13 nejlepších vitamínů na růst vlasů – recenze a tipy

Shrnutí: Toužíte po tom, aby vám vlasy rostly rychleji, byly silnější a celkově kvalitnější? Pak jste narazili na to pravé místo, protože právě v tomto článku jsem pro vás připravila srovnání třinácti nejlepších vitamínů na vlasy a jejich růst.

 • První místo jsem dala kapslím Renovix, které obsahují 12 přírodních látek, z nichž na růst vlasů funguje hlavně roketa setá a přeslička. A potěší vás i více než příznivá cena produktu.
 • Na 2. místo jsem vybrala suplement Krásné vlasy od NaturalProtein, který rovněž obsahuje přesličku podporující růst, ale také l-methionin, l-cystein, vitamín C a spoustu dalších pro vlasy blahodárných látek.
 • A 3. příčku obsadil přípravek Blendea Hair Vitality, jenž obsahuje látky podporující zdravé a rychle rostoucí vlasy, ale také zdravý stav pokožky, výkonný metabolismus a klidnou psychiku.

V článku se dále dočtete:

Jak růst vlasů funguje[4] a lze ho nějak urychlit?[5] A také jsem vám sepsala tipy a triky, jak o vlasy správně pečovat, aby rostly byly zdravé a rostly rychleji.[7]

TOP  1. místo

Renovix

Orientační cena: 350 Kč
Proč 1. místo?

Protože Renovix o zdraví vlasů pečuje pomocí dvanácti přírodních bylin. O růst vlasů se stará především extrakt z rokety seté a přeslička. Kromě těchto rostlin kapsle dále obsahují např. vitamin E nebo pivovarské kvasnice.

2. místo

Krásné vlasy

Orientační cena: 450 Kč
Proč 2. místo?

Neboť tyto kapsle vlasy dokonale vyživují a pomáhají je patřičně ozdravit. V jejich složení figuruje velké množství prospěšných látek, z nichž růstu vlasů prospívá především L-methionin, přeslička rolní, L-cystein a vitamin B5.

3. místo

Hair Vitality

Orientační cena: 400 Kč
Proč 3. místo?

Protože jde o kapsle od eticky smýšlející, české značky Blendea, které přispívají k rychlejšímu růstu vlasů a k jejich lepší kvalitě obecně. Produkt obsahuje L-Methionin, selen, zinek a zástup vitaminů skupiny B.

Třináct nejlepších vitamínů na vlasy a jejich růst

Co jsou to vlasy?

Říká se, že vlasy jsou koruna krásy. Každý člověk má v této oblasti trošku jinou „výbavu“. Hnědé, světlé, zrzavé, rovné kudrnaté a mnoho dalších variant.[1] To, jaké vlasy budeme mít, nemůžeme ovlivnit (samozřejmě se bavíme o té prvotní nadílce bez zásahu kadeřníka). 

Vlasy tvoří keratin, což je druh bílkoviny.[2] Každý jeden vlásek sestává ze tří vrstev – kutikula, kortex a medula.[3] V průměru máme na hlavě něco mezi 80 000 do 140 000 vlasy. A jak jsme již naznačili výše, jejich tvar, barva i struktura jsou dané geneticky.  

 • Kutikula má za úkol vlas chránit před škodlivými vnějšími vlivy.
 • Kortex se skládá z bílkovinných vláken a díky nim je vlasy pevný, elastický a silný.
 • Medulla, neboli centrální čas vlasu, má vyživující funkci.

Péče o vlasy je jedna velká kategorie, která se velice špatně shrnuje pouze pár slovy. Péče o vlasy je komplexní a kdo chce mít vlasy krásné, zdravé a pevné by měl vědět spoustu a spoustu informací. Proto je dobré si o vlasech číst, studovat je a snažit se jim co nevíce porozumět.

Proto jsme pro vás zde přichystali seznam článků zaměřených na vlasovou kosmetiku a péči o vlasy:

K čemu vlasy slouží?

Kromě toho, že dodávají vzhledu „korunu“ jsou i ryze praktické. Tvrdí se, že fungují jako jakési receptory, pomocí nichž dokážeme nacítit mnoho věcí v okolí. Možná bychom je mohli nazvat „emočními anténami“.

Jak funguje růst vlasů?

Vlasy rostou a zároveň padají – je to takový nekonečný, ale přirozený koloběh. Samozřejmě tedy až do té doby, kdy vlasy padají více, než je obvyklé. 

Růst vlasů má tři fáze:[4]

Můžeme jí říkat také růstová fáze, která všechno startuje. V této fázi rostou vlasy nepřetržitě, na jeden zátah. Pokud se stane, že odumře, okamžitě ho nahradí jiný. Po celou dobu této fáze je vlas pevně zakotven ve vlasovém folikulu, jeho vytrhnutí je bolestivé a vyžaduje sílu.

Druhá fáze trvá cca 3 dny. Dochází k odpojení cibulky vlasu od krevního oběhu a vlas je připraven na odpadnutí.

Nastává poslední fáze, finální, kde vlas odchází pryč. Trvá cca 3-4 měsíce a nachází se v ní 14 % všech vlasů.

Jak podpořit růst vlasů?

Kdo by nechtěl mít krásnou, zdravou a hustou kštici, že? Vlasy dodávají celkovému vzhledu člověka glanc a šmrnc. Proto je skvělé a důležité se o ně s láskou a péčí starat.

Co kvalitu a růst vlasů ovlivňuje?

Zdravá a pestrá strava je základ nejen pro krásné a husté vlasy, ale pro naše tělo obecně.[5] A vlastně i pro psychiku.

Jídelníček by měl být bohatý na vitamíny a minerály, konkrétně se jedná o vitamíny A, C a H neboli biotin, potom železo, B komplex a esenciální mastné kyseliny.

Aby se vlasům dařilo, je třeba se o ně řádně pečovat a výběr té nejlepší kosmetiky je základ. Je důležité mít na paměti, že každému sedne něco jiného a proto není možné produkty paušalizovat. Na druhou stranu ale platí takové jednoduché pravidlo – čím více přírodních složek ve vlasovém produktu je, tím lépe.

Poraďte se se svou kadeřnici, jaké produkty pro vlasovou péči jsou pro vás ty nejlepší.

Do B komplexu se řadí:[6]

 • B1 (thiamin)
 • B2 (riboflavin)
 • B3 (niacin)
 • B5 (kyselina pantothenová)
 • B6
 • B7 (biotin)
 • B9 (kyselina listová)
 • B12 (kobalamin)

Veškeré druhy tohoto vitamínu, kromě biotinu, jsme schopni doplnit do těla sami. Zaměřte se hlavně na příjem B2, B7, B9 a B12.

Kvalitní spánek je alfa a omega pro celkové zdraví organismu, vlasy nevyjímaje. Pokuste se dopřát si 7-8 hodin kvalitního spánku. To znamená bez telefonu a dalších rušivých elementů.

Už v prastaré ajurvédě se traduje, že masáž hlavy je skvělým pomocníkem v podpoře růstu vlasů.[7] Ostatně můžete si zkusit najít ajurvédského terapeuta ve vašem okolí a profesionální masáž vyzkoušet. Určitě budete nadšeni.

Je dokázané, že stres je spouštěčem mnoha nepříjemných věcí, včetně vypadávání vlasů i i dalších zdravotních problémů.[8] Odborníci tvrdí, že psychické problémy mohou vlasy poškodit mnohem více, než přechodný nedostatek vitamínů a minerálů.

Kolagen tvoří velkou část veškerých bílkovin v těle. Je bohatý na aminokyseliny, které jsou pro tělo zásadní k tvorbě vlasových bílkovin.[9]

Zinek[10] je minerál, který pomáhá celému organismu. Velmi důležitou roli hraje i při metabolismu makroživin. A právě jeho nedostatek může způsobit třeba vypadávání a špatnou kvalitu vlasů.

Co ovlivňuje rychlost růstu vlasů?

Je mnoho faktorů, které mají vliv na to, jak vlasy rostou. V první řadě hraje prim určitě genetika a tím pádem je tato otázka velmi individuální. Někomu rostou vlasy maximálně 2 roky, někomu 5 let a některým dokonce až 10 let. 

Nicméně je holý fakt, že v průběhu života vlasy mění strukturu i vlastnosti. Je to dáno prostředím, kde zrovna žijeme, v jakém cyklu se nacházíme a jaké je naše psychické rozpoložení. Mohou za to tedy i tyto faktory: 

 • Hormonální výkyvy (puberta, těhotenství, porod, menopauza, hormonální léčba).
 • Stres.
 • Nedostatek živin v těle.
 • Špatná péče.
 • Onemocnění (od kožních problémů až po autoimunitní onemocnění).

Jak správně pečovat o vlasy?

Správná péče je také velmi důležitá a pokud chcete mít kvalitní vlasy, neobejdete se bez ní.

Jak tedy na to?

Mytí vlasů je základ. Vlasy by se měly ideálně mýt každý druhý den, ne dříve, protože pak se zvyšuje produkce kožního mazu. Dalším bodem je množství šamponu. Nic se nemá přehánět a to platí i u šamponu. Měla by stačit velikost o rozměru hrášku. 

Před samotnou aplikací šamponu je nutné vlasy dostatečně navlhčit čistou vodou. Poté si do dlaní dát vhodné množství šamponu a rozetřít. A co je důležité? Vlasy vždy myjte po směru růstu vlasů od kořínků po konečky, nejprve krouživými pohyby u pokožky až po jemné mytí vlasových délek. 

Po mytí je důležité z vlasů opatrně vymačkat vodu ručníkem a aplikovat masku nebo kondicionér pro uzavření vlasového vlákna.

Nenechávejte vlasy uschnout, mohly by v nich vznikat plísně. Vždy je vysušte. Nejlepší je nejprve vymačkat z vlasů ručníkem přebytečnou vodu a až poté fénovat. Fén držte dál od vlasové pokožky. Úlně postačí studený vzduch. Nezapomeňte také na vhodnou tepelnou ochranu v podobu nejrůznějších termo-ochranných sprejů.

Domácí recepty pro urychlení růstu vlasů

Už naše babičky věděly, že vlasy jsou ozdoba, a proto o ně pečovaly jak se dalo. Zde je pár tipů, které by vám mohly pomoci:

Ideálně ty od domácích slepiček, protože jejich vajíčka jsou mnohem zdravější a hodnotnější. Jak na to? Budete potřebovat 2 – 3 bílky, které jemně rozmíchejte a naneste do celé délky vlasů. Po pár minutách si vlasy smyjte a upravte běžným způsobem.

Použijte čistou šťávu z brambor, kterou smíchejte například s medem a vajíčkem. Tak získáte jedinečnou masku na vlasy, kterou můžete aplikovat několikrát do týdne. Naneste ji na navlhčené vlasy, nechte působit cca 10 minut, poté opláchněte a umyjte běžným způsobem.

Kopřiva je pro své pozitivní účinky na vlasový porost známá už staletí. Zkuste klasický kopřivový odvar. Aplikaci můžete opakovat klidně každý den.

Jak vybrat nejlepší doplněk pro růst vlasů?

Přečtěte si recenze, zkoumejte složení a denní referenční hodnoty. Zkuste tomu věnovat více času a nekupovat první produkt, který uvidíte.

1. místo

Advance Renovix

Přírodní kapsle se 12 účinnými složkami, které podporují růst vlasů (nejen) díky extraktům z rokety seté a z přesličky.

Orientační cena: 350 Kč

Proč je Renovix od ADVANCE nutraceutics na 1. místě?

Na první příčku jsem se rozhodla umístit produkt od české značky Advance Nutraceutics, protože obsahuje 12 přírodních látek, díky kterým posílíte zdraví vlasů a ruku v ruce se zdravím i jejich krásu.

Konkrétně zde figuruje methionin, přeslička, pivovarské kvasnice, rakytník, kopřiva, aloe, koenzym Q10, roketa, biotin, niacin, vitamin E a zinek. Všechny tyto látky mají dohromady maximální synergický efekt, o vlasy pečují komplexně a hlavně – podporují jejich růst, o což se v tomto případě nejvíce zasazuje právě výtažek z rokety seté a přeslička.

Uživatelské recenze

Líbí se mi, že podle recenzí na stránkách prodejce (renovix.nutraceutics.cz) se jedná o velice účinný produkt, který dle uživatelských zkušeností velice pomáhá například s vypadáváním vlasů – to prý výrazně ustává po 2-3 baleních. Dále tady zákaznici píší, že jim tento doplněk pomohl vlasy obecně zregenerovat a poskytnout jim zdravotní vzpruhu.

To, že vlasy méně padají, pak potvrzují i reakce na nezávislých srovnávačích, například na stránkách heureka.cz nebo na zbozi.cz. Několik zákaznic tady také konstatuje, že jsou jejich vlasy nyní lesklejší, rychleji rostou a podle jiných recenzí po dvouměsíčním užívání kapslí viditelně zhoustly.

Dále o produktu

Aby byly účinky produktu co nejvíce vidět, je dobré doplněk užívat po 1-2 tabletách denně, a to minimálně po dobu jednoho měsíce. Ideálně ho konzumujte po jídle a vždy zapíjejte  dostatečným množstvím tekutiny.

Výrobek není určen pro děti a ani pro těhotné či kojící ženy.

Cena tohoto produktu se pohybuje okolo 350 Kč/balení (60 kapslí).

2. místo

NaturalProtein Krásné vlasy

Doplněk stravy prospívající růstu vlasů díky L-methioninu, přesličce rolní, L-cysteinu a vitaminu B5.

Orientační cena: 450 Kč

Proč je produkt Krásné vlasy od NarturalProteinu na 2. místě?

Druhé místo jsem se rozhodla věnovat produktu od NaturalProteinu s lákavým názvem „Krásné vlasy“. Také tento výrobek obsahuje 60 kapslí, které nepodporují pouze růst vlasů, ale prospívají i v dalších rovinách vlasového zdraví – zvětšují objem, hebkost, pevnost a poskytují vlasům patřičnou výživu.

A konkrétně o růst vlasů se v tomto případě starají následující složky: L-methionin, přeslička rolní, L-cystein a vitamin B5.

Uživatelské recenze

Musím říct, že vždycky, když přijdu na stránky od NaruralProteinu, vyvolá to ve mně chuť něco pro sebe udělat. Respektive pro své zdraví. Jejich web je zkrátka příjemný a podobně sympatický je i přístup e-shopu. To ostatně dokládají recenze na stránkách heureka.cz, kde si lidé chválí rychlost dodání zboží, zákaznický servis nebo třeba hezké balení výrobků. Mimo to zákazníci oceňují kvalitu zdejších produktů a velký výběr. Pozitivní zkušenosti s tímto internetovým obchodem pak lidé vyjadřují i přímo na stránkách e-shopu.

Další informace

Ve složení kapslí (kromě výše uvedených látek) najdete také: L-tyrosin, MSM, hovězí kolagen, sušené kvasnice, vitamin C, kopřivový extrakt, kyselina hyaluronovou, citran zinečnatý, selenomethionin, další vitaminy skupiny B (B2, B3, B6, B9, B12), vitamin A a vitamin D. 

Tobolky by se měly konzumovat před jídlem, ideálně 2× za den.

Za produkt Krásné vlasy zaplatíte cca 500 Kč/balení (60 kapslí).

3. místo

Blendea Hair Vitality

Doplněk stravy s příznivým vlivem na růst vlasů vyrobený z vysoce kvalitních surovin.

Orientační cena: 400 Kč

Proč je Hair Vitality od Bledey na 3. místě?

Na třetí příčku jsem umístila vitaminovou kúru od značky Blendea, kterou najdete ve světle modré krabičce s označením Hair Vitality. Také tyto kapsle přispívají k celkové kvalitě vlasů, k jejich zdravému vzhledu a samozřejmě také k tomu, aby rychleji rostly – tady hraje významnou roli například L-Methionin, který vlasy chrání před negativními vnějšími vlivy, a díky tomu pak mohou krásně růst. 

U značky Blendea také oceňuju to, že své produkty vyrábí z vysoce kvalitních ingrediencí, které navíc získává udržitelnou a etickou cestou.

Uživatelské recenze

Recenze na produkt Hair Vitality jsem našla například na stránkách heureka.cz, kde zákaznice potvrzují, že se kvalita jejich vlasů při užívání doplňku zlepšila – například jim přestaly vypadávat a naopak začaly intenzivněji růst. Také se tu píše, že jsou vlasy lesklejší a cituji: „zdravější na pohled“. Kromě toho se na těchto stránkách objevily komentáře, ve kterých zákaznice vyzdvihují fakt, že jsou kapsle baleny ve skle, a slova chvály si rovněž vysloužilo přírodní složení produktu.

V rámci pravdy bych také měla upozornit na skutečnost, že si tady poměrně dost lidí stěžuje na chuť a vůni tablet, které podle všeho nejsou zrovna libé. S tím je tedy potřeba počítat. Na druhou stranu zdůrazněme, že při konzumaci tablet o chuť a vůni v prvé řadě určitě nejde. Mnohem důležitější je totiž spokojenost s účinky, a ty zákazníci většinou potvrzují (nejen na Heurece, ale třeba i na oficiálním e-shopu Blendea).

Více informací

Ve složení produktu figuruje kromě L-Methioninu také selen, zinek, riboflavin (čili vitamin B2) a další vitaminy ze skupiny B (B1, B3, B5, B6, B7, B9, B12). Všechny tyto aktivní látky vedou ke zdravějším, silnějším a krásnějším vlasům. A – jako bonus – jimi posílíte i pokožku a nehty.

Tento doplněk je vhodný i pro vegetariány a vegany a užívat by se měl po jedné kapsli denně.

Cena výrobku se pohybuje kolem 440 Kč/balení (60 kapslí).

4. místo

Epiderma Hair Booster Premium

Orientační cena: 400 Kč

Proč jsem vybrala Hair Booster Premium od Epidermy?

Protože tento doplněk stravy od české značky Epiderma obsahuje optimální dávku dvou účinných látek, které podporují růst vlasů, eliminují jejich vypadávání, zpomalují šedivění a blahodárně působí také na kvalitu pokožky i nehtů, takže je to takový „zázrak tři v jednom“.

Co se týče aktivních látek, konkrétně jde o biotin a L-Methionin. Biotin neboli vitamín H či B7 podporuje zdravý stav vlasů a pokožky, a L-Methionin je esenciální aminokyselina přispívající ke krásným vlasům, nehtům i zdravé kůži, kterou si náš organismus neumí vytvořit, proto je potřeba ji přijímat ze stravy či suplementů.

Doporučuje se brát 3 tablety denně, které dobře zapijete vodou a balení s 90 tabletami za příjemnou cenu 400 korun vám vystačí na měsíc užívání.

5. místo

Bloom Robbins gumídci na vlasy s biotinem

Orientační cena: 700 Kč

Čím zaujaly gumídci na vlasy od Bloom Robbins?

Krásné balení, krásný název, krásný design. To jsou Bloom Robbins gumídci „Love is in the hair“ gumídci ve tvaru jednorožců. Jedno balení obsahuje dávku na měsíc.

Gumídci jsou vegetariánské žvýkací bonbony bez lepku a bez laktózy.

Obsahují:

 • Vitamin A – vyživuje pokožku hlavy a vlasy jsou potom krásné hladké.
 • Vitamin D2 –  déčko je nezbytné pro absorpci vápníku v těle.
 • Vitamin E – díky tomuto vitamínu je pokožka hlavy prokrvená.
 • Vitamín C – tento vitamín je velmi známý antioxidant, který chrání nejen buňky vlasů, ale i celého těla. Vitamín C podporuje růst vlasů, pomáhá předcházet vypadávání, šedivění, suchým a lámavým vlasům.
 • Vitamín B5 (Kyselina Pantotenová) –  je nepostradatelnou součástí zdravých vlasů. Zabraňuje jejich šedivění a vypadávání.
 • Vitamin B6 (Pyridoxin) – pomáhá při tvorbě melaninu, který dodává vlasům barvu. 
 • Vitamín B7 (Biotin) – podporuje růst vlasů a zabraňuje jejich křehkosti a lámavosti.
 • Kyselina Listová neboli B9 – je přirozeným stimulátorem růstu vlasů.
 • Vitamin B12 – má vliv na podporu zdraví a růstu vlasů. 
 • Zinek – jeho nedostatek v těle způsobuje vypadávání vlasů, vlasy jsou oslabené a náchylné k lámání.
 • Selen – podporuje růst vlasů. 
 • Magnézium – je nezbytné pro zastavení vypadávání vlasů a také pro podporu jejich zdravého růstu.
 • Dále obsahuje ještě jód, inositol a cholin.

Jak užívat? Doporučuje se konzumovat 2 medvídky za den, nejlépe ráno po snídani.

A cena za měsíční balení se 60 gumídky? Cca 700 korun.

6. místo

Ivy Bears vlasové vitamíny pro ženy

Orientační cena: 340 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila také tyto gumové vitamíny Ivy Bears?

Gumoví medvídci pro ženy podporují růst vlasů i nehtů. Mají velmi příjemnou ovocnou chuť a to hlavně díky obsaženému koncentrátu z mrkve a sladkých brambor.

Receptura medvídků je uzpůsobena přímo pro ženy a poskytuje komplexní výživu pro zdravý růst vlasů. Jediný medvídek obsahuje 5 000 mg biotinu.

Je ideální pro ženy s lámavými a slabými vlasy, které trápí jejich zvýšené vypadávání. Pozitivní výsledky jsou viditelné už po několika týdnech.

Produkt je 100% veganský.

A co přesně gumídci obsahují?

 • Biotin.
 • Kyselinu listovou.
 • Vitamín B6.
 • Vitamin B8.
 • Vitamin D.
 • Zinek.
 • Jód.
 • Vitamin C.

A jak dávkovat? Užívejte 2 medvídky denně.

A cena? Cca 340 korun.

7. místo

Kolagen na vlasy a pokožku s kyselinou hyaluronovou

Orientační cena: 640 Kč

Z jakých důvodů jsem vybrala kolagen od HillVitalu?

Tento produkt obsahuje kolagen s kyselinou hyaluronovou v kapslích, které se dobře polykají a nijak vás nezatíží.

Produkt se hodí pro křehké a lámavé vlasy bez života se sklonem k nadměrnému vypadávání.

Aby byl účinek kolagenu, co nejvíce znatelný nejen navenek, ale i uvnitř, je receptura tohoto výrobku obohacená o kyselinu hyaluronovou a vitamín C. Právě kyselina hyaluronová hraje důležitou roli při zadržování vody. Její úkol je takový, že udržuje vodu v tkáních, aby byly dostatečně vlhké a svěží. Jejího nedostatku si hned všimnete při pocitech suchých vlasů či pokožky.  

Vitamín C kyselině hyaluronové asistuje, proto je jejich spojení velmi důležité a efektivní.

A jak dávkovat? Doporučuje se brát dvě kapsle denně spolu s jídlem.

A cena? Cca 640 korun.

8. místo

DS Laboratoriess vitamíny na vlasy REVITA

Orientační cena: 770 Kč

Proč jsem vybrala vitamíny na vlasy Revita od DS Laboratoires?

Jedná se o 100% přírodní tablety pro posílení růstu vlasů. Tyto tablety jsou nabité vitamíny a minerály. Produkt má exkluzivní recepturu s biotinem, melatoninem a dalšími deseti složkami.

Tyto vitamíny na vlasy mají unikátní a koncentrované složení, které obsahuje 12 velmi účinných složek. Vitamíny prodlužují růstovou fázi vlasů a zpomalují fázi vypadávání.

A jak dávkovat? 0,5 tablety denně zapijte velkým množstvím vody večer před spaním.

A cena? Cca 770 korun.

9. místo

CLINICAL Hair-Care + keratin (4měsíční kúra)

Orientační cena: 600 Kč

Proč jsem vybrala CLINICAL Hair-Care + keratin?

Jedná se o doplněk stravy, který obsahuje vysoce účinný Keratin Renewal SystemTM, stimulující vlasové buňky k tvorbě kvalitního keratinu, nezbytného pro pevné vlasy.

Produkt podporuje růst vlasů a zlepšuje vlasovou strukturu, zvyšuje lesk a omezuje šedivění a zklidňuje podrážděnou pokožku hlavy.

A jak tento produkt užívat? Doporučuje se brát 1 tobolku denně. Pro optimální účinnost užívejte po dobu 2-3 měsíců.

A jaká je cena? Cca 600 korun.

10. místo

Viridian Saw Palmetto Berry

Orientační cena: 770 Kč

Čím mě zaujal doplněk stravy Saw Palmetto Berry od Viridianu?

Jedná se o doplněk obsahující extrakt z plodů Serenoy plazivé neboli Palmy sabalové rostoucí na atlantském pobřeží Severní Ameriky. Tento extrakt je přirozeně bohatý na mastné kyseliny a fytosteroly. 

Svou čistotou a složením splňuje tento produkt parametry kategorie Kosher a všechny jeho složky jsou 100% aktivní.

Jak dávkovat? Výrobce radí brát 1 – 3 kapsle s jídlem.

A cena? Cca 770 korun.

11. místo

Swanson Saw Palmetto (Serenoa plazivá)

Orientační cena: 180 Kč

A proč jsem vybrala Saw Palmetto také od Swansonu?

Tyto kapsle obsahují Saw Palmetto, což je silná bylina obsahující zdroj mastných kyselin a sterolů, které podporují zdraví a růstu vlasů.

Kapsle se dobře užívají a nezatěžují organismus.

A jak je brát? Jako doplněk stravy užívejte jednu kapsli dvakrát až třikrát denně s velkou sklenicí vody.

A cena? Cca 180 korun.

12. místo

Ladylab Lady Collagen - My Beauty

Orientační cena: 900 Kč

Čím mě zaujal kolagen My Beauty od LadyLab?

Ladylab Lady Collagen obsahuje kolagen z mořských ryb, který se může pyšnit tou nejvyšší možnou kvalitou. Aby skvěle chutnal, je tento produkt s příchutí svěžích jahod.

Tento produkt patří mezi hydrolyzované kolageny, díky čemuž se skvěle vstřebává. Pozitivně působí na růst a kvalitu vlasů. Obsahuje vitamín C pro ještě lepší vstřebatelnost.

A jak užívat? Doporučuje se brát 1 odměrku denně, kterou rozmíchejte ve 250 mililitrech vody.

A cena? Cca 900 korun.

13. místo

Nature's finest Hair vitamins

Orientační cena: 680 Kč

Proč srovnání zakončuji nápojem v prášku Hair vitamins od Nature's finest?

Jedná se o revoluční nápoj, který by měl zrychlovat růst vlasů. Snižuje také lámání vlasů, podporuje jejich zdraví, lesk a kvalitu. Produkt obsahuje až 450 ug biotinu v jedné dávce. 

Neobsahuje žádný přidaný cukr a jedno balení vám vydrží měsíc. 

Hodí se pro všechny typy vlasů. Navíc obsahuje i přidaný vitamín C, který ještě zvýší kýžený efekt.

A jak dávkovat? Doporučená denní dávka je 5 g (1 odměrka) denně. Smíchejte ve sklenici vody a vypijte.

A cena? Cca 680 korun.

Závěr

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou koruna krásy. Proto si na zdravé kštici zakládá většina žen a ani mužům nejsou jednou. V tomto článku jsem pro vás shrnula důležité rady, kterými je fajn se řídit, aby byly vlasy v co nejlepším stavu a dobře prospívaly.

A pokud jim chcete dopřát extra péči navíc, mrkněte i na můj výběr kvalitních vitaminových doplňků pro zdravé a rychleji rostoucí vlasy. Úplně nejlepším suplementem z hlediska poměru kvalita/cena/výkon mi připadá Renovix od ADVANCE nutraceutics, který obsahuje 12 přírodních ingrediencí, z nichž na růst vlasů působí zejména roketa a přeslička. Přesličku a spoustu dalších přírodních látek obsahují i kapsle Krásné vlasy od NaturalProteinu, jejichž suplementace posílí jejich pevnost i rychlejší růst. Za vyzkoušení ale stojí i Blendea Hair Vitality, tedy veganské kapsle s obsahem L-Methioninu, zinku, selenu a B komplexu, které podporují nejen růst vlasů, ale také zdravý stav pokožky, výkonný metabolismus, imunitu a psychickou pohodu.

A když pocítíte, že vám vlasy padají více než je obvyklé, určitě se nebojte poradit se svým lékařem a společně vybrat vhodné doplňky stravy na podporu jejich růstu.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[11] Wikipedie (CZ): Vlas

[12] Wikiskripta (CZ): Chlupy a vlasy

[13] Healthline (ENG): The 13 Best Foods for Hair Growth

[14] Healthline (ENG): The 5 Best Vitamins for Hair Growth (+3 Other Nutrients)

[15] PubMed Central (ENG): Red ginseng extract promotes the hair growth in cultured human hair follicles

[16] PubMed Central (ENG): Hair-Growth Potential of Ginseng and Its Major Metabolites: A Review on Its Molecular Mechanisms

5/5 (Počet hlasů: 3)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »