Nejlepší lék na zánět močového měchýře – srovnání a recenze

Shrnutí: Hledáte nejlepší léky na zánět močového měchýře, ale i produkty na prevenci? Právě v tomto článku jsem srovnala deset přípravků, které o močové cesty účinně pečují:

 • 1. místo má ode mě Urixin. Cenově výhodné přírodní kapsle, vhodné na akutní zánět „močáku“ i jako prevence.
 • 2. místo získala Probiotika Urinary tract. Prvotřídní raw probiotika, která pečují o ženské močové cesty.
 • 3. příčku obsadily kapsle Venira močové cesty s obsahem přírodních látek, které prospívají močovému ústrojí.

Co se v článku dozvíte dál?

Co je zánět močového měchýře[1] a jaké jsou příčiny jeho vzniku?[2][3] Jak se takovému stavu vyvarovat?[4][5][7][8][9][10]

TOP  1. místo

Urixin

Orientační cena: 330 Kč
Proč 1. místo?

Protože jde potravinový doplněk, který řeší problémy s močovým měchýřem přírodní cestou. Obsahuje šest aktivních složek, mezi kterými lze najít například brusinkový extrakt, D-manózu nebo zlatobýl. Produkt je možné užívat jak na akutní problémy, tak preventivně.

2. místo

Probiotics Urinary tract

Orientační cena: 1100 Kč
Proč 2. místo?

Protože se jedná o vysoce účinný doplněk, který obsahuje speciální patentovanou látku Pacran (= organický prášek z brusinek), 50 miliard probiotik (včetně L. acidophilus a L. reuteri) a vitamín D3. Díky tomu prospívá nejen močovému ústrojí, ale také výrazně posiluje imunitní systém.

3. místo

VENIRA močové cesty

Orientační cena: 450 Kč
Proč 3. místo?

Jelikož se jedná o skvělý přírodní doplněk stravy od oblíbené české značky Venira, jehož základem je pět vysoce účinných látek.
Mezi ty patří především kanadská brusinka a D-manosa, dále pak šípková růže, zlatobýl kanadský a vitamín C.

Deset nejlepších léků na zánět močového měchýře

 1. Advance nutraceutics Urixin 330 Kč (60 tablet)
 2. Dr. Formulated Probiotics Urinary tract 1100 Kč (60 kapslí)
 3. VENIRA močové cesty 450 Kč (60 kapslí)
 4. VIRIDIAN Nutrition Cranberry Mannose 750 Kč (50 g)
 5. JAMIESON Brusinky komplex 400 Kč (60 kapslí)
 6. LIPO C ASKOR Vitamín C 450 Kč (60 kapslí)
 7. NOW D-Manóza 700 Kč (120 kapslí)
 8. URO Help Forte 430 Kč (20 sáčků)
 9. Ecce Vita Tribo 300 Kč (60 kapslí)
 10. SANCT BERNHARD Manósa + brusinky 1000 Kč (60 sáčků)

Co je to zánět močového měchýře?

Pojďme začít hezky od začátku. Zánět vznikne jen v oslabeném těle. Pokud je organismus zdravý, nemá žádná infekce ani nemoc šanci. Když je naše tělo ale v nějaké dysbalanci, jako například ve stresu, nebo jsme unavení či přepracovaní, dochází k oslabení a tělo je logicky náchylné k virům, bakteriím, infekcím a dalším stavům, která nám jsou nepříjemné.

 • A jinak tomu není ani u zánětu. Jedná se o odpověď organismu na poškození tkáně. Může být vyvolaný infekčními mikroorganismy, působením psychických nebo fyzických vlivů.
 • Zánět močového měchýře je bakteriálního původu.[1] Je bohužel velmi bolestivý a mnohem častěji na něj trpí ženy. Infekci doprovází bodavá bolest v podbřišku, pocit nucení na močení a mnohdy i zvýšená teplota a slabé krvácení.

Každý máme něco, co nás trápí, nebo nám znepříjemňuje život. To bychom mohli nazvat problémy. Naštěstí na většinu problému existují řešení. A na problémy zdravotního rázu jsou většinou řešení ve formě úprav jídelníčku, přidání vitamínů, nebo třeba léků či doplňků stravy. 

Zde máte proto seznam článků, které odpovídají na mnoho otázek a pomáhají nalézt jednoduchá řešení: 

Co tento zánět způsobuje?

Jak jsme si již výše řekli, jedná se o bakteriální infekci, která může mít mnoho příčin – od fyzické až po psychické spouštěče:

Začneme-li u těch fyzických, patří mezi hlavní původce celého trápení Escherichia coli,[2] což je bakterie, která se přirozeně vyskytuje v lidské mikroflóře a většinu času je dokonce i prospěšná. Problém nastává ale tehdy, když se tato bakterie dostane do močového ústrojí v době, kdy není zajištěný kvalitní pitný režim. Nastává proces, kdy dochází k usazování a množení bakterií, protože močový měchýř není dostatečně proplachován. Výsledkem není nic jiného, než zánět a palčivá bolest.

Další příčiny jsou například kvasinkové infekce, kapavka, genitální opar, močové kameny, hormonální změny, ale i cukrovka.

Ano, psychika hraje v oblasti našeho zdraví velkou roli. Možná větší, než by se na první pohled zdálo. A nenechte se zmást, psychosomatika neznamená, že si něco vsugerováváte.[3] Zánět močových cest je bohužel velmi rozšířené onemocnění a může se projevovat už v dětství. Špatná zpráva je, že pokud s ním „nezatočíme“, rádo se vrací. Z pohledu psychosomatiky znamená infekce konflikt. A jelikož se jedná o infekci v blízkosti pohlavních orgánů, jde o konflikty vztahové, respektive partnerské. Mohou to být maličkosti, které vám nepřijdou podstatné, ale opak může být pravdou. Někdy stačí jedno slovo nebo gesto a problém je na světě. Když prožijeme například hádku s partnerem, můžeme ji dlouho po jejím ukončení ještě řešit sami v sobě. Ženy jsou obvykle více emočně zatížené, proto se u nich zánět projevuje mnohem častěji než u mužů. Nastává tak situace, kdy si emoci necháte uvnitř sebe, nemluvíte o ní, nechcete ji takzvaně vypustit. Jaké je řešení? Mluvit a zbytečně se problémem netrápit.

Nutriční neboli výživový pohled na věc říká, že bychom měli pravidelně střídat kyselé a zásadité potraviny. Skvělá volba je například vlažná voda s umeoctem (dostupný v každé zdravé výživě).

Pokud na infekce močového ústrojí trpíte, zkuste na čas vysadit citrusy a to obzvlášť v zimním období, protože z pohledu ajurvédy naše tělo ochlazují. Omezte i kofein,[4] mléčné výrobky a mléko, které může některým jedincům způsobovat zahlenění.

Co je naopak vhodné? Teplá, pečená zelenina. Dopřejte si třeba dýni hokkaido nebo červenou řepu.

Jak si při zánětu pomoci?

To nejlepší, co můžete při podezření na zánět močového měchýře udělat, je navštívit svého ošetřujícího lékaře. Pokud to ale chcete alespoň zpočátku zvládnout nějakým způsobem sami, existuje pár tipů, jak na to.

 • Nejdůležitější je dát svému tělu čas, nečekejte zázraky na počkání, ani zázraky do dvou dnů. Tělo potřebuje prostor, aby se infekce zbavilo. Na co zacílit? Abyste dosáhli úlevy, je třeba působit na hlavní příčiny vnitřního zánětu. Vlastně jde o to, abyste zvládli udržovat jakousi strukturu plnohodnotné výživy, která nebude tělo nadměrně okyselovat. Pokud na to půjdete od lesa, organismus zareaguje ve výsledku poměrně rychle.
 • Tělo musí rozpoznat, že chcete změnu – že vás ta bolest jednoduše řečeno už nebaví. Zkuste zařadit například 24hodinový půst, kdy pijete jen vlažnou vodu a bylinné čaje. Tělo si odpočine a močový měchýř se hezky propláchne.
 • Po půstu byste měli zařadit zásadotvornou dietu, která vyrovná hladiny ph v těle. Zánět močových cest vzniká totiž v překyseleném organismu. Jak se to stane? Hlavně nadměrnou konzumací masa, uzenin, sýrů, mléčných výrobků, pečiva a zpracovaných sacharidů.
 • Zahřívejte ledviny a tělo, jak jen je to možné. Nahřívejte si například levandulové polštářky, které následně přikládejte na bolestivá místa, jako podbřišek, bedra či ledviny. Dbejte na to, aby tělo neprochladlo, což je důležité hlavně v zimních měsících. Přijímejte vlažné, až teplé tekutiny, vynechte zeleninové i ovocné šťávy.
 • Můžete zkusit rozpustit lžičku jedlé sody ve sklenici vody a tuto směs vypít. Pravda, chuť nebude lákavá, ale říká se, že může pomoci. Soda má tu moc, že snižuje kyselost moči a zmírní pálení a tlak při močení.
 • Naše babičky používaly na léčbu infekce křen. Ano, opravdu čtete správně – křen. Jedná se o tradiční lék, který umí velmi efektivně bojovat proti zánětu. Připravte si například vejmrdu nebo křenovou omáčku.

Jak se před zánětem močového měchýře dlouhodobě chránit?

Možná vás to zmate, ale vitamín C je od přírody zásadotvorný, tudíž je vynikající jako prevence. Když nemoc vypukne, už ho nenasazujte a poraďte se s lékařem. Obecně patří vitamin C mezi nejdůležitější vitamíny v lidském těle a jeho funkce jsou doslova nepostradatelné. Umí podpořit správnou funkci imunitního systému a chrání buňky před oxidativním stresem.

Vitamin C přijímáme běžně v potravě, někdy je ale nutná jeho suplementace, protože jeho příjem není dostatečný. To, kolik „céčka“ jsme schopni vstřebat, záleží na složení našeho jídelníčku a zdravotním stavu. Mohou zde být různé odchylky. V průměru jsme denně schopni vstřebat okolo 100 mg vitamínu C.[5] Nevstřebaný zbytek tělo vyloučí močí ven.

Hydratace je velmi důležitá. Je to stejné jako u rostlin – když nemají dostatek vláhy, zemřou. Starejte se o sebe jako o krásnou květinu. Tělesné buňky a naše krev se ze 70 % skládají z vody. Pokud pijeme hodně sladkých nápojů, čaje, kávy, piva nebo i minerální vody, může to tělu značně uškodit, protože ho přetěžujeme.

Pro každého člověka může být množství vypité vody jiné. Doporučený celkový denní příjem tekutin je cca 3 l pro muže a 2,2 l pro ženy.[6] Myslete na to, že tělo je sice potřeba zavlažovat, ale ne za každou cenu. Pijte, když máte žízeň.

Aby se zánět močového měchýře nevracel (a že to dělá opravdu s oblibou), je důležité dodržovat zdravý životní styl včetně jídelníčku. První bod, kterým začněte, je vysazení kořeněných jídel. Zkuste místo výrazného koření použít bylinky ze zahrádky. Možná vás překvapí, jak lahodnou mají chuť. Ani sacharidy by neměly hrát prim. Místo klasických sladkostí zkuste zařadit například jablka, sušené brusinky[7] nebo švestky. Vyhněte se i paštikám, uzeninám, citrusům, kofeinu a sladkým nápojům či alkoholu.

Co vám naopak udělá dobře? Zelenina, obzvláště ta tepelně upravená, zeleninové i masové vývary a kvalitní bílkoviny.

Jak jsme říkali již na začátku – rozbouřené vztahy mohou být spouštěčem různých nemocí, infekce nevyjímaje. Nepěstujte v sobě žádnou zášť, hněv ani křivdu. Odpusťte ostatním ale i sami sobě. Je to ta nejlehčí a nejtěžší léčba zároveň, viďte?

Ač to zní jako samozřejmost, je to opravdu základ úspěšné prevence. Na intimní hygienu používejte opravdu šetrné přípravky, které jsou jemné a na bázi přírodních preparátů, jako je například tea tree olej či šalvěj. Vyhněte se používání parfémovaných menstruačních tamponů či vložek, které mohou intimní partie dráždit a následně vyvolat obtíže.

Po sexu si vždy dojděte na toaletu a osprchujte se.[8] Během milování se mohou do těla dostat různé bakterie, které za pomoci důkladné hygieny můžete dostat z těla ven.

Je opravdu důležité, aby se moč správně vyplavovala. V tom je podstatný nejen pitný režim, ale správné vylučování můžete podpořit i různými suplementy.[9][10]

1. místo

Urixin

Efektivní doplněk bojující se zánětem močového měchýře pomocí šesti přírodních látek.

Orientační cena: 330 Kč

Proč je Urixin na 1. místě?

První místo jsem věnovala Urixinu, protože je skvělý nejen při akutních potížích, ale výborně poslouží i jako prevence. Také oceňuju, že jde o přírodní doplněk stravy. To je pro mě vždycky jedině plus.

Konkrétně Urixin obsahuje 6 aktivních složek: D-manózu, extrakt z brusinek, zlatobýl, kopřivu, extrakt ze zeleného čaje a Lactobacillus acidophillus.

 • D-Manóza je velmi významný sacharid, který můžeme najít v různých druzích ovoce i zeleniny. 
 • Extrakt z kanadské brusinky je efektivní při léčbě infekcí pohlavních či močových cest, působí protizánětlivě a podporuje správnou funkci imunitního systému. 
 • Lactobacillem acidophilem se v zásadě myslí živé mikroorganismy, které se vyskytují jako fyziologická součást bakteriální mikroflóry v těle. 
 • Zlatobýl přispívá ke zdraví močového měchýře, dolních močových cest a kromě toho podporuje přirozenou obranyschopnost organismu. 
 • Zelený čaj podporuje vylučování vody z těla a podporuje zdraví močových cest. 
 • A kopřiva? Ta má výbornou schopnost detoxikovat organismus a čistit ho od nežádoucích látek.

Uživatelské recenze

Na stránkách prodejce (nutraceutics.cz) najdete celou řadu pozitivních zkušeností s produktem. Lidé potvrzují účinky tablet a píší, že jim skutečně zabraly. Mezi komentáři jsou i takové, které výrobek charakterizují jako „nejlepší na trhu“. A všeobecně se zdá, že tablety pomohly i těm, kteří už předtím vyzkoušeli kde co a bez výsledku.V podobném duchu se vyjadřují i zákazníci na nezávislých srovnávačích (heureka.cz a zbozi.cz).

Více informací o produktu

Urixin je zcela přírodní a především kvalitní produkt, který neobsahuje lepek, laktózu ani mléčnou bílkovinu.

Doporučuje se dávkovat po třech tabletách denně (dvě ráno a jednu večer), při dlouhodobém (preventivním) užívání je optimální užívat jednu tabletu za den.

Nejlépe uděláte, když budete tabletu konzumovat před jídlem nebo během jídla. Vždy je třeba ji zapíjet dostatečným množstvím tekutiny.

Cena produktu se pohybuje okolo 330 Kč za balení (60 tablet).

2. místo

Dr. Formulated Probiotics Urinary tract

Účinné probiotikum doplněné o brusinkový extrakt a vitamín D3, které podporuje zdravou funkci močových cest.

Orientační cena: 1100 Kč

Proč je Dr. Formulated Probiotics Urinary tract na 2. místě?

Na druhou příčku jsem umístila Dr. Formulated Probiotics Urinary tract. Tento americký výživový doplněk totiž přispívá nejen ke zdravým močovým cestám, ale také ke zdravému trávicímu a imunitnímu systému. Podle mě je skvělé, že se tato značka rozhodla přistoupit k problémům s močovým měchýřem takto celostně. 

Probiotika obecně představují důležitý prostředek podpory zdraví a konkrétně tento produkt byl speciálně vyvinut na péči o ženské močové cesty. Každá kapsle obsahuje 500 mg patentované látky zvané Pacran, což je organický prášek z brusinek prospívající vylučovacímu ústrojí. 

Produkt dále obsahuje 50 miliard probiotik (včetně L. acidophilus a L. reuteri) a vitamín D3.

Uživatelské recenze

Také tento výrobek si zákazníci velice chválí. Na Amazonu se například objevuje celá řada nadšených reakcí, především od lidí, kteří na záněty měchýře trpěli chronicky. A právě ti zde konstatují, že jejich problémy při pravidelném užívání těchto tobolek skutečně ustoupily.  Pozitivní ohlas produkt zaznamenal i na stránkách zbozi.cz.

Více o produktu

Další výhodou produktu je, že je kompletně čistý a raw. Navíc neobsahuje žádná aromata, konzervační látky, syntetická barviva, sladidla ani GMO.

Balení se 60 rostlinnými kapslemi vás vyjde na cca 1100 korun.

3. místo

VENIRA močové cesty

Doplněk stravy, který močovým cestám prospívá díky synergickému působení pěti přírodních látek.

Orientační cena: 450 Kč

Proč je produkt od značky Venira na 3. místě?

Třetí místo jsem věnovala produktu od značky Venira, který pomáhá se záněty močového měchýře pomocí pěti přírodních látek, které se navzájem krásně doplňují. Jsou to:

 • Klikva velkoplodá = tu také známe pod označením kanadská brusinka a já osobně bych jí ve spojitosti s močovým měchýřem klidně propůjčila šlechtický titul. Tato bobulka totiž dokáže výrazně snížit přilnavost bakterií ke sliznici močových cest a právě tím hodně pomáhá.
 • Růže šípková = působí močopudně a je to silný antioxidant.
 • Zlatobýl kanadský = přispívá k dobrému stavu močového ústrojí.
 • Vitamin C  = chrání buňky před oxidačním stresem.
 • D-manosa = ta je v souvislosti s problémy v dolních močových cestách klíčová, protože na sebe „nabaluje“ bakterie, které se pak nemohou přichytit ke sliznici močového měchýře a způsobovat tam paseku. 

Kombinací těchto látek doplněk přispívá ke správné funkci močového ústrojí a podporuje i imunitní systém obecně.

Uživatelské recenze

Na stránkách prodejce (venira.cz) zákazníci píšou, že jsou s produktem spokojení, respektive potvrzují, že jim opravdu zafungoval. A to je více než skvělé. Nadprůměrného hodnocení (nad 90 %) se produkt dočkal i na stránkách zbozi.cz.

Dále o produktu

Doporučuje se dávkovat po třech kapslích denně (jedna ráno, jedna v poledne a jedna večer). Vždy je třeba tablety zapíjet dostatečným množstvím tekutin.

Výrobek neobsahuje cukr, lepek a ani laktózu.

Cena za balení (60 kapslí = 20denní kúra) se pohybuje okolo 450 Kč.

4. místo

VIRIDIAN Nutrition Cranberry Mannose

Orientační cena: 750 Kč

Proč jsem vybrala Cranberry Mannose od Viridianu?

Tento produkt představuje komplexní směs brusinek v podobě patentovaného prášku NutriCran™ a CystiCran™, monosacharidu d-manóza, vitamínu C a draslíku v účinné formě citrátu draselného. Všechny tyto látky byly zvoleny na základě studemi ověřenými účinky a jsou v takovém poměru, aby působily synergicky a co nejúčinněji.

Pokud lékař nestanoví jinak, doporučuje se smíchat jednu čajovou lžičku s vodou nebo džusem dvakrát za den.

Britská značka Viridian Nutrition vznikla roku 1990 ve Spojeném království a je zárukou absolutně čistých a funkčních produktů, které jsou vyráběny udržitelně, ekologicky a eticky. Navíc, 5 % z každého prodaného produktu putuje na charitativní účely.

Balení s obsahem 50 g přípravku stojí cca 750 korun.

5. místo

JAMIESON Brusinky komplex

Orientační cena: 400 Kč

Proč jsem vybrala brusinkový komplex od Jamiesonu?

Osvědčená kanadská značka Jamieson nabízí tento výživový doplněk, který se skládá z 450 mg brusinek a 50 mg d-manózy. Každá kapsle obsahuje 500 mg koncentrátu z čisté brusinkové šťávy. Produkt pomáhá předcházet infekcím močových cest, dodává tělu antioxidanty pro udržení zdravého organismu, ale hodí se používat i při léčbě již existující infekce močových cest. V kapslích nenajdete žádné konzervační látky, aromata, lepek, laktózu, GMO, sůl ani umělá barviva.

Doporučuje se užívat 2 kapsle za den a pro viditelné výsledky je potřeba produkt brát pravidelně v minimální délce 4 týdnů. 

Balení, které obsahuje 60 kapslí, vás vyjde na necelých 400 korun.

6. místo

LIPO C ASKOR Vitamín C

Orientační cena: 450 Kč

Proč jsem vybrala vitamín c od LIPO C ASKOR?

Tento přípravek obsahuje zcela přírodní formu vitaminu C s lipozomálním vstřebáváním, bioflavonoidy z citrusových plodů, extrakt plodu šípku a tukové látky z rostlinných zdrojů. Oproti klasickému vitamínu C dokáže v organismu udržet svou velmi vysokou hladinu, která je důležitá jak pro ochranu buněk, tak pro péči o imunitní a nervový systém. Do organismu se vstřebává postupně, takže je velmi šetrný k ledvinám a zažívacímu ústrojí.

7. místo

NOW D-Manóza

Orientační cena: 700 Kč

Z jakých důvodů jsem zařadila D-Manózu od značky Now?

D-manóza je druh monosacharidu, který se nejvíce podobá glukóze, a najdeme ho v různém ovoci a zelenině. Jedná se o přírodní alternativu, pokud nechcete při zánětu močových cest nebo měchýře užívat antibiotika. D-manóza funguje tak, že zabraňuje E.coli bakterii (která často způsobuje tento problém), aby se přichytila na stěnu sliznice. Díky tomu se bakterie nemůže rozmnožovat a je vyloučena močí ven z těla.

Tento produkt od americké značky Now® Foods obsahuje 500 mg rostlinné d-manózy v jedné kapsli a doporučuje se užívat 3 kapsle jednou až třikrát za den společně s vodou či džusem. Pokud potíže s močovými cestami řešíte s lékařem, určitě s ním proberte i doporučené dávkování tohoto produktu.

Balení obsahuje 120 rostlinných kapslí a stojí cca 700 korun.

8. místo

URO Help Forte

Orientační cena: 430 Kč

Proč jsem sem umístila URO Help Forte od Tozaxu?

Slovenská značka Tozax nabízí doplněk stravy určený všem, kteří akutně trpí zánětem močových cest nebo chtějí podpořit prevenci vzniku zánětu močového systému. Hodí se ale i pro ty, kteří těmito problémy trpí opakovaně a chtějí s tím něco dělat.

Tento produkt v sobě spojuje kanadské brusinky, vitamín C, d-manózu, což jsou osvědčení bojovníci se zánětem „močáku“, ale také kurkumin, který působí antioxidačně a podporuje zdravě fungující imunitu, čímž ještě zesiluje blahodárné účinky ostatních ingrediencí.

Produkt je navíc v praktické formě sáčků, kdy stačí 1 sáček smíchat se 100 ml vody. Získáte tak lahodný brusinkový nápoj, díky kterému podpoříte váš pitný režim.

A jaké je doporučené dávkování? Při akutním zánětu užívejte dva až čtyři sáčky za den, ale mezi konzumací je potřeba udělat 3hodinovou přestávku. Pokud produkt chcete užívat preventivně, postačí vám 1 sáček za den.

Balení obsahuje 20 sáčku a stojí cca 430 korun.

9. místo

Ecce Vita Tribo

Orientační cena: 300 Kč

Proč je tu i produkt Tribo od Ecce Vita?

Tyto bylinné tablety od české značky Ecce Vita jsou vhodné pro podporu zdravého močového, imunitního a pohlavního systému žen i mužů.

Obsahují speciálně vybranou směs bylin. Součásti je kotvičník zemní neboli Tribulus terrestris, který uklidňuje močové cesty a podporuje zdravé močení. Dále tu najdeme nať celíku zlatobýlu, který je močopudný a posiluje zdraví močových cest. A poslední účinnou složkou je vrbovka malokvětá, která působí antioxidačně zejména na dolní močové cesty a napomáhá ke zdravému fungování prostaty.

Doporučené dávkování je 1-2 kapsle 2× za den v průběhu jídla.

Tribo je veganský produkt, obsahuje 60 kapslí, a pořídíte jej za cca 300 korun.

10. místo

SANCT BERNHARD Manósa + brusinky

Orientační cena: 1000 Kč

Proč jsem vybrala Manósu s brunsinkami od Sanct Bernhard?

Tento produkt od německé značky Sanct Bernhard obsahuje účinnou směs d-manózy, biotinu, brusinek, vitamínu C a B2. D-manóza je jednoduchý cukr, který je blízce příbuzný s glukózou a fruktózou. Malé množství manózy se v přírodě nachází v mnoha rostlinách, stromech a v ovoci jako jsou broskve, jablka a meruňky, ale také v brusinkách. Lidský organismus také produkuje určité množství D-manózy, která je nedílnou součástí

buněčných membrán v těle a vystýlá celou vnitřní stěnu močového traktu, čímž ji pomáhá chránit před různými bakteriemi. Brusinky dále obsahují blahodárné rostlinné sloučeniny zvané proanthokyanidiny. Vitamín C přispívá k normálnímu imunitnímu systému a chrání buňky před oxidativním stresem. Biotin s vitamínem B2 podporují zdraví sliznice. To vše představuje blahodárný elixír pro zdravé močové cesty a měchýř.

Produkt obsahuje 60 praktických sáčků směsi, přičemž v akutní fázi jich za jeden den můžete užít až 8. Sáček stačí rozmíchat se 150 ml studené vody.

A kolik přípravek stojí? Přibližně 1000 korun.

Na závěr

Při zánětu močových cest je vždy nejlepší vyhledat ošetřujícího lékaře, který na základě vyšetření moči zjistí, jaká léčba je potřeba. Nezapomínejte ale na prevenci, protože štěstí přeje připraveným.

Pokud trpíte na záněty močového měchýře opakovaně, určitě se vyplatí mít doma některý z výše uvedených doplňků stravy. Skvělý je například Urixin, který funguje jak na probíhající zánět, tak jako prevence. A navíc není vůbec drahý! Dalším vysoce účinným doplňkem stravy, který pečuje především o ženské močové ústrojí, jsou speciální probiotika Dr. Formulated Probiotics Urinary tract. Skvělé jsou také kapsle VENIRA močové cesty, které na tyto problémy též dobře fungují.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[11] Wikipedie (CZ): Uretritida

[12] Wikiskripta (CZ): Infekce močových cest

[13] Healthline (ENG): Everything You Need to Know About Urinary Tract Infection (UTI)

[14] PubMed Central (ENG): Cranberries for preventing urinary tract infections

[15] PubMed Central (ENG): The role of herbal medicines in treatment of urinary tract diseases

4.6/5 (Počet hlasů: 25)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »