožívat orgasmus a dá se léčit.
 • Jak bylo již řečeno, jedná se hlavně o léky na předpis a v tom případě by vás měl lékař vždy upozornit na to, jak a kdy léky dávkovat.
 • Obecně se ale užívají v podobě tablet, tedy především, a to cca 40 minut před předpokládaným pohlavním stykem. Lék je důležité zapít velkým množstvím vody.

To je samozřejmě velmi individuální a konkrétní informace se dočtete na příbalovém letáku určitého léku. Obecně se ale tvrdí, že je doba účinku cca v rozmezí 4-6 hodin.

V prvé řadě na to, zda neberete nějaké jiné léky, které by mohly být kontraindikace.[7] Také na to, zda je vaše tělo opravdu fit a je pro něj možné tyto preparáty užívat. Váš stav samozřejmě nejlépe vyhodnotí erudovaný lékař. Dalším faktorem by měl být výběr léku, nepodcenit ho.

Jak vybrat nejlepší léky na erekci?

Lékař či lékárník vám rádi s výběrem pomohou. Přece jen se jedná o produkt s cíleným účinkem a je dobré, nekupovat ho na blint, jak se říká. Bylo již řečeno, že ideální je, si nechat ho doporučit na základě lékařského vyšetření a vyzvednout tak preparát na předpis. Na druhou stranu existuje množství volně dostupných produktů (i na přírodní bázi[8]), které erekci podpoří – v tomto případě bude rada lékárníka, či recenze ostatních uživatelů ten nejlepší atribut k volbě.

1. místo

Amarex

Produkt s jedinečným přírodním složením z certifikovaných extraktů, bez vedlejších účinků a nutnosti lékařského předpisu. Je testován a doporučen renomovaným urologem.

Orientační cena: 900 Kč

Proč je Amarex na 1. místě?

Protože se jedná o 100% přírodní doplněk na podporu erekce, který obsahuje kombinaci sedmi silných a účinných látek pro dokonalou podporu erekce. Tím, že je produkt přírodní také nijak neškodí vašemu organismu. Účinky Amarexu nastupují do 30-60 minut po užití. 

Uživatelské recenze

Z uživatelských recenzí je vidět, že jsou s ním klienti ve většině spokojeni. Na heurece jeden ve věku 60 let potvrzuje jeho funkčnost. Recenze na zbozi.cz uvádějí dokonce rychlý nástup erekce a jeden uživatel tvrdí, že se jedná o nejlepší produkt, jaký vyzkoušel.

Další informace o Amarexu

Obsahuje následující látky:

 • Kotvičník zemní – oblíbená a velmi účinná bylina, která zvyšuje sexuální funkce, působí jako afrodiziakum a podporuje libido.
 • Maca – další z oblíbených a silných afrodiziak, patří mezi jednu z nejstarších bylin na světě, posiluje psychickou i fyzickou odolnost, či dokonce podporuje plodnost.
 • L-Arginin – esenciální aminokyselina, která je nezbytná pro správné fungování organismu, zejména v oblasti prokrvení či rozšiřování cév, přičemž prokrvení penisu je hlavním klíčem kvalitní a pevné erekce.
 • L-Citrulin – neesenciální aminokyselina, která má na organismus podobné účinky jako L-Arginin, hlavně v prokrvení organismu. Jeho výhodou je, že zvládne podporovat účinky L-Argininu a zvyšovat jeho efekt, čímž se tyto aminokyseliny skvěle doplňují. Společně tyto látky přispívají k silné a dlouhotrvající erekci.
 • Vitamín C – vitamín, který naše tělo potřebuje naprosto nezbytně k udržení tělesného zdraví, má blahodárný vliv na cévy a celý lidský organismus.
 • Muira puama – bylina, jež výborně působí na libido. Harmonizuje organismus, podporuje erekci a pomáhá zvýšit jak psychickou, tak fyzickou odolnost.
 • Piperin – jde o přírodní alkaloid, který je obsažen v černém pepři. Jeho hlavní benefit je, že dokáže zesilovat působení aktivních látek obsažených v bylinkách, které se užívají společně s ním. Zvyšuje tedy účinky všech ostatních přidaných látek a tím dělá produkt ještě silnější.
 

Názor odborníka z oficiálního webu Amarex: „V současné době jsou problémy se slabou nebo nedostatečnou erekcí řešeny vysoce efektivní cestou pomocí léků na erekci. Tyto přípravky ovšem nemusí mít příznivý vliv na organismus. Přírodní doplňky stravy na podporu erekce jsou možným řešením. Doplněk stravy Amarex jsem si ve své praxi oblíbil kvůli perfektnímu přírodnímu složení a vysokému obsahu aktivních složek v jedné kapsli a proto ho také doporučuji.“ – říká MUDr. Ivo Pažourek

2. místo

Zerex Klasik PLUS

36 tobolek za 1000 korun, které jsou napěchované přírodními extrakty pro rychlejší a tvrdší erekci, ale i sexuální výkon a celkovou vitalitu.

Orientační cena: 1100 Kč

Proč jsem dala Zerex Klasik PLUS na 2. místo?

Protože tento produkt ve formě kapslí má schopnost podpořit libido a zároveň i zdravou erekci, sexuální výkon a vitalitu, a to díky obsahu silných extraktů z bylin. Účinkovat začíná do hodiny po užití.

Uživatelské recenze

E-shop Zerex.cz má na heurece přes 250 kladných recenzí. Zákazníci si chválí jak rychlé dodání zboží, tak za spolehlivou a profesionální komunikaci.

Více informací o produktu

Po konzumaci je velmi rychlý nástup účinku, cca hodina. Jedná se o výrobek, který obsahuje velmi koncentrovanou porci extraktů z bylin, které jsou tradičně skloňované se zdravím pohlavního ústrojí. Patří sem:

 1. Kotvičník zemní, který má vliv na celkový výkon a stimuluje hladinu mužského pohlavního hormonu.
 2. Maca peruánská, která údajně podporuje sexuální aktivitu. 
 3. L-arginin, který příznivě ovlivňuje zásobování organismu krví, včetně pohlavních orgánů.
 4. L-citrulin má vliv na prokrvení svalstva.

A jaká je cena? Za 36 kapslí zaplatíte cca 1100 korun a můžete využít i objednání vzorku za cca 360 korun.

3. místo

Proerecta LONG

Rostlinná pomoc s erekcí pro zralejší muže, která se postará o aktivní intimní život i v pozdějším věku. Výhodné 2 + 1 balení zdarma.

Orientační cena: 1000 Kč

Proč jsem vybrala tobolky Proerecta LONG na 3. místo?

Proerecta LONG totiž obsahuje 60 účinných rostlinných tobolek, určených pro muže ve zralém věku, kteří chtějí stále udržovat svou sexuální vitalitu a aktivní intimní život.

Uživatelské recenze

Proerecta LONG má na heurece dost recenzí, z nichž absolutně převažují ty pozitivní. Uživatelé kvitují celkové zvýšení energie i libida, takže se cítí mužněji. Jsou spokojeni i s designem a funkčností obalu.

Další informace o produktu

1 dávka obsahuje:

 • Maca extrakt 400 mg
 • Citrulin 400 mg
 • Hořčík 245 mg
 • Ext. hroznových jader 200 mg
 • Vitamín C 40 mg
 • Vitamín B3 16 mg
 • Zinek 15 mg
 • Vitamín E 12 mg
 • Vitamin E6 2 mg
 • Vitamín D3 50 μg

Balení 2 + 1 zdarma stojí cca 1000 korun.

4. místo

Proerecta Klasik

Orientační cena: 400 – 1800 Kč

Proč jsem vybrala produkt Proerecta Klasik?

Proerecta KLASIK jsou doplňky stravy na podporu erekce ve formě tobolek. Dokáží cíleně stimulovat hormonální funkce a současně i kardiovaskulární systém, až by vše dohromady fungovalo tak, jak má. 

Přípravek má bylinné složení v kombinaci s plnohodnotnými aminokyselinami. 

Jedna tobolka obsahuje:

 • L-Citrulin 200 mg
 • L-Arginin 200 mg
 • Tr. extrakt 105 mg
 • Extrakt ženšenu 100 mg
 • Extrakt z jader hroznů
 • Extrakt rozchodnice 50 mg
 • Extrakt paulínie 50 mg

A kolik za tento přípravek utratíte? Balení 2 + 1 zdarma stojí cca 800 korun, ale můžete vybírat z více variant.

5. místo

Zerex Ultragold

Orientační cena: 1650 Kč

Z jakého důvodu jsem vybrala tablety Zerex Ultragold?

Zerex Ultragold jsou kapsle, které dlouhodobě podporují sexuální vitalitu a aktivitu. Výrobce tvrdí, že je vhodný jak pro mladé muže, tak pro seniory. A zároveň i doporučuje produkt užívat alespoň 3 měsíce.

Výrobek obsahuje extrakty z tradičních bylin a vitamíny, které přispívají k udržení sexuální kondice. Zajímavé je, že i když je prostředek určený samozřejmě primárně pro muže, mohou ho užívat i ženy. Proč? Jelikož se jim může zlepšit pravidelnost menstruačního cyklu, dále tonizuje libido a posiluje imunitu organismu.

A jaká je cena? 120 tablet stojí cca 1650 korun.

6. místo

Proerecta Shot

Orientační cena: 450 – 1500 Kč

Proč jsem sem umístila Proerecta Shot?

Protože se jedná o přípravek dostupný bez lékařského předpisu a je založen na přírodní bázi – výtažku z bylin. Zaujala mě především, že se jedná o formu „shot“, což znamená, že si dáte zkrátka jeden „drink“, který je důležité důkladně protřepat, cca 30 minut před pohlavním stykem.

Jeden shot obsahuje:

 • Arginin 500 mg
 • Citrulin 507 mg
 • Tr. extrakt 400 mg
 • Extrakt ženšenu 310 mg
 • Extrakt ze semen hroznů 200 mg
 • Rhodiola rosea extrakt 100 mg
 • Guarana 80 mg

Za čtyři shoty zaplatíte cca 450 korun, ale můžete zakoupit i balení po 8 za cca 800 korun nebo 16 kusů za cca 1500 korun.

7. místo

EREXAN Standard

Orientační cena: 720 Kč

Proč jsem zařadila EREXAN Standard?

Jedná se o velmi koncentrovaný doplněk stravy, který podporuje erekci a sexuální vitalitu. Výrobce doporučuje produkt užívat cca hodinu před pohlavním stykem. 

Produkt obsahuje přírodní složky jako je například: aminokyseliny L- Arginin, L-Lysin nebo MACU a spousty dalších.

Jedno balení, které obsahuje 15 tvrdých tobolek stojí cca 720 korun, nicméně můžete využít různých množství a různých cen, které jsou za produkt k dispozici.

8. místo

EREXAN Stabil

Orientační cena: 970 Kč

Proč jsem do srovnání dala i EREXAN Stabil?

EREXAN Stabil je řada komplexního doplňku stravy, který se používá na dlouhodobou podporu erekce a libida v každém věku. Výrobek podporuje zdravou tvorbu testosteronu a zároveň i spermií.  

Jedno balení, které  obsahuje 90 tvrdých tobolek stojí cca 970 korun. Můžete ale vybírat i z mnoha různých kombinací balení.

9. místo

Clavin PLATINUM

Orientační cena: 1500 Kč

Proč je v žebříčku produktů na erekci Clavin PLATINUM?

Jedná se o uživatelsky hojně osvědčený produkt, který dokáže prodloužit erekci a zlepšit i sexuální život. Obsahuje látky jako jsou například L-arginin, L-citrulin, tribulus a crocus, které mají velmi příznivý účinek na prokrvení pohlavních orgánů. 

20 tobolek stojí cca 1500 korun.

10. místo

Erex 24

Orientační cena: 900 – 1800 Kč

Proč je tu Erex 24?

Jedná se o doplněk stravy, který podpoří reakci a stav libida. Má příznivý vliv jak na delší udržení pevné erekce, tak i na částečnou erekci, dokonce i pokud není možné jí dosáhnout vůbec. 

Cena za 30 tablet je cca 900 korun. Můžete ale koupit například i balení 60 ks za cca 1300 korun nebo 90 + 15 tablet  za cca 1800 korun a další.

11. místo

Clerex

Orientační cena: 400 Kč

Proč jsem vybrala Clerex?

Jedná se o doplněk stravy pro muže v tabletkách, které obsahují tribulus terrestris, který napomáhá hormonální aktivitě a přispívá k normální funkci močové soustavy, sexualitě a udržuje optimální hladinu testosteronu v krvi.

Výrobek obsahuje:

 • Černý pepř
 • Tribulus terrestris 
 • Lepidum meyenii 
 • L-arginin hydrochlorid 
 • Panax ginseg 
 • Zinek – 10 mg 
 • Nikotinamid – 16 mg 

Balení obsahuje 10 tobolek stojí cca 400 korun.

12. místo

ArginMax Forte

Orientační cena: 1700 Kč

Proč jsem vybrala ArginMax Forte?

Tobolky ArginMax Forte obsahují například i tribulus a crocus, díky nimž dlouhodobě ovlivňují pozitivně erekci a podporují správné libido. Vyznačuje se také významným množstvím obsaženého L-argininu a L-citrulinu a různých vitamínů. 

ArginMax® Forte pro muže obsahuje kombinaci čtyř synergicky působících složek. Jedná se o:

 1. ERECTION ACTIVE (L-arginin, L-citrulin, extrakt Ginkgo biloba, nikotinamid, tribulus, crocus).  Zlepšuje prokrvení penisu. 
 2. STIMULANT ACTIVE (extrakt Ginkgo biloba, extrakt Schisandra chinensis, tribulus, crocus). Stimuluje dýchání, mozkovou, srdeční a cévní činnost. 
 3. PROTECT ACTIVE (Lykopen, lutein, vitamin E, kyselina listová, kyanokobalamin, selen, zinek). Přispívá k normální funkci imunitního systému a k ochraně buněk.
 4. LIBIDO ACTIVE (L-arginin, extrakt Schisandra chinensis, vitamin E, tribulus, crocus, selen). Zvyšuje libido.

90 tobolek stojí necelých 1700 korun.

13. místo

eJoy® tablety

Orientační cena: 500 Kč

Proč tu jsou tablety od značky eJoy®?

24 kapslí eJoy®  v jednom balení má jedinečné složení, které dokáže podpořit zdravě fungující erekci.

Mimo jiné, skvělé látky, najdete v eJoy i kotvičník zemní, který pozitivní účinky na zvýšení 

eJoy® je laboratorně testován a jako doplněk výživy schválen Ministerstvem zdravotnictví.

Co najdete v jedné dávce?

 1. Tribulus Terrestris 150 mg
 2. Saw Palmetto 130 mg
 3. L-Arginin 75 mg
 4. L-Citrulin 75 mg
 5. Maca 60 mg
 6. Chilli extrakt 5 mg
 7. Vitamin C 30 mg
 8. Vitamin D 400iu

A kolik stojí jedno balení? Cca 500 korun.

14. místo

Erectan

Orientační cena: 720 Kč

Proč jsem sem umístila tobolky Erectan?

Jedná se o doplněk stravy ve formě tobolek, který obsahuje například 5 vynikajících aminokyselin: L-arginin alfa-ketoglutarát, L-ornitin alfa-ketoglutarát, L-arginine base, L-citrulin, L-lysin HCI.  

Výrobce doporučuje užívat 2 tobolky cca 60 minut před započetím sexuální styku, nejlépe nalačno. Maximální denní dávka jsou 4 tobolky.

Balení obsahuje 20 tobolek a stojí cca 720 korun.

15. místo

Vimax

Orientační cena: 1000 – 7900 Kč

Proč jsem do výběru zařadila Vimax?

Jedná se certifikovaný, kanadský produkt, který mimo jiné obsahuje kvalitní rostlinné extrakty a vitamín E. Výrobek pomáhá zlepšovat krevní oběh a podporuje komplexní oběhový systém v lidském těle.

Obsahuje například:

 1. Ginkgo Bilobu, která podporuje mikrocirkulaci krevního oběhu.
 2. Panax Ginseg, což má blahodárný vliv na mikrocirkulaci krve v penisu.
 3. Kajenský pepř, který je silný antioxidant a zvyšuje energii.

A jaká je cena za tento produkt? 30 tablet pořídíte za cca 1000 korun, 60 tablet za cca 2000 korun nebo například 210 tablet za cca 5600 korun.

Závěrem

Je skvělé, že žijeme v takové době, v jaké žijeme, protože díky různým prostředkům je možné být sexuálně aktivní i ve zralém věku. Z mého srovnání vyplývá, že nejlepším a 100% přírodním produktem na erekci je Amarex. Super je rovněž Zerex Klasik PLUS nebo Proerecta Long, která je speciálně navržena pro starší muže.

A čím podpořit zdravé fungování erekce? Konzumujte ovoce a zeleninu, ryby, hlavně ty mořské, ořechy a chilli, které obsahuje hodně antioxidantů. Doporučuje se i konzumace červeného vína a kávy.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[9] Wikipedie (CZ): Erekce

[10] Wikiskripta (CZ): Mechanismus erekce

[11] Healthline (ENG): Erectile Dysfunction (ED): Symptoms, Causes, Diagnosis, and Treatment

4.3/5 (Počet hlasů: 9)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »