10 nejlepších make-upů – recenze, srovnání a jak vybrat

Shrnutí: Hledáte make-up, který efektivně zamaskuje všechny nedokonalosti a zároveň bude mít co nejvíce přírodní složení? Věřím, že to může být docela oříšek. Proto jsem za vás udělala průzkum přírodních make-upů a výsledky shrnula v tomto článku. Které přírodní make-upy jsou tedy ty nejlepší?

 • První místo jsem dala make-upu Annemarie Börlind, který je vysoce krycí a zároveň pomáhá eliminovat stárnutí pleti díky obsahu aloe vera a oleje z kamélie.
 • Na 2. místo jsem vybrala tekutý make-up Lavera s kyselinou hyaluronovou, která mu propůjčuje výjimečné hydratační účinky.
 • A 3. příčku u mě má Boho Green Make-up, který je rovněž tekutý, pleť rozjasňuje a zmatňuje, ale vůbec nevysušuje.

Co se v článku dále dozvíte?

Co je to make-up, jak se správně používá a co všechno umí zakrýt? Jak poznat kvalitní make-upu a v čem se liší od BB a CC krémů?

TOP  1. místo

Annemarie Börlind

Orientační cena: 700 Kč
Proč 1. místo?

Protože jde o anti-aging make-up, který sjednocuje odstín pleti a kryje nedostatky. Pokožku nezatěžuje a vytváří hladký a zmatněný finiš. Pro všechny typy pleti.

2. místo

Lavera

Orientační cena: 480 Kč
Proč 2. místo?

Jde totiž o lehounký make-up s hydratačním účinkem, který je 100% přírodní a veganský. Obsažená kyselina hyaluronová hydratuje, zatímco mandlový olej pleť vyživuje.

3. místo

Boho Green Make-up

Orientační cena: 440 Kč
Proč 3. místo?

Jelikož jde o make-up s hedvábnou strukturou, který zanechává pleť zmatněnou, sjednocnenou. Také ji hydratuje díky obsahu olivového oleje a BIO vody z ječmene.

Deset nejlepších přírodních make-upů

 1. Make-up Annemarie Börlind 700 Kč (30 ml)
 2. Make-up Lavera 480 Kč (30 ml)
 3. Boho Green Make-up 440 Kč (30 ml)
 4. Make-up PuroBIO Cosmetics 420 Kč (9 g)
 5. Make-up NUI Cosmetics 1460 Kč (30ml)
 6. Make-up Ere Perez 1200 Kč (30ml)
 7. Make-up Zao 700 Kč (15 g)
 8. Make-up Inika Organic 1200 Kč (8 g)
 9. Make-up Lily Lolo Mineral Cosmetics 700 Kč (10 g)
 10. Make-up Mádara 900 Kč (30 ml)

Co je to make-up?

Make-up už není ve světě žen žádná novinka. Tento přípravek ze světa dekorativní kosmetiky vznikl kolem roku 1965. V prvopočátcích našel své uplatnění hlavně ve filmovém světě. V té době to ale nebyl zdaleka takový make-up, jaký známe v dnešní době. Šlo o hutné pasty, které nebyly pocitově vůbec příjemné a které člověk nechtěl mít na obličeji déle než po dobu nutnou k odehrání představení. 

V současnosti je možné vybírat z celé řady značek i typů make-upů. Naštěstí se už nejedná o nevzhledné „kyty“, které kůži jen zanášejí. Make-up je produkt, který má za úkol sjednotit co nejpřirozenějším způsobem tón pleti a zakrýt možné nedokonalosti.

Na trhu jsou k dispozici tyto typy:

 • Minerální
 • Tekuté
 • Pudrové
 • Krémové a další.

Pamatujte na to, že před každou aplikací je důležité nanést krém s SPF faktorem, který chrání kůži před škodlivým slunečním zářením.

Pleť, krása a zdraví je věčné téma (nejen) žen. Všichni chceme být mladí, krásní a zdraví. Můžeme tomu napomoct tak, že se o sebe budeme hezky starat. Jak úspěšně poznat své tělo a lépe se starat o pleť vám napoví spousta článků. Výběr na toto téma naleznete zde: 

Proč ho ženy používají?

Kromě toho, že si přejí být ještě o píď krásnější než jsou, to mohou být tyto důvody:

 • Zakrytí nedostatků
 • Sjednocení vzhledu pleti
 • Chrání – před smogem, prachem i špínou
 • Omlazuje – tím, že dokáže pleť sjednotit a rozjasnit, dodá jí mladistvější vzhled

Co vše make-up zakryje?

To samozřejmě záleží na druhu, značce i typu make-upu. Není možné jednostranně říci, že make-up vám pomůže s tím, tím a tím. Existuje jich celá řada. Některé slouží pouze ke sjednocení tónu a jiné jsou hutnější a krycí.

Vráskám se nevyhneme. Je to přirozená součást života. Takový proces, který se děje bez našeho přičinění – u někoho dříve, u jiného později, ale nakonec všem. 

Drobné vrásky můžete hezky opticky „zredukovat“. Používají se na to hlavně make-upy s rozjasňovači.

Kruhy pod očima mohou signalizovat mnoho věcí – únavu, vyčerpání, přepracovanost, ale i dehydrataci nebo počínající nemoc. Nejlepší je samozřejmě tento problém řešit komplexně, ale make-up pomůže té jeho vnější podobě. Ideální je používat kromě make-upu i sérum proti kruhům pod očima s obsahem vitamínu C.

Akné má mnoho jmenovatelů a jen důkladné pátrání může najít pravého viníka. V mezidobí ale dokáže k jeho překrytí a posílení sebevědomí pomoci vhodný make-up, který by se měl aplikovat pouze lokálně, mírným poklepáním prstů.

Může se jednat například o barevné nedokonalosti na pleti, nebo pigmentové skvrny, které ve většině případů vznikají s přibývajícím věkem. Je možné je zamaskovat a ideální je k tomu zvolit středně krycí make-up v barvě pleti.

Jak poznat kvalitní make-up?

Je důležité brát v potaz tyto faktory:

 • Podle složení
 • Aby nebyl příliš mastný
 • Neměl by ucpávat póry
 • Neměl by se držet ve vráskách
 • Měl by celý den držet na svém místě

Pokud si nevíte s výběrem rady, můžete poprosit o pomoc buď svou kosmetickou poradkyni, nebo obsluhu v obchodě. Čtěte i recenze, porovnávejte produkty a raději než kvantitu jděte cestou kvality a zakupte si jeden skvělý produkt.

Při výběru je kromě složení velmi důležitá i barva, která se může u různých značek velmi lišit. Je důležité brát v ohledu tón i podtóny pleti. Při koupi si make-up zkuste ideálně na spodní hraně čelisti nebo na krku.

Jak správně make-up používat, nanášet?

Každý může make-up nanášet trošku jinak a nelze zcela jednotně říci, že správný postup je jen jeden. Každopádně jedna věc platí pokaždé. Vždy mějte čisté buď pomůcky nebo ruce – v závislosti na tom, čím produkt nanášíte. Můžete vyzkoušet:

 • Štětec
 • Houbičky
 • Aplikátory
 • Dlaně

Každému vyhovuje něco jiného. Ideálně vyzkoušejte veškeré možnosti a rozhodněte se, která je ta „vaše“. Před nanesením make-upu mějte ale pokaždé pleť vyčištěnou a připravenou na dekorativní péči, což znamená, že na ní naneserte sérum, krém a SPF faktor.

V jakém případě se make-upu vyhnout?

Mohou nastat okamžiky, kdy se nanášení make-upu nedoporučuje a můžete to být:

 • Při kožních potížích
 • Při alergii na některou ze složek make-upu

Make-up vs. BB a CC krémy?

BB krém je lehčí než make-up a v podstatě nekryje, jen sjednocuje. Zkratka BB znamená „blemish“ a „balm“ (balzám). Produkt pleť krásně hydratuje a zároveň lehce kryje nedokonalosti a rozjasňuje ji. BB krém většinou mívá i SPF faktor, takže chrání pleť před UV zářením.

Zkratka CC vznikla z anglického spojení „color control“ , z čehož jasně vyplývá význam – sjednocení barvy, tónu pleti. CC krém by měl mít okamžitý a dlouhodobý účinek.

1. místo

Make-up Annemarie Börlind

Vysoce krycí make-up, který pomáhá redukovat vrásky díky obsahu oleje z kámélie a šťávy z aloe vera.

Orientační cena: 700 Kč

Proč jsem na 1. místo vybrala Anti-aging make-up od Annemarie Börlind?

Jelikož se jedná o vysoce krycí make-up s mimořádným anti-age efektem, který ale zároveň nezatěžuje a hodí se pro jakýkoliv typ pleti. Díky přírodním složkám jako je olej z kamélie a šťáva z aloe vera pleť hydratuje a posiluje kolagenová vlákna, čímž napomáhá k redukci vráskek.

Můžete si vybírat ze šesti krásných odstínů – Almond, Beige, Light, Honey, Hazel nebo Brozne. 30 ml balení stojí okolo 700 korun.

Uživatelské recenze

Pro recenze na tento make-up jsem si došla na slovenskou Heureku, kde jsou s ním uživatelky maximálně spokojené. (Možná se vám z fotky zdá, že se jedná o jiný produkt, ale není tomu tak – tento make-up totiž prošel rebrandingem balení). Mnoho komentářů potvrzuje, že make-up skutečně omlazuje pleť, dobře kryje, je příjemný na pleti a snadno se nanáší. A samá chvála se objevuje i na oficiálním e-shopu (annemarieborlind.cz) – jedna uživatelka dokonce píše, že jde o úžasný přírodní make-up, který by už za jiný nevyměnila a že krásně voní.

Více o značce Annemarie Börlind

Tato kosmetická značka vznikla v roce 1959 ve Schwarzwaldu a dnes je jednou z předních značek na německém trhu, která dále expandovala do dalších 30 zemí světa. Zakladatelka, Annemarie Lindner se cíleně zaměřovala na kouzlo a moc přírody, kterou následně aplikovala do výroby svých produktů. Značka nabízí desítky kosmetických produktů pro všechny typy pleti, tělo, vlasy i dekorativní kosmetiku. Obsahuje sílu bylinných extraktů, za studena lisovaných rostlinných olejů a éterických olejů s aktivními látkami. Výrobky si nesou certifikaci EcoControl, který je zárukou toho, že výrobky neobsahují ropné produkty, syntetická barviva, konzervanty apod.

2. místo

Make-up Lavera

Velmi lehký make-up, který kromě krytí nedostatků nabízí pleti i velkou dávku hydratace díky kyselině hyaluronové.

Orientační cena: 300 Kč

Proč je na 2. místě tekutý make-up s kyselinou hyaluronovou od Lavera?

Protože se jedná o lehoučký make-up, který umí zakrýt nedokonalosti, ale navíc pleť hluboce hydratuje, protože obsahuje kyselinu hyaluronovou. A díky téhle hydratační schopnosti pak přispívá i k redukci drobných linek a jemných vrásek. Kromě toho obsahuje i slunečnicový a mandlový olej, které pleť vyživují a regenerují.

Co se týče nabídky odstínů, tento make-up se vyrábí v šesti odstínech, z nichž si každý odstín pleti vybere ten svůj – konkrétně se jedná o odstíny Cool Ivory, Natural Ivory, Natural Beige, Warm Almond, Warm Nude a Cool Honey. Balení tohoto make-upu má 30 ml a jeho cena se pohybuje okolo 300 korun.

Uživatelské recenze

Procentuální hodnocení tohoto make-upu se například na zbozi.cz drží velmi vysoko. Jedna uživatelka tu píše, že jde o její nejoblíbenější make-up, který je lehký, výživný, krásně pleť sjednotí a nestojí moc peněz. Spokojené hodnocení se objevuje i na Heurece, kde jsem se dočetla, že make-up dobře drží na pleti, má příjemnou vůni a pěkně sjednocuje.

Dále o značce Lavera

Lavera je německá značka přírodní a bio kosmetiky, která představuje kombinaci vysoké kvality a cenové dostupnosti pro všechny. Průkopníkem této značky byl v roce 1975 Thomas Haas, který v dětství trpěl na neurodermatitidu. Bohužel v té době mu lékaři neuměli pomoci a tak se snažil hledat cestu sám – našel, prostřednictvím přírody. Začal studovat, co obsahují krémy, mastičky a kosmetika celkově. O několik let později otevřel jeden z prvních obchodů se zdravou výživou. Jeho první, autorský výrobek se zrodil v roce 1975, balzám na rty, který získal velkou popularitu.

3. místo

Boho Green Make-up

Hedvábně jemný make-up s veganským složením, který pleť sjednotí, rozjasní a zanechá slušivý matný finiš.

Orientační cena: 450 Kč

Proč je tekutý make-up od Boho Green Make-up na 3. místě?

Tento tekutý make-up totiž skvěle kryje nedostatky, sjednotí a matuje pokožku. Má texturu, které se hezky vstřebává a minimalizuje rozšířené póry. Výrobce uvádí, že vydrží po celý den. 

Obsahuje vodu z organického ječmene, která má vysoce zklidňující a hydratační účinek. Dále pak nenasycené mastné kyseliny, vitamíny a minerály. Make-up má certifikát Cosmos Organic a je veganský.

Stojí okolo 440 korun a na výběr máte hned šest přirozených odstínů od světlé o tu nejtmavší.

Uživatelské recenze

Tento make-up má na Heurece jeden velice pozitivní komentář, ale našla jsem také další, který je k make-upu skeptický. I přesto jsem se rozhodla ho umístit na třetí místo, protože mě zaujalo jeho přírodní složení. Navíc jsem hledala dále a opravdu jsem zjistila, že je potřeba k jeho nanášení používat štětec namísto houbičky, jak radí výrobce. Přesně to píše i recenzentka na Heurece, která dodává: „Při práci s tímto produktem se musí přemýšlet, spousta lidí jej zatracuje, ale jen proto, že nejsou dostatečně kreativní a nepřemýšlí.“  S použitím štětce se s make-up prý skvěle pracuje, stačí ho málo a pleť krásně rozzáří.

Dále mě příjemně překvapilo spoustu pozitivní komentářů na tuto značku kosmetiky obecně, například na jejich facebookovém profilu.

Více o značce Boho Green Make-up

Boho Green Make-up je značka přírodní francouzské kosmetiky pyšnící se certifikacemi, které označují její šetrnost k přírodě. Produkty jsou elegantní, v krásném ekologickém balení a jsou dostupné v mnoha variantách. Hlavním hnacím motorem této značky je respekt k přírodě, lidem i planetě. Všechny obaly jsou vyrobeny ze dřeva a papíru pocházejícího z lesů s certifikací PEFC® a FSC®, které potvrzují použití materiálů získaných postupy trvale udržitelného lesního hospodářství.

4. místo

Make-up PuroBIO Cosmetics

Orientační cena: 420 Kč

Proč jsem vybrala make-up od PuroBIO Cosmetics?

PuroBIO Cosmetics je italská značka, která existuje od roku 2014 a výrobky se snaží být co nejvíce ekologické. Značka nabízí široké spektrum dekorativní kosmetiky v ohromné škále odstínů. Kosmetika obsahuje pouze minerální pigmenty a organické ingredience. Složení je navíc čistě přírodní, plné sytých minerálních pigmentů, přírodních barviv i pečujících rostlinných olejů a másel.

PUROBIO COSMETICS KOMPAKTNÍ MAKE-UP 03 S SPF 10

Podívat se na make-up → 

Kompaktní make-up obsahuje přírodními oleje a rostlinné výtažky. Má velmi lehkou konzistenci, která se lehce roztírá a nijak nezatěžuje pleť. Hodí se pro normální až mastnou pokožku.  

Make-up obsahuje bambucké máslo, makadamiový, karanjový či arganovýolej a výtažek z mangostany a další. Součástí balení je i zrcátko a praktická houbička. Make-up má navíc SPF 10, a tak pleti poskytne nižší ochranu před slunečními paprsky.

Cena za tento výrobek je cca 420 korun.

5. místo

Make-up NUI Cosmetics

Orientační cena: 1460 Kč

Čím mě zaujaly make-up od NUI Cosmetics?

NUI Cosmetics  je německá značka, které své produkty vyrábí ze 100% přírodních surovin, které až ze 70 % pocházejí z ekologického zemědělství. NUI je výrobcem veganské dekorativní kosmetiky a širokou i odbornou veřejností je označovaná za jednu z nejčistších značek na světě. V produktech jsou obsažené například látky jako je aloe vera, ricinový či jojobový olej, heřmánek, přírodní másla a vosky, extrakty z bylin nebo rýže. 

V této kosmetice nenajdete žádné syntetické vonné látky, umělá barviva, parabeny, ftaláty, nano částice či těžké kovy, karmín.

NUI COSMETICS PŘÍRODNÍ TEKUTÝ MAKE-UP INTENSE KANAPA

Podívat se na make-up →
Tento přírodní tekutý make-up INTENSE KANAPA obsahuje základní surovinu, kterou je BIO aloe vera šťáva, rýžový prášek, bambucké máslo a rostlinné extrakty. Produkt výborně drží na pokožce, není mastný a zanechává zářivou pleť bez nevzhledného filmu. Neucpává póry a hodí se pro všechny typy pleti.

Make up je 100% přírodní a obsahuje 88 % BIO certifikovaných ingrediencí

 • Veganský, gluten-free
 • Pro všechny typy pleti
 • Voní jemně voní po vanilce

Make up stojí cca 1460 korun.

6. místo

Make-up Ere Perez

Orientační cena: 1200 Kč

Z jakých důvodů jsem do srovnání zařadila make-up od Ere Perez?

Ere Perez je australská značka. která vznikla v roce 2004 v Sydney. Zrodila se díky lásce k přírodě, ženské smyslnosti a pokoře. Zpočátku vznikla řasenka s obsahem mandlového oleje a tím vlastně vše začalo. Značka se soustředí na kvalitní a přírodní suroviny. Produkty obsahují minerální pigmenty, rostlinné oleje a extrakty v kombinaci s antioxidanty a vitamíny.

A co si u této značky můžete koupit?

 • make-upy
 • kakaové rtěnky
 • kukuřičné pudry
 • řasenky

Výrobky jsou lehké a nezatěžují pleť a zároveň nejsou testované na zvířatech, bez syntetických parfému a barviv či parabenů.

ERE PEREZ MAKE-UP OVESNÉ MLÉKO CARAMEL

Podívat se na make-up → 

Tento make-up s krémovou konzistencí v karamelovém odstínu se velmi hodí pro střední až tmavší tóny pleti. Díky kvalitnímu složení nezatěžuje, neucpává póry a může ho používat i citlivá pokožka.

Make-up obsahuje například ovesné mléko, broskvový extrakt, vitamin E a mnoho dalších.

Tento produkt stojí necelých 1200 korun.

7. místo

Make-up Zao

Orientační cena: 700 Kč

Proč tu je také make-up od značky ZAO?

ZAO je mladá francouzská minerální kosmetika, která je tu od roku 2012. Nabízí velmi pestrou škálu make-upů a dalších dekorativních produktů. Tato kosmetika obsahuje pouze kvalitní 100% přírodní složky a současně má syté a výrazné barvy. Použité minerály skvěle přilnou k pokožce a vydrží po celý den. Obaly všech líčidel ZAO jsou vyrobené z bambusového dřeva.

ZAO HEDVÁBNÝ MINERÁLNÍ MAKE-UP 501 CLEAR BEIGE

Podívat se na make-up → 

Hedvábný minerální make-up v krásném balení, v odstínu 501 Clear Beige má přirozeně světlý odstín s neutrálním podtónem a hodí se pro světlou pleť se zlatavým nádechem. Make-up se snadno a rychle nanáší s použitím štětce nebo houbičky.

Produkt se hodí jak pro mastnou, tak pro normální a sušší pleť. Nezatěžuje pokožku a nedráždí ji, neobsahuje silikony ani další potenciálně škodlivé syntetické ingredience. 

A jaká je cena? Cca 700 korun.

8. místo

Make-up Inika Organic

Orientační cena: 1200 Kč

Proč jsem vybrala make-up od Inika Organic?

Inika je světoznámá značka kosmetiky, která je naprosto přírodní a není testovaná na zvířatech. Neobsahuje žádné toxiny ani alkohol. Mezi hlavní složky, které v INIKA Organic jsou patří například tamanu olej, švestky kakadu, olej z granátového jablka či opuncie a to vše v BIO kvalitě. 

Značka je majitelem certifikátů jako je certifikát OFC (Organic Food Chain), jenž patří mezi nejvyšší světové standardy organické kosmetiky a další. Kosmetika INIKA Organic je 100% veganská. Produkty neobsahují žádné ingredience živočišného původu, což je doloženo celosvětově uznávaným certifikátem.

INIKA ORGANIC SYPKÝ MINERÁLNÍ PUDROVÝ MAKE-UP S SPF 25, STRENGTH

Podívat se na make-up → 

Tento přírodní sypký minerální pudrový make-up neucpává póry, nezatěžuje pokožku a hodí se pro všechny typy pleti. Odstín Strenght se nejlépe hodí pro světlou pleť s teplým podtónem

Jeho bonus je, že obsahuje SPF 25, takže je ideální na léto. Díky minerálním pigmentům skvěle sjednotí pleť, zamaskuje nedokonalosti  a rozjasňuje. 

Tento make-up vás vyjde na cca 1200 korun.

9. místo

Make-up Lily Lolo Mineral Cosmetics

Orientační cena: 700 Kč

Čím mě zaujal make-up od Lily Lolo?

Britská dekorativní kosmetika Lily Lolo je velmi uznávanou značkou, která získala množství ocenění za svou kvalitu. Má 100% přírodní složení bez umělých látek. Minerální kosmetika Lily Lolo neobsahuje žádné syntetické látky, umělá barviva a výplňové materiály. Naopak, má antibakteriální účinek a tím zlepšuje stav pleti.

LILY LOLO MINERAL COSMETICS MINERÁLNÍ MAKE-UP IN THE BUFF

Podívat se na make-up → 

Minerální make-up In the Buff se hodí pro světlou kůži bez dalších podtónů. Skládá se z minerálních pigmentů a SPF faktoru 15, který chrání pokožku před škodlivým slunečním zářením. Tento make-up krásně sjednocuje barevný tón pleti, pomáhá zakrýt případné nedokonalosti a dodává krásný vzhled. Produkt se snadno a lehce nanáší. 

Nedráždí pokožku a je možné ho použít i pro citlivou či aknózní pleť.

A cena? Cca 700 korun.

10. místo

Make-up Mádara

Orientační cena: 900 Kč

Proč srovnání zakončuji make-upem od Mádary?

MÁDARA je značka, která pochází z Lotyšska a odtud se distribuuje do celého světa. Jedná se o přírodní kosmetiku, jejíž nedílnou součástí je bylinka svízel, kterou můžeme najít i u nás, v Čechách. Bylinky jsou zkrátka neodmyslitelnou součástí této kosmetiky. Produkty neobsahují žádné syntetické látky, ropné deriváty ani chemické konzervanty a nebyly testovány na zvířatech.

MÁDARA dále obsahuje bio certifikované extrakty z rostlin, které se vyskytují v severní části Lotyšska a vyznačují se výjimečně vysokým obsahem aktivních látek.

MÁDARA MAKE-UP S SPF 15, IVORY 20

Podívat se na make-up → 

Tento make-up v odstínu Ivory obsahuje mimo jiné i SPF faktor 15, který ochrání pleť před škodlivým slunečním zářením. Pleť také vyživuje, nezatěžuje, zakrývá nedostatky a sjednocuje. Make-up má jemnou, sametově fluidní texturu, která poskytuje přirozený, jasný a bezproblémový vzhled.

V produktu je obsažená šťáva z Aloe vera, která pokožku regeneruje v průběhu celého dne. Navíc spolu s výtažkem z kořene pivoňky a borůvky chrání pleť před působením volných radikálů.

A kolik tento make up stojí? Cca 900 korun.

Závěr

Make-upů je celá řada – mnoho výrobců, mnoho značek, mnoho typů. Vybírejte podle svého úsudku a zkušeností. Pokud si nevíte rady, nebojte se poprosit svou kosmetičku o nasměrování, nebo si vyberte některý s výše uvedeného srovnání make-upů, které jsem pro vás připravila.

Podle mého názoru stojí za vyzkoušení zejména make-up od Annemarie Börlind, který nabízí vysoké krytí a anti-aging účinky, dále také Lavera tekutý make-up s kyselinou hyalurnovou, díky níž má unikátní hydratační schopnost. Super je také Boho Green Make-up tekutý make-up, který pleti propůjčuje žádoucí matný finiš, ale nevysušuje.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Diplomová práce (CZ): Informovanost veřejnosti o nebezpečných látkách v kosmetice

[2] Healthline (ENG): Best Natural Makeup: Products, Benefits, and Shopping Tips

[3] Healthline (ENG): Healthy Cosmetics

[4] PubMed Central (ENG): Who’s Behind the Makeup? The Effects of Varying Levels of Cosmetics Application on Perceptions of Facial Attractiveness, Competence, and Sociosexuality

[5] PubMed Central (ENG): The light-makeup advantage in facial processing: Evidence from event-related potentials

4.8/5 (Počet hlasů: 6)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »