13 nejlepších kloubních výživ – srovnání a recenze

Shrnutí: Bolesti kloubů trápí velkou skupinu populace. Patříte k ní také? Možným řešením vašich problémů je kloubní výživa, proto jsem pro vás srovnala 13 kvalitních doplňků stravy na klouby, z nichž nejlepší jsou:

 • 1. místo obsadil Kloubus. Nejsilnější výživa obohacená o vitaminy i minerály ve formě nápoje s grepovou příchutí.
 • 2. místo má ode mě Flextor. Prémiový kloubní přípravek s obsahem 7 aktivních látek. Skvělý poměr cena/výkon.
 • A 3. příčku vyhrál Alavis Triple Blend pro koně, který mohou používat i lidé a je všeobecně skvěle hodnocený.

V článku se dále dozvíte:

Jak vybrat tu pravou kloubní výživu?[1] Které látky a potraviny podporují zdravé klouby?[2][3][4][5][6][7][8][9][10][11][12]

TOP  1. místo

Kloubus

Orientační cena: 690 Kč
Proč 1. místo?

Protože Kloubus je účinná a silná kloubní výživa, která vám pomůže zbavit se problémů s vašimi klouby. Má certifikované složení obsahující chondroprotektiv a kolagen, a kromě toho v ní najdete i celou řadu vitamínů a minerálů.

2. místo

Flextor

Orientační cena: 440 Kč
Proč 2. místo?

Protože Flextor obsahuje jedinečnou kombinaci sedmi aktivních látek, které podpoří celkové zdraví vašich kloubů. A dále také vitamín C, nezbytný pro správnou tvorbu kolagenu, který je klíčovým pro správnou funkci kostí a chrupavek.

3. místo

Alavis

Orientační cena: 1300 Kč
Proč 3. místo?

Protože i když je původně pro koně, ocení Alavis díky své kombinaci chondroprotektivních látek a kolagenů i lidé, kteří chtějí účinně podpořit zdraví svých kloubů, chrupavek, tkání a celkově zmírnit bolesti pohybového aparátu.

Třináct nejlepších kloubních výživ

 1. Kloubus 690 Kč (kúra na 30 dní)
 2. Flextor 440 Kč (120 tablet)
 3. Alavis 1300 Kč (700 g)
 4. Puhdistamo Joint Complex 450 Kč (30 kapslí)
 5. Barny’s Triple Blend Extra Silný 1100 Kč (700 g)
 6. Apotex Colafit 550 Kč (120 kostiček)
 7. Flexit Drink 370 Kč (400 g)
 8. Joint X 400 Kč (100 kapslí)
 9. NutriWorks Joint Worx 720 Kč (200 g)
 10. Prom-in Joint Care 450 Kč (280 g)
 11. Czech Virus Joint Max Ultimate Blend 750 Kč (460 g)
 12. Animal Flex 1200 Kč (44 sáčků)
 13. Extrifit Gela Gelatine 1000 300 Kč (250 Kč)

Spousta lidí se potýká s chronickými bolestmi kloubů v kolenech, rukou, loktech, ramenech a na spoustě dalších míst. Jedná se o velmi častý problém s mnoha možnými příčinami, ale obvykle je to důsledek úrazu, námahy nebo nemoci.

 • Léky proti bolesti, jako je acetaminofen, nebo nesteroidní protizánětlivé léky jako ibuprofen, jsou obvykle první volbou pro úlevu od bolesti kloubů.
 • Existují ale také desítky doplňků stravy, které tvrdí, že pomáhají na bolesti kloubů.[1] Pojďte se nyní podívat na ty, které jsou podle mého průzkumu nejvhodnější.
 • Pokud máte jakékoliv dlouhodobé problémy s klouby, určitě navštivte svého lékaře.
 • Informace a rady na této stránce nepouživejte k vlastní diagnostice. Informace mnou uvedené vám mohou poskytnout představu o tom, co může způsobovat vaši bolest, či nastínit, jaké doplňky stravy se dají vyzkoušet.

Jak vybrat kloubní výživu?

Výběr doplňků na bolesti kloubů může být ohromující vzhledem k počtu dostupných produktů. Mnoho z nich obsahuje více složek a může se zdát těžké vybrat ten nejlepší. Pamatujte i na to, že dlouhý seznam ingrediencí ne vždy přispívá k lepšímu produktu. 

 • Rozhodně vybírejte ověřené produkty, které jsou otestované a schválené. Dále je také vhodné vybírat takové doplňky, které jsou již odzkoušené někým jiným a můžete si tak být jisti, že vám přinesou pozitivní výsledky.
 • Je také fajn vyzkoušet produktů více. Může se totiž stát, že zrovna vám bude nějaký sedět více než jiný, přestože budou oba kvalitní.
 • Před výběrem doplňku je dobré se poradit se svým lékařem nebo lékárníkem o dalších lécích, které užíváte, aby mohli vyloučit možné interakce. Některé doplňky na klouby totiž mohou interagovat s určitými léky (např. na ředění krve apod.).

Každý máme něco, co nás trápí, nebo nám znepříjemňuje život. To bychom mohli nazvat problémy. Naštěstí na většinu problému existují řešení. A na problémy zdravotního rázu jsou většinou řešení ve formě úprav jídelníčku, přidání vitamínů, nebo třeba léků či doplňků stravy. 

Zde máte proto seznam článků, které odpovídají na mnoho otázek a pomáhají nalézt jednoduchá řešení: 

8 látek, které pomáhají s bolestmi kloubů

Kolagen je nejhojnější bílkovina v těle a tvoří asi jednu třetinu celého bílkovinného složení. Je to jeden z hlavních stavebních kamenů kostí, kůže, svalů, šlach a vazů. Kolagen se také nachází v mnoha dalších částech těla, včetně krevních cév, rohovky či zubů. Můžete si ho představit jako „lepidlo“, které drží všechny tyto části pohromadě. Slovo kolagen pochází z řeckého slova „kólla“, což znamená právě lepidlo. Kolagen pomáhá udržovat integritu chrupavky, což je gumová tkáň, která chrání vaše klouby. S věkem klesá množství kolagenu v těle, s čímž se zvyšuje riziko vzniku poruch kloubů, jako je třeba artróza. Studie ukázaly, že užívání doplňků stravy s kolagenem může pomoci zlepšit příznaky právě artrózy a celkově snížit bolesti kloubů.[2]

Glukosamin je přirozenou součástí chrupavky. Jedná se o látku, která zabraňuje tření kostí o sebe. To totiž může způsobovat mnoho problémů, mezi hlavní patří bolest a zánět. Glukosamin také může pomoct zabránit rozpadu chrupavky, ke kterému někdy dochází při artritidě.
Mnoho doplňků stravy zaměřených na bolest kloubů obsahuje právě glukosamin. Jedná se i o jeden z nejvíce studovaných suplementů na artrózu.
V doplňcích stravy se vyskytují dva typy glukosaminu: glukosamin hydrochlorid a glukosamin sulfát.
Dle některých studií je glukosamin sulfát relativně velkým pomocníkem, naopak glukosamin hydrochlorid pomůže spíše méně.
Při dlouhodobém užívání může také glukosamin sulfát pomoci zpomalit progresi artrózy. Studie naznačují, že zpomaluje zúžení kloubního prostoru (známku zhoršení stavu), pokud se užívá delší dobu.[3]
Stejně jako glukosamin je chondroitin stavební složkou chrupavky a také dokáže pomáhat proti rozpadu chrupavky v důsledku artrózy.
Mnoho studií zjistilo, že chondroitin může snížit bolesti a ztuhlost kloubů. Chondroitin sulfát může také při dlouhodobém užívání zpomalit progresi osteoartrózy. Stejně jako u glukosaminu studie naznačují, že zpomaluje zúžení kloubního prostoru, pokud se užívá delší dobu.[4] Doplňky stravy velmi často kombinují právě chondroitin s glukosaminem. Stále ovšem není jasné, zda je nejefektivnější volbou užívat doplňky společně, či samostatně.

Methylsulfonylmethan (MSM) je další běžnou složkou doplňků, o které se tvrdí, že pomáhá při bolestech kloubů.[5] Jedná se o síru ve své organické formě. Podílí se na utváření pojivových tkání jako jsou vaziva, chrupavky či kosti a je tedy nezbytná pro zdravé klouby a šlachy. Najít ji můžeme i ve vlasech, nehtech či kůži.

S-adenosyl-L-methionine (SAMe) je doplněk, běžně používaný k léčbě příznaků deprese a artrózy. Vaše játra přirozeně produkují SAMe z aminokyseliny nazývané methionin. Má spoustu funkcí, včetně podpory, výroby a opravy chrupavky. Když se tedy užívá jako doplněk, může SAMe pomoci s bolestmi kloubů.[6]

Kurkuma je jedním z nejpopulárnějších doplňků pro léčbu bolesti, včetně bolesti kloubů způsobené osteoartrózou. Jeho účinky zmírňující bolest se připisují chemické sloučenině kurkumy zvané kurkumin. Kurkumin má podle všeho protizánětlivé účinky.
Ačkoli je výzkum kurkumy v souvislosti s bolestmi kloubů řádně omezený, analýza zjistila, že může zlepšovat bolesti kloubů.[7]
Rybí olej obsahuje vitamin D a omega-3 mastné kyseliny – kyselinu dokosahexaenovou a kyselinu eikosapentaenovou, které mají protizánětlivé účinky.
Analýza klinického výzkumu ukazuje, že užívání rybího tuku snižuje příznaky jako jsou bolesti kloubů u pacientů s revmatoidní artritidou. Nezdá se však, že by snižoval příznaky artrózy.[8]

Zinek[9] je kov, který je ve velmi malém množství obsažen i v našem organismu. Po železe je to druhý nejvíce zastoupený stopový prvek v těle. Nedostatek zinku může vést až k úbytku kolagenu z cév a kloubů, stejně tak i k úbytku svalové hmoty. Je totiž důležitý při syntéze kolagenu a bílkovin.

9 potravin, které podporují zdravé klouby

Těchto devět potravin se hodí zařadit do jídelníčku pro podporu zdraví kloubů. Nejedná se však o žádné žázraky nahrazující kloubní výživu nebo léky, ale mohly by vám alespoň trochu pomoci.

Toto žluté koření obsahuje sloučeninu zvanou kurkumin, která má silné protizánětlivé vlastnosti. Kurkumin byl zkoumán pro svůj zdravotní potenciál a výzkum naznačuje, že může zmírňovat příznaky spojené s artritidou.[7] Kurkumu můžete přidat do všeho, od míchaných vajec přes latté až po pečenou zeleninu.

Jelikož vývar se vyrábí vařením kostí, je bohatý na kolagen a bílkoviny. Mnoho lidí ho používá jako základ pro polévky nebo omáčky a někteří ho dokonce pijí jako horký čaj. Vývar je tedy určitě skvělým domácím pomocníkem pro zdravé klouby.

Tyto fialové drahokamy obsahují draslík, hořčík a také vitamin K. „Výzkum ukazuje, že konzumace pěti až šesti sušených švestek denně může pomoci zabránit úbytku kostní hmoty.“[10] To tvrdí Amy Gorin – dietolog a výživový poradce. Ačkoli sušené švestky nemusí být ve vašem každodenním jídelníčku, zkuste je zapojit třeba jako svačinu nebo přidat do pokrmů.

Tofu je plné bílkovin a vápníku. Proto není divu, že se považuje za „domácí kloubní výživu“. Jeden výzkum dokonce naznačuje, že konzumace sójového proteinu může snížit bolest kloubů.[11] Tofu se snadno vaří a získává chuť jakékoli omáčky nebo marinády, do které ho přidáte.

Tyto tmavé, sladké bobulky jsou nabité dvěma prospěšnými látkami – polyfenoly a vitaminem C. Za prvé, výzkum naznačuje, že polyfenoly v borůvkách mohou snížit bolest kloubů při artróze.[12] A porce (hrst nebo šálek) borůvek pokrývá až 16 procent vašeho denního příjmu vitamínu C, který je potřebný pro produkci kolagenu.

S vitamínem C si možná nejvíce spojujete citrusy, ale jedna střední paprika ho obsahuje ještě mnohem víc. Kromě stimulace kolagenu je vitamin C také antioxidantem bojujícím proti zánětům. Díky těmto dvěma aspektům je tato vegetariánská ingredience skvělá pro klouby.

Sladké brambory jsou nabité hořčíkem a draslíkem – dvěma důležitými látkami pro zdraví kostí. Hořčík aktivuje vitamin D, což může ovlivnit zdraví kostí. Draslík navíc pomáhá neutralizovat kyseliny v těle, které způsobují únik vápníku z kostí.

Houby jsou jedním z mála potravinových zdrojů vitaminu D. Jako bonus výzkum naznačuje, že užívání hub jakožto náhrady za maso může být dobrý způsob, jak snížit kalorie ve vaší stravě.[13]

Přestože to nemusí být vaše nejoblíbenější jídlo, sardinky jsou nabité omega-3 mastnými kyselinami bojujícími se záněty, vápníkem vytvářejícím kostní tkáň a vitamínem D. Vyzkoušejte je na chlebu, nebo je přidejte do salátu. Pokud je ale opravdu nemáte rádi, dobrou alternativou je také losos.

1. místo

Kloubus

Jedna z nejlepších kloubních výživ s příjemnou grepovou chutí a účinným složením. Snadná na přípravu.

Orientační cena: 690 Kč

Proč je Kloubus na 1. místě?

Každý, kdo někdy zažil problémy s klouby ví, o jak nepříjemnou a omezující záležitost se jedná. Pokud ovšem vyzkoušíte kloubní výživu Kloubus, můžete se s problémy kolen, kotníků, loktů i dalších kloubů rozloučit. Kloubus má nejen prvotřídní složení, ale také příjemnou grepovou příchuť, takže si jeho užívání docela užijete.

Kloubus obsahuje kolagen, glukosamin, MSM, chondroitin, zinek a vitamin D, které všechny přispívají ke zdraví kloubů a ulevují od bolesti. Krom toho obsahuje spoustu užitečných vitaminů, které přispívají imunitě, zdraví a dobré náladě.

Uživatelské recenze

Spokojení zákazníci si u Kloubusu pochvalují především vymizení bolestí kloubů, jejich uvolnění, zlepšení pohyblivosti, a to i v případě artrózy. Kromě toho má dle jejich zkušeností Kloubus pozitivní vliv na kůži, a dále také nezatěžuje žaludek a má velmi příjemnou chuť. Kromě recenzí od osob trpících potíži s klouby výrobek oceňují i sportovci. Tyto informace jsem čerpala z webu Kloubus. Potvrzují je i zkušenosti zákazníků na Heuréce a Zboží.cz, kteří oceňují nejen účinky, ale právě příjemnou chuť výživy a její snadné rozmíchání ve vodě.

Další informace o produktu

Kloubus je jeden z nejlepších doplňků stravy na trhu. Jeho obrovskou výhodou je grepová příchuť, která je definitivně nejlepší z dostupných kloubních výživ. Oproti konkurentům tak nemusíte polykat spoustu pilulek nebo prášků nepříjemné chuti. Kloubus jen smícháte s vodou a můžete ihned vypít. Produkt navíc dostanete v krásném balíčku se sáčky podobnými čaji. Jeden sáček = jedna dávka. Doporučuje se užívat jednou denně.

2. místo

Flextor

Jedinečný kloubní přípravek pro celkovou péči o klouby obsahující kombinaci sedmi aktivních látek.

Orientační cena: 440 Kč

Proč je Flextor na 2. místě?

Flextor má totiž skvělé složení, které tvoří kombinace hned 7 aktivních látek, které jsou pro zdraví vašich kloubů doslova jako stvořené. Jedná se o glukosamin, chondroitin, MSM, bromelain, kolagen a extrakt z boswellie. Kromě toho je v něm i vitamín C, který je velmi důležitý pro správnou tvorbu kolagenu, bez kterého se vaše kosti a chrupavky jednoduše neobejdou.

Uživatelské recenze

Uživatelé si pochvalují pozitivní posun u svých kloubů především při dlouhodobém užívání Flexoru, a to v především v lepší pohyblivosti, zmírnění bolestí a celkového uvolnění kloubů. Mezi recenzenty patří osoby trpící artrózou i po výměně kloubů, stejně jako aktivní sportovci různého věku. Informace jsem čerpala z webu Flextor. O tom, že výrobek skutečně funguje nepochybují ani zákazníci na webech Heuréka a Zboží.cz, kteří oceňují jeho složení i funkčnost.

Více informací

Abyste s Flexorem dosáhli co nejlepších výsledků a mohli si užívat aktivní a bezbolestný pohyb, je třeba dlouhodobě užívat (alespoň dva až tři měsíce) 2 až 3 tablety každý den, a to nejlépe s jídlem nebo po něm. Tablety nejsou vhodné pro děti do 12 let, ty starší mohou užívat jednu tabletu denně. A výrobek není také vhodný pro těhotné a kojící ženy.

3. místo

Alavis Triple Blend

Velice silná kloubní výživa se skvělým složením. Podporuje zdraví pohybového aparátu a kloubů.

Orientační cena: 1300 Kč

Proč je Alavis na 3. místě?

Alavis je už dlouhou dobu známý jako „ten výrobek pro koně, který je super na klouby“. A je to pravda. Obsahuje kombinaci chondroprotektivních látek a značkových kolagenů, takže je prostě skvělý pro zdraví a celkovou výživu kloubů, chrupavek i tkání, které jsou součástí našeho pohybového aparátu. Díky tomu se můžete těšit na zlepšení pohyblivosti a větší fyzickou výkonnost.

Uživatelské recenze

Zákazníci oceňují pozitivní účinek Alavisu na jejich klouby a chrupavky především při dlouhodobém užívání. V případě akutních problémů má být pozitivní změna a zmírnění bolestí cítit už za několik dnů užívání. Chuť prý sice není nejlepší, ale účinek 100%. Informace jsem čerpala z webu Lékárna.cz. Nicméně i na Heuréce a Zboží má tato kloubní výživa spoustu skvělých recenzí. Na Heuréce má dokonce označení TOP 3 mezi kloubími výživami a na Zboží jsou s ním lidé spokojení na 92 %, což je super výsledek.

Další informace

Alavis byl vyvinutý jako kloubní výživa pro koně, ale v dnešní době je velice známý a oblíbený právě jako kloubní výživa pro lidi. Ačkoli nevyniká nijak skvělou chutí, kvalitou a účinky je však opravdu jedním z nejlepších. Vzhledem k tomu, že pomáhá i koňům, kteří potřebují opravdu silné klouby je jasné, že člověku tento prášek může velmi pomoct.

4. místo

Puhdistamo Nivel Complex

Orientační cena: 450 Kč

Proč jsem vybrala kloubní výživu od značky Pudhistamo?

Puhdistamo – Joint Complex  – Nivel Complex, je kloubní výživa s obsahem 5 účinných látek zaměřených na oblast podpory kloubů. Hlavní účinnou látkou je zde kolagen, ale krom toho obsahuje i BIO kurkumu, jejíž vlastnosti souvisí s oxidativním stresem a zánětem, mangan, minerál s vlastnostmi souvisejícími se stavem chrupavky, citrusové bioflavonoidy a vitamín C, jejichž účinky souvisí s oxidativním stresem a zánětem.

Produkt je ve formě kapslí, balení jich obsahuje 30. Denně se dávkuje 1 kapsle a balení tak vystačí na 30 dní.

Kurkuma, kyselina askorbová, citrusové bioflavonoidy, kolagen UC-II® [patentovaný standardizovaný extrakt z kuřecí chrupavky s nativním (nedenaturovaným) kolagenem typu II], bisglycinát manganatý, kapsle (celulóza, voda).

5. místo

Barny’s Triple Blend Extra Silný od Barny’s?

Orientační cena: 1100 Kč

Proč jsem vybrala Triple Blend Extra Silný

Barny’s Triple Blend byl jakožto suplement na klouby vyvinut ve spolupráci se sesterskou společností Alavis. Jedná se o další z účinných produktů na trhu. Přispívá k celkovému zlepšení pohybového aparátu a pomáhá s bolestí kloubů, šlach či svalů. Dostupný je jako prášek, který smícháte s vodou a vypijete.

MSM – LIGNISUL (methylsulfonylmethan, protispékavá látka: oxid křemičitý), glukosaminsulfát 2KCl (z korýšů), chondroitinsulfát, regulátor kyselosti: kyselina citronová, aroma (ochucující a přírodní aromatické látky, maltodextrin, stabilizátor: arabská guma – akáciová živice, látky zvýrazňující chuť a vůni: cukr), vitamin C NUTRA-C (L-askorban vápenatý, L-askorban hořečnatý, L-threonát vápenatý, 24% RHP) 19,3 mg, extrakt chrupavek – kolagen II. typu CARTIDYSS (z ryb), hydrolyzovaný kolagen I. typu COLLYSS (z ryb), sladidlo: steviolglykosidy z rostliny stévie.

6. místo

Apotex Colafit

Orientační cena: 550 Kč

Proč jsem vybrala Colafit od Apotex?

Protože se jedná o téměř čistý kolagen ve formě velmi originálních měkkých kolagenových kostiček, které sklízí skvělá hodnocení od zákazníků na Heuréce i Zboží. Dávkuje se po jedné kostičce denně, doporučeně ráno.

Čistý krystalický kolagen typu I, čistoty 99,9%, v jedné kostičce v množství 8 mg.

7. místo

Flexit Drink

Orientační cena: 370 Kč

Proč jsem vybrala Flexit Drink od značky Nutrend?

Jako další kloubní výživu jsem zvolila Flexit Drink, protože obsahuje spoustu účinných látek a hodí se pro ty, kteří trpí bolestmi kloubů, nebo chcou třeba klouby preventivně chránit z důvodu námahy při sportu nebo nadváze. Ostatně jako všechny produkty v mém srovnání. Produkt má velmi komplexní složení a dostupný je v několika příchuťové práškové formě. Prášek smícháte s vodou a vypijete. Příchutě na výběr jsou broskvová, jahodová, pomerančová a grepová.

Hydrolyzát želatiny, maltodextrin, glukonát vápenatý, glukonát hořečnatý, aroma, L – Prolin, glukosamin sulfát (draselná sůl), regulátor kyselosti kyselina citronová, MSM (methylsulfonylmethan), chondroitin sulfát, vitamin C (kyselina L – askorbová), regulátor kyselosti kyselina jablečná, barvivo beta karoten, protispékavé látky fosforečnan vápenatý a oxid křemičitý, sladidla acesulfam K a sukralóza, kyselina hyaluronová (sodná sůl), barvivo karmín, vitamin B6 (pyridoxin hydrochlorid), vitamin D3 (cholekalciferol). Výrobek obsahuje alergen korýše. Může obsahovat stopy sóji a mléčné bílkoviny.

8. místo

Joint X

Orientační cena: 400 Kč

Proč jsem vybrala Joint X od SciTec Nutrition?

Joint X je další z produktů, vhodných pro zlepšení stavu kloubů. Tato komplexní kloubní výživa podporuje lubrikaci kloubů, regeneruje chrupavky, redukuje otoky a záněty, snižuje bolesti kloubního aparátu a zvyšuje flexibilitu kloubů. Dostupný je v tabletkách a dávkování je poněkud náročnější protože se doporučuje jíst 4× denně 1 tabletu.

Glukosamin sulfát 2KCL (z korýšů, měkkýšů), dextróza, želatina, hovězí želatina, chondroitin sulfát, metylsulfonylmetan (MSM), kypřící látky (stearát hořečnatý, fosforečnan vápenatý), barviva (oxid titaničitý, měděný komplex chlorofylinů).

9. místo

NutriWorks Joint Worx

Orientační cena: 720 Kč

Proč jsem sem zařadila také Joint Worx od NutriWorks?

Joint Worx je komplexní výživa pro klouby značky NutriWorks. Obsahuje 9 aktivních složek určených pro všechny jedince zaměřené na kondici a pohyblivost kloubů – kolagen, glukosamin, chondroitin sulfát, měď, vitamín C, mangan, molybden, piperin z černého pepře a extrakt z kurkumy. Neobsahuje umělá sladidla, pouze kyselinu jablečnou a citronové aroma.

Balení má 200 gramů prášku, dávkuje se jedna odměrka denně – smícháte prášek s vodou a vypijete. 

NutriWorks je mladá značka, která si zakládá na kvalitě. Vyrábí primárně sportovní výživu.

Hovězí kolagen, glukosamin sulfát (korýši), chondroitin sulfát (kuřecí), kurkuma, kyselina jablečná, kyselina L-askorbová, citrónové aroma, extrakt z černého pepře, glukonát manganatý, glukonát měďnatý, molybdenan draselný.

10. místo

Prom-in Joint Care

Orientační cena: 450 Kč

Proč jsem vybrala Joint Care Drink od značky Prom-in?

Další z nejlepších kloubních výživ je Prom-in Joint Care Drink. Na něm je skvělé, že je dostupný ve dvou variantách – grepové a bez příchutě. Stejně jakou u Kloubusu, i tady můžeme najít grepový prášek (nicméně mnohem sladší), který smícháme s vodou. Nebo si můžeme vybrat variantu bez příchutě a míchat si Prom-in Joint Care třeba s jinými suplementy.

Složení má doplněk opravdu výborné. Najdeme zde: hydrolyzovaný kolagen fortigel, hydrolyzovaný kolagen tendoforte, glukosamin sulfát, MSM (metylsulfonylmetan), chondroitin sulfát (pomáhá s obnovou a výstavbou tkání), boswellia serrata extrakt (obsahuje protizánětlivé látky, které pomáhají při bolesti kloubů), kyselina hyaluronová (slouží ke správné lubrikaci kloubů), kapsaicin (pomáhá snižovat bolest kloubů a svalů) a vitamin C.

11. místo

Czech Virus Joint Max Ultimate Blend

Orientační cena: 750 Kč

Proč jsem vybrala Joint Max Ultimate Blend od Czech Virus?

Protože se jedná o exceletní kloubní výživu po stránce složení i chuti. Dostupný je v jediné příchuti a to je sladká příchuť tropického ovoce. Produkt se smíchá s vodou, promíchá v shakeru a může se vypít.

Peptan (Hovězí kolagenové peptidy), Methylsulfonylmethan (MSM), Glukosamin Sulfát (z korýšů), Aroma, Chondroitin Sulfát, Kyselina citrónová, Kyselina jablečná, Sušené máslo, Xanthanová guma, Sladidlo: Sukralóza, Kyselina askorbová, Barvivo: extrakt z papriky; Kurkuma, Hyaluronát sodný.

12. místo

Animal Flex

Orientační cena: 1200 Kč

Proč tu je i Animal Flex?

Animal Flex je jedna z nejprodávanějších a nejznámějších kloubních výživ v České republice. Jedná se o jedinečný produkt plný spousty účinných látek pro pomoc s klouby. Složení je tedy opravdu prvotřídní. Co se však Animal Flex musí vytknout, je jeho dávkování. Obsah jedné dávky je totiž celých 8 větších tablet a polykat je musíte každý den. Po krátké době vás to omrzí. Co bychom ale neudělali pro zdravé klouby? Když se odkloníme od tohoto „nedostatku“, je Animal Flex rozhodně jednou z nejlepších voleb.

Složení Animal Flex je velice rozmanité. Aby taky ne, když polykáte 8 tablet denně. Najdeme zde glukosamin, methylsulfonylmethan (MSM), chondroitin sulfát, žraločí chrupavku, karob (rohovník), želatinu (kolagen), glycerin, sójový olej, čištěnou vodu, stearát hořečnatý, kyselinu stearovou, vitamin C, vitamin E, zinek, selen a mangan.

13. místo

Extrifit Gela Gelatine 1000

Orientační cena: 300 Kč

Proč jsem vybrala Gela Gelatine od Extrifitu?

Gela 1000 je dalším z mnoha produktů na slabé a bolavé klouby. Dávkuje se pomocí kapslí a doporučuje se dvě kapsle denně, nejlépe nalačno. Složení Gela 1000 je kvalitní a plný želatiny (kolagen). Recenze na tento výrobek jsou třeba na Zboží velice pozitivní a tak určitě stojí za to ho vyzkoušet.

Najdeme zde hydrolyzát želatiny, želatina, oxid titaničitý (přírodní barvivo), oxid železitý (minerální barvivo), šelak (přírodní lešticí látka), stearan hořečnatý (protispékavá látka).

Závěrem

Zdravé klouby jsou pro spokojený život velice důležité, proto je vhodné se o ně hezky starat. Pokud máte pocit, že vašim kloubům něco chybí, můžete vyzkoušet některou z výše uvedených kloubních výživ. Za sebe doporučuji zejména Kloubus, což je nejsilnější kloubní výživa na trhu s lahodnou grepovou chutí. Skvělý a cenově velmi lákavý je Flextor, který díky obsahu sedmi aktivních látek účinně pečuje o zdraví kloubů. Extra porci kloubní výživy vám dodá i velmi dobře hodnocený Alavis Triple Blend.

V případě větších potíží s klouby vám ale doporučuji ze všeho nejdříve navštívit lékaře, který vám doporučí léčbu přímo na míru.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[14] Wikipedie (CZ): Kloub

[15] Wikiskripta (CZ): Pohyby v kloubu a jeho druhy

[16] Healthline (ENG): Understanding Cartilage, Joints, and the Aging Process

[17] PubMed Central (ENG): The effects of collagen peptide supplementation on body composition, collagen synthesis, and recovery from joint injury and exercise: a systematic review

[18] Centers for Disease Control and Prevention – CDC (ENG): Arthritis Related Statistics

4.7/5 (Počet hlasů: 16)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »