13 nejlepších vitamínů na vlasy – recenze a zkušenosti

Shrnutí: To, jak krásné máme vlasy je z velké části ovlivněno naším zdravím. Pokud se vlas láme, je suchý či poškozený, je to často způsobeno nedostatkem vitaminů, stresem, nebo jinou zdravotní příčinou.[1][2][3] Naštěstí si můžeme pomoci tím, že budeme vlasům dodávat to, co potřebují a – třeba ve formě doplňků stravy. Srovnala jsem pro vás 13 vitaminů na vlasy. Jak to dopadlo?

 • Na prvním místě se umístil Renovix, který vyhrál svým poměrem cena/výkon. Za necelých 350 Kč pořídíte 60 kapslí.
 • Na druhé místo patří podle mě roztomilé, oblíbené a účinné jednorožcové gumové vitaminy od Bloom Robbins za cca 700 Kč.
 • A na 3. místo jsem zvolila kvalitní český produkt ve formě kapslí jménem Krásné Vlasy.

A co se v článku dozvíte dál?

Například jaké jsou další nejlepší doplňky pro zdraví a krásu vlasů, nebo které látky jsou pro vlasy nejdůležitější. Že chcete vědět víc? Tak čtěte dál.

TOP  1. místo

Advance nutraceutics Renovix

Orientační cena: 350 Kč
Proč 1. místo?
Renovix vyhrál hlavně díky poměru cena/výkon. Obsahuje přírodní aktivní látky, které napomáhají komplexní péči vlasů, podporují jejich růst a přispívají tak k udržení krásných a zdravých kadeří.
2. místo

Bloom Robbins
Jednorožcové Gumídky

Orientační cena: 700 Kč
Proč 2. místo?
Protože jde o promyšlený, kvalitní a účinný produkt, který obsahuje 15 prvotřídních ingrediencí pro krásné vlasy. Do toho vám bude chutnat a bonus pro všechny milovníky jednorožců: oblíbíte si jeho tvar.
3. místo

Natural Protein
Krásné vlasy

Orientační cena: 450 Kč
Proč 3. místo?
Protože jde o unikátní český doplněk na vlasy, který obsahuje komplexní škálu těch nejúčinnějších látek. Pravidelným užíváním podpoříte růst, objem, hebkost, pevnost a celkovou kvalitu vlasů.

Třináct nejlepších doplňků stravy na vlasy

 1. Renovix 350 Kč (60 kapslí)
 2. Bloom Robbins Jednorožcové gumídky 700 Kč (60 ks)
 3. Natural protein Krásné vlasy 450 Kč (60 kapslí)
 4. Blendea Hair Vitality 350 Kč (60 kapslí)
 5. Hairburst Žvýkací vlasové vitamíny 620 Kč (60 ks)
 6. Venira vitaminové kapsle 700 Kč (80 kapslí)
 7. Dr. Swiss vitamíny pro silné a zdravé vlasy 500 Kč (60 kapslí)
 8. Bears With Benefits Ah-mazing 450 Kč (60 ks)
 9. Epiderma Hair Booster Premium 400 Kč (90 tablet)
 10. Viridian Ultimate Beauty Complex 440 Kč (60 kapslí)
 11. Solgar Formule pro zdravou pleť, nehty a vlasy 1000 Kč (120 tablet)
 12. Inca Collagen 1400 Kč (30 sáčků)
 13. Nordbo Double Hair 800 Kč (60 kapslí)

Vlasy jsou korunou krásy, říká se. A opravdu je málo žen i mužů, kteří by své vlasy neřešili. Pro dokonalou hřívu je potřeba pečlivá péče.[1][2][3] Kromě toho, že bychom měli hodně spát, snažit se moc nestresovat a dodržovat pitný režim, si můžeme pomoci i doplňky stravy či vitamíny na vlasy. Které opravdu dokážou pomoci?

Péče o vlasy je jedna velká kategorie, která se velice špatně shrnuje pouze pár slovy. Péče o vlasy je komplexní a kdo chce mít vlasy krásné, zdravé a pevné by měl vědět spoustu a spoustu informací. Proto je dobré si o vlasech číst, studovat je a snažit se jim co nevíce porozumět.

Proto jsme pro vás zde přichystali seznam článků zaměřených na vlasovou kosmetiku a péči o vlasy:

Co u vlasů nejčastěji řešíme?

Přirozeně chceme, aby naše vlasy vypadaly dobře na první pohled, tedy aby byly lesklé, husté, zdravé, měly krásnou zářivou barvu a ideálně neměly roztřepené konečky. Na dotek by měly být hebké a nevypadávat během česání či úpravy.[1] Právě řídnutí či vypadávání řeší zejména muži, kteří si na zdlouhavou péči příliš nepotrpí. I pro ně jsou skvělým řešením doplňky stravy a vitamíny.

Jaké vitamíny a látky jsou pro vlasy nejdůležitější?

Základní složkou vlasu je keratin, tedy bílkovina.[4] Tu naše tělo získává díky vyvážené stravě. V případě, že v jídelníčku bílkoviny chybí, vlasy jsou suché a konečky se třepí. 

Vitamin A sice pomáhá produkovat kožní maz na pokožce hlavy, takže se vám kvůli němu mohou vlasy rychleji mastit, ale na druhou stranu kořínek tímto mazem obalí a ochrání, takže zabraňuje vypadávání a lámání vlasů.[5]

Mezi vitamíny B spadá i niacin, konkrétně jde o vitamin B3. Ten pomáhá vyživovat pokožku hlavy a podporuje sílu, lesk i růst vlasů. Vitamin B6 pozitivně ovlivňuje cirkulaci krve, díky čemuž stimuluje růst vlasů.[6][3] Nezapomínejte ani na vitamín B12, při jehož nedostatku budou vlasy vypadávat.[7][3]

Vitamin C podporuje hlavně zdraví vlasů.[8][3] Ten můžete užívat jak vnitřně, tak zvenku. Stačí ho smíchat s běžným šamponem a pravidelně používat. 

Pokud budete mít nedostatek vitaminu D, můžete očekávat až nadměrné vypadávání vlasů.[9][3]

Tento vitamin působí jako silný antioxidant, takže zmírňuje poškození vlasové pokožky. Tím také podporuje krevní oběh pokožky hlavy a zabraňuje vypadávání vlasů.[10][3]

Při nedostatku železa v těle se začne tento minerál přesouvat z vlasových kanálků do v tom momentu důležitějších oblastí. Vlas tak ztratí svou sílu a vypadne.[11]

Zinek je klíčovým prvkem v růstovém cyklu vlasů. Jednoduše řečeno, aby mohly folikuly tvořit nové vlasy a ty byly pevné a nevypadávaly, je potřeba dodávat tělu dostatek zinku.[12]

Kolagen: speciální pomocník pro zdravé a krásné vlasy

Dostatek kolagenu dokáže velmi efektivně a poměrně rychle zlepšit kvalitu vlasů.[13][14][15] Díky jeho pravidelnému užívání se vlasy přestanou tolik lámat, naopak začnou rychleji růst a zesílí. Kolagen pomáhá hlavně barveným a často tepelně upravovaným vlasům. 

Kolagenu se také říká „elixír mládí“, protože je typický pro mladý organismus. Pružnost a zdravý vzhled vlasů je proto mnohem snazší udržovat ve dvaceti než ve čtyřiceti letech, protože vlastní produkce kolagenu s věkem postupně klesá. A proto je později v životě téměř nezbytné kolagen tělu dodávat ve formě doplňků stravy.[16]

Jaké jsou výhody vitamínů a potravinových doplňků?

 • První nespornou výhodou je praktičnost a komplexnost. V jedné tabletce dostanete optimální kombinaci všech důležitých látek, které zajistí přesně to, co krásné a zdravé vlasy potřebují. 
 • Vitamíny i doplňky stravy začínají řešit problém zevnitř, tedy v jádru. Samozřejmě, že vám mohou pomoci i vhodné šampony, masky a další péče „zvenku“, ale mnohem efektivnější je řešit raději příčinu než poté důsledek. 
 • Vitamíny či potravinové doplňky pomáhají nejen s hezkými vlasy. Mnoho z nich obsahuje třeba také antioxidanty, které čistí vlasovou pokožku i tělo, ochraňují před volnými radikály a brání působení oxidačního stresu, který je například jednou z příčin vypadávání vlasů. 
 • Stimulují vlasové folikuly, což přirozeně podporuje růst vlasů. Zde vám pomůže zejména zinek, který je klíčovým prvkem v růstovém cyklu vlasů a folikuly jej potřebují, aby mohly produkovat nové vlasy. Hraje také důležitou roli při regeneraci vlasových tkání. Jeho nedostatek se projevuje například lámavostí vlasů. Zinek je pak pro dokonalý efekt vhodný doplnit také vápníkem, hořčíkem či kyselinou pantothenovou. 
 • Díky pravidelnému užívání doplňků stravy na vlasy získá vaše hříva krásnější vzhled. Vlasy budou vypadat zdravě, na dotek budou jemné a hebké, zároveň budou mít dostatečný objem a zbavíte se roztřepených konečků.

Pro koho se vitamíny na vlasy hodí?

Hodí se vlastně úplně pro všechny. Mohou je používat ženy i muži, vybrané přípravky smí užívat i těhotné či kojící ženy, to ale vždy po důkladné konzultaci s lékařem.
Rozhodně po nich sáhněte v případě, že vám dlouhodobě vypadávají vlasy, lámou se vám, jejich lesk se vytratil, jsou spíše suché a roztřepené. Také v případě, že si vlasy často barvíte a tepelně upravuje, což znamená fénování, žehlení, kulmování… Samozřejmě si nejprve promyslete, jaký je typ vašich vlasů a podle toho si naordinujte tu správnou péči.

Špatná kvalita vlasů může ale odrážet třeba i nadměrný stres, nedostatek spánku a další psychické příčiny, které bude zapotřebí řešit jako první, a to ideálně s odborníkem.

A jak poznáte účinnost vybraných či vyhlédnutých přípravků ještě předtím, než je začnete zkoušet a testovat? Sledujte především aktivní látky. Jsou produkty, které obsahují třeba jen 8 aktivních látek, najdete pak ale takové, které jich mají 18 či 19, což svědčí o jejich lepší kvalitě a silnější účinnosti. Mnohdy jsou ale také mnohem dražší.

Většina vitamínů a doplňků stravy na vlasy je běžně dostupná v lékárně, drogerii nebo na specializovaných e-shopech, a to bez lékařského předpisu.

1. místo

Renovix

Orientační cena: 350 Kč

60 kapslí účinné směsi bylin pro podporu krásy, síly a růstu vlasů za velice příjemnou cenu.

Proč je Renovix na 1. místě?

Na první místo jsem umístila produkt Renovix. Ten u mě vyhrál hlavně díky poměru cena/výkon. Je totiž relativně levný, ale zato obsahuje přírodní aktivní látky, které napomáhají komplexní péči vlasů, podporují jejich růst a přispívají tak k udržení krásných a zdravých kadeří.

Jedná se o mix ethioninu, přesličky, pivovarských kvasnic, rokety, niacinu, biotinu, zinku, vitaminu E, koenzymu Q10, kopřivy, rakytníku a aloe. Všechny tyto přírodní látky posilují vlasy zevnitř, kvalitně a efektivně.

Uživatelské recenze

U produktu mě zajímaly uživatelské zkušenosti. Podívala jsem se tak na recenze, abych viděla, jak si produkt vedl u ostatních a musím říct, že mě příjemně překvapil. Recenze jsou pozitivní a většina uživatelů se shoduje na účinnosti produktu.

Dále o produktu

Renovix je určený k dlouhodobému užívání a pro viditelné výsledky se doporučuje užívat 1 až 2 kapsle za den (vždy po jídle a s dostatečným množstvím tekutiny, minimálně po dobu jednoho měsíce.

Není však určený pro kojící a těhotné ženy ani děti, nebo pokud jste přecitlivělí na nějakou obsaženou látku. Pro jistotu můžete užívání konzultovat se svým lékařem.

Cena balení se 60 kapslemi se pohybuje v přívětivém cenovém rozmezí okolo 350 korun.

2. místo

Bloom Robbins vitamíny na vlasy s biotinem (gumídci)

Orientační cena: 700 Kč

60 roztomilých a chutných gumových vitaminů ve tvaru jednorožce s obsahem 15 účinných látek pro zdraví, růst a krásu vlasů.

Proč jsou gumídci od Bloom Hair na 2. místě?

Gumídci od Bloom Robbins mě zaujali instantně a to hlavně díky jejich roztomilému tvaru jednorožce, což mi pochopielně evokuje holčičí produkt. Gumídci však nejsou jen hezcí na pohled, jsou i chutní a hlavně to nejdůležitější – jsou nabití spoustou účinných látek, které posilňují vlasy od kořínků až po konečky, podporují jejich růst, sílu a krásu.

Uživatelské recenze

Recenze na gumídky jsou vesměs pozitivní, většina žen zmiňuje účinnost. Musím ale zmínit, že si některé zákaznice stěžovaly, že jim produkt nefunguje. Bloom Robbins je zahraniční firma a proto najdete recenze třeba i na amazonu. Krom toho si můžete přečíst různé diskuzní vlákna (třeba tady), nebo se i podívat na videorecenze třeba na youtube.

Dále o produktu

Tihle růžoví jednorožčí gumídci opravdu nejsou pouhou sladkostí, po které sáhnete, když vás honí mlsná. Jedinečná kombinace účinných složek v gumídcích podporuje zdraví vlasů i vlasové pokožky. Díky užívání tohoto přípravku vám vlasy porostou rychleji, budou pevnější, lesklejší, budou se méně lámat, vypadávat a řídnout. A taky vás přestanou trápit roztřepené konečky.

O tuto komplexní péči se stará 15 prvotřídních ingrediencí. Za zmínku stojí určitě biotin, selen, zinek, magnesium, kyselina listová a vitamíny A, B, C, D a E.

Přípravek je vegetariánský, neobsahuje lepek ani laktózu a není testovaný na zvířatech. Hodí se pro všechny typy vlasů a doporučuje se užívat 2 jednorožčí gumídky denně.

Balení se 60 gumídky vám tedy vydrží měsíc a stojí cca 700 korun.

3. místo

Natural protein Krásné vlasy

Orientační cena: 450 Kč

Kvalitní produkt ve formě 60ti kapslí s obsahem vitaminů a minerálů podporujících krásu vlasů od České značky z Karlovarského kraje.

Proč jsou Krásné vlasy od NaturalProtein na 3. místě?

Protože jde o unikátní doplněk na vlasy, který obsahuje komplexní škálu těch nejúčinnějších látek. A taky trochu proto, že jde o Český výrobek od České firmy původem z Karlovarského kraje, která si na výrobě i produkci svých produktů dává opravdu záležet, což je mi upřímně hodně sympatické.

A že toužíte po zlepšení kvality svých vlasů? Jak už název produktu chytře napovídá „Krásné vlasy“ od značky Natural Protein vám v tom může pomoct.

Uživatelské recenze

Natural Protein je opravdu skvělý eshop a potvrzuje to i třeba téměř 1000 recenzí na heurece, nebo na facebooku. Ze všeho nejvíc si lidé většinou chválí kvalitu chuť produktů, rychlost doručení, komunikaci a také dárky k objednávkám.

Dále o produktu

Obsahuje komplexní mix látek, které zajišťují výživu vlasů (od kořínků po konečky). Jedná se o L-methionin, L-tyrosin, MSM, přesličku polní, L-Cystein, hydrolyzovaný hovězí kolagen, sušené kvasnice, vitamín C, výtažek z kopřivy, kyselinu hyaluronovou, citran zinečnatý, vitamíny skupiny B a vitamín A.

Výrobce uvádí, že když budete produkt používat pravidelně, pomůže vám s větším objemem, pevností a lepším růstem vlasů.

Produkt není určený pro děti, ale také kojící a těhotné ženy. Doporučené užívání je jedna kapsle dvakrát za den a je potřeba je dostatečně zapít vodou. Alternativně můžete obsah kapsle vysypat do jídla či nápoje.

Balení se 60 kapslemi stojí cca 450 korun.

4. místo

Blendea Hair Vitality

Orientační cena: 350 Kč

Proč jsem vybrala Blendea Hair Vitality?

Česká značka Blendea přináší tuhle vitamínovou kúru pro krásné a zdravé vlasy, ukrytou v krásném bledě modrém balení.

Jedná se o čistý a organický produkt bez aditiv a geneticky modifikovaných ingrediencí – obsahuje pouze 4 maximálně účinné látky. Které?

 • L-Methionin, který zajišťuje výživu vlasů, nehtů a kůže.
 • Zinek, který přispívá k normálnímu stavu vlasů (a také pokožky, nehtů, zraku i kostí).
 • Selen ochraňuje lidský organismus před oxidativním stresem a stárnutím, což platí i pro vlasy.
 • Vitamíny skupiny B (konkrétně B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9 a B12). Ty se starají o normální stav kůže, sliznic, kůže a zejména vlasů.


Bonusem produktu je také to, že díky svému složení působí blahodárně na stav vlasů, ale také nehtů, pokožky, metabolismu i duševního zdraví – takže je to opravdu všestranný pomocník.

Doporučuje se užívat jednu kapsli a dostatečně ji zapít vodou. Balení s 60 kapslemi stojí cca 350 korun.

5. místo

Hairburst Žvýkací vlasové vitamíny

Orientační cena: 620 Kč

Proč jsem vybrala Žvýkací vitamíny od Hairburst?

Žvýkací vlasové vitamíny značky Hairburst jsou výbornými pomocníky k cestě za zdravými a krásnými vlasy.

Tyto vitamínky obsahují spoustu zdraví a vlasům prospěšných látek z nichž ty klíčové jsou například zinek – minerál, který podporuje imunitu, hraje roli při opravě buněk, pomáhá hojení ran a jeho nedostatek může vést ke ztrátě vlasů. Dále obsahují Selenium – antioxidant, který pomáhá udržovat zdravé vlasy, zabraňuje vypadávání, zabíjí plísně způsobující například lupy a dále je například nezbytný při produkci hormonů štítné žlázy, které pomáhají regulovat růst vlasů. V neposlední řadě obsahují vitamínky biotin, který je pro naše tělo nezbytný a jehož nedostatek může vést k řídnutí vlasů, je potřebný k produkci keratinu – proteinu, který tvoří vlasy, kůži a nehty.

Vitamíny byste měli brát každý den. Doporučení výrobce je žvýkat 2 vitamíny denně, nejlépe s jídlem.

Někteří zákazníci si chválí výsledky již po 2 týdnech užívání.

6. místo

VENIRA kapsle pro vlasy, nehty a pleť

Orientační cena: 700 Kč

Proč jsem vybrala vlasovou kůru od Veniry?

Venira je česká značka doplňků stravy a kosmetiky, přičemž tyhle vitaminové kapsle, které obsahují 19 účinných složek, jsou jejím bestsellerem už několik let. Užívají se po jedné kapsli 2× denně (ráno a večer) a po 40 dnech slibují posílit růst, objem i kvalitu vlasů. Kromě toho jejich užívání podporuje i zdravou a zářivou pleť, navíc zabraňuje lámání nehtů.

U vlasů pomáhá řešit hlavně pomalý růst, špatnou kvalitu, vypadávání, třepení konečků, mastící se kořínky a obecně suché či zničené vlasy.

Jde o přírodní produkt, který je vyráběn přímo v České republice. Neobsahuje silikony ani parabeny.

7. místo

Dr. Swiss Gumové vitamíny pro silné a zdravé vlasy

Orientační cena: 500 Kč

Proč jsem vybrala Gumové vitamíny pro silné a zdravé VLASY od Dr. Swiss?

Protože tento výjimečně kvalitní doplněk stravy dostanete v podobě sladkých žvýkacích medvídků s malinovou příchutí, na kterých si pochutnáte, ale zároveň dodáte vašim vlasům extra porci výživy – a to velmi uživatelsky přívětivou formou, protože stačí dvakrát za den rozžvýkat jednoho medvídka. Balení se 60 kapslemi za cca 500 korun vám tedy vydrží na měsíční kůru.

Každý medvídek obsahuje vysoce účinný koktejl látek, který přispívá ke zdravým a silným vlasům. Jde o biotin (vitamín B7), který podporuje růst a kvalitu vlasů, vitamín C, což je klíčový prvek pro tvorbu kolagenu – základní stavební látky pokožky vlasů, nebo vitamín E, který chrání vlasové folikuly před oxidačním stresem, či vitamín A, co udržuje vlasovou pokožku hydratovanou. A obsažený jód i zinek jsou nezbytné pro zdravou funkci vlasové pokožky a syntézu keratinu.

8. místo

Bears With Benefits Ah-mazing pro zdravé vlasy s biotinem

Proč jsem vybrala Bears With Benefits?

Tito gumoví medvídci s příznačným anglickým názvem Bears With Benefits Ah-mazing se skvěle hodí pro vlasy, ale udělají dobře i pokožce a nehtům. Obsahují pořádnou porci biotinu, což je až dvojnásobně více, než obsahují jiné podobné vitamíny. Kromě pro vlasy blahodárného biotinu v nich najdete celý komplex 11 minerálů a vitamínů včetně A, B6, B8 (inositol), C, E, zinku,  kyseliny pantotenové, kyseliny listové a kvalitní kokosový olej.

Tito odborníky vyvinuté žvýkací vitamíny jsou 100% veganské a neobsahují žádné umělé přísady. Stačí užívat jednoho medvídka denně. Kromě klasické varianty, která obsahuje i cukr, si navíc můžete vybrat alternativu bez cukru.

A jaká je cena balení se 60 porcemi? Cca 450 korun.

9. místo

Epiderma Hair Booster Premium

Orientační cena: 400 Kč

Čím mě oslovil suplement Hair Booster Premium od Epiderma?

Tohle jsou totiž veganské vitamíny, které omezují vypadávání a lámavost vlasů, zahušťuje a celkově je vyživuje (a kromě toho poskytuje výživu i pokožce a nehtům). Činí tak díky vysokému obsahu biotinu (vitamín B7), kterému se často přezdívá „vitamín krásy“, co přispívá k normálnímu stavu pleti a vlasů, a esenciální aminokyselině zvané L-Methionin. Ta je klíčová pro růst a zdraví vlasů a zpomaluje proces jejich stárnutí.

Doplněk Hair Booster Premium tedy přináší komplexní péči pro všechny, kdo touží po zdravých a krásných vlasech, nehtech i pokožce. Je ideální pro ty, kteří trpí celkovým prořídnutím vlasů, poruchami růstu vlasů nebo hormonálně podmíněným vypadáváním vlasů.

Co se týče dávkování, tak stačí brát 1 tabletu 3× za den a vždy ji dostatečně zapít vodou. Balení s 90 tabletami stojí přibližně 400 korun.

10. místo

Viridian Ultimate Beauty Complex

Orientační cena: 440 Kč

Proč jsem vybrala Viridian Ultimate Beauty Complex?

Tento beauty komplex spojuje kombinaci vitamínů, minerálů a fytoživin rostlinného původu, které kromě podpory kůže a nehtů zlepšují kvalitu vlasů.

Všechny složky zde obsažené jsou 100% aktivní, jsou rostlinného původu, takže je produkt vhodný i pro vegany. Navíc neobsahuje žádné geneticky modifikované složky, konzervační prostředky, umělá barviva, pšeničný lepek, pšenici, laktózu, přidané cukry, kvasnice, stearát hořečnatý ani kyselinu stearovou.

Jedno balení obsahuje 60 kapslí, doporučuje se užívat 2 denně. 30denní kúra pak vyjde na cca 440 Kč.

11. místo

Solgar Formule pro zdravou pleť, nehty a vlasy

Orientační cena: 1000 Kč

Proč jsem vybrala Solgar Formuli?

Formule pro zdravou pleť, nehty a vlasy od americké značky Solgar je přírodním produktem, který odpovídá parametrům kategorie kosher produktů a je vhodný pro vegetariány.

Jedná se o mix účinných složek, které přispívají ke zdravým a silným vlasům. Konkrétně jde o síru, která jakožto antioxidant chrání vlasy před poškozením a podporuje jejich růst. Dalším důležitým prvkem pro vlasy je měď, která se stará o stálost přirozeného odstínu vlasů a předchází jejich šedivění. Produkt dále obsahuje červenou řasu L. corallioides, zinek, L-lysin, L-prolin a vitamín C.

Pokud vám neporadí lékař jiné dávkování, doporučuje se brát 2 kapsle denně společně s jídlem.

120 kapslí stojí cca 1000 korun.

12. místo

Inca Collagen

Orientační cena: 1400 Kč

Proč jsem vybrala Inca Collagen?

Hydrolyzovaný kolagen Inca Collagen má výbornou kvalitu, takovou, jakou má kolagen v lidském těle. Díky tomu se snadno vstřebává. Jedna dávka obsahuje 3 000 miligramů kolagenu.

Tento výživový doplněk s obsahem 100 % čistého mořského kolagenu dostanete ve formě prášku, který je rozpustný v tekutině. Díky tomu je jeho užití velmi snadné a pohodlné.

13. místo

Nordbo Double Hair

Orientační cena: 800 Kč

Proč jsem vybrala Nordbo Double Hair?

Švédská značka Nordbo si zakládá na kvalitních a klinicky testovaných ingrediencích a zároveň udržitelné a etické produkci. Doplněk stravy Double Hair je toho důkazem. Jedná se o přípravek s obsahem patentované složky AnaGain, která kombinuje vysoký obsah biotinu a extrakt z hrachových klíčků v BIO kvalitě, která podporuje zdraví a hustotu vlasů a bojuje s jejich vypadáváním. Tato účinná složka dokonce získala cenu v pařížské soutěži Beauty Challenger Awards v kategorie Advanced Ingredient. AnaGain byla navíc součástí klinické studie, jejíž účastníci měli problémy s vypadáváním vlasů a po 2 měsících užívání se míra vypadávání snížila o 37 %. 

Produkt je díky certifikátu I'm Vegan 100% rostlinný, takže ho mohou brát i vegani. Také působí pouze na vlasy, takže se nemusíte bát, že by jeho užívání zvýšilo míru růstu chloupků jinde na těle. Doporučuje se brát 1 kapsle denně.

Balení se 60 kapslemi stojí cca 800 korun.

Závěrem

Vlasy je potřeba opečovávat jak zvenčí, tak i zevnitř. Pokud chcete vlasům dodat potřebné látky, můžete vyzkoušet například našeho výherce srovnání Renovix, který vyhrál svým poměrem cena/výkon. Dále můžete zkusit roztomilé, oblíbené a účinné jednorožcové gumové vitaminy od Bloom Robbins nebo kvalitní český produkt ve formě kapslí jménem Krásné Vlasy.

Ať už zvolíte jakékoli vitamíny či doplňky stravy na vlasy, myslete na to, že je potřeba dlouhodobého a pravidelného užívání. Ideální pak je doplnit je i vhodnou vlasovou péčí „zvenku“, tedy dopřát si pravidelnou masku na vlasy, používat pečující kondicionér, olejíček na suché konečky nebo sérum na revitalizaci vlasové pokožky. Touto kombinací se dočkáte odměny v podobě krásných a zdravých vlasů – takových, jaké jste si dávno vysnili.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[16] Wikipedie (CZ): Vlas

[17] Healthline (ENG): The 5 Best Vitamins for Hair Growth (+3 Other Nutrients)

[18] Healthline (ENG): 5 Evidence-Based Ways Collagen May Improve Your Hair

[19] PubMed Central (ENG): The Role of Vitamins and Minerals in Hair Loss: A Review

[20] PubMed Central (ENG): Oral Collagen Supplementation: A Systematic Review of Dermatological Applications

4.6/5 (Počet hlasů: 7)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »