15 nejlepších šamponů na suché vlasy – recenze

Shrnutí: Máte suché vlasy a hledáte vhodný šampon, který je opečuje a propůjčí jim žádoucí hebkost a lesk? Jste tu správně. V tomto článku jsem totiž připravila srovnání patnácti kvalitních šamponů na suché vlasy. A které jsou úplně nejlepší?

  • První místo ode mě získal Urtekram šampon s aloe vera, který je speciálně vyvinutý, aby cíleně hydratoval a vyživoval suché vlasy díky 100% přírodnímu složení s aloe vera, glycerinem atd.
  • Na 2. místo jsem vybrala Tierra Verde březový šampon s citronovou trávou, který obsahuje i extrakt z mýdlových ořechů a jemné tenzidy z kokosového oleje, které poskytují suchým vlasům výživu a hydrataci.
  • A 3. příčku jsem udělila šamponu Aqua od Annemarie Börlind, který má výjimečný hydratační efekt na suché vlasy díky aloe vera, pšeničným proteinům a složce Sodium PCA.

A co se v článku dozvíte dále?

Co charakterizuje suché vlasy a jaké jsou příčiny jejich vysušenosti. Prozradím vám, jak o tento typ vlasů správně pečovat a také jak vybrat ten pravý šampon na suché poškozené vlasy a na suchou pokožku hlavy.

TOP  1. místo

Urtekram
Šampon s aloe vera

Orientační cena: 370 Kč
Proč 1. místo?
Protože jde o stoprocentně přírodní šampon speciálně vyvinutý pro potřeby suchých vlasů. Obsahuje léčivé aloe vera, glycerin a výtažky z meduňky a červené řepy, které vlasy vyživují a hydratují.
2. místo

Tierra Verde
Březový šampon

Orientační cena: 320 Kč
Proč 2. místo?
Jelikož se jedná o cenově výhodné, litrové balení březového šamponu s s citrónovou trávou je ideální pro suché vlasy a citlivou pokožku hlavy díky výtažku z mýdlových ořechů a tenzidů z kokosového oleje.
3. místo

Annemarie Börlind šampon AQUA

Orientační cena: 330 Kč
Proč 3. místo?
Šampon Aqua totiž dokonale hydratuje, vyživuje, regeneruje a posiluje suché a poškozené vlasy. Mimo jiné i díky obsahu ingredience Sodium PCA, která je přirozenou součástí lidské pokožky.

Patnáct nejlepších šamponů na suché vlasy

Jak vypadají suché vlasy?

Jsou horší suché nebo mastné vlasy? Toť otázka a velmi těžká! Oba neduhy totiž mají svá zásadní proti. Dnes se ale pověnuji těm suchým.

  • Co způsobuje přesušené a k poškození náchylné vlasy? Uvádí se, že suché vlasy jsou důsledkem dysfunkce mazových žláz. Tyto žlázky se vyskytují v každém jednom vlasovém váčku a jejich úkolem je vlas vyživovat. A pokud nepracují tak, jak mají, začne se to projevovat třeba právě suchými vlasy s roztřepenými konečky.

Péče o vlasy je jedna velká kategorie, která se velice špatně shrnuje pouze pár slovy. Péče o vlasy je komplexní a kdo chce mít vlasy krásné, zdravé a pevné by měl vědět spoustu a spoustu informací. Proto je dobré si o vlasech číst, studovat je a snažit se jim co nevíce porozumět.

Proto jsme pro vás zde přichystali seznam článků zaměřených na vlasovou kosmetiku a péči o vlasy:

Příčiny suchých vlasů

Kromě toho, že za to odpovídá činnost vlasových folikul, mohou být na vině ještě další faktory, které lze rozdělit do tří kategorií:

  • Dlouhodobě se pohybujete v horkém a suchém prostředí.
  • Často měníte prostředí s různou teplotou. Například přecházíte z klimatizované kanceláře do sluncem rozpálených ulic a podobně.
  • Často plavete v chlorované nebo slané vodě.
  • Nadměrně si myjete vlasy.
  • Používáte nevhodnou vlasovou kosmetiku (šampony, kondicionéry a stylingové přípravky).
  • Často vlasy nešetrně barvíte nebo jinak chemicky upravujete (trvalá, odbarvování).
  • Vlasový porost nadměrně fénujete, žehlíte, vlníte a nepoužíváte termoochranu proti vysokým teplotám.
  • Genetika hraje u kvality vlasů asi 20 %, i přesto s nimi může dost zamávat. Ale i pokud vám byla nadělená suchá a nepoddajná hříva, můžete ji hodně ovlivnit a zároveň i vylepšit kvalitní vlasovou kosmetikou.
  • V jiných případech jsou suché vlasy výsledkem určitého zdravotního problému, který ovlivňuje schopnost vlasů zadržovat vlhkost. Například může jít o různé poruchy funkce štítné žlázy nebo poruchy příjmu potravy.

Jak se starat o suché vlasy?

Hlavně pečlivě. První krok je výběr kvalitní kosmetiky. Nebojte se poradit se svou kadeřnicí, která vám jistě vhodné produkty doporučí.

  • Omezit každodenní mytí vlasů na frekvenci jednou nebo dvakrát týdně. (Každodenní mytí totiž vede k vysoušení vlasů, protože častým mytím se připravujete o přirozeně se vyskytující oleje ve vlasu a vlasových koříncích.)
  • Používejte šampon a kondicionér, které jsou určeny pro váš typ vlasů.
  • Můžete také aplikovat oleje na vlasy nebo bezoplachové kondicionéry pro dodání lesku a hebkosti.
  • Používejte hydratační stylingové produkty.
  • Vyhněte se chemické úpravě vlasů (trvalá atd.) a omezte fénování vlasů (a jiné tepelné úpravy) na minimum.
  • Při fénování či žehlení nebo kulmování vlasů používejte vždy tepelnou ochranu a vybírejte si hydratační stylingové produkty.
  • Dbejte na pitný režim a zdravý jídelníček (jezte potraviny bohaté na vitamín B, C, esenciální mastné kyseliny, vápník, železo, zinek selen a bílkoviny).
  • Důležitá je také ochrana vlasů před horkem a slunečním zářením. Pokud žijete v suchém klimatu, noste klobouk, když jdete ven, a vyhněte se dlouhodobému vystavení suchému nebo větrnému vzduchu. Při plavání v bazénu nebo v oceánu byste měli své vlasy chránit před chlorem a slanou vodou nošením koupací čepice.

Pokud se stav vašich vlasů nezlepší ani když budete dodržovat výše uvedené kroky, neváhejte navštívit lékaře, který určí přesnou příčinu vašich suchých vlasů. Případně vás odkáže na trichologa, což je lékař, který se specializuje na onemocnění kůže a vlasů.

Jak vybrat vhodný šampon na suché vlasy?

Výběr správného šamponu může být velmi důležitým krokem, abyste se zbavili suchých vlasů. Je důležité vybírat šampony, které jsou určeny pro suché vlasy, a také:

  • Vyhněte se šamponům na mastné vlasy, ale i objemovým šamponům, které mohou zbavit vaši pokožku hlavy potřebné vlhkosti.
  • Pro mírně suché vlasy, které netrpí svěděním pokožky hlavy ani lupy, hledejte produkty, které jsou hydratační, vyhlazující nebo vhodné pro kudrnaté vlasy.
  • Také se vyhněte se šamponům, které obsahují sulfáty, protože vlasy a vlasovou pokožku velmi vysušují.
  • Dodržujte správný postup mytí vlasů a dbejte na to, abyste šampon i kondicionér z vlasů dobře smyli.
  • Pokud je vaše pokožka hlavy velmi suchá, svědivá nebo šupinatá, zvažte šampony, které jsou speciálně vytvořené pro suchou pokožku hlavy.
  • Nejčastější aktivní látky v šamponech na suché vlasy jsou extrakt z aloe vera, keratin, hedvábí, nejrůznější přírodní oleje (olej z obilných klíčků, arganový olej, lněný či bambucké máslo).

1. místo

Urtekram Šampon s aloe vera pro suché vlasy BIO

Stoprocentně přírodní šampon pro suché vlasy s obsahem aloe vera, glycerinu, výtažku z meduňky a červené řepy pro suché vlasy a citlivou pokožku hlavy.

Orientační cena: 370 Kč

Proč je šampon s aloe vera od značky Urtekram na 1. místě?

Na první místo jsem vybrala šampon od dánské značky Urtekram, který je stoprocentně přírodní a pečuje o suché vlasy díky speciálně sestavenému složení. Vlasy báječně hydratuje díky aloe vera, glycerinu a extraktu z červené řepy. Kromě toho vás oslní pozitivní vůní pomerančů, které vyzrály na slunci. Při jeho používání budou vaše vlasy vyživené, hydratované a na své si přijde i vaše pokožka hlavy, kterou tento šampon cíleně hojí.

Uživatelské recenze

Tento šampon mě potěšil pozitivním hodnocením, které jsem na něj našla jak na Heurece, tak na zbozi.cz. Lidé velmi oceňují jeho přírodní složení v BIO kvalitě a také píší, že ho stačí na jedno použití velmi málo, což je z ekonomického hlediska velmi výhodné. Dle komentářů také velmi dobře pění, což u přírodních šamponů není vždy pravidlem, a vlasy jsou po jeho použití „vyživené a zdravé“.

Více informací

Tento šampon se používá úplně klasicky – na navlhčené vlasy a aplikujte malé množství produktu ke kořínkům. Napěňte a důkladně vmasírujte u kořínků i v délkách. Poté smyjte a pokud potřebujte, opakujte ještě jednou.

Co se týče ceny, půllitrové balení tohoto šamponu stojí okolo 370 korun, ale pokud si vyberete menší, 250 ml balení, zaplatíte cca 200 korun.

Kromě tohoto šamponu s aloe vera má však značka Urtekram v arzenálu i další, uživatelsky také moc hezky hodnocené, šampony pro suché vlasy. Konkrétně je to Růžový šampon pro suché vlasy s krásnou vůní růží a šampon s kořeněným pomerančem pro pro suché a poškozené vlasy. Ten voní esenciálním olejem z pomerančové kůry s kořením a kromě péče o suché vlasy efektivně harmonizuje i mysl.

2. místo

Tierra Verde Březový šampon na suché vlasy s citrónovou trávou

Pečující šampon pro suché vlasy a citlivou pokožku v cenově výhodném balení. Funguje na bázi mýdlových ořechů a kokosových tenzidů.

Orientační cena: 320 Kč

Proč je březový šampon s citrónovou trávou od Tierra Verde na 2. místě?

Tento šampon jsem vybrala na druhé místo mého srovnání nejen protože, je přímo určený pro péči o suché vlasy, ale navíc ho vyrábí sympatická moravská značka Tierra Verde, která je známá svým kvalitním a ekologickým sortimentem. A nejinak je tomu i u tohoto šamponu, který nese certifikát Eco Garantie, což znamená, že neobsahuje žádné nechtěné látky jako jsou syntetické parfémy, barviva či dráždivé tenzidy.

Co se týče složení, v něm figuruje zejména výtažek z mýdlových ořechů, jemné tenzidy z kokosového oleje a výtažek z lokálně rostoucí břízy bělokoré v BIO kvalitě. Šampon má optimální pH, takže nevysušuje pokožku hlavy. A uchvátí vás svěží vůní citronové trávy.

Uživatelské recenze

Na tento šampon jsem našla pozitivní recenze například na Heurece, kde lidé potvrzují, že šampon jejich vlasy šetrně myje, ale nevysušuje, což  je u suchých vlasů opravdu důležité. Jedna uživatelka dokonce píše, že po tomto šamponu už nepotřebuje kondicionér (osobně bych vám ale doporučila kondicionér používat, protože uzamyká vlas a chrání ho před poškozením z vnějšího prostředí).

A hezké recenze se objevují i na zbozi.cz, kde lidé kvitují jeho poměr cena/výkon i přírodní složení s příjemnou vůní, jak ilustruje například tento komentář: „Krásně voní, okamžitě hydratuje pokožku i vlasy, které se dají poté dobře rozčesat.“ A dále jsem se dočetla, že funguje i na suché kudrnaté vlasy, které po jeho použití takzvaně „nekrepovatí.“

Dále o produktu

Šampon se doporučuje vmasírovat do suchých vlasů, čímž se vytvoří pěna (nelekejte se, pěna není moc bohatá, což je u tohoto šamponu naprosto v pořádku a v žádným případě mu tento fakt neubírá na účinnosti). Pěnu nechtě chvilku působit, pak ji vodou důkladně spláchněte. 

A ačkoliv jsem do srovnání vybrala litrové balení za velmi příznivou cenu okolo 320 korun, k dispozici máte i menší balení o objemu 230 ml, které stojí necelých 200 korun. No a pokud si šampon oblíbíte, můžete si naopak pořídit veliký pětilitrový kanystr šamponu, který stojí cca 1400 korun.

3. místo

Annemarie Börlind šampon na suché vlasy AQUA

Přírodní šampon pro hydrataci suchých vlasů díky obsahu aloe vera, pšeničného proteinu a účiné složky Sodium PCA.

Orientační cena: 330 Kč

Proč je šampon na suché vlasy AQUA od značky Annemarie Börlind na 3. místě?

Jelikož tento přírodní šampon pro suché vlasy od německé značky Annemarie Börlind obsahuje například pšeničný protein či aloe vera, což je složení, které efektivně hydratuje a vyživuje suché vlasy. Zlepšení stavu suchých vlasů poznáte takřka okamžitě. Dále také efektivně zabraňuje možnému poškození vlasů a udržuje je stále krásně hebké.

Uživatelské recenze

Tento šampon má pozitivní recenze přímo na e-shopu annemarieborlind.cz, kde jsem si přečetla, že je super, dobře umývá vlasy a po jeho použití pokožka hlavy nesvědí. Dále zde jedna uživatelka potvrzuje, že při jeho pravidelném používáním vlasy opravdu nejsou tak suché, jako bývaly, což mi přijde jako super zpráva.

I samotná značka Annemarie Börlind má drtivou většinu kladných zákaznických hodnocení, třeba na Heurece. Lidé jsou spokojení s kvalitou kosmetiky, přehlednými webovými stránkami, dárečky k objednávce navíc a příjemnou komunikací zákaznického oddělení.

Další informace

Tento šampon obsahuje účinnou složku, která je přirozenou součástí lidské pokožky. Jmenuje se sodium PCA a umí uzamknout ve vlasu vlhkost a eliminujte nechtěné poletování vlasů. Dále obsahuje vysoce hydratační aloe veru a pšeničné proteiny.

A jak ho používat? Navlhčete vlasy a jemně je vmasírujte do pokožky hlavy. Nakonec opláchněte vlažnou vodou.

Kolik stojí? 200 ml stojí cca 330 korun.

4. místo

Haaro Naturo Tuhý šampon na uhlazení

Orientační cena: 550 Kč

Proč jsem vybrala tuhý šampon na uhlazení od Haaro Naturo?

Praktický tuhý šampon od české značky Haaro Naturo se skvěle hodí pro suché, krepaté a zničené vlasy. Má uhlazující účinky, takže vaše nepoddajné vlasy krásně zjemní a zanechá je viditelně hebké. Navíc je v něm obsažená antistatická složka, která zabraňuje elektrizaci vlasů. 

A co všechno tento šampon obsahuje? Slizové látky z květu lípy, makový, okurkový a bio arganový olej či deriváty kokosového oleje. Dále pak lněné semínko, kopřivu a další prospěšné ingredience. Výrobce uvádí, že stogramové balení tuhého šamponu vám vydrží na více aplikací než klasický tekutý šampon v půllitrovém balení. 

Jak šampon používat? Dříve než si půjdete mýt vlasy, důkladně je rozčeště. Poté je namočte vlažnou vodou a přejíždějte tuhým šamponem po vlasech, dokud nevznikne pěna. Potom ji vmasírujte jak do vlasů, tak i do pokožky. Nakonec smyjte. 

A cena? Cca 550 korun za 100 g.

5. místo

Klorane šampon s mangovým máslem

Orientační cena: 440 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila šampon s mangovým máslem od Klorane?

Krásný voňavý šampon od značky Klorane vaše vlasy totiž efektivně vyživí a zhydratuje. Už po prvním umytí budou sametově hebké a lesklé. Tento šampon obsahuje mangové máslo, které je v péči o suché vlasy opravdu účinné. Vlasy budou krásné a ještě budou vonět jako šťavnaté ovoce.

A jak ho aplikovat? Namočte si vlažnou vodou vlasy a naneste malé množství šamponu. Nechte působit cca 3 minuty a důkladně opláchněte. Měla by vám stačit jen jedna aplikace šamponu.

Kolik stojí? 400 ml tohoto produktu vás vyjde na cca 440 korun.

6. místo

Mádara šampon pro suché a poškozené vlasy

Orientační cena: 360 Kč

Z jakých důvodů jsem zvolila šampon pro suché a poškozené vlasy od značky Mádara?

Šampon pro suché a poškozené vlasy od lotyšské značky přírodní kosmetiky Mádara vlasy skvěle regeneruje a vyživuje do hloubky. Už po první aplikaci budou viditelně hydratovanější, zacelené a hebčí.

A co šampon obsahuje? Výtažky z listů severské kopřivy a kdoul. To jsou ingredience, které vlasy společně hydratují a cíleně je zjemňují. Jeho výhodou je také to, že má balení ze 100% recyklovaného plastu a pyšní se certifikací ECOCERT Natural, takže je vhodný i pro vegany.

A jaká je jeho cena? 250 ml vás vyjde na cca 360 korun.

7. místo

Sinergy B.iO Restructuring Shampoo

Orientační cena: 330/760 Kč

Proč jsem vybrala hloubkově vyživující šampon od Sinergy Cosmetics?

Vyživující šampon na suché vlasy od italské značky Sinergy Cosmetics je totiž velmi šetrný a vyrábí se v naprostém souladu s přírodou. Veškeré její produkty, včetně tohoto šamponu, obsahují výhradně ingredience získané jen z rostlin a květin z certifikovaného ekologického zemědělství. Nenajdete v něm SLES, SLS, parabeny, barviva či PEG.

Tento produkt na suché vlasy obsahuje opravdu velmi vyživující a regenerační látky, které vaše vlasy hydratují, vyživí a dodají jim krásný lesk. 

A jaké aktivní složky obsahuje?

  • Esenciální tymiánový olej, který výborně dezinfikuje.
  • Vodu z chrpy, která hydratuje.
  • Olivový olej a bio olej ze světlice barvířské, které vlasy zjemňují.
  • Výtažky z ceramidu a elastinu, což jsou silně regenerační složky.
  • Kmenové buňky extrahované ze specifické směsi jablek, vinné révy, borůvek, citronu a cukrové třtiny, které fungují jako aktivní antioxidanty.
  • Ochranné hydrolyzované nízkomolekulární bílkoviny obilí.

Jak šampon používat? Naneste malé množství na mokré vlasy, napěňte a lehce vmasírujte. Poté opláchněte a opakujte ještě jednou.

A cena? 1 litr stojí cca 760 korun a menší balení o velikosti 250 ml stojí cca 330 korun

8. místo

Affinage Kitoko Hydro Revive Cleanser

Orientační cena: 960 Kč

Proč jsem vybrala hydratační šampon od Affinage?

Anglická značka kosmetiky Affinage přináší hydratační šampon, který dodá vlasům ztracenou hebkost, svěžest a zdraví. Už po prvním umytí byste měli zaregistrovat změnu díky tomu, že šampon obsahuje technologii elektronových přijímačů, která je obohacená o silné antioxidanty a společně bojují proti volným radikálům. V šamponu nenajdete žádné sulfáty, silikony, parabeny, vosky ani minerální soli. 

A co dál obsahuje?

  • Čistící smektický jíl.
  • Baobab s obsahem vitamínů D, E a F, pro-vitamínu A, esenciálních mastných kyselin, sterolů a dalších užitečných látek.
  • Výživný a ochranný zelený čaj.
  • Hydratační nektar z tulipánů.
  • Formuli na ochranu barvy, PH 3,5 – 4,5.
  • Karité a NMF, které oslabují statický náboj.  

A jak ho používat? Navlhčete vlasy a naneste šampon. Napěňte, vmasírujte, nechte pár minut působit a důkladně opláchněte. 

Jaká je jeho cena? 1 litr stojí cca 960 korun.

9. místo

Togethair Repair Restructuring Shampoo

Orientační cena: 350/800 Kč

Čím mě zaujal restrukturalizační šampon od Togethair?

Šampon od italské značky Togethair se výborně hodí na suché, ale i poškozené vlasy. Dodá jim nový nádech a svěžest. Už po prvním umytí budou vlasy hebké, hydratované a jemné. Produkt obsahuje citrusy, pískavici a melun. Dále pak výtažek z lípy, která vlasy chrání před možným poškozením.

A jak ho používat? Menší množství šamponu do vlasů i pokožky hlavy, nechte krátce působit a poté smyjte. Můžete opakovat dvakrát po sobě.

A cena? 1 litr stojí cca 800 korun a menší balení o objemu 250 ml vás vyjde na cca 350 korun.

10. místo

Gestil Care 2.3 Reinforcing Shampoo

Orientační cena: 740 Kč

Proč jsem vybrala posilující šampon od Gestil?

Gestil je značka italské kosmetiky a přináší na trh tento posilující šampon pro suché, zničené a namáhané vlasy. Tento produkt krásně hydratuje oslabené vlasy a zklidňuje i podrážděnou pokožku hlavy. Už po krátkém používání zaznamenáte změnu v podobně jemnějších, zdravějších a měkčích vlasů.

A jaké látky šampon obsahuje? Rýžové bílkoviny, esenciální olej z levandule, skořice a pomeranče, menthyl laktát, výtažek z třezalky, goji, arniky a aloe. Naopak neobsahuje žádné parabeny, parfemace, ani umělá barviva.

Jak šampon používat? Malé množství šamponu naneste přímo do mokré vlasové pokožky, vetřete a nechte cca 3 minuty působit. Poté opláchněte vlažnou vodou.

A cena? Cca 740 korun za 1 litr.

11. místo

Affinage Moisturising Shampoo

Orientační cena: 340/700 Kč

Proč tu je také hydratační šampon od značky Affinage?

Anglická vlasová kosmetika A.S.P. Affinage přišla na trh s hydratačním šamponem, který se báječně hodí pro suché, oslabené a poškozené vlasy. Tento šampon vlasové vlákno šetrně očistí a posílí v jednom kroku. V tom dalším je hydratuje a vyživuje. Obsahuje vitamín B5, který má na vlasy obzvláště blahodárné účinky a dále také UV filtry.

Jak ho používat? Jemně ho vmasírujte do vlhkých vlasů, nechte několik minut působit a smyjte.

A na kolik vás vyjde? Litr tohoto šamponu stojí cca 700 korun. Pořídit můžete ale i menší balení o objemu 250 ml za cca 340 korun.

12. místo

Coslys šampon pro suché a poškozené vlasy

Orientační cena: 240 Kč

Proč jsem vybrala šampon pro suché a poškozené vlasy od Coslys?

Šampon na suché a poškozené vlasy od francouzské značky Coslys obsahuje vyživující a pečující výtažky z tužebníku jilmového, dále za studena lisovaný mirabelkový olej, šťávu z aloe vera a další ingredience, které vlasům poskytnou výživu od kořínků až po konečky. Zároveň neobsahuje žádné parabeny, silikony, SLS a SLES, syntetické parfémy a hodí se pro vegany. A navíc, obal šamponu je vyrobený z recyklovaného plastu.

A jak ho použít? Namočte si vlasy a malé množství šamponu naneste až ke kořínkům. Napěňte, promasírujte a pak smyjte vlažnou vodou.

A jaká je jeho cena? Cca 240 korun za 250 ml.

13. místo

Dessata Expert repair obnovující šampon

Orientační cena: 320 Kč

Z jakého důvodu jsem sem zařadila obnovující šampon od značky Dessata?

Tento kadeřnický produkt představuje profesionální péči, kterou si můžete dopřát i doma. Obnovující šampon má regenerační vlastnosti a skvěle vyživí a hydratuje suché vlasy. Jeho součástí jsou inovativní účinné látky, které se postarají jak o celý vlas, tak o vlasovou pokožku. S tímto šamponem získávate profesionální péči jako z kadeřnického salonu.

A jak ho používat? Navlhčete vlasy, šampon pečlivě vmasírujte a poté opláchněte.

A cena? 300 ml stojí cca 320 korun.

14. místo

Athena's Erboristica šampon se lněným olejem

Orientační cena: 270 Kč

Proč tu je šampon se lněným olejem od značky Athena's Erboristica?

Šampon s obsahem lněného oleje vaše vlasy dokonale zhydratuje a zacelí. Kromě oleje obsahuje i bambucké máslo, které vlasy regeneruje a posiluje. Prostě úžasná kombinace! V produktu jsou dále obsažené i rostlinné tenzidy, které myjí vlasy přirozeně a do hloubky, takže budou krásně lesklé a objemné.

Jak ho aplikovat? Navlhčete si vlasy vlažnou vodou a naneste malé množství produktu. Poté ho vmasírujte jak do délek, tak i do pokožky hlavy. Nechte pár minut působit a poté opláchněte.  

A cena? 300 ml stojí cca 270 korun.

15. místo

Maria Nila Structure Repair Shampoo

Orientační cena: 270 Kč

Proč jsem vybrala šampon z vyživující řady Structure Repair od Maria Nila?

Šampon pro suché a poškozené vlasy od švédské značky vlasové kosmetiky Maria Nila se dokonale hodí na obnovu poškozených a vysušených vlasů. Obsahuje účinný extrakt z mořských řas, který vlasům dodá potřebné živiny a tím i zdraví. Tento produkt zároveň chrání vlasy před škodlivým UV zářením i před volnými radikály. A také v něm nenajdete žádné sulfáty a má 100% veganské složení.

A jak ho používat? Namočte si vlasy a naneste malé množství šamponu. Napěňte a vmasírujte do pokožky i délky vlasů. Nakonec opláchněte.

A cena? 100 ml stojí cca 270 korun.

Závěrem

Život se suchými vlasy je někdy náročnější, protože mohou působit nezdravě a je těžké je upravit do požadovaného tvaru. Prvním krokem k jejich „zkrocení“ je určitě používání vhodné kosmetiky, která vlasy hydratuje a chrání před vnějšími vlivy.

A vlasový produkt, bez kterého se suché vlasy neobejdou, je určitě správně vybraný šampon. V tomto článku jste mohli najít hned patnáct šamponů na suché vlasy, z nichž úplně nejlepší mi připadá Urtekram Šampon s aloe vera pro suché vlasy, který je 100% přírodní a obsahuje složky v BIO kvalitě. Díky obsahu aloe vera, glycerinu, meduňky a červené řepy báječně hydratuje a vyživuje suché vlasy, a současně hojí citlivou pokožku. Za vyzkoušení stojí také cenově velmi příznivé litrové balení Tierra Verde březového šamponu s citrónovou trávou, v němž na suché vlasy blahodárně působí zejména extrakt z mýdlových ořechů a jemné tenzidy z kokosového oleje. A konečně musím zmínit i Annemarie Börlind šampon na suché vlasy AQUA s aloe vera, pšeničnými proteiny a sodium PCA, které vysušené vlasy hydratují a propůjčují jim lesk a jemnost.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Šampon

[2] Wikiskripta (CZ): Chlupy a vlasy

[3] Healthline (ENG): Why Do I Have Dry Hair?

[4] Healthline (ENG): Home Remedies for Dry Hair

[5] PubMed Central (ENG): Hair cosmetics

[6] PubMed Central (ENG): Hair Shaft Damage from Heat and Drying Time of Hair Dryer

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »