Dračí krev – účinky, použití a která je nejlepší?

Shrnutí: Už jste slyšeli o dračí krvi? Nejde o skutečnou krev z draka, ale blahodárnou mízu ze stromu, jehož název v překladu znamená právě dračí krev.[1] A protože se jedná o úžasnou přírodní látku s protizánětlivými, antibakteriálními a hojivými účinky, připravila jsem si pro vás srovnání nejkvalitnějších produktů s tímto „zázrakem“, které můžete na našem trhu sehnat.

 • Na 1. místo jsem dala ADVANCE Dračí krev v kapkách s výborným poměrem cena/výkon. Jde o 100% přírodní, čistou a koncentrovanou pryskyřici, která je  přímo dovezená z Peru a neobsahuje žádné přídatné látky.
 • Druhou příčku u mě získalo pleťové sérum Kvitok Dračí krev, které se hodí i pro citlivou pleť, působí proti vráskám, pupínkům, jizvám, zánětům či akné, a zanechává pleť sjednocenou a vyhlazenou.
 • A 3. místo si vysloužily kapky Dračí krev Salvia Paradise pro své všestranné, vnější i vnitřní, použití. Funguje na záněty zubů, mandlí, bradavice, štípance a spoustu dalších problémů.

Co se v článku dozvíte dále?

Co to je dračí krev, na co se používá a jaké má konkrétní účinky.[2] Jak se používá a jaké další produkty s obsahem dračí krve jsou nejlepší.

TOP  1. místo

ADVANCE nutraceutics
Dračí krev

Orientační cena: 330 Kč
Proč 1. místo?

Jelikož Dračí krev ADVANCE je doplněk stavy s obsahem 100% čisté pryskyřice stromu Croton lechleri (Sangre de Drago) v prémiové kvalitě a za nejlepší cenu na českém trhu.

2. místo

Kvitok sérum
Dračí krev

Orientační cena: 680 Kč
Proč 2. místo?

Protože toto regenerační pleťové sérum přináší účinky peruánského stromu Croton lechleri, zásobí pleť silnými antioxidanty, chrání ji před vnějšími vlivy a skvěle si poradí i s nepříjemnými pupínky a akné.

3. místo

Salvia Paradise
Dračí krev

Orientační cena: 390 Kč
Proč 3. místo?

Jde totiž o 100% přírodní mízu ze stromu nacházejícího se v Peru, kterou lze používat jak vnitřně, tak zevně na výplach při bolestech zubů, zánětech mandlí nebo k odstranění bradavic a štípanců.

Jedenáct nejlepších produktů s dračí krví

Co je to dračí krev?

Jedná se o přírodní rostlinnou pryskyřici tmavě červené barvy, díky které tato látka získala své specifické jméno. Danou pryskyřici je možné získat z celé řady kůry různých druhů tropických stromů, kterým se říká „dračí stromy“. Pocházejí například ze skupiny rostlin Croton, Pterocarpus, Daemonorops nebo Dracaena. 

 • Dračí krev byla v celé řadě kultur považována za cenný přírodní lék s léčivými a ochrannými vlastnostmi.[1] Díky tomu ji lidstvo používá v tradiční medicíně už tisíce let. Zmínky o dračí krvi pocházejí například od starých Řeků, Římanů, znali ji i v Indii, na Středním východě nebo v Číně, kde ji používali a používají k léčení kožních onemocnění, krvácení a bolestí svalů.
 • Kromě zdravotních účelů se ovšem dračí krev používala i jako barvivo či kadidlo. Tato pryskyřice má totiž silnou, poněkud sladkou, kořeněnou vůni, která může připomínat vanilku.
 • Byla také součástí duchovních a lidových rituálů i praktik, v rámci kterých se v některých koutech světa používá dodnes.
 • Dá se tedy říct, že dračí krev je pojem s bohatou historií a tradicí, který je živý i dodnes v naší moderní kultuře.

Každý máme něco, co nás trápí, nebo nám znepříjemňuje život. To bychom mohli nazvat problémy. Naštěstí na většinu problému existují řešení. A na problémy zdravotního rázu jsou většinou řešení ve formě úprav jídelníčku, přidání vitamínů, nebo třeba léků či doplňků stravy. 

Zde máte proto seznam článků, které odpovídají na mnoho otázek a pomáhají nalézt jednoduchá řešení: 

Jaké má dračí krev účinky a benefity pro lidské zdraví?

V tradiční medicíně se dračí krev používá k léčbě různých zdravotních problémů, jako je únava, bolest svalů a kloubů, trávicí obtíže, kožní problémy a stres. Někdo také tvrdí, že má dračí krev anti-aging účinky a pomáhá i při hubnutí.

 • Ochrana buněk před poškozením volnými radikály díky vysokému obsahu antioxidantů (flavonoidů).[2]
 • Léčba a zmírnění revmatických a zánětlivých stavů, například artritidy.[3]
 • Posílení imunity a prevence infekčních onemocnění.[4]
 • Zlepšení kvality krve, krevního oběhu a zvýšení hladiny hemoglobinu. 
 • Zlepšení funkce trávicího systému a léčba průjmu.[5]
 • Léčba některých typů lokálních vnějších vředů, například dekubitů nebo také proleženin. Některé studie mluví také o pozitivních účincích při léčbě vředů diabetických.[6]
 • Podpora a stimulace tvorby kolagenu v pokožce pro její plnější, pevnější a mladistvějších vzhled.[7]
 • Urychlení hojení popálenin (povrchových i hlubších) a zklidnění pokožky.[8]
 • Hydratační účinky na pleť.

Možnosti využití dračí krve

Dračí krev je přípravek, který může být používán pro vnitřní a vnější použití, ale i v kosmetice.[9]

V případě vnějšího použití se dračí krev aplikuje v podobě obkladu nebo mazání na různá poranění a popáleniny, a to především pro své silné antiseptické a hojivé účinky. Může také pomoci při léčbě kožních onemocnění, jako jsou ekzém nebo akné. A vzhledem k tomu, že má dračí krev protizánětlivé a analgetické účinky, bývá také užitečná při léčbě a zmírnění bolestí zad, artritidy nebo revmatických problémech.

U vnitřního použití se dračí krev aplikuje v podobě kloktadla (například u zánětů v dutině ústní, zubů nebo mandlí), případně jako roztok, který mám mít pozitivní vliv na žaludek, slezinu, střeva atd.

S dračí krví se setkáte také v kosmetických produktech jako jsou krémy, pleťové vody, masky a séra. Tyto výrobky mají pomáhat vyživovat a hydratovat pokožku, zlepšovat její celkový vzhled, chránit ji před škodlivými vlivy prostředí, zpomalovat stárnutí pleti, snižovat výskyt vrásek i pigmentových skvrn.

V případě, že se chystáte použít dračí krev na citlivou nebo narušenou pleť (například u pokožky ekzematické a trpící akné), dbejte zvlášť na pečlivý výběr vysoce kvalitních produktů s dračí krví. Před nákupem daného výrobku si dobře přečtěte jeho složení, abyste měli jistotu, že obsahuje pouze vysoce kvalitní a přírodní látky.

Pro koho je dračí krev vhodná?

Dračí krev a přípravky s dračí krví mohou být vhodné a prospěšné pro široký okruh lidí, kteří hledají způsob, jak podpořit své zdraví a krásu. Dračí krev oceníte především v případě, kdy chcete posílit svou imunitu, vitalitu, snížit stres nebo únavu, stejně jako zlepšit kvalitu své pleti.

Dračí krev může být také užitečná pro sportovce, kteří hledají způsob, jak zlepšit svůj výkon a zrychlit regeneraci svého těla po cvičení. Produkty s dračí krví mohou také pomoci posílit svaly a kosti, zlepšit krevní oběh a snížit bolest svalů i kloubů.

 • I když má dračí krev mnoho potenciálních přínosů, v některých případech byste si na její užívání měli dát pozor. A to především pokud trpíte dlouhodobými nebo chronickými obtížemi, případně dlouhodobě užíváte léky (např. ty na ředění krve), u kterých by dračí krev mohla způsobit nežádoucí interakce nebo účinky. 
 • Dračí krvi by se také měly vyhnout těhotné a kojící ženy, stejně jako malé děti. Prozatím totiž neexistuje dostatečné množství informací o tom, že by pro ně užívání dračí krve neneslo nějaká rizika. 
 • Dále by si na dračí krev měli dát pozor osoby s velmi citlivou pokožkou. Všechny rostlinné pryskyřice mají potenciál dráždit kůži, takže v některých případech se může objevit nežádoucí vyrážka. Každopádně kosmetické výrobky s dračí krví bývají dermatologicky testovány a dračí krev v nich obsažená je samozřejmě v mnohem nižší koncentraci než ve své původní čisté podobě.
 • Nežádoucí reakce na dračí krev by se pak také mohla objevit u osob s alergií na latex.

1. místo

ADVANCE Dračí krev

100% čistá a přírodní pryskyřice ze stromu Croton lechleri neboli Dračí krev bez přídatných látek a za výhodnou cenu.

Orientační cena: 330 Kč

Proč jsem na 1. místo vybrala Dračí krev od Advance nutraceutics?

Jelikož Dračí krev od značky ADVANCE Nutraceutics je výrobek ve skutečně prémiové kvalitě. Skrývá se v něm totiž 100% čistá pryskyřice ze stromu Croton lechleri (Sangre de Drago) dovezená přímo až z jihoamerického Peru, kde ji pro vás nasbírali domorodí indiánští sběrači v indiánských pralesech. A právě domorodé kmeny čerpají jedinečné benefity tohoto přírodního zázraku ve své tradiční medicíně už úctyhodnou řádku let.

Uživatelské recenze

Co se týče uživatelských recenzí, přímo na stránkách výrobce (sangre.nutraceutics.cz) se objevuje samá spokojenost. Uživatelé/ky oceňují především pozitivní vliv na posílení svého imunitního systému nebo zlepšení zažívání. U vnějšího použití pak oceňují především skvělé účinky dračí krve na drobná poranění, škrábance nebo prasklé koutky. Na bolest žaludku se osvědčil recenzentovi na internetovém srovnávači zbozi.cz.

Více informací

Tento výrobek je navíc bez konzervačních a přidaných látek, s vysokou koncentrací přírodních aktivních složek, mezi které patří například alkaloidy, proanthokyanidiny, flavonoidy, diterpeny a celá řada dalších.

Nicméně i když lidskému zdraví dračí krev přináší celou řadu benefitů, jejímu užívání by se ovšem měly vyhnout těhotné a kojící ženy.

2. místo

Kvitok Pleťové sérum Dračí krev

Unikátní přírodní sérum s dračí krví, které je se hodí na všechny typy pleti včetně citlivé. Pomáhá řešit vrásky, akné i jizvy.

Orientační cena: 680 Kč

Proč jsem na 2. místo vybrala pleťové sérum Dračí krev od Kvitok?

Chcete sílu dračí krve dopřát především vaší pokožce? Pak vyzkoušejte pleťové sérum Kvitok s hojivými a anti-aging účinky. Tohle jedinečné regenerační sérum je navíc doplněné o květovou vodu z damašské růže, takže ho ocení každá žena, která chce zpomalit běh času a své pleti dopřát skutečně skvělou péči. O tu se zaručeně postará červená míza z peruánského stromu Croton lechleri s pořádnou dávkou antioxidantů. Kromě ochrany pokožky před vnějšími vlivy se můžete těšit i na zahlazení drobných ranek, zmírnění zarudnutí pokožky, zmírnění projevů akné, stejně jako na obnovení pružnosti a prozáření u zralé pleti. Sérum můžete bez obav kombinovat i s dalšími produkty od značky Kvitok.

Uživatelské recenze

Na toto sérum s dračí krví jsem našla nadšené recenze zejména na zbozi.cz, kde jsem se dočetla, že sérum skutečně funguje a „zmírňuje začervenání, upravuje mastnost pokožky, příjemně se vstřebává, redukuje zánětlivé projevy“. Mnohokrát se tu objevuje potvrzení, že sérum řeší projevy akné, vyživuje a sjednocuje pleť, která je po jeho použití zářivá a hebká. Že funguje proti pupínkou a je super v kombinaci s arganovým olejem od značky Kvitok se píše v recenzích na Heurece.

Dále o produktu

Použití séra je navíc velmi snadné. Stačí nanést ráno i večer 2 až 3 kapky na vyčištěnou, tonizovanou a lehce vlhkou pleť a jemně ho krouživými pohyby vmasírovat do pokožky obličeje, krku i dekoltu. Sérum pak můžete přidat i do své oblíbené pleťové masky a dodat jí tak špetku extra péče navíc.

3. místo

Salvia Paradise Dračí krev (kapky)

Všestranné kapky pro vnější použití na bradavice a jiné kožní problémy, ale i pro vnitřní použití při bolesti zubů, zánětech mandlí apod.

Orientační cena: 390 Kč

Proč jsem na 3. místo zvolila kapky Dračí krev od Salvia Paradise?

Protože tuto dračí krev v podobě kapek můžete použít při kloktání, zánětech v ústech, při zánětech zubů nebo i mandlí. Stejně tak se kapky osvědčily u hojení drobných kožních ranek, bodnutí hmyzem nebo jako účinný prostředek pro léčbu bradavic.

Za zmínku rozhodně stojí, že pro výrobu kapek od české rodinné firmy Salvia Paradise se používají pouze ty nejkvalitnější rostliny a byliny plné aktivních přírodních látek od lokálních pěstitelů, z ekologické produkce nebo volného sběru.

Uživatelské recenze

O úžasném všestranném využití doslova „básní“ uživatelé v recenzích na zbozi.cz. Mimo jiné tu zmiňují, že se jedná o „Výborné přírodní antibiotika, která nezatěžují žaludek a rychle zabírají. Užívá je celá moje rodina při bolestech hlavy, kloubů, zubů, při menzesu, horečce…..“ nebo „Jako antivirotikum určitě doporučuji. Na odřeniny, afty, škrábance také super.“ A rovněž v recenzích na Heurece jsem se dočetla, že tenhle produkt funguje na obrovské množství neduhů, včetně bradavic, alergií, viróz, ekzémů či střevních potíží.

Další informace

Při zánětech úst použijte 30 kapek rozpuštěných ve 100 ml vody a kloktejte 3krát až 5krát denně, při léčbě mandlí je potírejte vatovou tyčinkou namočenou v dračí krvi.

4. místo

Regenbogenkreis Dračí krev

Orientační cena: 770 Kč

Čím mě zaujala Dračí krev od značky Regenbogenkreis?

V tomto výrobku si dopřejete 100% přírodní mízu, známou jako dračí krev, pocházející ze stromů z oblasti Ucayali v Peru. Míza je sbírána velmi šetrně a ohleduplně, přičemž se se stejnou pečlivostí přistupuje i k celému jejímu zpracování. 

Dračí krev si pak užijete pro její očistné, léčebné a tonizační účinky, kterými disponuje díky svému vysokému obsahu přírodních aktivních látek a antioxidantů. Benefity dračí krve oceníte například při léčbě drobných poranění, škrábanců nebo hmyzích štípanců i v celé řadě dalších případů. Pro vnitřní užití dračí krve smíchejte 15 až 30 kapek se 100 ml vody, které si můžete dopřát každý den, u vnějšího použití aplikujte dračí krev přímo na dané místo a nechejte ji zaschnout.

5. místo

Salvia Paradise Dračí krev (ústní sprej)

Orientační cena: 330 Kč

Z jakých důvodů jsem zvolila ústní sprej Dračí krev od Salvia Paradise?

Od české společnosti Salvia Paradise si můžete dračí krev pořídit také v podobě ústního spreje. I v tomto případě se jedná o prvotřídní výrobek obsahující vysoce kvalitní dračí krev, neboli Sangre de Drago, tedy čistou kapalnou mízu pocházející až z Jižní Ameriky. Sprej pak oceníte především při péči o vaši ústní dutinu při zánětech dásní, zubů i mandlí, kdy se s ním jednoduše trefíte přesně tam, kde je potřeba. Sprej můžete aplikovat v podobě 4 stříknutí do dutiny ústní, a to až 4krát denně.

Sprej s dračí krví ovšem nemohou užívat ženy během těhotenství, ženy kojící nebo ženy, které se právě snaží otěhotnět.

6. místo

Energy Drags Imun

Orientační cena: 600 Kč

Proč jsem vybrala produkt Drags Imun od značky Energy?

Až z oblasti daleké Amazonie pochází čistá pryskyřice stromu Croton lechleri, známá jako dračí krev, kterou najdete v produktu Drags Imun. S čím vám pomůže? Pozitivní vliv má především na dráhy sleziny, žaludku, tenkého i tlustého střeva, díky čemuž se jedná o skvělý produkt, který využijete nejen v nastávajícím jarním období.

Ve Střední a Jižní Americe se ze zmíněného stromu používá nejen jeho pryskyřice s typicky karmínovou barvou, ale také kůra, listy a větvičky. Všechny tyto části totiž mají díky celé řadě pozitivních účinků na lidské zdraví své pevné místo v tradiční medicíně, a to už po celá staletí.

Dračí krev můžete používat k vnější i vnitřní aplikaci a podle recenzí zákazníků se jedná o další skvělou dračí krev. Z účinků oceňují především její vliv na zlepšení trávicího systému a posílení celkové imunity. I přes všechny skvělé benefity se však užívání této dračí krve nedoporučuje u dětí do 3 let, v případě těhotných a kojících žen je pak užívání výrobku třeba konzultovat s ošetřujícím lékařem.

7. místo

ORO VERDE Dračí krev

Orientační cena: 300 Kč

Z jakých důvodů jsem sem zařadila dračí krev od ORO VERDE?

Dračí krev od ORO VERDE si můžete pořídit ve formě tinktury obsahující 100% přírodní pryskyřici ze stromu Croton lechleri Muell. Tinkturu lze použít pro vnitřní i vnější účely, takže se skvěle hodí do vaší domácí i cestovní lékárničky. Jejího užívání by se ovšem měly vyvarovat děti do 6ti let, stejně jako těhotné, kojící ženy nebo ženy, které se otěhotnět právě pokouší. Dále je samozřejmě dobré nepřekračovat doporučené denní dávkování, které čítá 10 kapek tinktury do 0,2 až 0,3 l vody pro užití až 3krát za den. U vnějšího použití pak dračí krev aplikujte přímo na pokožku tam, kde je potřeba.

8. místo

PURUS MEDA Dračí krev kapky

Orientační cena: 260 Kč

Čím mě zaujaly kapky s dračí krví od PURUS MEDA?

Hledáte doplněk stravy pro vnitřní i vnější použití se širokým spektrem biologicky aktivních látek? Vyzkoušejte dračí krev v kapkách od PURUS MEDA. Obsahují totiž tmavě červenou mízu z jihoamerického stromu Croton lechleri známou jako Sangre de Drago, tedy dračí krev. Kapky jsou vhodné pro vnitřní i vnější použití, podle toho, kde a jak zrovna potřebuje využít sílu jejich benefitů pro lidské zdraví. 

Užívat je lze 1krát až 3krát za den rozpuštěné nejlépe ve 100 ml vody. Kapky v sobě mají jemnou usazeninu, která je přirozenou součástí výrobku, takže je před použitím pořádně protřepejte. Nezapomínejte také na to, že tekutina je tmavě červená a silně barví – pozor tady na vaše oblečení.

9. místo

Superionherbs Dračí krev

Orientační cena: 600 Kč

Proč jsem vybrala kapsle Dračí krev od Superionherbs?

Jelikož jde o účinný prostředek ke zmírnění bolesti, posílení imunitního systéme nebo zlepšení fungování trávicího traktu. V 60 kapslích tohoto výrobku se skrývá extrakt z čisté pryskyřice (Sangre de Drago – dračí krve) pocházející ze stromu Croton lechleri Muell. Všechny výše zmíněné benefity vašemu tělu a zdraví dopřeje díky vysokému obsahu ochranných antioxidačních fenolů a protizánětlivých sloučenin.

Zárukou kvality a spokojenosti vám pak může být nejen vysoká kvalita tohoto výrobku, ale také fakt, že dračí krev používají domorodé kmeny Jižní Ameriky ve své tradiční medicíně po celá staletí, stejně jako další léčitelé z celého světa.

10. místo

Serafin Dračí krev

Orientační cena: 300 Kč

Proč jsem vybrala dračí krev od Serafinu?

Dračí krev Serafin si vás získá svými silnými antibakteriálními a antivirovými účinky. Právě díky nim je ručně sbíraná míza s typickou karmínovou barvou přirovnávaná k přírodními antibiotiku. Ta, kterou najdete právě v tomto výrobku, pochází z volně rostoucích stromů Croton lechleri z amazonských pralesů nacházejících se v Ekvádoru v provincii Pastaza. Výrobek od Serafinu pak vyniká svou prvotřídní kvalitou, 100% čistotou a skvělými účinky na lidské zdraví, které jistě oceníte i vy.

Po dračí krvi sáhněte v případech, kdy vás trápí například záněty v ústní dutině, potíže s trávicím traktem, nebo když potřebujete posílit svůj imunitní systém a dodat svému tělu něco vitality.

11. místo

Energy mýdlo Drags imun

Orientační cena: 150 Kč

A čím mě zaujalo mýdlo s dračí krví od značky Energy?

Dračí krev v podobě mýdla? Proč ne! Přírodní glycerinové mýdlo Drags imun je obohaceno o tuto známou pryskyřici ze stromu Croton lechleri, která má pozitivní vliv především na energetické dráhy našeho žaludku, sleziny i tenké a tlusté střevo. A co dračí krví propůjčuje její skvělé účinky? Především opravdu vysoké množství antioxidantů, stejně jako tanin, taspin, díky kterým disponuje silnými antibakteriálními, antivirovými, antimykotickými a hemostatickými vlastnostmi. Z toho důvodu tedy vyniká v oblasti zklidnění pokožky, hojení drobných ran, ranek, škrábanců kůže i sliznic. Není tedy divu, že má dračí krev své pevné místo v tradiční medicíně a čím dál více se o ní začíná zajímat také medicína klasická.

Závěr

Dračí krev našemu zdraví může pomoci v celé řadě oblastí, a to v případech léčby vnitřních i vnějších obtíží, u kterých se v rámci tradiční medicíny osvědčuje už celá staletí. Je ovšem důležité vybrat si opravdu kvalitní produkty s dračí krví, které vám poskytnou maximální možnou sílu obsažených aktivních přírodních látek. Přesně takové produktu najdete v mém výše zmíněném výběru, z něhož bych vypíchla především prémiovou Dračí krev ADVANCE pro vnitřní použití a za nejlepší cenu na trhu. Úžasné je také Kvitok pleťové sérum Dračí krev, které působí proti akné, hodí se i na citlivou pokožku, kterou krásně vyživí, sjednotí a rozzáří. A skutečně všestranným pomocníkem pro vnitřní i vnější použití a na takřka jakékoliv problémy je za mě Salvia Paradise Dračí krev v podobě kapek.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[10] Wikipedie (CZ): Dračí krev

[11] Wikipedie (CZ): Kroton

[12] Healthline (ENG): What Is Dragon’s Blood and What Are Its Uses?

[13] PubMed Central (ENG): Dragon's Blood from Dracaena Worldwide: Species, Traditional Uses, Phytochemistry and Pharmacology

[14] PubMed Central (ENG): Review of future insights of Dragon's Blood in dermatology

[15] PubMed Central (ENG): Enhanced intradermal delivery of Dragon's blood in biocompatible nanosuspensions hydrogel patch for skin photoprotective effect

4.6/5 (Počet hlasů: 32)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »