14 nejlepších přípravků proti vypadávání vlasů – recenze

Shrnutí: Přemýšlíte, jak se zbavit nadměrného vypadávání vlasů? Trh nabízí spoustu produktů na tento problém. V tomto článku jsem srovnala čtrnáct nejlepších šamponů a přípravků proti padání vlasů. A které jsou ty nejvíc top?

 • 1. místo získalo sérum Navlasil plné patentovaných látek, které celkem rychle pomáhá omezit vypadávání vlasů.
 • 2. místo má Hairburst balíček pro růst vlasů (šampon, kondicionér, kapsle), co pomáhá vlasům zevnitř i zvenčí.
 • A 3. příčku získal Inlight elixír na vlasy. Luxusní směs bio olejů, která omezuje padání vlasů a stimluje jejich růst.

V článku se dále dozvíte:

Vše o růstu a vypadávání vlasů.[1][2][3] Jaké jsou příčiny nadměrného vypadávání vlasů a jak ho zastavit?[4][5][6][7][8][9][10]

TOP  1. místo

Navlasil
sérum

Orientační cena: 1200 Kč

Protože Navlasil je sérum, které má unikátní složení a zdraví vlasů zlepšuje hned na několika frontách: urychluje jejich růst, omezuje vypadávání, dodává jim zdravý vzhled a dokáže do značné míry redukovat šediny. Jeho účinky navíc potvrdily i studie.

2. místo

Hairburst Originální balíček pro růst vlasů

Orientační cena: 1400 Kč

Protože Hairburst je známá a oblíbená značka vlasových produktů, která si dává záležet na kvalitě. Tento balíček je unikátní tím, že proti vypadávání vlasů pomáhá bojovat zvenčí (pomocí šamponu a kondicionéru) i zevnitř (pomocí potravinového doplňku).

3. místo

Inlight Bio
elixír na vlasy

Orientační cena: 1300 Kč

Protože se jedná kúru s intenzivními účinky, co pomůže regenerovat všechny typy vlasů pomocí řady BIO přírodních látek, které pomáhají stimulovat růst vlasů. Produkt chrání vlasy před nepříznivými vlivy a navrací jim život. A kromě toho se prodává v ekologickém balení.

Čtrnáct nejlepších produktů proti vypadávání vlasů

Proč vypadávají vlasy?

Ačkoliv vás to může možná překvapit, padání vlasů je zcela běžný jev a více či méně postihuje každého z nás. Například sezónní vypadávání vlasů je naprostý standard. Jak se mění počasí, mění se i ptořeby našeho těla a to se na něm odráží jak zevnitř, tak zvenku.

 • Setkáváme se s ním hlavně na přelomu srpna a září.[1] Fyziologické vypadávání vlasů je tehdy, když ztratíme cca 50-100 vlasů denně. Jak bylo řečeno výše, v některých ročních obdobích může být výpadek mnohonásobně vyšší. Nedělejte si starosti. Jedná se o přirozený proces, který většinou trvá 4 až 6 týdnů.
 • Pokud padání vlasů neustane, je dobré poradit se s odborníkem, abyste nezanedbali nějakou vážnější příčinu.

Bylo vědecky dokázáno, že na podzim padají vlasy více než je běžné z toho důvodu, protože probíhal jejich vyšší růst v červenci. K tomuto pravděpodobně dochází proto, aby nás vlasy v létě chránily před UV zářením. Počátek podzimu, říjen a listopad, jsou měsíce, kdy sezónní vypadávání nabírá na své intenzitě a pořád se jedná o fyziologický proces.

Zima je období, kdy zcela přirozeně klesá vzdušná vlhkost, což u většiny lidí vede k vysušování pokožky hlavy. Můžete zaznamenat problémy s lupy, nebo celkovou podrážděnost na kůži pod vlasy.

Dle výzkumů dochází při prodlužování dní ke snížení produkce melaninu, což je hormon, který hraje zásadní roli při zdravé aktivitě folikulu. Zkuste na jaře užívat doplňky pro růst a zdraví vlasů, které by je měly v toto období posílit a připravit na léto.

Intenzivní sluneční paprsky mohou podráždit také hlavy a vysušit vlasové pouzdro. V létě je dobré si pokožku chránit například kloboukem, který je takový 2 v 1 – ochrání a ještě je to krásný doplněk.

Péče o vlasy je jedna velká kategorie, která se velice špatně shrnuje pouze pár slovy. Péče o vlasy je komplexní a kdo chce mít vlasy krásné, zdravé a pevné by měl vědět spoustu a spoustu informací. Proto je dobré si o vlasech číst, studovat je a snažit se jim co nevíce porozumět.

Proto jsme pro vás zde přichystali seznam článků zaměřených na vlasovou kosmetiku a péči o vlasy:

Růstové fáze vlasů

Život vlasů má tři hlavní fáze, které se celý život neustále opakují.[2][3] 

Nebo také anagenní fáze, je jak název napovídá, ta první. V této fázi vlas nepřetržitě roste. Je to jeho jediný úkol. Občas se může stát, že vlas odumře, ale žádnou paniku, je okamžitě nahrazen jiným.

V této fázi se vlasová cibulka odpojí od krevního oběhu, který mu dává potřebné živiny a veškeré látky nutné k jeho růstu. 

V průběhu katagenní fáze dochází k odstranění starého vlasu, tak aby byl vlasový folikul připraven na nový začátek růstového cyklu.

Finále. Telogenní fáze je poslední mezník. Dochází zde k vypadnutí vlasu. Trvá cca 3-4 měsíce a nachází se v ní 14 % všech vlasů.

Co může způsobovat nadměrné vypadávání vlasů?

Důvodů může být opravdu mnoho a často se jedná o velmi individuální stavy, které nemusí platit globálně na nás všechny.

Známe to všichni – občas se stane, že jedeme zkrátka na doraz. Nevíme, kde nám hlava stojí a neumíme odpočívat. Bohužel nás to dříve nebo později dožene, protože tělo má paměť. A velmi dobrou. Ruku na srdce – někdy ubrat není na škodu, že?

Jakékoliv oslabení může být spouštěčem dočasného vypadání vlasů. Dle dermatologů může fyzické i psychické trauma šokovat a narušit životní cyklus vlasu. Při tomto oslabení se rapidně zrychluje životní cyklus a zvyšuje se počet vlasů v telogenní fázi, takže logicky najdeme na hřebenu větší množství než obvykle.

Těhotenství je zkrátka jiný stav, bez ohledu na to, zda chceme nebo ne. Každá žena ho prožívá jinak. Jedné naroste bujná kštice a druhá opláče každý vypadnutý trs.

Obecně je těhotenství jedním z příkladů dlouhodobé fyzické zátěže organismu, která může být příčinou nadměrného vypadávání vlasů.[4] Jedná se o hormonální změny, které po porodu odezní.

Hormonální dysbalance nenastává jen v těhotenství nebo při menopauze.[5] Může přijít kdykoliv. Stačí menší stres a je to. Může jít i o změny vyvolané nasazením či vynechání antikoncepčních pilulek. Hormonální změny také urychlují životní cyklus vlasu a prodlužují jeho telogenní fázi. 

Ztráta vlasů vyvolaná nasazením či vysazením antikoncepčních pilulek je dle dermatologů pouze dočasná a není třeba se bát trvalé ztráty vlasů.

Nedostatek vitamínů je problém stejně tak jako jeho nadbytek. Příliš mnoho vitamínu A může být příčinou vypadávání vlasů. Jeho doporučená denní dávka je 0,8 až 1,0 mg, Dlouhodobý nadbytek vitamínu A se mimo jiné projevuje suchou pokožkou a vypadáváním vlasů.

Nedostatek vitamínů B může v krajních případech souviset s padáním vlasů, ekzémy či akné. Zaměřte se na správnou životosprávu a jíst vyváženou stravu. Vitamín B můžete najít například v rybách, vnitřnostech a drůbežím mase, listové a škrobové zelenině, oříškách, luštěninách, celozrnných obilovninách a v mléčných výrobcích.

Bílkoviny jsou zkrátka základní stavební jednotkou našich těl a proto je důležité si jejich přísun hlídat. Jejich nedostatečný přísun ve stravě zpomaluje až zastaví růstovou fázi vlasu.[6] Zastavení růstu vlasů se neprojeví ihned, ale za cca 2 až 3 měsíce po poklesu příjmu potřebného množství bílkovin.

Asi není žádná novinka, že muži ztrácí v průběhu svého života vlasový porost. Je jich více než 70 %. Děje se to z toho důvodu, že se přeměňují mužské pohlavní hormony. Mezi první příznaky patří ústup vlasů v oblasti spánků. V současné době na trhu již existuje profesionální vlasové ošetření vlasů s přírodními výtažky, které zabraňují přeměně testosteronu na dihydrotestosteron, který je spouštěčem mužského plešatění.

Ano, geny mohou hrát dílčí roli ve ztrátě vlasů.[7] Častěji tento problém potkává muže a to již po 30. roku života.

Stres, stres a zase ten stres. Pokud si ho připustíme k tělu, dokáže natropit velkou paseku. Vyhrocené stresové situace mohou být příčinou dočasného nadměrného padání vlasů.[8] V případě dlouhodobého stresu je nutné vyhledat odbornou pomoc.

Nebo také anémie, je poměrně častý problém žen. Uvádí se, že téměř jedna žena z 10 ve věku 20 až 49 let trpí tímto problémem, který je způsobený nedostatkem železa.

Náhlá ztráta hmotnosti z důsledku anorexie či bulimie,[9] může být velmi silný spouštěč ztráty vlasů. Organismus nemá dostatek vitamínů a minerálů, což může způsobit šok a zastavit jejich růst.

Jak zastavit vypadávání vlasů?

Pokud vám vlasy padají delší dobu a více než je zdrávo, je potřeba zbystřit. Navštivte svého lékaře a poraďte se s ním, co dělat. Chcete-li to ale nejdřív zkusit sami, existují tipy, které by vám mohly pomoci.

Strava je základ. Vy jste pánem či paní svého těla a je jen na vás, co do toho svého „chrámu“ vložíte.  Jídelníček by měl obsahovat vitamíny B, A, C a H. Stejně důležité pro růst vlasů jsou esenciální mastné kyseliny, které se nacházejí v oříškách a rybách. Nezapomeňte ani na železo, omega – 3 mastné kyseliny a proteiny.

Poraďte se se svou kadeřnici, jaké produkty pro vlasovou péči jsou pro vás ty nejlepší. Zkuste jít přírodní cestou a příliš neexperimentovat. Časté střídání či používání více značek najednou jsou nejčastější chyby, kterých se můžete dopustit.

Do B komplexu se řadí:

 • B1 (thiamin)
 • B2 (riboflavin)
 • B3 (niacin)
 • B5 (kyselina pantothenová)
 • B6
 • B7 (biotin)
 • B9 (kyselina listová)
 • B12 (kobalamin)

Spánek je zkrátka lék na všechno. Aby byla vaše psychická i fyzická stránka v pořádku, zkuste si cíleně dopřát 7-8 hodin spánku.

Zkuste masáž provádět každý večer před spaním pomocí jemných krouživých pohybů po dobu 1-3 minuty. Pokožka hlavy se příjemně prokrví, a tím dojde k zajištění přísunu živin k vlasovým folikulům.

Stres nás dříve či později dostihne. Je jasné, že není možné se ho zbavit úplně, ale zkuste ho co nejvíce eliminovat. Odborníci tvrdí, že psychické otřesy mohou vlasy poškodit mnohem více než přechodný nedostatek vitamínů a minerálů.

Kolagen tvoří velkou část všech bílkovin v těle. Obsahuje velké množství aminokyselin, které jsou pro tělo nezbytné k tvorbě vlasových bílkovin.[10]

Domácí tipy proti vypadávání vlasů

Existuje několik tipů, které vám mohou pomoci v boji proti nadměrnému vypadávání vlasů:

Pískavice nebo také řecké seno prý dokáže zázraky. Její semena přes noc namočte do vody a pak je důkladně rozemlete. Směs naneste na pokožku hlavy a počkejte, až zaschne. Smyjte ji klasicky jak jste zvyklí. Celou proceduru se doporučuje opakovat dvakrát týdně.

Tento olej je snadno dostupný v každé lékárně i drogerii. Pro zdravou pokožku hlavy je velice důležité její olejování. Nelekejte se, protože ricinový olej je hustý a lepkavý a jeho aplikace nemusí být úplně příjemná. Smíchejte dvě polévkové lžíce ricinového oleje se základním olejem, kterým může být například kokosový olej, a naneste na pokožku hlavy. Abyste dosáhli co nejlepších výsledků, olej nechte působit přes noc a ráno si pak vlasy umyjte.

Aloe vera je známý přírodní kondicionér. Smíchejte dvě polévkové lžíce gelu se šťávou z poloviny citronu a naneste na umyté vlasy. Nechte 5 minut působit a pak vlasy opláchněte vodou.

1. místo

Sérum Navlasil

Sérum obsahující pět patentovaných látek, které účinně podporují celkové zdraví vlasů a zrychlují jejich růst po velmi krátké době používání.

Orientační cena: 1200 Kč

Proč je Navlasil na 1. místě?

První příčku u mě obsadilo sérum od značky Navlasil, protože je to skutečně efektivní produkt, který viditelně pomáhá bojovat proti vypadávání vlasů. Ze studie vyplynulo, že po jednom měsíci používání produktu je padání vlasů zmírněno až o 10 %, po dvou měsících o 16 % a po třech měsících je to celých 30 %.

Kromě toho sérum díky pěti patentovaným látkám pomáhá i s dalšími vlasovými problémy, například redukuje šediny nebo stimuluje vlasový růst. A to je rozhodně super.

Uživatelské recenze

Reprezentativní množství pozitivních ohlasů najdete na stránkách prodejce (navlasil.cz), kde si zákaznice pochvalují účinky séra a kromě toho vyzdvihují snadnost aplikace a hezkou vůni. A i na Heurece najdete velké množství podobně pozitivních hodnocení –⁠ tady ženy píší, že jim vlasy skutečně vypadávají méně. A jako bonus uvádějí, že jim používání séra pomohlo mimo jiné i s problémy mastících se vlasů nebo s lupy.

Více informací

Navlasil obsahuje několik patentovaných látek, které vlasům navracejí zdravý vzhled a poskytují jim regenerační péči. Je jich přesně pět: REDENSYL® (urychlující růst vlasů a zároveň zamezující jejich padání), DARKENYL™ (bojovník proti šedinám), CAPIXYL™ (ten řeší mikrozáněty v koříncích), GREYVERSE™ a DEFENSCALP™.

Cena tohoto produktu se pohybuje okolo 1200 korun za jedno balení.

2. místo

Hairburst Originální balíček pro růst vlasů

Trojice kvalitních a efektivních produktů zamezujících vypadávání vlasů.

Orientační cena: 1400 Kč

Proč je sada produktů od značky Hairburst na 2. místě?

Druhé místo jsem věnovala balíčku pro růst vlasů od značky Hairburst, protože výrazně zlepšuje kvalitu vlasů. Navíc oceňuju, že výrobci přistoupili k „léčbě“ vlasů jak zvenčí, tak i zevnitř. Balíček obsahuje trojici produktů: vitamíny pro zdravé vlasy ve formě kapslí, šampon a kondicionér. 

Prostřednictvím tobolek tedy vyživujete vlasy „zevnitř“. Obsahují spoustu účinných látek, například biotin, jehož nedostatek může vést k vypadávání vlasů. Právě tento vitamín mimochodem pomáhá s tvorbou kolagenu, což je pro zdraví vlasů, pleti či nehtů stěžejní bílkovina. Ve složení dále najdete zinek a selen, tj. minerály působící jako prevence proti vypadávání vlasů.

Z vnějšku pak o vlasy pečujete pomocí šamponu a kondicionéru.  Oba tyto produkty zabraňují vypadávání vlasů, hlavně díky hydrolyzovaným pšeničným bílkovinám, aminokyselinám nebo díky panthenolu, který proniká do hloubky vlasového vlákna, a tím je v něm schopen vodu uzamknout.

Při používání tohoto výrobku jsou vlasy zkrátka hustší a pevnější.

Uživatelské recenze

Pokud byste se rádi přečetli nadmíru podrobnou recenzi na produkt, doporučuji kouknout na ecoblog.cz. Recenzentka produkt ozkoušela a v závěru konstatuje, že jí pomohl zlepšit kvalitu vlasů obecně. Pozitivní recenze na Hairburst pak najdete i na stránkách amazon.cz. Většina zákazníků jsou s produkty spokojení a někteří dokonce tvrdí, že jim zafungovaly okamžitě. Kromě toho lidé vyzdvihují příjemnou vůni šamponu. 

Dále o produktu

Obsahem balíčku za cenu okolo 1400 Kč jsou 3 produkty od Hairburst: Vitamíny pro zdravé vlasy, které normálně koupíte za 800 Kč a šampon a kondicionér pro delší a silnější vlasy, které standardně stojí 800 Kč. Na balíčku tedy nakonec i ušetříte.

Fotografie produktů

3. místo

Inlight Bio elixír na vlasy

Elixír, který o vlasy pečuje pomocí velkého množství přírodních bylin v bio kvalitě, které pomáhají stimulovat růst vlasů.

Orientační cena: 1300 Kč

Proč je produkt Inlight Bio elixír na vlasy na 3. místě?

Na třetí místo jsem umístila elixír na vlasy v elegantním černém balení od značky Inlight, protože má schopnost obnovit vlasy prakticky jakéhokoliv typu. Kromě toho obsahuje velké množství přírodních ingrediencí, po kterých se vlasy radostí zalesknou. 

Mezi těmito látkami figuruje například vysoce kvalitní arganový, avokádový a jojobový olej a olej z vinné růže vinné. Dále zde najdete extrakty z rozmarýnu, kopřivy dvoudomé, přesličky a z lopuchu většího.

Také se mi líbí, že tento „elixír“ pomáhá udržet vlasové zdraví obecně. Vyživuje pokožku hlavy, chrání vlasy při pobytu na slunci, obsahuje složky, po kterých se budou vlasy snadno rozčesávat. A jak je známo – snadné rozčesávání zamezuje mechanickému namáhání vlasů a tím pádem i jejich následnému vypadávání.

Uživatelské recenze

Recenze na Zboží i Heuréce se k produktu vyjadřují velice pochvalně. Zákaznice vyzdvihují jeho účinky. Potvrzují, že jsou jejich vlasy po používání pevnější. Jedna z nich dokonce píše, že se z jejích vlasů stala „parádní hříva“. Také se tu nachází zmínka o tom, že tento elixír vlasy krásně ovoní.

Dále o produktu

A na konec bych mohla vyjmenovat další ingredience, pomocí nichž výrobek pomáhá vzdorovat vypadávání vlasů a dostat je zpět do formy. Inu, jsou to: olivový olej, slunečnicový olej, levandulový olej, olej ylang ylang, šípkový olej, pupalkový olej, výtažky z mrkve, z listů ptačince žabince, z kořene zázvoru, z citonové kůry, šalvěje, levandulových květů, pískavice a mateřídoušky.

Za lahvičku o objemu 100 ml zaplatíte cca 1300 Kč.

4. místo

Venira hair booster

Orientační cena: 800 Kč

Proč jsem vybrala hair booster sérum od Venira?

Protože i tohle vlasové sérum vám může pomoci od nepříjemného vypadávání vlasů, díky obsahu dvaadvaceti aktivních složek, kde nechybí výtažky z břízy či rozmarýnu, ale hlavně nejdůležitější aktivní látka HotFlux, která podporuje prokrvení vlasových folikulů. Sérum pomáhá eliminovat nadměrné vypadávání vlasů, vyživuje vlasová vlákna od kořínků, dodává chybějící vitaminy a minerály, a zklidňuje pokožku hlavy. Je bezoplachové a vhodné pro všechny typy vlasů, dermatologicky testováno a veganské.

Co se týče uživatelských recenzí, tohle sérum jich má na Heurece i Zboží.cz poměrně dost a drtivá většina je velmi pozitivní. Účinnost produktu pak potvrzuje i skutečnost, že vyhrál cenu v kategorii nejlepší vlasové péče na veletrhu Beauty Forum Praha.

Jeho použití je jednoduché: aplikujte sérum přímo na pokožku hlavy po umytí vlasů a prsty jemně vmasírujte. Pro dosažení optimálních výsledků je nutné používat sérum denně po dobu nejméně tří měsíců. Stomililitrové balení vás vyjde na necelých 800 korun.

5. místo

Kvitok Posilňující vlasové sérum

Orientační cena: 320 Kč

Proč jsem vybrala posilňující vlasové sérum od Kvitok?

Posilňující vlasové sérum od slovenské značky Kvitok preventivně působí proti vypadávání vlasů a posiluje vlasové vlákno. Dále pak podporuje mikrocirkulaci pokožky, reguluje tvorbu mazu a hydratuje. 

Produkt obsahuje arganový olej, který zabraňuje tvorbě lupů, zlepšuje kvalitu vlasů a regeneruje vlasovou pokožku. Avokádový olej působí jako prevence proti vypadávání vlasů, dodává lesk a pevnost. Extrakt z kořene MACA stimuluje růst vlasů a mírní jejich nadměrné vypadávání.

Cena séra je cca 320 korun za 30 ml.

6. místo

Tierra Verde kaštanový šampon

Orientační cena: 320 Kč

Proč jsem vybrala kaštanový šampon od Tierra Verde?

Tento šampon od značky Tierra Verde s vůní pomeranče Tierra Verde je určený pro ty, které trápí nadměrné vypadávání vlasů.  Obsahuje jemné tenzidy na bázi kokosového oleje, které mají skvělý mycí účinek. Zároveň zbaví vlasy přebytečného mazu a nečistot a vrátí jim svěžest a lesk.

Výtažek z kaštanů obsahuje látky, které blahodárně působí na oběhovou soustavu, zlepšuje prokrvení vlasové pokožky a tím předchází padání vlasů a podporuje jejich růst.

Cena šamponu je cca 320 korun za 1 l.

7. místo

Zahir Cosmetics Sérum pro posílení vlasů

Orientační cena: 300 Kč

Z jakých důvodů jsem zvolila sérum pro posílení vlasů od Zahir Cosmetics?

Sérum pro posílení vlasů od české firmy Zahir Cosmetics pečuje o všechny typy vlasů. Obsahuje rostlinné oleje, které bohatě vyživují vlasovou pokožku, podporují zdravý růst a současně uhlazují strukturu vlasu. Sérum se doporučuje obzvlášť pro suché a  poškozené vlasy či vlasy, které nadměrně vypadávají. Zaceluje roztřepené konečky a uhlazuje strukturu vlasu po celé jeho délce. Směs arganového, sezamového, kokosového oleje a dalších dodává vlasům zdravý lesk a jemnost a usnadňuje jejich rozčesávání. 

Cena séra je cca 300 korun za 55 ml.

8. místo

Mádara Boost 3 minutové sérum pro růst vlasů

Orientační cena: 500 Kč

Proč jsem vybrala sérum pro růst vlasů Boost od Mádary?

Sérum Boost pro růst vlasů od známé lotyšské značky přírodní kosmetiky Mádara se pyšní nezávislým certifikátem Ecocert Cosmos a bohatým obsahem aktivních látek, které působí proti vypadávání vlasů, stimulují, prokrvují a vyživují pokožku hlavy, čímž podporují vyšší růst zdravých, pevných a lesklých vlasů. V séru najdete výtažek z houby zvané liška obecná (chantharellus cibarius) obsahující výživné beta-glukany a vitamíny skupiny B, zinek, kofein a kopřivu, která mimojiné bojuje i proti lupům.

Sérum se používá tak, že se vmasíruje do pokožky hlavy před mytím vlasů a nechá se 3 minuty působit. Poté se spláchne vodou a dále se pokračuje v klasickém umývání vlasů šamponem. Doporučuje se použít šampon a kondicionér pro objem a růst ze stejné řady Grow, které lze se sérem pořídit i v celé sadě.

A jaká je cena tohoto séra? 100 ml stojí cca 500 korun.

9. místo

Intensive Aqua Energia Anti-loss Treatment

Orientační cena: 600 Kč

Proč jsem vybrala ampule proti padání vlasů od značky Vitalitys?

Tato sada ampulek od značky Vitalitys, která pochází z Itálie, je přímo určená k péči proti vypadávání vlasů. Obsahuje účinné látky, které se postarají o prodloužení životního cyklu vašich vlasů, zlepšení jejich odolnosti i posílení struktury. První účinnou látkou je Vitacell-Tec, obohacená o extrakt z jablečných kmenových buněk, který stimuluje vlasové cibulky, aby z nich rychleji vyrostly nové vlasy. K dalším ingrediencím patří kofein a kapsikum, které stimulují krevní oběh v pokožce hlavy, a dále osvěžující mentol a kyselinu salicylovou, která napomáhá regeneraci buněk.

Balíček obsahuje 8 sedmimililitrových ampulek, přičemž se doporučuje používat jedna ampule týdyně, kterou po umytí vlasů ihned aplikujte na pokožku hlavy a už neoplachujte. Pro ještě lepší výsledky používejte společně s ampulemi také šampon Intensive Aqua Energia proti vypadávání vlasů ze stejné produktové řady.

A jaká je cena sady těchto ampulek? Cca 600 korun.

10. místo

Weleda Rozmarýnové vlasové tonikum

Orientační cena: 300 Kč

Z jakých důvodů jsem zvolila rozmarýnové vlasové tonikum od Weledy?

Rozmarýnové tonikum od české značky přírodní kosmetiky Weleda obsahuje výtažky z křenu selského, rozchodníku ostrého a voňavý esenciální olej z listů rozmarýnu, které společně pomáhají posilovat vaše vlasy a zabraňují jejich vypadávání.

100% přírodní tonikum se může pochlubit certifikátem NaTrue a také tím, že se jedná o jeden z prvních produktů, který tato značka vytvořila – konkrétně už v roce 1921 – a je oblíbený dodnes.

Tonikum se neoplachuje, takže zanechá vaše vlasy opravdu vyživené a krásně provoněné vůní rozmarýnu. Doporučuje se ho vmasírovat do pokožky hlavy každé ráno i večer. A kolik stojí? Lahvička a objemu 100 ml vás vyjde na cca 300 korun.

11. místo

Natura Siberica Šampon pro muže

Orientační cena: 120 Kč

Proč jsem do srovnání zahrnula šampon pro muže od Natura Siberica?

Šampon proti padání vlasů obsahuje byliny a bobule z divoké sibiřské přírody. Dále pak extrakt z kaviáru Beluga, který je určený speciálně pro muže. Kromě extraktu obsahuje například divoký chmel, lopuchový olej, vitaminy skupiny B či taurin, které mají příznivý vliv na stav vlasů. Šampon účinně stimuluje, posiluje kořínky a celkovou strukturu vlasů, a zlepšuje tak jejich růst. 

Cena šamponu je cca 120 korun za 250 ml.

12. místo

Wooden Spoon Sérum pro růst vlasů s černým kořením

Orientační cena: 650 Kč

Z jakých důvodů jsem vybrala sérum pro růst vlasů od Wooden Spoon?

Toto sérum pro růst vlasů od bulharské značky Wooden Spoon vyniká čistým složením bez jakýchkoliv konzervantů, silikonů, syntetické parfemace i alkoholu, což potvrzuje certifikát od britské společnosti Organic Soil Association. Je ideální i pro vegany. Značka si také velmi zakládá na zodpovědném chování k životnímu prostředí a etické výrobě svých produktů.

Přípravek obsahuje přírodní oleje, které jsou efektivní i díky svým hřejivým účinkům. Sérum se totiž aplikuje tak, že si ho nastříkáte do dlaní, pečlivě vmasírujete do pokožky hlavy a necháte 20 minut působit. Obsažený rozmarýn a pepřový olej zahřívají vlasové kořínky a tím zrychlují krevní oběh v kůži na hlavě, což má za výsledek rychlejší a bohatší růst vlasů. Proti nadměrnému padání vlasů pak dále bojují další složky v podobě mátového esenciálního oleje, arganového, nimbového, jojobového, ricinového a baobabového oleje. Po 20 minutách pak stačí sérum důkladně opláchnout vlažnou vodou a šamponem. Přípravek se nedoporučuje nanášet na čerstvě umytou pokožku hlavy.

Skleněná lahvička se 30 ml séra s černým kořením stojí cca 650 korun.

13. místo

Siddhalepa Ayur bylinný vlasový olej

Orientační cena: 520 Kč

Proč jsem vybrala bylinný olej na vlasy a hlavu od značky Siddhalepa?

Vyživující bylinný vlasový olej Neealayadi č. 25 Siddhalepavás dokáže velmi dobře prokrvit  vlasovou pokožku, vyživit vlasy a působí preventivně proti jejich vypadávání a tvorbě lupů.

Základ produktu tvoří kokosový olej, výtažky z indigovníku a ajurvédských bylin.

Cena je cca 520 korun za 220 ml.

14. místo

Eliah Sahil Organic Práškový šampon Guarana

Orientační cena: 400 Kč

Proč jsem vybrala práškový šampon Guarana od Eliah Sahil Organic?

Tento práškový šampon značky Eliah Sahil Organic ocení majitelé slabých a jemných vlasů, kteří bojují s jejich vypadáváním. Účinné složky kapsaicin a guarana se postarají o prokrvení vlasové pokožky, čímž podpoří růst nových vlasů. Díky tomu, že produkt neobsahuje žádné parabeny, silikony, SLS, SLES, sulfáty, syntetickou parfemaci ani alkohol, tak se hodí pro vegany i osoby s tou nejcitlivější pokožkou hlavy.

Kromě látek zabraňujících vypadávání a podporujících růst vlasů obsahuje ještě ajurvédské bylinky, které pečují a dodávají sílu kořínkům vlasů a nádherně voní, což ještě umocní obsah limetkového oleje. Spojení přírodního jílu a bylinky shikakai vyčistí pokožku i vlasy od mazu a dalších nečistot.

Použití je velmi snadné. Stačí promíchat 1 – 2 lžičky prášku v mističce s vodou nebo rovnou nanést na vlasy, promasírovat a pečlivě opláchnout. Pro lepší pocit pak postup můžete zopakovat ještě jedenkrát.

Značku Eliah Sahil Organic založil Rakušan Silvio Perpmer po narození svého syna, protože chtěl vytvořit značku kosmetiky, která bude 100% přírodní, šetrná k pokožce i k vlasům a především k životnímu prostředí. Všechny produkty mají certifikáty Vegan a ICADA, a jsou k dispozici v biodegradabilních a kompostovatelných obalech.

A kolik tento produkt stojí? Cca 400 korun.

Závěr

Padání vlasů sice patří k přirozenému koloběhu života, ale je fyziologické jen do jisté míry. Pokud máte pocit, že vám vlasy padají více, než je standard, poraďte se svým lékařem a zároveň můžete zkusit některé z produktů proti vypadávání vlasů, které jsem srovnala výše v článku.

Za vyzkoušení určitě stojí sérum Navlasil, jehož unikátní složení plné patentovaných látek omezuje vypadávání a urychluje růst vlasů. Komplexní alternativou pro boj s padáním vlasů je také Hairburst balíček pro růst vlasů, se kterým posílíte vaše vlasy zevnitř i zvenku, protože obsahuje šampon, kondicionér a kapsle. Nebo mrkněte na luxusní Inlight Bio elixír, který obsahuje prvotřídní rostlinné ingredience v BIO kvalitě, které o vlasy pečují a stimulují jejich růst.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[11] Wikipedie (CZ): Vlas

[12] Wikiskripta (CZ): Chlupy a vlasy

[13] Healthline (ENG): Hair Loss Prevention: 22 Tips to Help Save Your Hair

[14] PubMed Central (ENG): Diet and hair loss: effects of nutrient deficiency and supplement use

[15] PubMed Central (ENG): Medicinal Plants for the Treatment of Hair Loss and the Suggested Mechanisms

4.8/5 (Počet hlasů: 11)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »