11 tipů na nejlepší silver šampon a fialový šampon

Shrnutí: Fialový neboli silver šampon je super pomocník, jak z šedých, blond, odbarvených nebo melírovaných vlasů odstranit nežádoucí nažloutlé tóny. A jestli hledáte ten nejlepší, jste tu správně. V tomto článku jsem pro vás připravila srovnání nejkvalitnějších silver (fialových) šamponů na našem trhu:

 • První místo u mě vyhrál L'Oréal Expert Silver šampon, který neutralizuje žlutý nádech a díky obsahu aminokyselin vlasy posiluje a zanechává je hebké a lesklé.
 • Na 2. místo jsem vybrala PLANTUR 39 Color Silver Fyto-kofeinový šampon, který jednak odstraňuje žluté odlesky z vlasů, a dále také zmírňuje jejich vypadávání vlivem menopauzy.
 • A na 3. příčku jsem posadila šampon Black Yellow Stop pro šedivé a melírované vlasy, který nabízí kvalitní péči proti žlutým tónům za velmi přátelskou cenu.

Co se v článku dozvíte dále?

Co to je silver a fialový šampon a zda se od sebe nějak liší. Jak tyto šampony fungují, pro jaké vlasy se hodí a jak se správně používají. Také vám prozradím, jaké faktory způsobují vznik žlutých tónů na blond a šedých vlasech.

TOP  1. místo

L'Oréal Expert
Silver šampon

Orientační cena: 780 Kč
Proč 1. místo?

Protože jde o zákaznicky velmi oblíbený šampon, který stahuje odlesky z platinových, bílých, šedých, blond i melírovaných vlasů, a navíc je v opravdu velkém balení za přijatelnou cenu.

2. místo

PLANTUR 39 Color Silver Fyto-kofeinový šampon

Orientační cena: 270 Kč
Proč 2. místo?

Jelikož se jedná o výborný šampon pro neutralizace žlutých odlesků z barvených světlých nebo šedých vlasů. Obsažený fyto-kofeinový komplex navíc pomáhá zmírnit padání vlasů při menopauze.

3. místo

Black
Yellow Stop

Orientační cena: 200 Kč
Proč 3. místo?

Tento fialový šampon totiž nabízí profesionální kvalitu za velmi nízkou cenu. Obsahuje přímé pigmenty, které se starají o odstranění nežádoucích žlutých tónů v šedivých či melírovaných vlasech.

Jedenáct nejlepších fialových a silver šamponů

Silver nebo také fialové šampony ocení hlavně blondýnky. Najít ten správný odstín, který nebude sklouzávat ke žlutým nádechům, může být problém. A například v letních měsících, kdy jsou vlasy namáhané sluníčkem, chlorem nebo mořskou vodou, může být kvalita i barva vlasů úplně jinde, než bychom si představovali. Pro tyto účely je tu silver šampon, který pomůže navrátit vlasům ten správný odstín.

Co je silver šampon?

Silver šampon je pigmentovaný šampon na blonďaté nebo šedé vlasy, který neutralizuje a odstraňuje nechtěné žluté odstíny. Pokud tedy odcházíte z kadeřnictví právě s tou barvou, kterou jste si představovali, vězte, že ji budete muset udržovat. Abyste zabránili nažloutlým, oranžovým nebo červeným teplým tónům, které by se postupem času mohly na hlavě objevit, doporučujeme používat silver šampon, který teplé barvy dokáže stáhnout.

V našem prostředí se častěji setkáte s termínem fialový šampon. Jde v podstatě o totéž, rozdíl je pouze v pojmenování – silver šampon odkazuje k výsledné barvě vlasů, kdežto fialový šampon k barvě pigmentu, který nám pomůže k dosažení chladných odstínů.

Jak fialové a stříbrné šampony fungují?

A proč že se tedy k dosažení chladného, stříbrného odstínu používá fialový pigment? Zjednodušeně řečeno, fialová barva dokáže žlutou barvu pohltit, vyrušit. Zkuste si na internetu vyhledat barevné kolo.

 • Je to kruhový diagram, který se používá ke studiu barev a jejich vzájemných vztahů. Ty jsou rozděleny do tří hlavních skupin: primární, sekundární a terciální.
 • Primární barvy jsou základní a lze z nich vyrobit všechny ostatní barvy. Patří sem červená, žlutá a modrá.
 • Sekundární barvy se získávají smícháním dvou primárních barev a vznikne žlutozelená, fialová a oranžová.
 • Terciální barvy se získají smícháním primární a sekundární barvy, čímž získáme například žlutou modř, fialovou modř nebo červenozelenou barvu.
 • Fialová a žlutá jsou protikladné barvy, na barevném kole leží naproti sobě, což znamená, že se mohou vzájemně neutralizovat.
 • Vlasoví odborníci tedy fialové pigmenty využívají v různých intenzitách právě k tomu, aby z vlasů odstranily nežádoucí nažloutlé, naoranžovělé nebo načervenalé odstíny.

Péče o vlasy je jedna velká kategorie, která se velice špatně shrnuje pouze pár slovy. Péče o vlasy je komplexní a kdo chce mít vlasy krásné, zdravé a pevné by měl vědět spoustu a spoustu informací. Proto je dobré si o vlasech číst, studovat je a snažit se jim co nevíce porozumět.

Proto jsme pro vás zde přichystali seznam článků zaměřených na vlasovou kosmetiku a péči o vlasy:

Pro jaké vlasy se hodí?

Jak už jsem zmínila na začátku článku, fialové šampony využijí převážně majitelé a majitelky blonďatých nebo šedých vlasů. A jestli jste blond od přírody, nebo jste odbarvení, nehraje roli. Blondýnkám šampon odstraní teplý podtón, vlasy budou světlejší s chladnějším odstínem do stříbrna.

 • Šampon se ale samozřejmě hodí i na šediny. Ani ty bohužel nezůstávají stříbrné a vlivem různých faktorů mohou, stejně jako blonďaté vlasy žloutnout. O jaké faktory jde?

Oxidace se může objevit při používání kulem nebo žehliček na vlasy, a také při vystavování vlasů vysokým teplotám, ať už tedy při stylingu nebo i pobytem na sluníčku.

Voda chlorovaná v bazénech nebo ve vodovodním potrubí může způsobit žloutnutí vlasů. Chlor může reagovat s proteiny vlasů a způsobit, že vlasy získají žlutý odstín.

Používání špatných produktů, jako jsou šampony nebo stylingové přípravky s nízkou kvalitou, může rovněž vést k poškození vlasů a žloutnutí.

Vlasy ztrácejí pigment, proto mohou získat žlutý odstín

Někteří lidé mají predispozice ke žloutnutí vlasů v důsledku stárnutí nebo jiných příčin.

A posledním typem vlasů, pro které se silver a fialový šampon hodí, jsou barvené hnědé vlasy. I v případě tmavých barev může vymývání barvy vést k vybledlým teplým tónům červené nebo oranžové barvy. Fialový šampon by mohl pomoci. Musíme ale upozornit na to, že je většina produktů určená na světlé vlasy.

Jak tento šampon používat?

Silver šampon nefunguje jako klasický šampon, jeho hlavním účinkem není vlasy zbavit nečistot. Tudíž se doporučuje vlasy nejdříve umýt klasickým šamponem, a poté použít silver šampon.

 • Není vhodné jej ale používat při každém mytí, mohl by vlasy zbytečně vysušit. Některé silver šampony obsahují šetrné mycí tenzidy, tudíž vlasy jemně zbaví nečistot a je možné je používat častěji. Záleží ale na tom, jaký produkt si vyberete, proto prosím vždy dbejte na doporučené použití.
 • Kromě silver šamponu na trhu existují i silver masky. Jsou vyvinuty tak, aby i při delším působení nezatěžovaly vlasy. Nezaměňujte silver šampon s maskou, fialové pigmenty obsažené v šamponu by mohly při špatném užití vlasy zbytečně vysušit.

1. místo

L'Oréal Expert Silver Šampon

Výborný šampon, který odstraňuje žlutý nádech z bílých a šedivých, ale také ze zesvětlených a melírovaných vlasů.

Orientační cena: 780 Kč

Proč je silver šampon od značky L'Oréal na 1. místě?

Na první místo jsem se rozhodla posadit Silver šampon pro oživení bílých a šedivých vlasů od světoznámé značky L'Oréal. Tento je konkrétně z řady L'Oréal Professionnel. Kromě bílých a šedivých vlasů ho bez obav můžete použít i na odstranění žlutých podtónů ze zesvětlených nebo melírovaných vlasů.

Šampon obsahuje speciální aktivní látky proti žloutnutí vlasů a vyživující aminokyseliny, díky nimž jsou lehké a hebké na dotek.

Uživatelské recenze

Tento šampon získal zlatou příčku v mém srovnání právě proto, že jsem na něj našla úžasné recenze od lidí, kteří ho používají. Například na Heurece jsem se dočetla, že „udržuje studený odstín blond barvy na vlasech po velmi dlouhou dobu“ nebo „Stačí trocha šamponu a vlasy hned získají stříbrný nádech.“. Dále ho prý stačí aplikovat velmi malé množství, takže i dlouho vydrží, krásně zvýrazní melíry a „Při srovnání s konkurenčními značkami tento šampon vysušuje nejméně“, což mi přijde také jako velmi důležitá informace. U těchto fialových šamponů je totiž potřeba (jak jsem psala výše v článku) počítat s tím, že mohou vysušovat a tedy je nepoužívat na každodenní bázi.

I na zbozi.cz se objevuje samá chvála. Jedna uživatelka sem napsala, že „Bezvadně odstraní žlutý nádech vlasů zesvetlenych včetně meliru. Používám ho při každém mytí vlasů, pridávám k němu šampon Absolute repair.“ Dále zde lidé kvitují velké balení za odpovídající cenu a celkově ho považují za super šampon, který opravdu funguje.

Více informací

Co se týče ideálního postupu použití tohoto šamponu, vetřete jej do navlhčených vlasů, vytvořte pěnu a opláchněte. Jestli však toužíte po silnějším efektu, nechte šampon pár minut (přibližně 2 až 3 minuty) působit a až poté smyjte.

Na závěr mi přijde důležité zmínit, že kromě svých skvělých účinků vás šampon uchvátí i svou krásnou vůní, ve které se mísí tóny dřevy s tóny moře a mořského vánku.

Cena za celých 1500 ml šamponu je cca 780 Kč, což mi za tak velké množství přijde dost přijatelné.

2. místo

PLANTUR 39 Color Silver Fyto-kofeinový šampon

Skvělý šampon, který zmírňuje žlutý nádech šedých nebo odbarvených vlasech, ale také jejich vypadávání při menopauze.

Orientační cena: 270 Kč

Proč je Color Silver Fyto-kofeinový šampon od značky PLANTUR na 2. místě?

Jelikož se jedná o další super šampon, která pomáhá zmírnit žlutý nádech ve vlasech. Konkrétně je tento fyto-kofeinový šampon Color Silver určen pro světlé, světle odbarvené nebo šedivé vlasy. Používá se tak, že na mokré vlasy naneste rovnoměrně šampon, necháte působit 2 až 5 minut podle typu vlasů a požadované intenzity. Poté důkladně opláchněte.

Bonusem tohoto šamponu je fakt, že kromě zmírnění žlutého nádechu pomáhá zamezit vypadávání vlasů během menopauzy.

Uživatelské recenze

I na tento šampon jsem našla moc spokojené recenze zejména na Heurece. Lidé tu potvrzují, že skutečně tlumí žluté tóny, dodává vlasům krásný stříbrný nádech a hodně uživatelek se tu shoduje, že jim při jeho používání přestaly padat. A pochvaly se objevují i na zbozi.cz, kromě potvrzení neutralizační funkce prý šampon zajišťuje lesklé a jemné vlasy a nedráždí pokožku hlavy. A také prá krásně voní, což je vždycky příjemný bonus.

Dále o značce

Značka PLANTUR vyniká tím, že se specializuje na potřeby žen v menopauze. Jedním z nich je boj proti vypadávání vlasů, k čemuž může vlivem hormonálních změn dojít.

Proto šampony z produktové řady PLANTUR 39 obsahují fyto-kofeinový komplex, který proniká do vlasových kořínků, posiluje je a tím vypadávání vlasů zabraňuje.

250ml lahev tohoto šamponu stojí okolo 270 korun.

3. místo

Black Yellow Stop

Cenově dostupný, ale kvalitní šampon pro šedivé a melírované vlasy, který z nich odstraní nežádoucí žluté odlesky.

Orientační cena: 200 Kč

Proč je šampon Yellow Stop pro šedivé a melírované vlasy od značky Black na 3. místě?

Dalším produktem, který jsem vybrala na třetí místo nejlepších silver a fialových šamponů, je Yellow Stop z řady Black Professional značky Black. Šampon totiž obsahuje přímé pigmenty, které pomáhají odstranit teplé odstíny na světlých blond vlasech, ale také na šedivých, odbarvených nebo melírovaných. Dodává vlasům studený odstín, a navíc je zanechává hebké a posílené.

Šampon dodá hezký stříbrný nádech, ale nemusíte se bát, nezanechává fialové ani modré odlesky.

Uživatelské recenze

Líbí se mi, že tento šampon má na portálu Heureka takřka stoprocentní procentuální hodnocení, což podlě me svědčí o jeho kvalitě. Lidé tu potvrzují, že opravdu funguje – krásně stáhne žluté pigmenty na platinových i melírovaných vlasech. A drtivou většinu pětihvězdičkových hodnocení jsem našla i na internetovém srovnávači zbozi.cz

Další informace

Řada Black Professional, ze které tento šampon pochází, spadá pod italskou značku Parisienne Italia, která vyrábí profesionální a inovativní vlasovou kosmetiku té nejvyšší kvality do kadeřnických salonů i na domácí použití, jejíž další přidanou hodnotou je velmi dostupná cena, aby si ji mohl dovolit opravdu každý.

Příznivou cenou tedy potěší i tento konkrétní šampon, jelikož 500ml láhev stojí necelých 200 korun.

4. místo

BES Color Reflection Shampoo Cool-it

Orientační cena: 850 Kč

Čím mě zaujal šampon na neutralizaci žlutých tónů z řady Color Reflection od značky BES?

Šampon Cool-it dělá přesně to, co káže jeho název. Teplou barvu zneutralizuje a dodá chladný podtón. Je vhodný pro světlé vlasy – přirozeně blonďaté, šedivé i odbarvené. Pokud máte hodně světlé vlasy, je možné, že vlasy získají modrofialový podtón. A to vlastně není vůbec na škodu. Můžete si sami zvolit intenzitu výsledného efektu – pokud chcete vlasy pouze zbavit teplých odstínů, nechte šampon na vlasech působit 3 minuty. Pokud si přejete intenzivnější barvu, která bude připomínat modrošedé ocelové nebe, ponechejte šampon na vlasech 5 minut. 

BES je italská vlasová kosmetika, která vychází ze zkušeností kadeřníků. BES přišla s novou řadou Color Reflection, která o vlasy pečuje s pomocí přírodních složek. Produkty této řady jsou obohaceny o arganový, rýžový a slunečnicový olej, obsahuje rovněž olivové máslo a vitamin E. Díky těmto složkám jsou vlasy jemné a vyživené. Navíc řada neobsahuje silikony ani parabeny.

1000ml šampon vychází na cca 850 korun, ale je možné jej také pořídit v menší, 300ml variantě. Ta vás vyjde na zhruba 300 korun.

5. místo

Togethair Silver Anti-Yellow Shampoo

Orientační cena: 780 Kč

Z jakých důvodů jsem zvolila šampon pro eliminaci žlutých odstínů od Togethair?

Protože tento šampon od značky Togethair bojuje proti teplým odstínům žluté barvy díky azulenu. O co jde? Azulen je organická složka, která se získává v podobě silic nejčastěji z guajakového dřeva. Název získala ze španělského slova azul, což znamená modrý. Díky této této složce šampon dokáže odstranit žluté odstíny a dodat vlasům chladný nádech. Šampon také obsahuje výtažek z květů ibišku, který se stará o to, aby byly vlasy hydratované. 95 % obsažených látek je přírodních, rovněž neobsahuje parabeny, GMO ani minerální oleje.

A jak produkt používat? Na vlasy rovnoměrně naneste přiměřenou dávku šamponu a pro intenzivnější barvu nechte 2 – 3 minut působit. 

Togethair je přírodní vlasová značka, kterou si oblíbilo mnoho kadeřníků. Je šetrná jak k vlasům, tak k přírodě. Pokud chcete ekonomičtější balení, se kterým se často setkáte v kadeřnických salonech, sáhněte po litrové lahví, která stojí okolo 780 korun. Jestli vám stačí i menší balení, je možné koupit i 250ml variantu za cca 350 korun.

6. místo

Affinage Mode Cool Blonde Shampoo

Orientační cena: 530 Kč

Proč tu je také šampon na potlačení žlutého pigmentu od značky Affinage?

Jelikož je dalším z nejkvalitnějších a nejprodávanějších šamponů na potlačení žlutých odstínů. Světlé vlasy zanechává s chladným, platinovým nádechem. Šampon oživí barvu a dodá vlasům lesk, zajišťuje UV ochranu. Blonďaté vlasy budou jasnější, šedivé vlasy získají stříbrný nádech. Šampon neobsahuje sulfáty. 

Na rozdíl od jiných silver šamponů vaše vlasy šetrným způsobem také očistí. Vmasírujte jej do vlasů, opláchněte a následně proces zopakujte. První mytí vlasy zbaví nečistot, druhé vlasy ošetří. Pro zvýšení účinku doporučujeme použít kondicionér a masku ze stejné řady Cool Blond. 

Anglická značka Affinage vyvíjí od roku 1996 nejkvalitnější produkty v barvení a péči o vlasy. Kromě trvalých barev na vlasy se postupně rozrostla o produkty k melírování a tónování a k tomu připojila i adekvátní šampony a kondicionéry, které se postarají o kompletní vlasovou péči. Patří mezi oblíbené stálice profesionálů ve více než 50 zemích světa. 

275ml lahev vás vyjde na cca 530 korun.

7. místo

Subrína Care Silver Shampoo

Orientační cena: 500 Kč

Čím mě zaujal stříbrný šampon pro potlačení žlutých pigmentů od značky Subrína?

Šampon Subrína Care totiž obsahuje tři aktivní složky, které se postarají jednak o to, aby z vašich vlasů eliminovaly žluté nebo žluto-oranžové odstíny, a zároveň vlasy vyživí a regenerují. Glycerin vlasy hydratuje a napomůže k jejich regeneraci. Keratin posílí vlasové vlákno a vitamin E, který se do šamponů s oblibou přidává pro své antioxidační účinky, vlasy ochrání před volnými radikály a UV zářením.

Zajímavostí je, že značka Subrína vznikla pod slovinskou společností ILIRIJA, která oslavila už 114. narozeniny. Původně vyráběla čisticí prostředky na kůži a obuv. Subrína využívá účinných látek z přírody, jako např. z extraktu mandle, bavlny, chmelu, aloe vera, lotosu apod. Neobsahuje žádné škodlivé látky (jako jsou parabeny nebo formaldehydy) a snaží se být co nejvíce šetrná k životnímu prostředí.

1000ml láhev stojí necelých 500 korun, ovšem můžete si pořídit i 250ml variantu za zhruba 230 korun.

8. místo

Matuschka Silber Glanz Shampoo

Orientační cena: 500 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila šampon k odstranění žlutého nádechu z vlasů od značky Matuschka?

Pokud vás fascinují platinové hvězdy stříbrného plátna starého Hollywoodu a chtěli byste zářit stejně jako ony, s šamponem od značky Matuschka dosáhnete chladného tónu jedna dvě. Stačí na mokré vlasy nanést přiměřené množství přípravku, nechat tři minuty působit, a pak důkladně opláchnout. 

Příjemné může být také zjištění, že ačkoli je Matuschka německá značka, stojí za ní Čech Gerhard Matuschka, kadeřník, který v šedesátých letech v Praze otevřel špičkové kadeřnické studio. Pak emigroval do sousedního Německa, ale od devadesátých let se začaly objevovat kvalitní vlasové přípravky pro domácí péči i  na českém trhu, dnes jich je okolo sedmdesáti.

1000ml šampon vás vyjde na cca 500 korun, je možné si ale také koupit 250ml lahev za cca 220 korun.

9. místo

Sinergy Y5.1 Anti-Yellow Revitalizing Shampoo

Orientační cena: 400 Kč

Čím mě zaujal šampon na žluté pigmenty od Sinergy?

Nejkrásnější fialová je ta, co vám zabarví zuby, jazyk a prsty, když si dáte čerstvé borůvky. A možná, že nějaká podobná vzpomínka inspirovala i výrobce značky Sinergy, když vytvářeli silver šampon proti žlutým pigmentům. Do složení totiž přimíchali výtažek z borůvek, což je známý antioxidant bohatý na vitamin E. Postará se o to, aby byly vaše vlasy a vlasová pokožka zdravé a regenerované. Vlasům dodá lesk a navíc zacelí roztřepené konečky.
K výtažku z borůvek přidali ještě lněný olej, který obsahuje vitamin F a také omega-3 a omega-6 mastné kyseliny. Díky němu budou vlasy nádherně hebké. Vaše kštice tak bude zbavena žlutého odstínu a navíc jemně ošetřena.

Vybírat můžete ze dvou velikostí – 1000 ml stojí okolo 400 korun, 250 ml asi 220 korun.

10. místo

Coslys Šampon pro šedivé a bílé vlasy Chrpa

Orientační cena: 370 Kč

Z jakého důvodu jsem zvolila šampon Chrpa od Coslys?

Francouzská kosmetická značka nabízí velký sortiment péče o tělo i vlasy. Obdržela certifikáty jako Cruelty Free, Ecocert, One Voice nebo Cosmebio. Ve Francii se drží v první pětici nejoblíbenějších francouzských značek kosmetiky. Já jsem šampon od Coslys zařadila do žebříčku i proto, že obsahuje pouze to nejlepší z přírody. Obsahuje například bio tužebníkovou vodu, která uhlazuje strukturu vlasu a také pomáhá tomu, aby se vlasy snadněji rozčesávaly. Zdravě lesklé budou díky extraktu z chrpy a rýže. Vlasy se budou také méně lámat a budou chráněné před nepříznivými vlivy.
Šampon neobsahuje silikony ani parabeny. 500ml láhev můžete pořídit za 370 korun.

11. místo

Goldwell Dualsenses Silver Shampoo

Orientační cena: 220 Kč

Proč srovnání zakončuji stříbrným šamponem od značky Goldwell?

Stříbrný šampon má mezi svými produkty i značka Goldwell. Goldwell asi nemusím dlouze představovat. Na trhu působí už od roku 1948 a je známá takřka po celém světě. Značka má široké produktové portfolio, školicí programy a každoroční nové kolekce. To vše z ní dělá špičku ve svém oboru. Díky nové technologii dodá tento šampon vlasům okamžitý studený, extra zářivý odstín Obsahuje také složku FadeStopFormula, která chrání barvu před rychlým vymýváním. Produkt je určen pro světlé a šedivé vlasy s teplými odstíny. Přípravek často používají profesionálové v kadeřnických salonech, ale můžete si jej pořídit i sami na domácí péči. 

250ml šampon stojí cca 220 korun.

Závěrem

V tomto článku jsem pro vás srovnala jedenáct nejlepších silver a fialových šamponů, které jsou dokonalými pomocníky pro odstranění žlutých podtónů z přírodních i odbarvených blond vlasů, ale i z těch šedivých. Mnoho z nich patří do profesionální řady, které používají kadeřníci ve svých salonech po celém světě. Především pro tyto účely se prodávají šampony ve velkých objemech (například 1000 ml), ale jak píšu výše, ve většině případů lze pořídit i menší balení pro domácí použití.

Na základě důkladného průzkumu bych vám doporučila především L'ORÉAL Expert Silver Šampon pro oživení bílých a šedivých vlasů, ale mohou je používat i majitelky a majitelé melírů či odbarvených vlasů. Tento šamon je zákaznicky velmi oblíbený a kromě potlačení žlutých tónů vlasy taktéž posiluje díky obsahu aminokyselin. Dalším skvělým šamponem proti nažloutlému nádechu vlasů je PLANTUR 39 Color Silver Fyto-kofeinový šampon, který navíc pomáhá omezit jejich padání během u žen v menopauze. A za vyzkoušení také stojí šampon pro šedivé a melírované vlasy Black Yellow Stop, který je velmi kvalitní. Navíc za půllitrové balení zaplatíte necelých dvě stě korun, což je podle mě skvělá cena.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Šampon

[2] Healthline (ENG): Best 15 Shampoos for Gray Hair

[3] PubMed Central (ENG): Hair cosmetics

[4] PubMed Central (ENG): Hair Biology: Growth and Pigmentation

4.8/5 (Počet hlasů: 5)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »