TOP 7: nejlepší přípravky pro podporu růstu vlasů – srovnání a recenze

Jak obnovit a urychlit růst vlasů? Jaké jsou nejlepší přípravky pro podporu růstu vlasů? Co na růst vlasů opravdu pomáhá a jde zkusit doma?

TOP  1. místo

MÁDARA 3 minutové sérum pro růst vlasů

Výborné sérum od Mádary vyživuje vlasovou pokožku, stimuluje růst zdravých, pevných vlasů a zpomaluje vypadávaní.
Orientační cena: 650 Kč
2. místo

WOODEN SPOON Sérum pro růst vlasů

Sérum s obsahem ricinového oleje, oleje z černého pepře a rozmarýnu podporuje růst vlasů dodává živiny vlasové pokožce.
Orientační cena: 600 Kč
3. místo

Kérastase Fondant Extentioniste 

Kondicionér proniká hluboko do vlasového vlákna a obnovuje jej po celé délce. Posiluje vnitřní strukturu vlasu.
Orientační cena: 500 Kč

Sedm nejlepších produktů pro podporu růstu vlasů

Jak funguje růst vlasů?

Uvádí se, že v průměru má každý člověk cca 300 tisíc vlasů. Z toho denně vypadne 50 – 200 vlasů. Je to takový nekonečný koloběh. Vlasy padají naprosto běžně a to i zcela zdravým jedincům, takže se nelekejte, když na svém hřebenu najdete pár vlasových suvenýrů.

Růst vlasů má vlastně tři fáze:

Jinými slovy také růstová fáze, je ta první, kterou to všechno začíná. V jejím je vlas jako na marathonu – roste nepřetržitě a bez pauzy. Pokud se stane, že odumře, okamžitě ho nahradí jiný. Po celou dobu této fáze je vlas pevně zakotven ve vlasovém folikulu a jeho vytrhnutí je bolestivé a vyžaduje sílu.

Druhá, katagenní fáze, trvá v průměru dva až tři týdny. Dochází zde k odpojení cibulky vlasu od krevního oběhu. Krevní oběh dává vlasu živiny a všechny potřebné látky nutné k jeho růstu. Tato fáze je de facto takový přechod mezi vlasovým zrozením a smrtí.

V průběhu katagenní fáze dochází k odstranění starého vlasu, tak aby byl vlasový folikul připraven na nový začátek růstového cyklu.

Jedná se poslední fázi, fázi kdy dochází k vypadnutí vlasu. Trvá cca 3-4 měsíce a nachází se v ní 14 % všech vlasů.

Jak podpořit růst vlasů?

I když se z velké části jedná o genetické předpoklady, určitě můžeme pro kvalitu a růst vlasů udělat to nejlepší možné.

Pokud je strava pestrá a vyvážená, má vliv na celé naše tělo, vlasy nevyjímaje. Jídelníček by měl obsahovat vitamíny A, C a H. Stejně důležité pro růst vlasů jsou esenciální mastné kyseliny, které se nacházejí v oříškách a rybách. Nezapomeňte ani na železo, omega – 3 mastné kyseliny a proteiny.

Poraďte se se svou kadeřnici, jaké produkty pro vlasovou péči jsou pro vás ty nejlepší. Zkuste jít přírodní cestou a příliš neexperimentovat. Časté střídání či používání více značek najednou jsou nejčastější chyby, kterých se můžete dopustit. Nejlepší je najít nejvhodnější značku a pořídit celou řadu, počínaje šamponem a konče maskou.

Do B komplexu se řadí:

 • B1 (thiamin)
 • B2 (riboflavin)
 • B3 (niacin)
 • B5 (kyselina pantothenová)
 • B6
 • B7 (biotin)
 • B9 (kyselina listová)
 • B12 (kobalamin)

Veškeré druhy tohoto vitamínu, kromě biotinu, jsme schopni doplnit do těla sami. Pokud máte problém s vypadáváním vlasů, zaměřte se hlavně na příjem B2, B7, B9 a B12.

Bylo vědecky dokázáno, že nedostatek biotinu, který musíte suplementovat, může být primární příčinou vypadávání vlasů.

Možná se to zdá nesmyslné, ale opak je pravdou, i vlasy potřebují kvalitní spánek a odpočinek. Aby byla vaše psychická i fyzická stránka v pořádku, zkuste si cíleně dopřát 7-8 hodin spánku.

Zkuste masáž provádět každý večer před spaním pomocí jemných krouživých pohybů po dobu 1 – 3 minut. Pokožka hlavy se příjemně rokrví, a tím dojde k zajištění přísunu živin k vlasovým folikulům.

Stres je nepřítel číslo jedna. Dokáže nám pěkně zavařit a to nejen v oblasti vlasů. Odborníci tvrdí, že psychické otřesy mohou vlasy poškodit mnohem více než přechodný nedostatek vitamínů a minerálů. Psychické vypětí je zodpovědné za produkci stresového hormonu kortizolu. Když se vyplavuje do krevního řečiště, zužují se cívy a tím dochází k nedostatečnému prokrvování organismu, i vlasových kořínků.

Kolagen tvoří velkou část všech bílkovin v těle. Obsahuje velké množství aminokyselin, které jsou pro tělo nezbytné k tvorbě vlasových bílkovin. Působí i jako velmi účinný antioxidant. Bojuje proti sloučeninám, které se v těle objevují v důsledku stresu, kouření, konzumace nekvalitních potravin či pití alkoholu. A v hlavní řadě pomáhá vlasové pokožce. Přispívá k pružnosti a síle škáry, což je jedna z částí pokožky.

Jedná se o velmi důležitý prvek, který je prospěšný celému organismu. Důležitou roli hraje i při metabolismu makroživin. Jeho nedostatek bývá se často spojuje se zhoršenou kvalitou nehtů, pleti i vlasů.

Ano, samozřejmě je krásné mít upravené vlasy, ale jak se říká, všeho moc škodí a nejlepší je zlatá střední cesta. Nadměrný styling může vlasům opravdu škodit. Jde hlavně o to, že některé přípravky s určitým chemickým složením mohou způsobit řídnutí vlasů, jejich zničení a v konečném důsledku i padání, pokud je používáte na denní bázi. 

Zkuste omezit časté mechanické narovnávání vlasů. Nečešte vlasy silou, nervěte je. Kartáčujte je jemně a zlehka. Pokud si chcete vlasy rozčesat, počkejte až budou zcela suché. Vlasy jsou nejvíce zranitelné v mokrém stavu, proto buďte trpěliví a neničte si je zbytečně kartáčováním po sprše.

Co ovlivňuje rychlost růstu vlasů?

Asi jste si všimli, že někomu vlasy narostou “frk mrk” a někdo se vytoužené délky ani nedočká. Proč? Bohužel za to může hlavně genetika. První, růstová fáze, která ovlivňuje finální délku vlasů, je individuální. Někomu rostou vlasy maximálně 2 roky, někomu 5 let a některým mohou dokonce i 10 let. Na světě proto existují lidé, kteří mají vlasy maximálně po ramena, i lidé, kterým hříva dorůstá až po kolena. Je to sice nespravedlivé, ale pravdivé. Říká se, že maximální délka, která vám dosroste je ta, která vám nejvíce sluší.

Každopádně v průběhu života vlasy mění strukturu i vlastnosti. Je to dáno prostředím kde zrovna žijeme, v jakém cyklu se nacházíme a jaké je naše psychické rozpoložení. Vliv na kvalitu i růst vlasů může mít:

 • Hormonální výkyvy (puberta, těhotenství, porod, menopauza, hormonální léčba)
 • Stres
 • Nedostatek živin v těle 
 • Špatná péče 
 • Onemocnění (od kožních problémů až po autoimunitní onemocnění)

Péče o vlasy je jedna velká kategorie, která se velice špatně shrnuje pouze pár slovy. Péče o vlasy je komplexní a kdo chce mít vlasy krásné, zdravé a pevné by měl vědět spoustu a spoustu informací. Proto je dobré si o vlasech číst, studovat je a snažit se jim co nevíce porozumět.

Proto jsme pro vás zde přichystali seznam článků zaměřených na vlasovou kosmetiku a péči o vlasy:

Domácí recepty pro urychlení růstu vlasů

Jde o tipy a domácí recepty našich babiček, které měly na každý problém lék. Můžete tyto rady uvést do praxe a třeba zaznamenáte rozdíl k lepšímu.

Budete potřebovat 2 – 3 bílky , které jemně rozmíchejte a naneste do celé délky vlasů. Po pár minutách si vlasy smyjte a upravte běžným způsobem.

Udělejte si čistý cibulový vývar ze cca dvou cibulí. Po vychladnutí si touto vodou opláchnout vlasy. Následně si důkladně smyjte čistou vodou.

Použijte čistou šťávu z brambor, kterou si můžete smíchejte například s medem a vajíčkem a získáte tím jedinečnou masku na vlasy, kterou můžete aplikovat několikrát do týdne.

Tvrdí se, že kopřiva umí urychlit růst vlasů. Zkuste klasický kopřivový odvar. Aplikaci můžete opakovat i každý den.

1. místo

MÁDARA 3 minutové sérum pro růst vlasů

Orientační cena: 650 Kč

3 minutové sérum pro růst vlasů od lotyšské značky Mádara dodá vlasové pokožce výživu díky extraktu z houby lišky obecné. Vlasy získají na objemu a síle. Sérum obsahuje kofein a zinek, spolu s aminokyselinami.

Extrakt z lišky obsahuje vysoké množství vitamínů skupiny B a polysacharidy, které vyživují vlasovou pokožku i kořínky a beta-glukany, které posilují vlasové vlákno. Kopřiva působí proti padání vlasů a současně zmírňuje svědění vlasové pokožky a tvorbu lupů. Zinek pomáhá vyrovnat tvorbu kožního mazu a působí antibakteriálně. Kofein podporuje rychlejší růst nových vlasů. 

Cena tohoto séra je cca 650 korun za 100 ml.

2. místo

WOODEN SPOON Sérum pro růst vlasů

Orientační cena: xx Kč

Sérum pro růst vlasů od bulharské značky WOODEN SPOON obsahuje rostlinné oleje z certifikovaného ekologického zemědělství, které jsou vybrané tak, aby stimulovaly růst vlasů a vyživovaly vlasovou pokožku. 

Sérum obsahuje ricinový, jojobový, nimbový, baobabový, arganový a mátový esenciální olej. 

Cena séra je cca 600 korun za 30 ml.

3. místo

Kérastase Résistance Fondant Extentioniste

Orientační cena: 500 Kč

Kondicionér pro růst vlasů a posílení od kořínků Kérastase Resistance Fondant Extentioniste proniká hluboko do vlákna a posiluje vlasy od kořínků po konečky. Kondicionér posiluje vnitřní strukturu vlasu od kořínků po konečky, sjednocuje nerovnoměrný povrch vlasového vlákna a vlasy se po něm snadno rozčesávají.

Cena kondicionéru je něco málo přes 500 korun za 200 ml.

4. místo

Eliah Sahil Organic Práškový šampon

Orientační cena: 400 Kč

Tento prášková šampon je zcel přírodní ájurvédský proudkt, které je vhodný proti vypadávání vlasů a pro jemné a slabé vlasy. Je obohacen o guaranu a kapsaicin, které prokrvují pokožku a podporují tak růst vlasů.  Šampon neobsahuje žádné dráždivé chemické látky, konzervanty ani syntetické tenzidy.

Tento výrobek obsahuje přírodní jíl, který účinně vstřebává nadbytečný kožní maz z vlasů i pokožky hlavy. Bylina shikakai obsahuje pěnivé látky, které jemně myjí vlasy od nečistot. Olej z limetky osvěží pokožku a příjemně provoní vlasy.

Cena šamponu je cca 400 korun za 100 g.

5. místo

Bione Cosmetics Keratin Kofein

Orientační cena: 200 Kč

Sérum pro růst vlasů a posílení kořínků Bione Cosmetics Keratin Kofein obsahuje zmíněný kofein, který umí vlasy nejen regenerovat, ale zároveň podporuje jejich růst. Sérum dále zlepšuje kvalitu vlasů, zpevňuje je a chrání konečky vlasů před třepením.

Cena séra je cca 200 korun za 215 ml.

6. místo

RYOR Hair Care

Orientační cena: 400 Kč

Sprej na růst vlasů od české značky Ryor obsahuje komplex aminokyselin, vitamínů a přírodních extraktů a právě díky tomuto intenzivně podporuje aktivní růst vlasů.

Produkt pomáhá vlasy viditelně zhušťovat, posiluje je a zpevňuje a hlavně intenzivně podporuje jejich růst.

Cena produktu je necelých 400 korun za 250 ml.

7. místo

Lee Stafford Hair Growth

Orientační cena: 250 Kč

Krásně vonící maska pro podporu růstu vlasů a proti jejich vypadávání obsahuje množství aktivních látek, které  vlasy viditelně posílí a regenerují.

Maska zároveň přináší úlevu podrážděné pokožce hlavy a dodává jí potřebnou hydrataci. V neposlední řadě přispívá k urychlení růstu vlasů, pomáhá redukovat jejich vypadávání a posiluje vlasové folikuly.

Cena amsky je cca 250 korun za 200 ml.

Závěr

Nejen my, ale i naše vlasy prožívají různé životní etapy. Někdy jsou silné a překypují životem a jindy jsou unavené, poškozené a začínají vypadávat. Nejdůležitější je se nestresovat  začít hledat vhodná, komplexní řešení.

Kam dál?

Rate this post