12 nejlepších šamponů a přípravků proti vypadávání vlasů – recenze

Jak se zbavit nadměrného vypadávání vlasů? Jaké jsou nejlepší přípravky? Recenze, diskuze, test a zkušenosti.

TOP  1. místo

Hairburst Originální balíček pro růst vlasů

Orientační cena: 1400 Kč
Úžasný balíček, který vaše vlasy vyživí zevnitř i zvenčí. Obsahuje vitamíny, které zabraňují vypadávání a šampon s kondicionérem, které vlasy hydratují a podporují jejich zdraví.
2. místo

Intensive Aqua Energia Anti-loss Treatment

Orientační cena: 600 Kč
Sada ampulek od značky Vitalitys, která obsahuje intenzivní péči proti padání vlasů. Přípravek účinně prodlužuje životní cyklus vlasu, posiluje jeho strukturu a zajistí mu vyšší odolnost.
3. místo

Mádara 3 minutové sérum pro růst vlasů

Orientační cena: 650 Kč
Skvělé a cenově dostupné sérum s výtažkem z houby lišky obecné, které prokrvuje vlasovou pokožku. Stimuluje růst zdravých, pevných vlasů a zpomaluje jejich vypadávaní a řídnutí.

Dvanáct nejlepších produktů proti vypadávání vlasů

Proč vypadávají vlasy?

Ačkoliv vás to může možná překvapit, padání vlasů je zcela běžný jev a více či méně postihuje každého z nás. Například sezónní vypadávání vlasů je naprostý standard. Jak se mění počasí, mění se i ptořeby našeho těla a to se na něm odráží jak zevnitř, tak zvenku.

Setkáváme se s ním hlavně na podzim a na jaře. Fyziologické vypadávání vlasů je tehdy, když ztratíme cca 50-100 vlasů denně. Jak bylo řečeno výše, v některých ročních obdobích může být výpadek mnohonásobně vyšší. Nedělejte si starosti. Jedná se o přirozený proces, který většinou trvá 4 až 6 týdnů.

Pokud padání vlasů neustane, je dobré poradit se s odborníkem, abyste nezanedbali nějakou vážnější příčinu.

Bylo vědecky dokázáno, že na podzim padají vlasy více než je běžné z toho důvodu, protože probíhal jejich vyšší růst v červenci. K tomuto pravděpodobně dochází proto, aby nás vlasy v létě chránily před UV zářením. Počátek podzimu, říjen a listopad, jsou měsíce, kdy sezónní vypadávání nabírá na své intenzitě a pořád se jedná o fyziologický proces.

Zima je období, kdy zcela přirozeně klesá vzdušná vlhkost, což u většiny lidí vede k vysušování pokožky hlavy. Můžete zaznamenat problémy s lupy, nebo celkovou podrážděnost na kůži pod vlasy.

Dle výzkumů dochází při prodlužování dní ke snížení produkce melaninu, což je hormon, který hraje zásadní roli při zdravé aktivitě folikulu. Zkuste na jaře užívat doplňky pro růst a zdraví vlasů, které by je měly v toto období posílit a připravit na léto.

Intenzivní sluneční paprsky mohou podráždit také hlavy a vysušit vlasové pouzdro. V létě je dobré si pokožku chránit například kloboukem, který je takový 2 v 1 – ochrání a ještě je to krásný doplněk.

Péče o vlasy je jedna velká kategorie, která se velice špatně shrnuje pouze pár slovy. Péče o vlasy je komplexní a kdo chce mít vlasy krásné, zdravé a pevné by měl vědět spoustu a spoustu informací. Proto je dobré si o vlasech číst, studovat je a snažit se jim co nevíce porozumět.

Proto jsme pro vás zde přichystali seznam článků zaměřených na vlasovou kosmetiku a péči o vlasy:

Růstové fáze vlasů

Život vlasů má tři hlavní fáze, které se celý život neustále opakují.

Nebo také anagenní fáze, je jak název napovídá, ta první. V této fázi vlast nepřetržitě roste. Je to jeho jediný úkol. Občas se může stát, že vlas odumře, ale žádnou paniku, je okamžitě nahrazen jiným.

V této fázi se vlasová cibulka odpojí od krevního oběhu, který mu dává potřebné živiny a veškeré látky nutné k jeho růstu. 

V průběhu katagenní fáze dochází k odstranění starého vlasu, tak aby byl vlasový folikul připraven na nový začátek růstového cyklu.

Finále. Telogenní fáze je poslední mezník. Dochází zde k vypadnutí vlasu. Trvá cca 3-4 měsíce a nachází se v ní 14 % všech vlasů.

Co může způsobovat nadměrné vypadávání vlasů?

Důvodů může být opravdu mnoho a často se jedná o velmi individuální stavy, které nemusí platit globálně, na nás všechny.

Známe to všichni – občas se stane, že jedeme zkrátka na doraz. Nevíme, kde nám hlava stojí a neumíme odpočívat. Bohužel nás to dříve nebo později dožene, protože tělo má paměť. A velmi dobrou. Ruku na srdce – někdy ubrat není na škodu, že?

Jakékoliv oslabení může být spouštěčem dočasného vypadání vlasů. Dle dermatologů může fyzické i psychické trauma šokovat a narušit životní cyklus vlasu. Při tomto oslabení se rapidně zrychluje životní cyklus a zvyšuje se počet vlasů v telogenní fázi, takže logicky najdeme na hřebenu větší množství než obvykle.

Těhotenství je zkrátka jiný stav, bez ohledu na to, zda chceme nebo ne. Každá žena ho prožívá jinak. Jedné naroste bujná kštice a druhá opláče každý vypadnutý trs.

Obecně je těhotenství jedním z příkladů dlouhodobé fyzické zátěže organismu, která může být příčinou nadměrného vypadávání vlasů. Jedná se o hormonální změny, které po porodu odezní.

Hormonální dysbalance nenastává jen v těhotenství nebo při menopauze. Může přijít kdykoliv. Stačí menší stres a je to. Může jít i o změny vyvolané nasazením či vynechání antikoncepčních pilulek. Hormonální změny také urychlují životní cyklus vlasu a prodlužují jeho telogenní fázi. 

Ztráta vlasů vyvolaná nasazením či vysazením antikoncepčních pilulek je dle dermatologů pouze dočasná a není třeba se bát trvalé ztráty vlasů.

Nedostatek vitamínů je problém stejně tak jako jeho nadbytek. Příliš mnoho vitamínu A může být příčinou vypadávání vlasů. Jeho doporučená denní dávka je 0,8 až 1,0 mg, Dlouhodobý nadbytek vitamínu A se mimo jiné projevuje suchou pokožkou a vypadáváním vlasů.

Nedostatek vitamínů B může v krajních případech souviset s padáním vlasů, ekzémy či akné. Zaměřte se na správnou životosprávu a jíst vyváženou stravu. Vitamín B můžete najít například v rybách, vnitřnostech a drůbežím mase, listové a škrobové zelenině, oříškách, luštěninách, celozrnných obilovninách a v mléčných výrobcích.

Bílkoviny jsou zkrátka základní stavební jednotkou našich těl a proto je důležité si jejich přísun hlídat. Jejich nedostatečný přísun ve stravě zpomaluje až zastaví růstovou fázi vlasu. Zastavení růstu vlasů se neprojeví ihned, ale za cca 2 až 3 měsíce po poklesu příjmu potřebného množství bílkovin.

Asi není žádná novinka, že muži ztrácí v průběhu svého života vlasový porost. Je jich více než 70 %. Děje se to z toho důvodu, že  se přeměňují mužské pohlavní hormony. Mezi první příznaky patří ústup vlasů v oblasti spánků. V současné době na trhu již existuje profesionální vlasové ošetření vlasů s přírodními výtažky, které zabraňují přeměně testosteronu na dihydrotestosteron, který je spouštěčem mužského plešatění.

Ano, geny mohou hrát dílčí roli ve ztrátě vlasů. Častěji tento problém potkává muže a to již po 30. roku života.

Stres, stres a zase ten stres. Pokud si ho připustíme k tělu, dokáže natropit velkou paseku. Vyhrocené stresové situace mohou být příčinou dočasného nadměrného padání vlasů. V případě dlouhodobého stresu je nutné vyhledat odbornou pomoc.

Nebo také anémie, je poměrně častý problém žen. Uvádí se, že téměř jedna žena z 10 ve věku 20 až 49 let trpí tímto problémem, který je způsobený nedostatkem železa.

Náhlá ztráta hmotnosti z důsledku anorexie či bulimie, může být velmi silný spouštěč ztráty vlasů. Organismus nemá dostatek vitamínů a minerálů, což může způsobit šok a zastavit jejich růst.

Jak zastavit vypadávání vlasů?

Pokud vám vlasy padají delší dobu a více než je zdrávo, je potřeba zbystřit. Navštivte svého lékaře a poraďte se s ním, co dělat. Chcete-li to ale nejdřív zkusit sami, existují tipy, které by vám mohly pomoci.

Říká se, že strava je základ. Vy jste pánem či paní svého těla a je jen na vás, co do toho svého „chrámu“ vložíte.  Jídelníček by měl obsahovat vitamíny B, A, C a H. Stejně důležité pro růst vlasů jsou esenciální mastné kyseliny, které se nacházejí v oříškách a rybách. Nezapomeňte ani na železo, omega – 3 mastné kyseliny a proteiny.

Poraďte se se svou kadeřnici, jaké produkty pro vlasovou péči jsou pro vás ty nejlepší. Zkuste jít přírodní cestou a příliš neexperimentovat. Časté střídání či používání více značek najednou jsou nejčastější chyby, kterých se můžete dopustit.

Do B komplexu se řadí:

  • B1 (thiamin)
  • B2 (riboflavin)
  • B3 (niacin)
  • B5 (kyselina pantothenová)
  • B6
  • B7 (biotin)
  • B9 (kyselina listová)
  • B12 (kobalamin)

Spánek je zkrátka lék na všechno. Aby byla vaše psychická i fyzická stránka v pořádku, zkuste si cíleně dopřát 7- 8 hodin spánku.

Zkuste masáž provádět každý večer před spaním pomocí jemných krouživých pohybů po dobu 1 – 3 minut. Pokožka hlavy se příjemně prokrví, a tím dojde k zajištění přísunu živin k vlasovým folikulům.

Stres nás dříve či později dostihne. Je jasné, že není možné se ho zbavit úplně, ale zkuste ho co nejvíce eliminovat. Odborníci tvrdí, že psychické otřesy mohou vlasy poškodit mnohem více než přechodný nedostatek vitamínů a minerálů.

Kolagen tvoří velkou část všech bílkovin v těle. Obsahuje velké množství aminokyselin, které jsou pro tělo nezbytné k tvorbě vlasových bílkovin.

Domácí tipy proti vypadávání vlasů

Existuje několik tipů, které vám mohou pomoci v boji proti nadměrnému vypadávání vlasů:

Pískavice, nebo také řecké seno, prý dokáže zázraky. Její semena přes noc namočte do vody a pak je důkladně rozemlete. Směs naneste na pokožku hlavy a počkejte, až zaschne. Smyjte ji klasicky jak jste zvyklí. Celou proceduru se doporučuje opakovat dvakrát týdně.

Tento olej je snadno dostupný v každé lékárně i drogerii. Pro zdravou pokožku hlavy je velice důležité její olejování. Nelekejte se, protože ricinový olej je hustý a lepkavý a jeho aplikace nemusí být úplně příjemná. Smíchejte dvě polévkové lžíce ricinového oleje se základním olejem, kterým může být například kokosový olej, a naneste na pokožku hlavy. Abyste dosáhli co nejlepších výsledků, olej nechte působit přes noc a ráno si pak vlasy umyjte.

Aloe vera je známý přírodní kondicionér. Smíchejte dvě polévkové lžíce gelu se šťávou z poloviny citronu a naneste na umyté vlasy. Nechte 5 minut působit a pak vlasy opláchněte vodou.

1. místo

Hairburst Originální balíček pro růst vlasů

Orientační cena: 1400 Kč

Originální balíček pro růst vlasů od Hairburst je úžasným produktem, který pomáhá výrazně zlepšit kvalitu vlasů.

Obsahem balíčku za cenu okolo 1400 Kč jsou 3 produkty od Hairburst: Vitamíny pro zdravé vlasy, které normálně koupíte za 800 Kč a šampon a kondicionér pro delší a silnější vlasy, které standardně stojí 800 Kč. Čili na balíčku dokonce ušetříte.

  • Vlasové vitamíny obsahují mnoho účinných látek, z nichž jsou ty klíčové například biotin, cože je esenciální vitamín pro naše těla a jehož nedostatek může vést k vypadávání vlasů. Tento vitamín tedy pomáhá vlasy držet zdravé a dokonce pomáhá s tvorbou kolagenu, který je naprosto stěžejní pro zdraví vlasů, pleti či nehtů. Dále vitamíny obsahují minerál zinek a antioxidant selenium, které se starají o prevenci vypadávání vlasů, nebo například o správné fungování žláz kolem vlasových folikul a celkově podporují zdraví vlasu.
  • Šampon a Kondicionér pro delší a silnejší vlasy jsou poté produkty, které podpoří zdraví vašeho vlasu zvenčí a pomohou zabránit jejich vypadávání. Obsahují hydrolyzované pšeničné bílkoviny, které podporují hydrataci či hustotu vlasů, aminokyseliny, které jsou pro vlasy důležité a podporují zlepšit zdraví poškozeným vlasům či třeba panthenol, který proniká až do vlasového vlákna a je tak schopný zadržet vodu, čímž pomáhá udržovat vlasy hustší a pevnější.
 
Hairburst je známá a oblíbená značka vlasových produktů, která si dává záležet na kvalitě, proto s tímto balíčkem nesáhnete vedle.

2. místo

Intensive Aqua Energia Anti-loss Treatment

Orientační cena: 600 Kč

Tato sada ampulek od značky Vitalitys, která pochází z Itálie, je přímo určená k péči proti vypadávání vlasů. Obsahuje účinné látky, které se postarají o prodloužení životního cyklu vašich vlasů, zlepšení jejich odolnosti i posílení struktury. První účinnou látkou je Vitacell-Tec, obohacená o extrakt z jablečných kmenových buněk, který stimuluje vlasové cibulky, aby z nich rychleji vyrostly nové vlasy. K dalším ingrediencím patří kofein a kapsikum, které stimulují krevní oběh v pokožce hlavy, a dále osvěžující mentol a kyselinu salicylovou, která napomáhá regeneraci buněk.

Balíček obsahuje 8 sedmimililitrových ampulek, přičemž se doporučuje používat jedna ampule týdyně, kterou po umytí vlasů ihned aplikujte na pokožku hlavy a už neoplachujte. Pro ještě lepší výsledky používejte společně s ampulemi také šampon Intensive Aqua Energia proti vypadávání vlasů ze stejné produktové řady.

A jaká je cena sady těchto ampulek? Cca 600 korun.

3. místo

Mádara Boost 3 minutové sérum pro růst vlasů

Orientační cena: 650 Kč

Sérum Boost pro růst vlasů od známé lotyšské značky přírodní kosmetiky Mádara se pyšní nezávislým certifikátem Ecocert Cosmos a bohatým obsahem aktivních látek, které působí proti vypadávání vlasů, stimulují, prokrvují a vyživují pokožku hlavy, čímž podporují vyšší růst zdravých, pevných a lesklých vlasů. V séru najdete výtažek z houby zvané liška obecná (chantharellus cibarius) obsahující výživné beta-glukany a vitamíny skupiny B, zinek, kofein a kopřivu, která mimojiné bojuje i proti lupům.

Sérum se používá tak, že se vmasíruje do pokožky hlavy před mytím vlasů a nechá se 3 minuty působit. Poté se spláchne vodou a dále se pokračuje v klasickém umývání vlasů šamponem. Doporučuje se použít šampon a kondicionér pro objem a růst ze stejné řady Grow, které lze se sérem pořídit i v celé sadě.

A jaká je cena tohoto séra? 100 ml stojí cca 650 korun.

4. místo

Wooden Spoon Sérum pro růst vlasů s černým kořením

Orientační cena: 650 Kč

Toto sérum pro růst vlasů od bulharské značky Wooden Spoon vyniká čistým složením bez jakýchkoliv konzervantů, silikonů, syntetické parfemace i alkoholu, což potvrzuje certifikát od britské společnosti Organic Soil Association. Je ideální i pro vegany. Značka si také velmi zakládá na zodpovědném chování k životnímu prostředí a etické výrobě svých produktů.

Přípravek obsahuje přírodní oleje, které jsou efektivní i díky svým hřejivým účinkům. Sérum se totiž aplikuje tak, že si ho nastříkáte do dlaní, pečlivě vmasírujete do pokožky hlavy a necháte 20 minut působit. Obsažený rozmarýn a pepřový olej zahřívají vlasové kořínky a tím zrychlují krevní oběh v kůži na hlavě, což má za výsledek rychlejší a bohatší růst vlasů. Proti nadměrnému padání vlasů pak dále bojují další složky v podobě mátového esenciálního oleje, arganového, nimbového, jojobového, ricinového a baobabového oleje. Po 20 minutách pak stačí sérum důkladně opláchnout vlažnou vodou a šamponem. Přípravek se nedoporučuje nanášet na čerstvě umytou pokožku hlavy.

Skleněná lahvička se 30 ml séra s černým kořením stojí cca 650 korun.

5. místo

Kvitok Posilňující vlasové sérum

Orientační cena: 300 Kč

Posilňující vlasové sérum od slovenské značky Kvitok preventivně působí proti vypadávání vlasů a posiluje vlasové vlákno. Dále pak podporuje mikrocirkulaci pokožky, reguluje tvorbu mazu a hydratuje. 

Produkt obsahuje arganový olej, který zabraňuje tvorbě lupů, zlepšuje kvalitu vlasů a regeneruje vlasovou pokožku. Avokádový olej působí jako prevence proti vypadávání vlasů, dodává lesk a pevnost. Extrakt z kořene MACA stimuluje růst vlasů a mírní jejich nadměrné vypadávání.

Cena séra je cca 300 korun za 30 ml.

6. místo

Siddhalepa Ayur bylinný vlasový olej

Orientační cena: 520 Kč

Vyživující bylinný vlasový olej Neealayadi č. 25 Siddhalepavás dokáže velmi dobře prokrvit  vlasovou pokožku, vyživit vlasy a působí preventivně proti jejich vypadávání a tvorbě lupů.

Základ produktu tvoří kokosový olej, výtažky z indigovníku a ajurvédských bylin.

Cena je cca 520 korun za 220 ml.

7. místo

Tierra Verde kaštanový šampon

Orientační cena: 340 Kč

Tento šampon od značky Tierra Verde s vůní pomeranče Tierra Verde je určený pro ty, které trápí nadměrné vypadávání vlasů.  Obsahuje jemné tenzidy na bázi kokosového oleje, které mají skvělý mycí účinek. Zároveň zbaví vlasy přebytečného mazu a nečistot a vrátí jim svěžest a lesk.

Výtažek z kaštanů obsahuje látky, které blahodárně působí na oběhovou soustavu, zlepšuje prokrvení vlasové pokožky a tím předchází padání vlasů a podporuje jejich růst.

Cena šamponu je cca 340 korun za 1 l.

8. místo

Zahir Cosmetics Sérum pro posílení vlasů

Orientační cena: 300 Kč

Sérum pro posílení vlasů od české firmy Zahir Cosmetics pečuje o všechny typy vlasů. Obsahuje rostlinné oleje, které bohatě vyživují vlasovou pokožku, podporují zdravý růst a současně uhlazují strukturu vlasu. Sérum se doporučuje obzvlášť pro suché a  poškozené vlasy či vlasy, které nadměrně vypadávají. Zaceluje roztřepené konečky a uhlazuje strukturu vlasu po celé jeho délce. Směs arganového, sezamového, kokosového oleje a dalších dodává vlasům zdravý lesk a jemnost a usnadňuje jejich rozčesávání. 

Cena séra je cca 300 korun za 55 ml.

9. místo

Weleda Rozmarýnové vlasové tonikum

Orientační cena: 300 Kč

Rozmarýnové tonikum od české značky přírodní kosmetiky Weleda obsahuje výtažky z křenu selského, rozchodníku ostrého a voňavý esenciální olej z listů rozmarýnu, které společně pomáhají posilovat vaše vlasy a zabraňují jejich vypadávání.

100% přírodní tonikum se může pochlubit certifikátem NaTrue a také tím, že se jedná o jeden z prvních produktů, který tato značka vytvořila – konkrétně už v roce 1921 – a je oblíbený dodnes.

Tonikum se neoplachuje, takže zanechá vaše vlasy opravdu vyživené a krásně provoněné vůní rozmarýnu. Doporučuje se ho vmasírovat do pokožky hlavy každé ráno i večer. A kolik stojí? Lahvička a objemu 100 ml vás vyjde na cca 300 korun.

10. místo

Natura Siberica Šampon pro muže

Orientační cena: 120 Kč

Šampon proti padání vlasů obsahuje byliny a bobule z divoké sibiřské přírody. Dále pak extrakt z kaviáru Beluga, který je určený speciálně pro muže. Kromě extraktu obsahuje například divoký chmel, lopuchový olej, vitaminy skupiny B či taurin, které mají příznivý vliv na stav vlasů. Šampon účinně stimuluje, posiluje kořínky a celkovou strukturu vlasů, a zlepšuje tak jejich růst. 

Cena šamponu je cca 120 korun za 250 ml.

11. místo

Eliah Sahil Organic Práškový šampon Guarana

Orientační cena: 400 Kč

Tento práškový šampon značky Eliah Sahil Organic ocení majitelé slabých a jemných vlasů, kteří bojují s jejich vypadáváním. Účinné složky kapsaicin a guarana se postarají o prokrvení vlasové pokožky, čímž podpoří růst nových vlasů. Díky tomu, že produkt neobsahuje žádné parabeny, silikony, SLS, SLES, sulfáty, syntetickou parfemaci ani alkohol, tak se hodí pro vegany i osoby s tou nejcitlivější pokožkou hlavy.

Kromě látek zabraňujících vypadávání a podporujících růst vlasů obsahuje ještě ajurvédské bylinky, které pečují a dodávají sílu kořínkům vlasů a nádherně voní, což ještě umocní obsah limetkového oleje. Spojení přírodního jílu a bylinky shikakai vyčistí pokožku i vlasy od mazu a dalších nečistot.

Použití je velmi snadné. Stačí promíchat 1 – 2 lžičky prášku v mističce s vodou nebo rovnou nanést na vlasy, promasírovat a pečlivě opláchnout. Pro lepší pocit pak postup můžete zopakovat ještě jedenkrát.

Značku Eliah Sahil Organic založil Rakušan Silvio Perpmer po narození svého syna, protože chtěl vytvořit značku kosmetiky, která bude 100% přírodní, šetrná k pokožce i k vlasům a především k životnímu prostředí. Všechny produkty mají certifikáty Vegan a ICADA, a jsou k dispozici v biodegradabilních a kompostovatelných obalech.

A kolik tento produkt stojí? Cca 400 korun.

12. místo

Sircle Hannibals Corkscrew šampon unisex

Orientační cena: 350 Kč

Šampon proti padání vlasů unisex Sircle neobsahuje žádné konzervační a je velmi šetrný k vlasové pokožce. Obsahuje rostlinné extrakty, které bojují proti nadměrnému vypadávání vlasů.

Saponiny z mydlice lékařské velmi blahodárně pečují o vlasovou pokožku a zabraňují tak nadměrnému vypadávání vlasů.  Jedná se o 100% přírodní šampon proti vypadávání vlasů s jojobovým olejem, kopřivovým extraktem, ženšenem, aloe vera, chmelem a dalšími bylinnými ingrediencemi. Zlepšuje strukturu vlasů a snižuje jejich vypadávání v důsledku lámavosti.

Sircle je řecká značka přírodní kosmetiky. Každá použitá ingredience má svou váhu a přínosy jsou nadprůměrné. Jedná se například o konopný a hroznový olej, eukalyptus či mandarinka.

Cena šamponu je cca 350 korun za 250 ml.

Závěr

Padání vlasů sice patří k přirozenému koloběhu života, ale je fyziologické jen do jisté míry. Pokud máte pocit, že vám vlasy padají více, než je standard, poraďte se raději se svým lékařem.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Vlas

[2] Wikiskripta (CZ): Chlupy a vlasy

[3] Healthline (ENG): Hair Loss Prevention: 22 Tips to Help Save Your Hair

[4] PubMed Central (ENG): Diet and hair loss: effects of nutrient deficiency and supplement use

[5] PubMed Central (ENG): Medicinal Plants for the Treatment of Hair Loss and the Suggested Mechanisms

4.8/5 (Počet hlasů: 11)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme.