TOP 7: nejlepší sérum na řasy – srovnání, recenze a zkušenosti

Jaké je nejlepší sérum pro růstu řasů? Jak vlastně růst řasů podpořit? Jak rychle řasy rostou a jak se o ně nejlépe starat?

TOP  1. místo

Uoga Uoga Magic wand

Přírodní sérum na obočí a řasy pro podporu růstu s ricinovým a brusinkovým olejem. 
Orientační cena: 400 Kč
2. místo

MÁDARA Grow and Fix

Sérum podporuje rychlejší růst obočí a řas a dodává plnější, odvážnější a zdravější vzhled.
Orientační cena: 700 Kč
3. místo

Aktivátor růstu řas

Aktivátor růstu řas od značky Sante pomáhá nastartovat rychlejší růst řasů.
Orientační cena: 650 Kč

Sedm nejlepších sér na řasy a obočí

Co je to sérum na řasy a obočí?

Kdo by nechtěl mít krásně dlouhé řasy a husté obočí, že? Trend dnešní doby spěje k  tomu, že se opět vracíme k přirozenosti. Oční stíny, linky a silný make up jdou do pozadí a naopak se jen podtrhuje to, co nám bylo přírodou naděleno. Říká se, že oči jsou pohled do duše. A když ty oči ještě zdobí bohaté řasy a lemuje zdravě vypadající obočí, je ton pohled ještě o něco hezčí.

Pojďme si nejprve říci něco málo z biologie. Horní víčko by mělo mít 80 až 150 řas, na spodním víčku pak typicky roste od 70 do 80 řas. Jedna řasa roste 3 až 6 měsíců, mezi prvními 30 až 45 dny řasa roste, později se růst zastaví, a po zhruba 100 dnech řasa vypadne a roste na jejím místě nová.

Sérum na řasy a obočí je kosmetický produkt na podporu růstu, hustoty, zdraví a plnosti řas i obočí. Sérum je vyvinuté tak, že působí již ve vlasových folikulech, kde pomocí aktivních látek vyživuje kořínky chloupků a stimuluje tak jejich růst.

Ohlasy na řasová séra jsou vesměs opravdu kladné. Říká se, že na první pohled viditelné výsledky se se sérem na růst řas nedostaví téměř ihned. Složky séra totiž pracují s přirozeným růstovým cyklem chloupků, a tak ho uvidíte zhruba po jednom až dvou měsících.

Samozřejmě nelze paušalizovat a séra házet na jednu hromadu. Na trhu jich naleznete velké množství a stejně tak velké je i cenové rozpětí. Vždy záleží na jeho kvalitě a kvantitě. Na českém internetu najdete přípravky v objemu od 3 do 6 ml zhruba od 1 000 do 3 000 korun. 

Zde se to opět odvíjí od konkrétního produktu. Vždy záleží na velikosti balení, pravidelnosti aplikace a množství, které používáte. Například sérum na řasy s obsahem 5 ml vám při pravidelném používání vydrží zhruba 10 měsíců.

Řasám pauza samozřejmě neublíží, ale po čase se vrátí do geneticky dané délky, cože je ta, než jste začali sérum používat.

Jsou nějaká rizika při aplikaci séra na řasy?

Séra na růst řas a obočí by měla obsahovat kvalitní složky a tím pádem nezpůsobovat žádné komplikace. Pokud vám ve výčtu obsažených složek něco nesedí, poraďte se se svou kosmetičkou, která vám určitě ráda obeznámí o co se jedná a zda je produkt kvalitní či nikoliv. 

Pokud máte citlivé oči, nejlepší sérum na řasy pro vás bude to, které je přizpůsobené velmi citlivé pokožce.

Jak často používat sérum na řasy?

Každý výrobce uvádí na svém produktu četnost doporučené aplikace. Ve výsledku je to ale dost obdobné u vše a platí zlaté pravidlo, že se nic nemá přehánět.  Většinou se doporučuje nanášet produkt 1x denně po odlíčení očí na kořínky řas, podobně jako oční linku, a to ideálně večer.

Kolik séra je potřeba?

Opět je to produkt od produktu, nicméně po vytažení aplikátoru je ve své podstatě připraveno přesné množství séra pro obě oči na jednu denní dávku. Nanášejte z jedné a pak z druhé strany aplikátoru jeho celou plochou.

Pro koho je sérum na řasy a obočí určeno?

Pro každého kdo není spokojený se stávajícím stavem. Muži i ženy.  Sérum je vhodné pro lidi, kteří používají kontaktní čočky, umělé řasy nebo mají citlivé oči. Co se týká těhotných a kojících žen, vždy je dobré si tuto informaci vyčíst u konkrétního produktu. Některá séra se nedoporučují, jiná naopak nevadí.

Důležitou roli hraje i věk

Bohužel čas zatím zastavit neumíme a proto je důležité si uvědomit, že s přibývajícími roky se projevují známky stárnutí, pleť ztrácí jiskru i pevnost, objevují se sem tam vrásky, pigmentové skvrny a i řasy rostou pomaleji, více se lámou, jsou kratší a ty, které vypadnou, už nedorůstají tak rychle, jako před několika lety. Proč? Protože naše tělo má už něco za sebou a je křehčí než kdysi. Díky jednotvárnější stravě mohou tělu chybět některé minerály a vitamíny. Ubývá například i kolagenu, který je zodpovědný za pevnost a pružnost jak pleti, tak vlasů i řas. Další podstatnou látkou je keratin, který zase pomáhá řasám udržet vlhkost. Vliv mají i peptidy a vápník a další a další látky. Je dobré snažit se příznaky zjemňovat ne však zastavit.

Účinné látky v sérech na řasy

Nejběžnější účinnou látkou v sérech na řasy je biotin, což je druh vitamínu B a zlepšuje zdraví řas tím, že posiluje keratin, bílkovinu tvořící řasy.

V sérech se často objevuje ricinový olej, který dokáže stimulovat tvorbu chloupků a zpevňovat je.

Ricinový olej - co je to?

Běžně dostupný olej, který seženete jak v každé drogerie, obchodě se zdravou výživou, tak i v lékárně. Jedná se o olej ze semen skočce obecného, neboli ricinovníku. 

Nejprve se tento malý, velký zázrak používal pro kosmetické účely ve starověkém Egyptě. Dnes se kromě kosmetiky používá také v potravinářství a ve farmacii.

Olej se používá na vlasy, pokožku,celulitidu, strie, bradavice, nehty, vousy, jizvy, pigmentové skvrny a nebo právě řasy.  Obsahuje velké množství antioxidantů, například vitaminu E, mastné kyseliny, minerály, bílkoviny a další látky, díky kterým má silné regenerační a hydratační účinky. 

Pokud vám příroda nenadělila husté řasy, můžete nejprve zkusit tohoto pomocníka. Pravidelným nanášením malého množství oleje na řasy lze prý dosáhnout jejich posílení a zhoustnutí. Při nanášení dávejte dobrý pozor, aby se olej nedostal do očí, pokud by se tak stalo, stačí oči vypláchnout vodou.

1. místo

Uoga Uoga Magic wand

Orientační cena: 400 Kč

Sérum na řasy od lotyšské značky Uoga Uoga Magic wand, obsahuje ricinový olej, který je známý svými stimulačními účinky pro růst řas a obočí. Sérum je obohaceno o arganový, jojobový a brusinkový olej a vitamin E. Produkt podpoří růst řas, ale také je posílí.

Cena séra o objemu 8 ml je necelých 400 korun.

2. místo

MÁDARA Grow and Fix

Orientační cena: 700 Kč

Fix and Grow sérum na řasy a obočí od lotyšské značky MÁDARA je bohaté na kofein, peptidy, přírodní biopolymery a extrakt z lišek s růstovými faktory. Sérum dodá vašemu obočí a řasám objem, délku a lesk. Podporuje plnější, odvážnější a zdravější vzhled!

Cena za 4,25 ml je cca 700 korun.

3. místo

SANTE Aktivátor růstu řas

Orientační cena: 650 Kč

Aktivátor růstu řas Lash Extension od německé značky Sante dokáže aktivovat růst vašich řas. Za cca 4 týdny se můžete radovat z prvních výsledků. Aktivátor obsahuje výtažek z břízy, světlíku, kustovnice a hrachu, které dokáží stimulovat růst řas a viditelně je tak zahustit a prodloužit. Jako pomocné výživné látky je zde šťava z aloe vera a břízy, inulin a arginin. 

Cena za 3,5 ml je cca 650 korun.

4. místo

Bioearth Výživný olej na řasy a obočí

Orientační cena: 450 Kč

Sérum na řasy od italské značky Bioerth je namíchané z ricinového, arganového, mandlového, slunečnicového a jojobového oleje. Tato kombinace rostlinných olejů v BIO kvalitě obočí a řasy posiluje, regeneruje, stimuluje růst, zlepšuje pružnost, zabraňuje vypadávání a dodává přirozený lesk.

Cena za 8 ml je cca 450 korun.

5. místo

Original ATOK Intenzivní olejové sérum na řasy

Orientační cena: 200 Kč

Olejové sérum na řasy od české značky Original ATOK využívá čistých přírodních olejů a neobsahuje žádnou parfemaci. Pomáhá vyživovat a zpevňovat řasy, podporuje jejich zdravý růst a omezuje jejich vypadávání. Sérum obsahuje arganový a ricinový olej, které představují účinnou kombinaci dodávající řasám množství esenciálních mastných kyselin, vitamínů a minerálních látek. Vyživuje řasy, posiluje jejich kořínky a podporuje jejich zdravý růst. 

Cena za necelých 8 ml je cca 200 korun.

6. místo

Purity Vision Ricinový olej bio

Orientační cena: 250 Kč

Bio ricinový olej od české značky Purity Vision je čistý 100% přírodní olej s obsahem kyseliny ricinolejové, která má silné antioxidační a regenerační účinky. Je vhodný jak pro extrémně suchou a podrážděnou pokožku , tak na podporu růstu vlasů, obočí a řas.  

Cena za 100 ml je cca 250 korun.

7. místo

Annemarie Börlind Řasenka Precision & Care

Orientační cena: 500 Kč

Řasenka Precision & Care s rovným gumovým kartáčkem obsahuje syté přírodní pigmenty, které dokonale obalí a zvýrazní i ty nejjemnější krátké řasy. Krásně je pročeše, oddělí a zvětší jejich objem. Obsahuje kaméliový olej a výtažek z bambusu, které řasy posílí a podpoří jejich růst. Dále obsahuje pečující oleje z a vosky, které zajistí dokonalou přilnavosti pigmentů a zároveň pečují o řasy tak, aby je chránily před vysušením či lámáním. Obsažená šťáva z Aloe vera chrání oči před podrážděním.

Cena řasenky o obsahu 10 ml je cca 500 korun.

Závěr

Bohaté a dlouhé řasy jsou takový symbol přirozené krásy a pevného zdraví. Pokud i pro vás nastal čas přirozenosti, neváhejte a vyzkoušejte séra, která by mohla být tím prvním krokem.

Kam dál?

Rate this post