10 nejlepších blond barev na vlasy – recenze a tipy

Hledáte kvalitní (nejlépe přírodní) blond barvu na vlasy? Objevte nejlepší značky a odstíny včetně popelavé, platinové blond i henny blond.

TOP  1. místo

Naturigin

Orientační cena: 420 Kč

Permanentní barva v odstínu Platinum Blonde 10.0 s obsahem pečujících organických olejů, extraktu z aloe vera a bambuckého másla je vhodná pro všechny typy vlasů.

2. místo

Herbatint

Orientační cena: 350 Kč

Permanentní barva na vlasy bez amoniaku s pečujícími bylinnými výtažky. Kryje šediny již po prvním použití.

3. místo

Radico

Orientační cena: 300 Kč

První ryze přírodní barva na vlasy ve 100% BIO kvalitě. Působí i jako blahodárná kúra a zanechává vlasy silné, lesklé a zdravé.

Jedenáct nejlepších blond barev na vlasy

Dnes se podíváme na to, jak si vybrat tu nejlepší blond barvu na vlasy, v krátkosti si představíme historii barvení vlasů, uděláme si jasno v tom, jaký je rozdíl mezi chemickými a přírodními barvami, zjistíme jaké existují druhy přírodních barev i podle čeho si vybrat ten správný blond odstín přímo sobě na míru.

Historie barvení vlasů

Vlasy si lidé barvili už v době starověkého Egypta, a to s pomocí roztoků vyrobených z pryskyřice a výtažků z hroznů, případně hennou. Přírodní barvy na vlasy se používaly také ve starověkém Řecku a Římě, v podobě rostlinných výtažků, které sloužily spíše pro tónování přirozené barvy. Každopádně v Římě vznikla i první permanentní barva na vlasy (černá) a zdejší ženy vynikaly i ve způsobech zesvětlování vlasů na blond. Zajímavostí také je, že některé ze starověkých civilizací používaly barvu na vlasy jako „komunikační prostředek” na bitevním poli pro ukázání své hodnosti a zastrašení nepřítele. Ve středověku byly pro barvení oblíbené nejen různé bylinky a koření, ale také louh, který kvalitě vlasů a pokožce hlavy určitě na zdraví moc nepřidal. 

Základ pro barvy na vlasy, jak je známe dnes, vznikl náhodou, když se anglický profesor William Henry Perkin snažil objevit lék na malárii a místo toho vzniklo syntetizované barvivo. První komerční barvu na vlasy pak v roce 1907 vyrobil chemik a farmaceut Eugene Schueller, který také založil jednu z nejznámějších značek kosmetického průmyslu jménem L´Oréal. Během 19. století se složení barev na vlasy neustále vyvíjelo a měnilo. Na trh přišly i první domácí barvy a v souvislosti s rychle se měnícími módními trendy i celá řada nových odstínů a produktů. 

Od starověku až do dnešních dnů se tedy možnosti a způsoby barvení vlasů poměrně dramaticky měnily a vyvíjely. Každopádně touha po krásných vlasech zářících barvou zůstala stejná napříč staletími. Zároveň můžeme říci, že se v barvení postupně vracíme „ke kořenům“ a od chemických barev na vlasy přecházíme k přírodním variantám bez chemických složek, jako je například amoniak, peroxid vodíku, ftaláty a parabeny.

Rozdíl mezi chemickou a přírodní barvou na vlasy

Chemické barvy na vlasy bývají složeny z celé řady syntetických látek. Tyto barvy působí rychle, účinně, umí zesvětlit i tmavé vlasy, docílíte s nimi velkých barevných změn už po první aplikaci, ale na druhou stranu nejsou příliš šetrné k vlasům, pokožce, zdraví jako takovému i našemu životnímu prostředí. Fungují tak, že obsažené chemické látky (amoniak nebo peroxid vodíku), naruší strukturu vlasu, aby do něj mohly proniknout barevné pigmenty.

Oproti tomu přírodní barvy na vlasy se často skládají pouze z přírodních látek jako jsou byliny a koření, ale někdy obsahují i prověřené šetrné chemické látky. Účinek přírodních barev na vlasy bývá mírnější než u těch chemických (jednoduše řečeno – z černovlásky s nimi blondýnu neuděláte), ale k vaší hřívě jsou zcela jistě šetrnější a poskytnou jí také péči a výživu. Při procesu barvení pak pracují tak, že barvící směs vlas obklopí a obalí ho. Problémem pro ně nejsou ani šedivé vlasy, jen s některými výrobky může být výsledek o něco světlejší, takže docílíte hezkého melíru, případně je nutná opakovaná aplikace.

Jak si tedy vybrat tu pravou variantu? Záleží na vašich potřebách a preferencích. Pokud nechcete trávit čas častým barvením, bude pro vás chemická barva na vlasy tou nejjednodušší a nejpohodlnější volbou. Jestli jste ovšem zastánci zdravého životního stylu a šetrnosti, případně jste na chemické barvy citliví nebo přímo alergičtí, měli byste se vydat cestou přírodních barev na vlasy.

Přechod z chemických na přírodní barvy

Hlavní je – postupovat opatrně a své vlasy na přírodní barvení připravit použitím odpovídajícího šamponu, kondicionéru či speciální masky, nebo se alespoň vyhnout vlasové kosmetice s obsahem silikonů. 

Obvykle se také před použitím přírodní barvy doporučuje počkat po chemickém barvení tři až čtyři týdny, aby si vlasy odpočinuly. Po intenzivnějším zásahu totiž může být vlasové vlákno narušené nerovnoměrně, což by ovlivnilo finální barevní výsledek. Po této doporučené době se už můžete bez obav pustit do přírodního barvení.

Péče o vlasy je jedna velká kategorie, která se velice špatně shrnuje pouze pár slovy. Péče o vlasy je komplexní a kdo chce mít vlasy krásné, zdravé a pevné by měl vědět spoustu a spoustu informací. Proto je dobré si o vlasech číst, studovat je a snažit se jim co nevíce porozumět.

Proto jsme pro vás zde přichystali seznam článků zaměřených na vlasovou kosmetiku a péči o vlasy:

Druhy přírodních barev na vlasy:

Pro barvení vlasů přírodní cestou máte několik možností:

  • Přírodní barva na vlasy – Viz výše. 
  • Přírodní přeliv na vlasy – Obsahuje pouze přírodní a šetrné látky, neproniká do struktury vlasu a vydrží přibližně 5 až 6 vymytí (tento údaj se může lišit dle daného produktu).
  • Henna – Prodává se ve formě prášku, který smícháte s horkou vodou, dokud nevznikne pasta, kterou nanesete na vlasy. Hennu seženete v několik odstínech (blond, zrzavé, hnědé i černé) a obecně platí, že henna podtrhne vaši přirozenou barvu vlasů.

Sluší blond barva opravdu každému?

Odborníci tvrdí, že ano, ALE pro dosažení přirozeného a hezkého výsledku je dobré se poradit právě se zkušenými specialisty, kteří vám pomohou s výběrem toho správného odstínu, stejně jako s celým procesem barvení na blond. Pokud máte vlasy světlé od přírody a chcete jejich tón pouze vylepšit a mírně upravit, budete to o něco snazší, než jestli má vaše hříva přirozeně tmavou barvu. U tmavých vlasů se určitě vyhněte domácímu rychlému odbarvování. S peroxidem sice dosáhnete téměř okamžitého výsledku, ale za cenu oslabených, lámavých nebo dokonce úplně zničených vlasů s pochybným žlutým odstínem.

Klíčovým faktorem při přechodu na světlou barvu je volba blond teplého nebo studeného odstínu. Laicky si můžete aspoň určit, do které skupiny nejspíš spadáte, a to podle toho, jaký barevných nádech mají vaše žíly na zápěstí. Vypadají spíše zeleně? Pak vám pravděpodobně budou slušet teplé odstíny blond (například karamelové, medové nebo máslové). Jestli mají vaše žíly spíše modrý nádech, spadáte do skupiny studených odstínů (například popelavá blond nebo platina).

Dále je dobré orientovat se podle barvy vašich očí. Jemné, vícebarevné odstíny blond hezky doplňují světlejší oči, těm tmavším zase lichotí hlubší a sytější blond barva.

Neméně důležitým bodem je také údržba blond vlasů. Pokud jste se rozhodli pro celoblond variantu, počítejte s častějším řešením odrostů. A stejně tak platí, že čím světlejší barva, tím více péče a hydratace vaše hříva bude potřebovat. Oproti tomu blond melír nebo ombré tak náročné na údržbu nejsou.

Některé typy blond odstínů

Počítejte samozřejmě s tím, že přesná názvosloví a pojmenování odstínů se liší dle jednotlivých výrobců barev. Důležité je především to, zda se jedná o teplý či studený tón a zbytek už je na vaší volbě a preferencích.

Hezky vypadá i ve formě melíru na tmavě hnědých a kaštanových vlasech. Jedná se o příjemný zlatý odstín, který přirozeně doplňuje například olivový odstín pleti.

Jeden z nejoblíbenějších a nejhezčích blond odstínů. Vypadá přirozeně, vyváženě a sluší především ženám se světlou pletí.

Výrazný odstín, který sluší lidem s teplým i studeným tónem pleti. Jen je třeba dát pozor na to, aby platinová barva neměla v kombinaci s teplým tónem pokožky příliš popelavý odstín, v takovém případě by kůže získala oranžový nádech.

Hodí se ke chladnějším tónům pleti a moc hezky ladí k modrým očím. Velmi zajímavě a výrazně vypadá v kombinaci s tmavým obočím.

Jedná se o vyváženou krémovou blond barvu, která sluší především světlejším typům s teplým i studeným tónem pleti.

Medově nažloutlý odstín, který sluší lidem s teplým tónem pleti. Je možné ji také aplikovat ve formě melíru u světle až středně hnědých vlasů, případně jí nechat základ s tmavými kořínky, které do blond postupně přechází.

Další z odstínů, který se hodí k tmavším kořínkům vlasů. Jedná se o přirozenou blond, s teplými zlatými podtóny.

Hezky vypadá v kombinaci s tmavšími barevnými odlesky. Hodí se pro neutrální pleť, případně pro pleť s mírně chladným tónem.

Tenhle poměrně výrazný odstín vypadá dobře na krátkých vlasech například u opravdu tmavé pleti, se kterou může vytvořit zajímavý kontrast. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi výrazné zesvětlení, u delších vlasů se nedoporučuje, protože by mohlo dojít k jejich k poškození.

Hodí se k pleti s růžovými podtóny. Často sluší třeba zrzkám, které chtějí změnu.

Zesvětlování vlasů s pomocí přírody

Mějte na paměti, že pokud si chcete zesvětlit vlasy přírodní cestou, nedosáhnete velkých barevných rozdílů, ale „pouze“ změníte svou přirozenou barvu vlasů nebo upravíte její tón. Podle odborníků přírodní zesvětlování vlasů nejvíc funguje u světlých vlasů s jemnou strukturou. U jiných to může být poněkud komplikovanější. U světle hnědých vlasů například vykoukne nějaká ta tmavá blond a zrzavá se může změnit v jahodovou blond. U tmavě hnědých nebo černých vlasů nebudou mít níže uvedené návody bohužel žádný efekt.

DIY přírodní návody pro zesvětlení vlasů

Citronová šťáva má u zesvětlování poměrně výrazné výsledky, ale zvlášť jemné vlasy může také poškodit. Proto ji raději smíchejte s vaším kondicionérem nebo kokosovým olejem a používejte ji pro zesvětlení hezky postupně.

Jablečný ocet vám pomůže vlasy nejen zesvětlit, ale navíc umí i rozpustit přebytečnou mastnotu na pokožce hlavy, podporuje růst vlasů a usnadňuje jejich rozčesávání. Smíchejte tedy 1 díl jablečného octa s šesti díly vody, naneste směs na vlasy (například rozprašovačem), nechejte působit 15 až 30 minut a poté vlasy důkladně opláchněte vodou.

Smíchejte 2 lžíce medu s 1 lžící skořice a 1 lžící olivového oleje. Pokud je směs příliš hustá, přidejte do ní trochu kondicionéru. Nechejte 30 minut uležet a potom masku naneste na vlasy, které svážete do drdolu. A pro ještě větší účinek si na hlavu dejte koupelovou čepici. Směs nechejte působit minimálně 4 hodiny, v ideálním případě přes noc.

S touhle ultra šetrnou a voňavou bylinkou docílíte zesvětlení a zvýraznění melírových odstínů především u jemných blond vlasů. Udělejte silný výluh minimálně ze 7 čajových sáčků heřmánku, pro ještě výraznější účinek použijte sypaný čaj. Až výluh vychladne, dejte ho do rozprašovače (můžete přidat i lžičku nebo dvě medu) a aplikujte na vlasy. Nechejte působit 30 minut až 1 hodinu a poté opláchněte. 

1. místo

Naturigin barva Platinum Blonde 10.0

Orientační cena: 420 Kč

Hledáte barvu, která se postará o dlouhotrvající krytí, zároveň vašim vlasům poskytne skvělou péči a dodá jim nádherný platinový blond odstín? Tady ji máte. Platinum Blonde 10.0 od dánské značky vlasové kosmetiky Naturigin obsahuje výtažek z aloe vera, dále pšenici a bambucké máslo, které se postarají o vyživení, regeneraci i hydrataci vlasového vlákna. Dále na vás čeká kombinace hned několika přírodních olejů (babassu, jojobového, mandlového, meruňkového a hroznového oleje) a také příjemná citrusová vůně obsažených esenciálních olejů.

S Naturigin Platinum Blonde 10.0 vaše vlasy zkrátka získají nejen krásný tón, ale mohou se také těšit na hýčkání prostřednictvím certifikovaných organických ingrediencí ve špičkové kvalitě. Produkt můžete bez obav použít pro domácí barvení na všechny typy vlasů (není vhodný pro barvení řas a obočí). A i když obsahuje nějaké chemické látky, jedná se o šetrnější variantu klasických, plně chemických barev, které znáte například z drogerie.

2. místo

Herbatint permanentní barva na vlasy

Značka Herbatint je známá svými výrobky, které jsou nejpřírodnější alternativnou permanentních barev na vlasy. Obsahují výtažky z osmi bylin (aloe vera, vilínu, virginského, listů břízy bělokoré, echinacei, ořešáku královského, reveně dlanité, chinovníku a semínek zrcadlovky bílé) a můžete se u nich spolehnout nejen na dlouhotrvající výsledek, ale také na perfektní krytí šedin, a to už po první aplikaci. Pokud byste si navíc nevybrali z nabídky jednotlivých odstínů, je možné jich smíchat několik dohromady a vytvořit si tak jedinečný barevný tón na míru. Nás si každopádně nejvíce získaly dva odstíny Medová blond 9N a Světle zlatavá blond 8D.

Všechny barvy od Herbatint jsou také testovány pro aplikaci na citlivou pokožku, nejsou testované na zvířatech a bez obav je mohou používat i vegani. V Itálii jsou barvy Herbatint známé už od roku 1970 a postupně si získaly velkou oblibu ve více než 40 zemích z celého světa. A není divu – hlavním cílem jejich výrobce je šetrné a efektivní barvení vlasů s ohledem na zdraví i přírodu.

3. místo

Radico Přírodní barva na vlasy BIO

Další značka barev na vlasy, která se vyznačuje čistě přírodním složením nese název Radico. Obsahuje ingredience ve 100% bio kvalitě, které vašim vlasům poskytnou péči ajurvédských bylin vždy speciálně nakombinovaných pro jednotlivé barevné odstíny, které výrobce nabízí. Každé barvení tak pro vás bude doslova malým léčivým rituálem, který se o vaše vlasy postará jedinečným způsobem. Ve výsledku se pak můžete těšit na zdravé, silné, bohaté a lesklé vlasy, krásné uvnitř i navenek.

Všechny barvy Radico umí perfektně zakrýt šediny, a to už po první aplikaci. Dále jsou vhodné i pro citlivou pokožku, vegany, těhotné i kojící ženy a navíc plně rozložitelné v přírodě. Jejich používání je tedy šetrné nejen k vašim vlasům, zdraví, ale také k našemu životnímu prostředí. 

Potřebujete poradit s výběrem správného barevného odstínu? Za nás rozhodně doporučujeme Šampaňskou blond (pro lákavý odstín sklenky šampaňského) a Nejtmavší popelavou blond (pro odstín studenější nejtmavší popelavá blond), které získaly i nejlepší hodnocení od zákazníků na Heuréce.

4. místo

Hairwonder dlouhotrvající barva velmi světlá blond 9

Orientační cena: 340 Kč

Permanentní barva Hairwonder umí oživit přirozenou barvu vlasů výraznými a velmi světlými blond odlesky. Poradí si také s perfektním krytím šedin a díky ochraně proti vymývání si intenzivní a zářivou barvu vlasů budete užívat po dobu šesti až osmi týdnů.

Barva obsahuje pečlivě vybrané přírodní složky v bio kvalitě (například arganový olej,  výtažky z heřmánku, zeleného čaje, meduňky, chmelu nebo ženšenu), díky kterým budou vaše vlasy hydratované, vyživené, uhlazené, hebké, lesklé a pevné. Nemusíte se tedy bát jejich poškození. V průběhu barvení pak krémová směs jednotlitě obalí každý vlas, takže výsledný odstín je zkrátka dokonale harmonický. Barvící proces navíc nezabere mnoho času – stačí nechat barvu působit pouze několik desítek minut a máte hotovo.

5. místo

laSaponaria Přírodní barva na vlasy Devi BIO písek

Orientační cena: 280 Kč

Devi aneb „ten, kdo září”. Přesně to znamený název zcela přírodní barvy v bio kvalitě obsahující bylinky a hennu z ekologického zemědělství té nejvyšší kvality. Její složení je perfektně vyvážené a nekombinované tak, aby vlasům dodalo lesk, objem a krásně je prozářilo. Nejedná se tedy „jen” o barvu na vlasy, ale zároveň o obnovující a posilující vlasovou masku. Výrobek si vás získá také svou krásnou vůní a šetrností.

Vzhledem k tomu, že barva neobsahuje žádné umělé složky, vlasy přímo nezesvětlí a není možné také říct, jak přesně bude vypadat barevný výsledek. Ten může ovlivnit také předchozí styl péče o vlasy (používaná kosmetika, syntetické barvy atd.), stejně jako průběh barvicího procesu.

6. místo

Herbatint rostlinná barva na vlasy Honey blond power

Orientační cena: 380 Kč

Barva, která vašim vlasům dodá krásně medový blond odstín. V jejím složení najdete pouze byliny té nejvyšší bio kvality, jejichž síly už mnoho let využívá prastará ajurvéda. Můžete si tedy být zcela jistí, že produkt je vyrobený bez jakýchkoliv chemických a syntetických složek s co největší šetrností a pečlivostí. Díky tomu se vašim vlasům dostane také obnovy a perfektní výživy doslova od kořínku po konečky. A na laskavou péči se může těšit i pokožka hlavy.

Všechny milovníky přírodních produktů jistě potěší informace, že tato 100% rostlinná barva na vlasy obsahuje barvící složky, které pocházejí z udržitelných plantáží v Rádžasthánu a splňují veškeré evropské standardy pro přírodní a veganské kosmetické produkty.

7. místo

Voono Henna Přírodní barva na vlasy dark ash blond

Orientační cena: 260 Kč

Přírodní barva na vlasy od Voono v odstínu dark ash blond je určená pro všechny blondýnky a světlovlásky, které chtějí docílit přirozeného, tmavě studeného blond odstínu svých vlasů. A když by na vás výsledný tón byl příliš tmavý nemusíte se bát – jde bez problému kdykoliv zesvětlit. Finální odstín pak závisí na původním barevném laděním vlasů, stejně jako na tom, jak a čím o ně bylo pečováno.

Vzhledem k pečlivě vybranému a vysoce kvalitnímu složení tohoto produktu získají vaše vlasy také objem, pevnost, lesk a pořádnou dávku regenerace. A navíc ho bez obav, stejně jako všechny výrobky od Voono, mohou používat i těhotné a kojící ženy.

8. místo

Sinergy Zen Hair Color Přírodní barva na vlasy s keratinem

Orientační cena: 250 Kč

Sinergy Zen Hair Color vyrábí šetrné přírodní profesionální barvy s keratinem, které vašim vlasům dodají bohaté, intenzivní a živé barevné odstíny. Navíc si na 100 % poradí i s případnými šedinami a vyznačují se také šetrným přístupem k pokožce i vlasovému vláknu. Díky tomu se nemusíte bát žádného poškození a užívat si jen zdravé, hebké a krásně vypadající vlasy. 

Z nabízených odstínů pak jmenujme například Biondo Platino Chiaro – Světlá platinová blond, Ghiaccio Boreale – Ledová ultra světlá blond nebo Biondo Platino Chiaro Cenere Intenso – Světle popelavá. V nabídce jich najdete samozřejmě mnohem více, takže si můžete být jistí, že si vyberete ten pravý přímo pro vás – ať už máte teplý nebo studený tón pleti.

9. místo

HENNA PLUS Přírodní barva na vlasy světlá blond

Orientační cena: 250 Kč

Hledáte zesvětlující barvu pro světle blond až světle hnědé vlasy? Vyzkoušejte přírodní barvu od HENNA PLUS. Získáte díky ní dlouhotrvající, krásnou a intenzivní barvu, stejně jako lesklé a skvěle vyživené vlasy. Barva totiž obsahuje bylinné extrakty, které o vlasy pečují už v průběhu barvení a navíc také krásně voní. Nesmíme zapomenout ani na extrakt ze slunečnicových semínek, který se pro změnu postará o ochranu struktury každého vlasu i ochranu barvy před působením UV záření.

Samotná barva pak na vlasech vydrží až celé 3 měsíce a poradí si i se 100% krytím šedin. Pokud jich ovšem máte o něco víc, doporučuje se tento odstín barvy namíchat s dalším odstínem barvy této značky, který odpovídá vaší původní barvě vlasů.

10. místo

Vitalitys Green Line Barva na vlasy

Orientační cena: 200 Kč

U Vitality´s Green na vás čekají krémové barvy na vlasy s nízkým obsahem amoniaku a lučními bylinami (například výtažkem ze slézu, řebříčku a kopřivy). Díky této kombinaci se při jejich použití nemusíte bát typických nežádoucích účinků barev na vlasy s chemickým složením.

Jednotlivé přírodní složky se tak například postarají o zklidnění, hydrataci vlasů, zabraňují případnému podráždění pokožky, zvyšují její odolnost proti alergickým reakcím. Dále mají i tonifikační a ochranné účinky, stejně jako schopnost regenerovat suché a poškozené vlasy. Všechny tyto účinky a vlastnosti navíc napomáhají k výraznějšímu barevnému výsledku. 

V nabídce Vitality´s Green pak najdete celou řadu zajímavých a krásný odstínů jako například Přírodní ultra blond, Perlovou ultra světlou barvu nebo Popelavou ultra blond.

11. místo

Henné Color Henna Zlatá blond

Orientační cena: 200 Kč

Barva obsahující hennu Cassia a heřmánek, se kterými dosáhnete krásného barevného blond výsledku se zlatavými odlesky. Jak asi tušíte, obsažená henna se postará nejen o obarvení vlasů, ale také o regeneraci vlasového vlákna, posílení kořínků i pořádný objem vlasů. Výrobek je vhodný také pro poškozené a suché vlasy, které potřebují pořádnou dávku péče a hloubkovou regeneraci.

K aplikaci henny je třeba alespoň 3 týdny nebarvit vlasy s chemickými produkty. Výsledný odstín také velmi záleží na tom, jaká je vaše přírodní barva. Henna funguje na bázi vrstvení, takže při každé další aplikace bude odstín výraznější. Pamatujte ale, že blond henna vynikne pouze na přirozeně světlých vlasech, u tmavých vlasů nerozpoznáte žádnou změnu.

Závěrem

Vzhledem k přírodnímu složení barvy dosáhnete výraznějšího barevného ladění u světlých vlasů, kterým barva dodá zlatavě medové odlesky. Na přesný barevný výsledek má vliv to, jak jste o své vlasy pečovali v minulosti a s jakými vlasovými produkty. U tmavých vlasů můžete tento produkt použít coby regenerační vlasovou masku.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Barva na vlasy

[2] Wikipedie (CZ): Henna

[3] Healthline (ENG): Everything You Need to Know About Vegan Hair Dye

[4] Healthline (ENG): Is Henna Hair Dye a Bad Idea? Here’s What the Experts Have to Say

[5] PubMed Central (ENG): Hair cosmetics: dyes

[6] PubMed Central (ENG): Henna as a Hair Dye: A Current Fashion Trend with Ancient Roots

Ohodnoťte post

Autor článku:

Bára Kocmánková
Bára Kocmánková
Jednou z nejdůležitějších věcí v mém životě je ohleduplnost k životnímu prostředí. O zdravý životní styl se zajímám už několik let, tyto témata jsou mi tak velmi blízká. Moc ráda si v téhle oblasti neustále rozšiřuji obzory. Kromě toho podporuji lokální výrobce, snižuji množství mnou vyprodukovaného odpadu a zaměřuji se na zero waste či slow fashion, které by si podle mě zasloužily místo v životě každého z nás.

Autor článku:

Bára Kocmánková
Bára Kocmánková
Jednou z nejdůležitějších věcí v mém životě je ohleduplnost k životnímu prostředí. O zdravý životní styl se zajímám už několik let, tyto témata jsou mi tak velmi blízká. Moc ráda si v téhle oblasti neustále rozšiřuji obzory. Kromě toho podporuji lokální výrobce, snižuji množství mnou vyprodukovaného odpadu a zaměřuji se na zero waste či slow fashion, které by si podle mě zasloužily místo v životě každého z nás.

Kam dál?