TOP 10: Nejlepší resveratrol – recenze & zkušenosti

Co je to resveratrol, jaké má účinky a benefity? Proč ho brát a na co si dát pozor? K čemu slouží? Recenze, zkušsnoti a popis.

TOP  1. místo

Resveratrol & NAD+ Cell Regenerator™

Nikotinamid ribosid spolu s resveratrolem, které také podporují normální produkci energie v buňkách a normální kognitivní funkce.
Orientační cena: 1250 Kč
2. místo

Trans-Resveratrol Hansen

Resveratrol, zejména Trans-Resveratrol působí jako antioxidant. Mezi jeho výhody patří ochrana mozkových funkcí a snížení krevního tlaku.
Orientační cena: 800 Kč
3. místo

Resveratrol s Quercetinem

Směs anti-aging resveratrolu a přírodních antioxidanty s protizánětlivým působením. Produkt je doplněn quercetinem zvyšujícím vstřebatelnost.
Orientační cena: 1700 Kč

Deset nejlepších produktů resveratrolu

Co je to resveratrol?

Resveratrol je látka, která se nachází hlavně ve vinných, červených hroznech. Mimo jiné ho najdeme i v borůvkách, černém rybízu, brusinkách či arašídech a podobně. 

Jedná se, chemicky řečeno, o sekundární metabolit, který spadá do skupiny fytoalexinů a poprvé ho vědci izolovali v roce 1939. Od té doby je tato látka stále předmětem zkoumání a ještě není přesně definované, jak detailně na tělo působí. 

Naznačuje se, že může být nápomocen při kardiovaskulárních nemocech, léčbě rakoviny, virových infekcích a aktivně působit i proti stárnutí buněk.

V různých kruzích se resveratrol považuje za „zabijáka“ volných radikálů, což znamená, že před jejich působením chrání membránové buněčné struktury. Bylo objeveno, že se resveratrol vyskytuje ve dvou formách:

 1. CIS
 2. TRANS

Obě látky jsou stejné, avšak jiné. Nebojte se, to není hádanka. Je to ale trošku zapeklité. 

I když se pořád jedná o jednu a tu stejnou látku, tak každá z nich má jinou chemickou strukturu molekul. Pro tělo se hodí pouze forma „trans“, protože je mnohem lépe vstřebatelná.

Tato lépe vstřebatelná forma resveratrolu je jedním z izomerů tohoto antioxidantu. Vyskytuje se s atomy hydroxidu na opačných stranách molekuly a uvádí se, že má vyšší biologickou aktivitu.

Jaké má účinky?

Jak bylo již popsané výše, resveratrol je zatím stále předmětem laboratorního zkoumání a jeho účinky byly doposud prokázané jen na zvířatech. Nicméně se dá hovořit o tom, že má na organismus tyto blahodárné účinky:

 1. Pomáhá při léčbě a prevenci kardiovaskulárních chorob.
 2. Podporuje léčbu obezity.
 3. Je vhodný při léčbě diabetu.
 4. Posiluje činnost jater.
 5. Slouží jako prevence a podpůrná léčba při rakovině.
 6. Prevence a stabilizace Alzheimerovy choroby.
 7. Léčí záněty v těle.
 8. Má anti-aging schopnosti.
 9. Pomáhá při redukci hmotnosti.
 10. Umí snižovat LDL cholesterol
 11. Posiluje imunitní systém.

Vitaminy, minerály, stopové prvky, mikroživiny, nutrienty a podobné další názvy – to vše shrnuje tuto kategorii. Každý takový prvek je pro naše tělo důležitým a to pokaždé z jiného důvodu. Je dobré o nic něco málo vědět a tak jsme pro vás připravili seznam podobných nutrientů, o kterých je vhodné něco vědět:

Resveratrol a proces stárnutí

Existuje několik studií, které se přiklání k tomu, že na základě pokusů na zvířatech má tato látka protistárnoucí schopnosti. Údajně zpomaluje stárnutí, prodlužuje život u ryb, kvasinek i myší. Kdo ví, jak je to u lidí?

Kde ho najdeme?

Několik málo zdrojů jsme již naznačili výše a zde jsou další potraviny, které tuto látku obsahují:

 • Arašídy.
 • Jadérka modré révy.
 • Slupky borůvek.
 • Kakao.
 • Švestky.
 • Pistácie.
 • Slupka grapefruitu.
 • Vlašské ořechy.
 • Moruše.

Jak dávkovat resveratrol?

U dávkování je třeba opatrnost a obezřetnost. Mějte pořád na paměti, že jde o látku, která nebyla dostatečně prozkoumaná a proto je vždy lepší razit heslo „všeho s mírou“.

Prokazuje se, že je resveratrol dobře vstřebatelný v trávicím traktu, ale i přesto má špatnou biologickou dostupnost. Navíc je důležité brát v potaz, že právě míra vstřebatelnosti je u každého trošku jiná. Takže právě proto to nikdy s dávkováním nepřehánějte a vždy se držte doporučeného dávkování.

A jaká je doporučená dávka? Na rovinu – neexistuje. Nejsou žádná podložená data, která by takové číslo zveřejnila. K dispozici jsou jen obecná doporučení a rady. Například pro osoby s hmotností cca 70 kg by měla být v pořádku dávka 450 mg denně. Jakákoliv dávka nad 1 g nevylučuje nežádoucí účinky.

A jak resveratrol užívat?

 Jsou možné dvě formy:

 1. Přírodní cestou – prostřednictvím potravin, které ho obsahují (borůvky, brusinky, plody modré vinné révy, ořechy, moruše, černý rybíz a další)
 2. Doplňky stravy – zde jsou možné vedlejší účinky a bohužel nebyly ještě zcela prozkoumané. Navíc resveratrol může špatně fungovat v kombinaci s některými léky, proto je vždy vhodná konzultace s lékařem.

Mezi léky, jejichž činnost může resveratrol ovlivnit, patří:

 • Antidepresiva.
 • Anxiolytika.
 • Antiepileptika,
 • Blokátory kalciových kanálů.
 • Některé léky na zvýšený cholesterol.
 • Nesteroidní protizánětlivé léky.

Jaké jsou jeho nežádoucí účinky?

Opět je důležité zdůraznit, že jde jen o možný výčet nežádoucích účinků a nemusí být zdaleka všechny, jelikož výzkumy nejsou ještě tak daleko, aby je potvrdily či vyvrátily. Nicméně při nadměrném užívání této látky se mohou dostavit následující nežádoucí projevy:

 • Průjem.
 • Nevolnosti všeho druhu.
 • Bolesti břicha.
 • Plynatost a nadýmání.
 • Zvýšená hladina žlučového barviva v krvi.
 • Malátnost. 
 • Nedostatek krevních destiček.
 • Oslabení ledvin.

1. místo

NAD+ Cell Regenerator™ a Resveratrol

Orientační cena: 1250 Kč

Tento doplněk stravy obsahuje nikotinamid ribosid v kapslích. Uvádí se, že může pomoci v boji proti stárnutí buněk a zároveň podpořit jejich energetické funkce. Další přínos je dle dostupných zdrojů schopnost udržení normální hladiny krevního cukru. 

V čem tedy může konkrétně nikotinamid ribosid a resveratrol pomoci?

 • Podporují anti aging proces. 
 • Umí podpořit fyziologickou tvorbu energie v buňkách.
 • Podporují normální kognitivní funkce.

Jak dávkovat? Výrobce doporučuje užívat jednu kapsli týdně.

Toto balení vám tedy vydrží na jeden měsíc. 

A cena? Cca 1250 korun.

2. místo

Hansen Trans-Resveratrol

Orientační cena: 800 Kč

Tento prášek je rostlinná sloučenina, co obsahuje reservatol, který se nachází v červeném vínu, bobulích a kořenech. Uvádí se, že působí jako antioxidant. Mezi hlavní benefity patří ochrana mozkových funkcí a snížení krevního tlaku.

A jak tento prášek dávkovat? Výrobce radí konzumovat 1 gram za den. Pozor na to, že resveratrol se rozpouští pouze v tucích, proto by měl být užíván společně například s ​​lžící olivového oleje, kokosového oleje nebo třeba s jogurtem. 

Cena za toto balení je cca 800 korun.

3. místo

Resveratrol s Quercetinem

Orientační cena: 1700 Kč

Jedná se o resveratrol z Velké Británie v prášku. Čím dál tím častěji se tato látka spojuje s pojmem „dlouhověkost“. Resveratrol se vyskytuje například v borůvkách, černém rybízu nebo oříšcích. Podporuje dobrou funkci nervové soustavy, zlepšuje paměť a bojuje proti stárnutí. 

Jak užívat? Dle pokynů na výrobků užívejte 1 kapsli denně po jídle.

Výrobce nedoporučuje tento produkt kombinovat s ashwagandou, rhodiolou či ženšenem.

A cena? Cca 1700 korun.

4. místo

Vegetology VegVit Multivitamin

Orientační cena: 450 Kč

Tento vyvážený multivitaminový komplex VegVit obsahuje 26 vitamínů a minerálů, dále antioxidanty a rostlinný vitamin D3. 

Kouzlo těchto multivitaminových tablet tkví v receptuře, která se opírá o minerální cheláty, které jsou pro organismus mnohem lépe vstřebatelné než ostatní organické a anorganické formy minerálů.

Jak tento doplněk stravy užívat? Výrobce doporučuje 1 kapsli denně a to ideálně okamžitě po jídle s dostatečným množstvím vody.

VegVit se hodí pro dospělé a děti starší 11let.

A jaká je cena? Cca 450 korun.

5. místo

Golden Nature Resveratrol

Orientační cena: 630 Kč

Tento 98% resveratrol v tabletách obsahuje až 100 mg této látky v jedné kapsli. Jedná se o velmi silný antioxidant, která patří do sorty polyfenolů. Říká se, že dokáže eliminovat množství volných radikálů a posilovat organismus.

Jak tento produkt dávkovat? Výrobce doporučuje 1 tabletu společně s tučnějším jídlem a vodou. Při tomto dávkování vám balení vydrží více než tři měsíce. 

A cena? Cca 630 korun.

6. místo

Jamieson Resveratrol

Orientační cena: 500 Kč

Tento doplněk stravy od americké značky Jamieson má unikátní složení, které eliminuje agresivní účinky volných radikálů a tím by měl působit proti stárnutí organismu. 

Obsahuje ingredience přírodního původu a v 1 kapsli jsou obsažené přírodní látky, které se rovnají cca šesti sklenicím červeného vína – bez kalorií a alkoholu. 

A co vše tedy v tabletách najdete? Fosfatidylcholin komplex (Vitis vinifera, semena; Glycine max L, sójové boby), extrakt z hroznového vína, nosič (celulóza; fosforečnan vápenatý), želírující látku (želatina), barvivo (karmín), leštící látku (rostlinný stearan hořečnatý), protispékavou látku (oxid křemičitý) a leštící látku (křemičitan vápenatý).

Doporučuje se brát 1 kapsli maximálně 3× za den.  

A cena? Cca 500 korun.

7. místo

Epigemic Resveratrol Kapsle

Orientační cena: 520 Kč

Resveratrol Epigemic je doplněk stravy, který obsahuje extrakt ze slupek hroznového vína a křídlatky japonské. Obě tyto složky jsou bohaté na množství vitamínů a resveratrolu, který přispívá ke správné činnosti kardiovaskulárního systému.

Jak dávkovat? Výrobce radí užívat 1–2 kapsle denně a dostatečně zapít.

Kolik vás bude tento doplněk stravy stát? Cca 520 korun.

8. místo

Starlife Resveratrol Star 60

Orientační cena: 850 Kč

Tyto tabletky obsahují extrakt z vinné révy, resveratrol, který ačkoliv není ještě řádně vědecky podložen, vykazuje mnoho benefitních faktorů. Obsahuje řadu vitamínů, stopové prvky a minerální látky. Naznačuje se, že tato látka může působit jako protistárnoucí element, dále podporuje činnost kardiovaskulárního systému a je silně protizánětlivá. 

A jak užívat? Výrobce doporučuje brát 1 tobolku 2× za den.

Cena se pohybuje okolo 850 korun.

9. místo

Vitage Resveratrol

Orientační cena: 400 Kč

Resveratrol Vitage se prodává ve formě tablet a jedno balení jich obsahuje 60. Tento doplněk stravy obsahuje kromě resveratrolu také zinek a vitamin C.

V tabletách je 30 mg vitamínu C, 5 mg zinku a 50 mg resveratrolu. 

Užívejte pouze 1 tobolku za den společně s jídlem a zapijte dostatečným množstvím vody. 

Cena za jedno balení je cca 400 korun.

10. místo

EVELOR Resveratrol

Orientační cena: 630 Kč

Doplněk stravy od značky Evelor obsahuje v jedné kapsli až 50 mg resveratrolu, což je silný přírodní antioxidant.

A co obsahuje jedna tobolka? Kromě zmíněného antioxidantu také sóju, škrob, laktózu, aerosil a stearan hořečnatý. Obal tobolky tvoří želatina.

Jak dávkovat? Ideálně 1 tobolku denně společně s jídlem.

Cena je cca 630 korun.

Závěr

I když je resveratrol látka, která je známá již řadu let, nebyla bohužel ještě zcela dokonale popsaná a mnoho jejich účinků není vědecky podloženo. Jeho benefity se zatím prokázaly pouze na zvířatech. Pravděpodobně je vše otázka několika málo let a budou jeho pozitivní účinky i laboratorně potvrzené.

Pokud si pořídíte nějaký doplněk stravy s tímto antioxidantem, nezapomeňte vždy dodržovat doporučené dávkování a popřípadě se poraďte se svým lékařem.

Doplňky stravy se vyskytují hlavně ve formě tobolek a kapslí, popřípadě prášku. Protože se resveratrol vstřebává v tucích, doporučuje se ho brát současně s tučnějším jídlem, což může být avokádo, vajíčka, tučný sýr či jogurt nebo jen lžička kvalitního oleje či ghí.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Resveratrol

[2] Wikiskripta (CZ): Resveratrol

[3] Healthline (ENG): 7 Health Benefits of Resveratrol Supplements

[4] PubMed Central (ENG): Resveratrol: A Double-Edged Sword in Health Benefits

[5] PubMed Central (ENG): Health Effects of Resveratrol: Results from Human Intervention Trials

[6] PubMed Central (ENG): Potential Adverse Effects of Resveratrol: A Literature Review

Kam dál?

4.5/5 (Počet hlasů: 2)