10 nejlepších sheet masek (textilní a hydrogelové)

Shrnutí: Jak funguje hydrogelová maska a textilní maska na obličej? A která stojí za vyzkoušení? Výběr těch nejlepších jsem pro vás připravila v tomto článku:

  1. místo má Rodial Vit C Cellulose. Rozjasňující a hydratační sheet maska pro všechny typy pleti i věkové kategorie.
  2. místo získala maska Rodial Pink Diamond s rozjasňujícím a liftingovým efektem. Rovněž pro jakýkoliv typ pleti.
  3. příčku jsem dala laSaponaria Wondermask, což je přírodní maska, která působí proti známkám stárnutí.

Čtěte dále:

Vše o pleťových maskách – jaké typy existují? A proč se těm plátýnkovým a hydrogelovým říká sheet masky? Jak si takovou masku vybrat a nebo připravit doma ve stylu DIY.

TOP  1. místo

Rodial Vit C Cellulose Sheet Mask

Orientační cena: 1030 Kč (4 ks)
Proč 1. místo?

Protože jde o velice intenzivní masku, která dodá pleti obrovské množství vitaminu C, kyselinu kyselinu hyaluronovou, výtažky ze zeleného čaje a niacinamid. A to všechno jsou látky, které pokožce dopřejí okamžitou regenerační a rozjasňující vzpruhu.

2. místo

Rodial Pink Diamond Lifting Mask

Orientační cena: 900 Kč (4 ks)
Proč 2. místo?

Protože tahle maska vás za 30 minut připraví na každou událost – pleť rozjasní, zpevní, vyhladí, dodá jí živiny a díky obsahu diamantového prášku rozostří nedokonalosti. Je dokonalým pomocníkem ve chvílích, kdy potřebujete vypadat božsky, a to hned!

3. místo

Pleťová maska proti stárnutí Wondermask

Orientační cena: 110 Kč
Proč 3. místo?

Protože se jedná o skvělou masku s anti-age efektem, která je navíc vyrobena z přírodních složek. Obsahuje mimo jiné extrakt z tamarindu, kyselinu hyaluronovou či granátové jablko. Bonusem společnosti laSaponaria je také zdravý přístup k ekologii.

Deset nejlepších hydrogelových a textilních pleťových masek

Znáte ten pocit – je víkend, nic nemusíte, máte čas jen pro sebe. Tak přesně tohle je ideální chvíle nechat se hýčkat. Zabalit se do pohodlného županu, usadit se s hrnkem čaje k oblíbenému seriálu a nechat se zkrášlovat luxusní pleťovou maskou.

Co to je maska na obličej?

Maska na obličej je oblíbeným typem kosmetické procedury, při němž dochází k ošetření pleti v oblasti obličeje (potažmo krku). Pleťová maska se zpravidla nanáší na celý obličej (s výjimkou očí a ústního otvoru) a jejím výsledkem je dokonale čistá, vyživená a hydratovaná pleť.

  • Masky mohou být děleny podle několika různých kritérií. Z hlediska obsažených látek je rozdělujeme na chemické a přírodní, z pohledu „účelu“ na čisticí, hydratační, liftingové a regenerační. Pro nás je ale pro tuto chvíli nejdůležitější rozdělení masek dle způsobu jejich aplikace.

Dělení pleťových masek podle způsobu aplikace

Tohle je trochu nicneříkající označení. Nicméně „klasickými“ maskami se v zásadě myslí omyvatelná maska s krémovou konzistencí, často připomínající pastu nebo hutnější krém. Tyto masky se zpravidla nechávají působit po dobu deseti až patnácti minut a po zaschnutí je bez problému očistíte vodou.

Slupovací maska má konzistenci gelu. Ten po nanesení na obličej ztuhne a vytvoří (většinou průhledný) povlak, který pak z pleti musíte sloupnout.

Dalším typem jsou masky jílové, které se často prodávají ve formě sypkého prášku. Ten je potřeba smíchat s vodou (nebo s květinovou vodou, to už záleží na vás) a vzniklou „kaši“ pak rovnoměrně rozetřít na vyčištěnou pleť. Jílových masek je celá řada (bílý jíl, zelený jíl, červený jíl, růžový jíl…), takže i tady je z čeho vybírat.

A nakonec tu máme tzv. sheet masky – jednorázovky, které obsahují jednak hydratační esenci a jednak další přísady, které pomáhají dostat pleť „do formy“. Sheet maska je v podstatě látkou s otvory pro oči a ústa, kterou napasujete na obličej a pak už jen čekáte, až splní svůj úkol. Speciální variantou sheet masky je pak taková, která se přikládá pouze na rty nebo na oční okolí.

Sheet masky jsou dále dvojího druhu: textilní (těm se rovněž říká plátýnkové) a hydrogelové.

Plátýnkové vs. hydrogelové sheet masky

Rozdíl mezi hydrogelovými a plátýnkovými maskami spočívá v tom, že plátýnkové (tj. textilní) masky obsahují textilní složku, kdežto hydrogelové masky se obejdou bez ní.

  • Plátýnková maska je tedy textilní látkou (často vyráběnou z mikrovlákna) namočenou v hydratační esenci. Její efekt  je okamžitý a maximálně účinný. Především z toho důvodu, že maska po aplikaci na obličej brání odpařování vody z pokožky.
  • Hydrogelové masky fungují na podobném principu, jen neobsahují zmíněné plátýnko. Z hlediska struktury vlastně přikládáte na obličej gelový materiál, který v sobě drží velké množství hydratační esence. Důležité je zmínit, že závod o větší intenzitu procedury hydrogelová maska se svým textilním protějškem vyhrává. Z hlediska plývání se zdroji jde také o trošinku přívětivější variantu (neprodukujete odpad), na druhou stranu se s hydrogelovou maskou hůře manipuluje.

Pleť, krása a zdraví je věčné téma (nejen) žen. Všichni chceme být mladí, krásní a zdraví. Můžeme tomu napomoct tak, že se o sebe budeme hezky starat. Jak úspěšně poznat své tělo a lépe se starat o pleť vám napoví spousta článků. Výběr na toto téma naleznete zde: 

Benefity sheet masek oproti maskám klasickým

Jednoznačným benefitem sheet masek oproti těm „klasickým“ je tedy jejich účinnost. Jak je uvedeno výše – sheet masky zabraňují vypařování vody z pleti, čímž zajišťují její hlubší hydrataci, potažmo lepší vstřebávání účinných látek.

Kromě hydratační látky (tou je většinou voda, butylene glycol či glycerin) sheet masky obsahují také další blahodárné složky. Některé produkty obsahují med, tea tree olej, šnečí sekret, kyselinu hyaluronovou, retinol… a to není zdaleka všechno.

Jak si vybrat sheet masku na míru?

Pokud se rozhlížíte po sheet masce, rozhodujte se především podle přídavných ingrediencí. Všechny masky tohoto typu jsou hydratačními bombami, takže je třeba zaměřit se na „to ostatní“. Ze všeho nejdřív tedy zvažte, jaký by měl být výsledek procedury. Regenerace? Pomoc aknózní pleti? Zpevnění? Anti-age „injekce“? Vybírejte zkrátka podle svých aktuálních potřeb.

Tip: Jak si vyrobit si vlastní textilní masku?

Pokud jste kreativní duše a je vám vlastní přístup DIY, můžete si textilní masku „spíchnout“ podomácku.

  • Vhodnou textilii (bavlněné tričko, které už nenosíte, nebo třeba kapesník – vše pochopitelně důkladně vyprané a čisté).
  • Vyživovací „roztok“ dle individuálních potřeb. Vhodnými ingrediencemi mohou být například éterické oleje, květové vody, med, mléko, ale třeba i ovesné vločky, nebo nastrouhané okurky.

Z vybraného kusu látky vystřihněte ovál velikosti vašeho obličeje s otvory na oči a ústa. Poté si připravte esenci dle vlastního výběru. Do tekutiny namočte připravenou textilii a nechte ji pořádně nasáknout. Dále bude třeba látku vyždímat, aby z ní necrčela voda. Pak ji můžete přiložit na obličej a nechat působit.

1. místo

Rodial Vit C Cellulose Sheet Mask

Intenzivní maska s náloží vitamínu C, s kyselinou hyaluronovou, zeleným čajem a niacinamidem.

Orientační cena za balíček 4 kusů: 1300 Kč

Proč je Vit C Cellulose Sheet Mask od značky Rodial na 1. místě?

První místo jsem věnovala textilní masce od značky Rodial Cellulose Sheet Mask, která pleť především perfektně rozjasní a obnoví. Plátýnko z biocelulózy totiž obsahuje intenzivně vyživující látky – enormní množství vitamínu C, kyselinu hyaluronovou, výtažky ze zeleného čaje a niacinamid.

Dohromady jde o velice silnou armádu aktivních složek bojujících za zdravý vzhled pleti. Vitamín C ji sjednotí a rozjasní, navíc pomůže s redukcí nepříjemných pigmentových skvrn. Zelený čaj je silným antioxidantem, který má zklidňující efekt. Niacinamid přispěje omlazujícími účinky. A novodobý hit jménem kyselina hyaluronová se postará o dokonalou hydrataci a zmírnění viditelnosti vrásek.

Uživatelské recenze

Tato maska má rozhodně kladná hodnocení, například na Amazonu získala skoro pět hvězdiček z pěti. A to myslím vůbec není špatné. A na stránkách výrobce rodial.com se pak objevuje vícero pozitivních zkušeností s hydratačními účinky výrobku.

Více informací

Po použití masky bude vaše pleť každopádně sjednocená, zklidněná, plně hydratovaná a nabitá energií. Budete zkrátka zářit!

Produkt je vhodný pro všechny typy pleti, pro muže i ženy a pro všechny věkové kategorie. 

Za 4 ks zaplatíte cca 1030 Kč, ale dá se koupit i jeden kus za zhruba 330 Kč.

2. místo

Rodial Pink Diamond Lifting Mask

Plátýnková maska s vitamínem C, rostlinnými peptidy, extraktem z pšeničného proteinu a diamantovým práškem.

Orientační cena za balíček 4 kusů: 900 Kč

Proč je Pink Diamond Lifting Mask na 2. místě?

Na druhou příčku jsem umístila Pink Diamond Lifting Mask (rovněž od Rodialu), protože se bude skvěle hodit ve chvíli, kdy se chystáte na událost, na které potřebujete vypadat naprosto dokonale. Textilní maska s liftingovým účinkem je vyrobena z biocelulózového plátna a pleť okamžitě rozjasní a perfektně připraví.

Maska Pink Diamond obsahuje vitamín C a vodu z růžového grapefruitu (ty se společně postarají o sjednocení pleti), rostlinné peptidy se zpevňujícími účinky, vyhlazující látku z pšeničného proteinu, tzv. Skin Tightener.

Uživatelské recenze

Také diamantová maska si na Amazonu stojí velice dobře, aktuálně se drží mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. Zákazníci ji skutečně hodně chválí – produkt podle nich splňuje očekávání a jejich pokožka je dle komentářů krásně hebká.

Další informace

Kromě složek uvedených výše se složení této masky pyšní královsky luxusní ingrediencí v podobě skutečného diamantového prášku, který rozptyluje paprsky světla dopadající na pokožku. Tím rozostří nedokonalosti pleti a opticky ji zdokonalí.

Maska vydrží na pleti až 30 minut a po jejím použití bude pleť hydratovaná, vyživená, krásně jemná a pružná.

Za 4 ks zaplatíte cca 900 Kč, ale dá se koupit i jeden kus za zhruba 230 Kč.

3. místo

laSaponaria Pleťová maska proti stárnutí Wondermask

Přírodní maska s omlazujícím efektem od uvědomělé italské značky.

Orientační cena: 101 Kč

Proč je Wondermask od značky laSaponaria na 3. místě?

Třetí místo jsem se rozhodla věnovat masce od značky laSaponaria se superschopností chránit zralou pokožku před známkami času. V této masce najdete oživující fytokomplexy, vyživující biokomplex, tamarind, argan, kyselinu hyaluronovou, fytoretinol a granátové jablko – a to už je skutečně slušný zástup bojovníků za mladistvý vzhled. 

Navíc rozhodně musím ocenit, že je tento výrobek 100% přírodní. To je vždycky plus.

Uživatelské recenze

Na Heurece má tato maska okolo 100 % a vysoké skóre si drží i na stránkách ecco-verde.com. Tam se mimo jiné píše, že maska zajišťuje okamžitý stahovací efekt a vrásky dokáže do značné míry odstranit. A i když se to prý po čase „vrátí do normálu“, takové omlazující kouzlo by v určitých chvílích rozhodně mohlo přijít vhod. Na těchto stránkách jsem se také dočetla, že je pleť po aplikaci jemná, hydratovaná a svěží.

Dále o produktu

O značce laSaponaria by také bylo záhodno říct, že její produkty jsou vyrobeny z lokálních surovin, že podporuje malé farmáře, sociální projekty, ekologii (jejich obalové materiály jsou z velké části recyklovatelné) a že se tady vše nechává vyrábět ručně.

A kromě toho výrobky od značky laSaponaria moc hezky voní.

Cenově vás produkt vás vyjde na cca 110 Kč.

4. místo

Rodial Bee Venom maska na oči

Orientační cena za balíček 4 kusů: 700 Kč

Proč jsem vybrala hydrogelovou masku na oči Bee Venom?

Protože tahle maska, taktéž od značky Rodial, je určena na oční okolí, které patřičně vyhladí a osvěží. Její zlaté polštářky příjemně zchladí pokožku, navíc mají zklidňující efekt. Po použití masky oční okolí doslova „prohlédne“ a bude působit odpočatě.

Maska obsahuje extrakty rostlinného původu, Eyeliss™ a rozjasňující vitamín C, který redukuje pigmentové skvrny a pomáhá bojovat proti stárnutí pleti. Mimoto pak ve složení výrobku najdete peptid ze včelího jedu pocházejícího z farem na Novém Zélandu. Tento peptid nese název melitin a má silnou schopnost redukovat drobné vrásky. Jeho účinky tedy oceníte především tehdy, má-li být výsledkem zkrášlující procedury mladistvější vzhled. 

Buďte však opatrní a zamezte styku masky s očima. Ideální doba působení masky se pohybuje od deseti do patnácti minut. Za 1 ks zaplatíte cca 200 Kč, za balení 4 kusů cca 700 korun.

5. místo

Dizao Hydrogelová maska na rty

Orientační cena: 1150 Kč

Čím mě zaujala hydrogelová maska na rty od Dizao?

Pokud byste měli zálusk na hodně luxusní zážitek, vyzkoušejte hydrogelovou masku na rty od značky Dizao. Tenhle produkt maximálně hydratuje a hloubkově vyživuje. Po aplikaci procedury se vaše rty stanou jemnějšími na dotek, smyslnějšími a vůbec budou vypadat božsky. Kromě rtů jako takových se maska rovněž postará o jejich okolí – především pomůže redukovat vrásky v blízkosti úst.

Pro maximální efekt masku aplikujte dvakrát až třikrát týdně, a to po dobu od 20 do 30 minut. Cena za kus je cca 1150 Kč.

6. místo

Živý přírodní kolagen Nano Gold Facial Mask

Orientační cena: 1100 Kč

Proč jsem vybrala zlatou masku s živým kolagenem od značky Kolagen Inventia?

Nano Gold Facial Mask od značky Inventia je doslova omlazující bombou na poli moderní kosmetiky. Za silné regenerační účinky produkt vděčí kolagenu, elastinu, vitamínu B3, kyselině hyaluronové a extraktu z Aloe, která je bohatá především na vitamín E se silnými antioxidačními účinky. Kromě všech výše uvedených složek také maska značky Inventia obsahuje zlato – ingredienci s puncem luxusu – díky němuž vaše pleť doslova zazáří mládím.

Maska Nano Gold Facial Mask má dále dlouhotrvající hydratační účinek, regeneruje pokožku, pomáhá zmírnit viditelnost vrásek, činí pokožku pevnou a obnovuje její elasticitu. 

Po aplikaci nechte masku působit po dobu alespoň patnácti minut. Můžete ji používat i dvakrát či třikrát týdně. Koupě balíčku se třemi kusy masky vás vyjde na cca 1100 Kč.

7. místo

SEFIROS Pleťová maska s minerály z Mrtvého moře Gold Mask

Orientační cena: 200 Kč

Z jakých důvodů jsem vybrala také zlatou masku od SEFIROS?

Zlatá pleťová maska s minerály z Mrtvého moře je určena především pro ošetření zralé pleti. Tenhle bílo-zlatý pytlíček skutečně ukrývá jakýsi textilní elixír mládí, který zanechává pleť krásně vyhlazenou. A navíc jí dodává zářivý a odpočatý vzhled.

Produkt od značky SEFIROS je vyroben z velmi jemného materiálu, který je napuštěn efektivním mixem látek vyhlazujících pleť. Konkrétně tedy jde o minerály z Mrtvého moře a organickou Liftingovou složku. Masku je důležité přikládat na vyčištěnou pleť a nechat ji působit po dobu dvaceti minut. Vaše pleť bude ihned připravená zazářit na slavnostní příležitosti.

Cena za jeden kus této masky se pohybuje okolo 200 Kč.

8. místo

The Ritual Of Namasté Pleťová maska Hydrating

Orientační cena: 250 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila tuto textilní masku od Rituals?

Textilní pleťová maska od značky Rituals, pojmenovaná po indicku „The Ritual Of Namasté“, stojí především na blahodárných vlastnostech kyseliny hyaluronové a aloe vera. Dvojici látek, po jejíž aplikaci zůstane pleť hedvábně jemná, regenerovaná a zářivá.

Samozřejmostí této masky je hloubková hydratace a zklidnění. Navíc má příjemně osvěžující efekt. Dále pak působí příznivě na pružnost a pevnost pokožky. Dobrou zprávou je, že produkty nejsou testovány na zvířatech a mají čistě veganské složení.

Pleťovou masku vždy nanášejte na očistěnou a suchou pleť, poté nechte působit po dobu 15 – 20 minut. Po sejmutí zbytek séra vmasírujte do pokožky. Za jeden kus zaplatíte zhruba 250 Kč.

8. místo

WHAMISA Hydrogelová maska vyhlazující Flowers

Orientační cena: 280 Kč

Proč jsem vybrala hydrogelovou masku Flowers od značky Whamisa?

Orientálně laděný sáček ukrývá vysoce kvalitní hydrogenovou masku od korejské značky s přírodní kosmetikou Whamisa. Jde o produkt, který pleť krásně vyhladí a zvláční. Při kontaktu pleti s maskou dochází k mírnému tání hydrogelu, což ale vůbec nevadí. Naopak – změna skupenství v tomto případě přispívá k lepšímu vstřebávání aktivních látek do kůže.

Složení masky je poměrně originální. Najdete zde například extrakty z ovsa, pelyňku a oliv, které pomáhají k reducki nejrůznějších kožních poruch (například zarudnutí, suchost, přectlivělost či akné). Silnou antioxidační složkou, která uvolňuje ucpané póry a zabraňuje tvoření vrásek, je pak glukonolakton.

Kosmetika od značky Whamisha není testována na zvířatech a konkrétně tahle hydrogenová maska je navíc bezpečně rozložitelná, takže nezatěžuje životní prostředí.

Cena se pohybuje okolo 280 Kč za kus.

10. místo

Noční zklidňující pleťová maska Pig collagen

Orientační cena: 200 Kč

Proč jsem vybrala tuhle roztomilou pleťovou masku od Holika Holika?

A když už jsme u těch zvířátek, tato maska, taktéž od značky Holika Holika, s hravým designem a dvěma čuníky na obalu také stojí za zmínku. Při pohledu na tenhle pytlíček byste nehádali, že se v něm ukrývá kosmetický výrobek. Spíš byste asi vsadili na nějaké bonbony, cukrovou vatu nebo tak něco. No a ne. Je to noční maska na obličej, kterou výrobce pojmenoval Pig collagen.

Tahle pleťová maska zklidňuje pleť a kolagen v ní obsažený zajišťuje anti-age efekt. Po jejím použití bude pleť hezky vyživená, hydratovaná, pružná a zregenerovaná. Masku je třeba nechat působit po dobu dvaceti až třiceti minut.

A cena za kus? Tak ta se pohybuje okolo 200 Kč.

Závěrem

Navzdory doporučením některých výrobců je asi jasné, že ne každý si může dovolit jednu nebo dvě sheet masky týdně. Jejich ceny se přece jen pohybují výše, než je běžné. Nicméně! Proč si ji jednou za čas nedopřát? Alespoň někdy si tuhle příjemnou extra péči určitě zasloužíme.

Z mého srovnání vychází jako nejlepší rozjasňující maska Rodial Vit C Cellulose Sheet Mask, která vaší pleti dodá pořádnou dávku vitamínu C, kyseliny hyaluronové a niacinamidu, jenž ji v jednom kroku hydratují a obnovují. Super je také plátýnková maska Rodial Pink Diamond Lifting, obohacená o dimantový prášek a další aktivní látky, které mají výjimečný liftingový účinek. Levnější, ale neméně kvalitní je italská maska laSaponaria Wondermask, která chrání pleť před známkami stárnutí.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Pleťová maska

[2] Wikipedie (CZ): Kosmetika

[3] Healthline (ENG): Glow from Head to Toe: 5 Genius Ways to Use Sheet Mask Leftovers

[4] Healthline (ENG): When Is the Best Time to Apply a Face Mask?

[5] PubMed Central (ENG): Skin care and rejuvenation by cosmeceutical facial mask

5/5 (Počet hlasů: 15)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »