11 tipů na nejlepší sérum na řasy – srovnání, recenze a zkušenosti

Jaké je nejlepší sérum pro růstu řas? Jak vlastně růst řas podpořit? Jak rychle řasy rostou a jak se o ně nejlépe starat?

TOP  1. místo

GigaLash sérum

Orientační cena: 1000 Kč

Výborné sérum na obočí a řasy pro podporu růstu, objemu, vitality a zdraví řas i obočí.

2. místo

MÁDARA Grow and Fix

Orientační cena: 700 Kč

Sérum podporuje rychlejší růst obočí a řas a dodává plnější, odvážnější a zdravější vzhled.

3. místo

Spectral Lash

Orientační cena: 1560 Kč

Intenzivní sérum pro růst řas od značky DS Laboratoires pomáhá nastartovat rychlejší růst řas.

Jedenáct nejlepších sér na řasy a obočí

Co je to sérum na řasy a obočí?

Kdo by nechtěl mít krásně dlouhé řasy a husté obočí, že? Trend dnešní doby spěje k  tomu, že se opět vracíme k přirozenosti. Oční stíny, linky a silný make-up jdou do pozadí a naopak se jen podtrhuje to, co nám bylo přírodou naděleno. Říká se, že oči jsou pohled do duše. A když ty oči ještě zdobí bohaté řasy a lemuje zdravě vypadající obočí, je ten pohled ještě o něco hezčí.

Pojďme si nejprve říci něco málo z biologie. Horní víčko by mělo mít 80 až 150 řas, na spodním víčku pak typicky roste od 70 do 80 řas. Jedna řasa roste 3 až 6 měsíců, mezi prvními 30 až 45 dny řasa roste, později se růst zastaví, a po zhruba 100 dnech řasa vypadne a na jejím místě začne růst nová.

Sérum na řasy a obočí je kosmetický produkt na podporu růstu, hustoty, zdraví a plnosti řas i obočí. Sérum je vyvinuté tak, že působí již ve vlasových folikulech, kde pomocí aktivních látek vyživuje kořínky chloupků a stimuluje tak jejich růst.

Ohlasy na řasová séra jsou vesměs opravdu kladné. Říká se, že na první pohled viditelné výsledky se při používání séra na růst řas nedostaví téměř ihned. Složky séra totiž pracují s přirozeným růstovým cyklem chloupků, a tak ho uvidíte zhruba po jednom až dvou měsících.

Samozřejmě nelze paušalizovat a séra házet na jednu hromadu. Na trhu jich naleznete velké množství a stejně tak velké je i cenové rozpětí. Vždy záleží na jeho kvalitě a kvantitě. Na českém internetu najdete přípravky v objemu od 3 do 6 ml zhruba od 1 000 do 3 000 korun. 

Zde se to opět odvíjí od konkrétního produktu. Vždy záleží na velikosti balení, pravidelnosti aplikace a množství, které používáte. Například sérum na řasy s obsahem 5 ml vám při pravidelném používání vydrží zhruba 10 měsíců.

Řasám pauza samozřejmě neublíží, ale po čase se vrátí do geneticky dané délky, cože je ta jakou měly, než jste začali sérum používat.

Jsou nějaká rizika při aplikaci séra na řasy?

Séra na růst řas a obočí by měla obsahovat kvalitní složky a tím pádem nezpůsobovat žádné komplikace. Pokud vám ve výčtu obsažených složek něco nesedí, poraďte se se svou kosmetičkou, která vás určitě ráda obeznámí o co se jedná a zda je produkt kvalitní či nikoliv. 

Pokud máte citlivé oči, nejlepší sérum na řasy pro vás bude to, které je přizpůsobené velmi citlivé pokožce.

Péče o vlasy je jedna velká kategorie, která se velice špatně shrnuje pouze pár slovy. Péče o vlasy je komplexní a kdo chce mít vlasy krásné, zdravé a pevné by měl vědět spoustu a spoustu informací. Proto je dobré si o vlasech číst, studovat je a snažit se jim co nevíce porozumět.

Proto jsme pro vás zde přichystali seznam článků zaměřených na vlasovou kosmetiku a péči o vlasy:

Jak často používat sérum na řasy?

Každý výrobce uvádí na svém produktu četnost doporučené aplikace. Ve výsledku je to ale dost obdobné u všech a platí zlaté pravidlo, že se nic nemá přehánět. Většinou se doporučuje nanášet produkt 1× denně po odlíčení očí na kořínky řas, podobně jako oční linku, a to ideálně večer.

Kolik séra je potřeba?

Opět je to produkt od produktu, nicméně po vytažení aplikátoru je ve své podstatě připraveno přesné množství séra pro obě oči na jednu denní dávku. Tu nanášejte z jedné a pak z druhé strany aplikátoru jeho celou plochou.

Pro koho je sérum na řasy a obočí určeno?

Pro každého, kdo není spokojený se stávajícím stavem. Muži i ženy. Sérum je vhodné pro lidi, kteří používají kontaktní čočky, umělé řasy nebo mají citlivé oči. Co se týká těhotných a kojících žen, vždy je dobré si tuto informaci vyčíst u konkrétního produktu. Některá séra se nedoporučují, jiná naopak nevadí.

Důležitou roli hraje i věk

Bohužel, čas zatím zastavit neumíme a proto je důležité si uvědomit, že s přibývajícími roky se projevují známky stárnutí, pleť ztrácí jiskru i pevnost, objevují se sem tam vrásky, pigmentové skvrny a i řasy rostou pomaleji, více se lámou, jsou kratší a ty, které vypadnou, už nedorůstají tak rychle, jako před několika lety. Proč? Protože naše tělo má už něco za sebou a je křehčí než kdysi. Kvůli jednotvárnější stravě mohou tělu chybět některé minerály a vitamíny. Ubývá například i kolagenu, který je zodpovědný za pevnost a pružnost jak pleti, tak vlasů i řas. Další podstatnou látkou je keratin, který zase pomáhá řasám udržet vlhkost. Vliv mají i peptidy a vápník a další a další látky. Je dobré snažit se příznaky zmírňovat, ale zcela zastavit je nelze.

Účinné látky v sérech na řasy

Nejběžnější účinnou látkou v sérech na řasy je biotin, což je druh vitamínu B, který zlepšuje zdraví řas tím, že napomáhá zvyšovat produkci keratinu, bílkoviny tvořící řasy.

V sérech se často objevuje ricinový olej, který dokáže stimulovat tvorbu chloupků a zpevňovat je.

Ricinový olej - co je to?

Běžně dostupný olej, který seženete jak v každé drogerie, obchodě se zdravou výživou, tak i v lékárně. Jedná se o olej ze semen skočce obecného, neboli ricinovníku. 

Nejprve se tento malý, ale velký zázrak používal pro kosmetické účely ve starověkém Egyptě. Dnes se kromě kosmetiky používá také v potravinářství a ve farmacii.

Olej se používá na vlasy, pokožku, celulitidu, strie, bradavice, nehty, vousy, jizvy, pigmentové skvrny a nebo právě řasy. Obsahuje velké množství antioxidantů, například vitaminu E, mastné kyseliny, minerály, bílkoviny a další látky, díky kterým má silné regenerační a hydratační účinky. 

Pokud vám příroda nenadělila husté řasy, můžete nejprve zkusit tohoto pomocníka. Pravidelným nanášením malého množství oleje na řasy lze prý dosáhnout jejich posílení a zhoustnutí. Při nanášení dávejte dobrý pozor, aby se olej nedostal do očí, pokud by se tak stalo, stačí oči vypláchnout vodou.

1. místo

GigaLash sérum na řasy a obočí

Orientační cena: 1000 Kč

GigaLash je účinné a kvalitní sérum na řasy podporující růstový cyklus řas a obočí od firmy Augeri pharm s.r.o. a pravděpodobně jedno z nejlepších sér na řasy u nás. Aplikace tohoto séra je jednoduchá a bezpečná. Podle webu GigaLash má sérum následující účinky:

Prodlužuje růstový cyklus řas a obočí, díky čemuž mohou řasy i chloupky obočí dorůst do větších délek, zabraňuje předčasnému vypadávání řas a chloupků obočí a urychluje jejich růst a zvyšuje pružnost.

Sérum se používá 2× denně a čím déle ho užíváte, tím větší má efekt (větinou od 7 do 30 dní). Sérum se dá použít i na obočí.

2. místo

MÁDARA Grow and Fix

Orientační cena: 700 Kč

Fix and Grow sérum na řasy a obočí od lotyšské značky MÁDARA je bohaté na kofein, peptidy, přírodní biopolymery a extrakt z lišek s růstovými faktory. Sérum dodá vašemu obočí a řasám objem, délku a lesk. Podporuje plnější, odvážnější a zdravější vzhled!

Cena za 4,25 ml je cca 700 korun.

3. místo

DS Laboratories sérum pro růst řas Spectral Lash

Orientační cena: 1560 Kč

Klinicky prověřené sérum pro růst řas od americké značky DS Laboratories obsahuje účinnou směs adenosinu, peptidů, panthenolu, sójového proteinu, myristoyl pentapeptidu-17, kyseliny lysofosfatidové, tureckého šafráno a vitamínového komplexu, které stimulují růst řas i obočí. Sérum slibuje, že budete mít zahuštěné řasy (i obočí) do jednoho měsíce. Zároveň se stará o to, aby byly vyživené a uhlazené. Výrazná změna je prý pozorovatelná po 16 týdnech používání.

Produkt je vhodný jak pro ženy, tak pro muže a velkou výhodou je jeho snadná aplikace díky šikovnému mechanismu v podobě pera.

A navíc, nákupem tohoto séra v ceně cca 1560 korun pomůžete ohroženým pejskům, protože 5 % z ceny jde právě na nadační fond Pes v nouzi.

4. místo

Uoga Uoga Magic wand

Orientační cena: 400 Kč

Sérum na řasy od lotyšské značky Uoga Uoga Magic wand obsahuje ricinový olej, který je známý svými stimulačními účinky pro růst řas a obočí. Sérum je obohaceno o arganový, jojobový a brusinkový olej a vitamin E. Produkt podpoří růst řas, ale také je posílí.

Cena séra o objemu 8 ml je necelých 400 korun.

5. místo

SANTE Aktivátor růstu řas

Orientační cena: 650 Kč

Aktivátor růstu řas Lash Extension od německé značky Sante dokáže aktivovat růst vašich řas. Za cca 4 týdny se můžete radovat z prvních výsledků. Aktivátor obsahuje výtažek z břízy, světlíku, kustovnice a hrachu, které dokáží stimulovat růst řas a viditelně je tak zahustit a prodloužit. Jako pomocné výživné látky je zde šťava z aloe vera a břízy, inulin a arginin. 

Cena za 3,5 ml je cca 650 korun.

6. místo

Original ATOK Intenzivní olejové sérum na řasy

Orientační cena: 200 Kč

Olejové sérum na řasy od české značky Original ATOK využívá čistých přírodních olejů a neobsahuje žádnou parfemaci. Pomáhá vyživovat a zpevňovat řasy, podporuje jejich zdravý růst a omezuje jejich vypadávání. Sérum obsahuje arganový a ricinový olej, které představují účinnou kombinaci dodávající řasám množství esenciálních mastných kyselin, vitamínů a minerálních látek. Vyživuje řasy, posiluje jejich kořínky a podporuje jejich zdravý růst. 

Cena za necelých 8 ml je cca 200 korun.

7. místo

Purity Vision Ricinový olej bio

Orientační cena: 250 Kč

Bio ricinový olej od české značky Purity Vision je čistý 100% přírodní olej s obsahem kyseliny ricinolejové, která má silné antioxidační a regenerační účinky. Je vhodný jak pro extrémně suchou a podrážděnou pokožku , tak na podporu růstu vlasů, obočí a řas.  

Cena za 100 ml je cca 250 korun.

8. místo

Annemarie Börlind Řasenka Precision & Care

Orientační cena: 500 Kč

Řasenka Precision & Care s rovným gumovým kartáčkem obsahuje syté přírodní pigmenty, které dokonale obalí a zvýrazní i ty nejjemnější krátké řasy. Krásně je pročeše, oddělí a zvětší jejich objem. Obsahuje kaméliový olej a výtažek z bambusu, které řasy posílí a podpoří jejich růst. Dále obsahuje pečující oleje z a vosky, které zajistí dokonalou přilnavosti pigmentů a zároveň pečují o řasy tak, aby je chránily před vysušením či lámáním. Obsažená šťáva z Aloe vera chrání oči před podrážděním.

Cena řasenky o obsahu 10 ml je cca 500 korun.

9. místo

Lavera Pečující sérum na řasy

Orientační cena: 240 Kč

Pečující sérum na řasy od značky Lavera je přírodní sérum pro podporu regenerace řas. Sérum se aplikuje večer po kompletním odlíčení a nechává se působit celou noc. 

Sérum obsahuje kofein, který má antioxidační účinky a podporuje tvorbu nových kožních buněk. Je vhodné i pro vegany.

10. místo

laSaponaria Posilující sérum na řasy a obočí BIO

Orientační cena: 200 Kč

Sérum LaSaponaria je kombinace olejů a vitaminů v séru pro podporu hydratace, objemu a posílení řas a obočí. Doporučuje se užívat hlavně na noc, na vyčištěnou pleť. Nanáší se kartáčkem a postup pro řasy i obočí je stejný. Sérum obsahuje kombinace ricinový, arganový, jojobový a sladký mandlový olej.

Sérum. je BIO produktem a používá přírodní produkty.

11. místo

Saloos Bio Ricinový olej

Orientační cena: 150 Kč

Ricinový olej znašky Saloos je ideální na suchou pokožku, výborně regeneruje a zvláčňuje kůži po zhojených jizvách. Je vhodný pro teplé obklady nebo jako sérum podporující růst řas.

Závěr

Bohaté a dlouhé řasy jsou takový symbol přirozené krásy a pevného zdraví. Pokud i pro vás nastal čas přirozenosti, neváhejte a vyzkoušejte séra, která by mohla být tím prvním krokem.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Řasa (oko)

[2] Healthline (ENG): How to Get Longer Eyelashes

[3] Healthline (ENG): Eyelash Growth: Know the Facts

[4] PubMed Central (ENG): Enhanced Eyelashes: Prescription and Over-the-Counter Options

[5] PubMed Central (ENG): Eyelash Growth from Application of Bimatoprost in Gel Suspension to the Base of the Eyelashes

4.9/5 (Počet hlasů: 10)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme.