Kurkumin – recenze, diskuze a který je nejlepší?

Shrnutí: Kurkumin je přírodní látka, která se vyskytuje v kurkumě a má velice příznivé účinky na organismus. Jaké? To se mimo jiné dozvíte v tomto článku, v němž jsem srovnala 12 kvalitních doplňků stravy s kurkuminem. Které jsou úplně nejlepší?

 • První místo jsem udělila kapslím Advance kurkumin, které mají nejvyšší obsah kurkuminoidů na jednu kapsli na celém českém trhu.
 • Druhé místo náleží kapslím Blendea Kurkumin + Piperin v BIO kvalitě. Obsah piperinu významně zlepšuje vstřebatelnost produktu.
 • A na třetí příčku jsem dala olejové kapky Kurkuma + černý pepř také od Blendea, které je výbornou volbou každého, kdo nechce užívat kapsle.

V článku se dále dozvíte:

Vše o kurkuminu – o co se jedná a jaké má tato látka pozitivní účinky?[1][2][3][4][5][6][7] Proč je dobré kurkumin kombinovat s piperinem?[8] A pro koho je kurkumin vhodný a kdo by se měl jeho užívání vyhnout?

TOP  1. místo

Advance
kurkumin

Orientační cena: 440 Kč
Proč 1. místo?

Protože Advance kurkumin je rozhodně jedničkou na trhu. Obsahuje 400 mg vysoce koncentrovaného kurkumového extraktu a piperin, který jeho účinky dále podporuje. Kvalitu dokládá i pozitivní uživatelská zkušenost.

2. místo

Blendea
Kurkuma + Piperin BIO

Orientační cena: 440 Kč
Proč 2. místo?

Jelikož jde o účinný kurkuminový doplněk, který se díky obsahu piperinu dobře vstřebává. Další nespornou výhodou tohoto doplňku stravy je, že se kurkuma v tomto případě získává z prvotřídních surovin v bio kvalitě.

3. místo

Blendea Kurkuma + černý pepř (olejové kapky)

Orientační cena: 400 Kč
Proč 3. místo?

Jde totiž o směs kurkumy a černého pepře v příjemné formě olejových kapek. Efekt kurkuminové složky je díky obsahu piperinu silnější, než kdyby se jednalo o čistý kurkumový výtažek. Kapky podporují imunitu a pomáhají bojovat proti zánětům.

Dvanáct nejlepších produktů s kurkuminem

Kurkumu známe zejména jako pozoruhodné koření pocházející z jihu Asie a taktéž jako hit ve zdravé výživě. Málokdo už ale ví, že za účinky této orientální rostliny, jíž se občas také říká „indický šafrán“, stojí právě látka zvaná kurkumin. Jak ale tenhle žluto-oranžový zázrak funguje? Jaké může mít účinky a jaká jsou jeho potenciální rizika?

Co to je kurkumin?

Z chemického hlediska je kurkumin polyfenol rozpustný v tucích, z praktického pohledu jde o žluto-oranžové přírodní barvivo. Díky jeho unikátním vlastnostem se mu říká různě: kurkumová žluť, turmerova žluť, vědci ho nazývají diferuloylmethan a ve složení potravinářských výrobků se nenápadně skrývá pod označením E100.[1]

 • Kurkumin se získává ze zdužnatělých oddenků rostliny z čeledi zázvorníkovitých zvané kurkumovník (nejčastěji jde o kurkumovník dlouhý s latinským označením curcuma longa).[2]
 • Kromě potravinových doplňků, o kterých bude řeč později, se u nás tato látka vyskytuje především jako součást koření, tj. kurkumy. Ta se vyrábí následovně: oddenky rostliny je třeba nejprve povařit, pořádně vysušit a posléze jsou části rostliny namlety na jemný, výrazně žlutý prášek.
 • Pro zajímavost – z kurkumy se mimo jiné vyrábí škrobová moučka, která se používá k zahušťování rybích a želvích polévek. Mimo to se tato látka v potravinářství využívá jako přírodní žluté barvivo (třeba do těstovin nebo do rýže).
 • V Asii se kurkumový prášek využívá už po tisíce let – v medicíně, v kosmetice, v textilním průmyslu a je neodmyslitelnou součástí pákistánské, indické, perské i thajské kuchyně. (V tomto ohledu je však třeba podotknout, že ve své čisté podobě má kurkumin zemitou, lehce nahořklou chuť.)

Vitaminy, minerály, stopové prvky, mikroživiny, nutrienty a podobné další názvy – to vše shrnuje tuto kategorii. Každý takový prvek je pro naše tělo důležitým a to pokaždé z jiného důvodu. Je dobré o nic něco málo vědět a tak jsme pro vás připravili seznam podobných nutrientů, o kterých je vhodné něco vědět:

Jaké má kurkumin účinky?

Nejprve by bylo dobré zmínit, že dle studií by měl mít kurkumin antioxidační vlastnosti a pomáhat tudíž s bojem proti volným radikálům.[3] Dalším jeho přínosem by mohly být antidepresivní účinky, na což upozornila studie z roku 2014.[4]

 • Dále by tato látka mohla mít potenciál chránit organismus před nádorovým bujením. Za touto hypotézou stojí studie z roku 2015, podle níž by mohl mít kukrumin schopnost rakovinné buňky zabíjet.[5] Taktéž ze studie z roku 2008 vyplynulo, že je kurkumin potenciálně schopen bojovat proti rakovinným buňkám (ve výzkumu šlo o oblast slinivky břišní),[6] je-li v organismu přítomen ve vyšších koncentracích. V zájmu přesnosti je však třeba upozornit na to, že protirakovinné účinky jsou stále ještě ve fázi prověřování, a je tudíž nutné brát tyto informace s patřičnou rezervou. 
 • Co se naopak vědcům potvrdit částečně podařilo, je schopnost kurkuminu tlumit bolesti pacientů trpícím artritidou (studie z let 2010 – 2014). Šlo o výzkum realizovaný v rámci dvou skupin: první z nich užívala kurkumin a druhá pouze placebo.[7] Ukázalo se, že „kurkuminová“ skupina na rozdíl od skupiny s placebem skutečně pociťovala jistou úlevu od bolesti.

Kde se kurkumin nachází?

Kromě oddenků kurkumy, které se už u nás také výjimečně dají koupit (hledejte surovinu podobnou zázvoru), se kurkumin objevuje ve formě mletého prášku a tabletových kapslí. Přidává se do čajů, nápojů a pokrmů… Ve kdejaké kavárně vám dneska s radostí naservírují lahodné kurkumové latté. Také si ho lze pořídit jako tekutý extrakt nebo jako tinkturu.

 • Přesto je třeba poukázat na fakt, že se tato látka ve své přirozené formě poměrně špatně vstřebává, a proto není od věci užívat kurkumin právě v některé z upravených farmaceutických forem.
 • Absorpci látky významně zvyšuje přítomnost piperinu (výtažek z černého pepře),[8] který navíc zpomaluje její rozklad v játrech.
 • Zvýšení vstřebatelnosti kurkuminu je pak možné docílit za pomoci nanotechnologií (mezi ně patří například úprava pomocí lipozomální technologie), a to klidně i na dvousetnásobek.

Pro koho je kurkumin vhodný a kdy se mu vyhnout?

Kromě pozitivních účinků přináší konzumace kurkuminu i určitá rizika. Největším problémem je v tomto případě jeho potenciální kontaminace takzvanými aflatoxiny (látky vyskytující se v potravinách, jež napadla plíseň), které mohou způsobovat onemocnění jater, případně žloutenku toxického původu. Proto je důležité pořizovat si takové výrobky, u nichž si můžete být stoprocentně jisti nezávadností surovin, ze kterých byly vyrobeny.

 • Dále tu jsou případy, kdy je nutné se kurkuminu vyhnout úplně. Jednak by vysoce koncentrované doplňky s kurkuminem rozhodně neměly užívat těhotné ženy, jednak nesmí být konzumován v době před jakoukoli operací, neboť zvyšuje krvácivost. S maximální obezřetností by k této látce měli přistupovat lidé trpící žlučovými kameny, ledvinovým onemocněním, poruchami srážlivosti krve nebo cukrovkou. A pozor – kurkumin může snižovat účinnost některých léků (například Aspirinu), je tudíž dobré vždy individuálně zvážit, zda je jeho užívání právě pro nás vhodné.
 • Další potenciální hrozbou je předávkování, které by mohlo vést například ke vzniku autoimunitní hepatitidy. Proto je nezbytné nepřekračovat doporučenou denní dávku uvedenou na obalu každého z kurkuminových doplňků. Obecně to bývá jedna až dvě tablety, ale ve svém vlastním zájmu je třeba si tuto informaci vždy pečlivě ověřit.

1. místo

Advance kurkumin (nejsilnější kurkumin)

Kvalitní kapsle s obsahem dvojice prospěšných látek dvojice kurkuma + piperin, které pocházejí z certifikovaných bio surovin.

Orientační cena: 440 Kč

Proč je Advance kurkumin na prvním místě?

První místo jsem se rozhodla věnovat kurkuminu ADVANCE, protože pokud se poohlížíte po skutečně silném doplňku s kurkuminem, tohle je rozhodně skvělá volba. Kapsle této značky obsahují po 400 mg vysoce koncentrovaného kurkumového extraktu, jehož efektivitu a vstřebatelnost navíc podporuje přítomnost piperinu (= tj. extraktu z černého pepře).

Tento kurkuminový doplněk podporuje normální funkci trávicí soustavy, má dobrý vliv na stav kloubů, kardiovaskulárního systému, pokožky i nervů, udržuje imunitní stav v normě. Piperin obsažený v kapsli navíc pozitivně působí na cévní systém.

Uživatelské recenze

Rovněž uživatelská zkušenost účinnost kapslí potvrzuje. Skvělé recenze najdete například na zbozi.cz nebo na stránkách prodejce (nutraceutics.cz), kde zákazníci píší, že jim doplněk pomáhá s všelijakými neduhy, a to včetně únavy nebo třeba alergií. Všeobecně se po něm lidé cítí vitálněji.

Další informace

Výrobek neobsahuje lepek, laktózu ani mléčnou bílkovinu a je vyroben výhradně z pečlivě vybraných surovin s certifikovaným původem a kvalitou. To je při užívání kurkuminových produktů zcela klíčové, protože se díky tomu nemusíte obávat přítomnosti škodlivých aflatoxinů.

Doporučené dávkování je 1-2 kapsle denně.

Cena produktu se pohybuje okolo 440 Kč (balení obsahuje 60 kapslí).

2. místo

Blendea Kurkuma + Piperin BIO Organic

Účinný kurkuminový doplněk v podobě kapslí s 400 mg kurkumového extraktu a s piperinem.

Orientační cena: 440 Kč

Proč je produkt od značky Blendea na 2. místě?

Druhé místo jsem věnovala potravinovému doplňku od značky Blendea, protože i v tomto případě dochází díky přítomnosti černého pepře (resp. piperinu) k velice efektivnímu vstřebávání kurkuminu. A ten má – jak známo – protizánětlivé účinky, pomáhá nastartovat imunitu a příznivě působí na klouby, kosti a chrupavky.

Uživatelské recenze

Tento produkt se na srovnávačích drží procentuálně vysoko, například na zbozi.cz. A i samotný e-shop si vede moc dobře. Na Heurece si zákazníci chválí, že zboží bývá doručováno rychle a zmiňují také velice vstřícný přístup k zákazníkům.

Dále o produktu

Na závěr by bylo také dobré poznamenat, že kurkuma je v tomto případě získávána v certifikované BIO kvalitě. Plus – tobolky neobsahují žádné konzervanty, lepek, mléčné výrobky ani sóju. A protože jsou kapsle rostlinného původu, mohou je bez starostí užívat i vegani.

Doporučuje se dávkovat po jedné až dvou kapslích za den.

Cena produktu se pohybuje okolo 440 Kč / 90 kapslí.

3. místo

Blendea Kurkuma + černý pepř (olejové kapky)

Blahodárná kurkuma s černým pepřem ve formě praktických olejových kapek.

Orientační cena: 400 Kč

Proč je kurkumový olej od Blendea na 3. místě?

Na třetí příčku jsem rovněž umístila produkt od značky Blendea s kurkumou a pepřem, tentokrát však ve formě olejíčku. Jedná se o přípravek, který tělo skvěle posílí a v případě nutnosti vám bude skvělým pomocníkem v bojích se záněty.

Mimo to pak tento produkt příznivě ovlivňuje opěrnou soustavu, trávení, snižuje chuť k jídlu a pomáhá nastartovat obranyschopnost organismu. A díky tomu, že na sebe necháváte působit kurkumin dohromady s piperinem, je vstřebávání látky i v tomto případě vyšší než obvykle.

Uživatelské recenze

Internetový e-shop blendea.cz je mezi zákazníky hodně chválený a rozhodně se nemusíte bát tady nakoupit. Na Heurece lidé zdůrazňují v prvé řadě rychlost doručení, ale objevují se tu i komentáře potvrzující prozákaznický přístup a fajn ceny. Spokojené jsou i reakce na zbozi.cz.

Více informací

Za zmínku také stojí, že k extrakci oleje dochází za nízkých teplot a tlaků, což znamená, že během výroby nedochází k oslabení účinných látek. Plus – tyto olejové kapky neobsahují žádný alkohol.

Doporučené dávkování je po deseti kapkách denně, nejlépe k jídlu.

Jedno balení vás vyjde na cca 400 Kč / 10 ml.

4. místo

MycoMedica Curcumin v optimální koncentraci

Orientační cena: 550 Kč

Proč jsem vybrala kurkumin od značky MycoMedica?

Produkty od české rodinné firmy MycoMedica jsou bezpečné, účinné a jejich kvalita je ověřena nezávislými testy. A přestože se tato značka specializuje především na výrobu produktů z medicinárních hub, v případě kurkuminového doplňku jde o jakousi výjimku z pravidla. Kurkumin pochopitelně z hub nepochází a jeho výchozí surovinou zůstává oddenek kurkumy dlouhé.

MycoMedica Curcumin je vyroben z 95% kurkumového extraktu a mimo to obsahuje piperin s kvercetinem (výtažkem z cibule), tj. látky, v jejichž důsledku se vstřebatelnost kurkuminu zvyšuje o 2000 %.

Doplněk pomáhá překonávat zánětlivá onemocnění a příznivě ovlivňuje trávení. Doporučuje se užívat 1 – 2 tablety denně, nejlépe po jídle (tuk ze stravy totiž rovněž pomáhá kurkumin lépe vstřebávat).

Za balení se 120 tabletami zaplatíte zhruba 550 Kč.

5. místo

Lipolife Liposomální kurkumin

Orientační cena: 1470 Kč

Z jakých důvodů jsem do srovnání zařadila liposomální kurkumin od Lipolife?

Značka Lipolife nabízí kurkumin v kapalné podobě. Jde o velice koncentrovaný roztok, a tudíž ho není potřeba konzumovat ve velkém – pro doplnění hladiny antioxidantů v těle bohatě postačí 5 ml denně. Taktéž vstřebávání tohoto doplňku funguje výborně, což bylo mimochodem prokázáno i prostřednictvím klinických testů.

Produkt příznivě podporuje správné trávení, imunitní systém, má pozitivní vliv na stav kloubů a podporuje normální činnost jater.

Výrobek je vhodný i pro vegetariány a vegany, neobsahuje cukr, lepek ani mléčné výrobky.

Cena za lahvičku se pohybuje okolo 1470 Kč / 240 ml (což odpovídá 48 dávkám).

6. místo

JAMIESON Kurkumín

Orientační cena: 380 Kč

Proč jsem zvolila i kurkumin od značky Jamieson?

Společnost Jamieson se zaměřuje na výrobu výživových a vitamínových doplňků z přírodních zdrojů, přičemž v jejich repertoáru nechybí ani doplněk s kurkuminem. Tento produkt obsahuje kurkumu jako takovou (500 mg) i kurkuminový extrakt (50 mg).

Užívání kurkuminových kapslí, včetně těch od značky Jamieson, pomáhá v mnoha ohledech. Také tento produkt má příznivý vliv na trávicí, cévní, dýchací a nervovou soustavu, měl by mít antioxidační účinky, plus – pomáhá udržovat klouby a pokožku udržuje ve formě.

JAMIESON Kurkumín neobsahuje lepek, laktózu je je vhodný i pro vegany. Doporučuje se brát jednu tabletu za den.

Cena za balení pohybuje kolem 380 Kč / 60 kapslí.

7. místo

SUPERIONHERBS Curcumin Phytosome

Orientační cena: 620 Kč

Čím mě zaujal doplněk stravy Curcumin Phytosome od značky Superionherbs?

Britská značka Superionherbs, která se specializuje na potravinové doplňky pro posílení imunity, vyvinula patentovanou formu kurkuminu s velmi vysokou biologickou dostupností, a to bez použití piperinu. Proto je tento doplněk vhodný i pro osoby, které z nějakého důvodu piperin nemohou.

Za pomoci technologie Phytosome® je do fosfolipidového přípravku zabudována trojice základních kurkuminoidů – Kurkumin, Demethoxykurkumin, Bisdemethoxykurkumin, díky čemuž je využitelnost kurkuminu 29krát vyšší než u standardních kurkuminových výtažků.

Výrobek neobsahuje konzervační látky, lepek, cukr, ani palmový olej a je vhodný pro vegetariány i vegany.

Balení s 90 kapslemi stojí cca 620 Kč.

8. místo

Mentis Kurkumin Booster 95 %

Orientační cena: 360 Kč

Proč jsem vybrala Kurkumin Booster od Mentis Lab?

Základem produktu Mentis Kurkumin Booster 95 % je čistý kurkuminový extrakt a výtažek z černého pepře – piperin – který, jak bylo popsáno výše, zvyšuje vstřebatelnost a biologickou dostupnost kurkuminu.

I tento doplněk pomáhá bojovat se záněty, dodává tělu potřebné množství antioxidantů, má příznivý vliv na obranyschopnost organismu, navíc podporuje normální činnost nervové a trávicí soustavy.

Nejlepšího výsledku lze docílit při dlouhodobém používání Mentis Kurkumin Boosteru, přičemž by se měl konzumovat po jídle (maximálně 3× denně).

Za balení zaplatíte cca 360 Kč / 60 kapslí.

9. místo

Solgar Full Spectrum kurkumin

Orientační cena: 950 Kč

Z jakých důvodů jsem vybrala plnospektrální kurkumin od Solgaru?

Skvělý kurkuminový doplněk nabízí rovněž značka Solgar s více než sedmdesátiletou tradicí. Firma byla založena v roce 1947 a je jednou z nejuznávanějších společností s vitaminovými preparáty v USA. Dokonce byla několikrát oceněna za nejvyšší kvalitu. Všechny produkty od Solgaru procházejí přísnými kvalitativními testy, jsou organické, přírodní a ani tady si není nutné dělat starosti s původem a nezávadností použitých surovin.

Full Spectrum kurkumin neobsahuje žádný přidaný cukr a ani lepek, takže je vhodný i pro „dietáře“. Ve složení tohoto konkrétního potravinového doplňku naopak najdete (kromě pro nás podstatné aktivní složky v podobě kurkuminu) také hovězí želatinu, polysorbát a rostlinný glycerin extrahovaný z oleje palmových jader.

Produkt má pozitivní vliv na trávicí systém, přičemž podporuje udržet zažívání v normálním, zdravém stavu. 

Doplněk je velmi dobře vstřebatelný a měl by se užívat po jedné kapsli denně, nejlépe spolu s jídlem.

Cena produktu je cca 950 Kč za balení (30 tablet).

10. místo

Life Extension Super Bio-Curcumin® Turmeric Extract

Orientační cena: 900 Kč

Proč jsem vybrala Super Bio-Curcumin® od značky Life Extension?

A nyní nahlédněme do útrob temně modrého balení Super Bio-Curcuminu. Ve složení těchto kapslí fuguruje BCM-95® Bio-Curcumin®, tobolka z rostlinné celulózy, protispékavé látky a ani tento výrobek neobsahuje lepek, cukr či palmový olej. A samozřejmě je vhodný i pro vegetariány.

Dále by bylo záhodno zmínit, že kurkuminový výtažek by se v tomto případě měl vstřebávat až sedmkrát rychleji než u méně kvalitních kurkuminových doplňků, a v krvi rovněž zůstává o něco déle, než je běžné. Super Bio-Curcuminu podporuje správnou funkci imunitního systému, má pozitivní vliv na trávicí trakt, na pokožku, nervový i cévní systém.

Na závěr ještě vyzdvihněme společnost Life Extension, která distribuuje výhradně doplňky stravy s vědecky podloženými účinky. Proto v jejím výzkumném týmu nechybí přední odborné autority, včetně lékařů, vědců, klinických výzkumníků či farmaceutů..

Super Bio-Curcumin se doporučuje užívat po jedné kapsli denně, těhotné a kojící ženy by se mu však měly vyhnout.

Za balení se šedesáti tabletami zaplatíte cca 900 Kč.

11. místo

Naturlabs Liposomální Kurkumin 3Complex

Orientační cena: 500 Kč

Proč tu je také liposomální kurkumin 3Complex od Naturlabs?

Od značky Naturlabs je možné si pořídit kurkuminové tablety v lipozomální veganské formě, která se postará o maximální absorpci kurkuminu, potažmo o její účinnost. Ve složení výrobku figurují hned tři kurkumimoidy, tj, kurkumin (85-90 %), demethoxykurkumin (7–9%) a bisdemethoxykurkumin (2–3%). Díky lipozomální formě se tyto aktivní látky lépe dostanou přímo na místo působení, přičemž tzv. lipozomální vrstva brání jejich poškození při průchodu skrze trávicí trakt.

Liposomální Kurkumin 3Complex má antioxidační účinky, pomáhá udržet v dobré kondici pokožku, přispívá ke správnému fungování nervové a trávicí soustavy, kromě toho mu nechybí ani další benefity pro kurkumin typické. Výrobek je bezlepkový, neobsahuje cukr, ani palmový olej.

Cena výrobku se pohybuje okolo 500 Kč / 30 tablet.

12. místo

Dr. Protect Kurkuma tobolky

Orientační cena: 280 Kč

A z jakého důvodu srovnání zakončují tyhle tobolky s kurkumou od Dr. Protect?

Také můžete vyzkoušet kurkumové tobolky od značky Dr.Protect. Kapsle ukryté v této příznačně oranžové krabičce se liší tím, že nejsou vyrobeny pouze z kurkumového extraktu, nýbrž obsahují přímo kurkumu (abychom byli přesní – čistý kurkumin tvoří cca 25 mg z 500 mg kurkumy). Mimo to jsou tobolky obohaceny o prospěšný vitamín E.

Tak jako u jiných kurkuminových výrobků, i tento produkt poskytuje benefity typické pro „indický šafrán“ – posiluje obranyschopnost organismu, podporuje trávení, pomáhá udržovat činnost nervové a dýchací soustavy v rovnováze.

Kurkumové tobolky Dr. Protect jsou vegan friendly a jsou vhodný i pro osoby držící bezlepkovou dietu. Doporučená denní dávka je jedna tobolka za den (a pozor – nezapomeňte ji pořádně zapít vodou).

Cena produktu se pohybuje okolo 280 Kč / 30 kapslí.

Závěr

Máte-li tedy zálusk na doplněk stravy s kurkuminem, je z čeho vybírat. Podle mého průzkumu rozhodně stojí za vyzkoušení Kurkumin od Advance nuraceutics, ve kterém najdete vysoce koncentrovaný extrakt z kurkumy za velmi příznivou cenu. Super jsou také Blendea kasple s kurkuminem a piperinem, což je extrakt z černého pepře, který značně zlepšuje vstřebávání kurkuminu. Česká značka Blendea rovněž nabízí také skvělé olejové kapky Kurkuma + černý pepř, které se prakticky dávkují a opět pomáhají proti zánětům v těle.

Ještě jednou však musím upozornit na fakt, že je vždy třeba důkladně zvážit, zda je právě pro vás kurkumin vhodnou volbou. V tomto případě totiž skutečně existují skupiny lidí, kteří by se do jeho užívání vrhat neměli (těhotné a kojící ženy, osoby mající problémy s játry, pacienti před jakoukoli operací a podobně). A – jak se říká – všeho s mírou. To platí se vším, včetně tohoto žlutavého „indického šafránu“. Účinky kurkuminu mohou být velmi příznivé a podpůrné, přesto je třeba především respektovat jejich doporučené množství.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[9] Wikipedie (CZ): Kurkumin

[10] Wikipedie (CZ): Kurkuma

[11] Healthline (ENG): Eating Turmeric May Help Knee Arthritis: What to Know About Food vs. Supplements

[12] Healthline (ENG): 10 Proven Health Benefits of Turmeric and Curcumin

[13] PubMed Central (ENG): Curcumin and Cancer Cells: How Many Ways Can Curry Kill Tumor Cells Selectively?

[14] PubMed Central (ENG): Therapeutic applications of curcumin for patients with pancreatic cancer

4.7/5 (Počet hlasů: 32)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »