10 nejlepších pleťových masek – recenze a jak vybrat

Jaké jsou nejlepší pleťové masky? Jak pleťovou masku vybrat? Chcete masku slupovací, hydratační, na akné, nebo nějakou jinou?

TOP  1. místo

Inlight Bio
super-food maska

Orientační cena: 1300 Kč

Super výživná maska s jemným peelingem, která vyživuje a zklidňuje i silně poškozenou a podrážděnou pleť.

2. místo

Nobilis Tilia maska
anti-age de luxe

Orientační cena: 700 Kč

Bioaktivní pleťová maska vyživuje a zvláčňuje zralou a náročnou pleť. Obsahuje přírodní látky s prokázaným anti-age účinkem.

3. místo

​​TianDe Zlatá čistící slupovací maska

Orientační cena: 350 Kč

Zlatá slupovací maska, která šetrně odstraní zrohovatělé buňky, hloubkově vyčistí pleť a dodá jí zářivý vzhled.

Deset nejlepších pleťových masek

Jak funguje pleť?

Říká se, že bezchybná pleť je tím nejkrásnějším doplňkem každé ženy. Že zdravá a skvěle vypadající pleť je nad diamanty. Jak o ni tedy pečovat, aby nezůstalo jen u pořekadel?

Kůže je největší orgán lidského organismu. Tvoří ji opravdu mnoho složek, mimo jiné voda, bílkoviny, tuky, minerály a další látky. Udává se, že v průměru kůže váží 2,7 kg a její nejdůležitější funkce je chránit organismus před infekcemi.

V průběhu života se kůže neustále obměňuje. Kompletní cyklus regenerace pleti trvá zhruba 27 dnů. Pro zachování zdraví a vitality pleti je důležité o ni důsledně pečovat.

Pleť, krása a zdraví je věčné téma (nejen) žen. Všichni chceme být mladí, krásní a zdraví. Můžeme tomu napomoct tak, že se o sebe budeme hezky starat. Jak úspěšně poznat své tělo a lépe se starat o pleť vám napoví spousta článků. Výběr na toto téma naleznete zde: 

A co pleť tedy potřebuje?

Aby pleť správně fungovala, potřebuje důkladnou výživu jak uvnitř, tak vně. Pokud máte například nedostatek vitamínů a minerálů, může se projevit právě v podobě problémů s pletí, která může být suchá, mohou se na ní tvořit šupinky a pukliny nebo se může nadměrně mastit.

Základem je kvalitní a vyvážený jídelníček a dostatečný pitný režime v podobě čisté vody, případně doplněné o bylinkové čaje.

Pleť je docela lapač prachu a nečistot. Aby byla zdravá a zářivá, je tedy nutné ji důkladně čistit ráno i večer. Večer si dejte záležet na tom, abyste odstranili skutečně veškerý make-up a pleť byla než půjdete spát, zcela čistá.

Ráno pleť nejprve omyjte vlažnou vodou, poté následuje čistící gel nebo pěna, květová voda nebo tonikum, hydratační krém a produkt s SPF faktorem.

Každodenní hydratace je pro krásnou a mladistvou pleť povinnost, a to i v případě, že máte mastný typ pleti. V tom případě volte lehčí, méně mastné pleťové krémy.

Chránit pleť před škodlivým ultrafialovým zářením je to nejlepší, co pro ni můžete udělat. Nezapomínejte na tento krok ani v zimě nebo během oblačných dní. Vždy byste měli aplikovat produkt s SPF alespoň 30.

Co jsou to pleťové masky?

Pleťové masky jsou výrobky, ale zároveň i kosmetické procedury, jejichž cílem je čistit, hydratovat, vyživovat či jinak ošetřit pleť na obličeji, případně na krku.

Hlavním úkolem pleťové masky je dodat pleti intenzivní péči. Je to vlastně takový bonus, něco navíc. Masky se nepoužívají každý den, jako například krém nebo SPF faktor. Aplikují se na pokožku cca 1× týdně. Ovšem je potřeba také zvážit její účinky, proč vlastně pleťovou masku potřebujeme? Jestliže máte podrážděnou pleť, použijte vhodnou masku jen tehdy, pokud je to nutné.

Při jejím výběru je třeba zohlednit typ pleti a aktuální stav pokožky.

Jak pleťovou masku aplikovat?

Vždy se řiďte pokyny výrobce a doporučeními, která jsou uvedena na produktu. Existují ale obecné rady, jak masku nanášet.

Správná aplikace zvyšuje účinek masky, což určitě chcete. Před nanesením se doporučuje pleť dokonale odlíčit a vyčistit. Právě díky tomu, že bude pokožka čistá, se mohou aktivní látky z masky účinně vstřebat. Abyste účinek ještě umocnili, zkuste ji nanést po sprchování nebo koupání v teplé vodě. Pára otevírá póry a usnadňuje vstřebávání jednotlivých účinných složek.

Další důležitý krok je nanášet masku čistou špachtlí, speciálním tamponem, popřípadě důkladně umytou dlaní a prsty, aby se do pleti nedostaly nečistoty.

Nejprve naneste větší množství přípravku. Tím se pleť „uzavře“ před vnějšími vlivy a dokáže lépe vstřebat aktivní a hydratační složky produktu. Následně začněte masku pomalu roztírat. Vše by se mělo provádět rovnoměrně po celém obličeji, kromě okolí úst a očí.

Neuvádí-li výrobce jinak, maska by měla působit alespoň 10 minut. Nakonec ji jemně omyjte teplou vodou a usušte. Můžete nanést krém jako obvykle.

Jaké typy pleťových masek existují?

Tyto typy masek obsahují obvykle velké množství hydratačních, obnovujících, tónovacích a výživných složek. Jsou vhodné pro péči o normální, suchou, podrážděnou a dehydrovanou pleť. Krémové masky mají příjemnou konzistenci a lehce se nanášejí.

Gelové masky jsou vynikajícím pomocníkem u dehydratované pokožky. Aplikace masek na gelové bázi nezatěžuje póry a hodí se tak i pro mastnou a problematickou pleť.

Fóliové masky obvykle zajišťují peelingový nebo liftingový účinek a hodí pro všechny typy pleti. Při vysychání tvoří maska na obličeji fólii, kterou nemusíte splachovat, ale jemně ji sloupnete ve směru zdola nahoru.

Látkové neboli sheet masky jsou hit posledních let. Jsou velmi příjemné, lehce chladivé a po sejmutí je pleť doslova sametově hebká. Tyto masky obsahují aktivní ingredience, mají hydratační, výživné a osvěžující účinky.

Jaké masky se hodí pro jednotlivé typy pleti?

Normální pleť by měla dostávat osvěžení a tonizaci. Pokud máte pleť normální a mírně stárnoucí, je kromě tonizace nutná i regenerace a hydratace.

Zde je nutná hydratace, prokrvení a zvláčnění. U tohoto typu pleti se spíše vyhněte aplikaci slupovacích masek, které by ji mohly podráždit.

Mastná pleť vyžaduje regulaci kožního mazu s možností odstranění zhrubělé rohové vrstvy, dále pak regeneraci a hydrataci. Naopak nevhodné jsou masky s emulzním nebo mastným základem.

Citlivá pleť si zaslouží zklidnit a cíleně vyživit. Vynechte prokrvující masky. Pokud máte citlivou pleť, raději se ale před aplikací dodatečné péče poraďte se svou kosmetičkou.

Proč vybírat přírodní pleťové masky?

Pokud se rozhodujete, jakou pleťovou masku si zvolíte, pokuste se zamyslet nad tím, co od ní vaše pleť očekává. V dnešní době je na trhu velké množství přírodních bio značek, které se pyšní opravdu hrdou škálou sortimentu pro doplňkovou péči o pleť. Příroda je vždy více než syntetika. Dejte si čas a přečtěte si složení masek, zjistěte si něco o aktivních látkách, které obsahují.

Přírodní složky jsou člověku blíže než chemická aditiva. Pátrejte a dopřejte své pleti jen to nejlepší.

1. místo

Inlight Bio super-food maska

Orientační cena: 1300 Kč

Tato 100% přírodní a bio maska s příznačným názvem „super-food“ obsahuje spoustu blahodárných ingrediencí, které pomáhají vyčerpané pleti opětovně získat úžasný vzhled. Tato maska zklidňuje podrážděnou a poškozenou pleť a zároveň poskytuje šetrný peeling, díky kterému je pokožka viditelně vypnutější a jemnější.

A které „super ingredience“ maska obsahuje? Pudr z plodů baobabu, který má exfoliační vlastnosti, detoxikační spirulinu a zelený ječmen, šípkový olej, který napomáhá obnovit kolagen v pleti a hojí drobné jizvičky, a dále třeba včelí vosk, sezamový, kokosový, jojobový, pupalkový a kadidlovníkový olej, extrakt z mrkve a z rozmarýnu.

Tuto luxusní masku prý často používají zahraniční filmové hvězdy během natáčení, když je jejich pleť zatěžována syntetickým dekorativním make-upem. Možná vás zarazí vyšší cena masky, která se pohybuje okolo 1300 korun za 25 ml, ale nenechte se odradit. Na jednu aplikaci vám stačí opravdu malé množství produktu, takže vám vydrží mnohem déle než jiné běžné masky. Navíc se jedná o zcela přírodní produkt (stejně jako všechny ostatní produkty této značky), vyvinutý lékařem, fyzioterapeutem a homeopatem Marianem Spiezia, který neobsahuje žádné nechtěné syntetické složky.

2. místo

Nobilis Tilia Bioaktivní pleťová maska, anti-age de luxe

Orientační cena: 700 Kč

Česká společnost Nobilis Tilia se zabývá výrobou a produkcí aromaterapeutické kosmetiky již od roku 1994. Značka odmítá živočišné suroviny a pokusy na zvířatech a jedinou živočišnou surovinou ve výrobcích je cenný a účinný včelí vosk. Maximálně využívá suroviny z ekologického zemědělství (bio). Vyrábí bez syntetických a konzervačních látek. V případě nutnosti konzervace využívají vlastní, speciálně vyvinutý konzervační systém.

Tato bioaktivní gelová maska za necelých 700 korun obsahuje luxusní šípkový olej, který dodává masce neobvyklou tmavě zlatou barvu. Ve složení dále najdete i jojobový a makadamiový olej, které podporují čisticí a pěsticí účinky gelové masky.

Maska je vhodná na suchou a zralou pleť díky obsahu bioaktivních komplexů s prokázaným anti-age účinkem, která obnovují kolagenová vlákna, pokožku regenerují a mírně vypínají.

3. místo

​​TianDe Zlatá čistící slupovací maska

Orientační cena: 350 Kč

Zlatá slupovací maska od značky tianDe patří k nejlépe uživatelsky hodnoceným produktům. Zkrátka produkt nad zlato. Její hlavní funkcí je vyčištění pokožky a jde jí to opravdu skvěle. Skvěle působí proti černým tečkám, odstraňuje odumřelé buňky i přebytečný kožní maz. Zároveň obsahuje hydratační složky, které působí do hloubky a zanechávají pleť vyživenou a dodávají jí „šťavnatý“ vzhled.

A jak se maska používá? Na suchou a vyčištěnou pleť se nanese silná vrstva produktu, kromě oblasti obočí, rtů a očí. Poté se nechá působit dvacet až třicet minut – zkrátka dokud neuschne a nepůjde sloupnout. Sloupávejte masku šetrně, abyste si zbytečně pleť netahali.

Balení o velikosti 130 ml stojí okolo 350 korun.

4. místo

MÁDARA SOS Hydra, Hydratační maska s okamžitým efektem

Orientační cena: 700 Kč

Hydratační maska s okamžitým efektem MÁDARA SOS Hydra přináší rychlou úlevu suché podrážděné pleti a dodává jí zdravý vzhled. Tato maska pečuje o suchou, citlivou a vystresovanou pokožku.

Obsahuje kvalitní oleje, zklidňující růžovou vodu a výtažky z kořene pivoňky. Zamyká v pokožce hydrataci, zjemňuje ji a vyrovnává pigmentové nedokonalosti.

Maska také regeneruje suchou pokožku a ulevuje od pnutí, svědění i dalších nepříjemných pocitů spojených s dehydratací. Složení je navíc obohacené o kyselinu hyaluronovou která pleť posiluje a eliminují známky stárnutí.

Pořídíte ji za necelých 900 korun.

5. místo

Kvitok Čisticí maska s čajovníkem BIO

Orientační cena: 200 Kč

Oblíbená slovenská značka přírodní kosmetiky Kvítok nabízí celou řadu masek a my jsme do našeho výběru vybrali tuhle čistící masku. Obsahuje marocký jíl, kopřivový prášek, éterické oleje z citronu, máty a čajovníku, ale také bavlníkový a konopný olej, olej z lískových ořechů, bambucké máslo a kyselinu anýzovou. Tyhle ingredience tvoří blahodárný mix, který poskytuje pleti výživu a zanechává ji jemnou, rozzářenou bez přebytečného mazu.

Masku byste měli ideálně používat jednou až dvakrát do týdne a stačí ji nechat působit cca 15 minut. Balení o velikosti 30 ml stojí okolo 200 korun.

6. místo

Havlíkova Apotéka Královská snídaně pro pleť

Orientační cena: 500 Kč

Královská snídaně pro pleť – už jen název této masky od české značky Havlíkova Apotéka zní skvěle, nemyslíte? A opravdu se jedná o skvělou výživu pro vaši pokožku, jejíž aplikace je navíc rychlá, takže s ní nestrávíte moc času.

Co se týče aktivních složek, maska obsahuje avokádový olej, výtažky z mateří kašičky, rakytníku, vitamin E, esenciální olej ze šalvěje muškátové a zejména hloubkově hydratační složku Saccharide Isomerate Pentavitin®.

Jedná se o masku, která se používá každé ráno po probuzení, kdy se nanese na neumytou pokožku obličeje, krku i dekoltu, a nechá se působit po dobu 3 minut. Poté se smyje vodou nebo setře ubrouskem.

Výsledkem je dokonale hydratovaná pleť, která je odolnější vůči vzniku známek stárnutí. Hodí se pro všechny typy pokožky.

Za 50ml balení masky zaplatíte necelých 500 korun.

7. místo

MOSSA Rozjasňující maska s moruškou, Glow Coctail

Orientační cena: 400 Kč

Přírodní lotyšská kosmetika MOSSA obsahuje ve svých produktech vysoký podíl extraktů a olejů ze severského bobulového ovoce, jako jsou borůvky, moruška, šípky, ostružiny, maliny a mnohé další. Tyto rostlinné výtažky jsou plné vitamínů a antioxidantů ocení zralá pokožka i pleť v každém věku.

Rozjasňující maska s moruškou MOSSA rozzáří pleť a dodá jí tolik potřebnou hydrataci. Maska zároveň dokáže zmírnit viditelnost pigmentových skvrn. Obsahuje extrakt z kdoule a morušky, pomáhá zesvětlovat pigmentové skvrny, dodává pokožce vitaminy a posiluje ochrannou kožní bariéru. Kyselina hyaluronová zamyká v pokožce hydrataci, okamžitě zlepší její vzhled, podporuje regeneraci pleti a zjemňuje vrásky.

Cena je cca 450 korun.

8. místo

Annemarie Börlind krémová maska na citlivou pleť

Orientační cena: 900 Kč

Máte citlivou pleť, která se snadno podráždí a zrudne? Pak by vám neměla uniknout tato senzitivní krémová maska od značky Annemarie Börlind, která je přímo určená pro citlivou pleť. Obsahuje výtažek z rybízového oleje, boubelíku a slunečnicový olej, které pokožku uklidňují, zmírňují podráždění a posilují přirozenou obranychopnost kožní bariéry.

Výrobce doporučuje masku používat na noc jednou až dvakrát týdně, nanést ji na vyčištěnou pleť s výjimkou oční oblasti a nechat působit deset až patnáct minut. Maska se nemusí smývat, její přebytky jednoduše vmasírujte do pleti.

Balení o velikosti 75 ml stojí necelých 900 korun.

9. místo

J.D.S. Bahno černé z Mrtvého moře

Orientační cena: 300 Kč

Firma J.D.S. balí koupelové soli z Mrtvého moře dodávané firmou Malki. Malki existuje již 200 let a tato značka vyvinula speciální formuli přírodního bylinného mýdla. Své produkty v současnosti vyváží do 16 zemí světa.

Výrobky firmy Malki neobsahují živočišné tuky, detergenty ani chemikálie. Díky přírodnímu původu a obsahu kvalitních surovin, je veškerý sortiment zařazen pod kategorii „Green Friendly Products“, která reprezentuje dva hlavní rysy – neubližovat uživateli a neškodit životnímu prostředí.

Černé bahno J.D.S. z Mrtvého moře pečuje o problematickou pokožku s příznaky akné, lupénky, ekzémů a jiných kožních problémů. Bahno je bohaté na množství minerálních látek, které o pleť pečují a regenerují ji. Působí protizánětlivě a eliminuje podráždění.

Bahno z Mrtvého moře obsahuje vysoký podíl minerálních látek, které pečují o všechny typy pokožky. Drobné částečky obsažené v bahně působí jako lehký peeling, čistí póry a uvolňují z nich usazené nečistoty i kožní maz.

Cena se pohybuje okolo 300 korun.

10. místo

Nobilis Tilia Detoxikační maska Tilia

Orientační cena: 500 Kč

Detoxikační maska Tilia Nobilis Tilia je určena pro suchou, citlivou, normální a smíšenou pleť. Maska pokožku projasňuje a vypíná, je certifikovaná CPK.

Obsahuje včelí med, lipový extrakt a červeným jíl, které pomáhají odlučovat odumřelé kožní buňky a toxiny.

Cena masky je cca 500 korun.

Závěrem

Pleťové masky jsou taková nadstavba v péči o pleť. Udělejme si z jejich používání rituál za doporovodu vonných svíček, tlumeného světla a příjemné hudby. Relax totiž potřebuje nejen naše pleť, ale i mysl.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Pleťová maska

[2] Diplomová práce (CZ): Zpomalení zánětlivého procesu pokožky pomocí aplikace komplexního revitalizačního procesu

[3] Healthline (ENG): Do Face Masks Actually Do Anything for Your Skin?

[4] PubMed Central (ENG): In vivo evaluation of the effectiveness of biocellulose facial masks as active delivery systems to skin

[5] PubMed Central (ENG): Skin anti-aging strategies

4.8/5 (Počet hlasů: 6)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »