Nejlepší kyselina hyaluronová (tablety) – recenze, účinky a tipy

Shrnutí: „Kyselina hyaluronová.“ Už jste se naučili to vyslovit? Jo, je to takový jazykolam ve světě kosmetiky. Ale především se jedná o látku, která pomáhá udržovat naši pleť hydratovanou a pružnou[1] – proto bývá součástí kosmetických sér, olejů a krémů. A věděli jste, že si ji můžete dopřát i ve formě tablet? Protože právě o těch bude dnešní článek. Mám pro vás totiž deset tipů na doplňky, ve kterých tuhle „sloučeninu mládí“ najdete!

 • Na první příčku jsem umístila kapsle The Glow s kyselinou hyaluronovou a vitamínem C, protože za nimi stojí prověřená skandinávská značka Oslo Skin Lab, která se péči o pleť „zevnitř“ dlouhodobě věnuje.
 • Na 2. místo jsem vybrala vitamínový komplex Dermavit speciálně vyvinutý pro potřeby pleti. Tyto kapsle obsahují kyselinu hyaluronovou a dalších 10 aktivních látek podporujících zdraví pokožky. 
 • A 3. místo u mě má přírodní kyselina hyaluronová Blendea se 100 mg hyaluronu v jedné kapsli, kterou navíc koupíte za příznivou cenu.

Moje tipy na další kapsle s touto hydratující molekulou najdete v článku níže. Mrkněte!

TOP  1. místo

THE GLOW™

Orientační cena: 950 Kč
Proč 1. místo?

Protože se jedná o kapsle od prémiové skandinávské značky, která klade důraz na kvalitu všech svých produktů. V jedné tobolce najdete 120 mg kyseliny hyaluronové a 20 mg vitamínu C.

2. místo

Dermavit

Orientační cena: 330 Kč
Proč 2. místo?

Neboť jde o účinný komplex podporující přirozené zdraví pleti, který obsahuje 11 aktivních látek, včetně 10 mg kyseliny hyaluronové v jedné kapsli, a dále například kolagen, vitamíny C a E a aloe vera.

3. místo

Blendea

Orientační cena: 300 Kč
Proč 3. místo?

Jelikož tyhle kapsle koupíte za příznivou cenu a najdete v nich 100 mg blahodárné kyseliny hyaluronové. U Blendey se navíc můžete spolehnout na přírodní složení bez konzervačních látek.

Deset nejlepších tablet s kyselinou hyaluronovou

Co to je kyselina hyaluronová?

Kyselina hyaluronová je přírodní látka, která se přirozeně nachází v našem těle – především v kůži, pojivových tkáních a kloubech.[1] Přesnější termín pro tuto sloučeninu je hyaluronan, v kosmetice (a v marketingu) se však rozšířil název kyselina hyaluronová.

 • Tahle látka každopádně pomáhá v mnoha oblastech. Nicméně některých jejích využitích se obecně moc nemluví – skvěle slouží například v očním lékařství,[2] najdete ji v přípravcích na obtížně se hojící rány[3] a své místo má i v reprodukční medicíně (tady se využívá jako médium pro zhodnocení kondice spermií).[4] Zdaleka nejvíce je o ní nicméně slyšet v souvislosti se zdravím pokožky.[5]
 • V kosmetice se kyselina hyaluronová často využívá v podobě sér, krémů či injekcí.[6][7] Tahle látka totiž vytváří hydratační bariéru, která následně zlepšuje vzhled pleti, dodává jí pružnost, vyhlazuje jemné vrásky a redukuje známky stárnutí.[8][9]
 • Můžete ji ale i konzumovat ve formě tablet. V takovém případě kyselina hyaluronová působí na pokožku zevnitř a výhodou „pilulek“ je i snadné užívání.[10][11]
 • Podle jedné studie z roku 2014 bylo prokázáno, že vnitřní užívání 120–240 miligramů kyseliny hyaluronové denně po dobu alespoň 1 měsíce významně zvyšuje hydrataci pokožky u dospělých.[12]

Vitaminy, minerály, stopové prvky, mikroživiny, nutrienty a podobné další názvy – to vše shrnuje tuto kategorii. Každý takový prvek je pro naše tělo důležitým a to pokaždé z jiného důvodu. Je dobré o nic něco málo vědět a tak jsme pro vás připravili seznam podobných nutrientů, o kterých je vhodné něco vědět:

A teď už se mrknout na můj pečlivě sestavený výběr nejlepších tablet s obsahem kyseliny hyaluronové:

1. místo

THE GLOW™ Inside Out Beauty Booster

Výborné kapsle s kyselinou hyaluronovou a vitamínem C od prémiové skandinávské značky.

Orientační cena: 950 Kč

Proč jsem na 1. místo vybrala The Glow od Oslo Skin Lab?

První místo v mém žebříčku patří produktu od skandinávské značky Oslo Skin Lab s názvem The Glow (v překladu „záře“). Tenhle výrobce odjakživa razí heslo, že o pokožku je třeba pečovat zevnitř (jeho hlavním produktem je kolagen ve formě rozpustného prášku), a rovněž kyselinu hyaluronovou nabízí ve formě doplňku stravy. Konkrétně tedy v tobolkách. O hydrataci pokožky se v tomto případě navíc nestará pouze hyaluronan, ale také vitamín C.

Uživatelské recenze

Značka Oslo Skin Lab je v rámci doplňků stravy podporujících zdraví pleti velice doporučovaná. Její kolageny kladně hodnotí uživatelky na Emiminu, herečky (například Veronika Arichteva) i influencerky (třeba Tereza Salte) – kolagenové nápoje jsou dle zkušeností zákazníků a zákaznic kvalitní, praktické a skutečně pomáhají dostat pleť do formy. Dobré hodnocení výrobce jsem také zaznamenala na anglickém webu trustpilot. Proto se podle mě dá předpokládat, že i tento prémiový doplněk v podobě kapslí s kyselinou hyaluronovou bude fungovat super efektivně a že s ní budete spokojení.

Více informací

Kyselinu hyaluronovou není od věci konzumovat ve formě potravinového doplňku, neboť s přibývajícím věkem jí v těle ubývá – a tím automaticky klesá schopnost pokožky uzamykat v sobě vlhkost. Každodenní přísun téhle molekuly však dokáže zařídit, aby byla vaše pleť opět zářivá a luxusně hydratovaná.

Objednávka tohoto produktu funguje jednorázově (v tom případě stojí balení 1350 korun), ale i formou předplatného, které můžete samozřejmě kdykoliv zrušit a máte díky němu produkt mnohem levnější – za balení zaplatíte cca 950 Kč.

2. místo

Advance Nutraceutics Dermavit

Přírodní vitaminový komplex s kyselinou hyaluronovou a dalšími deseti aktivními látkami.

Orientační cena: 330 Kč

Proč jsem dala Dermavit od Advance Nutraceutics na 2. místo?

Kyselinu hyaluronovou najdete také v doplňku od českého výrobce Advance Nutraceutics. V tomto případě se jedná o komplex aktivních látek, které pomáhají pečovat o zdraví a krásu pleti. Spolu s „naší“ molekulou ve složení výrobku figuruje dalších deset látek, konkrétně kolagen, koenzym Q10, methionin, aloe vera, vitamíny C a E, zinek nebo rakytník.

Uživatelské recenze

Líbí se mi, že na stránkách prodejce (nutraceutics.cz) se objevují převážně kladné recenze na tento výrobek. Někteří jej hodnotí jako „bombu“ a jiní se svěřují, že si změny pleti všimlo i okolí. Dále se tu objevilo jedno doporučení: pro viditelné výsledky je prý potřeba doplněk užívat pravidelně a dlouhodobě. Na druhou stranu tady jedna z uživatelek tvrdí, že v jejím případě došlo k úlevě už po šesti dnech (měla problémy s citlivou pokožkou) – takže to může být dost individuální.

Spokojené reakce jsem pak zaznamenala i na Heurece a na zbozi.cz. Tam také lidé potvrzují účinky kapslí a sem tam i přijatelnou cenu. Na obou těchto srovnávačích se každopádně objevují vysoká hvězdičková hodnocení (okolo 90 %).

Další informace

Tento doplněk tedy přispěje ke zdraví vaší pokožky. Vitamín E si poradí s volnými radikály, céčko podpoří přirozenou tvorbu kolagenu, dále tu pak samozřejmě figuruje hydratující kyselina hyaluronová (10 mg) nebo i kolagen samotný.

Doporučené dávkování doplňku je po 1-2 kapslích denně, nejlépe po jídle.

Za Dermavit zaplatíte cca 330 Kč / balení (= 60 kapslí).

3. místo

Blendea kyselina hyaluronová

Přírodní kapsle se 100 mg kyseliny hyaluronové a inulinem.

Orientační cena: 300 Kč

Proč jsem na 3. místo srovnání zvolila kyselinu hyaluronovou od značky Blendea?

„Kde je hyaluron, tam je krása.“ To píše na svých stránkách značka Blendea, která také nabízí doplněk stravy s touto molekulou. A právě jemu jsem ve svém žebříčku přisoudila třetí místo. Také tyhle kapsle dokážou hydratovat pleť, působit proti vzniku vrásek a kromě toho přispívat ke zdraví kloubního aparátu, který je díky nim pružnější.

Uživatelské recenze

Podle recenzí, které jsem našla na Heurece i na zbozi.cz, se na e-shop Blendea a jeho produktu můžete opravdu spolehnout. Na obou těchto srovnávačích má obchod pozitivní recenze – zákazníci si tady pochvalují rychlost dodání balíčku, příjemné jednání s e-shopem. A mimo to ze zdejších komentářů vyplývá, že jsou lidé velice spokojeni s místním sortimentem, s přehledností webu a zaznívá zde i chvála ohledně vysoké kvality zboží, což je pro mě určitě nejdůležitější.

Dále o produktu

Doplněk by se měl užívat po jedné kapsli za den, poté je třeba dávku zapít dostatečným množstvím tekutiny. V jedné tabletě je obsaženo 100 mg kyseliny hyaluronové a vláknina z kořene čekanky – inulin.

Produkt je vhodný i pro vegetariány a vegany.

Za balení (60 kapslí) zaplatíte cca 300 Kč, což je podle mě opravdu hezká cena.

4. místo

WoldoHealth kyselina hyaluronová

Orientační cena: 750 Kč

Proč jsem vybrala výrobek od WoldoHealth?

Kyselinu hyaluronovou v tabletách nabízí také německá značka WoldoHealth. V tomto případě se „omlazující“ látka v kapslích nachází ve vysoce stabilní formě hyaluronátu sodného – to rozhodně považuju za jejich přednost. A kromě toho zde figurují další složky – například certifikovaný hovězí kolagen původem z Argentiny, zinek a biotin.

Více informací

Zajímají vás konkrétní čísla? Tady jsou – doplněk obsahuje 318 kyseliny hyaluronové, 50 mg kolagenu a 4 mg zinku v jedné tabletě.

Díky tomuto produktu každopádně posílíte zdraví pokožky, vlasů, nehtů, zraku i opěrné soustavy. Jeho cena se pak pohybuje okolo 750 korun za balení s 90 kapslemi, které se užívají po jedné za den.

5. místo

Bears with Benefits Born This Way vitaminy s kyselinou hyaluronovou

Orientační cena: 730 Kč

Čím mě zaujal produkt Bears With Benefits Born This Way?

Medvídci Bears With Benefits mě zaujaly hned v několika ohledech – jednak už na první pohled vypadají šťavnatě a jednak mám při pohledu na tuhle roztomilou krabičku pocit, jako bych se vracela do dětství. Kromě toho je tu samozřejmě pozitivní vliv těchto želé fešáků na zdraví pleti (což je pochopitelně nejdůležitější faktor).

Medvídci obsahují 100 mg hydratující kyseliny hyaluronové, dále pak patentovaný kosmetický kolagen VERISOL®, koenzym Q10 a vitamíny (konkrétně „éčko“ a „céčko“).

Další info

Také tento výrobek podporuje zdravý stav pokožky, vlasů a nehtů. A pozor – pokud jste zastánci cukr-free diety a medvídků se bojíte – nenechte se odradit. Za sladkou chutí tady totiž nestojí klasický rafinovaný cukr, nýbrž přírodní stévie.

Doporučuje se užívat 4 medvídky za den.

Za produkt Bears with Benefit zaplatíte cca 730 Kč (balení obsahuje 60 medvídků).

6. místo

VITAGE Kyselina hyaluronová

Orientační cena: 420 Kč

Proč jsem vybrala tobolky od značky Vitage?

Kapsle od značky Vitage jsem do svého výběru zahrnula z toho důvodu, že jejich účinky potvrzují zákazníci v recenzích – výsledky jsou dle uživatelské zkušenosti skutečně vidět, alespoň dle komentářů na Heurece. Také zde tedy můžete očekávat zlepšení kvality pokožky, zmírnění vrásek a posílení pružnosti pojivových tkání. Lze užívat i preventivně.

Více informací

Tento produkt obsahuje 40 mg kyseliny hyaluronové v jedné tabletě a je vhodný i pro vegany. Doporučuje se užívat po 1-2 kapslích za den, nejlépe dlouhodobě (po dobu 2-3 měsíců).

Cenově se tento výrobek pohybuje okolo 420 Kč za 60 tobolek.

7. místo

MOVit Energy Kyselina hyaluronová + Biotin

Orientační cena: 300 Kč

Z jakých důvodů jsem zvolila kyselinu hyaluronovou s biotinem od značky MOVit Energy?

Dalším doplňkem, jehož prostřednictvím můžete tělu dodat kyselinu hyaluronovou, je produkt od české značky MOVit Energy. Jedna tato kapsle obsahuje 50 mg hyaluronanu, dále pak 60 mg vitamínu C (ten mimo jiné pleti pomáhá tím, že stimuluje přirozenou tvorbu kolagenu v těle). A také zde najdete biotin v množství 0,9 mg (biotin alias vitamín H rovněž přispívá ke zdravému stavu pokožky).

Dále o produktu

Doporučené dávkování tablet je po 2-3 za den, vždy je třeba důkladně zapíjet vodou.

Tento produkt je vhodný i pro vegany, neobsahuje lepek ani laktózu a bude vás stát okolo 300 Kč za balení, které obsahuje 60 kapslí.

8. místo

GREENFOOD NUTRITION Kyselina Hyaluronová

Orientační cena: 280 Kč

Čím mě zaujal doplněk od Greenfood Nutrition?

Kyselinu hyaluronovou v tobolkách najdete i u českého výrobce Greenfood Nutrition, a to za poměrně nízkou cenu (ve srovnání s konkurencí). Za balení se šedesáti kapslemi totiž v tomto případě zaplatíte cca 280 Kč, což je docela fajn cena. Množství kyseliny hyaluronové v jedné tabletě je přitom dostatečné – konkrétně tedy 250 mg – a mimo to zde najdete také vitamín C a vitamín B3.

Dále o produktu

Také tento doplněk slouží jako prevence před tvorbou vrásek, přispívá ke zpevnění pleti, ke zlepšení její pružnosti a pomáhá udržovat zdravý stav kloubů. Přípravek se doporučuje užívat po 1-2 kapslích za den, ideálně mezi jídly.

9. místo

NOW Hyaluronic Acid (dvojitá síla Kyselina Hyaluronová)

Orientační cena: 500 Kč

Proč jsem vybrala „dvojitou“ kyselinu hyaluronovou od značky Now?

Doplněk od značky NOW jsem do výběru zařadila proto, že kromě kyseliny hyaluronové (100 mg v jedné kapsli) obsahuje také další zajímavé aktivní látky, které pomáhají dostat pokožku, vlasy a nehty do formy. Jsou jimi:

 • L-Prolin – jedná se o neesenciální aminokyselinu, která se podílí na posílení struktury kolagenu,
 • kyselina alfa-lipoová – významný antioxidant chránící tělo před volnými radikály,
 • a dále tu jsou extrakty z hroznových semen.

Více informací

Doplněk se doporučuje užívat po 1-2× za den (je jedné kapsli, spolu s jídlem) a jeho cena se pohybuje okolo 500 Kč za balení se šedesáti tobolkami.

10. místo

Terranova Health Kyselina hyaluronová komplex

Orientační cena: 650 Kč

Čím mě oslovil komplex s kyselinou hyaluronovou od Terranova Health?

A poslední místo jsem udělila doplňku od britské značky Terranova Health, která nabízí kyselinu hyaluronovou v krabičce v příjemných zemitých tónech. Také v těchto tobolkách najdete vedle hyaluronanu i další složky (podobně jako tomu bylo u produktu výše). Tentokrát to jsou:

 • šípek (který pomáhá hojit rány a tmavé skvrny),
 • přeslička,
 • kopřiva,
 • borůvkový extrakt,
 • a výtažek ze zelené petrželky.

Kyselinu hyaluronovou (ve stabilní formě hyaluronátu sodného) zde najdete v množství 100 mg v jedné kapsli, přičemž se denně doporučuje užívat 1-2 tobolky, ideálně spolu s jídlem. Výrobek neobsahuje konzervanty, laktózu a je vhodný i pro vegany.

Za produkt zaplatíte přibližně 650 Kč za balení (50 kapslí).

Závěrem

To bylo mých deset tipů na doplňky stravy, které pomáhají do těla dostat více „omlazující“ kyseliny hyaluronové. Na vrchol žebříčku jsem umístila produkt od kvalitní skandinávské značky Oslo Skin Lab – The Glow, na druhé místo vitamínový komplex Dermavit (protože obsahuje dalších 10 super látek – včetně kyseliny hyaluronové – které také pomáhají udržet pleť zdravou a krásnou) a na třetí příčku jsem dala Blendea kyselinu hyaluronovou v kapslích, která je stoprocentně přírodní. Věřím, že jsem vám pomohla v rozhodování a třeba i díky tomuto článku najdete svoji ideální parťačku jménem kyselina hyaluronová!

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[13] Wikipedie (CZ): Kyselina hyaluronová

[14] Wikiskripta (CZ): Kyselina hyaluronová

[15] Healthline (ENG): 7 Surprising Benefits of Hyaluronic Acid

[16] PubMed Central (ENG): Hyaluronic acid supplementation

[17] PubMed Central (ENG): Oral Hyaluronan Relieves Wrinkles and Improves Dry Skin: A 12-Week Double-Blinded, Placebo-Controlled Study

[18] PubMed Central (ENG): Oral intake of a new full-spectrum hyaluronan improves skin profilometry and ageing: a randomized, double-blind, placebo-controlled clinical trial

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »