15 nejlepších tablet na zvýšení testosteronu – srovnání a recenze

Jaké jsou nejlepší přídorní doplňky na zvýšení testosteronu? Co to testosteron je, jaký má jeho nedostatek dopad na naše zdraví a jak zvýšit jeho hladinu?

TOP  1. místo

Primulus

Orientační cena: 570 Kč

Skvělý moderní multivitamin pro muže, kteří chtějí zvýšit hladinu testosteronu. Obsahuje vyvážené množství účinných látek pro dodání energie, vitality a posílení imunitního systému.

2. místo

MenActive

Orientační cena: 330 Kč

Komplexní doplněk stravy pro podporu hladiny testosteronu. MenActive obsahuje unikátní kombinaci aktivních látek: L-carnitin, kotvičník, pískavice řecké seno, ženšen, zinek a vitamin B6.

3. místo

XXLABS T90

Orientační cena: 900 Kč

T90 je vynikající stimulant produkce vlastního testosteronu. Obsahuje 90 % steroidních saponinů z kotvičníku zemního, který napomáhá zvyšovat hladinu testosteronu, tím pádem vaši sílu, vytrvalost a sexuální elán.

Patnáct nejlepších tablet na zvýšení testosteronu

Co je to testosteron? Mužský hormon

Testosteron je hormon nacházející se u lidí, a to jak u mužů a žen, ale dokonce i u zvířat. Testosteron je však primárně produkován v mužském těle – a to varlaty, proto je znám jako mužský hormon. Vaječníky žen také produkují testosteron, ovšem v mnohem menším množství. Produkce testosteronu se během puberty začne výrazně zvyšovat a přibližně ve 30 letech začíná pomalu klesat. Tento hormon je často spojován s pohlavním stykem a hraje zásadní roli při produkci spermií. Ovlivňuje také kostní a svalovou hmotu a způsob, jakým muži ukládají tuk v těle, či dokonce produkci červených krvinek. Hladina testosteronu u člověka může také ovlivnit jeho náladu či sexuální apetit. Pomáhá také budovat svalovou a kostní hmotu.

Co se děje při nedostatku testosteronu?

Nízká hladina testosteronu, nazývaná také nízká hladina T, může u mužů vyvolat řadu nepříjemných stavů, například:

 • sníženou sexuální touhou,
 • nedostatek energie,
 • přibývání na váze,
 • pocity deprese,
 • náladovost,
 • snížené sebevědomí,
 • ztrátu ochlupení a mnoho dalších.


Přestože pokles produkce testosteronu je přirozená věc spojená se stárnutím, může být ovlivněná i řadou dalších faktorů. Mezi ty vážnější patří například poranění varlat, nebo třeba léčba rakoviny – chemoterapie nebo ozařování a další.

Každý máme něco, co nás trápí, nebo nám znepříjemňuje život. To bychom mohli nazvat problémy. Naštěstí na většinu problému existují řešení. A na problémy zdravotního rázu jsou většinou řešení ve formě úprav jídelníčku, přidání vitamínů, nebo třeba léků či doplňků stravy. 

Zde máte proto seznam článků, které odpovídají na mnoho otázek a pomáhají nalézt jednoduchá řešení: 

Projevy nízké hladiny tohoto hormonu

Projevů snížené hladiny testosteronu je celá řada. Může mezi ně patřit například nízká sexuální touha, potíže s erekcí, méně spermatu, únava, vypadávání vlasů, ztráta svalové hmoty, zvýšení tělesného tuku, změny nálady, paměti, zmenšení varlat nebo třeba snížení krvinek. Na rozdíl od žen, u kterých dochází k rychlému poklesu hormonů nárazově v menopauze, dochází u mužů k poklesu postupně v průběhu času. Čím je muž starší, tím je pravděpodobnější, že bude mít testosteron pod hladinou normálu. Hladinu testosteronu můžete zjistit u svého praktického lékaře.

6 tipů jak zvýšit hladinu testosteronu

Cvičení je jedním z nejúčinnějších způsobů prevence mnoha chorob souvisejících se životním stylem a je zajímavé, že může zvýšit i vaši produkci testosteronu. Co se týče formy cvičení, tak zvýšit testosteron pomáhají snad všechny. Nejúčinnější je asi posilování, vzpírání a intervalový trénink s vysokou intenzitou.

To, co jíte, má zásadní vliv na hladinu testosteronu i na jiné hladiny hormonů. Proto je vhodné věnovat příjmu pozornost a mít zdravý a vyvážený jídelníček. Neustálé diety či přejídání se mohou ovlivnit hladinu testosteronu. Pomáhá jíst dostatek bílkovin, zdravých sacharidů a tuků.

Vysoká úroveň stresu škodí vašemu dlouhodobému zdraví a může snižovat i hladinu testosteronu.

Neboli mějte dostatek vitamínu D. Pokud nemáte možnost chodit na sluníčko, což se může dít zejména v zimě, pořiďte si doplněk stravy v podobě vitamínu D. Doplňky s vitamínem D3 mohou zvýšit hladinu testosteronu a to zejména u starších lidí a lidí s nízkou hladinou vitaminu D.

I další vitamíny a minerály jsou obecně výbornými pomocníky s boji proti onemocněním, stresu, nebo třeba snížené imunitě, což může ovlivnit i vaši hladinu testosteronu. Největší spojitost s testosteronem pak má již zmíněný vitamín D a také zinek, ale pomoci vám může třeba i hořčík, vitamín C a další.

Spánek je takový všelék, který souvisí s naším zdravotním stavem a vnitřní pohodou. Takže se není čemu divit, že ovlivňuje i hladinu testosteronu.

Nejčastější látky obsažené v doplňcích na podporu zvýšení testosteronu

Tribulus terrestris, neboli Kotvičník zemní, je rostlina, jejíž potencionální blahodárné účinky na lidské zdraví jsou známé už mnoho let. Je oblíbená jako obecný doplněk zdraví a jako přísada do doplňků na povzbuzení produkce testosteronu. Roste na mnoha místech, včetně částí Evropy, Asie, Afriky a na Středním východě. Tribulus terrestris dokáže zlepšovat libido a může pomáhat při tvorbě testosteronu.

Pískavice řecké seno je bylina, která se běžně používá v tradiční a alternativní medicíně. Tato rostlina může mít pozitivní dopad na produkci testosteronu v těle a mimo jiné je dobrým zdrojem bílkovin a vápníku. Pískavice řecké seno se v tradiční medicíně používá již více než tisíc let. Údajně se užívala na léčbu nejrůznějších zdravotních stavů, od cukrovky po nízkou hladinu testosteronu. Někteří odborníci na alternativní medicínu tvrdí, že má i protizánětlivé a antioxidační účinky a může snížit hladinu cholesterolu či dokonce způsobit úbytek hmotnosti. 

Zinek je základní minerál, který potřebujeme pro správné fungování imunitního systému, nebo třeba dělení buněk. Nedostatek zinku může vést k nízké hladině testosteronu. Přesný důvod, proč tomu tak je, není zatím zcela objasněn. Minerál však může ovlivnit buňky ve varlatech, které právě testosteron produkují.

Ženšen je často označován jako král všech bylin a je považován za slibný prostředek ke zlepšení celkové pohody. Ženšen byl také pokládán za afrodiziakum a používá se k léčbě sexuální dysfunkce a ke zlepšení sexuálního chování v tradičních čínských lékařských praktikách. Mimo jiné bylo zjištěno, že ženšen zlepšuje kvalitu spermií. Tyto účinky se většinou připisují ginsenosidům, hlavním účinným složkám ženšenu. 

1. místo

Primulus

Orientační cena: 570 Kč
Forma: tablety
Dávkování: 2 tablety denně

Primulus je jeden z nejlepších doplňků stravy na zvýšení testosteronu. Jedná se o produkt, speciálně navržený pro muže tak, aby přinesl nejlepší výsledky. Výrobcem je Primulus Group, s.r.o., kteří se na podobné doplňky stravy specializují a dávají si tak záležet, aby byly kvalitní. Primulus má komplexní, vyvážené a přírodní složení. Konkrétně obsahuje: Kotvičník zemní, zinek, hořčík, vitamín D3, vitamín B6, vitamín C, selen, pískavici řecké seno, a extrakt z černého pepře. Tyto látky jsou jak pro podporu testosteronu, tak pro podporu imunity, zdraví a mnoho dalšího. Vyvážená kombinace zmíněných přírodních látek pak dává dohromady komplexní multivitamin specializovaný pro muže na zlepšení testosteronu a celkově i zdraví, libida a dobré nálady.

Primulus je ve formě tablet, doporučené dávkování je dvě tablety denně po jídle, které je potřeba zapít vodou. Primulus má i hezky a přehledně zpracované stránky, kde najdete veškeré informace, které by vás mohly zajímat, včetně otázek a odpovědí. Pokud vám něco nebude jasné, můžete ve všedních dnech zavolat na zákaznickou linku, nebo napsat do chatu a doptat se na informace, které vás zajímají.

2. místo

MenActive

Orientační cena: 330 Kč
Forma: tablety
Dávkování: 1 – 2 denně

MenActive od společnosti Advance Nutraceutis je dalším skvělým doplňkem stravy na zvýšení testosteronu dle průzkumů naší redakce. Obsahuje kombinaci hned osmi přírodních aktivních látek, složení má tedy účinné a komplexní. Najdete v něm výtažek z kotvičníku zemního (Tribulus terrestris), L-carnitin, acetyl-L-carnitin, propionyl-L-carnitin, extrakt z pískavice řeckého sena (Trigonella foenum-graecum), ženšen, zinek, a vitamin B6. Všechny tyto látky dohromady tvoří doplněk pro optimální hladinu testosteronu a podporují zdraví mužů, zejména to sexuální.

Doplněk je k dostání ve formě kapslí a doporučené dávkování je jedna až dvě kapsle denně. Užít je můžete kdykoliv během dne, klidně společně. Doporučuje se zapít větším množstvím vody.

Balení obsahuje 60 kapslí a stojí přibližně 330 korun.

3. místo

XXLABS T90 (Xxtreme Testosterone Booster)

Orientační cena: 900 Kč
Forma: kasple
Dávkování: 1 – 2 denně

Značka XXLABS, která se dříve jmenovala XXtreme Nutrition, nabízí tento silný doplněk stravy, jehož síla stojí na obsahu kotvičníku zemního (neboli Tribulus Terrestris). Ten účinně napomáhá zvýšení produkce testosteronu v těle, což vede k větší sexuální touze i výkonnosti, ale i fyzické a psychické síle, odolnosti a vytrvalosti. Také podporuje tvorbu spermií.

Tento stimulant testosteronu obsahuje 90 % steroidních saponinů pocházejících z kotvičníku, takže se jedná o opravdu silný přípravek. Je vhodný pro sportovce i starší muže.

Doporučuje se užívat jednu kapsli jednou až dvakrát denně, vždy patnáct až třicet minut před jídlem. Zároveň je kapsli důležité zapít 0,5 l vody.

4. místo

SizeAndSymmetry Tribulus Testo X-Blend

Orientační cena: 460 Kč
Forma: kapsle
Dávkování: 3 kapsle denně

Značka Sice and Symmetry nabízí produkt Tribulus Testo X-Blend. Jak už název napovídá, jednou z účinných látek v tomto doplňku stravy je tribulus (kotvičník), který napomáhá zvýšení produkce testosteronu. Dále obsahuje kyselinu D-asparagovou (DAA), která také pomáhá produkovat chybějící testosteron, ale i růst svalů. Součástí produktu je maca peruánská, známá svými posilujícími a afrodiziakálními schopnostmi, a stejně tak je v produktu obsažen energizující ženšen. Účinné složení zakončuje vitamín D3, který má blahodárný vliv na celý organismus, včetně správné absorpce vápníku a zdravou funkci imunity a svalů.

Doporučují se užívat 3 kapsle za den každý večer před ulehnutím do postele. 120 kapslí stojí okolo 460 korun.

5. místo

Alavis Maxima bestier Tribulus

Orientační cena: 550 Kč
Forma: kapsle
Dávkování: 1 kapsle za den

Skvělý produkt k udržení normální hladiny testosteronu přináší značka Alavis. Obsahuje vysokou dávkou kotvičníku zemního (Tribulus terrestris L.), který je doplněn o zinek. Kotvičník napomáhá ke zdravému fungování reprodukčního systému, pohlavních orgánů a hormonů, ale i močové soustavy. Zinek přispívá k udržení stabilní hladiny testosteronu a přispívá k vyšší výkonnosti a výdrži.

Doporučené dávkování pro dospělé je 1 kapsle za den společně s jídlem (nezapomeňte ji dostatečně zapít vodou). Můžete užívat půl až hodinu před tréninkem, ale i v průběhu dne či před spaním, když si přejete regenerovat organismus.

60 kapslí vás vyjde na cca 550 korun.

6. místo

Amarex Men Complex

Orientační cena: 1300 Kč
Forma: kapsle
Dávkování: 2 – 3 kapsle denně

Amarec Men Complex je přírodní doplněk stravy, který je vyrobený v České republice a hodí se pro všechny muže, kteří se potýkají s nejrůznějšími problémy spojenými s nízkou hladinou testosteronu. Ať už vás trápí nízké libido, nedostatečně pevná či málo častá erekce, potíže s plodností, nebo chcete mít více energie, určitě vyzkoušejte tento produkt.

Každá kapsle obsahuje unikátní komplex přírodních výtažků, minerálů a vitamínů, které společnými silami zajišťují vysoce účinný efekt a přispívají ke zvýšení hladiny testosteronu, působí příznivě na libido a celkovou vitalitu organismu.

A které konkrétní látky to jsou?

 • Selen (působí příznivě na tvorbu spermatu, růst vlasů a imunitu),
 • vitamín B6 (blahodárně působí na nervový systém a snižuje vyčerpání a únavu),
 • zinek (napomáhá k zdravé plodnosti a hladině testosteronu), 
 • hořčík (pozitivně ovlivňuje stav svalů a nervového systému),
 • ženšen pravý (přispívá k celkové vitalitě včetně té sexuální a zdravému krevnímu oběhu),
 • maca (pozitivně působí na celkové zdraví sexuálního systému a plodnost),
 • kotvičník zemní (napomáhá pohlavním orgánům, aby fungovaly tak, jak mají)
 • guarana (působí jako „životabudič“, tedy napomáhá ke snížení stavů vyčerpání a únavy),
 • výtažek z pepře (účinný antioxidant, který přispívá ke zdravé činnosti nervové soustavy).

Při doporučeném dávkování, které představují 2 – 3 kapsle za den, výrobce uvádí, že změny můžete pocítit již po dvoutýdenním užívání. Kapsle také vždy zapijte dostatečným množstvím vody a určitě nepřekračujte dávkování, které výrobce doporučuje (tedy maximálně 3 kapsle denně). V jednom balení najdete 120 veganských kapslí.

7. místo

Dr.Protect SuperMuž

Orientační cena: 770 Kč
Forma: tablety
Dávkování: 1 tableta denně

Tento doplněk ve formě tablet s příznačným názvem SuperMuž se opírá o kotvičník zemní, tedy Tribulus Terrestris. Ten údajně zvyšuje hladinu testosteronu až o 30 % a v jedné tabletě tohoto produktu je obsaženo 1250 mg kotvičníku. Díky tomu účinně pomáhá při potížích s kvalitou i dosažením erekce, zároveň zvyšuje sexuální apetit, ale využijete ho i pokud chcete zlepšit vaši výdrž při posilování či jiných sportech. Navíc, všechny produkty, tedy i tento, slovenské značky Dr.Protect splňují všechna unijní legislativní podmínky a nesou certifikáty GMP, PREMIUM QUALITY a HACCP, takže se můžete spolehnout na jejich prvotřídní kvalitu a účinnost.

Doporučené dávkování je jedna tableta denně společně s oblíbeným nápojem.

Cena za 120 tablet je cca 770 korun.

8. místo

Trime Hořčík, zinek chelát + B6

Orientační cena: 600 Kč
Forma: kapsle
Dávkování: 3 kapsle denně

Jak jsme zmínili výše, pro správnou funkci produkce testosteronu je i důležitý minerál zinek, který pozitivně působí na hladinu testosteronu v těle.

Tento zinek od české značky Trime je zkombinován s dalším důležitým minerálem – hořčíkem. Oba jsou v chelátové formě, což je molekulární struktura, která výrazně zvyšuje vstřebatelnost těchto minerálů v těle. Poslední látkou v tomto produktu je vitamín B6, který podporuje růst svalů, dodává energii a podílí se na normálním psychickém stavu.

Tento produkt tedy obsahuje ideální poměr všech obsažených látek, hodí se při zvýšené fyzické i psychické aktivitě a může vám pomoci k udržení zdravé hladiny testosteronu v těle.

Kapsle jsou navíc přírodní a vhodné pro vegetariány i vegany. Doporučuje se užívat 3 kapsle za den.

Cena balení se 180 kapslemi se pohybuje okolo 600 korun.

9. místo

Reflex Testo Fusion®

Orientační cena: 760 Kč
Forma: tablety
Dávkování: Liší se podle tréninkových a netrénikových dní

Doplněk ke zvýšení testosteronu sází na celou řadu účinných látek. Kromě výše zmíněné pískavice řeckého sena obsahuje také zinek, hořčík a měď v účinné chelátové formě, vitamíny D3 a B6, bór a L-karnitin, který také pozitivně ovlivňuje hladinu testosteronu.

Tento produkt se dávkuje formou šestitýdenní kůry, po které si dáte 3 týdny pauzu a pak můžete postup opakovat. Během kůry se pak rozlišují tzv. tréninkové a netrénikové dny. Během těch netréninkových „odpočinkových“ dní berte 2× za den 2 kapsle společně s jídlem. V průběhu těch tréninkových, kdy posilujete, cvičíte, zkrátka trénujete, užívejte 1-2 hodiny před fyzickou aktivitou 3 kapsle a dále 2 kapsle večer, než jdete spát. A nezapomeňte produkt dostatečně zapít čistou vodou.

A jaká je cena produktu? Balení s 90 kapslemi stojí cca 760 korun.

10. místo

Vemoherb Tribulus Terrestris

Orientační cena: 600 Kč
Forma: tablety
Dávkování: Liší se podle váhy

Největším plusem výrobku od bulharské rodinné firmy VEMO 99 je vysoký obsah originálního bulharského kotvičníku zemního, který obsahuje 60 % aktivní látky protodioscin. To je steroidní saponin, který je známým svými vynikajícími účinky na tvorbu testosteronu, fyzickou výkonnost i nárůst svalové hmoty. A navíc tento produkt, stejně jako všechny ostatní od této značky, obsahuje rostliny volně žijící v divoké přírodě, díky čemuž splňuje standardy KOSHER.

A jak produkt dávkovat? Maximální denní dávka pro 1 kilo tělesné váhy je 10-15 mg ve 3 dávkách za den. Pokud například vážíte 80 kg, berte 4 – 6 kapslí denně, tedy 3× 1 – 2 kapsle za den. A  každou dávku pořádně zapijte dostatkem vody. Přípravek se doporučuje užívat v rámci 8týdenní kůry, po které si uděláte 2 týdny pauzu.

Kolik tento produkt stojí? Balení o 90 kapslích vás přijde na cca 600 korun.

11. místo

Myprotein Tribulus

Orientační cena: 350 Kč
Forma: kapsle
Dávkování: 1 – 3 kapsle

Jak název vypovídá, jedná se o doplněk stravy složený z Tribulus Terrestris – Kotvičníku zemního, což je rostlina, která výrazně podporuje tvorbu testosteronu u mužů. Výtažek z této rostliny se dá přidat do suplementů, jako je to v případě Myprotein Tribulus, přičemž jedna kapsle obsahuje 300 mg extraktu z kotvičníku zemního. Produkt je 100% přírodní a veganský. Doplněk je dostupný ve formě kapslí a doporučené dávkování jsou 1 – 3 kapsle denně. Doporučuje se dávkovat s jídlem a zapít větším množstvím vody.

12. místo

4fitness Tribulus Terrestris

Orientační cena: 240 Kč
Forma: tablety
Dávkování: 1 – 2 tablety denně

Stejně jako předchozí doplněk stravy je i Tribulus Terrestris od 4fitness účinným pomocníkem na přírodní zvýšení hladiny testosteronu. Již podle názvu víme, že obsahuje výtažek z rostliny Tribulus Terrestris – kotvičníku zemního, což je bylinka, která přirozeně podporuje a pomáhá zvyšovat tvorbu testosteronu. Složení produktu ne následující: extrakt z byliny Tribulus terrestris (kotvičník zemní) o síle 40 % steroidních saponinů, plnidlo (mikrokrystalická celulóza), protispékavá látka (rostlinný stearan hořečnatý). Tribulus Terrestris od 4fitness je dostupný ve formě tablet, doporučuje se dávkovat každý den před jídlem 1 – 2 tablety. 

13. místo

ProMan Plus

Orientační cena: 600 Kč
Forma: tablety
Dávkování: 1 tableta denně

ProMan Plus je dalším z účinných doplňků stravy, který podporuje tvorbu testosteronu. Tajemstvím jeho účinnosti je jeho složení, ve kterém se nachází ženšen pravý, který přispívá k přirozené obranyschopnosti organismu, a posiluje funkci imunitního systému, Damiana, jež  se používá pro celkovou relaxaci organismu, rozchodnice růžová, která byla už v dávných dobách známá také jako rostlina dlouhověkosti, či pískavice řecké seno, kterou už naši předkové využívali jakožto prostředku na zvýšení libida. Dále zde najdeme vitamíny B3, B6 a B12, vitamín D3, hořčík, selen, zinek a nebo norskou rybí moučku. Výrobek je k dostání ve formě tablet a doporučuje se užívat jedna tableta denně.

14. místo

Extrifit Tribulus 90 %

Orientační cena: 400 Kč
Forma: tablety
Dávkování: 1 – 2 tablety denně

Tribulus 90 % je doplněk stravy od známého výrobce Extrifit, obsahující výtažek z plodů Tribulu terrestris (kotvičníku zemního) s nejvyšším obsahem saponinů 90 %. Jde tedy o další z účinných pomocníků při přírodním zvyšování hladiny testosteronu. Jedna kapsle obsahuje 500 mg výtažku z plodů Tribulu terrestris. Co se týče dávkování, doporučuje se užívat 1 – 2 kapsle Tribulus 90 % denně v závislosti na vaší tělesné hmotnosti a intenzitě tréninku, a zapít dostatečným množstvím vody.

15. místo

ADIEL Kotvičník zemní

Orientační cena: 400 Kč
Forma: kapsle
Dávkování: 2 – 3 kapsle denně

Dalším z doplňků stravy na zvýšení testosteronu je ADIEL kotvičník zemní – Tribulus terrestris. Jedná se o extrakt z kotvičníku zemního v poměru 4:1 na podporu hormonální aktivity a funkce reprodukčních orgánů. ADIEL Kotvičník zemní má prokazatelné účinky na pohlavní orgány a tvorbu testosteronu. Produkt je 100% přírodní a veganský. Doporučené dávkování je 2 – 3  kapsle denně (maximálně 2000 mg kotvičníku denně), ideálně před jídlem, které je potřeba zapít dostatečným množstvím vody. Neužívejte večer, protože mírně stimuluje, a nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Na závěr

Pokud pociťujete některý z výše uvedených projevů nízké hladiny testosteronu, kromě dodržování zdravého jídelníčku, pravidelného pohybu a omezení stresu můžete vyzkoušet doplňky stravy na podporu produkce tohoto hormonu. Pamatujte, že některé produkty pro zvýšení testosteronu mohou interagovat s jinými léky nebo doplňky, které užíváte a podobně. Vždy není na škodu se poradit s lékařem, které doplňky jsou vhodné přímo pro vás.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Testosteron

[2] Wikiskripta (CZ): Testosteron

[3] Healthline (ENG): Herbs, Vitamins, and Supplements for Testosterone

[4] Healthline (ENG): 7 Best Supplements to Boost Testosterone Levels, According to a Dietitian

[5] PubMed Central (ENG): Effect of vitamin D supplementation on testosterone levels in men

[6] PubMed Central (ENG): Effect of fenugreek extract supplement on testosterone levels in male: A meta-analysis of clinical trials

4.1/5 (Počet hlasů: 17)

Autor článku:

Hana Terberová
Hana Terberová
Jsem Hana Terberová a zdravý životní styl ke mě přirostl natolik, že si to už ani nedokážu představit jinak. Zbožňuju přírodní kosmetiku, zdravé jídlo, pohyb a přírodu. Baví mě bořit hranice, překonávat překážky a stoupat na vrchol. Jsem digitální nomád, díky čemuž cestuju po zeměkouli a tak mě pokaždé najdete na jiným konci světa. Věřím tomu, že své zdraví - fyzické i psychické - můžeme nesmírně ovlivnit naším životním stylem, proto bychom se o sebe měli starat hezky, mít se rádi a udržovat se co nejvíc na pozitivní vlně.

Autor článku:

Hana Terberová
Hana Terberová
Jsem Hana Terberová a zdravý životní styl ke mě přirostl natolik, že si to už ani nedokážu představit jinak. Zbožňuju přírodní kosmetiku, zdravé jídlo, pohyb a přírodu. Baví mě bořit hranice, překonávat překážky a stoupat na vrchol. Jsem digitální nomád, díky čemuž cestuju po zeměkouli a tak mě pokaždé najdete na jiným konci světa. Věřím tomu, že své zdraví - fyzické i psychické - můžeme nesmírně ovlivnit naším životním stylem, proto bychom se o sebe měli starat hezky, mít se rádi a udržovat se co nejvíc na pozitivní vlně.

Kam dál?