10 nejlepších černých barev na vlasy – recenze

Shrnutí: Toužíte se stát černovláskou, ale nechcete vaše vlasy zavalit zbytečnou chemií? Pak je potřeba vybrat co nejpřírodnější nebo zcela přírodní černou barvu na vlasy, což může být oříšek. A právě proto jsem napsala tento článek, ve kterém vám přináším srovnání deseti kvalitních (a co nejvíce přírodních) barev na vlasy v havraním odstínu:

 • První místo u mě má Herbatint barva na vlasy černá 1N, která je permanentní, poskytuje 100% krytí šedin a také péči díky obsahu bylinných složek. A navíc je dermatologicky testovaná na citlivou pokožku.
 • Na 2. místo jsem vybrala Naturigin barvu na vlasy Black 2.0, která je opět dlouhotrvající a s obsahem pečujících přírodních ingrediencí.
 • A 3. příčku jsem věnovala stoprocentně přírodní černé barvě na vlasy Voono Henna (v odstínu Soft Black nebo Indigo), kterou mohou bez obav používat i ženy, které očekávají miminko nebo jsou ve fázi kojení.

Co se v článku dozvíte dál?

Prozradím vám různé zajímavosti z historie barvení vlasů. Odpovím na otázku, proč je dobré upřednostnit přírodnější barvy před těmi klasickými z drogerie a také popíšu, co si vlastně pod pojmem přírodní barva máte představit.

TOP  1. místo

Herbatint

Orientační cena: 350 Kč
Proč 1. místo?
Tato permanentní černá barva na vlasy je totiž dermatologicky testovaná na citlivou pokožku, neobsahuje amoniak a další škodlivé složky, dobře kryje šediny a obsahuje pečující bylinné výtažky.
2. místo

Naturigin

Orientační cena: 430 Kč
Proč 2. místo?
Jelikož tento černý odstín Black 2.0 poskytne dlouhotrvající barevné krytí a díky obsahu organických olejů, extraktu z aloe vera a bambuckého másla bude o vlasy zároveň také pečovat.
3. místo

Voono

Orientační cena: 270 Kč
Proč 3. místo?
Protože jde o prvotřídně kvalitní a hlavně zcela přírodní variantu barvy na vlasy, kterou mohou používat i těhotné či kojící ženy. Na výběr máte variantu Soft Black nebo Indigo s modrými odlesky.

Desetkrát nejlepší barva na vlasy – černá:

Vlasy jsou odpradávna důležitým symbolem ve společnosti. Dlouhé vlasy značily sexuální vyspělost, byly indikátorem zdraví a vitality a také byly důležitým prostředkem k sociální komunikaci. Ve středověku se staly královským atributem, pomocí délky vlasů panovník vyjadřoval svůj sociální status – čím delší a bohatší vlasy měl, tím větší měl moc… alespoň takový byl tehdejší úzus. 

 • Vlasy fungují jako symbol i v moderní době. Dlouhé vlasy znázorňují nezávislost a neovladatelnost, a právě proto si je nechávali narůst intelektuálové a mladiství rebelové zejména v šedesátých letech 20. století.

Historie barvení vlasů

Mluvíme-li o barvení vlasů, historie sahá velmi hluboko. Vlasy (a kůži) si barvili už Egypťané ve starověku. K barvení používali rostlinná a kovová barviva. Hlavními rostlinnými barvami byly: henna, což je oranžové barvivo, které na vlasech zanechávalo červené odstíny, a reng indigo, díky níž vlasy získávaly, jak název napovídá, modrý nádech. Egypťané barviva obyčejně různě míchali, a tak vznikala škála různých odstínů. 

 • Kovová barviva byla vyráběna z roztoků solí kovů. Kromě toho, že na vlasech vytvářela nepřirozený kovový lesk, byla jedovatá nebo zdraví škodlivá. Dnes se kovová barviva už nepoužívají. Místo toho se nejčastěji používají takzvaná oxidační barviva, ale i jejich vývoj měl složitou cestu. 
 • Prapůvod oxidačních (syntetických) barviv najdeme v roce 1861. V počátku se jimi barvily kožešiny, později je začali holiči využívat k barvení vlasů. Bohužel ale byly velmi dráždivé a vyvolávaly na pokožce hlavy různé alergické reakce. V roce 1906 byly zakázány, ale o několik let později byla oxidační barviva znovu uvedena na trh, tentokrát mnohem šetrnější a s jiným chemickým složením, která se používají dodnes.

Ve starověkém Římě se ženy s tmavými vlasy a olivovou pletí vzhlédly v kráse germánských otrokyň a zatoužily po blonďatých hřívách. Ty bohatší si nechaly ušít paruku z vlasů svých otrokyň, ty chudší se uchýlily k DIY metodám: buď si polévaly vlasy speciálním mýdlovým roztokem z kozího loje a bukového listí, nebo si do vlasů vmývaly heřmánkový roztok či citronovou šťávu a v nejparnějším žáru vyrazily do ulic, aby se jim vlasy na sluníčku „vyšisovaly“. 

Černé nebo tmavé vlasy nehrály prim ani v novodobé historii, vzpomeňme na drastické odbarvování hollywodských sexsymbolů na platinově blond; od Jean Harlow přes Marlene Dietrich, Betty Grable až po Marilyn Monroe nebo Grace Kelly. Tisíce divaček zatoužilo vypadat jako filmová hvězda, a tak docházelo celá třicátá a čtyřicátá léta k velmi nešetrnému odbarvování.

Dnes už jsou naštěstí trendy hodně uvolněné a na ulicích potkáte blonďaté, hnědé, zrzavé, černé, modré nebo klidně růžové hlavy podle toho, na co má kdo chuť, co preferuje nebo co mu sluší. 

Co je to barva na vlasy a proč je lepší dát přednost té přírodní?

Podívejme se na to, jaký je rozdíl mezi oxidačními barvivy a přírodní barvou na vlasy. Syntetické barvení proniká přímo do struktury vlasu, nejčastěji je to amoniak nebo peroxid vodíku, které mohou být zdraví škodlivé. Oproti tomu rostlinná barva vlas „pouze“ obalí a do vlasu se nedostane, tím pádem je šetrnější.

Péče o vlasy je jedna velká kategorie, která se velice špatně shrnuje pouze pár slovy. Péče o vlasy je komplexní a kdo chce mít vlasy krásné, zdravé a pevné by měl vědět spoustu a spoustu informací. Proto je dobré si o vlasech číst, studovat je a snažit se jim co nevíce porozumět.

Proto jsme pro vás zde přichystali seznam článků zaměřených na vlasovou kosmetiku a péči o vlasy:

Co je to přírodní barva na vlasy?

Dokonale přírodní barvou na vlasy je henna. Je to prášek, který obalí vlas tenkou vrstvou barvy, která ho obarví. Kromě henny existují na trhu produkty, které označujeme jako přírodní barvy na vlasy, ale stoprocentně přírodní nejsou. Obsahují totiž chemické složky, která by mohly být potenciálně škodlivé. Nutno ale říct, že tyto barvy splňují přísné kontroly a většina z nich prošla dermatologickým testováním na citlivou pokožku. Jedná se tedy o produkty, jež jsou v porovnání s klasickými barvami, dostupnými například v drogeriích, daleko šetrnější k našim vlasům i k životnímu prostředí. 

 • Můj žebříček nejlepších černých barev na vlasy obsahuje buď přírodní černou hennu na vlasy nebo právě tento typ šetrné alternativy k běžným chemickým barvám, případně přelivům.

Stoprocentně přírodním barvivem na vlasy je henna, indigo nebo cassie. Hennu asi podrobněji představovat nemusím, jedná se o tropickou rostlinu, která dorůstá délky až 8 metrů. Barvení hennou bylo oblíbeným rituálem už ve starověkém Egyptě.

Indigo je modrý prášek z rostliny jménem indigofera tinctoria. Barví vlasy na modrošedou, černou, zelenou nebo hnědou barvu podle typu vašich vlasů.

A posledním typem je cassie, který se používá buď jako maska na vlasy nebo také pro získání zlatého nádechu blonďatých vlasů.

Velkou výhodou přírodního barvení je to, že se pracuje s přírodními látkami, tudíž jsme šetrní k životnímu prostředí i k sobě samým. Přírodní barvy na rozdíl od chemických nevyvolávají alergické reakce a snesou je i lidé s citlivou pokožkou. 

I když se barva vymývá, nikdy se nevymyje dokonale. Vybírat můžete z červených, černých, hnědých a blond odstínů. Ale pozor – výsledek je individuální a záleží na tom, v jakém stavu vaše vlasy jsou a jaká je jejich přirozená pigmentace!

Není černá jako černá

Mnozí z vás si možná myslí, že narozdíl od jiných barev byla, je a bude černá prostě vždycky černá. Mýlíte se. I černá má mnoho odstínů a při přípravě na obarvení na černo byste měli zvážit, který odstín vám bude slušet nejvíc. Existuje černá barva s odlesky modré, fialové, chladně temné nebo naopak s teplými odstíny do hněda. Jaký odstín je ten váš?

 • Soft Black (tlumená čerň) se hodí pro tmavší typy s olivovou pletí. Na barevné škále leží v předělu mezi hnědou a černou barvou. 
 • Pro ženy, které mají světlou pleť a světlou barvu očí, se hodí Natural Black (přirozená černá), která může stále působit velmi přirozeně.
 • Reflective Blue Black (jasná modročerná) je černá barva s jasnými odlesky tmavé modré. Hodí se pro chladnější, sněhurkovské typy. Pro ty je tu i Intense Blue Black (intenzivní modročerná), která je ještě intenzivnější.
 • A ještě zmíním Violet Black, tedy fialovou čerň, která na světle vrhá fialové odlesky.

1. místo

Herbatint Permanentní barva na vlasy černá 1N

Výborná přírodnější alternativa barvy na vlasy, které stoprocentně kryje šediny a je dermatoligicky testovaná na citlivou pokožku.

Orientační cena: 350 Kč

Proč jsem permanentní barva na vlasy černá 1N od Herbatintu na 1. místě?

Protože italská značka Herbatint nabízí v podobě této barvy co nejšetrnější barvení vlasů. Je dermatologicky testována na citlivou pokožku, a přestože není stoprocentně přírodní a obsahuje potenciálně škodlivou chemii, jedná se o jednu z nejšetrnějších alternativ barev na vlasy. Nanejdete v ní žadný amoniak, alkohol, parabeny ani resorcinol.

Barva se pyšní příjemně krémovou konzistencí a perfektně kryje šediny. Odstín černá 1N je velmi přirozený a neudělá z vašich vlasů nepřirozenou „helmu“.

Uživatelské recenze

Tuto barvu jsem vybrala na první místo právě kvůli obrovskému množství spokojených recenzí, které jsem na ni našla zejména na zbozi.cz. Lidé si chválí její schopnost krýt šediny a také, že zanechávají vlasy lesklé a vyživené. V jednom komentáři si objevuje i pochvala toho, že produkt přebarvuje i hennu, a to „cca 3 týdny po aplikaci henny“.

Super hodnocení se objevuje i na Heurece, kde bych vypíchla recenzi, ve které je zmíněno, že barva uživatelce nevyvolala žádnou alergickou reakci. Dále mě také zaujalo, že barva nevysušuje ani sušší typ vlasů, perfektně drží, snadno se aplikuje a je k vlasům velmi šetrná.

Dále o značce

Barvy od značky Herbatint jsou neparfémované a obsahují výtažky z léčivých bylin, konkrétně z aloe vera, vilínu virginského, listů břízy bělokoré, echinacei, ořešáku královského, reveně dlanité, chinovníku a semínek zrcadlovky bílé, díky nimž během procesu barvení o vlasy taktéž pečují.

Pokud jste podstoupili trvalou, doporučuje se tuto barvu použít s odstupem dvou týdnů, zkrátit dobu působení o 10 minut a vybrat si o odstín světlejší barvu. A ačkoli lidé v recenzích píší, že produkt přebarvuje i hennu, výrobce doporučuje vyčkat nějaký čas, případně klidně i do té doby, než hennou obarvené vlasy neodrostou.

A kolik stojí? Balení se 150 ml barvy vás vyjde na cca 350 korun.

2. místo

Naturigin Barva na vlasy Black 2.0

Šetrnější varianta klasických barev na vlasy, která nabízí barevné krytí a pečující účinky organických olejů, aloe vera a bambuckého másla.

Orientační cena: 430 Kč

Proč je barva na vlasy Black 2.0 od Naturiginu na 2. místě?

Protože barvy na vlasy od Naturiginu obsahují přírodní ingredience, jako jsou esenciální oleje, které pečují o namáhané vlasy, což mi přijde skvělé. Odstín Black 2.0 konkrétně obsahuje extrakt z aloe vera, který hydratuje vlasy i pokožku hlavy, extrakt z pšenice a bambucké máslo. Z esenciálních olejů je to kombinace babassu oleje, dále jojobového, mandlového, meruňkového a hroznového.

Barva je vhodná pro jakýkoliv tyo vlasů a co víc – není testovaná na zvířatech a složení je zcela veganské.

Uživatelské recenze

Druhé místo si u mě vysloužila právě tato barva, protože je zákaznicky velmi oblíbená. Potvrzují to například recenze na Heurece, kde se lidé v komentářích shodují, že se jedná o vysoce kvalitní barvu s minimálním obsahem chemie, která má nádherný černý odstín, snadno se aplikuje a má výbornou krycí schopnost i na šediny. Z komentářů jsem také vyčetla, že ji používají lidé, kterým nevyhovuje henna.

A tento typ barvy od Naturigin je kladně hodnocený i na zbozi.cz, kde se objevují podobná slova chvály jako na Heurece, tedy: barva se prý příjemně nanáší, dobře kryje a na rozdíl od chemických barev z drogerie nemá ten typický nepříjemný zápach.

Dále o značce

Naturingin je dánská značka založena v roce 2004. Specializuje se nejen na šetrné barvení vlasů, ve svém sortimentu má i další vlasovou kosmetiku a také nabízí i přírodní mýdla anebo sprchové gely na tělo i pro intimní hygienu.

Na závěr vás musím upozornit, že tato barva na vlasy obsahuje chemii, která může být potenciálně škodlivá, ale oproti standardním chemickým barvám z drogerií stále přináší tu nejšetrnější možnost barvení.

Jedno balení pořídíte za cca 430 korun.

3. místo

Voono Henna na vlasy Soft Black

100% přírodní henna na vlasy pro šetrné barvení, kterou mohou používat i těhotné a kojící ženy

Orientační cena: 270 Kč

Proč je henna na vlasy v odstínu Soft Black od značky Voono na 3. místě?

Na třetí místo jsem vybrala zcela přírodní alternativu barev na vlasy, kterou je henna od značky Voono. Za velkou výhodu považuji, že si můžete vytvořit vlastní odstín smícháním vícero produktů, které jsou v její nabídce k dispozici.

A pokud toužíte po černých vlasech, sáhněte po odstínu Indigo s modrými odlesky nebo zkuste velmi přirozený odstín černé s názvem Soft Black. Henna je určena pro všechny typy vlasů, zanechá vlasy hebké, s větším objemem a leskem. A super je, že ji mohou používat i budoucí nebo stávající maminky, které stále kojí.

Uživatelské recenze

Líbí se mi, že na tuhle barvu jsem našla velkou spoustu spokojených recenzí na portálu zbozi.cz. Několikrát jsem si tu přečetla, že se jedná o skvělou přírodní barvu bez chemie, kterou zákazníci a zákaznice kupují opakovaně. Prý velmi dobře kryje šediny. A konkrétně o černém odstínu Soft Black se tu píše, že: „Odstín je opravdu studená černá“ nebo „V kombinaci s indigo velká spokojenost. Používám již čtyři roky.“ A spokojený komentář jsem našla i na Heurece, kde v komentáři zaznívá, že tato henna vlasy vyživuje a barva odpovídá té, která je uvedená na obalu, takže sečteno podtrženo, za mě super přírodní způsob, jak dosáhnout černých vlasů.

Další informace

Značka Voono nabízí všem dychtivcům a fanouškům nekompromisně přírodního barvení celkem deset různých odstínů. Od popelavě blond, přes zrzavou, červenou, modrou až po tlumenou černou, jak už jsem ostatně psala výše.

Voono se pyšní tím, že nabízí nejlepší hennu na trhu, se kterou se dobře pracuje a která dobře obaluje vlas.

A jak tedy henna funguje? Obalí vlasy barvou, která při první aplikaci vydrží až čtyři týdny, při další už se životnost barvy prodlužuje, protože henna se z vlasu nikdy úplně úplně. 

110g balení této henny stojí cca 270 korun.

4. místo

Radico Přírodní barva na vlasy BIO černá

Orientační cena: 320 Kč

Proč jsem vybrala přírodní BIO barvu na vlasy v odstínu Soft Black od Radico?

Značka Radico totiž působí na trhu už třicet let pod dozorem Sanjeeva Batha. Jedná se o indickou značku přírodních barev na vlasy, které spojuje výzkum, pokora k přírodě a umění Ajurvédy, a vybízí k šetrné péči o vlasy a vlasovou pokožku nejen při mytí, ale i při barvení. Tato barva má odstín tlumené černé, dodává vlasům lesk a působí jako ozdravná kúra. Je stoprocentně přírodní, veganská, s certifikátem Cosmos Organic. Obsahuje 12 bylin, které jsou vybrány speciálně podle staré Ajurvédy, vlasy vyživí a dodá jim sílu. Můžete si vybrat z velké škály různých odstínů a namíchat si pro vaše vlasy nejvhodnější odstín. Produkt se prodává jako prášek, ze kterého se přimícháním teplé vody stává směs, kterou je potřeba rovnoměrně nanést na vlasy. Prášková směs vlasy perfektně obalí. 100gramové balení stojí cca 320 korun.

5. místo

Bes Movie Colors News Bezoxidační přeliv 1.0 Black

Orientační cena: 400 Kč

Čím mě zaujal bezoxidační přeliv v odsíntu 1.0 Black od BES?

BES, to je klasika ve vlasové péči už od šedesátých let. Vznikla v Itálii a její název skrývá tři pojmy – beauty (touha po krásných vlasech), experience (zkušenost kadeřníků) a science (vědecké poznatky ve vlasové kosmetice). A v čem si mě získala?

BES nabízí bezoxidační přelivy s nádhernými odstíny barev, které šetrně obarví a opečují vaše vlasy. Neobsahuje dráždivý amoniak a není potřeba ho míchat s oxidačním prostředkem (to znamená mimojiné i to, že vám vlasy nezesvětlí). Obsahuje hydroxy ovocné kyseliny, díky nimž bude barva na vlasech zářivá a lesklá. 

Přeliv vydrží 6 až 8 umytí podle typu vlasů. Pomocí přelivu je možné vytvořit tzv. barevnou masku – je vhodná pro ty, kteří mají zničené vlasy například od sluníčka, chemie nebo tepelné úpravy. Barvu Movie Colors stačí smíchat s rekonstrukční a regenerační maskou Mascheru Midopla (kterou také najdete v nabídce e-shopu navlas.cz) a nanést rovnoměrně na vlasy. Vlasy budou po přelivu zároveň intenzivně vyživené.

Tento bezoxidační přeliv v tubě o objemu 170 ml koupíte za cca 400 korun.

6. místo

Henna Plus Dlouhotrvající barva na vlasy Černá 1

Orientační cena: 380 Kč

Proč jsem vybrala dlouhotrvající černou barvu na vlasy od Henna Plus?

Pokud toužíte po temné, havraní černé, určitě mrkněte na barvu od značky Henna Plus. Přemění vás v černovlasou femme fatale, ať už je vaše původní barva vlasů jakákoliv. Barva obsahuje bylinné extrakty, B komplex a vitamin A, které vlasy hydratují a vyživují do hloubky. Rovněž obsahuje bezbarvou hennu, která vlasy vyhladí a dodá jim zářivý lesk. 

Punc právě nabarvených vlasů vám podle slov výrobce vydrží tři měsíce. Značka Henna Plus navíc obdržela cerfitikát FSC.

U této barvy je však potřeba zmínit, že obsahuje toluen. E-shop Biooo však uvádí, že se jedná o prakticky jedinou šetrnější alternativu k chemickým barvám a podle zkušeností klientek vyhovuje i těm, které mají na běžné chemické barvy alergické reakce. Určitě ale pamatujte, že je dobré si před samotným barvením udělat test snášenlivosti.

100ml balení stojí cca 380 korun.

7. místo

Cosmetikabio Barva na vlasy Černá

Orientační cena: 300 Kč

Z jakých důvodů jsem do srovnání zařadila černou barvu na vlasy od Cosmetikabio?

Tahle retro krabička evokuje možná spíše obal s práškovým cukrem, ale nenechte se zmást, ve skutečnosti obsahuje nekompromisní černočernou hennu!

Česká značka Cosmetikabio, ověnčená certifikáty CPK BIO, VEGAN a Ecocert, přináší stoprocentně přírodní, intenzivní barvicí prášek na vlasy, který je obarví a zároveň vyživí. Výborné složení obsahuje kvalitní hennu (Lawsonia inermis) a další rostlinné výtažky, které pomáhají regenerovat vlas zevnitř a posílit jeho strukturu. Vlasy jsou po barvení hebké, silné a lesklé. 

A jaká je cena téhle 100% veganské a české černé barvy? Něco málo přes 300 korun.

8. místo

Sinergy Zen Hair Color Přírodní barva na vlasy s keratinem

Orientační cena: 250 Kč

Proč jsem vybrala černou barvu na vlasy s keratinem od Sinergy?

Protože vám chci představit další italskou značku vlasové kosmetiky. Produkty značky Sinergy Zen obsahují účinné látky z certifikovaného ekologického zemědělství, neobsahují SLES, SLS, parabeny, barviva, PEG ani syntetickou parfemaci. Nabízí velkou škálu odstínů přírodních barev od těch klasických po výrazné červené, fialové nebo modré. Z černých odstínů jsou to konkrétně: 1/0 Nero – Černá a 1/8 Nero Blu – Modro černá.

Barva je obohacena o hydrolyzovaný keratin extrahovaný z kukuřice, pšenice, rýže a ječmene, který vaše vlasy hydratuje, vyživuje a chrání. 

Pozor – barva se musí smíchat s peroxidem Zen Oxidizing Cream, který ale není obsahem balíčku a musíte si jej na e-shopu navlas.cz dokoupit zvlášť.

A kolik stojí tuba se 100 ml této barvy? Cca 250 korun.

9. místo

Henna Plus Barva na vlasy krémová ČERNÁ 1

Orientační cena: 270 Kč

Čím mě zaujala krémová barva v odstínu černá 1 od Henna Plus?

Jelikož to je další černá barva na vlasy od značky Henna Plus, která se hodí pro středně hnědé až černé vlasy. Obsahuje Biotin (vitamin H), který dodává vlasům pružnost a podporuje jejich růst, a také Oryzanol, což je přírodní UV ochrana získaná z rýže. Kromě těchto účinných látek se složení skládá z bezbarvé henny, která zajistí hebký, hedvábný lesk, vaše vlasy budou zářit zdravím a krásou.

Benefitem této barvy je, že neobsahuje Toluen, Recorcinol ani Naphtol – látky, které mohou být příčinou alergických reakcí.

A jaká je její cena? Za balení o objemu 100 ml zaplatíte okolo 270 korun.

10. místo

Biokap Barva na vlasy 1.0 Černá přírodní

Orientační cena: 270 Kč

Proč srovnání zakončuji přírodní černou barvou od Biokap?

Posledním produktem, který jsem zařadila do výběru šetrných barev na vlasy, je ten od značky BIOKAP. Tato barva na vlasy obsahuje 92 % přírodních složek, z toho například arganový olej v bio kvalitě nebo složku Tricorepair Complex, kterou tvoří rýžový protein. Barva neobsahuje žádnou parfemaci a rovněž je vhodná pro vegany. Nenajdete v ní žádné potenciálně nebezpečné látky, které bývají obsaženy v klasických barvách na vlasy (například amoniak, recourcen, parabeny, PPD). 

Pokud hledáte barvu z převážně přírodních složek, která dokonale kryje šediny, tahle mohla být pro vás ta pravá. Součástí balení je barvicí krém, fixační činidlo a také ochranný krém na vlasy. K dostání je za cca 270 korun.

Závěrem

Věřím, že pokud jste v článku hledali tu pravou černou barvu na vlasy, která bude zároveň i šetrná a co nejvíce přírodní, pak jste ji našli. Na základě důkladné rešerše a prozkoumání zákaznicích recenzí bych vám doporučila zejména permanentní barvu černá 1N od Herbatintu, jelikož se jedná o kombinaci perfektně krycí barvy a pečujících bylinných výtažků, která je dermatologicky testovaná, takže by měla vyhovat i citlivé pokožce. Dále podle mě stojí za vyzkoušení Naturigin Barva na vlasy Black 2.0, jelikož, stejně jako v předchozím případě, poskytuje dlouhotrvající krytí a zároveň vlasy hydratuje a vyživuje díky obsahu pšenice, bambuckého másla a aloe vera. A stoprocentně přírodní alternativou je pak ikonická Voono Henna, která je veganská, vlasy barví a současně o ne maximálně pečuje – a absolutním potvrzením toho, že jde o opravdu šetrný přípravek je dle mého názoru fakt, že ji mohou používat i nastávající nebo kojící maminky.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Barva na vlasy

[2] Wikipedie (CZ): Henna

[3] Healthline (ENG): Everything You Need to Know About Vegan Hair Dye

[4] Healthline (ENG): Is Henna Hair Dye a Bad Idea? Here’s What the Experts Have to Say

[5] PubMed Central (ENG): Hair cosmetics: dyes

[6] PubMed Central (ENG): Henna as a Hair Dye: A Current Fashion Trend with Ancient Roots

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »