TOP 15: nejlepší léky na erekci – srovnání, recenze a účinky

Jaké jsou nejlepší a nejsilnější léky na podporu erekce? Jak vybrat podpůrné prostředky pro muže? Co použít místo viagry?

TOP  1. místo

Proerecta Shot

SHOT pro okamžitou erekci. Pořídit se dá po jednom shotu, nebo ve větších balení.
Orientační cena: 150 – 1700 Kč
2. místo

Zerex Klasik PLUS

36 kapslí pro podporu libida a pevnou erekci. Extra silný a vysoce koncentrovaný.
Orientační cena: 1000 Kč
3. místo

Proerecta Klasik

Proerecta KLASIK pro přirozenou podporu erekce a sexuálního zdraví.
Orientační cena: 1000 Kč

Patnáct nejlepších léků na podporu erekce

Co jsou to léky na erekci?

Léky na erekci jsou léky, se kterými se nepotkáte každý den, nebo respektive zcela objektivně, každý muž by byl asi raději, kdyby se s nimi setkal nemusel. Bohužel někdy příroda “nespolupracuje” a je skvělé, že může pomoci moderní medicína.

Pokud to vezmeme od začátku, je nutné popsat si, jak erekce vlastně funguje, tedy o jaký zcela fyziologický proces v těle se jedná. Erekce probíhá u samců, tudíž logicky ne pouze u těch lidských, ale prakticky i v oblasti celé fauny. Je to proces, který napomáhá k následnému rozmnožování samce a samice.

Při erekci se děje to, že proudí do penisu krev a zároveň je pozastaven její odtok. Erekce je do určité míry ovlivnitelná, ale z té větší části naopak vůbec. Jak bylo řečeno, je to zcela přirozený jev a proto tělo samo vyhodnotí podmínky, kdy k ní dojde. Konkrétně toto hodnocení provádí mezimozek a mícha.

A jak mohou léky pomoci k její obnově? Jejich úkol je udržet cévy déle průchodné a to má za následek proudění krve. Následně je erekce pevná a dlouhodobějšího rázu. Je důležité zmínit, že pokud je člověk zdravý, není důvod k užívání těchto léků, protože by mohly mít i vedlejší účinky. Další bod, který je dobré znát je, že fungují pouze na základě erotické stimulace, jinak neprojeví své účinky.

Jsou bezpečné?

Vždy je důležité dbát pokynů výrobce a dodržovat jak míru dávkování, tak i způsob. Pokud vše dodržíte, jsou léky bezpečné. Když ale převezmete roli lékárníka či lékaře a začnete si léky dávkovat tak, jak uznáte za vhodné, určitě riskujete, takže prosíme, opatrně. Léky na podporu erekce by se ale neměly užívat v kombinaci s jinými léky, hlavně tedy s nitráty. A co nitráty jsou? jedná se o léky na léčbu anginy pectoris nebo podporu funkce srdce v širším slova smyslu.

Obecně mohou léky na podporu erekce mírně snižovat tlak, ale většina mužů, kteří mají problém s erekcí, má spíše opačný problém, takže to může být vlastně ku prospěchu.

Myslete na to, že jsou tyto preparáty vždy výhradně na předpis, po předchozím lékařském sexuologickém vyšetření. Nemůže je užívat zcela zdravý jedinec – mohly by mu uškodit.

Jak a kdy je užívat?

Tyto preparáty se užívají výhradně při poruchách erekce. Než si nějaký tento specializovaný lék vůbec pořídíte, budete muset podstoupit vyšetření u sexuologa, na jehož výsledku vám lékař doporučí konkrétní lék a vystaví předpis. Toto by měl být vždy první krok.

Poruchy erekce nejsou nic výjimečného, je to klasická “nemoc” a běžně se s ní setkáváme.  Jedná se o takzvané erektilní dysfunkce. Je ale zajímavé, že tento problém primárně neovlivňuje plodnost, ani schopnost prožívat orgasmus a dá se léčit.

Jak bylo již řečeno, jedná se hlavně o léky na předpis a v tom případě by vás měl lékař vždy upozornit na to, jak a kdy léky dávkovat.

Obecně se ale užívají v podobě tablet, tedy především, a to cca 40 minut před předpokládaným pohlavním stykem. Lék je důležité zapít velkým množstvím vody.

Jak dlouho účinkují?

To je samozřejmě velmi individuální a konkrétní informace se dočtete na příbalovém letáku určitého léku. Obecně se ale tvrdí, že je doba účinku cca v rozmezí 4-6 hodin.

Na co si dát pozor?

V prvé řadě na to, zda neberete nějaké jiné léky, které by mohly být kontraindikace. Také na to, zda je vaše tělo opravdu fit a je pro něj možné tyto preparáty užívat. Váš stav samozřejmě nejlépe vyhodnotí erudovaný lékař. Dalším faktorem by měl být výběr léku, nepodcenit ho.

Jak vybrat nejlepší léky na erekci?

Lékař či lékárník vám rádi s výběrem pomohou. Přece jen se jedná o produkt s cíleným účinkem a je dobré, nekupovat ho na blint, jak se říká. Bylo již řečeno, že ideální je, si nechat ho doporučit na základě lékařského vyšetření a vyzvednout tak preparát na předpis. Na druhou stranu existuje množství volně dostupných produktů, které erekci podpoří – v tomto případě bude rada lékárníka, či recenze ostatních uživatelů ten nejlepší atribut k volbě.

1. místo

Proerecta Shot

Orientační cena: 150 – 1700 Kč

Tento produkt, se prodává ve formě “shot”, což znamená, že si dáte zkrátka jeden “drink”, který je důležité důkladně protřepat, cca 30 minut před pohlavním stykem.

Proerecta Shot je přípravek dostupný bez lékařského předpisu a je založen na přírodní bázi – výtažku z bylin.

Jeden shot obsahuje:

 • Arginin 500 mg
 • Citrulin 507 mg
 • Tr. extrakt 400 mg
 • Extrakt ženšenu 310 mg
 • Extrakt ze semen hroznů 200 mg
 • Rhodiola rosea extrakt 100 mg
 • Guarana 80 mg

Za jeden shot zaplatíte cca 150 korun, ale můžete zakoupit i balení po 8 za cca 1000 korun nebo 16 kusů za cca 1700 korun.

2. místo

Zerex Klasik PLUS

Orientační cena: 1000 Kč

Tento produkt, ve formě kapslí, má schopnost podpořit libido a zároveň i zdravou erekci, sexuální výkon a vitalitu. Po konzumaci je velmi rychlý nástup účinku, cca hodina. Jedná se o výrobek, který obsahuje velmi koncentrovanou porci extraktů z bylin, které jsou tradičně skloňované se zdravím pohlavního ústrojí. Patří sem:

 1. Kotvičník zemní, který má vliv na celkový výkon a stimuluje hladinu mužského pohlavního hormonu.
 2. Maca peruánská, která údajně podporuje sexuální aktivitu. 
 3. L-arginin, který příznivě ovlivňuje zásobování organismu krví, včetně pohlavních orgánů.
 4. L-citrulin má vliv na prokrvení svalstva.

A jaká je cena? Za 36 kapslí zaplatíte cca 1000 korun a můžete využít i objednání vzorku za cca 360 korun.

3. místo

Proerecta Klasik

Orientační cena: 1000 Kč

Proerecta KLASIK jsou doplňky stravy na podporu erekce ve formě tobolek. Dokáží cíleně stimulovat hormonální funkce a současně i kardiovaskulární systém, až by vše dohromady fungovalo tak, jak má. 

Přípravek má bylinné složení v kombinaci s plnohodnotnými aminokyselinami. 

Jedna tobolka obsahuje:

 • L-Citrulin 200 mg
 • L-Arginin 200 mg
 • Tr. extrakt 105 mg
 • Extrakt ženšenu 100 mg
 • Extrakt z jader hroznů
 • Extrakt rozchodnice 50 mg
 • Extrakt paulínie 50 mg

A kolik za tento přípravek utratíte? Balení 2 + 1 zdarma stojí cca 1000 korun, ale můžete vybírat z více variant.

4. místo

Zerex Ultragold

Orientační cena: 1600 Kč

Zerex Ultragold jsou kapsle, které dlouhodobě podporují sexuální vitalitu a aktivitu. Výrobce tvrdí, že je vhodný jak pro mladé muže, tak pro seniory. A zároveň i doporučuje produkt užívat alespoň 3 měsíce.

Výrobek obsahuje extrakty z tradičních bylin a vitamíny, které přispívají k udržení sexuální kondice. Zajímavé je, že i když je prostředek určený samozřejmě primárně pro muže, mohou ho užívat i ženy. Proč? Jelikož se jim může zlepšit pravidelnost menstruačního cyklu, dále tonizuje libido a posiluje imunitu organismu.

A jaká je cena? 120 tablet stojí cca 1600 korun.

5. místo

Proerecta LONG

Orientační cena: 1600 Kč

Tobolky,Proerecta LONG, jsou rostlinný doplněk stravy pro zralejší muže, kteří chtějí stále udržovat svou sexuální vitalitu a aktivní intimní život. 

1 dávka obsahuje:

 • Maca extrakt 400 mg
 • Citrulin 400 mg
 • Hořčík 245 mg
 • Ext. hroznových jader 200 mg
 • Vitamín C 40 mg
 • Vitamín B3 16 mg
 • Zinek 15 mg
 • Vitamín E 12 mg
 • Vitamin E6 2 mg
 • Vitamín D3 50 μg

Balení 2 + 1 zdarma stojí cca 1600 korun.

6. místo

Vimax

Orientační cena: 1000 – 5600 Kč

Jedná se certifikovaný, kanadský produkt, který mimo jiné obsahuje kvalitní rostlinné extrakty a vitamín E. Výrobek pomáhá zlepšovat krevní oběh a podporuje komplexní oběhový systém v lidském těle.

Obsahuje například:

 1. Ginkgo Bilobu, která podporuje mikrocirkulaci krevního oběhu.
 2. Panax Ginseg, což má blahodárný vliv na mikrocirkulaci krve v penisu.
 3. Kajenský pepř, který je silný antioxidant a zvyšuje energii.

A jaká je cena za tento produkt? 30 tablet pořídíte za cca 1000 korun, 60 tablet za cca 2000 korun nebo například 210 tablet za cca 5600 korun.

7. místo

EREXAN Standard

Orientační cena: 720 Kč

Jedná se o velmi koncentrovaný doplněk stravy, který podporuje erekci a sexuální vitalitu. Výrobce doporučuje produkt užívat cca hodinu před pohlavním stykem. 

Produkt obsahuje přírodní složky jako je například: aminokyseliny L- Arginin, L-Lysin nebo MACU a spousty dalších.

Jedno balení, které obsahuje 15 tvrdých tobolek stojí cca 720 korun, nicméně můžete využít různých množství a různých cen, které jsou za produkt k dispozici.

8. místo

EREXAN Stabil

Orientační cena: 1000 Kč

EREXAN Stabil je řada komplexního doplňku stravy, který se používá na dlouhodobou podporu erekce a libida v každém věku. Výrobek podporuje zdravou tvorbu testosteronu a zároveň i spermií.  

Jedno balení, které  obsahuje 90 tvrdých tobolek stojí cca 1000 korun. Můžete ale vybírat i z mnoha různých kombinací balení.

9. místo

Clavin PLATINUM

Orientační cena: 1500 Kč

Jedná se o uživatelsky hojně osvědčený produkt, který dokáže prodloužit erekci a zlepšit i sexuální život. Obsahuje látky jako jsou například L-arginin, L-citrulin, tribulus a crocus, které mají velmi příznivý účinek na prokrvení pohlavních orgánů. 

20 tobolek stojí cca 1500 korun.

10. místo

Erex 24

Orientační cena: 900 – 1700 Kč

Jedná se o doplněk stravy, který podpoří reakci a stav libida. Má příznivý vliv jak na delší udržení pevné erekce, tak i na částečnou erekci, dokonce i pokud není možné jí dosáhnout vůbec. 

Cena za 30 tablet je cca 900 korun. Můžete ale koupit například i balení 60 ks za cca 1300 korun nebo 60 tablet + intimní gel za cca 1700 korun a další.

11. místo

Clerex

Orientační cena: 400 Kč

Jedná se o doplněk stravy pro muže v tabletkách, které obsahují tribulus terrestris, který napomáhá hormonální aktivitě a přispívá k normální funkci močové soustavy, sexualitě a udržuje optimální hladinu testosteronu v krvi.

Výrobek obsahuje:

 • Černý pepř
 • Tribulus terrestris 
 • Lepidum meyenii 
 • L-arginin hydrochlorid 
 • Panax ginseg 
 • Zinek – 10 mg 
 • Nikotinamid – 16 mg 

Balení obsahuje 10 tobolek stojí cca 400 korun.

12. místo

ArginMax Forte

Orientační cena: 1500 Kč

Tobolky ArginMax Forte obsahují například i tribulus a crocus, díky nimž dlouhodobě ovlivňují pozitivně erekci a podporují správné libido. Vyznačuje se také významným množstvím obsaženého L-argininu a L-citrulinu a různých vitamínů. 

ArginMax® Forte pro muže obsahuje kombinaci čtyř synergicky působících složek. Jedná se o:

 1. ERECTION ACTIVE (L-arginin, L-citrulin, extrakt Ginkgo biloba, nikotinamid, tribulus, crocus).  Zlepšuje prokrvení penisu. 
 2. STIMULANT ACTIVE (extrakt Ginkgo biloba, extrakt Schisandra chinensis, tribulus, crocus). Stimuluje dýchání, mozkovou, srdeční a cévní činnost. 
 3. PROTECT ACTIVE (Lykopen, lutein, vitamin E, kyselina listová, kyanokobalamin, selen, zinek). Přispívá k normální funkci imunitního systému a k ochraně buněk.
 4. LIBIDO ACTIVE (L-arginin, extrakt Schisandra chinensis, vitamin E, tribulus, crocus, selen). Zvyšuje libido.

90 tobolek stojí necelých 1500 korun.

13. místo

eJoy® tablety

Orientační cena: 600 Kč

24 kapslí eJoy®  v jednom balení má jedinečné složení, které dokáže podpořit zdravě fungující erekci.

Mimo jiné, skvělé látky, najdete v eJoy i kotvičník zemní, který pozitivní účinky na zvýšení 

eJoy® je laboratorně testován a jako doplněk výživy schválen Ministerstvem zdravotnictví.

Co najdete v jedné dávce?

 1. Tribulus Terrestris 150 mg
 2. Saw Palmetto 130 mg
 3. L-Arginin 75 mg
 4. L-Citrulin 75 mg
 5. Maca 60 mg
 6. Chilli extrakt 5 mg
 7. Vitamin C 30 mg
 8. Vitamin D 400iu

A kolik stojí jedno balení? Cca 660 korun.

14. místo

Amante Original

Orientační cena: 900 Kč

Tento doplněk stravy je účinný při slabé erekci, která může být způsobená mnoha faktory, například stresem či únavou nebo stárnutím.

A jaké je složení tohoto preparátu?

Rhodiola rosea 100 mg, Tribulus terrestris 200 mg, Panax ginseng 10 mg, Eleutherococcus senticosus 20 mg, Schisandra chinensis 20 mg, Ginkgo biloba 30 mg a Camellia sinensis 20 mg.

20 Tobolek stojí necelých 900 korun.

15. místo

Erectan

Orientační cena: 800 Kč

Jedná se o doplněk stravy ve formě tobolek, který obsahuje například 5 vynikajících aminokyselin: L-arginin alfa-ketoglutarát, L-ornitin alfa-ketoglutarát, L-arginine base, L-citrulin, L-lysin HCI.  

Výrobce doporučuje užívat 2 tobolky cca 60 minut před započetím sexuální styku, nejlépe nalačno. Maximální denní dávka jsou 4 tobolky.

Balení obsahuje 20 tobolek a stojí cca 800 korun.

Závěrem

Je skvělé, že žijeme v takové době v jaké žijeme, protože díky různým prostředkům je možné být sexuálně aktivní i ve zralém věku.

A jak se říká, pýcha předchází pád, proto dbejte na svůj životní styl, protože i ten může mít buď pozitivní nebo negativní vliv na stav erektilní funkce.

Na co se tedy přesně zaměřit? Konzumujte ovoce a zeleninu, ryby, hlavně ty mořské, ořechy a chilli, které obsahuje hodně antioxidantů. Doporučuje se i konzumace červeného vína a kávy.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Erekce

[2] Wikiskripta (CZ): Mechanismus erekce

[3] Healthline (ENG): Erectile Dysfunction (ED): Symptoms, Causes, Diagnosis, and Treatment

[4] PubMed Central (ENG): Erectile dysfunction

[5] PubMed Central (ENG): Oxytocin, Erectile Function and Sexual Behavior: Last Discoveries and Possible Advances

Kam dál?

4.9/5 (Počet hlasů: 7)