11 nejlepších krémů s kyselinou hyaluronovou – recenze

Shrnutí: Hledáte kvalitní krém nebo sérum s kyselinou hyaluronovou? Skvělé, právě pro vás jsem sepsala tento článek, ve kterém srovnávám nejlepší produkty s touhle báječnou hydratační ingrediencí:

V článku se dále dozvíte:

Co to je kyselina hyaluronová?[1] K čemu slouží? Jaké má účinky a kdy ji začít používat?

TOP  1. místo

Feel Pearls pleťový krém s kyselinou hyaluronovou

Orientační cena: 1300 Kč
Proč 1. místo?
Protože jde o hydratační pleťový krém s perlovým práškem, vitamínem E a zejména nízkomolekulární kyselinou hyaluronovou, která proniká hluboko do epidermálních vrstev pleti a váže na sebe vodu, díky čemu vypíná pokožku i drobné vrásky a působí okamžitým anti-aging účinkem.
2. místo

Iuvenio Crosslinked sérum

Orientační cena: 700 Kč
Proč 2. místo?
Jde totiž o koncentrované anti-age sérum, které řeší hlavní projevy stárnutí pleti. Jeho základ tvoří zasíťovaná kyselina hyaluronová, která zlepšuje využití aktivních látek v kůži. Díky účinným anti-age ingrediencím aktivují obranné a opravné procesy a brání předčasnému stárnutí pleti přirozenou cestou.
3. místo

Lobey noční vyhlazující sérum

Orientační cena: 800 Kč
Proč 3. místo?
Jelikož je to lehce vstřebatelný krém s kyselinou hyaluronovou, který pleť viditelně vypne, zjemní vrásky a po náročném dni vaši tvář jemně pohladí. Jeho unikátní recepturu s pečujícím mandlovým olejem, bambuckým máslem a aloe vera v BIO kvalitě vymazlily šikovné české ruce k dokonalosti.

Jedenáct nejlepších produktů s kyselinou hyaluronovou

Co je to kyselina hyaluronová?

S trochou nadsázky se dá říci, že o této kyselině slyšíme na každém rohu. A právem! Má totiž skvělé vlastnosti. Pojďme si tedy více dopodrobna říci, co kyselina hyaluronová[1] vlastně je. 

 • Jedná se o polysacharid, což je molekula cukru. Vyskytuje se přirozeně v lidském těle v poměrně vysoké koncentraci. Konkrétně se nachází v prostoru mezi buňkami, takzvaném mezibuněčném prostoru.
 • Hlavní funkcí této kyseliny je zadržovat a zároveň postupně uvolňovat vodu do „oběhu“ z důvodu zachování správné hydratace pokožky.[2] 
 • Fyziologicky si vytváří lidské tělo tuto kyselinu samo, ale od 25. roku se produkce snižuje a je důležité ji začít doplňovat.

Pleť, krása a zdraví je věčné téma (nejen) žen. Všichni chceme být mladí, krásní a zdraví. Můžeme tomu napomoct tak, že se o sebe budeme hezky starat. Jak úspěšně poznat své tělo a lépe se starat o pleť vám napoví spousta článků. Výběr na toto téma naleznete zde: 

K čemu kyselina hyaluronová slouží?

Jaké jsou funkce kyseliny hyaluronové? Inu, není jich úplně málo. Pojďme si je tedy vyjmenovat:

 • Zlepšuje stav a funkci kloubů – aby klouby fungovaly tak, jak mají – tedy správně, potřebují notnou dávku zvlhčení. Pokud tomu tak není, dochází k nepříjemnému a bolestivému tření. Zvlhčení kloubů zajišťuje takzvaná synoviální tekutina, která obsahuje právě avizovanou kyselinu.[3]
 • Má vliv na hojení ran – kyselina hyaluronová je mimo jiné i přirozenou součástí pokožky. Její koncentrace se zvyšuje v případě zranění, protože má za úkol kůži „opravit“.[4]
 • Funguje na léčbu refluxu – kdo zažil reflux, tak jistě potvrdí, že je to velmi nepříjemné onemocnění. Jde o situaci, kdy se obsah žaludku vrací do hrdla a dochází k poškozování jícnu. Kyselina hyaluronová údajně reflux nebo jeho příznaky zmírňuje.[5]
 • Má příznivý vliv na pokožku – tato kyselina by měla pokožku hydratovat a eliminovat vrásky.[6]
 • Má pozitivní vliv na oči (zejména syndrom suchého oka[7]), vlasy a nehty.

Kde se nachází?

Jak jsme již naznačili, tato kyselina se nachází v hojném množství v mezibuněčném prostoru, dále pak v kloubech, kožní tekutině a v očním sklivci.[8]

Jakou vybrat formu kyseliny hyaluronové?

Kromě toho, že je tato kyselina poměrně hojně užívaná v kosmetickém průmyslu jako součást krémů, sér, ale i dekorativní kosmetiky, můžete si pořídit i různé doplňky stravy nebo si ji nechat aplikovat injekčně. 

 • Až budete vybírat nějaký produkt s touto kyselinou, prozkoumejte přesně složení a hledejte buď obsah této kyseliny nebo hyaluronát sodný, který je derivátem kyseliny hyaluronové. Rozdíl mezi nimi je ten, že každá látka má jinou rozpustnost. Právě hyaluronát sodný se vyznačuje lepší absorpcí do pokožky.
 • Další podstatnou věcí je množství kyseliny v produktu. Obsah kyseliny hyaluronové by měl být ideálně alespoň 1 %.
 • Uvádí se, že doplňky stravy s touto kyselinou mají totožné účinky jako zmíněné injekce, které se aplikují přímo na kůži.

Jak vybrat nejlepší krém s touto látkou?

V první řadě je důležité ujasnit si, jaký produkt hledáte. Zda krém či sérum a pokud krém, tak jaký. Na den, na noc nebo univerzální? Až se rozhodnete, jakou cestou se vydáte, určitě si udělejte rešerši značek i produktů. Podívejte se na recenze, popřípadě se poraďte se svou kosmetičkou nebo dermatoložkou.

 • Jak je řečeno výše, je dobré, když produkty obsahují alespoň 1 % této kyseliny. Ideální je, když je množství ještě o něco vyšší, maximálně však 2 % kyseliny hyaluronové, jinak by mohlo dojít k poškození pokožky.
 • Dávejte také pozor na to, aby součástí produktu byla takzvaná okluziva, což jsou látky olejové povahy, které aktivně brání úniku vody z pokožky. Může se jednat například o máslo, vosk a podobně.

Jak často krémy s touto kyselinou používat?

To samozřejmě záleží na produktu. A vždy je důležité dodržovat pokyny od výrobce. Obecně se doporučuje produkty s touto kyselinou používat preventivně od 25. let, protože v tomto období dochází k jejímu přirozenému úbytku v těle.

Co se dávkování týká, krémy můžete používat jak ráno, tak i večer. U séra bývá ideální noční aplikace, ale vždy se řiďte pokyny, které výrobce vždy uvádí přímo pro každý produkt.

Jak předejít tvorbě vrásek?

Vrásky jsou přirozeným jevem, který dříve či později potká každého nás. Nicméně i tvorbu vrásek lze eliminovat na minimum. Možností je více:

 • Dodržujte zdravý životní styl.
 • Dbejte na zdravou stravu.[9]
 • Dbejte na pitný režim.[10]
 • Omezte vaši spotřebu alkoholu.
 • Vyhněte se cigaretám.
 • Dostatečně spěte a snažte se, aby byl váš spánek kvalitní.
 • Snažte se mít dostatek pohybu.

1. místo

Feel Pearls pleťový krém s kyselinou hyaluronovou

Hydratační krém s nízkomolekulární kyselinou hyaluronovou, která proniká hluboko do pleti a vypíná ji. S vitamínem E a luxusním perlovým práškem.

Orientační cena: 1300 Kč

Proč jsem vybrala na první místo pleťový krém od Feel Pearls?

Tento kvalitní pleťový krém vyniká skvělými hydratačními účinky, protože obsahuje kyselinu hyaluronovou v nízkomolekulární formě. Tato forma je mnohem účinnější, neboť dokáže proniknout do mnohem hlubších vrstev pleti, kde díky své schopnost vázat na sebe vodu uplatňuje svůj anti-age efekt. Zpevňuje kolagenové a elastinové vazby v pleti, což vede k vypínání pleti. Dále stimuluje pokožku, aby sama tvořila vlastní kyselinu hyaluronovou. Tím dochází k vyhlazování jemných vrásek a rozzáření pleti.

Uživatelské recenze

Značka Feel Pearls pochází ze Slovenska a prozatím je tam známější než u nás. Recenze jsem našla hlavně na slovenské heuréce, kde recenzentky značku chválí zejména pro kvalitu a účinnost perlového prášku, který je součástí tohoto krému. Na oficiálním e-shopu Feel Pearls má krém také super hodnocení. Zákaznice chválí jeho hydratační účinky a zároveň fakt, že hezky zmatní mastnou pleť a také stahuje póry.

Dále o produktu

Společně s kyselinou hyaluronovou v tomto krému pracují i další látky: antioxidační vitamín E a také luxusní perlový prášek, který má mnohé benefity, protože je bohatý na vápník, hořčík, spoustu minerálů, aminokyseliny, stopové prvky, vitamíny a peptidy.

V krému nechybí ani faktor SPF 15, který ochraňuje vaši pleť před škodlivými vlivy, které produkuje sluneční záření.

Bonusem je krásně vypadající a ekologické balení v podobě skleněného kalíšku s víčkem z bambusu.

50 ml hydratačního pleťového krému Feel Pearls stojí necelých 1300 korun.

2. místo

Iuvenio Crosslinked

Koncentrované anti-age sérum, které řeší hlavní projevy stárnutí pleti. Vhodné pro péči o pokožku obličeje včetně očního okolí.

Orientační cena: 700 Kč

Proč je na druhém místě sérum Crosslinked od Iuvenio?

Tento produkt je koncentrované anti-age sérum, které je ideální pro zralou pleť, ale hodí se i jako preventivní péče pro pokožku 30+. Jeho hlavním benefitem je, že umí řešit hlavní projevy stárnutí pleti. Základ séra tvoří zasíťovaná kyselina hyaluronová, která byla speciálně vyvinutá, aby pomáhala redukovat vrásky a hydratovala pokožku. Obsahuje peptidy Clodessine a Recelline, vitamíny a další účinné anti-age ingredience.

Toto sérum se skvěle hodí i pro péči o oční okolí.

Uživatelské recenze

Uživatelé na heuréce jsou s tímto sérem spokojení na 95 %, což považuji za skvělý výsledek. Spoustu uživatelek potvrzuje, že při používání mají pocit opravdu vypnutější pleti a vyplněných vrásek. Dále zmiňují příjemnou konzistenci, skvělé složení a že se hodí i na citlivou pleť.

Více informací

Kromě redukce vrásek umí sérum i následující:

 • Zmenšuje rozšířené póry.
 • Redukuje tmavé kruhy a otoky v oblasti očí.
 • Silně hydratuje. 

Jak ho aplikovat? Naneste malé množství séra na obličej a oční okolí a jemně vmasírujte. Po vstřebání séra je vhodné použít hydratační krém.

A cena? Cca 700 korun.

3. místo

Lobey noční vyhlazující sérum

100% přírodní a BIO sérum od české značky Lobey, které bojuje proti vráskám a pomáhá omlazovat pokožku. Vhodné i pro citlivou pleť.

Orientační cena: 800 Kč

Proč jsem vybrala noční sérum od Lobey na 3. místo?

Tohle lehké, příjemně voňavé krémové sérum je lehce vstřebatelné a pleť viditelně napne a hydratuje. Umí redukovat drobné vrásky, zejména ty v očním okolí.

Má unikátní recepturu s pečujícím mandlovým olejem, bambuckým máslem a aloe vera v BIO kvalitě. Dalšími složkami jsou pak tolik důležitá kyselina hyaluronová, Liftonin Expres či Oat silk a Oat Lipid.

Uživatelské recenze

Účinky tohoto krémového séra potvrzují i recenze na heuréce a zbozi.cz. Produkt se prý jednoduše roztírá, hezky a jemně voní, skvěle se vstřebává a hlavně podle recenzentů opravdu funguje. Po používání mají sametově hebkou, vyživenou a hydratovanou pleť.

Další info

Produkt má optimální pH 5 – 5,5 a vyhovuje i citlivé pleti. Používá se večer, jako závěrečný krok pleťové péče.

50 ml stojí cca 800 korun.

Lobey je česká značka, která dbá na to, aby měly její produkty opravdu přírodní složení.

4. místo

Kvitok hydratační pleťové sérum

Orientační cena: 950 Kč

Proč jsem vybrala hydratační pleťové sérum od značky Kvitok?

Přírodní hydratační sérum od slovenské značky Kvitok se hodí pro všechny typy pleti, především tu suchou a zralou. Produkt kombinuje 2 typy kyseliny hyaluronové ve vysoké 2% koncentraci. Další ingredience, které jsou v séru obsažené jsou například květinová voda z damašské růže, která pokožku krásně osvěží a tonizuje. Olivový skvalen pomáhá při tvorbě přirozeného ochranného filmu pleti. 

Jak sérum používat? Pleťové sérum nejprve důkladně protřepejte. Poté ho naneste na vyčištěnou, tonizovanou a mírně vlhkou pleť. Stačí malé množství, cca 1-2 kapky a vmasírujte do pokožky v oblasti tváře, krku a dekoltu. Po vstřebání vždy naneste pleťový krém podle vašeho typu pleti. Sérum můžete používat jak večer, tak ráno.

A kolik toto sérum stojí? Cca 950 korun.

5. místo

Nobilis Tilia hyaluronové sérum

Orientační cena: 600 Kč

Z jakých důvodů jsem zvolila hyaluronové sérum od Nobilis Tilia?

Sérum od české značky Nobilis Tilia s obsahuje dvě účinné formy kyseliny hyaluronové (nízkomolekulární a středněmolekulární) a extraktu z přesličky rolní, která má zcela výjimečné hydratační a obnovující účinky. Sérum dokáže velmi dobře vyhladit, hydratovat a zároveň omladit pleť – podporuje její pružnost a elasticitu.

Produkt se navíc pyšní inovovaným balením s praktickým dávkovačem, díky kterému vždy použijete jen tolik séra, kolik opravdu potřebujete.

Jak sérum používat? Doporučuje se nanášet několik kapek ráno a večer na odlíčenou a očištěnou pleť. Produkt jemně vmasírujte do pokožky konečky prstů. Používejte také na krk a dekolt. Na sérum můžete nanášet váš oblíbený krém nebo olej.

A jaká je cena? Cca 600 korun stojí balení s 50 ml séra, 20ml lahvička vás vyjde okolo 360 korun.

6. místo

StriVectin Re-Quench Water Cream

Orientační cena: 1300 Kč

Proč jsem vybrala tento krém od značky StriVectin?

Jedná se o hydratační krém, který dokáže rozjasnit pleť díky kyselině hyaluronové. Krém kromě ní obsahuje i vyživující minerály, rostlinné extrakty a patentovanou technologii NIA-114™, která posiluje kožní bariéru a zabraňuje ztrátě vlhkosti. Produkt zanechává pokožku zdravější a zářivější, dodává jí správnou a trvalou hydrataci a obnovuje suchou vrstvu pokožky.  

Tento krém je ideální pro muže i ženy od 20 let.

Jak ho používat? Navlhčete si oblast okolo očí a následně si dejte malé množství séra na konečky prstů. Potom ho naneste pod oblast očí. Jemným poklepáváním vmasírujte pod očima i na víčkách a zkuste se cca 4 – 5 minut nehýbat, aby se výrobek vstřebal.

Krém stojí okolo 1300 korun.

7. místo

Hydratační krém s kyselinou hyaluronovou

Orientační cena: 430 Kč

Proč jsem sem zařadila hydratační krém od HillVital?

Hydratační krém s kyselinou hyaluronovou od slovenské značky Vivaco – sk s.r.o. pleť krásně hydratuje a pomáhá redukovat výskyt drobných vrásek v obličeji i dekoltu.

Pravidelné používání tohoto krému může zmírnit projevy stárnutí pokožky, eliminovat tvorbu vrásek, zjemňuje a hydratuje pokožku, zlepšuje její elasticitu a pružnost. Krém můžete používat jak na den, tak i na noc.

A cena? Cca cca 430 korun.

8. místo

Bioaktivní noční krém s borůvkou

Orientační cena: 600 Kč

Proč jsem vybrala noční krém laSaponaria?

Tento krém od italské značky laSaponaria pleť přes nos skvěle hydratuje, zklidní a zregeneruje. Obsahuje směs výživných olejů – makadamiového, arganového, jojobového, baobabového a extra panenského olivového, které pokožku doslova hýčkají. Dále je v krému i vitamín E, omlazující kyselina hyaluronová a jemné bambucké máslo. Speciální „buněčná voda“ s aktivními látkami z borůvek pak ochrání mikrocirkulaci žilek a pomůže zmírnit zčervenání pokožky.

Jak krém používat? Aplikujte ho po séru, jak finální krok ve vaší péči.

A cena? Cca 600 korun.

9. místo

Naturalis Bio Super Cream s kyselinou hyaluronovou

Orientační cena: 900 Kč

Proč jsem vybrala Super Cream od Naturalis?

Protože se skutečně jedná o „superhydratační“ krém v BIO a veganské kvalitě, nabitý hydratačními ingrediencemi jako je kyselina hyaluronová, aloe vera, jojobový a opunciový olej (kterému se pro své účinky přezdívá „přírodní botox“) a další.

Slibuje vypnutou a zářivou pleť už po prvním použití a při pravidelném používání by mělo dojít k vyhlazení vrásek i zpevnění obličejových kontur. Kromě toho je krém hypoalergenní, tudíž ideální i pro citlivou pleť. Všechny výše uvedené vlastnosti potvrzují i spokojené recenze na heuréce.

50 ml pořídíte za cca 900 korun.

10. místo

Annemarie Börlind Aquanature hyaluronové sérum

Orientační cena: 820 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila i haluronové sérum Aquanature?

Jelikož se jedná o sérum, které poskytuje pleti hydrataci a hodí se zejména pro osoby okolo 30. roku, které mají dehydrovanou či smíšenou pleť s problematickou T-zónou.

Kromě botanické kyseliny hyaluronové obsahuje také extrakt ze zelených řas, aloe vera a výtažek z vrbovky. Všechny tyto látky jsou v prvotřídní kvalitě a dodávají pleti velkou porci hydratace na dlouhou dobu, posilují a osvěžují, ale také se starají o zmírnění rozšířených pórů.

Sérum se používá ráno i večer, před nanesením hydratačního krému (jehož účinky navíc posiluje).

50ml balení stojí okolo 820 korun.

11. místo

Hyaluronic Acid hyaluronové sérum

Orientační cena: 600 Kč

Proč jsem vybrala hyaluronové sérum od The Organic Pharmacy?

Toto intenzivní hyaluronové sérum pokožku hydratuje, eliminuje vrásky a drobné linky. Obsahuje tři různé formy 0,2% kyseliny hyaluronové. Dokáže se vstřebat do svrchních i hlubších vrstev pokožky. Zlepšuje ochrannou bariéru kůže, zamyká v pleti vlhkost a vylepšuje její vzhled. A jako taková třešnička na dortu je esenciální grapefruitový olej s velmi svěží a příjemnou vůní. 

95,8 % přísad v séru je organického původu, má lehkou texturu, rychle se vstřebává a nelepí. Hodí se i pro vegany.

Je skvělý pro všechny typy pleti. Speciálně pro dehydrovanou pleť.

A jak aplikovat? Na vyčištěnou pleť před denním nebo nočním krémem. 

A jaká je cena? Cca 600 korun.

Závěr

Produkty s kyselinou hyaluronovou je určitě dobré zavést do své pleťové rutiny i jako preventivní anti-age krok. Tělo vám za pár let určitě poděkuje.

Za vyzkoušení dle mého názoru stojí zejména následující tři produkty: Feel Pearls hydratační krém, který kromě kyseliny hyaluronové obsahuje také vitamín E a luxusní perlový prášek. Dále doporučuji koncentrované sérum Crosslinked od Iuvenio, které má skvělé anti-age účinky díky zasíťované kyselině hyaluronové. Nebo vyzkoušejte noční vyhlazující sérum Lobey, které zanechává pleť hebkou, vyživenou, vyhlazenou a má 100% přírodní složení.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[11] Wikipedie (CZ): Kyselina hyaluronová

[12] Diplomová práce (CZ): Přírodní kosmetika – současný trend?

[13] Healthline (ENG): Why Science Says Hyaluronic Acid Is the Holy Grail to Wrinkle-Free, Youthful Hydration

[14] Healthline (ENG): 7 Surprising Benefits of Hyaluronic Acid

[15] PubMed Central (ENG): Hyaluronic acid: A key molecule in skin aging

4.4/5 (Počet hlasů: 9)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »