10 nejlepších kartáčů na vlasy – srovnání a recenze

Shrnutí: Hledáte ten pravý kartáč, který šetrně, ale efektivně rozčeše vaši hřívu? Pak čtěte dál, protože v tomto článku jsem srovnala deset kvalitních vlasových kartáčů, z nichž úplně nejlepší jsou tyto:

 • 1. místo má ovální kartáč Redecker. Je z olivového dřeva a štětin z divočáka a se hodí i na jemné dlouhé vlasy.
 • 2. místo získal masážní kartáč Hairburst, který stimuluje pokožku hlavy, čímž podporuje růst zdravých vlasů.
 • 3. příčku vyhrál Beter Ocean kartáč. Ze 100% recyklovaného plastu. Vhodný na česání suchých i mokrých vlasů.

Dále si přečtěte:

Jak se liší hřeben a kartáč? Typy a materiály kartáčů. Jak kartáč vybrat, používat i čistit? Jak se správně starat o vlasy?[1]

TOP  1. místo

Redecker kartáč na vlasy z olivového dřeva

Orientační cena: 700 Kč
Proč 1. místo?

Protože je narozdíl od běžných kartáčů vyrobený z kančích štětin, které bez zbytečného lámání a elektrizování učešou i dlouhé vlasy. Díky velké česací ploše, na které je devět řad kančích štětin, se už nestane, abyste si během česání vlasy trhali.

2. místo

Hairburst Masážní stimulující kartáč

Orientační cena: 260 Kč
Proč 2. místo?

Protože tento malý, nenápadný kartáč napomáhá k tomu, aby byla vaše pokožka hlavy zdravá a tvořila optimální prostředí pro růst zdravých vlasů. Protože pravidelná masáž hlavy zvyšuje cirkulaci pokožky a hloubkově čistí ji i vlasy. Silikon je šetrný a necuchá vlasy.

3. místo

Beter Ocean
kartáč na vlasy

Orientační cena: 300 Kč
Proč 3. místo?

Protože je šetrný k vašim vlasům i přírodě a při designování byl brán zřetel na zajímavé detaily. Jaké? Prim hraje ergonomický tvar, výběr materiálu i průduchy pro rychlejší vyfoukání vlasů.

Deset nejlepších kartáčů na vlasy

Jaký je rozdíl mezi kartáčem na vlasy a hřebenem?

Česání vlasů – pro někoho možná banalita, ale pokud se na to podíváme trošku více dopodrobna, tak zjistíme, že na tom opravdu záleží. Vlasy může totiž správný hřeben nebo kartáč i ozdravit. Nevhodný naopak nepříjemně zničit.

 • A jaký je rozdíl mezi hřebenem a kartáčem? Pokud opomeneme materiály, ze kterých mohou a nemusí být vyrobeny, rozdílnost tkví hlavně ve způsobu použití.

Klasický hřeben se širokými zuby zná asi každý. Měla by být základní výbavou každé domácnosti, nicméně vždy samozřejmě záleží na tom, z čeho je hřeben vyrobený. Tento „klasik“ se úplně nehodí pro dlouhé a husté vlasy, protože je s ním dokonale nepročešete. Každopádně pokud máte vlasy jemnější, hladké či krátké, může být hřeben fajn proprieta. Obecně se ale lépe hodí na mokré, než na suché vlasy. Odborníci na vlasovou péči tvrdí, že čím delší a hustší vlasy máte, tím větší zuby s širším rozestupem by měl hřeben mít.

Jak už vychází z popisu výše, tak kartáč se skvěle hodí na delší až dlouhé vlasy. Kartáč může být vlastně jakéhokoliv typu – kulaty, plochý, oválný – ovšem záleží, z jakého materiálu je vyrobený.

Jak je správně používat?

Ve fázi česání je jedno, zda máte vlasy krátké, dlouhé, vlnité či rovné – postup je totožný. Vždy se snažte vlasy česat od konečků směrem nahorů. Možná je to opačný systém, než jste zvyklí a než jste se celý život česali, nicméně pokud se to naučíte, vlasům to velmi prospěje a rozdíl uvidíte velmi brzy. Konečky jemně pročešte a postupujte směrem nahoru. Nejlépe vám to půjde když předkloníte hlavu. Rychle si na to zvyknete a pozitivně narušíte zaběhlý stereotyp.

Péče o vlasy je jedna velká kategorie, která se velice špatně shrnuje pouze pár slovy. Péče o vlasy je komplexní a kdo chce mít vlasy krásné, zdravé a pevné by měl vědět spoustu a spoustu informací. Proto je dobré si o vlasech číst, studovat je a snažit se jim co nevíce porozumět.

Proto jsme pro vás zde přichystali seznam článků zaměřených na vlasovou kosmetiku a péči o vlasy:

Proč klást důraz na kvalitu hřebenu/kartáče?

Vybrat kvalitní hřeben či kartáč je velmi důležité. Důležitější, než by se mohlo zdát.

 • Než tedy v drogerii koupíte první, který na vás „mrkne“ v drogerii, raději si přečtěte recenze a rady, které by vám ke vhodnému výběru mohly pomoci.
 • Aby byly vlasy krásné, vitální a plné života, je správné kartáčování číslo jedna. Nevhodný výběr může vlasy poměrně dost zničit. Konkrétně vede k silnému poškozování, lámání a trhání vlasů. Kartáče i hřebeny se liší jak tvarem, šířkou, délkou štětin, tak i použitým materiálem.

Podle čeho kartáč je vybírat?

Při koupi kartáče berte v úvahu tyto body:

 • Typ vlasů
 • Materiál hřebenu či kartáče
 • Typ účesu či stylingu, kterého chcete dosáhnout

Další, co vás může zajímat je samozřejmě značka, cena a filozofie výrobce.

Jaké jsou typy kartáčů?

Kulatý kartáč je takový klasický nástroj všech kadeřnic. Pomocí kvalitního kulatého kartáče dokáží vytvořit krásný, objemný účes. Tento typ se vyrábí jak z umělých, tak i z kančích štětin. Jeho úkolem je vytvořit celkovou plnost účesu. Přírodní štětiny jsou pro vlas samozřejmě přirozenější a vlasu neškodí, ba naopak – rozprostřou maz z vlasové pokožky, takže jsou vlasy lesklejší.

Tento typ kartáče mívá 7 řad rozdílných štětin, kdy na jedné straně jsou delší než na té druhé. Velmi dobře se hodí pro styling vlasů při fénování. Hodí se pro všechny typy vlasů kromě těch kudrnatých, které může cuchat.

Je to asi nejčastější typ kartáče na vlasy. Opět raději volte ten s přírodními štětinami. Oválný se hodí na každodenní péči pro polodlouhé nebo dlouhé vlasy.

Hranatý, jinými slovy také plochý, kartáč je skvělý pro snadné rozčesávání dlouhých a hodně hustých vlasů. Můžete s ním navíc i promasírovat pokožku hlavy.

Tento typ vlasy rozčeše a zároveň krásně uhladí. Dokáže výborně zkrotit poletující vlasy díky tomu, že vyzařuje negativní ionty a vlasy hydratuje.

Fungují podobně jako žehličky na vlasy, nicméně kartáče vlasy ještě krásně pročešou.

Jaké jsou nejlepší materiály pro tyto produkty?

Kančí štětiny vlasy velmi dobře a hlavně zdravě rozčesávají. Kromě toho ještě po vlasovém vláknu roznášejí přirozený maz a díky tomu jsou vlasy lesklejší a hebčí v celé délce. 

Kančí štětiny se výborně hodí pro jemné a dětské vlasy.

Do sekce nylonových štětin patří:

 • Plast
 • Guma
 • Nylon

Tyto štětiny mohou být jak měkké, tak i pevné.

Nejedná se o bodliny ze stejnojmenného zvířete, ale o kombinaci kančích a nylonových. Tvrdí se, že se hodí pro husté a jemné vlasy.

Dřevěné štětiny jsou velmi jemné a vlasy neničí. Řadí se do kategorie těch šetrnějších. Nespornou výhodou je, že brání vzniku statické elektřiny ve vlasech.

„Bodlinky“ vlasy velmi dobře rozčešou a současně jemně masírují pokožku hlavy.

Jak kartáče čistit?

Protože je kvalitní kartáč investice, je důležité o něj náležitě pečovat. Podle odborníků by se měl čistit každé 2 – 3 týdny. 

A jak na to?

 1. Odstraňte z kartáče „nachytané vlasy“  – použijte k tomu jakýkoliv předmět s ostrým koncem. Výborně poslouží i obyčejná špejle se špičkou.
 2. Umyjte ho – do nádobky napusťte vlažnou vodu s oblíbeným šamponem a promíchejte. Ponořte kartáč do vody a nechte ho tam cca 5 minut. 
 3. Dočištění – očistěte ho opět jako v první fázi například špejlí či tupírovacím hřebenem a podobně. 
 4. Finální opláchnutí – nakonec kartáč zlehka opláchněte vlažnou vodou, otřete čistým bavlněným hadříkem a nechte uschnout.

Jak se starat o vlasy?

Kromě správné techniky česání, kterou jsme zmiňovali výše, jsou důležité ještě následující body:

K úplnému základu péče o vlasy patří bezesporu jejich mytí. Aplikujte malé množství šamponu – měla by stačit velikost o rozměru hrášku. Ještě před použitím šamponu je nutné vlasy dostatečně namočit. Následně si do dlaní dáme vhodné množství šamponu a rozetřeme. Vlasy myjte po směru růstu vlasů od kořínků po konečky, nejprve krouživými pohyby u pokožky až po jemné mytí vlasových délek. Po celou dobu se držte ve směru růstu, jinak by se vlasy zacuchaly.

Vlasy je lepší umývat v přirozené poloze a podle směru růstu. Ideálně tedy vestoje ve sprše.

Po mytí je důležité z vlasů opatrně vymačkat vodu ručníkem a aplikovat masku nebo kondicionér pro uzavření vlasového vlákna.

Obecně se nedoporučuje nechat vlasy přirozeně uschnout, kvůli vzniku plísní. Ideální je nejprve zabalit vlasy do turbanu a nechat do něho vsáknout vodu. Poté ještě jemně vymačkávat. Fén držte dál od vlasové pokožky a plně postačí studený vzduch. Vlasovým kořínkům totiž nesvědčí, pokud jsou delší dobu ve vlhku. Před fénováním nezapomeňte aplikovat termoochranu na vlasy, které je ochrání před působením tepla.

Jedna studie došla k výsledku, že fénování vlasů ze vzdálenosti 15 cm způsobuje menší poškození než přirozené sušení vlasů.[1]

1. místo

Redecker kartáč z olivového dřeva

Kartáč na vlasy z kančích štětin a olivového dřeva pro šetrné česání i jemných a dlouhých vlasů.

Orientační cena: 700 Kč

Proč je kartáč Redecker na vlasy na 1. místě?

Osobně se mi velice líbí kombinace jeho vlastností, ceny a designu, na který si německá značka Redecker potrpí. Kartáč je vyrobený z hladkého olivového dřeva, z jehož česací plochy vystupují po devíti řadách trsy kančích štětin. Kartáč bude k vašim vlasům velmi šetrný a je vhodný i pro ty z vás, kteří máte dlouhé a jemné vlasy náchylné k lámání.

Uživatelské recenze

Kartáč lze pořídit na biooo.cz, jednom z největších e-shopů s přírodní kosmetikou a příslušenstvím pro péči o tělo i vlasy. Nakupující si na heuréce chválí bezproblémové a rychlé jednání a také velmi milou komunikaci. Na web nebo i do kamenných prodejen obchodu se často vrací.

Dále o kartáči

Na rozčesávání svých vlasů nemám ráda, když elektrizují a trhají se. Kartáče od Redecekru mají antistatické účinky a právě díky hustotě velmi jemných, přírodních štětin se nestane, aby se vlasy trhaly. Jsou rozčesány velmi šetrným způsobem a navíc zůstanou po vyčesání lesklé. Další plus vidím v ergonomické rukojeti. Příjemně hladké olivové dřevo vám perfektně padne do ruky. 

Kolik kartáč stojí? Na biooo ho pořídíte za cca 700 korun.

2. místo

Hairburst Masážní stimulující kartáč

Masážní kartáč, který dokonale prokrví pokožku hlavy a odstraní nečistoty.

Orientační cena: 260 Kč

Proč je masážní stimulující kartáč od Hairburst na 2. místě?

Kartáč pomáhá udržovat nebo ozdravovat pokožky vaší hlavy. Protože jen ze zdravé kůže mohou růst silné a vyživené vlasy. Kartáč je vyrobený ze silikonu a je vhodnou pomůckou při mytí vlasů. Krouživými pohyby vmasírováváme šampon do vlasů, čímž zároveň ale prokrvujeme celou oblast, posilujeme kořínky vlasů a vytváříme optimální prostředí pro jejich růst. Díky masážním štětinám se čistí pokožka hlavy, ze které se šetrně odstraňují nánosy špíny, které obvyklým mytím nemusejí být stoprocentně vymyty.

Uživatelské recenze

Na britské verzi Hairburst existuje spoustu pochvalných recenzí s vysokým hodnocením. Co nejčastěji zmiňují? Kromě prokrvení pokožky a pocitu opravdu čistých vlasů také příjemnou masáž hlavy. Jedna recenzentka popisuje, že je to velmi dobrý pomocník i při mytí jemných dětských vlásků.

Dále o masážním kartáči Hairburst

Pravidelná masáž hlavy opravdu může pomoct s různými neduhy. Například pokud vám vlasy v poslední době více padají, zkuste se zaměřit na jemnou masáž hlavy. Masážní kartáč používejte ideálně během každého mytí. Naneste na mokré vlasy šampon a krouživými pohyby jej kartáčem vmasírujte do hlavy. Šampon se dostane všude, řádně vlasy i pokožku vyčistí a silikon štětiny šetrně odstraní nečistoty a šupinky kůže. Silikon je šetrný a necuchá vlasy. Kartáč pořídíte za 260 korun.

3. místo

Beter Ocean kartáč na vlasy

Lehký ergonomický kartáč ze 100% recyklovaného plastu pomáhá díky své konstrukci k rychlejšímu vysoušení vlasů.

Orientační cena: 300 Kč

Proč je kartáč na vlasy Beter Ocean na 3. místě?

Beter Ocean kartáč hodnotím kladně proto, že je šetrný jak k vlasům, tak i  k přírodě, protože byl vyroben pouze z recyklovaného materiálu. Líbí se mi jeho ergonomie – je ultra lehký, takže konkrétně vás, kteří máte dlouhé vlasy, při fénování nebude bolet ruka. Vysoušení vlasů bude rychlejší, a to proto, že má hlavice velké průduchy. Rukojeť je chytře tvarovaná, aby se pohodlně držela v ruce.

Uživatelské recenze

Na aurio.cz jedna autorka hodnocení píše, že jí vyhovuje měkkost štětin, díky nimž se vlasy netrhají. Kladně hodnotí také tvar hlavice, která usnadňuje vysoušení vlasů. Na portálu beter.es získal plný počet hvězdiček, pochvalují si hlavně rychle vysoušení a lehkou gramáž, takže si mohou kartáč sbalit i na cesty.

Dale o kartáči od Beter

Kartáč je možný používat na všechny typy vlasů. Po česání budou vlasy lesklejší, jemnější a rovnější. Štětinky jsou měkké, snadno vlasy rozčesají, aniž by je potrhaly. Kartáč je pružný a dokonale se přizpůsobuje tvaru hlavy. Další výhodou je to, že je díky materiálu, ze kterého je vyroben, snadno omyvatelný. A velmi příjemná je i cena, na e-shopu Aurio kartáč seženete za 300 korun.

4. místo

Elipsi kartáč na dlouhé vlasy velký

Orientační cena: 300 Kč

Proč jsem vybrala Elispi kartáč od značky Beter?

Protože tento kartáč od stejné značky jako ten předchozí má stejně skvělé vlastnosti a je speciálně navržený pro rozčesávání hodně dlouhých vlasů – za mokra i za sucha. Na e-shopu Aurio i Heuréce má kartáč spokojená hodnocení, která chválí především elegantní tvar vhodný pro praváky i leváky, pružný materiál a šetrné rozčesávání. Jedna uživatelka dokonce píše, že lepší kartáč neměla.

Navíc máte na výběr tři krásné odstíny – růžový, černý a zelený. A rovněž jeho cena je příjemná, protože stojí okolo 300 korun.

5. místo

Tangle Teezer Wet Detangler Midnight Black

Orientační cena: 360 Kč

Proč jsem vybrala tento kartáč od Tangle Teezer?

Kartáč na vlasy Wet Detangling od světové prémiové značky Tangle Teezer se hodí jak na suché, tak na mokré vlasy. Za zrodem této značky stojí profesionální kadeřník Shaun P., který ohromil celý kadeřnický a vlasový průmysl.

Tento hřeben dokáže jemně rozčesat i zacuchané a dlouhé vlasy. Netahá a jeho použití je opravdu příjemné. Kartáč vlasy uhlazuje, díky speciálním štětinám zabraňuje lámání vlasů a zanechává je krásně hebké.

A na kolik vás vyjde? Cca 360 korun.

6. místo

Sibel Decopad L profesionální kartáč na vlasy

Orientační cena: 320 Kč

Proč jsem vybrala profesionální kartáč Decopad L od Sibel?

Profesionální kartáč od značky Sibel má antistatický účinek, díky kterému vaše vlasy po učesání nebudou poletovat, a pyšní se kombinací kančích a nylonových štětin. S jeho použitím budete mít lesklé vlasy a kančí štětiny se postarají o blahodárnou masáž pokožky hlavy. Kartáč je vyrobený ze dřeva a má pohodlnou rukojeť. Jeho velikost 24 × 8 cm je přesně tak akorát velká pro každodenní používání.

Tento kartáč stojí cca 320 korun.

7. místo

Olivia Garden XL Boar Ceramic + Ion Large

Orientační cena: 340 Kč

Proč jsem vybrala tento kartáč od Olivie Garden?

Belgická značka Olivia Garden nabízí tento profesionální kartáč v krásné stříbrné barvě. Je plochý, má obdélníkový tvar a je vybavený pouze 100% přírodními kančími štětinami. Má turmalínovou-iontový povrch, který zajišťuje velmi šetrné uhlazení vlasů, které se po použití krásně lesknou. Navíc má antistatický účinek, takže konec poletujících a elektrizujících vlásků.

Má ideální rozměry 27 × 8,5 cm a rukojeť je obohacena o výsuvný hrot, se kterým se perfektně oddělují vlasy při jejich úpravě. A jaká je jeho cena? Cca 340 korun.

8. místo

Redecker kartáč z bukového dřeva

Orientační cena: 700 Kč

Proč je tu kartáč z budkového dřeva od Redeckeru?

Krásný bukový kartáč od německé značky Burstenhaus Redecker má širokou hlavici a perfektně se hodí pro dlouhé a husté vlasy. Bukové dřevo má voskovou povrchovou úpravu, která zaručí, že na hřeben nepůsobí negativní vlivy vlhka v koupelně. Kartáč má dlouhé habrové kolíčky v devíti řadách, které rozčešou vlasy bez tahání.

Na kolik vás hřeben vyjde? Na cca 700 korun.

9. místo

Kartáč Redecker z bukového dřeva s javorovými kolíčky

Orientační cena: 440 Kč

Z jakých důvodů jsem vybrala bukový kartáč s javorovými kolíčky rovněž od Redeckeru?

Značka Redecker, která už přes 75 let vyrábí kvalitní dřevěné kartáče výhradně ruční metodou, nabízí tento krásný kartáč z bukového dřeva s krátkými javorovými kolíčky.

Kartáč se hodí pro všechny typy vlasů a funguje i na hodně zacuchané a husté vlasy. Konce kolíčků z javorového dřeva jsou zakulacené, což je při česání velmi příjemné a jemné, takže se hodí i pro majitelky citlivé pokožky hlavy. Poskytují příjemnou masáž, která je velmi zdravá, protože pomáhá stimulovat vlasové kořínky i krevní oběh v pokožce hlavy.

23 cm dlouhý bukový kartáč s kaučukovým polštářkem, který bezpečně drží kolíčky, seženete za cca 440 korun.

10. místo

Redecker pánský kartáč z olivového dřeva

Orientační cena: 540 Kč

A proč jsem zařadila i pánský kartáč od Redeckeru?

I mužské vlasy si zaslouží péči a značka Redecker to moc dobře ví. Kartáč z olivového dřeva a kančích štětin se hodí pro všechny typy vlasů. Krásně pročeše jak hustou kštici, tak i jemnější porost. Navíc díky přirozeně tvarované rukojeti se s ním dobře manipuluje.

Kartáč je vyrobený z voskovaného olivového dřeva a tvrdých kančích štětin. Kromě příjemného česání i důkladně promasíruje pokožku hlavy a prokrví ji. 

A jaká je cena? Cca 540 korun.

Závěr

Výběr správného kartáče na vlasy není taková legrace, jak by se mohlo zdát. Rozhodně se ale nelekejte vyšší pořizovací ceny. Když se budete o kartáč správně starat, vydrží vám i několik let a vlasy vám za to poděkují.

Z mého srovnání vychází jako absolutní vítěz Redecker kartáč na vlasy z olivového dřeva, který má přírodní štěstiny z divočáka a poskytne šetrné rozčesání i jemným dlouhým vlasům. Ke zdravé pokožce hlavy přispívá Hairburst masážní stimulující kartáč. Na rozčesání mokrých i suchých vlasů je pak ideální Beter Ocean kartáč, který je vyrobený ze 100% recyklovaného plastu, takže šetří přírodu.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[2] Wikipedie (CZ): Hřeben

[3] Healthline (ENG): The Benefits of Hair Brushing and How to Do It Properly

[4] Healthline (ENG): What Type of Hairbrush is Best for Your Hair?

[5] PubMed Central (ENG): The effect of brushing on hair loss in women

[6] PubMed Central (ENG): Standardized Scalp Massage Results in Increased Hair Thickness by Inducing Stretching Forces to Dermal Papilla Cells in the Subcutaneous Tissue

4.7/5 (Počet hlasů: 24)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »