15 nejlepších vitamínů proti vypadávání vlasů – recenze

Shrnutí: Padají vám hodně vlasy a rádi byste vyzkoušeli kvalitní a účinný doplněk stravy, který vám proti jejich vypadávání pomůže? Jste na správném místě, protože v tomto článku jsem pro vás připravila srovnání patnácti kvalitních přípravků na pomoc při padání vlasů:

 • První místo jsem dala sérum Navlasil, které obsahuje klinicky testované, patentované aktivní látky bojující proti padání a šedivění vlasů.
 • Na 2. místo jsem posadila Hair Booster Premium, což jsou kapsle s biotinem a L-Methioninem, které pomáhají minimalizovat padání vlasů.
 • A 3. příčku u mě má doplněk stravy Krásné vlasy se 13 aktivními látkami, z nichž proti padání funguje zejména L-Methionin, přeslička a vitamíny B.

Čtěte dále:

Jaké jsou příčiny vypadávání vlasů?[1] Jak padání vlasů zastavit a eliminovat? Které látky proti padání vlasů nejlépe fungují?[2][3]

TOP  1. místo

Sérum Navlasil

Orientační cena: 1200 Kč
Proč 1. místo?

Protože jde o prémiové vlasové sérum bohaté na aktivní složky s patentovaným složením. Produkt je veganský a poradí si nejen s vypadáváním vlasů, ale třeba i s lupy či se šedinami. Výrobek je z 97,8 % tvořen přírodními látkami.

2. místo

Hair Booster Premium

Orientační cena: 400 Kč
Proč 2. místo?

Protože tento produkt zajistí vlasům zdravotní vzpruhu pomocí dvou aktivních látek (biotinu a L-Methioninu), čímž pomůže zamezit jejich vypadávání. Kapsle jsou navíc veganské a mají 100% přírodní složení.

3. místo

Krásné vlasy

Orientační cena: 450 Kč
Proč 3. místo?

Jelikož tento produkt pomáhá vlasy patřičně ozdravit a chránit je před vypadáváním. Ve složení kapslí figuruje velké množství prospěšných látek, konkrétně proti ztrátě vlasů se zde zasazuje hlavně L-Methionin a přeslička rolní.

Patnáct nejlepších vitamínů proti padání vlasů

Jaké jsou důvody vypadávání vlasů?

Padání vlasů je velmi nepříjemný problém, který si určitě nikdo z nás nepřeje. Bohužel ale mohou v životě občas nastat situace, kdy při česání vlasů vyčešete chuchvalec, pak druhý a už je potřeba tento problém řešit. Za tímto trápením může být mnoho spouštěcích faktorů:[1]

 • stres,
 • hormonální změny,
 • těhotenství a kojení,
 • menopauza,
 • špatná životospráva,
 • kouření,
 • špatná péče o vlasy,
 • vážné nemoci,
 • radioterapie,
 • léky,
 • časté barvení, fénování žehlení,
 • nedostatek pohybu,
 • genetická predispozice,
 • věk.

Budu-li hovořit trošku v číslech, pak je důležité zmínit, že většině lidí vypadne za den v průměru 50 až 100 vlasů. Většinou se to děje po umytí nebo při česání. Některé zdroje dokonce uvádí, že nejhorší je to právě při mytí vlasů a zde může číslo vystoupat až na 300. 

Jestliže ale máte pocit, že vám padá vlasů ještě více, můžete zkusit takzvaný test padání. 

Jak na to?

 • Prsty uchopte asi 15 vlasů a silou škubněte. 
 • Když vám vypadne více než polovina, měli byste zbystřit. 

Také je dobré si hlídat doprovodné jevy padání vlasů, což je především podrážděná pokožka, nadměrné množství lupů a šupinek nebo změna struktury vlasů.

Péče o vlasy je jedna velká kategorie, která se velice špatně shrnuje pouze pár slovy. Péče o vlasy je komplexní a kdo chce mít vlasy krásné, zdravé a pevné by měl vědět spoustu a spoustu informací. Proto je dobré si o vlasech číst, studovat je a snažit se jim co nevíce porozumět.

Proto jsme pro vás zde přichystali seznam článků zaměřených na vlasovou kosmetiku a péči o vlasy:

Jak vypadávání vlasů zastavit nebo snížit?

Abyste mohli vypadávání vlasů zamezit, je nejdůležitější určit příčinu. Ideální je nejprve se poradit buď s kadeřnicí nebo s ošetřujícím lékařem, případně s oběma.

Strava dělá divy. A to samozřejmě platí u všeho, nejen u vlasů. Funguje zde heslo „jak uvnitř, tak vně“. A proto co do těla vpravíme, to se také odrazí na celkovém zevnějšku i psychickém rozpoložení.

Každopádně, proti vypadávání vlasů skvěle působí vitamin B2 neboli riboflavin, potom i vitamin B5 a vitamin B6. Tato „béčka“ najdete v kvasnicích, vnitřnostech, vepřovém a hovězím masu nebo rybách, dále pak v banánech, bramborách, zelí nebo oříšcích.

Další nezbytný vitamín je „céčko“, který se nachází hlavně v ovoci a zelenině.

Péče o vlasy může být tak trošku věda. A jak tedy na to?

 • Mytí – vlasy myjte vhodným šamponem cca každý druhý den. Poraďte se se svou kadeřnici, který se hodí právě pro vás.
 • Balzám – bez něj ani ránu, a to doslova. Je totiž opravdu důležitý. Balzám vlasy krásně zacelí a připraví na následné kroky.
 • Kartáčování – vlasy češte od konečků ke kořínkům, ne naopak. Nezapomeňte ani na vhodně zvolený kartáč, ideálně s přírodními štětinami.

Ano, taková správně provedená masáž hlavy dokáže téměř zázraky. Zkuste si vyhledat odborníka na slovo vzatého a pozorujte změny.

Jaké vitamíny a látky vlasy potřebují?

Jedná se především o tyto vitamíny:

Můžete je doplňovat jak ze stravy, tak pomocí různých suplementů, ideálně na přírodní bázi.

Jaké další látky jsou pro vlasy důležité?

Bílkoviny jsou základní stavební jednotka každé buňky. A proto i vlasů. Pamatujte, že bílkovina je živena bílkovinou, proto jich mějte dostatečný přísun.

Pokud chcete krásné a husté vlasy, tak je nutné mít příjem těchto dvou minerálů v rovnováze. Hustotu vlasů podporuje železo, zatímco zinek je krásně vyživuje.

Uvádí se, že peptidy mědi umí navýšit množství tukových buněk ve vlasech, čímž je posilují.

Když není v těle dostatek „déčka“, vlasy poměrně dost vypadávají. Tak pozor na jeho deficit.

Na co se při výběru produktů zaměřit aneb jak vybrat nejlepší?

 • Na kvalitní složení – pokud možno vybírejte z přírodních produktů, které nezatíží vaše tělo.
 • Dbejte na doporučenou denní dávku jednotlivých složek a vždy dodržujte předepsané dávkování.
 • Zjistěte si něco o značce a výrobci – čtěte recenze a zajímejte se o účinky.

Na co si dát pozor?

Pokud byste měli pocit, že vlasy padají opravdu více než je běžné, raději kontaktujte svého lékaře a poraďte se s ním na následujícím postupu.

1. místo

Sérum Navlasil

Efektivní vlasové sérum s veganským složením, jehož účinky potvrzuje i studie.

Orientační cena: 1200 Kč

Proč je sérum Navlasil na 1. místě?

Sérum Navlasil je u mě rozhodně top produktem, zejména ve věci vypadávání vlasů, kterému velice dobře zamezuje. Tyto účinky ostatně potvrdila i studie, z níž vyplynulo, že po měsíci používání se padání vlasů snížilo o 10 %, po dvou měsících o 16 % a po třech měsících o úžasných 30 %.

Tohle sérum jsem vybrala také proto, že je z 97,8 % tvořeno přírodními látkami.

Uživatelské recenze

Ohlasy na tento produkt jsou výborné. Na Heurece jsem například dočetla, že si lidé hodně váží přírodního složení séra a velice kladně hodnotí i snadný a praktický způsob jeho aplikace (jde o nanášení kapátkem). Dále pak oceňují přírodní vůni přípravku a mimo to tady často zaznívá spokojenost s účinky séra – vlasy podle komentářů skutečně vypadávají méně, jsou kvalitnější a dokonce méně prošedivělé.

Pozitivní reakce se pak objevují i na stránkách pilulka.cz nebo přímo na stránkách prodejce (navlasil.cz).

Dále o produktu

Sérum Navlasil nicméně nepomáhá pouze s padáním vlasů, ale také se postará o jejich větší objem, poradí si s lupy i se šedinami. Je to taková komplexní ozdravná vzpruha, kterou každý účes stoprocentně ocení. 

Ve složení produktu figurují především následující složky: Redensyl®, Darkenyl™, Defenscalp™, Greyverse™ a Capixyl™.

Sérum Navlasil vás bude stát cca 1200 Kč/50 ml.

2. místo

Epiderma HAIR BOOSTER Premium

100% přírodní kapsle s vitamínem B7 a L-Methioninem.

Orientační cena: 400 Kč

Proč je Hair Booster od Epidermy na 2. místě?

Druhé místo žebříčku jsem věnovala prémiovému českému produktu Hair Booster od kvalitní značky Epiderma. Ten totiž vlasům zajistí přísun účinných látek, které se postarají o jejich lepší kvalitu –- vlasy se budou méně lámat, jejich vypadávání už nebude tolik dramatické a v důsledku pak viditelně nabydou na objemu. Aktivními látkami jsou v tomto případě:

 • Biotin (alias vitamin B7) označovaný také jako „vitamín krásy“
 • Esenciální aminokyselina L-Methionin 

Nesporným plus tohoto přípravku také je, že se může pyšnit 100% přírodním složením.

Uživatelské recenze

Na stránkách prodejce (epiderma.cz) si produkt vede výborně a píše se tu, že po měsíci užívání jsou vidět výsledky v podobě hustších vlasů. Vysoký počet hvězdiček se pak objevil i na srovnávači zbozi.cz 

A co se týče internetového obchodu epiderma.cz, ten je na nezávislých srovnávačích (heureka.cz, zbozi.cz) také hodnocen moc hezky. Zboží je podle zákazníků expedováno rychle, výrobky jsou kvalitní a podle zákaznických zkušeností skutečně fungují. Kromě toho si v tomto případě lidé chválí komunikaci s e-shopem a to, jak pěkně bývá zboží zabaleno.

Další informace

Hair Booster od Epidermy každopádně pomáhá při ztrátě vlasů, při narušení jejich struktury nebo při jejich vypadávání. Zvláště pak v případě, kdy je ztráta vlasů způsobena hormonálními vlivy.

Doporučené dávkování přípravku je po jedné až třech tabletách denně – vždy je potřeba kapsle zapít dostatečným množstvím vody.

Tento produkt je 100% veganský a jeho cena se pohybuje okolo 400 Kč.

3. místo

NaturalProtein Krásné vlasy

Výborný doplněk stravy zamezující vypadávání vlasů díky L-methioninu a přesličce rolní.

Orientační cena: 450 Kč

Proč je produkt Krásné vlasy od NarturalProteinu na 3. místě?

Třetí místo jsem věnovala produktu od sympatické české značky NaturalProtein, který zaujme už svým lákavým názvem „Krásné vlasy“. Výrobek obsahuje 60 kapslí, jež vlasům prospívají v mnoha rovinách – zvětšují jejich objem, dodávají jim hebkost, pevnost, podporují jejich růst a poskytují vlasům patřičnou výživu. 

A kromě toho doplněk samozřejmě pomáhá zamezovat nepříjemnému vypadávání, o což se v tomto případě starají následující dvě složky: L-Methionin a přeslička rolní.

Uživatelské recenze

Když přijdete na webové stránky od NaruralProteinu, máte z nich příjemný pocit a ihned vás popadne chuť pořídit si něco zdravého. Tento web je ostatně velice kladně hodnocen nejen mnou, ale také dalšími zákazníky, kteří se se svými zkušenostmi svěřili na Heurece.

Právě na tomto srovnávači si pak lidé dále pochvalují rychlost dodání zboží, prima komunikaci s obchodem a také přívětivé balení výrobků. To ale není všechno. Zákazníci také oceňují kvalitu produktů a jejich velký výběr. 

Pozitivní recenze pak můžete najít přímo na stránkách e-shopu (naturalprotein.cz).

Více informací

Ve složení výrobku figurují (kromě výše uvedeného) rovněž další aktivní látky, které se starají o zdraví vlasů komplexně. Jsou jimi: L-tyrosin, L-cystein, MSM, hovězí kolagen, sušené kvasnice, vitamin C, kopřivový extrakt, kyselina hyaluronovou, citran zinečnatý, selenomethionin, další vitaminy skupiny B (B2, B3, B5, B6, B9, B12), vitamin A a vitamin D. 

Kapsle by se měly užívat před jídlem, nejlépe 2× denně.

Za produkt Krásné vlasy zaplatíte cca 450 Kč/balení (60 kapslí).

4. místo

HillVital Kolagen na vlasy a pokožku

Orientační cena: 640 Kč

Proč jsem vybrala kolagen na vlasy a pokožku od HillVitalu?

Tento kolagen na vlasy s kyselinou hyaluronovou v kapslích představuje skvělou výživovou kombinaci pro namáhané vlasy. Spojení kolagenu, s kyselinou hyaluronovou vytváří silný efekt, který opravdu a prokazatelně funguje. 

Produkt vyživuje vlasy v celé jejich délce a navíc podporuje i zdraví a pružnost pokožky či nehtů.

A jaké je složení tohoto výrobku? Vitamín C, kyselina hyaluronová, hydrolyzovaný rybí kolagen, voda a navíc je to vegetariánská kapsle vyrobená z hydroxypropylmethyl celulózy.

Jak dávkovat? Užívejte 2 kapsle za den společně s jídlem.

A cena? Cca 640 korun.

5. místo

Bears With Benefits vitamíny pro zdravé vlasy

Orientační cena: 550 Kč

Čím mě zaujaly vitamíny pro vlasy Bear With Benefits?

Jedná se o koncentrovaný komplex 11 vitamínů a minerálů, které příznivě působí na zdraví vlasů, pokožky i nehtů. Každý medvídek obsahuje 5 000 mg biotinu, což je množství, které prokazatelně napomáhá udržet vlasy zdravé a husté. Přezdívá se mu vitamín krásy. 

Tento produkt perfektně působí na lámavé a slabé vlasy bez života. 

Receptura medvídků obsahuje celý komplex vitamínů, včetně vitaminu A, B6, B8, C, E, zinku, kyseliny listové, kyseliny pantotenové a vysoce kvalitního kokosového oleje. Medvídci jsou vhodní pro pravidelné užívání.

Jak dávkovat? Užívejte jednoho medvídka denně.

A cena? 550 korun.

6. místo

Arganový šampon proti vypadávání vlasů

Orientační cena: 360 Kč

Z jakého důvodu jsem vybrala arganový šampon proti vypadávání vlasů od HillVitalu?

Tento arganový šampon proti vypadávání vlasů dá i těm vašim druhou mízu. Vyživí vlasové vlákno a tím pomáhá v boji proti lupům, dodává a vrací vlasům přirozený lesk, vitalitu a krásu, to vše díky obsahu luxusního marockého arganového oleje, provitamínu B5 a vitamínu E.

A jaká je cena šamponu? 360 korun za 250 ml.

7. místo

Weleda Rozmarýnové vlasové tonikum

Orientační cena: 300 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila rozmarýnové vlasové tonikum od Weledy?

Rozmarýnové tonikum od švýcarské značky Weleda obsahuje extrakty z rozchodníku, křenu a rozmarýnu, které pečují o vlasovou pokožku a vyživují vlasy skutečně od kořínků po konečky. 

Toto tonikum je bezoplachové a vlasy provoní příjemnou bylinkovou vůní. 

Jak produkt používat? Každé ráno a večer ho vmasírujte do pokožky hlavy a neoplachujte.

A cena? Cca 300 korun.

8. místo

Nordbo Double Hair

Orientační cena: 670 Kč

Čím mě zaujaly kapsle Double Hair od Nordbo?

Nordbo Double Hair je doplněk stravy, který kombinuje patentovaný extrakt AnaGainTM z BIO hrachových klíčků s vysokou dávkou biotinu. Vlastnosti těchto dvou složek jsou synergní a souvisejí se stimulací vlasových folikul, redukcí ztráty vlasů a jejich kondicí. 

Složky obsažené v tomto produktu posilují vlasy do hloubky, regenerují je a obnovují jejich vlákno.

A jak užívat? Berte ideálně 1 kapsli za den.

A cena? Cca 670 korun.

9. místo

Mádara 3 minutové sérum pro růst vlasů Boost

Orientační cena: 600 Kč

Proč jsem vybrala tříminutové sérum Boost od Mádary?

Sérum pro růst vlasů od lotyšské značky Mádara dokonale zásobí vlasovou pokožku výživou a energií. Za to vše může hlavně extrakt z houby cantharellus cibarius, u nás dobře známé jako liška obecná. Vlasy budou mít najednou objem a sílu. Ve složení je také kofein a zinek, aminokyseliny, B komplex či kopřiva, což jsou látky, které růst vlasů velmi aktivně podporují. 

Jak používat? Sérum důkladně vmasírujte do pokožky hlavy, nechte působit 3 minuty. Poté sérum smyjte a pokračujte mytím. Používejte 2-3× týdně.

A jaká je cena? Cca 600 korun.

10. místo

Cannor Výživný a zklidňující elixir

Orientační cena: 500 Kč

Z jakých důvodů jsem zvolila výživný vlasový elixír od Cannoru?

Tento elixír na vlasy i vousy je ve všech směrech vegetariánský, bez chemie, konzervantů a umělých barviv. Jedná se o 100% přírodní směs, která dokonale vyživuje a posiluje vlasy a dodává jim lesk, jemnost, pružnost i zdravý vzhled v jednom. Skvělý benefit je také to, že citelně ulevuje od podráždění či svědění pokožky, zmírňuje tvorbu lupů a šupinek. 

Elixír obsahuje například konopný olej, který zvyšuje objem a zároveň usnadňuje jejich rozčesávání.

Jak se elixír používá? Kapátkem naneste do dlaně 10 – 12 kapek a rozetřete je po celé délce navlhčených vlasů, včetně vlasové pokožky nebo tváří. Elixír aktivuje spící vlasové folikuly a podpoří tak růst nových vlasů. Promasírujte a promněte, dle možností nechte působit alespoň 20 minut. Poté vymyjte běžným způsobem.

A cena? Cca 500 korun.

11. místo

Intenzivní vlasové sérum Ikarov

Orientační cena: 400 Kč

Proč jsem vybrala intenzivní vlasové sérum Ikarov?

Jedná se o velmi intenzivní sérum na vlasy, které je vyživuje do hloubky a dodává jim potřebnou sílu. Vlasi posiluje už od kořínků, zabraňuje vypadávání a tvorbě přebytečného mazu.

A co obsahuje? Například kaštan, přírodní esenciální oleje jako je rozmarýn, citron či grapefruit. Potom také vitamin E, C a lecitin a  výtažek z mastnecového oleje.

Jak sérum používat? Výrobce doporučuje aplikovat alespoň jednou týdně. Naneste ho přímo na kořínky vlasů minimálně 30 minut před mytím. Nechte působit a smyjte šamponem.

A jaká je cena? Cca 400 korun.

12. místo

Nature's finest HAIR VITAMINS

Orientační cena: 680 Kč

Proč jsem vybala produkt Hair Vitamins od Nature's finest?

Tento instantní nápoj pro růst vlasů se hodí pro všechny typy vlasů a jeho cílem je podpora růstu vlasů a jejich celkové zdraví.

Natures´s finest obsahuje až 450ug biotinu v jedné dávce a přidaný vitamín C. Jedno balení tohoto nápoje vám vydrží jeden měsíc.

A jak dávkovat? Doporučená denní dávka je 1 odměrka. Smíchejte prášek ve sklenici s vodou a vypijte.

Jaká je cena? Cca 480 korun. Cena dvou balení je ještě výhodnější, zaplatíte za ně okolo 680 korun.

13. místo

Queen Hair by Plačková

Orientační cena: 900 Kč

Proč tu jsou gumídci Queen Hair by Plačková?

Tento produkt na podporu růstu a kvality vlasů je zcela vegetariánský, bezlepkový, bezlaktózový a nebyl testovaný na zvířatech.

Obsahuje vitamín C, D, E, A, B komplex, zinek, kyselinu listovou, magnézium, jód a mnoho dalších účinných látek.

Díky tomuto produktu bude vaše kštice hustá a bujná, bez přebytečných vlasových ztrát.

A jak užívat? Doporučuje se brát dva sladké gumídky za den. Jedna dávka vám vydrží měsíc.

A cena? Cca 900 korun.

14. místo

Inlight BIO Elixír na vlasy

Orientační cena: 1300 Kč

Z jakých důvodů jsem sem zařadila elixír na vlasy od Inlight?

Elixír na vlasy od značky Inlight je 100% BIO a skvěle se hodí pro poškozenou pokožku hlavy. Skvělé je, že vyhovuje i té nejcitlivější vlasové pokožce, kterou vyživuje a zklidňuje. Elixir vyhlazuje vlasové vlákno, zaceluje roztřepené konečky, usnadňuje rozčesávání a následný vlasový styling. Můžete ho použít i jako noční vlasový zábal.

Tento produkt se vyrábí ručně na základě vlastní dlouho vyvíjené receptury. Je bez parabenů, SLS, ropných derivátů, ftalátů a syntetických látek. Má ekologické balení, které je šetrné k člověku i přírodě.

A jak aplikovat? Existuje několik způsobů:

 • Suché a jemné vlasy: aplikujte elixír na vlhké vlasy, masírujte a rovnoměrně rozprostřete pomocí hřebenu se širokými zuby. Nechte působit 15 minut a poté vlasy umyjte šamponem bez kondicionéru.
 • Barvené a křehké vlasy: elixír vmasírujte do suchých vlasů i pokožky hlavy ideálně 15 minut před plánovaným mytím. Poté opláchněte vlasy, umyjte šamponem a upravte běžným způsobem.
 • Roztřepené konečky a ochrana anti-frizz: malé množství elixíru aplikujte špičky prstů na čisté, suché vlasy a tvarujte dle potřeby. 

A jaká je cena? Cca 1300 korun.

15. místo

Nicelis

Orientační cena: 650 Kč

Proč srovnání zakončuji suplementem Nicelis?

Tento produkt je přírodní doplněk stravy a nebyly u něj zjištěné žádné nežádoucí účinky. Obsahuje důležité vitamíny, minerály, extrakty, aminokyseliny a proteiny, které krásně vyživí vaše vlasy tak, aby nepadaly, byly zdravé a krásné. Dalším bonusem navíc je, že podpoří kvalitu i vašich nehtů a pleti. Díky tomu budou zářit nejen vaše vlasy, ale i nehty a pleť. 

Zahoďte své obavy s akné a lámavými nehty. Výrobce uvádí, že výsledky uvidíte už po 3 měsících, když budete užívat 2 tablety denně.

A co tento produkt obsahuje?

 • vitamín A,
 • vitamín C,
 • B komplex,
 • vitamin D, 
 • vitamin H,
 • zinek,
 • měď,
 • železo,
 • selen a další

A jak dávkovat? Ideálně berte dvě tablety denně, jednu ráno a jednu večer.

A cena? Cca 650 korun.

Závěr

Kdo by nechtěl mít hustou a objemnou kštici, že? Pokud trpíte na vypadávání vlasů, nebojte se, všechno má řešení. Poraďte se se svou kadeřnicí nebo lékařem a zařaďte do své denní rutiny vhodné přípravky a doplňky stravy, které vám v cestě za krásnými vlasy pomohou.

Na základě mého důkladného průzkumu bych vám doporučila sérum Navlasil s obsahem přírodních a klinicky testovaných látek, které pomáhají omezit vypadávání vlasů a urychlit jejich růst, ale fungují i proti šedivění. Za vyzkoušení stojí i český doplněk stravy Hair Booster Premium od značky Epiderma, který obsahuje biotin a L-Methionin, což jsou účinné látky podporující zdraví vlasů a pomáhají eliminovat jejich vypadávání. A super jsou také kapsle Krásné vlasy naplněné spoustu aktivních, pro vlasy blahodárných látek – proti padání vlasů v nich působí zejména přeslička rolní, L-Methionin a vitamíny skupiny B.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[15] Wikipedie (CZ): Alopecie

[16] Bakalářská práce (CZ): Vliv přídavku bílkovinných hydrolyzátů do vlasové
kosmetiky na mechanické vlastnosti vlasu

[17] Healthline (ENG): How to Prevent Hair Loss: In Men and Women, After Pregnancy, During Chemo, And At-Home Remedies

[18] PubMed Central (ENG): Medicinal Plants for the Treatment of Hair Loss and the Suggested Mechanisms 

[19] PubMed Central (ENG): Low-level laser (light) therapy (LLLT) for treatment of hair loss

4.7/5 (Počet hlasů: 4)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »