10 nejlepších tělových peelingů – recenze a srovnání

Shrnutí: Jestli se chcete ve vaně či sprše na chvíli cítit jako v lázních, sáhněte po tělovém peelingu. Nejenže vám poskytne luxusní smyslový zážitek, ale také vaši pleť rozzáří a vyživí. Abych vám usnadnila výběr vhodného peelingu, vytvořila jsem pro vás srovnání těch nejlepších produktů na trhu:

V mém článku se dále dozvíte:

Co to je peeling na tělo neboli tělový scrub a jak ho používat? Druhy tělových peelingů a čím se liší od těch na obličej.

TOP  1. místo

Purity Vision
Kávový peeling BIO

Orientační cena: 220 Kč
Proč 1. místo?

Jde totiž o voňavý a zároveň blahodárný peeling, který mimo jiné příznivě působí proti celulitidě či striím. Krom toho má produkt i vyživující efekt – dodává pokožce vápník, draslík, sodík a řadu prospěšných vitamínů (například A, C, D, E a F).

2. místo

Zuii Bio hydratační tělový peeling

Orientační cena: 630 Kč
Proč 2. místo?

Jelikož je to voňavý hydratační peeling, který pokožku perfektně zbaví odumřelých buněk a mimo to ji i vyživí. Produkt je veganský a obsahuje například himalájskou sůl, mandlový olej, bergamotovou silici, bambusový extrakt a další blahodárné rostlinné výtažky.

3. místo

Cocosolis Organic Coffee Scrub Box

Orientační cena: 920 Kč
Proč 3. místo?

Protože se jedná o luxusní peelingový set (3 na tělo a 1 na obličej), který nejenže nádherně voní po kávě, ale také člověku poskytne úžasný pečující zážitek. Obsahuje jemnou kávu Arabicu, hnědý cukr, himalájskou sůl a několik exotických bio olejů.

Deset nejlepších peelingů na tělo

Co to je tělový peeling?

Tělovým peelingem se rozumí kosmetická procedura, jejíž primární úlohou je zbavit pokožku odumřelých kožních buněk. Tento proces se mimochodem také běžně označuje cizím termínem „exfoliace“, pokud byste ho náhodou zaslechli. Produkty pro domácí použití určené k tomuto účelu (jedná se o mechanické peelingy) jsou speciálně namíchány z různých olejů, přírodních extraktů a jiných blahodárných látek. Klíčovou složkou jsou však malinké pevné abrazivní částečky (například mořská sůl, cukr, káva…), které pomáhají kožní buňky mechanicky „obrušovat“.

Pleť, krása a zdraví je věčné téma (nejen) žen. Všichni chceme být mladí, krásní a zdraví. Můžeme tomu napomoct tak, že se o sebe budeme hezky starat. Jak úspěšně poznat své tělo a lépe se starat o pleť vám napoví spousta článků. Výběr na toto téma naleznete zde: 

Na co je peeling dobrý a k čemu se používá?

Hlavním účelem tělového peelingu je tedy výše zmíněná exfoliace, ale není to jeho jediný přínos. Kromě vyhlazení kůže totiž správně aplikovaný peeling přispívá k jejímu prokrvování, zlepšuje texturu pokožky (pomáhá například zmírňovat projevy celulitidy), pročišťuje póry a v neposlední řadě je to příjemná relaxační procedura, po které se budete cítit klidní a uvolnění.

Většina peelingů rovněž obsahuje aktivní látky, které tělu poskytují další benefity. Těmi jsou například:

  • Hydratace (o tu se postarají některé oleje nebo třeba bambucké máslo).
  • Výživa (tady také hrají roli oleje, případně jiné rostlinné výtažky obsahující různé vitaminy (A, E, C,…) a minerály).

Jak často by se měl peeling provádět?

Frekvence používání tělového peelingu závisí na několika faktorech. Jedním z nich je typ pokožky – citlivou pleť byste například neměli vystavovat peelingovým procedurám tak často, jako si to můžete dovolit u pleti normální či smíšené. A pak pochopitelně záleží na konkrétním produktu, který jste si pro tento účel vybrali. Obecně však platí, že by neměl být problém peeling používat jednou nebo dvakrát týdně. (Vždy se však pro jistotu řiďte instrukcemi výrobce a ve výjimečných případech se poraďte s dermatologem.)

A jaký je postup?

Postup pro aplikaci tělového peelingu obvykle zahrnuje následující kroky:

  1. Nejprve pokožku navlhčete.
  2. Poté peeling jemnými krouživými pohyby „vmasírujte“ do pokožky. 
  3. Takto postupujte několik minut. Buďte důkladní, ale citliví.
  4. Poté peeling důkladně opláchněte teplou vodou.
  5. Nakonec pokožku utřete do sucha, případně ji na závěr natřete hydratačním krémem.


Ačkoli použití peelingu není v zásadě žádná věda, vždy si pro jistotu v rychlosti „prolétněte“ instrukce k zakoupenému produktu. Každý výrobek je malinko jiný, a proto se i jejich doporučení mohou mírně lišit.

Druhy tělových peelingů

Tělové peelingy se dají obecně rozdělit na:

V tomto případě se k exfoliaci používají abrazivní částice, které mohou být tvořeny různými látkami. Podle těch by se daly mechanické peelingy dále rozčlenit na několik poddruhů: solné, cukrové, kávové, medové, bylinné, ovocné (tady mohou být aktivními částečkami například zrníčka z jahod), medové… a další.

Tento druh peelingu odstraňuje odumřelé kožní buňky pomocí kyselin, například glykolové, salicylové nebo azelaové. Také existují peelingy, při nichž se k odstranění odumřelých buněk využívají AHA ovocné kyseliny, tedy alfa-hydroxykyseliny nebo beta-hydroxykyseliny.

Enzymatický peeling se odumřelých kožních buněk pomáhá zbavovat pomocí enzymů (papain, bromelain…). Enzymatický peeling se někdy klasifikuje jako podskupina chemického peelingu, ale působí šetrněji a jemnější než klasický chemický peeling, proto je velmi vhodný i pro citlivější pleť.

Zatímco mechanický peeling lze provést doma v koupelně, ostatní zmíněné typy peelingů by měly být prováděny pod dohledem kvalifikovaného odborníka nebo v odborném salonu. V případě nesprávné aplikace by mohly totiž mohly způsobit vážné podráždění, nebo dokonce popálení pokožky.

Jak se tělový peeling liší od pleťového?

Povrch kůže bývá obecně hrubší a tlustší na těle než na obličeji, a to je důvod, proč jsou tělové peelingy v porovnání s peelingy určenými na obličej o něco drsnější. Proto se nedoporučuje tělový peeling aplikovat na obličej (pokud tedy není na jeho etiketě explicitně napsáno, že je možné obojí použití). Produkt primárně zaměřený na exfoliaci těla by pleť podráždil a akorát by na ní napáchal nechtěné škody.

A jaké ingredience tělový peeling obsahuje?

Hlavními složkami mechanických peelingů bývají zpravidla tzv. exfoliační činidla, kterými mohou být: sůl, cukr, mletá kávová zrna, otruby, ovesné vločky a mnoho dalších. Kromě toho peelingy často obsahují hydratační látky – ty se do směsí přidávají především z toho důvodu, že peeling jako takový má tendence pokožku vysušovat, a je tedy dobré jí nedostatek hydratace alespoň trochu vynahradit. Pro tento účel se často používají různé oleje (mandlový, kokosový…), másla (bambucké, kakaové…) nebo třeba kyselina hyaluronová.

Některé z peelingových produktů dále obsahují aromaterapeutické oleje (levandule, máta, eukalyptus…), díky nimž se procedura stává relaxačním zážitkem. A konečně – i tady se objevují aktivní látky známé pro své blahodárné účinky, například vitamin E, aloe vera, příznivě působící rostlinné extrakty a podobně.

1. místo

Purity Vision Kávový peeling BIO

Vyživující peeling vonící po kávě od české značky přírodní certifikované kosmetiky.

Orientační cena: 220 Kč

Proč je kávový peeling od Purity Vision na 1. místě?

První místo jsem věnovala kávovému peelingu od sympatické certifikované přírodní značky Purity Vision. On totiž fakt nádherně voní (alespoň milovníkům a milovnicím káviček), a navíc má složení, které pomáhá zápasit se striemi nebo třeba s celulitidou. A skvělé je i to, že pokožku zásobuje vápníkem, draslíkem, sodíkem a některými prospěšnými vitaminy (A, C, D, E a F).

Kávový peeling od Purity Vision obsahuje bio arabiku, mořskou sůl, bio bambucké máslo a bio kokosový olej.

Uživatelské recenze

Mezi zákazníky je tento peeling poměrně oblíbený. Na stránkách zbozi.cz se objevují pochvalné komentáře vyzdvihující jeho podmanivé aroma, které prý provoní celou koupelnu. Na Heurece pak zákazníci kromě vůně oceňují například vyhlazující peelingový efekt produktu a na stránkách arome.cz lidé vychvalují i jeho konzistenci, „šťavnatost“ pokožky po koupeli a v jedné recenzi je tento peeling dokonce doporučován jako super součást selfcare. 

V rámci upřímnosti je však třeba dodat ještě jednu věc: lidé v komentářích také upozorňují na to, že je po použití nutné pořádně umýt vanu či sprchový kout. To bych samozřejmě nepovažovala vyloženě za výtku, káva je zkrátka hnědá. Ale určitě je dobré s tím počítat.

Dále o produktu

Peeling od značky Purity Vision z povrchu kůže mechanicky odstraňuje odumřelé buňky (tak jako všechny produkty tohoto typu), přispívá k lepšímu prokrvení pokožky a co je dále pozitivní – pomáhá stimulovat tvorbu kolagenu a elastinu, tj. látek, které jsou klíčové v boji proti předčasnému stárnutí kůže.

Cena produktu se pohybuje okolo 220 Kč za 175 g.

2. místo

Zuii Bio hydratační tělový peeling

Hydratační a vyživující peeling brčálově zelené barvy vhodný (nejen) pro vegany.

Orientační cena: 630 Kč

Proč je tělový peeling od značky Zuii na 2. místě?

Na druhou příčku jsem umístila brčálově zelený hydratační tělový peeling od značky Zuii, který vypadá na první pohled lákavě a ani při bližším prozkoumání nikterak nezklame. Jedná se o veganský produkt obsahující širokou škálu certifikovaných bio složek, mezi nimiž figurují například: himalájská sůl, bambusový extrakt, mandlový olej, bergamotová silice, heřmánkové výtažky a extrakty z grapefruitové kůry, květů šafránu, vanilkovníku širokolistého, mrkve nebo z měsíčku lékařského.

Po ukončení této očistné peelingové procedury je pokožka skvěle hydratovaná, zbavená odumřelých buněk, vyživená (především díky výše zmíněnému bambusovému extraktu) a sametově jemná. A kromě toho si užijete její příjemnou vůni.

Uživatelské recenze

Na Heurece se o tomto peelingu píše, že hezky voní. To vždycky přijde vhod. A i samotný e-shop (biorganica.cz) má na tomtéž portále skvělé ohlasy. Zákazníci si pochvalují rychlost doručení, kvalitu výrobků a jeden dokonce označuje zdejší sortiment jako „boží zboží“.

Více informací

Pro dosažení optimálních účinků se doporučuje peeling používat dvakrát až třikrát týdně.

A ještě jedna poznámka bokem: tento produkt klasifikován jako „unisex“, takže muži mohou odhodit zábrany a dopřát si trochu té luxusní tělové péče.

Cena peelingu od Zuii pohybuje okolo 630 Kč (přičemž balení obsahuje 180 g peelingové hmoty).

3. místo

Cocosolis Organic LUXURY Coffee Scrub Box

Luxusní peelingový set s himalájskou solí, exotickými oleji a kávovou vůní.

Orientační cena: 920 Kč

Proč je Coffee Scrub Box na 3. místě?

Třetí místo jsem věnovala luxusně vypadající krabičce LUXURY Coffee Scrub Box, která tak trochu připomíná bonboniéru s belgickými pralinkami… a proto vás možná vůbec nepřekvapí, že i její obsah má tak trochu nasládlý nádech.

Ve složení výrobku figuruje několik ústředních ingrediencí. První z nich je směs kávy Arabica, druhou je hnědý cukr, dále zde najdete himalájskou sůl a několik exotických olejů v bio kvalitě. Peeling má exfoliační, antioxidační a hydratační účinky, pokožku vyhladí, pročistí a zanechá ji krásně vyživenou.

Uživatelské recenze

Na stránkách prodejce (cocosolis.com) se objevilo několik pětihvězdičkových hodnocení a výborně si produkt vede i na Amazonu. Sada těchto peelingů je podle zákazníků tak nádherně zabalená (má nádhernou krabičku i stužku), že ji můžete s klidem využít i jako dáreček. Kromě toho tady zaznívá, že peeling krásně voní a jeho exfoliační účinky jsou také více než uspokojivé.

Další informace o produktu

V boxu najdete tři kávové peelingy určené na tělo a jeden na obličej. Všechny však mají příjemnou vůni, krásně hydratují kůži a vůbec je to zážitek, kterým se budete chtít nechat hýčkat. Znovu… a znovu.

TIP: LUXURY Coffee Scrub Box se skvěle hodí jako dárek pro někoho, kdo fakt hodně miluje čerstvé kavárenské vůně.

A cena? Za krabičku obsahující čtyři balíčky (4× 70 g) zaplatíte cca 920 Kč.

4. místo

Annemarie Börlind Body Care sprchový peeling

Orientační cena: 450 Kč

Proč jsem vybrala sprchový peeling od značky Annemarie Börlind?

Certifikovaná přírodní kosmetika Annemarie Börlind má ve svém repertoáru tělový „sprchový“ peeling, který pokožku krásně vyživí, vyhladí a zregeneruje.

Tuto tělovou péči ocení především milovníci svěžích přírodních vůní s lesními tóny. V produktu se totiž snoubí borovicové aroma s vůní cedrového dřeva, a to vše je navíc lehce okořeněné bergamotem a svěžestí pomeranče. A pokud jde o složení výrobku, můžete se těšit na hydratační účinky aloe vera, kyselinu citrónovou a na blahodárnou sílu bambusového extraktu.

Peeling se doporučuje aplikovat jednou až dvakrát týdně, přičemž je třeba jej pokaždé důkladně smýt teplou vodou.

Cena za balení se pohybuje okolo 450 Kč.

5. místo

Nobilis Tilia Tělový peeling s gardenií BIO

Orientační cena: 490 Kč

Čím mě zaujal tělový peeling s gardenií od Nobilis Tilia?

Luxusní tělový peeling v BIO kvalitě si můžete dopřát také od české značky Nobilis Tilia. Konkrétně tento výrobek je obohacen o výtažky z gardénie tahiské – rostliny z čeledi kávovníkovité pocházející z oblasti jihovýchodní Asie, kde ji místní nazývají „květem lásky“.

Tento produkt krásně voní po květinách. Aroma gardénie vůbec navozuje pocit pohody, bezpečí a vnitřního klidu. Díky kombinaci kokosového oleje a jemných krystalek třtinového cukru vás tento peeling šetrně zbaví odumřelých kožních buněk a mimo to je produkt obohacen o příznivě působící vitamin E, který pomáhá zpomalovat stárnutí kůže.

Za balení (100 ml) zaplatíte okolo 490 Kč.

6. místo

laSaponaria Tělový peeling s citrónovou trávou a mátou BIO

Orientační cena: 350 Kč

Z jakých důvodů jsem do srovnání zařadila peeling s citrónovou trávou a mátou od laSaponaria?

Další zajímavý přírodní peeling vyrábí italská značka laSaponaria. Tento produkt je namíchán z třtinového cukru, mandlového prášku, soli a dalších přírodních extraktů (břečťanového, gingového, rozmarýnového – ten mimochodem působí stimulačně na krevní oběh). Kromě těchto složek pak dále peeling obsahuje esenciální oleje z máty a citronové trávy, které dodají vašemu očistnému rituálu svěží voňavý nádech.

Po ukončení procedury budete mít pocit znovuzrození. Pokožka bude jemná, zbavená odumřelých kožních buněk, prokrvená a tónovaná.

Kromě toho jde o produkt veganský, 100% rozložitelný v přírodě a pocházející z eticky získaných ingrediencí.

Cena tohoto výrobku se pohybuje okolo 350 Kč (= 250 g).

7. místo

VENIRA tělový peeling

Orientační cena: 350 Kč

Proč jsem vybrala kokosový tělový peeling od Veniry?

Pokud je vám blízká kokosová vůně, mrkněte na tělový peeling od značky Venira. Vedle sladkého kokosového aromatu se v tomto případě můžete těšit i na kokosové a cukrové abrazivní částečky, které se šetrně postarají o odstranění odumřelých buněk. A ani na kokosový olej se tu nezapomnělo. Po použití tohoto produktu bude vaše pokožka nádherně vyhlazená, hebká a bude nádherně vonět po kokosu.

Blahodárné účinky dále zajišťují i další přírodní oleje: mandlový (obsahuje vitaminy A, E, K), avokádový (s obsahem vitamínů A. E a D) a slunečnicový. Dohromady tyto látky vytvářejí směs, která pokožce poskytne hydrataci, pružnost a příjemné zjemnění.

Cena peelingu se pohybuje okolo 350 Kč/200 g.

8. místo

Sweet Coffee Almara Soap Scrub

Orientační cena: 230 Kč

Proč jsem sem zařadila i kávový peeling od Almara Soap?

Průhledná skleněná dóza od značky Almara Soap obsahuje voňavou peelingovou směs, která se dá použít jak na tělo, tak na obličej. Její nespornou výhodou pak je, že je možné peeling aplikovat i na citlivou pleť. I tento výrobek má exfoliační účinky, pomáhá čistit póry a zanechává pokožku příjemně hladkou. 

Základem produktu je mletá kvalita v bio kvalitě, třtinový cukr, hydratující bambucké máslo, mandlový olej a olej ze slunečnice. Kromě kávového aromatu výrobek neobsahuje žádnou přídavnou parfemaci, takže si během procedury užíváte čirou vůni kávy, která vás bude provázet po celý večer.

Cena tohoto peelingu se pohybuje okolo 230 Kč za balení  (= 110 g).

9. místo

Organic Essence Bio tělový peeling

Orientační cena: 760 Kč

Proč jsem vybrala Bio tělový peeling od Organic Essence?

V oranžové krabičce s motivy mořských vlnek, slunce a citrusů se ukrývá stoprocentní bioprodukt: BIO tělový peeling s bambuckým máslem a esenciálními oleji z citrusů od značky Organic Essence.

Vůně, kterou při aplikování peelingu ucítíte, kombinuje tóny BIO esenciálního oleje z pomerančové kůry, grapefruitu a citronu. Ve složení pak dále oceníte bambucké máslo s obsahem vitamínů A a E, slunečnicový olej a mořskou sůl, která pomáhá odstranit odumřelé kožní buňky a obnovit suchou kůži.

Tento peeling pokožku příjemně zvláční, vyživí, regeneruje a také přispěje k jejímu prokrvení.

A nakonec nezapomeňme zmínit, že obal produktu není jen vizuálně zajímavý, ale také je šetrný k přírodě. Materiál, z něhož je vyroben, totiž je totiž zcela rozložitelný, a respektuje tedy principy filozofie ZERO WASTE.

Cena produktu se pohybuje okolo 760 Kč (= 270 g).

10. místo

CANNOR Peeling na obličej a tělo

Orientační cena: 680 Kč

A proč jsem nakonec zařadila také peeling na obličej a tělo od Cannoru?

Tohle je produkt, jehož výhodou je mimo jiné určitá univerzálnost: měl totiž být vhodný nejen na obličej, ale i na tělo. Navíc je to přírodní vegetariánský výrobek a obsahuje mnoho skvělých látek; růžovou himalájskou sůl, kokosový olej, konopný olej, glycerin, limetkovou silici a také blahodárné vitamíny C, A a E. Díky těmto složkám je pleť po aplikaci peelingu krásně projasněná, hydratovaná, prokrvená a patřičně vyživená.

Peeling od společnosti Cannor zásluhou jemných zrníček jemně odstraňuje odumřelé kožní buňky. Dále pomáhá stahovat póry, při dlouhodobém používání přispívá k vyrovnávání nechtěné pigmentace a vitamin A pak zajišťuje rychlejší regeneraci kůže.

A protože je jednou z hlavních ingrediencí konopný olej, vypíchněme i jeho přednosti: tento olej je antibakteriální a protizánětlivý. Plus – dopřává pokožce výživu a vláčnost.

Upozornění: normální pleti svědčí aplikace jednou týdně, citlivé pleti jednou za tři týdny, na mastnou pleť neaplikuje častěji než jednou za pět dnů.

Cena produktu se pohybuje okolo 680 Kč/ks (600 g).

Závěr

Mechanický tělový peeling je nejen příjemným relaxačním zážitkem, ale také se jedná o proceduru, která se postará o dokonalou očistu těla. Člověk se po něm cítí znovuzrozený, svěží, čerstvý… a takový pocit zkrátka stojí za to!

No a které peelingy na tělo byste na základě mého průzkumu určitě měli vyzkoušet? Jednoznačně přírodní a navíc i cenově příznivou volbou je Purity Vision kávový peeling v BIO kvalitě, který nádherně voní, hodí se i pro citlivou pleť, zajištuje krásně hebkou pokožku a pomáhá předcházet jejímu stárnutí. Další super tip je veganský hydratační tělový peeling Zuii s 93 % ingrediencí (jako je mandlový olej, heřmánek, grapefruit nebo měsíček lékařský) v bio kvalitě. A luxusní variantou, která se hodí i jako dárek, je sada peelingů Cocosolis Coffee Scrub Box, která obsahuje jeden peeling na obličej a tři na tělo.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Peeling

[2] Healthline (ENG): Looking for an Easy-to-Make Body Scrub? Try These 5 DIY Recipes

[3] Healthline (ENG): How to Use Body Scrub Effectively for Soft, Radiant Skin

[4] PubMed Central (ENG): Exfoliative Skin-peeling, Benefits from This Procedure and Our Experience

4.7/5 (Počet hlasů: 27)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »