TOP 10: Nejlepší resveratrol – recenze & zkušenosti

Co je to resveratrol, jaké má účinky a benefity? Proč ho brát a na co si dát pozor? K čemu slouží? Recenze, zkušenosti a popis.

TOP  1. místo

Resveratrol & NAD+ Cell Regenerator™

Orientační cena: 1500 Kč

Nikotinamid ribosid spolu s resveratrolem, které také podporují normální produkci energie v buňkách a normální kognitivní funkce.

2. místo

Trans-Resveratrol Hansen

Orientační cena: 800 Kč

Resveratrol, zejména Trans-Resveratrol působí jako antioxidant. Mezi jeho výhody patří ochrana mozkových funkcí a snížení krevního tlaku.

3. místo

Resveratrol
s Quercetinem

Orientační cena: 1700 Kč

Směs anti-aging resveratrolu a přírodních antioxidanty s protizánětlivým působením. Produkt je doplněn quercetinem zvyšujícím vstřebatelnost.

Deset nejlepších produktů resveratrolu

Co je to resveratrol?

Resveratrol je látka, která se nachází hlavně ve vinných, červených hroznech. Mimo jiné ho najdeme i v borůvkách, černém rybízu, brusinkách či arašídech a podobně. 

Jedná se, chemicky řečeno, o sekundární metabolit, který spadá do skupiny fytoalexinů a poprvé ho vědci izolovali v roce 1939. Od té doby je tato látka stále předmětem zkoumání a ještě není přesně definované, jak detailně na tělo působí. 

Naznačuje se, že může být nápomocen při kardiovaskulárních nemocech, léčbě rakoviny, virových infekcích a aktivně působit i proti stárnutí buněk.

V různých kruzích se resveratrol považuje za „zabijáka“ volných radikálů, což znamená, že před jejich působením chrání membránové buněčné struktury. Bylo objeveno, že se resveratrol vyskytuje ve dvou formách:

 1. CIS
 2. TRANS

Obě látky jsou stejné, avšak jiné. Nebojte se, to není hádanka. Je to ale trošku zapeklité. 

I když se pořád jedná o jednu a tu stejnou látku, tak každá z nich má jinou chemickou strukturu molekul. Pro tělo se hodí pouze forma „trans“, protože je mnohem lépe vstřebatelná.

Tato lépe vstřebatelná forma resveratrolu je jedním z izomerů tohoto antioxidantu. Vyskytuje se s atomy hydroxidu na opačných stranách molekuly a uvádí se, že má vyšší biologickou aktivitu.

Jaké má účinky?

Jak bylo již popsané výše, resveratrol je zatím stále předmětem laboratorního zkoumání a jeho účinky byly doposud prokázané jen na zvířatech. Nicméně se dá hovořit o tom, že má na organismus tyto blahodárné účinky:

 1. Pomáhá při léčbě a prevenci kardiovaskulárních chorob.
 2. Podporuje léčbu obezity.
 3. Je vhodný při léčbě diabetu.
 4. Posiluje činnost jater.
 5. Slouží jako prevence a podpůrná léčba při rakovině.
 6. Prevence a stabilizace Alzheimerovy choroby.
 7. Léčí záněty v těle.
 8. Má anti-aging schopnosti.
 9. Pomáhá při redukci hmotnosti.
 10. Umí snižovat LDL cholesterol
 11. Posiluje imunitní systém.

Vitaminy, minerály, stopové prvky, mikroživiny, nutrienty a podobné další názvy – to vše shrnuje tuto kategorii. Každý takový prvek je pro naše tělo důležitým a to pokaždé z jiného důvodu. Je dobré o nic něco málo vědět a tak jsme pro vás připravili seznam podobných nutrientů, o kterých je vhodné něco vědět:

Resveratrol a proces stárnutí

Existuje několik studií, které se přiklání k tomu, že na základě pokusů na zvířatech má tato látka protistárnoucí schopnosti. Údajně zpomaluje stárnutí, prodlužuje život u ryb, kvasinek i myší. Kdo ví, jak je to u lidí?

Kde ho najdeme?

Několik málo zdrojů jsme již naznačili výše a zde jsou další potraviny, které tuto látku obsahují:

 • Arašídy.
 • Jadérka modré révy.
 • Slupky borůvek.
 • Kakao.
 • Švestky.
 • Pistácie.
 • Slupka grapefruitu.
 • Vlašské ořechy.
 • Moruše.

Jak dávkovat resveratrol?

U dávkování je třeba opatrnost a obezřetnost. Mějte pořád na paměti, že jde o látku, která nebyla dostatečně prozkoumaná a proto je vždy lepší razit heslo „všeho s mírou“.

Prokazuje se, že je resveratrol dobře vstřebatelný v trávicím traktu, ale i přesto má špatnou biologickou dostupnost. Navíc je důležité brát v potaz, že právě míra vstřebatelnosti je u každého trošku jiná. Takže právě proto to nikdy s dávkováním nepřehánějte a vždy se držte doporučeného dávkování.

A jaká je doporučená dávka? Na rovinu – neexistuje. Nejsou žádná podložená data, která by takové číslo zveřejnila. K dispozici jsou jen obecná doporučení a rady. Například pro osoby s hmotností cca 70 kg by měla být v pořádku dávka 450 mg denně. Jakákoliv dávka nad 1 g nevylučuje nežádoucí účinky.

A jak resveratrol užívat?

 Jsou možné dvě formy:

 1. Přírodní cestou – prostřednictvím potravin, které ho obsahují (borůvky, brusinky, plody modré vinné révy, ořechy, moruše, černý rybíz a další)
 2. Doplňky stravy – zde jsou možné vedlejší účinky a bohužel nebyly ještě zcela prozkoumané. Navíc resveratrol může špatně fungovat v kombinaci s některými léky, proto je vždy vhodná konzultace s lékařem.

Mezi léky, jejichž činnost může resveratrol ovlivnit, patří:

 • Antidepresiva.
 • Anxiolytika.
 • Antiepileptika,
 • Blokátory kalciových kanálů.
 • Některé léky na zvýšený cholesterol.
 • Nesteroidní protizánětlivé léky.

Jaké jsou jeho nežádoucí účinky?

Opět je důležité zdůraznit, že jde jen o možný výčet nežádoucích účinků a nemusí být zdaleka všechny, jelikož výzkumy nejsou ještě tak daleko, aby je potvrdily či vyvrátily. Nicméně při nadměrném užívání této látky se mohou dostavit následující nežádoucí projevy:

 • Průjem.
 • Nevolnosti všeho druhu.
 • Bolesti břicha.
 • Plynatost a nadýmání.
 • Zvýšená hladina žlučového barviva v krvi.
 • Malátnost. 
 • Nedostatek krevních destiček.
 • Oslabení ledvin.

1. místo

NAD+ Cell Regenerator™ a Resveratrol

Orientační cena: 1500 Kč

Tento doplněk stravy obsahuje nikotinamid ribosid v kapslích. Uvádí se, že může pomoci v boji proti stárnutí buněk a zároveň podpořit jejich energetické funkce. Další přínos je dle dostupných zdrojů schopnost udržení normální hladiny krevního cukru. 

V čem tedy může konkrétně nikotinamid ribosid a resveratrol pomoci?

 • Podporují anti aging proces. 
 • Umí podpořit fyziologickou tvorbu energie v buňkách.
 • Podporují normální kognitivní funkce.

Jak dávkovat? Výrobce doporučuje užívat jednu kapsli týdně.

Toto balení vám tedy vydrží na jeden měsíc. 

A cena? Cca 1500 korun.

2. místo

Hansen Trans-Resveratrol

Orientační cena: 800 Kč

Tento prášek je rostlinná sloučenina, co obsahuje reservatol, který se nachází v červeném vínu, bobulích a kořenech. Uvádí se, že působí jako antioxidant. Mezi hlavní benefity patří ochrana mozkových funkcí a snížení krevního tlaku.

A jak tento prášek dávkovat? Výrobce radí konzumovat 1 gram za den. Pozor na to, že resveratrol se rozpouští pouze v tucích, proto by měl být užíván společně například s ​​lžící olivového oleje, kokosového oleje nebo třeba s jogurtem. 

Cena za toto balení je cca 800 korun.

3. místo

Resveratrol s Quercetinem

Orientační cena: 1700 Kč

Jedná se o resveratrol z Velké Británie v prášku. Čím dál tím častěji se tato látka spojuje s pojmem „dlouhověkost“. Resveratrol se vyskytuje například v borůvkách, černém rybízu nebo oříšcích. Podporuje dobrou funkci nervové soustavy, zlepšuje paměť a bojuje proti stárnutí. 

Jak užívat? Dle pokynů na výrobků užívejte 1 kapsli denně po jídle.

Výrobce nedoporučuje tento produkt kombinovat s ashwagandou, rhodiolou či ženšenem.

A cena? Cca 1700 korun.

4. místo

Vegetology VegVit Multivitamin

Orientační cena: 450 Kč

Tento vyvážený multivitaminový komplex VegVit obsahuje 26 vitamínů a minerálů, dále antioxidanty a rostlinný vitamin D3. 

Kouzlo těchto multivitaminových tablet tkví v receptuře, která se opírá o minerální cheláty, které jsou pro organismus mnohem lépe vstřebatelné než ostatní organické a anorganické formy minerálů.

Jak tento doplněk stravy užívat? Výrobce doporučuje 1 kapsli denně a to ideálně okamžitě po jídle s dostatečným množstvím vody.

VegVit se hodí pro dospělé a děti starší 11let.

A jaká je cena? Cca 450 korun.

5. místo

Golden Nature Resveratrol

Orientační cena: 630 Kč

Tento 98% resveratrol v tabletách obsahuje až 100 mg této látky v jedné kapsli. Jedná se o velmi silný antioxidant, která patří do sorty polyfenolů. Říká se, že dokáže eliminovat množství volných radikálů a posilovat organismus.

Jak tento produkt dávkovat? Výrobce doporučuje 1 tabletu společně s tučnějším jídlem a vodou. Při tomto dávkování vám balení vydrží více než tři měsíce. 

A cena? Cca 630 korun.

6. místo

Jamieson Resveratrol

Orientační cena: 500 Kč

Tento doplněk stravy od americké značky Jamieson má unikátní složení, které eliminuje agresivní účinky volných radikálů a tím by měl působit proti stárnutí organismu. 

Obsahuje ingredience přírodního původu a v 1 kapsli jsou obsažené přírodní látky, které se rovnají cca šesti sklenicím červeného vína – bez kalorií a alkoholu. 

A co vše tedy v tabletách najdete? Fosfatidylcholin komplex (Vitis vinifera, semena; Glycine max L, sójové boby), extrakt z hroznového vína, nosič (celulóza; fosforečnan vápenatý), želírující látku (želatina), barvivo (karmín), leštící látku (rostlinný stearan hořečnatý), protispékavou látku (oxid křemičitý) a leštící látku (křemičitan vápenatý).

Doporučuje se brát 1 kapsli maximálně 3× za den.  

A cena? Cca 500 korun.

7. místo

Epigemic Resveratrol Kapsle

Orientační cena: 520 Kč

Resveratrol Epigemic je doplněk stravy, který obsahuje extrakt ze slupek hroznového vína a křídlatky japonské. Obě tyto složky jsou bohaté na množství vitamínů a resveratrolu, který přispívá ke správné činnosti kardiovaskulárního systému.

Jak dávkovat? Výrobce radí užívat 1–2 kapsle denně a dostatečně zapít.

Kolik vás bude tento doplněk stravy stát? Cca 520 korun.

8. místo

Starlife Resveratrol Star 60

Orientační cena: 850 Kč

Tyto tabletky obsahují extrakt z vinné révy, resveratrol, který ačkoliv není ještě řádně vědecky podložen, vykazuje mnoho benefitních faktorů. Obsahuje řadu vitamínů, stopové prvky a minerální látky. Naznačuje se, že tato látka může působit jako protistárnoucí element, dále podporuje činnost kardiovaskulárního systému a je silně protizánětlivá. 

A jak užívat? Výrobce doporučuje brát 1 tobolku 2× za den.

Cena se pohybuje okolo 850 korun.

9. místo

Vitage Resveratrol

Orientační cena: 400 Kč

Resveratrol Vitage se prodává ve formě tablet a jedno balení jich obsahuje 60. Tento doplněk stravy obsahuje kromě resveratrolu také zinek a vitamin C.

V tabletách je 30 mg vitamínu C, 5 mg zinku a 50 mg resveratrolu. 

Užívejte pouze 1 tobolku za den společně s jídlem a zapijte dostatečným množstvím vody. 

Cena za jedno balení je cca 400 korun.

10. místo

EVELOR Resveratrol

Orientační cena: 550 Kč

Doplněk stravy od značky Evelor obsahuje v jedné kapsli až 50 mg resveratrolu, což je silný přírodní antioxidant.

A co obsahuje jedna tobolka? Kromě zmíněného antioxidantu také sóju, škrob, laktózu, aerosil a stearan hořečnatý. Obal tobolky tvoří želatina.

Jak dávkovat? Ideálně 1 tobolku denně společně s jídlem.

Cena je cca 550 korun.

Závěr

I když je resveratrol látka, která je známá již řadu let, nebyla bohužel ještě zcela dokonale popsaná a mnoho jejich účinků není vědecky podloženo. Jeho benefity se zatím prokázaly pouze na zvířatech. Pravděpodobně je vše otázka několika málo let a budou jeho pozitivní účinky i laboratorně potvrzené.

Pokud si pořídíte nějaký doplněk stravy s tímto antioxidantem, nezapomeňte vždy dodržovat doporučené dávkování a popřípadě se poraďte se svým lékařem.

Doplňky stravy se vyskytují hlavně ve formě tobolek a kapslí, popřípadě prášku. Protože se resveratrol vstřebává v tucích, doporučuje se ho brát současně s tučnějším jídlem, což může být avokádo, vajíčka, tučný sýr či jogurt nebo jen lžička kvalitního oleje či ghí.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Resveratrol

[2] Wikiskripta (CZ): Resveratrol

[3] Healthline (ENG): 7 Health Benefits of Resveratrol Supplements

[4] PubMed Central (ENG): Resveratrol: A Double-Edged Sword in Health Benefits

[5] PubMed Central (ENG): Health Effects of Resveratrol: Results from Human Intervention Trials

[6] PubMed Central (ENG): Potential Adverse Effects of Resveratrol: A Literature Review

4.7/5 (Počet hlasů: 3)

Autor článku:

Radka Sezimová
Radka Sezimová
Jsem Radka, zrovna prožívám Kristova léta a mám dva malé kluky. Studuji Ájurvédu, jsem vegetarián a miluji přírodní kosmetiku. Již roky se věnuji józe, kde vedu i své lekce. Momentálně působím jako copywriter na volné noze (i když mi na ní neustále visí jedno či druhé dítě, nebo popřípadě pes). Miluji psané slovo! Napsala jsem i dvě knihy a třetí je na cestě. Ve své pracovně mám mraky různých bloků, per a pastelek. Psaní je pro mě jednoduše vše v jednom - kus života, relax, poslání a i zdroj obživy.

Autor článku:

Radka Sezimová
Radka Sezimová
Jsem Radka, zrovna prožívám Kristova léta a mám dva malé kluky. Studuji Ájurvédu, jsem vegetarián a miluji přírodní kosmetiku. Již roky se věnuji józe, kde vedu i své lekce. Momentálně působím jako copywriter na volné noze (i když mi na ní neustále visí jedno či druhé dítě, nebo popřípadě pes). Miluji psané slovo! Napsala jsem i dvě knihy a třetí je na cestě. Ve své pracovně mám mraky různých bloků, per a pastelek. Psaní je pro mě jednoduše vše v jednom - kus života, relax, poslání a i zdroj obživy.

Kam dál?