11 nejlepších kolagenů pro ženy – recenze a tipy

Shrnutí: Pružná pleť, krásné vlasy, pevné nehty a zdravé klouby? K tomu všemu přispívá bílkovina zvaná kolagen, jehož produkce v našem těle ale s přibývajícím věkem klesá, proto je dobré ho začít suplementovat. A právě v tomto článku najdete 11 kvalitních kolagenů, které jsou ideální pro každou ženu:

Co se v článku dozvíte dále?

Co to je kolagen, jaké má typy a proč je tak důležitý právě pro ženy.[1][8] Prozradím vám, jak lze jednoduše podpořit produkci kolagenu ve vašem těle a ve kterých potravinách se přirozeně vyskytuje.

TOP  1. místo

Venira kolagenové drinky

Orientační cena: 1000 Kč
Proč 1. místo?

Neboť se jedná o výborné kolagenové drinky, které si okamžitě oblíbíte. Jednak je seženete  v mnoha zajímavých příchutích (jahoda, meruňka, meloun…) a jednak kromě kolagenu obsahují dalších osm aktivních látek prospívajících fyzickému zdraví.

2. místo

NaturalProtein kolageny

Orientační cena: 950 Kč
Proč 2. místo?

Protože tento 100% přírodní hydrolyzovaný kolagen od karlovarské značky NaturalProtein je skvělou vzpruhou ženské krásy a zdraví – přispívá k lepší kvalitě vlasů i pleti, má pozitivní vliv na zdraví kloubů. Pořídit si ho můžete v šesti příchutích.

3. místo

Oslo Skin Lab

Orientační cena: 800 Kč
Proč 3. místo?

Jelikož se jedná o prémiový kolagen ve formě prášku, jehož účinky byly potvrzeny klinickými studiemi. Tento kolagen je chuťově neutrální a dostanete ho v praktických sáčcích, které obsahují optimální denní dávku hydrolyzovaného bovinního kolagenu, tj. 2,5 g.

Jedenáct tipů na nejlepší kolagen pro ženy

 1. Venira kolagenové drinky 1000 Kč (30 dávek)
 2. NaturalProtein kolageny 950 Kč (300 g)
 3. Oslo Skin Lab The Solution 800 Kč (28 sáčků)
 4. HillVital Kolagen 640 Kč (60 kapslí)
 5. Biopharma Norsk Kollagen 940 Kč (25× 5 g)
 6. Woman Multivitamin s kolagenem 600 Kč (500 ml)
 7. MOVit Energy Kolagen Beauty + Biotin 400 Kč (90 tablet)
 8. Collalloc kolagen 580 Kč (30 dávek)
 9. Inca Collagen 1400 Kč (30 dávek)
 10. Hydrolyzovaný KK kolagen drink 2500 Kč (360 g)
 11. Zeen Collagen Pure 1100 Kč (30 dávek)

Co je to kolagen?

Kolagen je bílkovina tvořená z aminokyselin, která tvoří až 30 % celkového množství bílkovin v lidském těle. Často je využíván v kosmetickém průmyslu, protože pomáhá vrátit pružnost vlasům, nehtům i pleti, je ale také hlavní součástí pojivových tkání, jako jsou kosti, chrupavky, vazy a svaly. Hraje důležitou roli při udržování jejich pevnosti a pružnosti. S věkem dochází k poklesu tvorby kolagenu v těle, což může vést k problémům s kostmi a klouby a ke stárnutí pokožky. Proto se kolagen často používá v kosmetických a zdravotnických výrobcích.

Každý máme něco, co nás trápí, nebo nám znepříjemňuje život. To bychom mohli nazvat problémy. Naštěstí na většinu problému existují řešení. A na problémy zdravotního rázu jsou většinou řešení ve formě úprav jídelníčku, přidání vitamínů, nebo třeba léků či doplňků stravy. 

Zde máte proto seznam článků, které odpovídají na mnoho otázek a pomáhají nalézt jednoduchá řešení: 

Jaké známe typy kolagenu?

Existuje několik typů kolagenu (dnes jich známe 28), z nichž každý má specifickou funkci v těle a slouží k podpoře různých tkání a orgánů.[1] V kosmetickém a zdravotnickém průmyslu se nejčastěji budeme setkávat s typem I až VI:

 • Typ I tvoří většinu kostí, zubů a kůže.[2]
 • Typ II je hlavní složkou chrupavky.[3]
 • Typ III tvoří spolu s typem I vazivovou tkáň.[4]
 • Typ IV je součástí bazálního membránového komplexu v epitelových buňkách.[5]
 • Typ V je součástí plodové blány a kůže.[6]
 • Typ VI je součástí vazivových tkání, cév a orgánů.[7]

Proč je kolagen důležitý pro ženy?

Kolagen je důležitý pro ženy hned z několika důvodů. Pružná, mladá pleť ale není tím jediným benefitem. S čím ženám konkrétně pomáhá?

Kolagen je klíčovým prvkem pro pevnost a pružnost pokožky.[8] S věkem dochází k poklesu tvorby kolagenu v těle (obecně dochází ke snížení tvorby kolagenu mezi pětadvacátým a třicátým rokem), což může vést třeba k vráskám, zvýšené pigmentaci a ztrátě elasticity pokožky.

Díky kolagenu jsou vlasy a nehty zdravější, nelámou se.[9] Vlasy jsou pružné a poddajné.

Kolagen pomáhá udržovat pevnost a tuhost kostí, což je důležité jako prevence před osteoporózou.[10]

Kolagen je hlavní složkou chrupavky, což je tkáň, která pomáhá udržovat pohyblivost kloubů.[11]

Kolagen má také pozitivní vliv na trávení a může pomoci při léčbě zažívacích potíží.[12]

Jak podpořit produkci kolagenu?

Naše tělo snižuje produkci kolagenu už od pětadvacátého roku. Naštěstí ale existuje několik způsobů, jak produkci kolagenu podpořit. Je důležité se zaměřit na zdravou životosprávu. Jakými konkrétními návyky můžeme tvorbu kolagenu podpořit?

Jezte potraviny bohaté na proteiny – zejména ty, které obsahují aminokyseliny, jako jsou kuře, ryby, vejce a sója. Nezapomínejte doplňovat vitamín C, který je pro tvorbu kolagenu nezbytný. Vitamín C lze získat například z citrusových plodů, papriky, brokolice a různých druhů bobulí.

Cvičení a pohyb mohou pomoci podpořit tvorbu kolagenu v těle.

Stejně tak může pomoct dostatek kvalitního spánku.

Kolagenu v pokožce neprospívá vystavování se slunci, nezapomínejte tedy pokožku chránit opalovacím krémem s SPF faktorem. Dalším potenciálním škodlivým vlivem (nejen na tvorbu kolagenu) je kouření.

Užívání kolagenových doplňků může pomoci dodávat tělu kolagen a podpořit jeho tvorbu.

Kolagen v potravinách

Kolagen se objevuje především v živočišných produktech. Mezi ně patří především:

 • Maso: kuře, vepřové maso, hovězí maso a ryby.
 • Vnitřnosti: játra, srdce a ledviny.
 • Vejce: obsahují všechny aminokyseliny potřebné pro tvorbu kolagenu.
 • Mléčné výrobky: aminokyseliny obsahují například tvaroh a sýr.


Je ale vhodné jíst také ty potraviny, které neobsahují samotný kolagen, ale jsou bohaté na aminokyseliny, které mohou zvýšit přirozenou produkci kolagenu v těle.

 • Dopřejte si sóju (například ve formě tofu nebo tempehu) a dostatek ovoce a zeleniny – papriku, citrusové plody, bobule, špenát – obsahují antioxidanty, vitamín C nebo látky, jako je selen a zinek, které podporují tvorbu kolagenu v těle. 


Je důležité si uvědomit, že to, kolik kolagenu v těle máte a jak moc se vašemu tělu daří kolagen vyrábět, může být ovlivněno mnoha faktory a konzumace těchto potravin sama o sobě nemusí být zárukou úspěchu.

Pojďte se podívat na konkrétní doplňky stravy, které mohou pomoci s jeho doplněním.

1. místo

Venira kolagenové drinky

Výborné kolagenové drinky v mnoha příchutích, které jsou navíc obohacené o vitamíny a minerály.

Orientační cena: 1000 Kč

Proč jsou kolagenové drinky od Venira na 1. místě?

Na vrchol žebříčku jsem umístila kolagenové drinky od české značky Venira, které se vyrábějí v mnoha příchutích. Konkrétně mě nejvíce oslovila skořice s jablkem a ledový broskvový čaj. Ale jsou tu i další alternativy: jahoda, malina, lesní plody, meloun nebo třeba meruňka. 

Velká, designově vymazlená tuba obsahuje kolagenový prášek na 30 dní. A pozor – kromě hydrolyzovaného kolagenu rozpustná směs obsahuje také potřebný vitamín C a dalších 8 účinných látek, konkrétně kyselinu hyaluronovou, selen, kyselinu listovou, vitamín B2, vitamín B5 a vitamín B3 a také D-biotin.

Uživatelské recenze

Pro recenze na kolagenové drinky od Veniry jsem zamířila na nezávislé srovnávače (zbozi.cz a Heureku), kde jsem se o nich dočetla, že jsou chutné, dobře se rozpouštějí a prý jsou poměrně dobře vidět i výsledky. Podle zkušeností uživatelek má přípravek dobrý vliv na pleť, vlasy i nehty (ty prý rychleji rostou a jsou silnější), v jednom případě dokonce odezněly i bolesti kloubů. Na stránkách pilulka.cz pak jedna z uživatelek zdůrazňuje skutečnost, že prášek zakoupíte v praktických sáčcích. A i na tomto místě lidé konstatují, že nápoj dobře chutná a „pachuť kolagenu“ tady není nijak zřetelná.

Více informací

Venira je česká přírodní značka začala, která na trhu působí od roku 2017, a od té doby si u nás vytvořila velkou základnu zákaznic a zákazníků. Venira se specializuje na zdraví a krásu, najdete u ní potravinové doplňky, které osloví nejen jemným a čistým designem, ale hlavně – přírodním složením.

K nákupu u tohoto výrobce navíc občas dostanete i dárek jako bonus. Měsíční balení vás vyjde na zhruba 1000 korun.

Fotografie produktu

2. místo

Natural Protein kolagen

100% přírodní hydrolyzovaný kolagen dostupný v šesti lahodných příchutích.

Orientační cena: 950 Kč

Proč jsou kolageny od NaturalProtein na 2. místě?

Druhé místo u mě obsadily kolagenové nápoje od NaturalProteinu. Jeden tento papírový pytlík v sobě totiž ukrývá bohatou dávku 100% přírodního hydrolyzovaného kolagenu, vitamín C (ten hraje klíčovou roli při vstřebávání kolagenu) a kyselinu hyaluronovou, která vyhlazuje pleť. Kromě toho jsou nápoje dochucovány, a to poctivými surovinami – například mrazem sušeným ovocem nebo pravým kakaem.

Super je, že kolageny od NaturalProtein obsahují hned dva druhy živočišného kolagenu – rybího a hovězího, ve vysoké koncentraci. V jedné porci najdete až 7200 mg kolagenu.

Uživatelské recenze

Recenze na kolageny od NaturalProteinu jsem našla například na stránkách emimino.cz. Tady uživatelky konstatují, že je drinky potěšily báječnou a plnou chutí. Našly se ale také komentáře, které doporučují prášek smíchat ještě s něčím dalším, třeba s banánem. Ale podle všeho jsou velice dobré i tak. Ženy zde dále oceňují, že se jedná o čistý výrobek bez cukru a bez chemie, také hodně chválí vysoký obsah kolagenu. Kromě toho jsou nápoje podle zkušeností jednoduché na přípravu a stranou nezůstává ani spokojenost s designem obalu, který lahodí oku.

Rozhodujete se, zda nakoupit na e-shopu naturalprotein.cz? Jděte do toho! Tenhle e-shop je ověřený zákazníky a je velice oblíbený, což se dočtete mimo jiné na nezávislém srovnávači heureka.cz.

Dále o produktu

Pravidelným pitím tohoto kolagenového drinku docílíte hebké a zdravé pokožky, silných vlasů i zubů, prevence kardiovaskulárních onemocnění, správného fungování trávicího systému. Dále pak pevnějších kloubů, pro něž je kolagen klíčovou složkou.

V NaturalProteinu nabízejí několik příchutí tohoto kolagenového nápoje. Můžete si vybrat například malinu, kakao, jahodu, mango, maracuju a banán nebo třeba červené ovoce. 

Objednat si můžete buď 300g sáček, nebo třeba jen ochutnávací, 12g porci za cca 50 korun. 300 g prášku vás vyjde na cca 950 korun.

Fotografie produktu

3. místo

Oslo Skin Lab The Solution

Čistý, chuťově neutrální kolagenový nápoj, jehož účinky potvrdily klinické studie.

Orientační cena: 800 Kč

Proč je kolagen The Solution od Oslo Skin Lab na 3. místě?

Třetí místo jsem se rozhodla věnovat produktu od značky Oslo Skin Lab, který rovněž dostanete ve formě prášku. Tento přípravek pomáhá zlepšovat elasticitu pleti, redukovat vrásky a pozitivní vliv má třeba i na vlasy a nehty. Jednoznačným plus tohoto severského kolagenu pak je, že jeho účinky byly potvrzeny klinickými testy, konkrétně při minimálně osmitýdenním pravidelném používání.

Benefitem tohoto kolagenu je také jeho neutrální chuť, díky níž ho můžete přisypat do jakéhokoliv jídla nebo pití. Pokud si ho vmícháte do čisté vody, vždy chvíli počkejte, než se úplně rozpustí. Produkt The Solution vás také určitě potěší čistým, elegantním designem a praktickým dávkováním v sáčcích.

Uživatelské recenze

Kolagen od značky Oslo Skin Lab doporučuje nemálo celebrit a influencerek, pro příklad jmenujme třeba Terezu Salte, která na něj nedá dopustit, nebo Veroniku Arichtevu. Pozitivní zkušenosti s produktem dále hlásí zákaznice na stránkách emimino.cz. Tady se ženy svěřují s tím, že účinky kolagenu pocítily už po čtyřech či po šesti týdnech – prý se jim zlepšila pleť, některým z nich začaly rychleji růst baby vlásky. Dobré hodnocení jsem dále zaznamenala na anglickém webu trustpilot, jelikož kolagen The Solution je zahraniční produkt. A určitě mrkněte i na video, jak vypadá jedno balení produktu se 28 denními dávkami kolagenu.

Více informací

Přípravek The Solution obsahuje prémiový hydrolyzovaný kolagen typu I, který je hovězího původu.

Ještě bych na závěr poznamenala, že nákup produktu The Solution funguje tak, že si ho jednorázově objednáte, a pak vám společnost každý měsíc zasílá zásobu na 28 dní. Poté vždy obdržíte fakturu (měsíční balení vás vyjde na cca 800 Kč). Členství samozřejmě můžete kdykoliv zrušit. Kolagen jde samozřejmě objednat i jednorázově (balení na měsíc), které však stojí necelých 1600 korun.

V jednom sáčku najdete 2,5 g čistého kolagenu, což odpovídá optimální denní dávce.

4. místo

HillVital Kolagen

Orientační cena: 640 Kč

Proč jsem vybrala kolagen v kapslích od HillVital?

HillVital je totiž slovenská značka, která nabízí krásu a zdraví z hor. Bylinky, které používá ve svých receptech, pocházejí z karpatský kopců a přinášejí to nejlepší z přírody. Kolagen na vlasy a pokožku obsahuje jak potřebný vitamín C, tak kyselinu hyaluronovou, která rovněž pečuje o vaši kůži, vlasy a nehty. Pro které ženy se tyhle kolagenové kapsle hodí nejvíce? Pro všechny z nás, které trpí suchou nebo jinak nezdravou pokožkou, křehkými nehty, jež se často lámou, nebo suchými vlasy bez života. Může pomoct i těm, které trápí bolest kloubů nebo častá únava – nedostatek kolagenu se může projevovat různými příznaky. Balení se 60 kapslemi stojí okolo 640 korun.

5. místo

Biopharma Norsk Kollagen

Orientační cena: 940 Kč

Čím mě zaujal Norsk Kollagen od Biopharma?

Norsk Kollagen je kolagenový prášek, jenž obsahuje čistě mořský kolagen z podkožní tukové vrstvy ryb. Podle někerých je mořský kolagen pro lidské tělo vhodnější, protože se prý podobá kolagenu v lidském těle více než vepřový kolagen. V našem těle je velmi dobře vstřebatelný. Kapsle také obsahují vitamín C a D-biotin. Pravidelným užíváním můžete podpořit jednak pružnost a zdraví vaší kůže, vlasů a nehtů, ale také posílit tkáně, klouby nebo šlachy. Balení se 100% mořským kolagenem vám vystačí na 25 dní – krabička obsahuje 25 sáčků s adekvátní dávkou na den – a vyjde vás na cca 940 korun.

6. místo

Woman Multivitamin s kolagenem

Orientační cena: 600 Kč

Proč jsem vybrala multivitamin s kolagenem pro ženy od Kolagen Drink?

Woman Multivitamin s kolagenem je komplexní směs základních vitamínů, minerálů a aminokyselin – „Woman Amino Boost Blend“ a směs z rostlin „Woman Bio Active Life Blend“. Tento multivitamín podporuje imunitu, posiluje kardiovaskulární systém, zrychluje metabolismus a celkově dodává energii. Co je „Woman Amino Boost Blend“? Jedná se o kombinaci aminokyselin, které přispívají ke správné funkci mozku a srdce. Obsahuje například L-glutamin, L-taurin, L-karnitin, L-glycin a L-prolin. Energii dodají výtažky z ženšenu, spiruliny, zeleného čaje a aloe vera a o přirozenou elasticitu kůže se postará kromě kolagenu také koenzym Q10. Tento doplněk stravy byl vyroben ve Švédsku, je přírodní a získal Award Winnig Ingredient. 500ml nápoj (33 dávek) stojí cca 600 korun.

7. místo

MOVit Energy Kolagen Beauty + Biotin

Orientační cena: 400 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila beauty kolagen s biotinem od MOVit Energy?

Hlavní složkou tohoto produktu je totiž 100% přírodní, hydrolyzovaný kolagen typu I. Kromě toho ale také obsahuje zinek, selen, vitamín C, kyselinu panthotenovou a biotin. Jak možná víte, zinek a selen jsou velmi důležitými prvky pro zdravý stav kůže, vlasů a nehtů. Zároveň kůži chrání před volnými radikály a buňky před oxidačním stresem. Biotinu, neboli vitamínu H, se někdy říká „vitamín krásy“, protože přispívá ke kvalitě pokožky, vlasů a nehtů, a také podporuje metabolické fungování organismu. Doplněk stravy je určen pro dospělé, není vhodný pro děti, kojící a těhotné ženy. Jedno balení obsahuje 90 kapslí, přičemž doporučená dávka pro dospělou osobu jsou 2 až 3 tablety denně. Výrobek je možné zakoupit za cca 400 korun.

8. místo

Collalloc kolagen

Orientační cena: 580 Kč

Čím mě zaujal Collalloc kolagen?

Collalloc je 100% bioaktivní mořský kolagen. Co to znamená? Bioaktivní mořský kolagen je typ kolagenu, který pochází z mořských ryb nebo z mořských živočichů. Často se používá jako doplněk stravy, protože je dobře stravitelný a dobře se vstřebává v těle. Fanoušci bioaktivního mořského kolagenu na něj nedají dopustit z toho důvodu, že jim pravidelným užíváním může pomoci podpořit zdraví kůže, vlasů a kloubů, a stejně tak může posílit celkovou pohodu těla.

Věděli jste, že produkce kolagenu v našem těle se snižuje už kolem pětadvacátého až třicátého roku? Jeho snižování se postupem věku rychle snižuje a naše pokožka, vlasy i kosti mohou ztrácet na kvalitě a vitalitě. Pokud jste překročily pětadvacítku nebo máte jednoduše pocit, že vaše tělo, kvalita pleti, vlasů nebo nehtů není ve stoprocentní kondici, může být Collalloc tím pravým řešením. Je vyroben ve Švýcarsku a je 100% přírodní. Jedno balení odpovídá měsíční kúře a stojí okolo 580 korun.

9. místo

Inca Collagen

Orientační cena: 1400 Kč

A proč tu je také Inca Collagen?

Dáváte přednost české výrobě? Pak je tu značka Inca Collagen. Inca Collagen vyrábí kolagen pro český a slovenský trh, má za sebou na 150 tisíc spokojených zákazníků, kteří se k produktu vracejí. A i možná proto se společnost rozhodla rozšířit svůj sortiment na kolagen pro domácí mazlíčky!

Proč mu fandíme? Bioaktivní mořský kolagen z ryb pochází z ověřených zdrojů. Obsahuje třísložkový kolagen (typy I, II a III). Obsahuje pouze kolagen a nic jiného – tedy ani žádné další umělé příchutě. Je dobře rozpustný ve vodě a rozdělený do jednotlivých balení na každý den, tudíž je vhodný třeba při cestování nebo když si jej chcete vzít až v práci. S nákupem teď navíc dostanete zdarma i vitamín C a vitamín D. 30denní kúra vychází na 1400 korun.

10. místo

Hydrolyzovaný KK kolagen drink

Orientační cena: 2500 Kč

Proč jsem vybrala Hydrolyzovaný KK kolagen drink Medical Estetic?

Prémiový kolagen aneb maximální péče pro vaši pokožku, vlasy a nehty – to je hlavní heslo výrobce kolagenového drinku Medical Estetic. Co má navíc? Kromě kyseliny hyaluronové obsahuje také několik aminokyselin – glycin, L-lysin a L-prolin a také bioaktivní protein Peptan ®, které vyživují kožní buňky a tím podporují jejich aktivitu. Díky navýšení kolagenu a elastinu redukuje oční vrásky.

Pro nejlepší účinek si namíchejte každý den kolagenový drink z jednoho sáčku – rozmíchejte ve vodě a vypijte. Nepřekračujte denní doporučené množství. 

Jedno balení prémiového kolagenu pro náročné zákaznice stojí cca 2500 korun.

11. místo

Zeen Collagen Pure

Orientační cena: 1100 Kč

Z jakého důvodu jsem zvolila kolagen od značky Zeen?

Rybí kolagen a nic víc. To přesně obsahují sáčky v krásné zlato-černé krabičce Zeen Collagen Pure. Žádné chemické přísady, jen čistě mořský kolagen z ryb. Poradí si s povadlou pokožkou, nehty, které se třepí, i suchými vlasy, které nedrží tvar, trčí a lámou se. Tento kolagen si zamilujete i proto, že vám pomůže vyhladit vrásky a zvýšit elasticitu kůže, která se s rostoucím věkem ztrácí. Nedostatek kolagenu může způsobit také bolesti kloubů, chrupavek nebo šlach, i tam je jeho zastoupení velmi potřebné a jeho nedostatkem dochází ke ztrátě pružnosti. 

30denní kúru pořídíte za cca 1100 korun.

Závěrem

Výše v článku jsem vám představila 11 produktů s přírodním kolagenem. Některé produkty obsahují čistý kolagen, jiné jsou doplněny i o další vitamíny, aminokyseliny a další látky, které mohou podpořit zlepšení kvality kůže, nehtů a vlasů. Nezapomínete ale také na to, že kolagen je potřebný pro zdraví našich kloubů, chrupavek, šlach a dalších tkání, které dokáže udržet pružné a vyživené. Kolagen je prostě všestranně blahodárná látka a jestli stále váháte, který je pro vás ten nejlepší, za sebe doporučuji především VENIRA PREMIUM kolagenový drink pro vlasy, nehty a pleť, který obsahuje 8000 mg kolagenu v jedné porce a dalších 11 aktivních látek, jako třeba vitamín C nebo kyselinu hyaluronovou. Vyzkoušené mám také kolageny NaturalProtein, u kterých si můžete vybírat ze šesti chuťových variant, vždy vás však čeká 7200 mg kolagenu dvojího typu na jednu porci (hydrolyzovaný hovězí a rybí). Luxusní je také kolagen Oslo Skin Lab The Solution s hydrolyzovaným kolagenem typu I., který je bez příchuti, takže ho můžete přímíchat do jakéhokoliv nápoje či pokrmu.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[13] Wikipedie (CZ): Kolagen

[14] Wikiskripta (CZ): Kolagen

[15] Healthline (ENG): What Is Collagen, and What Is It Good For?

[16] PubMed Central (ENG): A Collagen Supplement Improves Skin Hydration, Elasticity, Roughness, and Density: Results of a Randomized, Placebo-Controlled, Blind Study

[17] PubMed Central (ENG): The effects of collagen peptide supplementation on body composition, collagen synthesis, and recovery from joint injury and exercise: a systematic review

4.6/5 (Počet hlasů: 12)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »