12 tipů na nejlepší sérum na řasy – srovnání, recenze a zkušenosti

Shrnutí: Chcete mít delší, hustší a zdravější řasy? Vyzkoušejte některé ze sér, které jsem srovnala v tomto článku. Mezi ty nejlepší patří:

  • 1. místo má sérum GigaLash. Nezávislé testy potvrzují větší objem a prodloužení řas uživatelek (i hustší obočí).
  • 2. místo získalo sérum na řasy Hairburst. S obsahem látek pro podporu růstu řas i obočí. Veganské složení.
  • 3. místo jsem dala séru Spectral Lash. Dermatologicky testované složení, které je šetrné i k citlivým očím.

Dále čtěte:

Co je sérum na řasy a obočí? Jak často a kolik je ho potřeba používat? Pro koho se hodí a jaké látky může obsahovat?[1][2] 

TOP  1. místo

GigaLash sérum

Orientační cena: 1000 Kč
Proč 1. místo?

Protože podle nezávislých testů v kosmetických salonech mělo sérum GigaLash naprosto skvělé výsledky – řasy a obočí jsou podle nich stoprocentně hustší a výraznější, z 90 % došlo k prodloužení řas a u 70 % k navýšení objemu.

2. místo

Hairburst sérum na řasy

Orientační cena: 1100 Kč
Proč 2. místo?

Značka Hairburst ví, jak bojovat proti vypadávání vlasů. A toto know-how vylepšilo a zaměřilo se na boj s vypadáváním řas. Speciální směs z červeného jetele, kastorového oleje a hyaluronátu sodného řasy vyživí, zvětší jejich objem a nechá je růst.

3. místo

Spectral Lash

Orientační cena: 1600 Kč
Proč 3. místo?

Protože toto intenzivní sérum na řasy a obočí je účinné, ale zároveň je díky kvalitním ingrediencím velmi šetrné k pleti a očím. Sérum je testováno dermatology i oftalmology, kteří jej doporučují ke každodennímu užívání.

Dvanáct nejlepších sér na řasy a obočí

Co je to sérum na řasy a obočí?

Kdo by nechtěl mít krásně dlouhé řasy a husté obočí, že? Trend dnešní doby spěje k  tomu, že se opět vracíme k přirozenosti. Oční stíny, linky a silný make-up jdou do pozadí a naopak se jen podtrhuje to, co nám bylo přírodou naděleno. Říká se, že oči jsou pohled do duše. A když ty oči ještě zdobí bohaté řasy a lemuje zdravě vypadající obočí, je ten pohled ještě o něco hezčí.

  • Pojďme si nejprve říci něco málo z biologie. Horní víčko by mělo mít 80 až 150 řas, na spodním víčku pak typicky roste od 70 do 80 řas. Jedna řasa roste 3 až 6 měsíců, mezi prvními 30 až 45 dny řasa roste, později se růst zastaví, a po zhruba 100 dnech řasa vypadne a na jejím místě začne růst nová.
  • Sérum na řasy a obočí je kosmetický produkt na podporu růstu, hustoty, zdraví a plnosti řas i obočí. Sérum je vyvinuté tak, že působí již ve vlasových folikulech, kde pomocí aktivních látek vyživuje kořínky chloupků a stimuluje tak jejich růst.
  • Ohlasy na řasová séra jsou vesměs opravdu kladné. Říká se, že na první pohled viditelné výsledky se při používání séra na růst řas nedostaví téměř ihned. Složky séra totiž pracují s přirozeným růstovým cyklem chloupků, a tak ho uvidíte zhruba po jednom až dvou měsících.

Samozřejmě nelze paušalizovat a séra házet na jednu hromadu. Na trhu jich naleznete velké množství a stejně tak velké je i cenové rozpětí. Vždy záleží na jeho kvalitě a kvantitě. Na českém internetu najdete přípravky v objemu od 3 do 6 ml zhruba od 1 000 do 3 000 korun. 

Zde se to opět odvíjí od konkrétního produktu. Vždy záleží na velikosti balení, pravidelnosti aplikace a množství, které používáte. Například sérum na řasy s obsahem 5 ml vám při pravidelném používání vydrží zhruba 10 měsíců.

Řasám pauza samozřejmě neublíží, ale po čase se vrátí do geneticky dané délky, cože je ta jakou měly, než jste začali sérum používat.

Jsou nějaká rizika při aplikaci séra na řasy?

Séra na růst řas a obočí by měla obsahovat kvalitní složky a tím pádem nezpůsobovat žádné komplikace. Pokud vám ve výčtu obsažených složek něco nesedí, poraďte se se svou kosmetičkou, která vás určitě ráda obeznámí o co se jedná a zda je produkt kvalitní či nikoliv. 

Pokud máte citlivé oči, nejlepší sérum na řasy pro vás bude to, které je přizpůsobené velmi citlivé pokožce.

Péče o vlasy je jedna velká kategorie, která se velice špatně shrnuje pouze pár slovy. Péče o vlasy je komplexní a kdo chce mít vlasy krásné, zdravé a pevné by měl vědět spoustu a spoustu informací. Proto je dobré si o vlasech číst, studovat je a snažit se jim co nevíce porozumět.

Proto jsme pro vás zde přichystali seznam článků zaměřených na vlasovou kosmetiku a péči o vlasy:

Jak často používat sérum na řasy?

Každý výrobce uvádí na svém produktu četnost doporučené aplikace. Ve výsledku je to ale dost obdobné u všech a platí zlaté pravidlo, že se nic nemá přehánět. Většinou se doporučuje nanášet produkt 1× denně po odlíčení očí na kořínky řas, podobně jako oční linku, a to ideálně večer.

Kolik séra je potřeba?

Opět je to produkt od produktu, nicméně po vytažení aplikátoru je ve své podstatě připraveno přesné množství séra pro obě oči na jednu denní dávku. Tu nanášejte z jedné a pak z druhé strany aplikátoru jeho celou plochou.

Pro koho je sérum na řasy a obočí určeno?

Pro každého, kdo není spokojený se stávajícím stavem. Muži i ženy. Sérum je vhodné pro lidi, kteří používají kontaktní čočky, umělé řasy nebo mají citlivé oči. Co se týká těhotných a kojících žen, vždy je dobré si tuto informaci vyčíst u konkrétního produktu. Některá séra se nedoporučují, jiná naopak nevadí.

Bohužel, čas zatím zastavit neumíme a proto je důležité si uvědomit, že s přibývajícími roky se projevují známky stárnutí, pleť ztrácí jiskru i pevnost, objevují se sem tam vrásky, pigmentové skvrny a i řasy rostou pomaleji, více se lámou, jsou kratší a ty, které vypadnou, už nedorůstají tak rychle, jako před několika lety. Proč? Protože naše tělo má už něco za sebou a je křehčí než kdysi. Kvůli jednotvárnější stravě mohou tělu chybět některé minerály a vitamíny. Ubývá například i kolagenu, který je zodpovědný za pevnost a pružnost jak pleti, tak vlasů i řas. Další podstatnou látkou je keratin, který zase pomáhá řasám udržet vlhkost. Vliv mají i peptidy a vápník a další a další látky. Je dobré snažit se příznaky zmírňovat, ale zcela zastavit je nelze.

Účinné látky v sérech na řasy

Nejběžnější účinnou látkou v sérech na řasy je biotin,[1] což je druh vitamínu B, který zlepšuje zdraví řas tím, že napomáhá zvyšovat produkci keratinu, bílkoviny tvořící řasy.

V sérech se často objevuje ricinový olej,[2] který dokáže stimulovat tvorbu chloupků a zpevňovat je.

Ricinový olej - co je to?

Běžně dostupný olej, který seženete jak v každé drogerii, obchodě se zdravou výživou i v lékárně. Jedná se o olej ze semen skočce obecného, neboli ricinovníku. 

  • Nejprve se tento malý, ale velký zázrak používal pro kosmetické účely ve starověkém Egyptě. Dnes se kromě kosmetiky používá také v potravinářství a ve farmacii.
  • Olej se používá na vlasy, pokožku, celulitidu, strie, bradavice, nehty, vousy, jizvy, pigmentové skvrny a nebo právě řasy. Obsahuje velké množství antioxidantů, například vitaminu E, mastné kyseliny, minerály, bílkoviny a další látky, díky kterým má silné regenerační a hydratační účinky. 
  • Pokud vám příroda nenadělila husté řasy, můžete nejprve zkusit tohoto pomocníka. Pravidelným nanášením malého množství oleje na řasy lze prý dosáhnout jejich posílení a zhoustnutí. Při nanášení dávejte dobrý pozor, aby se olej nedostal do očí, pokud by se tak stalo, stačí oči vypláchnout vodou.

1. místo

GigaLash sérum na řasy a obočí

Unikátní sérum vytvořené za účelem podpory růstu a většího objemu řas a obočí.

Orientační cena: 1000 Kč

Proč jsem sérum GigaLash vybrala na 1. místo?

GigaLash prodlužuje růstový cyklus řas a obočí, díky čemuž mohou řasy i chloupky obočí dorůst do větších délek. Také zabraňuje předčasnému vypadávání řas, řasy a obočí zpevňuje po celé délce a dodává jim pružnost. Aplikace je jednoduchá a viditelné výsledky jsou patrné už po prvním týdnu používání. Už si nebudete muset nalepovat umělé řasy, které při sebelepší aplikaci nevypadají přirozeně.

Uživatelské recenze

Na webu gigalash.cz jsou zveřejněné recenze, v nichž se nejčastěji opakuje spokojenost s rychle viditelnými výsledky delších řas. Příjemně mě překvapily i diskuze na emiminu, kde recenzentky znovu potvrzují účinnost a chválí si efektivitu produktu a delší či pevnější řasy.

Další informace

Sérum se používá 2× denně a čím déle ho užíváte, tím větší má efekt (větinou od 7 do 30 dní). Přestože je sérum vyrobeno primárně na zhuštění řas, je možné jej použít i na obočí – proto jsem jej v článku automaticky zmínila. Na webu gigalash.cz je možné vybírat z různých balíčků – při nákupu dvou sér dostanete například jedno zdarma. Cena je trošku vyšší, jedno sérum vychází na 1000 korun, ale za ten výsledek to podle mě stojí.

2. místo

Hairburst Sérum pro růst řas a obočí

Sérum od Hairburst obsahuje unikátní komplex látek, který přirozeně podpoří růst a zahuštění řas i obočí.

Orientační cena: 1100 Kč

Proč je sérum na řasy od Hairburst na 2. místě?

Protože jeho účinnou zbraní je inovativní komplex biomimetického peptidu, který v kombinaci s výtažky z červeného jetele zmírňuje možný zánět, který může přispět k vypadávání řas. A také neobsahuje hormony, které konvenční značky často obsahují. Sérum od Hairburst řasy posiluje pomocí přírodních látek (nutno říct, že ne všechny složky jsou stoprocentně přírodní), a proto je sérum šetrnější a hrozí menší riziko nepříjemných vedlejších účinků.

Uživatelské recenze

Recenze na sérum od Hairburst jsou velice pozitivní. Lidé si chválí účinnost, silnější a pevnější řasy, celkové zlepšení kvality řas, nebo i rychlé výsledky. Recenze jsem našla hlavně na zahraničních portálech, protože se jedná o zahraniční produkt. Přečíst si je můžete třeba na amazonu, lookfantastic.com, beautybay.com a dalších místech.

Více informací

Obsažený hylauronát sodný váže vodu, čímž pomáhá jednoduchým způsobem zvětšovat objem řas. A díky kastorovému oleji budou řasy i obočí opravdu hydratované a budou se více lesknout. Dalším plus je, že je výrobek veganský, cruelty free a je vyroben z prémiových a přirozeně odvozených složek. Aplikace je jednoduchá, výrobce doporučuje nanést sérum na obočí a řasy večer na vyčištěný obličej. Cena séra se pohybuje okolo 1100 korun.

3. místo

DS Laboratories sérum pro růst řas Spectral Lash

Sérum od DS Laboratories má jemné složení, které skvěle působí na růst řas a snesou ho citlivější oči.

Orientační cena: 1600 Kč

Proč je sérum Spectral Lash od DS Laboratories na 3. místě?

Líbí se mi, že výrobci tohoto produktu dbají na šetrnost. Mnohá séra mohou oči dráždit nebo dokonce zadělat na oční zánět, což není tento případ. Spectral Lash má jemné složení. Hlavními účinnými látkami jsou vitamínový a peptidový komplex, které stimulují růst nových pevných řas. Klinické testy prokázaly, že při pravidelném užívání jsou řasy po čtyřech týdnech delší o 25 %, a zároveň také tmavší a silnější.

Uživatelské recenze

Na webu aurio.cz jsou velmi pozitivní reakce. Sérum dle nich funguje, recenzentky si ho koupily opakovaně. Se sérem je spokojeno i celkem dost recenzentek, které zanechaly hodnocení na Heuréce.

Další info

Všechny produkty značky DS Laboratories obsahují tzv. nanosomy – jde o speciální metodu, díky níž se účinné látky dostanou přímo ke kořínkům, čímž je dosaženo lepšího a rychlejšího účinku. Produkt nebyl testován na zvířatech a neobsahuje žádné parabeny. Na séru je unikátní také jeho aplikátor – většina sér se prodává se štětečkem obdobným jako u řasenky, tento aplikátor připomíná spíše pero a pomáhá nanést produkt v požadovaném množství přímo ke kořínkům řas. Produkt pořídíte za necelých 1600 korun.

4. místo

Annemarie Börlind Precizně tvarující řasenka

Orientační cena: 420 Kč

Proč jsem vybrala i tuto řasenku od značky Annemarie Börlind?

Řasenka Precision & Care s rovným gumovým kartáčkem obsahuje syté přírodní pigmenty, které dokonale obalí a zvýrazní i ty nejjemnější krátké řasy. Krásně je pročeše, oddělí a zvětší jejich objem. Obsahuje minerály a šťávu z bambusu, které řasy posílí a podpoří jejich růst. Dále obsahuje pečující oleje a vosky, které zajistí dokonalou přilnavost pigmentů a zároveň pečují o řasy tak, aby je chránily před vysušením či lámáním. Obsažená šťáva z Aloe vera chrání oči před podrážděním.

Cena řasenky o obsahu 10 ml je cca 420 korun

5. místo

laSaponaria Posilující sérum na řasy a obočí BIO

Orientační cena: 240 Kč

Proč jsem zařadila posilující sérum na řase a obočí od laSaponaria?

Sérum LaSaponaria je kombinace olejů a vitaminů v séru pro podporu hydratace, objemu a posílení řas a obočí. Doporučuje se užívat hlavně na noc, na vyčištěnou pleť. Nanáší se kartáčkem a postup pro řasy i obočí je stejný. Sérum obsahuje kombinace ricinový, arganový, jojobový a sladký mandlový olej.

6. místo

Purity Vision Ricinový olej bio

Orientační cena: 250 Kč

Proč jsem vybrala ricinový olej od Purity Vision?

Bio ricinový olej od české značky Purity Vision je čistý 100% přírodní olej s obsahem kyseliny ricinolejové, která má silné antioxidační a regenerační účinky. Je vhodný jak pro extrémně suchou a podrážděnou pokožku , tak na podporu růstu vlasů, obočí a řas.  

Cena za 100 ml je cca 250 korun.

7. místo

Lavera Pečující sérum na řasy

Orientační cena: 220 Kč

Proč jsem vybrala pečující sérum na řasy od Lavery?

Pečující sérum na řasy od značky Lavera je přírodní sérum pro podporu regenerace řas. Sérum se aplikuje večer po kompletním odlíčení a nechává se působit celou noc. 

Sérum obsahuje kofein, který má antioxidační účinky a podporuje tvorbu nových kožních buněk. Je vhodné i pro vegany.

8. místo

Saloos Bio Ricinový olej

Orientační cena: 150 Kč

Proč jsem vybrala také ricinový olej od Saloos?

Ricinový olej značky Saloos je ideální na suchou pokožku, výborně regeneruje a zvláčňuje kůži po zhojených jizvách. Je vhodný pro teplé obklady nebo právě jako sérum podporující růst řas.

9. místo

Uoga Uoga Magic wand

Orientační cena: 400 Kč

Proč jsem vybrala sérum Magic wand od Uoga Uoga?

Sérum na řasy od lotyšské značky Uoga Uoga Magic wand obsahuje ricinový olej, který je známý svými stimulačními účinky pro růst řas a obočí. Sérum je obohaceno o arganový, jojobový a brusinkový olej a vitamin E. Produkt podpoří růst řas, ale také je posílí.

Cena séra o objemu 8 ml je necelých 400 korun.

10. místo

MÁDARA Grow and Fix

Orientační cena: 630 Kč

Proč jsem sem umístila sérum na řasy Grow and Fix od Mádary?

Fix and Grow sérum na řasy a obočí od lotyšské značky MÁDARA je bohaté na kofein, peptidy, přírodní biopolymery a extrakt z lišek s růstovými faktory. Sérum dodá vašemu obočí a řasám objem, délku a lesk. Podporuje plnější, odvážnější a zdravější vzhled!

Cena za 4,25 ml je cca 630 korun.

11. místo

SANTE Aktivátor růstu řas

Orientační cena: 650 Kč

Proč jsem vybrala aktivátor růstu řas od Sante?

Aktivátor růstu řas Lash Extension od německé značky Sante dokáže aktivovat růst vašich řas. Za cca 4 týdny se můžete radovat z prvních výsledků. Aktivátor obsahuje výtažek z břízy, světlíku, kustovnice a hrachu, které dokáží stimulovat růst řas a viditelně je tak zahustit a prodloužit. Jako pomocné výživné látky je zde šťava z aloe vera a břízy, inulin a arginin. 

Cena za 3,5 ml je cca 650 korun.

12. místo

Original ATOK Intenzivní olejové sérum na řasy

Orientační cena: 220 Kč

Proč jsem zařadila do srovnání i olejové sérum od Original ATOK?

Olejové sérum na řasy od české značky Original ATOK využívá čistých přírodních olejů a neobsahuje žádnou parfemaci. Pomáhá vyživovat a zpevňovat řasy, podporuje jejich zdravý růst a omezuje jejich vypadávání. Sérum obsahuje arganový a ricinový olej, které představují účinnou kombinaci dodávající řasám množství esenciálních mastných kyselin, vitamínů a minerálních látek. Vyživuje řasy, posiluje jejich kořínky a podporuje jejich zdravý růst. 

Cena za necelých 8 ml je cca 220 korun.

Závěr

Bohaté a dlouhé řasy jsou jakýsi symbol přirozené krásy a pevného zdraví. Pokud toužíte po delších, hustších a po všech směrech zdravějších řasách, vezměte si na pomoc některý z výše uvedených produktů.

Jako nejlepší sérum na řasy se mi jeví to od GigaLash, které podle nezávislých testů skutečně funguje a navíc je hypoalergenní a dermatologicky nezávadné. Skvělé je také Hairburst sérum pro růst řas a obočí s aktivními látkami, které prokazatelně pomáhají dosáhnout delších řas a objemnějšího obočí. Za vyzkoušení stojí i DS Laboratories sérum pro růst řas Spectral Lash, které je na e-shopu Aurio báječně hodnocené a spoustu zákaznic si ho pro jeho skvělé účinky kupuje opakovaně.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[3] Wikipedie (CZ): Řasa (oko)

[4] Healthline (ENG): How to Get Longer Eyelashes

[5] Healthline (ENG): Eyelash Growth: Know the Facts

[6] PubMed Central (ENG): Enhanced Eyelashes: Prescription and Over-the-Counter Options

[7] PubMed Central (ENG): Eyelash Growth from Application of Bimatoprost in Gel Suspension to the Base of the Eyelashes

4.9/5 (Počet hlasů: 10)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »