12 nejlepších přípravků pro podporu růstu vlasů – recenze

Shrnutí: Chcete obnovit, urychlit růst vlasů a pořebujete najít vhodný přípravek? Jste tu správně, protože v tomto článku jsem shrnula hned 12 takových produktů. Které jsou nejlepší?

O čem v článku dále píšu?

Jak funguje růst vlasů? Co na něj pomáhá a jaké metody můžete zkusit doma?

TOP  1. místo

Renovix

Orientační cena: 350 Kč
Proč 1. místo?

Protože se jedná o kapsle vyživující vlasy pomocí dvanácti unikátních přírodních látek, které efektivně stimulují vlasový růst. Tyto látky jsou navíc vybrány tak, aby fungovaly synergicky a poskytly vlasům komplexní výživu „zevnitř“.

2. místo

Navlasil

Orientační cena: 1200 Kč
Proč 2. místo?

Protože Navlasil je efektivní sérum, které díky unikátnímu složení pomáhá řešit několik problémů naráz: urychluje růst vlasů, poskytuje jim zdravý vzhled, redukuje šediny a omezuje vypadávání. Jeho účinky byly potvrzeny na základě studie.

3. místo

LOVE is in the HAIR

Orientační cena: 700 Kč
Proč 3. místo?

Jelikož jde o hravé a chutné řešení. Gumoví jednorožci obsahují směs vitamínů (A, B, C, D, E) a dalších látek, které napomáhají dostat vlasy zpět do formy a především podpořit jejich růst.

Dvanáct nejlepších produktů pro podporu růstu vlasů

Jak funguje růst vlasů?

Uvádí se, že v průměru má každý člověk cca 300 tisíc vlasů. Z toho denně vypadne 100 vlasů.[1] Je to takový nekonečný koloběh. Vlasy padají naprosto běžně a to i zcela zdravým jedincům, takže se nelekejte, když na svém hřebenu najdete pár vlasových suvenýrů.

Růst vlasů má tři fáze:[2]

Jinými slovy také růstová fáze je ta první, kterou všechno začíná. Vlas je jako na maratonu – roste nepřetržitě a bez pauzy. Pokud se stane, že odumře, okamžitě ho nahradí jiný. Po celou dobu této fáze je vlas pevně zakotven ve vlasovém folikulu a jeho vytrhnutí je bolestivé a vyžaduje sílu.

Druhá, katagenní fáze, trvá v průměru dva až tři týdny. Dochází zde k odpojení cibulky vlasu od krevního oběhu. Krevní oběh dává vlasu živiny a všechny potřebné látky nutné k jeho růstu. Tato fáze je de facto takový přechod mezi vlasovým zrozením a smrtí.

V průběhu katagenní fáze dochází k odstranění starého vlasu, tak aby byl vlasový folikul připraven na nový začátek růstového cyklu.

Jedná se o poslední fázi, kdy dochází k vypadnutí vlasu. Obvykle se v ní nachází 6 % až 8 % všech vlasů. Tato fáze trvá asi 100 dní u vlasů na pokožce hlavy a o něco déle u obočí, řas, chloupků na pažích a nohou. Během této fáze je vlasový folikul zcela v klidu.

Jak podpořit růst vlasů?

I když se z velké části jedná o genetické předpoklady, určitě můžeme pro kvalitu a růst vlasů udělat to nejlepší možné.

Pokud je strava pestrá a vyvážená, má vliv na celé naše tělo, vlasy nevyjímaje. Jídelníček by měl obsahovat vitamíny A, B, C, D, E a minerály jako zinek, selen a železo.[3] Stejně důležité pro růst vlasů jsou esenciální mastné kyseliny,[4] které se nacházejí v oříškách a rybách.

Poraďte se se svou kadeřnici, jaké produkty pro vlasovou péči jsou pro vás ty nejlepší. Zkuste jít přírodní cestou a příliš neexperimentovat. Časté střídání či používání více značek najednou jsou nejčastější chyby, kterých se můžete dopustit. Nejlepší je najít nejvhodnější značku a pořídit celou řadu, počínaje šamponem a konče maskou.

Do B komplexu[5] se řadí:

 • B1 (thiamin)
 • B2 (riboflavin)
 • B3 (niacin)
 • B5 (kyselina pantothenová)
 • B6
 • B7 (biotin)
 • B9 (kyselina listová)
 • B12 (kobalamin)

Veškeré druhy tohoto vitamínu, kromě biotinu, jsme schopni doplnit do těla sami. Pokud máte problém s vypadáváním vlasů, zaměřte se hlavně na příjem B2, B7, B9 a B12.

Bylo vědecky dokázáno, že nedostatek biotinu, který musíte suplementovat, může být primární příčinou vypadávání vlasů.

Možná se to zdá nesmyslné, ale opak je pravdou, i vlasy potřebují kvalitní spánek a odpočinek. Aby byla vaše psychická i fyzická stránka v pořádku, zkuste si cíleně dopřát 7-8 hodin spánku.

Zkuste masáž provádět každý večer před spaním pomocí jemných krouživých pohybů po dobu 1 – 3 minut. Pokožka hlavy se příjemně rokrví, a tím dojde k zajištění přísunu živin k vlasovým folikulům.[6]

Stres je nepřítel číslo jedna. Dokáže nám pěkně zavařit a to nejen v oblasti vlasů. Odborníci tvrdí, že psychické otřesy mohou vlasy poškodit mnohem více než přechodný nedostatek vitamínů a minerálů. Psychické vypětí je zodpovědné za produkci stresového hormonu kortizolu. Když se vyplavuje do krevního řečiště, zužují se cévy a tím dochází k nedostatečnému prokrvování organismu, i vlasových kořínků.

Kolagen[7] tvoří velkou část všech bílkovin v těle. Obsahuje velké množství aminokyselin, které jsou pro tělo nezbytné k tvorbě vlasových bílkovin. Působí i jako velmi účinný antioxidant. Bojuje proti sloučeninám, které se v těle objevují v důsledku stresu, kouření, konzumace nekvalitních potravin či pití alkoholu. A v neposlední řadě pomáhá vlasové pokožce. Přispívá k pružnosti a síle škáry, což je jedna z částí pokožky.

Zinek[8] je velmi důležitý prvek, který je prospěšný pro celý organismus. Důležitou roli hraje i při metabolismu makroživin. Jeho nedostatek se často spojuje se zhoršenou kvalitou nehtů, pleti i vlasů.

Ano, samozřejmě je krásné mít upravené vlasy, ale jak se říká, všeho moc škodí a nejlepší je zlatá střední cesta. Nadměrný styling může vlasům opravdu škodit.[9] Jde hlavně o to, že některé přípravky s určitým chemickým složením mohou způsobit řídnutí vlasů, jejich zničení a v konečném důsledku i padání, pokud je používáte na denní bázi. 

Zkuste omezit časté mechanické narovnávání vlasů. Nečešte vlasy silou, nervěte je. Kartáčujte je jemně a zlehka. Pokud si chcete vlasy rozčesat, počkejte až budou zcela suché. Vlasy jsou nejvíce zranitelné v mokrém stavu, proto buďte trpěliví a neničte si je zbytečně kartáčováním po sprše.

Co ovlivňuje rychlost růstu vlasů?

Asi jste si všimli, že někomu vlasy narostou „frk mrk“ a někdo se vytoužené délky ani nedočká. Proč? Bohužel za to může hlavně genetika. První, růstová fáze, která ovlivňuje finální délku vlasů, je individuální. Někomu rostou vlasy maximálně 2 roky, někomu 5 let a některým dokonce i 10 let. Na světě proto existují lidé, kteří mají vlasy maximálně po ramena, i lidé, kterým hříva dorůstá až po kolena. Je to sice nespravedlivé, ale pravdivé. Říká se, že maximální délka, která vám dosroste je ta, která vám nejvíce sluší.

Každopádně v průběhu života vlasy mění strukturu i vlastnosti. Je to dáno prostředím, kde zrovna žijeme, v jakém cyklu se nacházíme a jaké je naše psychické rozpoložení. Vliv na kvalitu i růst vlasů mohou mít:

 • Hormonální výkyvy (puberta, těhotenství, porod, menopauza, hormonální léčba)
 • Stres
 • Nedostatek živin v těle 
 • Špatná péče 
 • Onemocnění (od kožních problémů až po autoimunitní onemocnění)

Péče o vlasy je jedna velká kategorie, která se velice špatně shrnuje pouze pár slovy. Péče o vlasy je komplexní a kdo chce mít vlasy krásné, zdravé a pevné by měl vědět spoustu a spoustu informací. Proto je dobré si o vlasech číst, studovat je a snažit se jim co nevíce porozumět.

Proto jsme pro vás zde přichystali seznam článků zaměřených na vlasovou kosmetiku a péči o vlasy:

Domácí recepty pro urychlení růstu vlasů

Jde o tipy a domácí recepty našich babiček, které měly na každý problém lék. Tyto rady můžete uvést do praxe a třeba zaznamenáte rozdíl k lepšímu.

Budete potřebovat 2 – 3 bílky , které jemně rozmíchejte a naneste do celé délky vlasů. Po pár minutách je smyjte a vlasy upravte běžným způsobem.

Udělejte si čistý cibulový vývar ze cca dvou cibulí. Po vychladnutí si touto vodou opláchněte vlasy. Následně je důkladně opláchněte ještě jednou, ale tentokrát čistou vodou.

Použijte čistou šťávu z brambor, kterou můžete smíchat například s medem a vajíčkem a získáte tím jedinečnou masku na vlasy, kterou můžete aplikovat několikrát do týdne.

Tvrdí se, že kopřiva umí urychlit růst vlasů. Zkuste klasický kopřivový odvar. Aplikaci můžete opakovat i každý den.

1. místo

Renovix

Potravinový doplněk sestavený z 12 přírodních složek, které podporují zdraví vlasů.

Orientační cena: 350 Kč

Proč je Renovix na 1. místě?

Potravinový doplněk Renovix jsem dala na první místo, protože obsahuje dvanáct přírodních látek, které vlasům dodají prospěšné živiny, vitamíny a minerály. Jsou jimi: methionin, přeslička, pivovarské kvasnice, rakytník, kopřiva, aloe vera, koenzym Q10, roketa setá, biotin, niacin, vitamin E a zinek. Super je, že jsou tyto látky pečlivě seskládány tak, aby působily synergicky a navzájem se doplňovaly.

Uživatelské recenze

Na základě recenzí na stránkách prodejce (renovix.nutraceutics.cz) se zdá, že jsou tabletky Renovix skutečně slibným řešením. Zvláště, trpíte-li vypadáváním vlasů. Velká část zákazníků potvrzuje, že jim po dlouhodobém používání výrobku vlasy opravdu padat přestaly, respektivě začaly padat o poznání méně. I když jsou i takoví, kterým Renovix nezabral. Na zbozi.cz se pak objevují téměř výhradně pozitivní hodnocení a stejně tak tomu je i na Heurece.

Dále o produktu

Pokud byste se tedy rozhodli poskytnout vlasům živiny, a tím podpořit jejich růst, můžete zkusit právě tento produkt od značky Advance Nutraceutics v sexy růžovém odstínu. 

Doplněk se doporučuje užívat po jedné až dvou kapslích denně, a to minimálně měsíc.

Za tento produkt zaplatíte cca 350 Kč (balení obsahuje 60 tobolek).

2. místo

Navlasil

Efektivní sérum s pěti patentovanými látkami, které společně podporují nejen růst vlasů, ale i jejich celkový zdravotní stav.

Orientační cena: 1200 Kč

Proč je Navlasil na 2. místě?

Na druhé místo jsem umístila Navlasil, protože jde o efektivní sérum, které výrazně urychluje růst vlasů. Ze studie vyplynulo, že po jednom měsíci používání produktu dochází k rychlejšímu růstu až o 52 %, po dvou měsících o 60 % a po třech měsících je to celých 83 %. A to vůbec není špatné.

Mimo to sérum pomáhá i s dalšími vlasovými problémy, například s šedinami nebo s vypadáváním vlasů. Toho je docíleno pomocí unikátního složení, které obsahuje pět speciálně patentovaných látek (viz níže).

Možná se ptáte, proč tenhle přípravek není na vrcholu žebříčku. Inu proto, že je oproti jiným produktům bohužel docela drahý. Vyšší cena se sice (vzhledem ke kvalitě séra) dá očekávat, ale i tak za něj zaplatíte kolem 1200 korun(50 ml balení). A to je cena, kterou si, myslím, nemůže dovolit úplně každý.

Uživatelské recenze

Na stránkách značky (navlasil.cz) najdete velké množství pozitivních ohlasů. Kromě účinků výrobku si zákazníci pochvalují i jeho příjemnou vůni a snadnost aplikace. Na srovnávači heureka.cz pak můžeme najít spoustu dalších recenzí, ze kterých jde vidět, že jsou lidé s produktem spokojení. Nejčastěji si zde chválí zase účinnost, funkčnost, přírodní složení, ale třeba i onu vůni, nebo elegantní balení.

Dále o produktu

Jak jsem už podotkla výše, produkt obsahuje patentované látky, které pomáhají navrátit vlasům zdravý vzhled a celkově je regenerovat. Je jich pět: REDENSYL® (látka získaná ze dřeva Modřínu opadavého a Čajovníku čínského, která urychluje růst vlasů a zamezuje jejich padání), DARKENYL™ (bojuje proti šedivým vlasům), CAPIXYL™ (regeneruje vlasy a pomáhá redukovat mikrozáněty v koříncích), GREYVERSE™ a DEFENSCALP™.

Mix těchto složek poskytuje vlasům skutečně prvotřídní péči.

3. místo

LOVE is in the HAIR (gumídci)

Hravé bonbony ve tvaru jednorožců s biotinem a obohacené o vitamíny, které vlasům dodají šťávu.

Orientační cena: 700 Kč

Proč jsou gumídci s biotinem a vitamíny od značky Bloom Robbins na 3. místě?

Tyhle gumídky jsem dala na třetí místo, protože se mi zalíbilo jejich hravé jednorožčí provedení. To je skutečně originální a mě to prostě baví. Samozřejmě to není jejich jediné plus. Kromě neotřelého vzhledu jsou to také plně funkční bonbonky, které pomohou vlasům dodat lesk, objem a hlavně podpoří jejich růst.

Gumídci obsahují biotin, vitamíny C, B5, B6, B7, A, D, E, kyselinu listovou, magnesium, selen a zinek. Tyto aktivní složky přispívají k silnějším vlasům a ke zdravější pokožce hlavy.

Uživatelské recenze

Na stránkách e-shopu (bloomrobbins.cz) najdete téměř výhradně pozitivní recenze, kterých je víc než dost. Uživatelky konstatují, že jsou jejich vlasy po konzumaci jednorožců silnější, objemnější a rostou rychleji. Také si pochvalují chuť jednorožcích bonbonků. Na nezávislých srovnávačích (heureka.cz, zbozi.cz) se ale prozatím žádné recenze neobjevily, takže na ty si budeme muset ještě počkat.

Dále o produktu

Produkt je veganský, neobsahuje žádná přidaná barviva a prodejce píše, že výrobek neobsahuje ani umělá sladidla. Poslední informace ale může realitu poněkud zkreslovat, takže pozor – gumídci přece jen slazení jsou – v jejich složení totiž figuruje glukózový sirup a cukr. 

Za měsíční balení zaplatíte cca 700 Kč.

4. místo

Hairburst žvýkací balíček pro růst vlasů

Orientační cena: 1240 Kč

Proč jsem vybrala tuhle sadu od značky Hairburst?

Hairburst Žvýkací balíček obsahuje 3 produkty. Jde o velice oblíbené a vyhlášené Hairburst vitamíny, které jsou nabité látkami, jež podporují růst a zdraví vlasů, dále šampon a kondicionér a podporu zdraví, síly a délky vlasů. Dalo by se tedy říct, že je to vše v jednom podpora jak zvenčí, tak i zevnitř – celkem za poměrně přijatelnou cenu 1240 korun.

Žvýkací vlasové vitamíny v podobě bonbonků ve tvaru srdíčka obsahují přírodní a efektivní látky. Hlavními složkami produktu je biotin, který podporuje zdraví vlasů, tvorbu kolagenu a zpevňuje vlas od kořínků, zinek, který je důležitý při regeneraci a růstu buněk a podporuje zdraví mazových žláz, a selenium, což je antioxidant důležitý pro metabolismus i udržení či ozdravení kvality vlasu.

Šampon a kondicionér (oba po 350 ml) pro delší a silnejší vlasy je kombinace, která přináší viditelně hustší a zdravější vlasy, zvyšuje pevnost a lesk vlasů a celkově zlepšují jejich kvalitu. Obsahují například hydrolyzované pšeničné bílkoviny, aminokyseliny, nebo třeba výborný panthenol. Tyto složky pomáhají vlasy chránit a podporovat jejich zdraví, sílu a růst.

5. místo

Lobey Šampon na podporu růstu

Orientační cena: 400 Kč

Proč jsem vybrala tento šampon od Lobey?

Česká značka funkční přírodní kosmetiky, kterou v roce 2018 založili tři brněnští kamarádi, využívá při vyvíjení produktů klinické studie a suroviny, které jsou certifikované a pocházejí z ekologického zemědělství. Nejinak je tomu i u tohoto šamponu na podporu růstu vlasů, který je velmi komplexním přípravkem. Působí na vlasy zvenku i zevnitř, ale nezapomíná ani na pokožku hlavy, jejíž stav také velmi ovlivňuje kvalitu růstu.

Produkt je přímo „nadupaný“ aktivními látkami pro podporu růstu vlasů, mezi které patří kopexil, hotflux, komplex KERASCALP™ s angreštem indickým a panthenol. Další účinnou složkou je přírodní vlasový komplex LOBEX, což je kombinace výtažků z břízy, kopřivy dvoudomé, lípy, přesličky, rozmarýnu, řebříčku a šalvěje.

Šampon je velmi jemný, nedráždí a hodí se pro muže, ženy i děti od 3. roku věku, kteří mají mastné či normální vlasy.

Balení o velikosti 200 ml stojí cca 400 korun.

6. místo

MÁDARA Šampon pro objem a růst vlasů, Grow

Orientační cena: 500 Kč

Proč je tomto místě mého výběru šampon od značky Mádara?

Tenhle šampon totiž vyniká příjemnou bylinkovou vůní a i když neobsahuje syntetická pěnidla, silikony ani parabeny, opravdu pěkně pění. Co se týče aktivních látek, které šampon využívá pro posílení, objem a růst vlasů, jsou to vitamíny ze skupiny B, antibakteriálně působící zinek, energizující kofein a výtažek z lišky obecné, který se stará o výživu vlasové pokožky.

Je vhodný pro všechny typy vlasů včetně těch barvených, nevysušuje a můžete jej bez problémů používat každý den.

250 ml tohoto produktu vás bude stát něco málo přes 500 korun.

7. místo

WOODEN SPOON Sérum pro růst vlasů

Orientační cena: 650 Kč

Proč jsem zařadila sérum pro růst vlasů WOODEN SPOON?

Sérum pro růst vlasů od bulharské značky WOODEN SPOON obsahuje rostlinné oleje z certifikovaného ekologického zemědělství, které jsou vybrané tak, aby stimulovaly růst vlasů a vyživovaly vlasovou pokožku. 

Sérum obsahuje ricinový, jojobový, nimbový, baobabový, arganový a mátový esenciální olej. 

Cena séra je cca 650 korun za 30 ml.

8. místo

TianDe Maska a aktivátor růstu vlasů

Orientační cena: 400 Kč

Proč jsem vybrala masku na vlasy od TianDe?

Tato maska od značky TianDe totiž funguje jako aktivátor růstu vlasů a kombinuje tradiční tibetskou medicínu s moderními biotechnologiemi. Obsahuje luxusní přírodní proteiny pocházející z ženšenu, siamského zázvoru a anděliky lékařské. Díky těmto vysoce účinným složkám je schopná rychle proniknout dovnitř vlasové cibulky a zvýšit aktivitu vlasových folikul. Výsledkem je zrychlený růst vlasů a zlepšení jejich textury. Maska navíc poskytuje výživu a hydrataci vlasové pokožce a propůjčuje vlasům lesk.

Produkt se používá tak, že masku nanesete na umyté vlasy od kořínků po konečky. Pro viditelné výsledky se doporučuje produkty aplikovat jednou až dvakrát týdně. A také je vhodné ji kombinovat s šamponem a balzámem ze stejné řady značky TianDe.

A kolik tato maska, která urychluje růst vlasů, stojí? Cca 400 korun.

9. místo

Eliah Sahil Organic Práškový šampon

Orientační cena: 400 Kč

Proč je tu práškový šampon od Eliah Sahil Organic?

Tento práškový šampon je zcela přírodní ájurvédský produkt, který je vhodný proti vypadávání vlasů a pro jemné a slabé vlasy. Je obohacen o guaranu a kapsaicin, které prokrvují pokožku a podporují tak růst vlasů.  Šampon neobsahuje žádné dráždivé chemické látky, konzervanty ani syntetické tenzidy.

Tento výrobek obsahuje přírodní jíl, který účinně vstřebává nadbytečný kožní maz z vlasů i pokožky hlavy. Bylina shikakai obsahuje pěnivé látky, které jemně myjí vlasy od nečistot. Olej z limetky osvěží pokožku a příjemně provoní vlasy.

Cena šamponu je cca 400 korun za 100 g.

10. místo

RYOR Hair Care

Orientační cena: 400 Kč

Proč jsem vybrala produkt RYOR Hair Care?

Sprej na růst vlasů od české značky Ryor obsahuje komplex aminokyselin, vitamínů a přírodních extraktů a právě díky tomuto intenzivně podporuje aktivní růst vlasů.

Produkt pomáhá vlasy viditelně zhušťovat vlasy, posiluje je a zpevňuje a hlavně intenzivně podporuje jejich růst.

Cena produktu je cca 400 korun za 250 ml.

11. místo

Framesi Sprej pro podporu růstu

Orientační cena: 500 Kč

Proč jsem sem zahrnula sprej pro podporu růstu vlasů Framesi?

Reinforcing Energizing Spray, tak se celým jménem nazývá 100% veganský sprej pro podporu růstu vlasů z řady Morphosis Reinforcing od značky Framesi. Jedná se o bezoplachový sprej, který obsahuje spoustu účinných látek, například kmenové buňky z vína, hydrolyzát rukoly a vlašského ořechu, patentovaný komplex Tri-C-Peptidy™, rostlinný keratin, vitamín B6, vitamín E, výtažek z grepu, kadidlovníku a zázvoru, ale také hořčík a mentol.

Hodí se pro všechny, které trápí řídnutí vlasů nebo chtějí posílit jejich růst. Sprej také zlepšuje hustotu vlasů.

Používá se na umyté vlasy i pokožku hlavy, které jsou vysušené ručníkem. Produkt se jemně vmasíruje a už se neoplachuje. Pro ještě lepší výsledek kombinujte s dalšími produkty z řady Morphosis Reinforcing.

A kolik stojí? Cca 500 korun za 150 ml.

12. místo

COCOSOLIS Sérum pro rychlý růst vlasů ve spreji

Orientační cena: 1050 Kč

Z jakých důvodů jsem zvolila sérum od značky COCOSOLIS organic?

I po vizuální stránce lákavé sérum pro rychlý růst vlasů od značky COCOSOLIS organic vám nesmí uniknout. Hodí se pro všechny typy vlasů a obsahuje aktivní látky jako je vitamín B3, B6 a provitamín B5, výtažek z aloe vera, ricinový olej a patentovaný komplex přírodních složek, které udělají vaše vlasy silnějšími, hustšími a zdravějšími už po třech týdnech používání séra.

Sérum konkrétně přispívá k rychlejšímu růstu vlasů, zamezuje jejich vypadávání, vylepšuje jejich strukturu a zanechává je lesklé a hebké, dodává výživu vlasové pokožce a stimuluje tvorbu buněk ve vlasových folikulech.

Jak používat? Nejprve balení protřepejte a poté díky praktickému balení ve spreji nastříkejte na suché vlasy a/nebo pokožku hlavy, vmasírujte a již neoplachujte. Abyste dosáhli optimálních výsledků, nanášejte produkt 2× týdně.

Balení o objemu 110 ml stojí cca 1050 korun.

Závěrem

Nejen my, ale i naše vlasy prožívají různé životní etapy. Někdy jsou silné a překypují životem a jindy jsou unavené, poškozené a začínají vypadávat. Nejdůležitější je se nestresovat a začít hledat vhodná, komplexní řešení. Těmi mohou být produkty, které jsem pro vás shrnula v tomto článku.

Doporučuji především účinný a cenově výhodný Renovix, což jsou kapsle s obsahem 12 přírodních látek, které stimulují růst vlasů a vyživují je zevnitř. Dále stojí za vyzkoušení luxusní sérum Navlasil, které je sice dražší, ale jeho efektivní účinky na růst vlasů potvrdila i studie. A pokud chcete podpořit růst vlasů a ještě si pochutnat, vyzkoušejte lahodné gumídky ve tvaru jednorožců s hravým názvem LOVE is in the HAIR.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[10] Wikipedie (CZ): Vlas

[11] Wikiskripta (CZ): Chlupy a vlasy

[12] Healthline (ENG): 10 Best Ways to Boost Hair Growth

[13] Healthline (ENG): How to Grow Hair Faster: 6 Tips for Growth

[14] PubMed Central (ENG): Standardized Scalp Massage Results in Increased Hair Thickness by Inducing Stretching Forces to Dermal Papilla Cells in the Subcutaneous Tissue

[15] PubMed Central (ENG): Differential effects of caffeine on hair shaft elongation, matrix and outer root sheath keratinocyte proliferation, and transforming growth factor-β2/insulin-like growth factor-1-mediated regulation of the hair cycle in male and female human hair follicles in vitro

4.5/5 (Počet hlasů: 10)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »