10 tipů na nejlepší sadu na bělení zubů – recenze a zkušenosti

Shrnutí: Je na světě něco krásnějšího než upřímný úsměv? Ne! Zvláště pak, když je krásně bílý a zářivý. Pokud s odstínem svých zubů nejste spokojeni, nevěšte hlavu – nejste v tom sami. Co si budeme povídat? Ony se ty hektolitry kávy na barvě skloviny vždycky nějak zapíšou. Naštěstí se s tím dá něco dělat. Mrkněte na mých 10 tipů na bělicí sady na zuby, které vám usnadní cestu k sebevědomému úsměvu.

 • První místo si u mě získal eco friendly Brilliantcoco set s přírodním složením, který se o bělejší odstín zubů zasadí pomocí kokosového oleje a černého uhlí.
 • Na 2. místo jsem vybrala set od DayNight s denní bělicí pastou, noční bělicí pastou a LED kartáčkem, který celkový efekt umocňuje.
 • A 3. místo jsem věnovala trojici produktů PAP+ TRIO s bělicími pásky, bělicí pastou a ústní vodou. Také ten krásně rozzáří váš úsměv, aniž by ohrozil zdraví zubní skloviny.

Zajímají vás další tipy na bělicí sady na zuby, které můžete používat v pohodlí domova? Inspirujte se níže!

TOP  1. místo

Brilliantcoco

Orientační cena: 900 Kč
Proč 1. místo?

Protože se jedná o eco-friendly set, který je 100% veganský, přírodní a neobsahuje žádné nežádoucí chemikálie. O bělení zubů se tedy postará pomocí přírodních surovin, konkrétně vstupuje do hry kokosový olej a černé uhlí.

2. místo

Day Night

Orientační cena: 1000 Kč
Proč 2. místo?

Neboť se jedná o jednu nejlepších sad na bělení zubů na našem trhu s denní a noční bělicí pastou, jejíž součástí je také LED kartáček umocňující výsledný efekt. Noční pasta i denní zubní pasta jsou navíc čistě přírodní.

3. místo

PAP+ TRIO

Orientační cena: 2000 Kč
Proč 3. místo?

Jelikož tohle je výborný způsob, jak si rozzářit úsměv z pohodlí domova. Sada obsahuje bělicí pásky, intenzivní bělicí pastu a ústní vodu s praktickou odměrkou. Výhodou také je, že produkty neobsahují nežádoucí peroxid.

Desetkrát nejlepší bělící sada na zuby (recenze)

Jak k přistupovat k bělení zubů?

Bělení zubů se stalo populární péčí o krásu, i když je dobré hned na začátku říct, že zuby nikdy nejsou úplně bílé. „Sněhobílý“ chrup by ostatně působil nepřirozeně a uměle. Zuby mají od přírody nepatrný barevný nádech, který se s přibývajícím věkem může prohlubovat a zuby mohou postupně žloutnout.[1] Proto je ideální dosáhnout takového stupně bílé, aby to korespondovalo s naší přirozeností.

Pleť, krása a zdraví je věčné téma (nejen) žen. Všichni chceme být mladí, krásní a zdraví. Můžeme tomu napomoct tak, že se o sebe budeme hezky starat. Jak úspěšně poznat své tělo a lépe se starat o pleť vám napoví spousta článků. Výběr na toto téma naleznete zde: 

Metody bělení zubů

Existuje několik způsobů, jak bělejšího efektu zubů docílit: mechanické bělení zubů (= zubní pasty),[2] chemické bělení (zubní gely),[3] dále si můžete nechat aplikovat keramické fazety nebo porcelánové korunky. Já dnes nicméně zůstanu u první (případně druhé) metody. Zaměřím se totiž na bělicí sady, díky kterým se nemusíte objednávat ke specialistovi.

 • Mechanické bělení se zpravidla realizuje pomocí zubních past se speciálními složkami, které při dlouhodobém používání odstraňují zabarvení zubů a skvrny. Patří mezi ně například peroxid vodíku nebo karbamid peroxid (ty však mohou způsobovat citlivost zubů a lékaři je spíše nedoporučují), z přírodních látek má bělicí účinky například aktivní uhlí nebo kokosový olej – ostatně přírodním bělicím zubním pastám jsme věnovali samostatný článek.
 • Efektivní domácí metodou jsou pak sady, které se o bělení zubů starají komplexně (jejich součástí mohou být LED světla urychlující bělení, gely, pasty, bělicí proužky a další dentistické „vychytávky“), jejichž výběr jsem si pro vás připravila právě v tomto článku. Tak čtěte dál a objevte ty nejlepší bělicí sady na zuby.

1. místo

Brilliantcoco set

Přírodní set na bělení zubů obsahující bambusové náčiní, oil pulling a pastu s kokosovým olejem a černým uhlím.

Orientační cena: 900 Kč

Proč jsem na 1. místo vybrala Brilliantcoco set?

První místo jsem věnovala setu Brilliantcoco, protože neobsahuje škodlivé chemické látky a jeho složení je čistě přírodní. Také se jedná o skvělou ekologickou alternativu.

V setu najdete především:

 • sáčky obsahující kokosový olej (s mátovou příchutí) určený pro takzvaný „oil pulling“. To v podstatě znamená, že ústa ze všeho nejdříve „propláchnete“ olejem, který podpoří zdraví vašich zubů i dásní. Jeho hlavním přínosem jsou pak právě bělicí účinky.
 • 100% veganskou zubní pastu s kokosovým olejem a černým uhlím, které mimo jiné pomáhá zbavit se zabarvení na zubní sklovině. Tahle pasta mimochodem příjemně chutná.

Uživatelské recenze

Líbí se mi, že s e-shopem Brilliantcoco jsou zákazníci spokojení, což dokládají například recenze na facebookové stránce e-shopu. Lidé ho doporučují, pochvalují si milý přístup ze strany obchodu, široký sortiment i brzké dodání balíčku. Kvalita zakoupených výrobků prý také perfektně odpovídá očekáváním. A velmi mě potěšilo, že na stránkách e-mimino.cz se pak jedna z maminek svěřuje, že jí pasta Brillantcoco vybělila zuby o jeden odstín, ačkoliv používala jen pastu a nikoli celý set. Pasta je ostatně kladně hodnocená i na na heurece a zbozi.cz.

Více informací

Kromě 120 ml zubní pasty a 14-ti sáčků „oil pullingu“ set obsahuje také: bambusovou naběračkou, bambusový zubní kartáček, bambusový čistič jazyka a zubní nit. Tuhle sadu koupíte v ekologickém, ale fakt hezkém balení – takže se může skvěle hodit i jako dárek.

Cena Brilliantcoco setu se pohybuje okolo 900 Kč.

Fotografie produktu

2. místo

Kompletní Day Night SET

Set s přírodními pastami na den i na noc, jejichž bělicí efekt dále podtrhne sonický LED kartáček.

Orientační cena: 1000 Kč

Proč jsem dala Day Night bělicí sadu na 2. místo?

Set DayNight jsem se rozhodla umístit na druhou příčku, protože mimo jiné obsahuje LED kartáček se dvěma náhradními hlavicemi, který umocňuje bělicí efekt denní a noční pasty. Navíc se jedná o bělení bez peroxidu a (podobně jako u produktu výše) i tady najdete pouze přírodní ingredience.

Uživatelské recenze

Na stránkách prodejce daynight.cz jsem si o produktu přečetla nadšený komentář zákaznice, které sada pomohla zbavit se skvrn na zubech. Taky jsem zamířila na instagramový profil značky @daynightskcz, kde jsem objevila reakce spokojených uživatelek – ty si chválí především chuť a přírodní složení produktu. Jedna slečna tu dokonce sdílela fotku „před a po“, na níž je dobře vidět, že jí produkt skutečně zuby pomohl o pár odstínů vybělit.

Další informace

Tato unikátní DayNight sada zahrnuje:

 • Denní pastu se 100% přírodním kokosovým olejem, který má bělicí a antibakteriální účinky.
 • Noční pastu s aktivním uhlím, která podporuje bělicí efekt.
 • A sonický LED kartáček se dvěma náhradními hlavicemi urychlující bělení zubů.

Za tento produkt zaplatíte okolo 1000 Kč.

Fotografie produktu

3. místo

PAP+ TRIO

Tři kroky k zářivému úsměvu v jedné sadě – 14 bělicích pásků, intenzivní bělicí pasta a ústní voda.

Orientační cena: 2000 Kč

Proč jsem na 3. místo srovnání zvolila PAP+ TRIO?

K zářivému úsměvu by vám mohl dopomoct i produkt PAP+ TRIO, kterému jsem přidělila příčku číslo tři. Nejedná se sice o zcela přírodní produkt (proto jsem ho neumístila výše), zato ho můžete považovat za takový polo-profesionální bělicí set pro domácí použití. Metoda bělení je v tomto případě založena na tzv. PAP+ formuli, díky níž nedochází k poškození zubní skloviny. Za přednost výrobku pak také považuju to, že neobsahuje peroxid.

Uživatelské recenze

Pozitivní hodnocení na tuto sadu jsem našla přímo na stránkách výrobce daynight.cz, kde jedna recenzentka píše, že jde o „Nejlepší domácí bělení jaké jsem měla.“ Mimo to tato slečna vychvaluje i design produktu v „Barbie“ odstínech a lahvičku s ústní vodou, která má příjemně malé rozměry a je skladná.

Více o sadě

Produkty, které najdete v setu, si můžete pořídit i samostatně. Pokud se ale rozhodněte nakoupit je v balíčku, vyjdou vás o něco výhodněji. Konkrétně zde najdete 14 kusů PAP+ bělících pásek, intenzivní bělící pastu, ústní vodu, která posiluje sklovinu a praktickou odměrku.

Za toto PAP+ Trio zaplatíte něco málo přes 2000 korun.

4. místo

Venira beauty bag

Orientační cena: 1000 Kč

Proč jsem vybrala Beauty bag od Veniry?

Dalším ze setů, který mohu doporučit, je produkt od české značky Venira. Ten je totiž nejen efektivní, ale taky má mimořádně vkusný design, takže ho můžete pořídit i jako nádherný beauty dáreček. A vypíchla bych tady i další přednosti výrobku:

 • Produkty v balíčku mají svěží mátovou příchuť.
 • Zubní pasta od Veniry obsahuje 16 aktivních látek, které eliminují pigmentaci zubů.
 • Bělicí gel dokáže zuby vybělit až o 1,4 odstínu, což mi připadá dost slušné.
 • A ani tento set nijak neohrožuje zdravý stav skloviny.

Více informací

Sada obsahuje bělicí zubní gel (50 ml), bělicí zubní pastu (100 ml) a bělicí ústní vodu (500 ml). Cenově se pak balíček pohybuje okolo 1000 Kč.

5. místo

Whitening Pack

Orientační cena: 3800 Kč

Čím mě zaujal Whitening pack?

Whitening pack mě zaujal hlavně tím, že se jedná o profesionální sadu pro bělení zubů s nezávadným složením, u níž můžete očekávat poměrně rychlý efekt. Ani tyhle produkty neškodí zubní sklovině – neobsahují totiž peroxid či jiné nežádoucí látky. V balíčku najdete LED náustek (2 ks), 6 per s bělicím gelem a 2 bělicí stupnice (abyste mohli objektivně zhodnotit účinky metody).

Další info

V tomto případě si dále můžete vybrat ze tří barev LED podsvícení. A protože sada obsahuje 2 náustky, můžete si ji pořídit výhodně, ve dvojici. Třeba s kamarádkou, s maminkou nebo třeba s partnerem. Cenově vás set vyjde na cca 3800 Kč.

6. místo

miDent Balíček bělících produktů

Orientační cena: 1800 Kč

Proč jsem vybrala bělicí balíček od miDentu?

Další místo mého TOP 10 seznamu obsadil produkt od značky miDent, který vás vyjde na cca 1800 Kč. Tahle sada obsahuje 28 bělících pásků s bělicím efektem, dále pak fialový korektor na zuby, který pomáhá neutralizovat žluté tóny na zubní sklovině. A nakonec bělicí pero s formulí Sensi+ pro odstranění skvrn (s tím, že ani tady ve složení nenajdete nežádoucí peroxid).

Více informací

Tenhle výrobek si mimochodem chválí i zákazníci v recenzích na e-shopu – pro některé je tohle „top strop“, jiné uživatele účinky sady pozitivně překvapily. Jedna slečna dokonce lituje toho, že produkt neobjevila dříve, protože jí hodně pomáhá. Zdá se tedy, že efekt tyhle přípravky skutečně mají.

7. místo

BLANX White Shock Bělicí kúra s LED aktivátorem

Orientační cena: 400 Kč

Z jakých důvodů jsem zvolila bělicí kúru od značky Blanx?

Bělicí kúru Blanx jsem vybrala z toho důvodu, že se jedná o cenově přijatelné řešení (za sadu zaplatíte cca 400 Kč). A funguje to tak, že si zuby 3× za den vyčistíte speciálním přípravkem (BlanX Shock Power) s obsahem aktivní látky označované jako ActilX, poté vložíte do úst LED aktivátor a alespoň minutu ho necháte působit. (Pro ještě lepší výsledky ho jednou za týden můžete nechat na zubech po dobu deseti minut).

Dále o produktu

Balení obsahuje 50 ml kúry a LED aktivátor. Při pravidelném používání se můžete těšit na přirozeně bílý úsměv.

8. místo

WHITE PEARL Bělící proužky na zuby s aktivním uhlíkem Charcoal

Orientační cena: 380 Kč

Čím mě zaujaly bělicí proužky White Pearl?

Pokud je vám pohodlné bělení zubů pomocí proužků, můžete také sáhnout po produktu od značky White Pearl. Tyhle pásky obsahují aktivní uhlí a fungují tak, že do sebe natáhnou nečistoty, včetně zabarvujících částeček. Díky tomu jsou pak zuby bělejší a lesklejší, navíc k bělení dochází velmi šetrně. Bonusem rovněž je, že v produktu figuruje mimo jiné kokosový olej, který pomáhá jako prevence proti zubnímu kazu. Ani tyto pásky neobsahují peroxid.

Jak se tyhle proužky používají?

Proužky vyjměte z obalu, aplikujte na zuby a nechte působit 30 až 45 minut. Poté je sejměte.

28 proužků v jednom balení pořídíte za cca 380 Kč.

9. místo

Blight Smile Světelná sada pro bělení zubů

Orientační cena: 1300 Kč

Proč jsem vybrala Světelnou sadu pro bělení zubů Blight Smile?

Za vyzkoušení stojí také bezpečná sada Blight Smile, která je účinná a jednoduchá na použití. Můžete díky ní docílit bílého úsměvu za pouhých 10 minut denně, aniž byste dávali všanc zdraví zubní skloviny nebo dásní. Bělení je v tomto případě dosaženo pomocí modrého a červeného světla:

 • Modré světlo v kombinaci s gelem bělí zuby na povrchu.
 • Červené světlo se stará o zdravý stav skloviny, dentinu, dásní a ústní mikroflóry. Zároveň pomáhá eliminovat bakterie způsobující žloutnutí zubů „zevnitř“ (i to totiž bývá příčinou méně atraktivních zubních odstínů)

Tato sada vás vyjde na cca 1300 Kč.

10. místo

White Pearl System PAP Whitening

Orientační cena: 1000 Kč

Čím mě oslovil White Pearl System PAP Whitening?

A na úplný závěr mám pro vás tip na produkt od značky White Pearl (už o ní byla řeč výše). Tentokrát jde o set na profesionální čištění zubů s PAP formulí, který vybělí zažloutlé zuby od vína, kávy nebo třeba čaje, a to bez rizika poškození skloviny. Naopak – jedná se o metodu, která zubní zdraví posiluje a slouží jako prevence proti vzniku kazu či paradentózy.

Součástí balíčku je stomatologický gel odbarvující pigmenty, které se na zubech usadily, a nasazovací aplikátor (díky němu jsou zuby běleny stejnoměrně, bez ohledu na jejich individuální tvar). 

Tento set se cenově pohybuje okolo 1000 Kč.

Závěrem

Bílý úsměv chceme všichni. Vypadá krásně, zdravě a je to skvělá osobní vizitka. Proto není od věci mu jít naproti – třeba pomocí přírodní sady Brillantcoco s kokosovým olejem a černým uhlím, účinným bělicím setem DayNight s LED kartáčkem nebo s bělicí sadou PAP+ TRIO s balicími pásky, pastou a ústní vodou. A na závěr jedno doporučení – nezapomeňte se v průběhu bělení vyhýbat „nevhodným“ nápojům a potravinám, které by mohly vaše snažení zmařit (borůvkám, kávě, červenému vínu a tak podobně).[4] Ať vám tu zkrášlovací proceduru nic podobného nepokazí!

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[5] Wikipedie (CZ): Bělení zubů

[6] Wikiskripta (CZ): Bělení zubů

[7] Healthline (ENG): What to Know About Zoom Teeth Whitening

[8] Healthline (ENG): How to Naturally Whiten Your Teeth at Home

[9] PubMed Central (ENG): A review on natural teeth whitening

[10] PubMed Central (ENG): A randomized clinical trial comparing at-home and in-office tooth whitening techniques: A nine-month follow-up

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »