Vitamin C – recenze, účinky, zkušenosti a který je nejlepší?

Shrnutí: Vitamín C působí blahodárně na naši imunitu i spoustu dalších oblastí, a měl by se doplňovat průběžne. Ne pouze v době, když nás trápí viróza nebo nachlazení. Prevence je totiž ten nejlepší lék, proto jsem pro vás v tomto článku srovnala hned třináct kvalitních suplementů s vitamínem C, které jsou na našem trhu k dispozici:

 • První místo u mě má doplněk stravy ADVANCE VitaCé s unikátní kombinací vitamínu C ze tří přírodních zdrojů – aceroly, šípku a rakytníku.
 • Na 2. místo jsem vybrala NaturalProtein Acerola, což je zcela přírodní zdroj „céčka“ z tropické třešně Aceroly, která navíc obsahuje další vitamíny, minerály a flavonoidy.
 • A 3. místo jsem věnovala HillVital vitamínu C, jehož veganské kapsle obsahují céčko v podobě kyseliny L-askorbové.

Co se v článku dále dozvíte?

Vše o vitamínu C[1] – jaké má účinky a benefity na náš organismus,[2] z čeho se získává a v jakých formách se objevuje v různých doplňcích stravy. Také tu najdete informace o doporučenné denní dávce vitamínu C[9] a jak se projevuje jeho nedostatek.[10]

TOP  1. místo

ADVANCE VitaCé

Orientační cena: 470 Kč
Proč 1. místo?

Protože se jedná o doplněk stravy s vysokou dávkou 100% přírodního vitamínu C pocházejícího z aceroly, šípku a rakytníku. Díky tomu, že vitamín není vyroben synteticky, jsou kapsle navíc mimořádně dobře vstřebatelné.

2. místo

NaturalProtein Acerola

Orientační cena: 200 Kč
Proč 2. místo?

Neboť tento doplněk obsahuje 100 mg vitaminu C v jedné kapsli, získaného přírodní cestou. Základem je výtažek z aceroly, který kromě céčka obsahuje také řadu vitamínů skupiny B, vitamín A, E, minerály a flavonoidy.

3. místo

HillVital Vitamín C

Orientační cena: 450 Kč
Proč 3. místo?

Protože jde o účinné kapsle s obsahem vitaminu C, které mohou i vegetariáni a vegani. Konzumací tohoto doplňku stravy posílíte nejen imunitní systém, ale také psychiku, nervy, tvorbu kolagenu nebo vám pomůže zkrotit pocity únavy.

Třináct nejlepších vitaminů C

 1. ADVANCE VitaCé 470 Kč (60 kapslí)
 2. NaturalProtein Acerola 200 Kč (60 kapslí)
 3. HillVital Vitamín C 450 Kč (60 kapslí)
 4. Dr. Swiss Lipozomální vitamín C 750 Kč (100 kapslí)
 5. LIPO C ASKOR Forte vitamin C 720 Kč (120 kapslí)
 6. Viridian Extra vitamín C 800 Kč (90 kapslí)
 7. Puhdistamo Triple Vitamin C 500 Kč (120 kapslí)
 8. JAMIESON vitamín C Premium 400 Kč (120 tablet)
 9. NaturLabs liposomální vitamín C 500 Kč (60 kapslí)
 10. NOW Vitamin C-1000 s šípkem 300 Kč (100 tablet)
 11. BrainMax Liposomal Vitamin C 600 Kč (60 kapslí)
 12. Swanson Vitamin C + extrakt z šípků 500 Kč (250 kapslí)
 13. Life Extension Vitamin C a Bio Quercetin 300 Kč (60 tablet)

Co je to vitamín C?

Vitamín C nebo také kyselina askorbová je velmi silný antioxidant a v našem organismu se podílí na tvorbě a ochraně tkání jako jsou například kosti, cévy a kůže. Dále se podílí na tvorbě hormonů a snižuje hladinu cholesterolu.[1]

 • Pokud se „céčku“ podíváme na zoubek z hlediska historie, tak zjistíme, že byl poprvé izolován v roce 1928 maďarským biochemikem Albertem Szent Gyorgyim.

Vitamín C je zcela nezbytný pro:

 • Stavbu kostí[2]
 • Funkci cév
 • Funkci svalů a šlach
 • Pružnost pokožky[3]
 • Činnost nervového systému
 • Chrání paměť a myšlení s přibývajícím věkem[4]
 • Snížení únavy a vyčerpání
 • Zachování energetického metabolismu
 • Ochranu buněk před poškozením volnými radikály, oxidačním stresem[5]
 • Vstřebávání železa (především z rostlinných zdrojů)[6]
 • Může pomoci při léčbě vysokého krevního tlaku[7]
 • Posílení imunitního systému[8]

Jak je to s vitamínem C v přírodě?

Je to vitamín, který se v přírodě přirozeně vyskytuje. Většina zvířat a rostlin si ho vytváří sama a nepotřebuje žádnou další suplementaci.

 • Ovšem jsou tu i tací, kteří si ho vytvořit nedovedou. Patří mezi ně samozřejmě člověk a některé další druhy primátů, morčata, kapybara, indický netopýr či pstruh nebo losos.

Vitaminy, minerály, stopové prvky, mikroživiny, nutrienty a podobné další názvy – to vše shrnuje tuto kategorii. Každý takový prvek je pro naše tělo důležitým a to pokaždé z jiného důvodu. Je dobré o nic něco málo vědět a tak jsme pro vás připravili seznam podobných nutrientů, o kterých je vhodné něco vědět:

Jaká je doporučená denní dávka vitamínu C pro dospělé osoby?

Obecně se u dospělých doporučuje přibližně 100 mg vitamínu C za den.[9]

 • Každopádně jsou ale okamžiky, kdy je potřeba jeho dávku navýšit. Je to například při chladu, infekci, stresu, operaci, fyzické námaze, nádorových onemocněních, užívání určitých typů léku jako například antibiotika, nebo léků obsahujících kortizol, dále pak v období těhotenství a kojení. Krátkodobé zvýšení až na 500 mg je vhodné při nachlazení, velké tělesné námaze a zvýšeném stresu.

Z čeho získáváme vitamin C?

Když se podíváte na složení konkrétních potravin, tak se zaměřte na hodnotu symbolu E300, což je znak pro kyselinu L-askorbovou. Vitamin C rozpustný ve vodě je citlivý na teplo, takže si dejte vždy pozor na skladování zakoupených produktů a i na jejich přípravu, protože obsah „céčka“ se ztrácí tepelnou úpravou jako je vaření, sušení a ohřívání v mikrovlnce. Nejšetrnějším způsobem tepelné úpravy je příprava v páře.

 • Obsah vitaminu C v potravinách se může lišit. Doporučují se ale ověřené zdroje jako jsou  šípky, acerola, rakytník a černý rybíz, dále pak paprika, nať petržele a pažitky, brokolice a růžičková kapusta. V závěsu za nimi jsou kopřiva, jahody, kiwi a květák.
 • A co citrusy? S nimi to paradoxně taková sláva není, protože  nepatří mezi zdroje s nejvyšším obsahem, i když chutnají kysele.
 • Kromě rostlin získáváme vitamin C i ze živočišných zdrojů. Bohatým zdrojem jsou játra a ledviny. V malém množství ho obsahují i ryby.

3 základní typy doplňků vitamínu C

Čistá kyselina L-askorbová může být přírodní nebo syntetická, ale na vstřebatelnost a působení v těle to nemá žádný vliv. Jedná se pořád o jeden a ten samý produkt. Nejlépe se tato forma hodí pro jednorázové nebo občasné použití, například když se necítíte takzvaně ve své kůži a pokouší se o vás nějaká viróza. 

Tato forma se nehodí pro dlouhodobé užívání, protože je hodně kyselá a může dráždit žaludek. Pokud máte citlivý žaludek raději ji vynechte úplně.

Jedná se o minerály, které se váží na kyselinu askorbovou. Mezi nejznámější patří askorbát sodný, hořečnatý nebo vápenatý. Jejich výhoda je, že minerální látka snižuje kyselost a komplex je pak šetrnější k zažívání. Ani zde ale není vhodné dlouhodobé užívání. Je třeba brát v úvahu, že spolu s vitamínem C přijímáme i danou minerální látku. Tedy pokud máte například vyšší tlak nebude pro vás vhodný askorbát sodný – sodík totiž tlak zvyšuje.

Uvádí se, že lipozomální vitamín C má v porovnání s jinými formami vyšší vstřebatelnost. Proč? Protože je tekuté “céčko” obaleno fosfolipidovými nanobublinkami, jinými slovy liposomy. Tento obal chrání vitamín před degradací a umožňuje rychlejší i účinnější vstřebávání.

Uvolňování vitaminu C z lipozomu je řízené a probíhá postupně v průběhu několika hodin a tím se zaručí jeho vyšší koncentrace v krvi pro delší dobu. Taková úprava vitaminu C je velice technologicky náročná, proto mohou mít lipozomální přípravky vyšší cenu oproti klasickým tabletkám.

Jak se projevuje nedostatek vitamínu C?

Jeho nedostatek se může projevit únavou, svalovou slabostí, bolestí kloubů a svalů, krvácejícími dásněmi a častější infekční onemocnění.

 • Extrémní nedostatek způsobuje nemoc zvanou kurděje,[10] která se projevuje chudokrevností, krvácivostí, vypadáváním zubů, otoky kloubů a dásní, křehkostí kostí, častými infekcemi, oslabováním svalstva a žaludečními vředy.

Předávkování vitaminem C

Předávkovat se dá v podstatě vším. Když nic jiného, bude vám po nadměrné dávce čehokoliv, špatně. Z tohoto důvodu dodržujte vždy doporučené dávkování přímo od výrobce. 

 • Céčko je vitamin rozpustný ve vodě, takže přebytek se z těla jednoduše vyloučí. Vitamin C se neukládá do zásob, a proto se jím nedá oficiálně předávkovat. Nicméně při požití jeho vysokých dávek dochází jednorázově k podráždění žaludku a nadměrné zátěži ledvin. 
 • Vysokým dávkám by se měli vyhýbat osoby s náchylností na ledvinové kameny a také osoby užívající léčiva se skupiny sulfonamidů (kotrimoxazol).

1. místo

ADVANCE nutraceutics VitaCé

Doplněk stravy od spolehlivé značky ADVANCE nutraceutics, který obsahuje 100% přírodní vitamin C.

Orientační cena: 470 Kč

Proč je VitaCé od ADVANCE nutraceutics na 1. místě?

První místo jsem se rozhodla věnovat produktu od spolehlivé značky Advance nutraceutics. Tento doplněk stravy s názvem VitaCé totiž obsahuje vysoce koncentrovaný vitamín C, který se v tomto případě získává 100% přírodní cestou (nikoli synteticky), a to konkrétně z aceroly, šípku a rakytníku. Díky tomu má nadstandardní vstřebatelnost a tělo z něj vytěží maximum.

Uživatelské recenze

Na stránkách prodejce (nutraceutics.cz) zákazníci o produktu píší, že jim pomáhá překonávat náročnější období (například během podzimu a zimy, kdy se objevují chřipkové epidemie), cítí se po něm aktivnější a jejich imunita obecně funguje výrazně lépe. Hezké recenze jsem pak našla na nezávislém srovnávači heureka.cz, kde zákazníci chválí přírodní složení produktu a jeho sílu.

Spokojenost pak zaznívá i na stránkách zbozi.cz. Také tady komentáře potvrzují, že kapsle skutečně mají kýžený účinek.

Dále o produktu

Vitamín C přispívá ke zdravé imunitě, chrání buňky před oxidativním stresem, snižuje pocit únavy. A dobrou zprávou pro některé z nás také je, že konkrétně tento doplněk neobsahuje lepek, mléčnou bílkovinu a ani laktózu.

V jedné kapsli najdete: extrakt z aceroly (260 mg), šípkový extrakt (100 mg) a rakytníkový extrakt (100 mg), přičemž celkový obsah vitaminu C v jedné tabletě činí 80 mg.

Tento doplněk vás bude stát cca 470 Kč/balení (60 kapslí). Při koupi dvou a více balení vás navíc čeká příjemná množstevní sleva.

2. místo

NaturalProtein Acerola

Veganský doplněk stravy se 100 mg přírodního vitamínu C v jedné kapsli od sympatické karlovarské značky NaturalProtein.

Orientační cena: 200 Kč

Proč je Acerola od NaturalProteinu na 2. místě?

Na druhou příčku jsem se rozhodla umístit Acerolu od NaturalProteinu, která také obsahuje vitamin C v přírodní (tj. nesyntetické) formě. Tyto kapsle obsahují extrakt z tropické třešně, která mimochodem obsahuje 40x více vitamínu C než citron. V tomto případě najdete 100 mg vitaminu C v jedné kapsli, což odpovídá doporučené denní dávce pro dospělého člověka.

Uživatelské recenze

Na tento produkt jsem našla na Heurece moc hezká hodnocení, kde lidí píší, že se jedná o výborný doplněk stravy a kapsle se dobře polykají. A celkově e-shop NaturalProtein, který je výrobcem tohoto produktu, je dle recenzí opět na Heurece oblíbeným místem nákupů. Lidé vyzdvihují například kvalitu výrobků, sortiment, z něhož se skvěle vybírá, a to, že je zboží expedováno velmi rychle. Kromě toho také zákazníci oceňují balení, ve kterém jsou produkty dodány. V neposlední řadě zde zaznívá spokojenost se zákaznickým servisem. Pozitivní zkušenost s e-shopem pak samozřejmě vyjadřují i lidé přímo na stránkách obchodu.

Více informací

Kromě vitaminu C obsahuje výtažek z aceroly také vitamíny A, B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9, E, dále pak selen, draslík, vápník, hořčík, zinek a flavonoidy.

Doporučuje se dávkovat po jedné kapsli denně a zapít dostatečným množstvím vody. V případě nachlazení je možné užít i dvě tablety.

Cena kapslí se pohybuje okolo 200 Kč/balení (60 kapslí).

3. místo

HillVital Vitamín C

Vitaminový doplněk stravy s veganským složením obsahující 1000 mg vitaminu C.

Orientační cena: 450 Kč

Proč je vitamín C od HillVitalu na 2. místě?

Třetí místo jsem věnovala vitaminovému doplňku od HillVitalu, protože také dokáže perfektně doplnit vitamín C, který je pro tělo nezbytný a jehož nedostatek může způsobit nemalé komplikace. Nejvíce prospěšné jsou tyto kapsle v průběhu období, kdy nám hrozí zvýšené riziko onemocnění – tehdy vitamin C (nejen) ve formě kapslí skvěle podpoří imunitní systém.

Uživatelské recenze

Na základě uživatelských recenzí e-shopu HillVital, pro které jsem si opět zašla na srovnávače heureka.cz a zbozi.cz, si myslím, že se jedná o velmi kvalitní produkt, který stojí za vyzkoušení. Konkrétně na Heurece se objevuje nemálo spokojených reakcí – lidé si chválí v prvé řadě to, že zboží bývá doručeno takřka okamžitě, jsou spokojeni s výběrem, zboží považují za kvalitní a mimo to se zde objevují plusové body za ceny jednotlivých produktů. A hezký počet hvězdiček si pak tento e-shop vysloužil i na facebookových stránkách společnosti.

Dále o produktu

Vitamín C kromě zlepšení obranyschopnosti organismu dále:

 • podporuje psychiku
 • snižuje vyčerpání a únavu
 • posiluje nervový systém
 • přispívá ke vstřebávání železa
 • podporuje přirozenou tvorbu kolagenu

Tento doplněk má veganské složení, neobsahuje cukr, lepek ani laktózu. 

Cena jednoho balení se pohybuje kolem cca 450 Kč/60 kapslí.

4. místo

Dr. Swiss Lipozomální vitamín C

Orientační cena: 750 Kč

Proč jsem vybrala lipozomální vitamín C od Dr. Swiss?

Jelikož se jedná o skvělý doplněk stravy s vitamínem C v podobě kyseliny askorbové s vysokou biologickou dostupností díky liposomální formě. Liposomální forma zajišťuje, že se vitamín do krve rozpouští postupně, díky čemuž ho naše tělo dokáže maximálně využít.

Jedná se o ideální suplement, pokud chcete podpořit svou imunitu, snížit míru únavy, vyčerpání a posílit nervový systém. Kromě toho se jedná o silný antioxidant, který působí blahodárně na spoustu dalších oblastí (svaly, kosti, dásně, cévy, pleť).

V jedné kapsli najdete 750 mg kyseliny askorbové a denně se doporučuje užívat 2 kapsle během jídla. Balení se 100 kapslemi tedy obsahuje 50 denních dávek a stojí okolo 750 korun.

5. místo

LIPO C ASKOR Forte vitamin C

Orientační cena: 720 Kč

Čím mě zaujal vitamín C od LIPO C ASKOR?

Vitamín C od značky Lipo C Askor je nejúčinněji vstřebatelný zásluhou lipozomální technologie. Ta totiž vitamín C obklopuje vrstvou tuků, které tvoří i lidské buňky. Díky tomu se pak vitamín C snáze a účinněji vstřebává do našich buněk a navíc šetří naše zažívání. Kromě přírodního vitamínu C obsahuje tento přípravek ještě výtažek z šípku a bioflavonoidy z citrusových plodů. To vše tvoří úžasnou podporu imunity, psychické rovnováhy a celkové odolnosti organismu vůči zátěži.

Součástí produktu jsou navíc i testovací proužky URO C KONTROL, díky nimž zjistíte, zda má vaše tělo nedostatek vitamínu C.

Balení se 120 kapslemi pořídíte za cca 720 korun.

Fotografie produktu

6. místo

Viridian Extra vitamín C

Orientační cena: 800 Kč

Z jakého důvodu jsem zvolila Extra vitamín C od Viridianu?

Doplněk stravy od značky Viridian s obsahem vitamínu C je doplněný o patentovaný komplex nazvaný Pure-Way, který obsahuje citrusové bioflavonoidy a speciální mastné kyseliny. Přídavek těchto kyselin významně souvisí s biodostupností a vstřebatelností. Prostupnost vitamínu C organismem a jeho následné hladiny jsou pak mnohem vyšší než u obyčejného vitamínu. Vitamín C v tomto produktu je získaný pomocí fermentace kukuřice. 

Cena za 90 kapslí je cca 800 korun.

7. místo

Puhdistamo Triple Vitamin C

Orientační cena: 500 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila Triple Vitamin C od Pudhistamo?

Tento vitamín C od prémiové finské značky Puhdistamo obsahuje čistě přírodní vitamín C ve trojí formě (askorbylpalmitát , tedy kyselina askorbová + kyselina palmitová, kyselina askorbová a askorbát sodný), který pochází z rostliny Camu Camu.

Doplněk stravy je opravdu holisticky čistý a neobsahuje nic navíc, žádná pojiva, plnidla, GMO ani umělá sladidla, výhradně aktivní látky v exkluzivní kvalitě.

Doporučené dávkování je 1 až 2 kapsle za den a v balení jich je 60.

A jaká je cena? Cca 500 korun.

8. místo

JAMIESON vitamín C

Orientační cena: 400 Kč

Čím mě zaujal vitamín C od Jamiesonu?

Léty prověřená kanadská značka Jamieson nabízí širokou škálu kvalitních přírodních doplňků stravy včetně tohoto vitamínu C, který obsahuje 1 000 mg céčka v podobě kyseliny askorbové na jednu kapsli.

Kromě úžasné podpory imunity tento produkt působí jako vynikající antioxidant, takže chrání vaše buňky před oxidativním stresem a působí proti předčasnému stárnutí.

Doporučuje se brát 1 tabletu za den společně s jídlem.

V balení naleznete 120 tablet a stojí necelých 400 korun.

9. místo

NaturLabs liposomální vitamín C

Orientační cena: 500 Kč

Proč jsem vybrala liposomální vitamín C od NaturLabs?

Jedná se o čistý liposomální vitamín C, který je obohacený přírodní patentovanou fosfolipidovou strukturou.

Liposomální obal chrání účinnou látku a tím zajistí opravdu vysokou vstřebatelnost vitamínu. Liposomy jsou molekuly, jejichž vnější obal je tvořen zdravými tuky, které obalují vitamín C. V průběhu vstřebávání ze střeva tento tukový obal poskytuje vitaminu C ochranný kryt. Liposomální váček je přirozeným způsobem absorbován skrze stěnu střeva do krevního řečiště a s ním i neporušená molekula vitaminu C .

Cena za 60 kapslí je necelých 500 korun.

10. místo

NOW Vitamin C-1000 s šípkem

Orientační cena: 300 Kč

Proč jsem vybrala vitamin C od NOW?

Vitamin C od značky NOW s postupným uvolňováním obsahuje v každé tabletě, která je vzhledem ke svému složení vhodná i pro vegetariány a vegany, kromě 1000 mg kyseliny askorbové také 25 mg prášku z plodů růže šípkové.

100 tablet stojí cca 300 korun.

11. místo

BrainMax Liposomal Vitamin C

Orientační cena: 600 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila vitamín C od BrainMax?

Produkt Liposomal Vitamin C je kombinace bioaktivní formy vitamínu C společně s extraktem z šípku i citrusovými bioflavonoidy, díky které je uváděná vstřebatelnost céčka až 95 %.

Vitamín C je zapouzdřen v nanočásticích, které se nazývají liposomy a díky tomu dokáže projít skrz stěnu tenkého střeva a dostat se až do krevního řečiště. Běžné formy vitamínu C střevní bariéru překonávají jen s velkými obtížemi a proto se vstřebá do krevní plazmy pouze 8 % vitamínu C. 

Lipozomy se skládají z přírodních fosfolipidů, které jsou základními stavebními kameny všech buněk, proto přes jejich stěny prochází zcela bez problému. Přirozeně se liposomy vyskytují například v kolostru a mateřském mléce, kde je maximální absorpce a využitelnost naprosto nezbytná. 

Cena za 60 rostlinných kapslí je cca 600 korun.

12. místo

Swanson Vitamin C + extrakt z šípků

Orientační cena: 500 Kč

Proč jsem vybrala vitamín C od Swansonu?

Tento produkt od značky Swanson je vysoce účinný zdroj vitamínu C s šípky, které podporují vstřebávání tohoto vitamínu a zvyšují jeho antioxidační účinnost. Každá kapsle dodává 1 000 mg vitamínu C s 15 mg extraktu z šípků.

Cena za 250 kapslí je cca 500 korun.

13. místo

Life Extension Vitamin C a Bio Quercetin

Orientační cena: 300 Kč

Čím mě zaujal Vitamin C a Bio Quercetin od Life Extension?

Vitamin C a ultra-vstřebatelný kvercetin od značky Life Extension dodá do těla plnohodnotnou dávku vitamínu C. Tyto sloučeniny mohou pomoci chránit tělo před oxidačním stresem, podporovat tvorbu kolagenu, zdravý imunitní systém a vstřebávání železa. 

Cena za 60 tablet je cca 300 korun.

Závěr

Vitamín C je pro naše tělo taková vlajková loď. Dejte si na jeho příjem pozor celoročně, ne pouze v zimních měsících, kdy řádí nejvíce viróz. Můžete ho získat jak ze stravy, tak z různých doplňků stravy.

A  srovnání těch nejkvalitnějších jsem pro vás připravila výše v článku. Za sebe doporučuji suplement ADVANCE VitaCé, v němž najdete směs vitamínu C ze tří přírodních zdrojů, kterými jsou rakytník, šípek a tropická třešeň acerola. Čistý extrakt z aceroly, který je nabitý vitamínem C, ale i dalšími vitamíny, minerály a flavonoidy, obsahují také prvotřídní a cenově dostupné kapsle s příznačným názvem NaturalProtein Acerola. A velmi kvalitní formu vitamínu C v podobě kyseliny L-askorbové obsahuje i doplněk stravy HillVital vitamín C, který je navíc také veganský.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[11] Wikipedie (CZ): Vitamín C

[12] Wikiskripta (CZ): Kyselina askorbová

[13] Healthline (ENG): 7 Impressive Ways Vitamin C Benefits Your Body

[14] PubMed Central (ENG): Vitamin C controls neuronal necroptosis under oxidative stress

[15] PubMed Central (ENG): Effects of vitamin C supplementation on blood pressure: a meta-analysis of randomized controlled trials

4.5/5 (Počet hlasů: 12)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »