12 nejlepších očních krémů na vrásky – recenze

Shrnutí: Hledáte oční krém, který dodá vašemu očnímu okolí hydrataci a pomůže proti vráskám? Jste tu správně. Srovnala jsem 12 kvalitních krémů na oči. Které jsou nejlepší?

V článku se dále dozvíte:

Vše o očních krémech – o co se jedná, proč a od jakého věku je používat, jak a kdy je nanášet? Jak minimalizovat tvorbu vrásek okolo očí?[1][2][3][4][5][6]

TOP  1. místo

Crosslinked oční a pleťové sérum

Orientační cena: 700 Kč
Proč 1. místo?

Protože značka IUVENIO ve vývoji produktů využívá vysoce moderní technologie a ty nejúčinnější aktivní látky, které jsou momentálně k dispozici. Sérum Closslinked obsahuje kyselinou hyaluronovou, peptid clodessine, recelline, niacinamid a vitamín C.

2. místo

Nobilis Tilia Bioaktivní oční krém ve skle

Orientační cena: 570 Kč
Proč 2. místo?

Protože jde o vysoce účinný krém proti vráskám. Obsahuje několik blahodárných přírodních olejů a kyselinu hyaluronovou. Drobné vrásky navíc redukuje i díky několika speciálním ingrediencím, mezi něž patří například divoký jam nebo sójové steroly.

3. místo

Kvitok
Oční krém denní

Orientační cena: 330 Kč
Proč 3. místo?

Protože jde o 100% přírodní produkt, který pomůže
vyhladit „vrásky smíchu“.
Ke zmírnění linií okolo očí a rtů
se postarají především extrakty
z plamatky zelné a z přesličky.

Dvanáct nejlepších očních krémů

Co je to oční krém?

Oční krém je druh hydratačního krému speciálně vyvinutého pro pokožku očního okolí, které si zaslouží zvláštní péči. Kůže kolem očí je totiž velmi tenká a jemná, takže se na ni projevují první známky stárnutí dříve než na jiných částech obličeje. Oční krémy by měly primárně hydratovat a zvlhčovat, ale mohou pomoci i s dalšími problémy.

 • dodávají pokožce pružnost a rozjasňují ji
 • pomáhají předcházet známkám stárnutí
 • mohou snížit výskyt jemných vrásek
 • mírní otoky očí
 • pomáhají redukovat výskyt tmavých kruhů pod očima
 • díky hydrataci účinně zlepšují vzhled okolo očí a víček
 • sjednocují tón pleti očního okolí se zbytkem tváře
 • připravují pleť na nanesení make-upu
 • posilují a chrání jemnou a tenkou pokožku
 • přispívají ke zklidnění namáhané pleti

Od jakého věku se mají ideálně začít používat?

Možná si myslíte, že oční krém je určený pouze pro zralou pleť, která bojuje s prohlubujícími se vráskami. Ale opak je pravdou. I když netrpíte žádnými vráskami, otoky, váčky ani ničím jiným, zapojení očního krému do každodenní kosmetické rutiny vašemu očnímu okolí udělá jen a jen dobře.

 • Spousta žen začíná oční krém používat s blížící se třicítkou, ale pokud jde o pleťovou péči – čím dříve s ní začnete, tím lépe. Prevence je totiž alfou a omegou skincare a většina dermatologů doporučuje s očním krémem začít už okolo 18. až 20. roku. A pokud máte extrémně suchou pokožku, výrazné tmavé kruhy nebo vám oči často otékají, měli byste oční krém používat bez ohledu na váš věk.

Pleť, krása a zdraví je věčné téma (nejen) žen. Všichni chceme být mladí, krásní a zdraví. Můžeme tomu napomoct tak, že se o sebe budeme hezky starat. Jak úspěšně poznat své tělo a lépe se starat o pleť vám napoví spousta článků. Výběr na toto téma naleznete zde: 

Jak velký efekt mají oční krémy proti tvorbě vrásek?

Tvorba vrásek a obecně stárnutí je zcela přirozený proces, který se děje každé lidské bytosti a s žádným očním krémem pravděpodobně přes noc neomládnete o deset let. Nicméně, správně vybraný oční krém v kombinaci s pravidelným a dlouhodobým používáním může přinést skvělé výsledky v podobě pružnější, vyživenější pokožky s vyhlazenými jemnými vráskami.

Jak minimalizovat tvorbu vrásek kolem očí?

Používání očního krému proti vráskám můžete podpořit i dalšími způsoby:

 • vyvážený jídelníček[1] a dostatečný pitný režim
 • ochranu před slunečním zářením[2] (jak krémem s ochranným faktorem, tak nošením slunečních brýlí či pokrývky hlavy)
 • dostatek spánku[3]
 • používání hedvábných či saténových povlaků na polštáře
 • obličejovou gymnastiku[4]
 • masáž pomocí face rollerů nebo guashi[5]
 • jemný peeling očního okolí
 • vitamín C, E, K
 • retinoidy[6]
 • koenzym Q10
 • peptidy
 • ceramidy
 • kyselina hyaluronová
 • alfa-hydroxykyseliny
 • kofein
 • heřmánek
 • kyselina ferulová

Jak a kdy si krém nanášet?

Abyste z očního krému vytěžili maximální možný účinek, měli byste dodržet i určitý postup nanášení. Obecně platí, že oční krém by se měl aplikovat před nanesením pleťového a opalovacího krému, protože mají mnohem hutnější texturu a krém na oční okolí by se přes ně nemusel do vaší pokožky vůbec dostat.

Jak na to?

 1. Prsteníčkem naberte trošku krému. Bohatě stačí množství o velikosti hrášku, protože u většího množství hrozí vniknutí do oka, což může způsobit nepěkné podráždění.
 2. Krém jemně „naťupkejte“ na očištěnou pokožku pod očima a pak ho jemnými poklepy roztírejte. Začněte u vnitřního koutku, pokračujte k vnějšímu a pak krém jemným tahem „vytáhněte“ do horní části očí nad obočím.
 3. Dejte si pozor, abyste krém nenanášeli příliš blízko k linii spodních řas. Produkt by se vám mohl dostat do oka.
 4. Krém opravdu jemně vmasírujte do pokožky a vyhněte se tření či natahování kůže, které by mohlo způsobit vznik vrásek.
 5. Vyčkejte cca 2 minuty, než se produkt zcela vstřebá. Pak můžete nanést pleťový krém a případně make-up.


Pokud není na obalu produktu napsáno jinak, oční krém se nedoporučuje nanášet na pokožku očních víček.

Co se týče vhodné doby aplikace, obecně je možné krém nanášet ráno i večer. Kromě očních krémů určených na ranní i večerní použití existují i produkty pouze na ráno či výhradně na noc. Proto určitě čtěte pokyny výrobce na obalu konkrétního přípravku.

Jaké jsou další druhy očních krémů podle typu problému?

 • proti vráskám
 • na otoky očí
 • na kruhy pod očima
 • na vysušené oční okolí
 • pro rozjasnění pleti kolem očí

Na co si dát pozor při výběru toho pravého očního krému?

Nejprve si odpovězte na otázku, který problém vás trápí a podle toho se zaměřte na produkt z dané kategorie. Oční krémy také bývají určené pro konkrétní věkovou kategorii a tím byste se měli řídit.

 • Pokud je vám 18 let, pak pro vás přípravek určený pro 40+ není ten pravý.
 • Dále, stejně jako u jiných kosmetických produktů, se zaměřte na jejich složení. Protože oční okolí je ještě křehčí a jemnější než jiná kůže na těle, dejte si pozor na krémy se syntetickou parfemací, která by mohla vyvolat nežádoucí alergickou reakci.
 • A určitě nepoužívejte přípravky s obsahem alkoholu, který kůži zbytečně vysušuje.

1. místo

Crosslinked oční a pleťové sérum

Oční krém vyráběný pomocí nejmodernějších technologií, který obsahuje řadu účinných látek. Vhodný pro oční okolí i celou pleť.

Orientační cena: 700 Kč

Proč je sérum Crosslinked od značky IUVENIO na 1. místě?

Na první příčku jsem umístila oční a pleťové sérum od mladé kosmetické značky IUVENIO, protože tato společnost rozhodně patří mezi jedničky na trhu. Získala několik prestižních cen, je známá využíváním nejmodernějších technologií v kombinaci s těmi nejúčinnějšími aktivními látkami, které jsou momentálně k dispozici.

A ani sérum Crosslinked není výjimkou. Obsahuje totiž zasíťovanou a nízkomolekulární kyselinou hyaluronovou, u nichž bylo klinicky prokázáno, že pronikají mnohem hlouběji do pokožky, čímž efektivněji stimulují tvorbu kolagenu a přispívají k větší elasticitě pleti. Sérum dále obsahuje ingredience jako peptid clodessine, recelline, niacinamid a vitamín C, které jsou přirozenou součástí mladé pleti.

Uživatelské recenze

Na stránkách výrobce (iuvenio.com) najdete řadu pozitivních ohlasů. Ženy vyzdvihují rychlý nástup účinků a příjemný pocit po aplikování krému. I na nezávislých srovnávačích na tento produkt zaznívá především chvála. Na Heurece například uživatelky konstatují, že účinky krému zaznamenaly už po pár dnech používání, a potvrzují, že stačí aplikovat opravdu jen malé množství séra. Kromě toho zákaznice vyzdvihují hydratační účinky krému a jeho příjemnou konzistenci.

Dále o produktu

Sérum se hodí na den i noc, pro všechny typy pokožky, v jakémkoli věku.

Nanáší se na očištěný obličej včetně očního okolí prostřednictvím jemné masáže, ještě před použitím hydratačního krému. A výsledek pravidelného používání? Redukce jemných i hlubokých vějířkovitých vrásek kolem očí, otoků, kruhů pod očima a sjednocená, rozjasněná a mladistvě vypadající pleť.

A kolik tento zázrak o velikosti 30 ml stojí? Necelých 700 korun.

2. místo

Nobilis Tilia Bioaktivní oční krém ve skle

Efektivní bioaktivní oční krém, který voní po růžích, je zvláště účinný proti vráskám. Český, 100% přírodní výrobek.

Orientační cena: 300 Kč

Proč je Bioaktivní oční krém od značky Nobilis Tilia na 2. místě?

Druhé místo jsem věnovala bioaktivnímu očnímu krému od značky Nobilis Tilia, neboť oceňuju jeho přírodní složení; krém obsahuje pěstící oleje (jojobový, rakytníkový), světlík lékařský, kyselinu hyaluronovou, výtažek z divokého jamu a sójové steroly. To všechno jsou látky, které dohromady vytvářejí silnou armádu bojující proti projevům stárnutí pleti. Pomáhají zredukovat drobné vrásky, zmírnit viditelnost těch hlubších, zlepšit celkovou pružnost pleti.

Navíc vím, že spousta lidí zbožňuje vůni růží. Takže – pokud patříte mezi ně, tady si rozhodně přijdete na své.

Uživatelské recenze

Tento produkt má na srovnávačích skutečně perfektní hodnocení (na Heurece se procentuálně blíží ke stovce). Zákaznice si pochvalují především jeho jemnou a lehkou strukturu a dále pak výbornou vstřebatelnost. Podobné výroky zaznívají i na stránkách zbozi.cz.

Dále o produktu

Nobilis Tilia je ryze česká značka, která klade důraz na rozložitelnost produktů v přírodě. Také tento oční krém je tedy 100% rozložitelný. Kosmetika této společnosti je navíc certifikovaná, není testována na zvířatech a je tedy vhodná i pro vegany.

Bioaktivní oční krém je nejlepší nanášet v malém množství krouživým pohybem kolem očí, a to dvakrát denně – ráno a večer.

Za výrobek zaplatíte cca 570 Kč.

3. místo

Kvitok Oční krém denní

Stoprocentně přírodní produkt s extrakty z plamatky a přesličky. Veganský, BIO a Cruelty-Free.

Orientační cena: 300 Kč

Proč je oční krém Kvitok na 3. místě?

Oční krém od slovenské společnosti Kvitok jsem dala na třetí místo proto, že pomůže vyhladit vrásky kolem očí a úst přírodní cestou. Ve složení najdete: hydrolát z damašské růže, švestkový olej bohatý na rostlinný kolagen, hroznový olej, výtažek z plamatky (ta se stará o zmírnění vráskových linií kolem očí a úst), regenerující přesličkový extrakt, glycerin, kyselinu levulovou a anýzovou a vitamín E.

Kromě toho musím ocenit lehkou a jemnou texturu krému.

Uživatelské recenze

Dle recenzí na stránkách zbozi.cz a na pilulka.cz se zdá, že jsou s krémem zákaznice všeobecně spokojené. Sice své zkušenosti příliš nekomentují, spíše „jen“ hvězdičkují, ale zato většinou štědře. A z těch pár slovních hodnocení je zřejmé, že produkt uživatelky považují za příjemnou přírodní alternativu k chemickým anti-age krémům.

Dále o produktu

Krém by se měl nanášet na dobře vyčištěnou pleť, do které ji pak jemně vmasírujete. A na to, abyste pocítili kýžený efekt, stačí použít skutečně jen minimální množství.

Tento produkt neobsahuje žádné živočišné přísady a nebyl testován na zvířatech. Takže je vhodný i pro vegany.

Jeho cena se pohybuje okolo cca 330 Kč.

4. místo

Vielö Bio oční krém

Orientační cena: 1100 Kč

Proč jsem vybrala Bio oční krém od značky Vielö?

Pokud trpíte otoky kolem očí a říkáte si, že by nebylo od věci tuto část obličeje pořádně vyživit a dodat jí hydrataci, můžete sáhnout po očním krému od rakouské značky Vielö. Ten je totiž na podobné problémy jako stvořený. Zjemní pokožku kolem očí a poskytne jí skvělý mix pečujících látek: bio syrovátku, kyselinu hyaluronovou, olej ze semínek šípkové růže, výtažek z heřmánku a slézu lesního.

Všechny tyto složky pokožce dodávají hydrataci, svěžest a při pravidelném používání se zlepší i její elasticita. A mimo to dochází k regulaci pH.

Kromě omlazujících účinků krému pak určitě musím podtrhnout, že se jedná o udržitelný výrobek. Mléčná syrovátka, která ve složení figuruje, je například vedlejším produktem sýrařské výroby.

Za tento produkt zaplatíte cca 1100 Kč/15 ml.

5. místo

Oční krém Annemarie Börlind

Orientační cena: 700 Kč

Proč tu je tento oční krém od Annemarie Börlind?

Německá značka Annemarie Börlind je průkopníkem na poli přírodní kosmetiky a tento oční krém na našem seznamu nesmí chybět a vám by také neměl uniknout. Hodí se hlavně pro suchou pleť s choulostivým očním okolím, které trápí otoky, tmavé kruhy i vrásky. Neparfémovaný veganský produkt bez silikonů a lepku obsahuje jojobový olej, bambucké máslo, výtažek ze světlíku, kaštanu a květovou vodu z chrpy, které účinně osvěžují, tonizují, hydratují a pěstí vysušenou pokožku.

Pro pružné a zdravě vypadající oční okolí nanášejte malé množství krému jednou či dvakrát denně (ráno a večer). Vždy používejte na odlíčenou pokožku a produkt opravdu jemně roztírejte, abyste se vyhnuli poškození tenké kůže.

30 ml tohoto lehkého očního krému vás vyjde na cca 700 korun.

6. místo

StriVectin Intensive Eye Concetrate

Orientační cena: 1440 Kč

Proč jsem vybrala oční krém proti vráskám od značky StriVectin?

Jestli hledáte multifunkční produkt, který bojuje s více problémy očního okolí najednou, právě jste ho našli. Tento oční krém od americké značky StriVectin intenzivně pomáhá s vyhlazením vějířkovitých vrásek od smíchu i těch, které způsobuje únava a stárnutí, ale to není všechno. Poradí si i s tzv. mračivkou, dvojitou vráskou mezi obočím, kterou způsobuje právě mračení. Kromě vrásek zatočí i s kruhy pod očima, otoky, ale i s projevy únavy z modrého světla, které na nás vyzařují obrazovky počítačů a displeje mobilních telefonů. Jeho receptura se opírá o 40letý klinický výzkum, neobsahuje parfemaci, parabeny, sulfáty ani silikony, a nebyla testována na zvířatech. Složení obsahuje přírodní látky z kaštanu koňského, arktického mořského kvasu a mořské řasy Algae, ze kterých vzešla patentovaná a revoluční formule NIA-114™. Jedná se o speciální účinnou formu vitamínu B3 neboli niacinu, která je obsažena pouze v produktech této značky. Krém se hodí pro všechny jedince od 20 let, u kterých funguje jako prevence, až do 50+, kterým pomáhá se zpevněním unavené pokožky a „zmizíkováním“ hlubokých vrásek. 

A jak se používá?

Po vyčištění pokožky naneste malé množství produktu na oblast mezi obočím, pod očima i nad víčkem, a v pravém i levém rohu oka. Lehkým poklepáváním docílíte rovnoměrné absorpce produktu. Přípravek se doporučuje používat ráno i večer.

Balení má 30 ml a stojí okolo 1440 korun.

7. místo

Sérum na oční okolí Lobey

Orientační cena: 860 Kč

Proč jsem vybrala sérum na oční okolí od značky Lobey?

Brněnská značka představuje neparfémované oční sérum vhodné i pro tu nejcitlivější pleť od 25. roku života. Ať už jako prevence proti vráskám, tak jako účinný způsob, jak redukovat již existující oční vrásky, otoky nebo nesjednocený odstín pleti. A které aktivní látky hrají v produktu hlavní roli? Unikátní formule RADICARE®-GOLD s obsahem sladkovodní řasy Tetradesmus obliquus, kofein z guarany a nízkomolekulární kyselina hyaluronová.

A jak používat, abyste dosáhli maximálního efektu? Základem je pravidelné a šetrné nanášení ráno i večer. Malé množství séra naneste na prsty a promněte ho. Tím se produkt zahřeje a malinko rozteče, takže se bude lépe aplikovat. Pak už ho stačí jemně vklepat od vnitřního po vnější koutek oka a pod obočí.

Za českou značkou 100% funkční rostlinné kosmetiky Lobey stojí kamarádi David, Tomáš a Milan z Brna, kteří vytvořili čistě přírodní produkty, které neobsahují žádnou chemi a neškodí životnímu prostředí. Z toho důvodu u nich najdete výhradně obaly ze skla, bambusu nebo recyklovaného plastu. Kosmetika Lobey využívá klinicky ověřené aktivní látky, které opravdu fungují.

A na kolik vás vyjde toto 30ml oční sérum? Na cca 860 korun.

8. místo

Oční krém Mádara

Orientační cena: 580 Kč

Z jakých důvodů jsem sem zařadila oční krém od Mádary?

Máte citlivou pleť a unavenou pokožku kolem očí? Pak je tento oční krém od lotyšské značky Mádara určen hlavně pro vás, potěší však všechny typy pleti. Lehce vstřebatelná textura je vhodná ke každodennímu používání a dodává očnímu okolí tolik potřebnou hydrataci, osvěžení i projasnění. Stojí za tím důmyslná kombinace aloe vera, růžové vody, okurky, petržele, kaštanu koňského, máty a rostlinných olejů. Menší dávku produktu naneste na odlíčené oční okolí a jemně vklepejte. Produkt můžete používat buď ráno a večer, nebo pouze jednou denně. Záleží na potřebách vaší pleti. Přípravek neobsahuje lepek, parabeny, silikony ani syntetické parfémy, nese certifikát od společnosti Ecocert a je veganský.

15 ml balení stojí okolo 580 korun.

9. místo

Anti-age sérum na oční okolí

Orientační cena: 1700 Kč

Proč tu je anti-age sérum na oční okolí od značky WHAMISA?

Jak už slovíčko anti-age v názvu napovídá, toto sérum od prémiové korejské značky přírodní kosmetiky WHAMISA je určené zejména pro omlazení vrásek nejen v okolí očí, ale na celém obličeji. Kromě boje s mimickými vráskami se produkt věnuje odstranění tmavých kruhů, váčků a otoků očí. Nelepivá krémová formule potěší krásnou bylinkovou vůní a hlavně obsahem aktivních látek glukonolakton, adenosin a WHAMISA COMPLEX 4, což je spojení omlazujících extraktů, které značka speciálně vyvinula pro tento produkt. Sérum se hodí pro všechny typy pokožky včetně té alergické a přecitlivělé, ale nejvíce potěší zralou a unavenou pleť.

A jak z něj vytěžit maximum?

Používejte ho pravidelně během ranní i večerní péče. Nejprve je potřeba produkt protřepat a pak lehce vklepat do očního okolí a všech vrásek na obličeji. Až když se sérum dokonale vstřebá, pokračujte s dalším krokem vaší rutiny.

Za 30 ml tohoto séra zaplatíte cca 1700 korun.

10. místo

CBD Oční sérum proti vráskám

Orientační cena: 1580 Kč

Z jakých důvodů jsem vybrala CBD oční sérum proti vráskám od Pura Vida Organic?

Lehké sérum s obsahem CBD slibuje, že po 15 minutách od nanesení budou vaše vrásky mnohem méně viditelné. Kromě kanabidiolu, silného antioxidantu, který omlazuje a obnovuje pokožku, sérum obsahuje extrakt z chlorelly, jenž účinně zesvětluje kruhy pod očima. Mořská voda zase redukuje velikost otoků a váčků. A konečně, extrakt z levandule má podobné účinky jako botox, tedy vyhlazení a odstranění vrásek. Produkt má velmi lehkou, nemastnou konzistenci a je určený všem druhům pokožky. Sérum se nanáší na vyčištěnou pleť krouživými pohyby směřujícími vzhůru. Dá se použít nejen na oční okolí, ale i na celý obličej, krk a dekolt.

Skleněná lahvička se 30 ml CBD séra vás vyjde na necelých 1580 korun.

11. místo

Oční krém Ekia Cosmétiques

Orientační cena: 1050 Kč

Proč jsem do srovnání zahrnula i oční krém od Ekia Cosmétiques?

Trápí vás tzv. vraní stopy neboli mimické vrásky kolem očí? Tak právě na ně se zaměřuje oční krém od francouzské značky Ekia Cosmétiques. A kromě toho také na tmavé kruhy, otoky a ochablou pokožku. Hlavní aktivní složkou tohoto krému, i všech ostatních produktů Ekia Cosmétiques, je dračí krev neboli Sangre de Drago. Jedná se o čistý tekutý latex ze stromu Croton lechleri, který je už po tisíciletí využívaný pro své výjimečné léčivé vlastnosti a je považován za jeden z nejsilnějších antioxidantů na světě. Říká se, že za jeden den dokáže zvýšit počet buněk produkujících kolagen a elastin v kůži až o 40 %. Krém je dále obohacen o kyselinu hyaluronovou a extrakty z koňského kaštanu, ibišku a jeřábu oskeruše. Přípravek je určen pro péči o oční okolí od 30 let a výše. 

Pro dosažení nejlepších výsledků aplikujte ráno a večer na dokonale vyčištěnou pleť po dobu nejméně 3 měsíců. Pro ještě silnější účinek se doporučuje každodenní 5minutové provádění obličejové gymnastiky a vyvážená strava. Přípravek se může používat jednou za týden i jako maska. Krém naneste na oční okolí v silnější vrstvě a nechte působit 10 minut, pak zbytek produktu setřete. Pokud toužíte po chladivém efektu, skladujte produkt v chladničce.

Balení o velikosti 15 ml stojí cca 1050 korun.

12. místo

Immortelle zpevňující oční sérum

Orientační cena: 1130 Kč

A proč tu je také luxusní anti-age sérum od Immortelle?

Sérum od švýcarské společnosti Farfalla Essentials Ltd. má za úkol zpevnit oční okolí zejména unavené a zralé pleti s vráskami, tmavými kruhy i případnými otoky. To si berou na starost rostlinné složky v BIO kvalitě, například aloe vera šťáva, olej z italské slaměnky, kyselina hyaluronová a extrakt z bledule letní. Produkt se pyšní certifikátem Natrue, takže se hodí i pro vegany a neobsahuje žádné parabeny, silikony, palmový olej ani syntetické parfémy. Nádhernou aromaterapeutickou vůni, které nelze odolat, produktu dodávají obsažené esenciální oleje.

Jak aplikovat? Naneste malé množství přípravku na konečky prstů a jemně vklepejte. Používejte ráno a večer podle potřeby a brzy pocítíte, že je vaše pleť zářivá a omlazená.

Kolik Immortelle sérum stojí? Cca 1130 korun.

Závěr

Pleť v oblasti očního okolí je velmi choulostivá a mnohem více náchylná k výskytu vrásek, otoků a skvrn, než pokožka jinde na těle. Pokud si ale vyberete vhodný oční krém a budete důslední v jeho pravidelném používání, které podpoříte výše uvedenými doporučeními, výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Mezi produkty, které podle mě určitě stojí za vyzkoušení, patří oční (ale i pleťové!) sérum Crosslinked od Iuvenio, které obsahuje velké množství účinných látek, vyvinutých pomocí nejmodernějších technologií. Navíc je výhodné i z hlediska poměru cena/výkon. Dalším skvělým produktem je bioaktivní oční krém Nobilis Tilia, které kromě účinných látek zaujme i nádhernou vůní po růžích. A určitě doporučuji i slovenský, 100% přírodní produkt denní oční krém Kvitok, který zmírňuje vrásky okolo očí a rtů díky obsahu výtažků z plamatky, přesličky a dalších účinných látek.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[7] Wikipedie (CZ): Vráska

[8] Healthline (ENG): How to Prevent Fine Lines Under Your Eyes

[9] Healthline (ENG): How Do You Treat Thin Skin Under Your Eyes?

[10] Healthline (ENG): How to Get Rid of Wrinkles

[11] PubMed Central (ENG): Infraorbital Dark Circles: A Review of the Pathogenesis, Evaluation and Treatment

[12] PubMed Central (ENG): Efficacy of anti-aging products for periorbital wrinkles as measured by 3-D imaging

4.5/5 (Počet hlasů: 8)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »