10 nejlepších probiotik pro ženy – recenze, diskuze a zkušenosti

Shrnutí: Základem ženského zdraví je určitě dobře fungující mikrobiom. Ten totiž tělu zajišťuje nejen výbornou imunitu, ale vliv má i na další aspekty. Třeba na náladu. Zdraví střev samozřejmě prospějete už jenom tím, že do svého jídelníčku zařadíte více jogurtů, kysaných potravin nebo třeba kefíru.[3] Pokud je pro vás ale náročné neustále myslet na to, jestli jste snědli dostatek „kyšky“, můžete zkusit alternativní řešení v podobě doplňků s probiotiky.[1][2] Inspiraci na konkrétní produkty najdete v tomto článku.

 • Já osobně jsem na první příčku umístila Probio24, který je skutečnou špičkou mezi probiotickými doplňky. Obsahuje 11 odolných probiotických kmenů, prebiotikum inulin a 33 miliard živých kultur. 
 • Na 2. místo jsem vybrala výrobky od značky Smidge, které si můžete pořídit jak ve formě kapslí, tak jako prášek. Tahle probiotika obsahují 8 kmenů v ideální kombinaci, které jsou navíc vhodné pro osoby trpící histaminovou intolerancí.
 • A 3. místo u mě získaly probiotické kapsle od Veniry, ve kterých najdete 10 probiotických kmenů, 10 miliard živých kultur a také tady vše podporuje rozpustná vláknina z čekanky, inulin. 

Hledáte další možnosti, jak posílit střevní mikrobiom? Prozkoumejte další doplňky, které by mu mohly poskytnout vzpruhu.

TOP  1. místo

Probio24

Orientační cena: 350 Kč
Proč 1. místo?

Protože jde o jedny z nejsilnějších probiotik (nejen) pro ženy na našem trhu. Kapsle obsahují 11 vysoce odolných probiotických kmenů, probiotickou složku inulin a 33 miliard živých kultur. Výhodou je i příznivá cena doplňku.

2. místo

Smidge Sensitive

Orientační cena: 2900/1300 Kč
Proč 2. místo?

Neboť jde o probiotika obsahující 8 probiotických kmenů. Můžete si je pořídit ve formě prášku i kapslí. Navíc jsou vhodná i pro osoby s histaminovou intolerancí.

3. místo

Venira probiotika

Orientační cena: 500 Kč
Proč 3. místo?

Jelikož tento probiotický doplněk významně podporuje střevní mikrobiom díky 10 miliardám probiotických kultur, 10 kmenům prospěšných bakterií a rozpustné vláknině (prebiotiku) inulinu. V balení najdete kapsle na 60 dnů.

Deset nejlepších probiotik pro ženy

 1. Advance Nutraceutics Probio24 350 Kč (60 kapslí)
 2. Smidge Sensitive probiotika 2900 Kč (20 g), 1300 Kč (60 kapslí)
 3. Venira probiotika 500 Kč (60 kapslí)
 4. Ecce Vita Probiomix 800 Kč (30 kapslí)
 5. Dr. Formulated Probiotika – prenatální období 650 Kč (30 kapslí)
 6. Verra Probiotika pro těhotné ženy 600 Kč (60 kapslí)
 7. Optibac for Women 560 Kč (30 kapslí)
 8. JAMIESON Probiotic complex pro ženy 440 Kč (45 kapslí)
 9. Probiotika Superhuman 1000 Kč (30 kapslí)
 10. Wild & Coco Histabiotics 1000 Kč (30 kapslí)

Co jsou probiotika?

Probiotika jsou živé mikroorganismy, které se nacházejí v trávicím traktu a pomáhají udržovat zdraví střevní mikroflóry.[1][2] Tyto mikroorganismy mohou být přirozeně přítomny v potravinách, jako jsou jogurty, kysané zelí, kefír, kimchi a podobně.[3] Nebo je můžete konzumovat v podobě doplňků stravy (v kapslích, tabletách či v prášku).

 • Konkrétně ženám probiotika pomáhají udržovat mikrobiom ve formě, což má na jejich zdraví řadu pozitivních účinků (například zlepšení imunitního systému, trávení nebo plodnosti).[4][5][6][7][8][9]
 • Také je dobré vědět, že zdravá střevní mikroflóra je rovněž výbornou prevencí proti infekcím močových cest či vagíny, a příznivý vliv má i na naši náladu.[10][11]
 • Každopádně se tedy vyplatí o střevní mikrofloŕu pečovat, speciálně pak v náročném období těhotenství a kojení, kdy je pro ženu zdraví ještě důležitější než kdy jindy.[12][13]

Každý máme něco, co nás trápí, nebo nám znepříjemňuje život. To bychom mohli nazvat problémy. Naštěstí na většinu problému existují řešení. A na problémy zdravotního rázu jsou většinou řešení ve formě úprav jídelníčku, přidání vitamínů, nebo třeba léků či doplňků stravy. 

Zde máte proto seznam článků, které odpovídají na mnoho otázek a pomáhají nalézt jednoduchá řešení: 

Jak vybrat vhodná probiotika pro ženy?

Při výběru probiotik by si ženy měly dávat pozor na množství mikroorganismů, které obsahují, a na to, zda jsou právě pro ně vhodná. Specifickým obdobím může být například zmíněné mateřství v raných fázích. A také je třeba se mít na pozoru, pokud například trpíte histaminovou intolerancí – v takovém případě sáhněte po produktech, které neobsahují bakteriální kmeny, co by mohly tvorbu histaminu v těle stimulovat.[14]

1. místo

Advance Nutraceutics Probio24

Prémiové kapsle s inulinem a 11 probiotickými kmeny v jedné dávce.

Orientační cena: 350 Kč

Proč jsem na 1. místo vybrala Probio24 od Advance Nutraceutics?

První místo jsem se rozhodla věnovat doplňku stravy od Advance Nutraceutics, protože obsahuje 11 probiotických kmenů a 33 miliard živých kultur v jediné dávce. To ho činí jedním z nejsilnějších probiotik na českém trhu, ne-li úplně nejsilnějším. Nespornou výhodou kmenů, které v tabletách najdete, je navíc jejich vysoká odolnost. Živé kultury jsou v tomto případě schopny vzdorovat kyselému žaludečnímu prostředí a do cílové oblasti trávicího traktu se dostanou v maximální míře.

Uživatelské recenze

Podle recenzí na srovnávačích se jedná o mimořádně kvalitní doplněk stravy. Na Heurece se o něm píše, že skutečně pomáhá upravit střevní mikroflóru a je vysoce účinný. Uživatelé dále vyzdvihují fakt, že jde o 100% přírodní produkt s kvalitním složením, chválí vysoký počet kmenů obsažených v tabletách a občas dokonce přijatelnou cenu výrobku. Pozitivní zkušenosti a názory pak sdílejí i zákazníci na stránkách zbozi.cz, například jedna uživatelka zde sdílí, že jí kapsle pomohly zlepšit trávení, se kterým měla dlouhodobé problémy.

Výborné recenze se objevují i přímo na stránkách prodejce (nutraceutics.cz), kde lidé rovněž potvrzují účinnost kapslí, a dobrým znamením je i to, že velká část zákazníků právě tahle probiotika užívá opakovaně. Protože jsou s nimi zkrátka spokojení.

Více informací

Pokud vás zajímá, které konkrétní kmeny tato probiotika obsahují, jsou to: Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium lactis, Lactobacillus rhamnosus, Bifidobacterium breve, Lactobacillus bulgaricus, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus casei, Lactococcus lactis, Bifidobacterium bifidum, Streptococcus thermophilus a Lactobacillus paracasei. Pro ještě lepší efekt produkt dále zahrnuje i probiotickou látku inulin.

Doporučené dávkování výrobku je 1 až 3 kapsle za den.

Tento produkt vás bude stát přibližně 350 Kč za balení se 60 kapslemi.

2. místo

Smidge Sensitive probiotika

Kvalitní doplněk ve formě kapslí či prášku s 8 probiotickými kmeny.

Orientační cena: 2900/1300 Kč

Proč jsem dala probiotika od značky Smidge na 2. místo?

Další možností, jak posílit střevní mikroflóru, jsou produkty od značky Smidge. Ty jsem ve svém žebříčku umístila na druhé místo mimo jiné proto, že jsou vhodné i pro osoby s histaminovou intolerancí. Výrobek obsahuje osm kmenů důležitých kmenů, které zde najdete v ideální kombinaci. A navíc se můžete sami rozhodnout, jakou formou budete probiotika konzumovat – dostanete je totiž jak ve formě kapslí, tak v prášku.

Na produkty od značky Smidge se můžete spolehnout i z toho důvodu, že jsou pravidelně testovány. Proto máte jistotu, že jsou čisté, účinné a že neobsahují těžké kovy.

Uživatelské recenze

Na stránkách zbozi.cz jsem našla, že si produkty od značky Smidge vysloužily vysoká procentuální hodnocení – ta se momentálně pohybují kolem stovky. Píše se tu, že má výrobek neutrální chuť a podle zákaznické zkušenosti skutečně pomáhá.

Uvažujete, že si pro doplněk zajdete na e-shop puravia.cz? V tom případě musím poznamenat, že tento internetový Internetový obchod má skvělá hodnocení jak na stránkách heureka.cz, tak na zbozi.cz. Zákazníci hodně chválí rychlost dodávky zboží, dále pak zajímavý sortiment a co je pro mě a myslím, že i pro vás úplně nejdůležitější – pochvalují si i kvalitu zboží.

Dále o produktech

Podle odorníků tento produkt nejenže posílí střevní mikroflóru, ale také může pomoci lidem s citlivostí na histamin (přičemž se doporučuje začít s pár zrníčky prášku a postupně zvyšovat na denní dávku). V tomto směru je výhodou i to, že produkt neobsahuje bakterie, které by stimulovaly tvorbu histaminu.

A které kmeny tady najdete? Jsou to: Lactobacillus plantarum, Lactobacillus gasseri, Lactobacillus salivarius, Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium breve, Bifidobacterium infantis, Bifidobacterium longum a Bifidobacterium lactis.

Za tato probiotika zaplatíte cca 1300 Kč (za 60 kapslí) nebo cca 2900 Kč za 20 g prášku, který vám vydrží na 100 dávek, což mi přijde super.

3. místo

Venira probiotika

Přírodní probiotický doplněk s 10 probiotickými kmeny, 10 miliardami kultur a inulinem.

Orientační cena: 500 Kč

Proč jsem na 3. místo srovnání zvolila probiotika od Veniry?

Protože dalším doplňkem, který dokáže významně posílit střevní mikroflóru, jsou právě tyhle kapsle od české značky Venira. Také zde je součástí produktu inulin, který v těle s probiotiky působí synergicky. Ale hlavně tady najdete 10 kmenů a 10 miliard probiotických kultur – což jsou rozhodně vysoká (a tím pádem slibná) čísla.

Tato probiotika podporují střevní mikrobiom a imunitní systém, který s mikrobiomem přímo souvisí. Není proto od věci kapsle užívat, pokud jste třeba „oslabené“ užíváním antibiotik. Dobrou službu by vám mohl poskytnout i v období chřipkových epidemií.

Uživatelské recenze

I hodnocení výrobku od Veniry jsou dost příznivá. Spokojenost s produktem vyjadřují zákazníci jednak na stránkách prodejce (venira.cz) – tam se o kapslích píše například to, že skutečně upravují zažívání. Také tady lidé oceňují, že výrobek neobsahuje lepek ani cukr, líbí se jim složení produktu a pochvalují si i jeho vizuálně příjemné balení. Někteří ze zákazníků dokonce sdělují, že doplněk pořizují opakovaně. A dobře si kapsle vedou i na nezávislých srovnávačích – na stránkách zbozi.cz jsem si o nich přečetla třeba to, že „fungují na jedničku“. A to je jenom dobře.

Další informace

Výrobek obsahuje tyto probiotické kmeny: Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus bulgaricus, Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium lactis, Bifidobacterium breve, Bifidobacterium longum, Streptococcus thermophilus.

Tablety se užívají po jedné kapsli denně.

Za tento produkt zaplatíte cca 500 Kč (za 60 kapslí, což odpovídá 60denní kúře).

4. místo

Ecce Vita Probiomix

Orientační cena: 800 Kč

Proč jsem vybrala Probiomix od značky Ecce Vita?

Také Probiomix od Ecce Vita má na poli probiotických doplňků své místo. Jednak je 100% přírodní, certifikovaný a kvalitní, a jednak obsahuje jak probiotické bakterie, tak i prebiotika. Navíc ho koupíte ve formě tzv. enterosolventních tablet, což zjednodušeně znamená, že se tobolky rozpustí ve střevech. Tohle je určitě důležité zmínit, protože kyselé žaludeční prostředí jinak může způsobit, že se probiotické kapsle rozpustí dřív, než chceme.

Více informací

V Probiomixu najdete 10 bakteriálních kmenů a 10 miliard živých kultur v jedné dávce. Dále pak prebiotika (konkrétně fruktooligosacharidy a inulin). Tablety naopak neobsahují konzervační látky, chemikálie ani umělá barviva.

Cenově se tento probiotický doplněk pohybuje okolo 800 Kč za 30 kapslí.

5. místo

Dr. Formulated Probiotika – prenatální období

Orientační cena: 650 Kč

Z jakých důvodů jsem zvolila Probiotika od Dr. Formulated?

Do svého výběru jsem dále zařadila probiotika speciálně vyvinutá pro těhotné a kojící ženy od značky Dr. Formulated. Období raného mateřství je pro každou ženu z hlediska stravování a doplňování živin poměrně náročné – na jednu stranu potřebujete maximálně efektivní imunitní systém, ale zároveň se leccos nedoporučuje konzumovat. No a právě v rané fázi mateřství by proto tahle probiotika mohla být fajn řešením.

Dále o produktu

Předností tohoto produktu je skutečnost, že je klinicky studovaný a obsahuje prenatální raw bakterie (16 kmenů s 20 miliardami živých kultur).

Cenově se produkt pohybuje okolo 650 Kč za jedno balení (tj. za 30 tablet).

6. místo

Verra Probiotika pro těhotné ženy

Orientační cena: 600 Kč

Čím mě zaujala probiotika Verra pro těhotné ženy?

Pro těhotné ženy je tu také speciální probiotický doplněk od Verry, který mimochodem dostanete v moc hezkém balení. V době těhotenství je každopádně zdraví na prvním místě, proto rozhodně není od věci podpořit střevní mikrobiom a ruku v ruce s ním i obranyschopnost organismu. Podstatné je také zmínit, že konkrétně tenhle doplněk neobsahuje dochucovadla, sladidla ani nežádoucí konzervační látky. Součástí kapslí je pak Lactobacillus delbrueckii původem z fermentované sóji.

Více informací

Také zde probiotika konzumujete ve formě kapslí, přičemž se doporučuje tablety užívat po dvou kapslích 2× za den.

Za tento výrobek zaplatíte přibližně 600 Kč / balení (60 kapslí).

7. místo

Optibac for Women

Orientační cena: 560 Kč

Proč jsem vybrala Optibac for Women?

Probiotika Optibac for Women jsem vybrala v prvé řadě proto, že byl vyvinut speciálně pro ženy. Balení obsahuje 14 tabletek obsahujících tři probiotika, která podporují intimní zdraví žen – jak preventivně, tak i při akutních obtížích. Jedná se o Lactobacillus paracasei, Lactobacillus reuteri a Lactobacillus rhamnosus, což jsou probiotika prověřená řadou studií a hlavně – podporují močové ústrojí a vaginální mikrobiom.

Dále o produktu

Před otevřením nemusíte balení skladovat v ledničce. Denní dávka je pak po jedné kapsli za den spolu se snídaní.

Za balení se 14 kapslemi zaplatíte cca 300 Kč (ale můžete si koupit větší balení – 30 kapslí stojí zhruba 560 Kč, 90 kapslí asi 1500 Kč).

8. místo

JAMIESON Probiotic complex pro ženy

Orientační cena: 440 Kč

Čím mě oslovil Probiotic complex od značky Jamieson?

Probiotika speciálně přizpůsobená ženám vyrábí také společnost Jamieson, která nabízí Probiotics complex pro ženy – doplněk stravy podporující střevní mikroflóru. Najdete v něm 7 miliard kultur a 5 bakteriálních kmenů (konkrétně Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus rhamnosus, Bifidobacterium lactis a Lactobacillus gasseri.)

Více info

Obal jednotlivých kapslí je vyroben z celulózy, díky čemuž je produkt vhodný i pro vegetariány.

Tyto tablety by se měly dávkovat po jedné kapsli za den. A pozor – pokud jimi „doplňujete“ antibiotickou léčbu, udržujte mezi konzumací probiotik a antibiotik 2-3hodinový odstup.

Cena tohoto výrobku se pohybuje okolo 440 Kč za balení (= 45 kapslí).

9. místo

Probiotika Superhuman

Orientační cena: 1000 Kč

Proč jsem vybrala Probiotika Superhuman?

Další příčku u mě obsadila probiotika Superhuman od sympatické české značky Wild & Coco. Také za tento produkt vám střeva zaručeně poděkují, protože je obohatíte o 28 silných probiotických kmenů, 32,5 miliard živých bakterií. A součástí kapslí je i prebiotická vláknina z rostliny známé jako slunečnice topinambur. Ta rovněž hraje v procesu imunizace důležitou roli, neboť slouží jako potrava pro bakterie, které jsou pak ještě účinnější a odolnější.

Více informací

Navíc se jedná o 100% přírodní doplněk, který je samozřejmě vhodný i pro vegetariány. Cenově se produkt pohybuje okolo 1000 Kč za 30 kapslí.

10. místo

Wild & Coco Histabiotics

Orientační cena: 1000 Kč

Čím mě zaujal suplement Histabiotics?

A u výrobce Wild & Coco ještě zůstanu. V sortimentu téhle značky totiž najdete i probiotický doplněk s názvem Histabiotics, který ocení především lidé s citlivými střevy nebo ti, kteří trpí histaminovou intolerancí. V tomto případě se totiž ve složení výrobku neobjevují kmeny podporující tvorbu histaminu. Naopak – histabiotika vám pomohou jeho přirozenou tvorbu vhodným způsobem regulovat.

Další info

Jedna kapsle obsahuje 10 miliard bakterií a šest kmenů (Bifidobacterium breve, B. lactis, B. infantis, B. longum, Lactobacillus gasseri, L. rhamnosus). Doporučené dávkování doplňku je 1-3 kapsle za den pro dospělého a 1 kapsle pro děti.

Třicet kapslí vás bude stát cca 1000 Kč.

Závěrem

Mikrobiom je určitě oblast, kterou není radno podceňovat. Ono vůbec neuškodí, když si sem tam smlsnete na jogurtu s medem nebo si uvaříte kysané zelí. A pokud chcete mít 100% jistotu, že se vaše střeva mají dobře, obohaťte je o probiotické kmeny formou některého z doplňků. Kvalitním řešením je například špičkový produkt Probio24 s 11 odolnými bakteriálními kmeny. Pro osoby trpící na histaminovou intolerancí jsou vhodné probiotické výrobky od značky Smidge v prášku nebo v kapslích, skvělá jsou i probiotika od české značky Venira. Finální výběr však zůstává jen a jen na vás!

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[15] Wikipedie (CZ): Probiotikum

[16] Wikiskripta (CZ): Probiotika, prebiotika, synbiotika

[17] Healthline (ENG): Probiotics 101: A Simple Beginner’s Guide

[18] PubMed Central (ENG): Impacts of Gut Bacteria on Human Health and Diseases

[19] PubMed Central (ENG): Probiotics: Versatile Bioactive Components in Promoting Human Health

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »