10 nejlepších sheet masek (textilní a hydrogelové)

Jak funguje hydrogelová maska a textilní maska na obličej? Proč se jim říká sheet masky? Výběr těch nejlepších plátýnkových masek a tipy.

TOP  1. místo

Rodial Vit C Cellulose Sheet Mask

Orientační cena: 1300 Kč (4 ks)

Rozjasňující plátýnková maska s vitaminem C. Inovativní technologie masky pleť hydratuje, revitalizuje, omlazuje a obnovuje v jediném kroku.

2. místo

Rodial Pink Diamond Lifting Mask

Orientační cena: 1100 Kč (4 ks)

Liftingová plátýnková maska hýčká, rozmazluje a zkrášluje pokožku obličeje. Obsahuje diamantový prášek a aktivní látky, které pleť vyhlazují a dodávají ji přirozený jas. 

3. místo

Rodial Bee Venom
maska na oči

Orientační cena: 900 Kč (4 ks)

Hydrogelová maska na oční okolí s liftingovým účinkem v podobě zlatých polštářků, které příjemně chladí. Maska mírní otoky a dodává očím svěží odpočatý vzhled. 

Deset nejlepších hydrogelových a textilních pleťových masek

Znáte ten pocit – je víkend, nic nemusíte, máte čas jen pro sebe. Tak přesně tohle je ideální chvíle nechat se hýčkat. Zabalit se do pohodlného županu, usadit se s hrnkem čaje k oblíbenému seriálu a nechat se zkrášlovat luxusní pleťovou maskou.

Co to je maska na obličej?

Maska na obličej je oblíbeným typem kosmetické procedury, při němž dochází k ošetření pleti v oblasti obličeje (potažmo krku). Pleťová maska se zpravidla nanáší na celý obličej (s výjimkou očí a ústního otvoru) a jejím výsledkem je dokonale čistá, vyživená a hydratovaná pleť.

Masky mohou být děleny podle několika různých kritérií. Z hlediska obsažených látek je rozdělujeme na chemické a přírodní, z pohledu „účelu“ na čisticí, hydratační, liftingové a regenerační. Pro nás je ale pro tuto chvíli nejdůležitější rozdělení masek dle způsobu jejich aplikace.

Dělení pleťových masek podle způsobu aplikace

Tohle je trochu nicneříkající označení. Nicméně „klasickými“ maskami se v zásadě myslí omyvatelná maska s krémovou konzistencí, často připomínající pastu nebo hutnější krém. Tyto masky se zpravidla nechávají působit po dobu deseti až patnácti minut a po zaschnutí je bez problému očistíte vodou.

Slupovací maska má konzistenci gelu. Ten po nanesení na obličej ztuhne a vytvoří (většinou průhledný) povlak, který pak z pleti musíte sloupnout.

Dalším typem jsou masky jílové, které se často prodávají ve formě sypkého prášku. Ten je potřeba smíchat s vodou (nebo s květinovou vodou, to už záleží na vás) a vzniklou „kaši“ pak rovnoměrně rozetřít na vyčištěnou pleť. Jílových masek je celá řada (bílý jíl, zelený jíl, červený jíl, růžový jíl…), takže i tady je z čeho vybírat.

A nakonec tu máme tzv. sheet masky – jednorázovky, které obsahují jednak hydratační esenci a jednak další přísady, které pomáhají dostat pleť „do formy“. Sheet maska je v podstatě látkou s otvory pro oči a ústa, kterou napasujete na obličej a pak už jen čekáte, až splní svůj úkol. Speciální variantou sheet masky je pak taková, která se přikládá pouze na rty nebo na oční okolí.

Sheet masky jsou dále dvojího druhu: textilní (těm se rovněž říká plátýnkové) a hydrogelové.

Plátýnkové vs. hydrogelové sheet masky

Rozdíl mezi hydrogelovými a plátýnkovými maskami spočívá v tom, že plátýnkové (tj. textilní) masky obsahují textilní složku, kdežto hydrogelové masky se obejdou bez ní.

Plátýnková maska je tedy textilní látkou (často vyráběnou z mikrovlákna) namočenou v hydratační esenci. Její efekt  je okamžitý a maximálně účinný. Především z toho důvodu, že maska po aplikaci na obličej brání odpařování vody z pokožky.

Hydrogelové masky fungují na podobném principu, jen neobsahují zmíněné plátýnko. Z hlediska struktury vlastně přikládáte na obličej gelový materiál, který v sobě drží velké množství hydratační esence. Důležité je zmínit, že závod o větší intenzitu procedury hydrogelová maska se svým textilním protějškem vyhrává. Z hlediska plývání se zdroji jde také o trošinku přívětivější variantu (neprodukujete odpad), na druhou stranu se s hydrogelovou maskou hůře manipuluje.

Pleť, krása a zdraví je věčné téma (nejen) žen. Všichni chceme být mladí, krásní a zdraví. Můžeme tomu napomoct tak, že se o sebe budeme hezky starat. Jak úspěšně poznat své tělo a lépe se starat o pleť vám napoví spousta článků. Výběr na toto téma naleznete zde: 

Benefity sheet masek oproti maskám klasickým

Jednoznačným benefitem sheet masek oproti těm „klasickým“ je tedy jejich účinnost. Jak je uvedeno výše – sheet masky zabraňují vypařování vody z pleti, čímž zajišťují její hlubší hydrataci, potažmo lepší vstřebávání účinných látek.

Kromě hydratační látky (tou je většinou voda, butylene glycol či glycerin) sheet masky obsahují také další blahodárné složky. Některé produkty obsahují med, tea tree olej, šnečí sekret, kyselinu hyaluronovou, retinol… a to není zdaleka všechno.

Jak si vybrat sheet masku na míru?

Pokud se rozhlížíte po sheet masce, rozhodujte se především podle přídavných ingrediencí. Všechny masky tohoto typu jsou hydratačními bombami, takže je třeba zaměřit se na „to ostatní“. Ze všeho nejdřív tedy zvažte, jaký by měl být výsledek procedury. Regenerace? Pomoc aknózní pleti? Zpevnění? Anti-age „injekce“? Vybírejte zkrátka podle svých aktuálních potřeb.

Tip: Jak si vyrobit si vlastní textilní masku?

Pokud jste kreativní duše a je vám vlastní přístup DIY, můžete si textilní masku „spíchnout“ podomácku.

  • Vhodnou textilii (bavlněné tričko, které už nenosíte, nebo třeba kapesník – vše pochopitelně důkladně vyprané a čisté).
  • Vyživovací „roztok“ dle individuálních potřeb. Vhodnými ingrediencemi mohou být například éterické oleje, květové vody, med, mléko, ale třeba i ovesné vločky, nebo nastrouhané okurky.

Z vybraného kusu látky vystřihněte ovál velikosti vašeho obličeje s otvory na oči a ústa. Poté si připravte esenci dle vlastního výběru. Do tekutiny namočte připravenou textilii a nechte ji pořádně nasáknout. Dále bude třeba látku vyždímat, aby z ní necrčela voda. Pak ji můžete přiložit na obličej a nechat působit.

1. místo

Rodial Vit C Cellulose Sheet Mask

Orientační cena za balíček 4 kusů: 1300 Kč

Textilní maska od značky Rodial Cellulose Sheet Mask pleť perfektně rozjasní a obnoví. Plátýnko z biocelulózy totiž obsahuje intenzivně vyživující látky – enormní množství vitamínu C, kyselinu hyaluronovou, výtažky ze zeleného čaje a niacinamid.

Dohromady jde o velmi silnou armádu aktivních složek bojujících za zdravý vzhled pleti. Vitamín C ji sjednotí a rozjasní, navíc pomůže s redukcí nepříjemných pigmentových skvrn. Zelený čaj je silným antioxidantem, který má zklidňující efekt. Niacinamid přispěje omlazujícími účinky. A novodobý hit jménem kyselina hyaluronová se postará o dokonalou hydrataci a zmírnění viditelnosti vrásek.

Po použití této masky bude vaše pleť sjednocená, zklidněná, plně hydratovaná a nabitá energií. Po proceduře budete zkrátka zářit.

Maska je vhodná pro všechny typy pleti, pro muže i ženy a pro všechny věkové kategorie. Za 4 ks zaplatíte cca 1290 Kč, ale dá se koupit i jeden kus za zhruba 400 Kč.

2. místo

Rodial Pink Diamond Lifting Mask

Orientační cena za balíček 4 kusů: 1100 Kč

Čeká vás důležitá schůzka, na které prostě potřebujete vypadat skvěle? V tom případě by se mohla hodit textilní maska s liftingovým účinkem od značky Rodial. Ultratenké plátno z biocelulózy pleť okamžitě rozjasní a připraví na každou výjimečnou událost.

Maska Pink Diamond obsahuje vitamín C a vodu z růžového grapefruitu (ty se společně postarají o sjednocení pleti), rostlinné peptidy se zpevňujícími účinky, vyhlazující látku z pšeničného proteinu, tzv. Skin Tightener. A kromě toho se její složení pyšní královsky luxusní ingrediencí v podobě skutečného diamantového prášku, který rozptyluje paprsky světla dopadající na pokožku, čímž rozostří nedokonalosti pleti a opticky ji zdokonalí.

Maska vydrží na pleti až 30 minut a po jejím použití bude pleť perfektně hydratovaná, vyživená, krásně jemná a pružná.

Za 4 ks zaplatíte cca 1100 Kč, ale dá se koupit i jeden kus za zhruba 300 Kč.

3. místo

Rodial Bee Venom maska na oči

Orientační cena za balíček 4 kusů: 900 Kč

Hydrogelová maska Bee Venom, taktéž od značky Rodial, je určena na oční okolí, které patřičně vyhladí a osvěží. Její zlaté polštářky příjemně zchladí pokožku, navíc mají zklidňující efekt. Po použití masky oční okolí doslova „prohlédne“ a bude působit odpočatě.

Maska obsahuje extrakty rostlinného původu, Eyeliss™ a rozjasňující vitamín C, který redukuje pigmentové skvrny a pomáhá bojovat proti stárnutí pleti. Mimoto pak ve složení výrobku najdete peptid ze včelího jedu pocházejícího z farem na Novém Zélandu. Tento peptid nese název melitin a má silnou schopnost redukovat drobné vrásky. Jeho účinky tedy oceníte především tehdy, má-li být výsledkem zkrášlující procedury mladistvější vzhled. 

Buďte však opatrní a zamezte styku masky s očima. Ideální doba působení masky se pohybuje od deseti do patnácti minut. Za 1 ks zaplatíte cca 260 Kč, za balení 4 kusů cca 900 korun.

4. místo

Dizao Hydrogelová maska na rty

Orientační cena: 1200 Kč

Pokud byste měli zálusk na hodně luxusní zážitek, vyzkoušejte hydrogelovou masku na rty od značky Dizao. Tenhle produkt maximálně hydratuje a hloubkově vyživuje. Po aplikaci procedury se vaše rty stanou jemnějšími na dotek, smyslnějšími a vůbec budou vypadat božsky. Kromě rtů jako takových se maska rovněž postará o jejich okolí – především pomůže redukovat vrásky v blízkosti úst.

Pro maximální efekt masku aplikujte dvakrát až třikrát týdně, a to po dobu od 20 do 30 minut. Cena za kus je cca 1200 Kč.

5. místo

Omlazující BIO fleecová maska na pleť Master

Orientační cena: 1530 Kč

Omlazující pleťová maska Juvena MasterCare Express Firming & Smoothing je určena především pro ošetření zralé pleti. Tenhle zlatý pytlíček skutečně ukrývá jakýsi textilní elixír mládí, který pomáhá redukovat vrásky, vypíná pokožku a zanechává ji krásně vyhlazenou. Navíc pleť důkladně hydratuje.

Produkt od značky Juvena je vyroben z velmi jemného bio fleecu, který je napuštěn efektivním mixem látek vyhlazujících pleť. Konkrétně tedy jde o výtažek z řeřichy, kofein a blahodárnou kyselinu hyaluronovou. Masku je důležité přikládat na vyčištěnou pleť a nechat ji působit po dobu deseti až dvaceti minut. A nejlepších výsledků docílíte, pokud ji budete používat na týdenní bázi.

Cena se pohybuje kolem 1530 Kč za 5 kusů této masky.

6. místo

Živý přírodní kolagen Nano Gold Facial Mask

Orientační cena: 1100 Kč

Nano Gold Facial Mask od značky Inventia je doslova omlazující bombou na poli moderní kosmetiky. Za silné regenerační účinky produkt vděčí kolagenu, elastinu, vitamínu B3, kyselině hyaluronové a extraktu z Aloe, která je bohatá především na vitamín E se silnými antioxidačními účinky. Kromě všech výše uvedených složek také maska značky Inventia obsahuje zlato – ingredienci s puncem luxusu – díky němuž vaše pleť doslova zazáří mládím.

Maska Nano Gold Facial Mask má dále dlouhotrvající hydratační účinek, regeneruje pokožku, pomáhá zmírnit viditelnost vrásek, činí pokožku pevnou a obnovuje její elasticitu. 

Po aplikaci nechte masku působit po dobu alespoň patnácti minut. Můžete ji používat i dvakrát či třikrát týdně. Koupě balíčku se třemi kusy masky vás vyjde na cca 1100 Kč.

7. místo

The Ritual Of Namasté Pleťová maska Hydrating

Orientační cena: 290 Kč

Textilní pleťová maska od značky Rituals, pojmenovaná po indicku „The Ritual Of Namasté“, stojí především na blahodárných vlastnostech kyseliny hyaluronové a aloe vera. Dvojici látek, po jejíž aplikaci zůstane pleť hedvábně jemná, regenerovaná a zářivá.

Samozřejmostí této masky je hloubková hydratace a zklidnění. Navíc má příjemně osvěžující efekt. Dále pak působí příznivě na pružnost a pevnost pokožky. Dobrou zprávou je, že produkty nejsou testovány na zvířatech a mají čistě veganské složení.

Pleťovou masku vždy nanášejte na očistěnou a suchou pleť, poté nechte působit po dobu 15 – 20 minut. Po sejmutí zbytek séra vmasírujte do pokožky. Za jeden kus zaplatíte zhruba 290 Kč.

8. místo

Hydrogelová maska vypínací a zpevňující Seeds

Orientační cena: 280 Kč

Orientálně laděný sáček ukrývá vysoce kvalitní hydrogenovou masku od korejské značky s přírodní kosmetikou Whamisa. Jde o produkt, který pleť krásně zpevní a vypne. Při kontaktu pleti s maskou dochází k mírnému tání hydrogelu, což ale vůbec nevadí. Naopak – změna skupenství v tomto případě přispívá k lepšímu vstřebávání aktivních látek do kůže.

Složení masky je poměrně originální. Najdete zde například adenosin, který zvyšuje produkci kolagenu a redukuje vrásky. Antibakteriálními složkami jsou pak výtažky z rostlin (touleň srdčitá a pačule obecná).

Ani kosmetika od značky Whamisha není testována na zvířatech a konkrétně tahle hydrogenová maska je navíc bezpečně rozložitelná, takže nezatěžuje životní prostředí.

Cena se pohybuje okolo 280 Kč za kus.

9. místo

Hydrogelová maska s extraktem ze šneku

Orientační cena: 200 Kč

Extrakt ze šnečího slizu. Pokud vám to zní nevábně, pokuste se odhodit své předsudky a seznamte se s produktem od značky Holika Holika, jehož klíčovou složkou je právě hlemýždí extrakt. Už dlouho se ví, že jde o látku, která prospívá, zejména pak pleti se sklonem k akné.

Používání této hydrogenové masky tedy pomáhá problematické pokožce, jíž navrací pružnost, posiluje obrannou bariéru pleti vůči vnějším vlivům, vyrovnává její tón a kromě toho úžasně hydratuje. Dalším benefitem jsou pak regenerační vlastnosti produktu.

Sečteno a podtrženo – šneků se není proč bát. A ani jejich slizu, který je vlastně fajn. Také tuto masku aplikujte na vyčištěnou pleť.

Cena za kus je cca 200 Kč.

10. místo

Noční zklidňující pleťová maska Pig collagen

Orientační cena: 200 Kč

A když už jsme u těch zvířátek, tato maska, taktéž od značky Holika Holika, s hravým designem a dvěma čuníky na obalu také stojí za zmínku. Při pohledu na tenhle pytlíček byste nehádali, že se v něm ukrývá kosmetický výrobek. Spíš byste asi vsadili na nějaké bonbony, cukrovou vatu nebo tak něco. No a ne. Je to noční maska na obličej, kterou výrobce pojmenoval Pig collagen.

Tahle pleťová maska zklidňuje pleť a kolagen v ní obsažený zajišťuje anti-age efekt. Po jejím použití bude pleť hezky vyživená, hydratovaná, pružná a zregenerovaná. Masku je třeba nechat působit po dobu dvaceti až třiceti minut.

A cena za kus? Tak ta se pohybuje okolo 200 Kč.

Závěrem

Navzdory doporučením některých výrobců je asi jasné, že ne každý si může dovolit jednu nebo dvě sheet masky týdně. Jejich ceny se přece jen pohybují výše, než je běžné. Nicméně! Proč si ji jednou za čas nedopřát? Alespoň někdy si tuhle příjemnou extra péči určitě zasloužíme.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Pleťová maska

[2] Wikipedie (CZ): Kosmetika

[3] Healthline (ENG): Glow from Head to Toe: 5 Genius Ways to Use Sheet Mask Leftovers

[4] Healthline (ENG): When Is the Best Time to Apply a Face Mask?

[5] PubMed Central (ENG): Skin care and rejuvenation by cosmeceutical facial mask

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme.