Náš kodex & my

Tým našeho webu je složený z nadšenců do výživy, přírodní kosmetiky, suplementů a doplňků stravy, cvičení a celkově zdravého životního stylu. Mnou počínaje, přes naši skvělou šéfredaktorku Zorku, až po všechny naše copyce, bez kterých by to prostě nešlo. 

Budu tak ráda, když se s námi dnes seznámíte, abyste věděli, kdo pro vás články vlastně píše.

Hana Terberová

Autorka webu

„Jsem Hana Terberová a zdravý životní styl ke mě přirostl natolik, že si to už ani nedokážu představit jinak. Zbožňuju přírodní kosmetiku, BIO a EKO potraviny, zdravé jídlo, pohyb a přírodu. Baví mě bořit hranice, překonávat překážky a stoupat na vrchol. Jsem digitální nomád, díky čemuž cestuju po zeměkouli a tak mě pokaždé najdete na jiným konci světa. Věřím tomu, že své zdraví – fyzické i psychické – můžeme nesmírně ovlivnit naším životním stylem, proto bychom se o sebe měli starat hezky, mít se rádi a udržovat se co nejvíc na pozitivní vlně.“

Linkedin | Osobní webInstagram | Podnikatel | Artster

Zorka Švarcová

Šéfredaktorka

„Mám na starosti fungování celého webu Život a výživa, od vymýšlení témat přes výběr produktů a fotek až po samotné zveřejňování článků. A protože mi zdravý životní styl není cizí, občas si sama nějaký ten článek napíšu. Jsem velký milovník přírodní kosmetiky, která mi pomáhá udržet na uzdě atopický ekzém. Nedokážu si představit život bez cappuccina a ve volném čase se ráda věnuju józe, čtení, focení a sledování filmů nebo seriálů.“

Linkedin | Instagram | Elle | Kniha

Radka Sezimová

Redaktorka

„Studuji Ájurvédu, jsem vegetarián a miluji přírodní kosmetiku. Již roky se věnuji józe, kde vedu i své lekce. Momentálně působím jako copywriter na volné noze (i když mi na ní neustále visí jedno či druhé dítě, nebo popřípadě pes). Miluji psané slovo! Napsala jsem i dvě knihy a třetí je na cestě. Ve své pracovně mám mraky různých bloků, per a pastelek. Psaní je pro mě jednoduše vše v jednom – kus života, relax, poslání a i zdroj obživy.“

Linkedin | Instagram | Studio Poměnka | Databáze knih

Bára Kocmánková

Redaktorka

„Jednou z nejdůležitějších věcí v mém životě je ohleduplnost k životnímu prostředí. O zdravý životní styl se zajímám už několik let, tyto témata jsou mi tak velmi blízká. Moc ráda si v téhle oblasti neustále rozšiřuji obzory. Kromě toho podporuji lokální výrobce, snižuji množství mnou vyprodukovaného odpadu a zaměřuji se na zero waste či slow fashion, které by si podle mě zasloužily místo v životě každého z nás.“

Magda Arnoštová

Redaktorka

„Jsem knižní redaktorka na volné noze, která ráda zkouší nové věci. Přilnula jsem k přírodě, k brouzdání po venku, ke smáčení ve studené vodě. V kopcích větrám hlavu a skládám si myšlenky. V horách a dolinách hledám klid, v sympatických listnatých lesích nebo na travnatých loukách se učím spát a neděsit se tmy a samoty. Zajímám se o udržitelnost, baví mě lidi, chození do kavárny a na koncerty, a taky šití, i když mi moc nejde. Mám doma dvě kočky, přestože jsem spíš člověk psí.“

Linkedin | Jota

Lenka Měrková

Redaktorka

„Jmenuju se Lenka, věřím v kouzelnou sílu zeleného čaje, miluju vůni jasmínu a ještě raději si přivoním k vláskům své holčičky. Nejlépe se odreaguju běháním po lese – především v období, kdy přírodu vybarvuje podzim. V létě se pak měním v požírače čerstvých hrášků. A protože mě opravdu hodně baví psaní, věnuju se mu jak profesně, tak i ve volném čase. Zkrátka a dobře: píšu, tedy jsem.“

Zajímá vás, jak vybíráme produkty?

 • Produkty při výběru prochází důkladnou rešerší. Nejprve vybereme TOP kandidáty.
 • Poté je detailně prozkoumáme, zjistíme jejich kvalitu a vybereme ty nejlepší.
 • Pak posuzujeme reálné zkušenosti uživatelů, poměr cena/výkon a další parametry.
 • Následně z těch nejlepších sestavujeme srovnání.

O čem je magazín Život a výživa?

O zdraví, medicíně, jídle, životě, kráse, lásce a spoustě dalších témat. Ale hlavně o tom zdraví. Zdraví je totiž podle mě to nejdůležitější, co v životě máme. A proto bychom se o něj měli starat hezky.

Proč magazín vznikl?

Život a výživa vznikl, aby bylo na internetu více pravdivých informací, které se týkají zdraví. Již od samého počátku je cílem projektu šířit kvalitní a pravdivé informace o zdravém stravování, životním stylu, holistické medicíně či třeba přírodní kosmetice.

Ono totiž „žít zdravě” znamená pro každého něco trochu jiného. Každý jsme nastavený trochu jinak, máme jiné genetické predispozice a každému tak může sedět trochu odlišný styl stravování, pleťový krém, nebo třeba styl cvičení. Co tím chci říct je, že každý jsme unikát a naprosto nejlepší je, když si na zdravý životní styl uděláte obrázek sami podle sebe.

Proto vznikl tenhle web – aby vám pomohl k cestě za lepším zdravím, ovšem za pomocí pravdivých a ověřených informací.

Náš kodex

Víte, kodex je vlastně něco jako soupis etických pravidel, kterými se má jeden řídit. A my ten náš nebereme na lehkou váhu. Veškeré informace na našich stránkách jsou psané jak srdcem, tak i obecným a rozsáhlým průzkumem. Články jsou tvořeny komplexně z mnoha zdrojů, jak online, offline, tak i z mnoha osobních zkušeností či lékařských studií. 

A čím se při tvorbě článků řídíme?

1) Říkáme vám pravdu

A jednou z našich velkých zásad je, že v článcích píšeme pravdu. To znamená, že si nevymýšlíme, nedomýšlíme a neupravujeme informace či nepřekrucujeme realitu. Zkrátka vám podáváme pouze ověřené a pravdivé informace, nebo se o to alespoň snažíme. Pravda, každý se může splést a tak i já či redaktorky občas můžeme pochybit. Proto, pokud najdete nějakou informaci, která vám nesedí, nebojte se mi šupnout email na info@zivotavyziva.cz, protože jak říkám, chceme psát jen pravdu a je to pro nás důležité.

2) Jako zdroje používáme lékařské či vědecké studie

Já věřím ve vědu a výzkum. Hrozně mě baví potvrzovat pravdivé účinky látek ve světě zdraví. Když třeba zjistím, že proběhla studie, která mi krásně dokáže pozitivní účinky vitamínu C na pleť, tak se mi pak moje sérum s vitamínem C mnohem lépe požívá. A stejný pocit chci vyvolat i ve vás. Proto čerpáme i z oficiálních lékařských zdrojů a také články ozdrojováváme odkazy na studie či výzkumy. Věřím totiž, že nejlepší je, když si člověk informaci může potvrdit opravdu sám.

3) Nic zbytečně nezesložiťujeme

Informace se snažíme podávat co nejpřehledněji a co nejvíce lidsky. Já mám ráda jednoduchost a pravdu. A nejhorší mi přijde, když narazím na článek, který je napsaný tak odborně, nesrozummitelně či krkolomně, že si každou větu musím přečíst 4x, abych jí vůbec porozuměla. Proto se já i všechny naše redaktorky snažíme psát tak, ať je pro vás čtení zábava, nikoliv práce.

4) Dáváme si s obsahem záležet

Nepíšeme články jen šup sem šup tam. Opravdu nad nimi přemýšlíme. A to tak, aby se vám poté dobře četly, aby měly hlavu a patu, byly k věci, k tématu a hlavně: aby vám skutečně pomohly. Protože to je pro nás to nejdůležitější.

5) Volíme přírodu nad syntetikou

Tohle vám asi moc webů neřekne, ale syntetická kosmetika, doplňky stravy či léky nám v těle umí nadělat pěknou paseku. Já osobně jsem na přírodní kosmetiku přešla již před lety a nikdy bych nešla zpět. Kůže je totiž náš největší orgán a je rozdíl, jestli na ni plácnu dráždivou směs plnou chemikálií, nebo krém z přírodních ingrediencí, který tělu neškodí. Všechny chemikálie z chemické kosmetiky se vám z kůže poté dostávají do těla, krve, orgánů a tam mohou škodit. A to samé s doplňky stravy, jídlem, nebo čímkoliv dalším, co do sebe dostávám. A to, že to třeba nevíte, není vůbec vaše vina – je to vina internetu a reklam, které vám tohle neřeknou.

To, o co se snažíme my, je doporučovat vám co nejvíce přírodních a tělu neškodných produktů. Co nejvíce alternativ a holistické medicíny. A samozřejmě – nejde to všude, takže někde u nás taky najdete syntetiku. Ale můžete vždy věřit tomu, že jsme udělali důkladný průzkum a vybrali pro vás jen to nejlepší, co bychom si sami koupili.

Co vše se u nás dozvíte?

Na našem webu najdete spoustu informací a kategorií.

 • Zdravá výživa: informace jak o stravování, tak například o sportu, fitness a aktivním stylu života.
 • Hubnutí: kategorie o redukci hmotnosti.
 • Beauty a pleť, nebo Péče o vlasy: zde se věnujeme (převážně přírodní) kosmetice všeho druhu – od krémů a péče o pleť, přes péči o vlasy, make-up a líčení, až po specifické kosmetické kategorie.
 • Domácnost či Mateřství: tady najdete články pro maminky, miminka a děti, které se snaží mamince (i tatínkovi a dětem) co nejvíce pomoct a zpříjemnit život.
 • Řešení problémů: zde najdete články specializující se na konkrétní problémy a jejich řešení – ať už se jedná o problémy se zdravím, psychikou, spánkem nebo čímkoliv dalším.
 • Vitaminy a minerály či Superpotraviny: tady se zaměřujeme na vitamíny, suplementy, přírodní léčiva, superfoods, adaptogeny, čínskou medicínu a mnoho dalšího. 
 • Další: Samozřejmě toho u nás najdete mnohem více. Pokud vás zajímá další obsah, podívejte se do kategorie všech článků.

Když to tedy jednoduše shrnu, tak u nás najdete takový obsah, který vám má pomoct. Nejčastěji vyřešit problém či pomoct vybrat vhodný produkt. Jak už jsem říkala, zaměřujeme se na přírodu, ekologii a zdraví. Proto se i vám snažíme vždy doporučovat spíše přírodní, nebo třeba BIO či EKO produkty, ať už se jedná o doplňky stravy, kosmetiku, potřeby do domácnosti, nebo cokoliv jiného.

Náš tým je složený z nadšenců do zdravého životního stylu a díky tomu můžeme dělat to, co děláme kvalitně!

Chcete se s námi spojit?

Kontaktovat mě a redakci můžete na email info@zivotavyziva.cz.