10 nejlepších zrzavých barev na vlasy – recenze

Shrnutí: Toužíte po zářivé hřívě v měděném odstínu a hledáte tu pravou barvu, která by vás proměnila v nepřehlédnutelnou zrzku? Pak jste tu správně, protože v tomto článku jsem pro vás srovnala hned deset kvalitních zrzavých barev na vlasy s přírodním nebo co nejvíce přírodním složením. A které se umístila na stupních vítězů?

  • 1. místo jednoznačně vyhrála Voono Henna Copper, která je považovaná za nejlepší hennu trhu. Je čiště přírodní (hodí se pro těhotné a kojící ženy) a propůjčuje vlasům přirozený až intenzivní měděný odstín dle vašeho přání.
  • Na 2. místo jsem vybrala Radico Přírodní barvu měděná hnědá, která je opět 100% přírodní a v BIO kvalitě. Vlasy obarví, zakryje šediny a navíc o ně pečuje díky obsahu ajurvédských bylin.
  • A 3. příčku u mě má laSaponaria přírodní barva Parvati BIO v krásném odstínu měď, která funguje na bázi henny a amly. I tady si můžete být jisti stoprocentně přírodním složením s BIO certifikací Cosmetici Biologici.

Co vám v článku prozradím dále?

Co to je barva na vlasy a s jakými druhy se můžete potkat? V čem spočívají benefity používání přírodních barev na vlasy? A prozradím vám také něco z historie barvení vlasů a poradím, jak vybrat ten pravý odstín zrzavé barvy tak, aby slušela vašemu tónu pleti.

TOP  1. místo

Voono

Orientační cena: 630 Kč
Proč 1. místo?

Protože je to ikonická přírodní henna na vlasy, která je považovaná za nejlepší na trhu a je vhodná pro všechny typy vlasů. Měděný odstín Cooper je navíc v cenově výhodném půlkilovém balení.

2. místo

Radico

Orientační cena: 320 Kč
Proč 2. místo?

Jelikož jde o ryze přírodní barvu na vlasy ve 100% BIO kvalitě. Propůjčí vlasům krásný lesklý odstín hnědé mědi, ale také výživu díky obsahu ajurvédských bylin. Zároveň dobře kryje i šediny.

3. místo

laSaponaria

Orientační cena: 280 Kč
Proč 3. místo?

Neboť se jedná o přírodní barvu na vlasy v BIO kvalitě. Obsahuje bylinky a hennu z ekologického zemědělství a vlasům dodá nejen hřejivé měděné odlesky, ale také výživu, sílu a vitalitu.

Deset tipů na nejlepší měděnou barvu na vlasy

Co je to barva na vlasy? A jaké jsou možnosti barvení vlasů?

V oblasti barev na vlasy existuje celá řada druhů, typů i jejich odstínů. Setkáte se tak s pojmy jako je permanentní neboli trvalá barva na vlasy, semi nebo demi permanentní barva na vlasy či dočasná barva na vlasy. Samostatnou kapitolou jsou pak přírodní barvy. Pojďme se na všechny tyto možnosti podívat trochu blíže:

Provede přesně to, co říká její název. Tedy změní trvale barvu vašich vlasů. Permanentní barvy na vlasy fungují tak, že otevřou vlasové kutikuly tvořící povrch vlasových vláken, změní jejich barvu a poté je uzamknou, aby nedošlo k úniku barvy. Vzhledem k tomu, že permanentní barva postupem času nebledne, uvidíte za nějakou dobu barevný rozdíl mezi vaší přirozenou barvou vlasů a vlasy obarvenými, tzv. odrosty. Nejčastěji se trvalé barvy používají k zesvětlení nebo ztmavení vlasů, změně jejich barvy a překrytí šedin.

Jedná se o barvu na vlasy s nízkým obsahem amoniaku. Tato barva jemně otevírá vlasové vlákno, přičemž může barvu vlasů ztmavit nebo lehce změnit jejich odstín. Vlasy nezesvětlí, ani nezakryje šediny. Hodí se tedy především pro dodání lesku a ke zvýraznění přirozené barvy vlasů. Demi permanentní barva vydrží podle toho, jak zdravé a porézní vlasy máte. Do jejího postupného vyblednutí se tedy může jednat o 12 až 24 umytí.

Často má podobu prášku, křídy nebo spreje. Její cíl je jasný – dočasně změnit barvu vlasů. Ty ovšem nezesvětlí, ani nijak nezmění jejich skutečnou barvu. Pouze dočasně zakryje šediny, odrosty nebo vaší hřívě dodá veselé „party odstíny“. Z vlasů dostanete dočasnou barvu velmi snadno, a to pouze jedním umytím s pomocí šamponu.

Většina výše uvedených barev se ovšem vyrábí z chemických látek, takže nemusí být k vlasům úplně šetrné a ohleduplné, stejně jako k vlasové pokožce. Často v klasických chemických barvách najdeme dokonce škodlivé látky, jako jsou rozpouštědla, formaldehyd a ftaláty, které mohou v těch méně závažných případech způsobit pouze nežádoucí alergickou reakci. Nejen z toho důvodu je dobré používat přírodní barvy na vlasy, které jsou mnohem šetrnější.

Co jsou přírodní barvy na vlasy?

Tyto produkty jsou vyrobeny z přírodních složek. Díky tomu nejsou tak agresivní jako barvy syntetické, takže je velmi dobře snáší i osoby s jemnými vlasy, citlivou pokožkou. Na trhu pak najdete nejen čistě přírodní barvy, ale také barvy částečně přírodní, které jsou jakýmsi kompromisem mezi oběma variantami.

Péče o vlasy je jedna velká kategorie, která se velice špatně shrnuje pouze pár slovy. Péče o vlasy je komplexní a kdo chce mít vlasy krásné, zdravé a pevné by měl vědět spoustu a spoustu informací. Proto je dobré si o vlasech číst, studovat je a snažit se jim co nevíce porozumět.

Proto jsme pro vás zde přichystali seznam článků zaměřených na vlasovou kosmetiku a péči o vlasy:

Proč dát přednost přírodním barvám na vlasy před chemickými?

Je důležité si uvědomit, že barvení vlasů je může poškodit. A určitě se nevyplatí spoléhat jen na to, že „to odroste”. Používáním nekvalitních přípravků, a to nejen barev, můžete svou hřívu ovlivnit i trvale. A dát ji zase do pořádku vás může stát spoustu času a peněz. Proto je důležité vždy používat pouze kvalitní a šetrné produkty, případně se poradit i s odborníkem, a celkově své vlasy udržovat zdravé a hydratované.

Pokud chcete mít v tomto směru jistotu, svěřte svou důvěru právě výše zmíněným přírodním barvám na vlasy. Jsou zcela jistě bezpečnější, zdravější a ekologičtější. Není tedy divu, že v poslední době zažívají boom. Stále více lidí si uvědomuje benefity, které přírodní barvy přinášejí, a navíc nabízejí i širokou škálu barevných odstínů, ze kterých si můžete vybrat ten pravý přímo pro vás.

Přírodní barvy na vlasy jsou skvělou volbou hlavně pro ty, kdo trpí alergiemi nebo zvýšenou citlivostí na barvy chemické. Stejně tak je ocení jedinci s citlivou pokožkou hlavy a se slabými a lámavými vlasy, protože přírodní barvy často obsahují kvalitní oleje a bylinné extrakty, které vlasové vlákno hydratují a posilují. Oproti tomu chemické barvy vlasy vysušují a poškozují, což vede k jejich nezdravému vzhledu a v některých případech také k dlouhodobému poškození.

Historie přírodního barvení vlasů

Dá se říct, že lidé si vlasy barví už od nepaměti. Jednou z nejstarších rostlin, kterou k němu používali je henna. Tuto bylinu si oblíbili například ve starověkém Egyptě, kde byla dokonce považována za posvátnou a kromě vlasů sloužila i k barvení nehtů a těla. Klasická henna vlasům dodá zrzavou až červenou barvu a kdysi byla považována za symbol krásy a bohatství.

  • Dále se k barvení vlasů používalo indigo, a to především v Řecku a Egyptě. Indigo vlasům propůjčilo modrou až fialovou barvu a bylo ceněno pro svou trvanlivost a sytost. Černé vlasy díky indigu získaly krásné modré odlesky.
  • Oblíbenými pomocníky v barvení vlasů byla i káva a čaj pro získání hnědé barvy vlasů. Káva vlasům propůjčila barvu tmavě hnědou a čaj zase světle hnědou. A z dalších rostlin můžeme jmenovat i kurkumu nebo heřmánek pro dosažení blond odstínů
  • V průběhu historie, především ve 40. a 50. letech minulého století, byly přírodní barvy nahrazeny těmi chemickými. Nicméně dnešní doba začíná opět nahrávat spíše barvám přírodním, takže se jejich výrobě dnes věnuje už celá řada značek a společností. S přírodními barvami sice nedosáhnete tak razantních změn a rozdílů jako u barev chemických (jednoduše řešeno – s jejich pomocí z tmavovlásky blondýnku neuděláte), ale můžete si být jistí, že vaše vlasy díky nim budou krásné, zdravé, silné a perfektně hydratované.

Komu sluší zrzavá barva na vlasy? A jak vybrat ten správný odstín?

Taky máte ten pocit, že se v poslední době se zrzkami doslova roztrhl pytel? Není divu – právě tahle barva je poslední dobou snad tou nejoblíbenější. A co je při výběru té správné zrzavé barvy klíčové?

Každý měděný odstín sluší zkrátka jinému odstínu pleti. To je alfa omega výběru toho správného barevného odstínu. Tón, který krásně rozzáří tmavší pokožku, bude u té světlé vypadat fádně a naopak. Pokud máte například červené nebo růžové tváře, některé měděné barvy jim dají o to více vyniknout. V tom případě je dobré zrzavou barvu doplnit o zlatavé odstíny.

Měděná barva pro bledou pleť – Tlumená měděná, výrazná zrzavá a růžová měď

Lidé s bledou a světlou pletí by si měli vybrat některý z tlumenějších odstínů měděné barvy. Blond vlasům také hezky sluší i měděný melír. A ti, kteří se nebojí menší extravagance, mohou vyzkoušet i výrazné oranžové odstíny – něco ve stylu postavy jménem Leeloo v kultovním filmu Pátý Element.

Měděná barva pro střední tóny pleti – Zlatá měděná

Měděné odstíny se zlatými tóny pleť krásně rozjasní. Sázkou na jistotu je také zlatá kaštanová barva.

Měděná barva pro olivové tóny pleti – Červená měděná

Olivové pleti sluší červené měděné odstíny nebo měděné odstíny ve stylu cherry-cola.

Měděná barva pro světle hnědé tóny pleti – Kaštanově červená

Snědším typům sluší kaštanově měděné tóny a tmavší zrzavé odstíny v teplejším ladění. Vyzkoušet můžete i světlejší měděnou barvu se zlatavými tóny, která snědou pokožku hezky zvýrazní.

1. místo

Voono Henna Copper

Ikonická henna v měděném odstínu Copper, která je považovaná za tu nejlepší hennu na českém trhu.

Orientační cena: 630 Kč

Proč je henna v odstínu Copper od značky Voono na 1. místě?

Značku VOONO vám asi nemusím představovat. Jedná se o českou společnost, která aktuálně nabízí asi ty nejlepší henny, které najdete na trhu. Jejich přírodní henna na vlasy v profesionální kvalitě v odstínu COOPER je vhodná pro všechny typy vlasů, těhotné i kojící maminky. Vlasové vlákno regeneruje a vaší hřívě dodá objem, pevnost, lesk a přirozený až intenzivní barevný odstín. Samozřejmostí je obsah pouze přírodních látek, takže v tomto produktu nenajdete žádný amoniak, ani peroxid.

Uživatelské recenze

Z recenzí na tuto měděnou hennu jsem doslova nadšená, protože jsou velmi pochvalné. Například na Heurece jsem se dočetla, že je to vynikající barva, která „Kryje i šedivé odrosty a sjednotí barvu s ostatními barvenými vlasy.“ nebo že „Vydrží velice dlouho, nevymyva se jako jiné značky.“ Recenzentkám také chválí přijatelnou cenu za velké 500gramové balení a také to, že skvěle chytá na vlasy.

Pro recenze jsem si pak došla i na zbozi.cz, kde je jich ještě více a zaujal mě komentář jedné uživatelky, která píše, že jí pro úspěšné barvení stačila pouhá polovina z doporučeného množství prášku. A jinak jsou reakce stejně nadšené jako na Heurece, což ilustruje například tento komentář „Čistě přírodní. Krásně chytá. Pěkný barevný odstín.“ 

Dále o produktu

Tato henna se velmi snadno míchá a je možné ji kombinovat i s dalšími odstíny od VOONO. Na vlasy také dobře chytá, jen počítejte s tím, že po prvním barvení se barva vymyje asi do 4 týdnů, ale po další aplikaci vám vydrží i delší dobu. Pokud na hennu přecházíte  z chemické barvy, počkejte raději tři až čtyři týdny od vašeho posledního barvení a raději také nepoužívejte šampony, kondicionéry a další vlasovou kosmetiku s parabeny a silikony. Samotné barvení hennou pak můžete provádět každý druhý týden, ideálně co čtyři až pět týdnů, kdy přírodní barvu aplikujete pouze na odrosty a ne celou délku vlasů.

2. místo

Radico Přírodní barva na vlasy BIO – měděná

Stoprocentně přírodní barva na vlasy v odstínu měděná hnědá, která je v BIO kvalitě, veganská a vhodná i pro citlivou pokožku.

Orientační cena: 320 Kč

Proč je měděná hnědá přírodní barva na vlasy od značky Radico na 2. místě?

Protože tahle měděná barva od Radico je čistě přírodní barvou na vlasy ve 100% BIO kvalitě. Její použití není „jen“ o barvení vlasů. Jedná se doslova o blahodárnou pečující kúru se silou ajurvédských bylin, které jsou speciálně zvolené k dosažení odstínu lesklé hnědé mědi. Použití tohoto výrobku je zároveň léčivým rituálem, který vašim vlasům dodá lesk, sílu a zdraví od kořínků až po konečky. Výhodou této přírodní barvy je také efektivní krytí šedin hned po první aplikaci i laskavá péče o citlivou vlasovou pokožku.

Uživatelské recenze

Z recenzí na tuto barvu je jasně vidět, že ji lidé mají velmi rádi, protože funguje a je přírodní. Například na zbozi.cz se v téměř každé recenzi objevuje pochvala toho, že barva neobsahuje škodlivou chemii, např. „Skvělá barva na vlasy. Složení je plné bylinek a jde to i bez chemie. Opravdu obarví i šedivé vlasy.“ Jedna uživatelka také zmiňuje, že je onkologická pacientka a nechce používat žádnou chemii, proto volí právě tuto barvu. Kromě toho se zde píše, že barva má skvělou konzistenci, nedrolí se a báječně se nanáší.

Co se týče Heureky, i tady jsem našla několik pozitivních hodnocení, které potvrzují, že barva chytá i na šediny a vlasy jsou po jejím použití „zdravější a vypadají lépe než po barvení v salónu.“

Další informace

Použití přírodních barev od Radico je velmi snadné, takže ho hravě zvládnete i doma. Navíc je možné jednotlivé odstíny kombinovat i mezi sebou – záleží jen na vašich preferencích, kreativitě a požadovaném výsledku. Všechny produkty jsou také vegan friendly, tudíž u nich neproběhlo žádné testování na zvířatech, ani v nic nenajdete živočišné přísady. 

Společnost Radico si vás pak získá svými bohatými znalostmi ajurvédy a pokorou k přírodě, které se propisují právě i do jejích produktů.

3. místo

laSaponaria Přírodní barva na vlasy Parvati BIO – měď

Veganská měděná barva se 100% přírodním složením, která kromě barvení o vlasy pečuje díky obsahu ajurvédských bylin.

Orientační cena: 280 Kč

Proč je přírodní barva na vlasy Parvati v odstínu měď od značky laSaponaria na 3. místě?

Chcete, aby vaše vlasy získaly hřejivé měděné odlesky, které jim dodají doslova odzbrojující svůdnost? Vyzkoušejte přírodní barvu na vlasy od laSaponaria s jménem Parvati, které dostala po bohyni a manželce boha Shivy. Nádherný barevný odstín ale není jediným důvodem proč si tuto barvu zamilujete. Po její aplikaci budou vaše vlasy totiž silné, krásné a doslova zářit zdravím. A to je přece něco, po čem touží každá žena. Skvělé také je, že se tato barva hodí pro všechny typy vlasů. Barvicí a blahodárné účinky ji pak dodává její složení, ve kterém najdete například hennovník bílý dodávající vlasům červené odlesky a amlu, která má zase skvělé antioxidační a pečující vlastnosti.

Uživatelské recenze

Stejně jako předchozí dva produkty, i tahle přírodní barva od italské značky laSaponaria má spoustu hodnocení zejména na zbozi.cz a několik na Heurece. A z uživatelských hodnocení vyplývá, že se jedná o krásný odstín, který hezky chytá, příjemně se aplikuje a obsahuje srozumitelný a podrobný návod. A hodně se tu chválí i přírodní složení, což perfektně ilustruje recenze od jedné uživatelky: „Hledala jsem přírodní barvu na vlasy a našla senzační obchod Econea. Tato barva se velice dobře nanáší a také smývá. Perfektně kryje šediny. Já ji používám každé čtyři týdny.“ Nebo také „Mám dobrý pocit, že si nenechávám do těla vstřebávat chemická barviva a těší mě, že mi moje vlasy kladně hodnotí i moje okolí.“ A takových nadšených recenzí tu najdete spoustu.

Více informací

Přírodní kosmetika od laSaponaria se navíc vyznačuje vědomým přístupem našemu životnímu prostředí. Je vyrobena s láskou, pokorou, poctivostí a pouze z těch nejkvalitnějších surovin. Společnost si také zakládá na podpoře malých lokálních farmářů a fair trade. Produkty samozřejmě nejsou testované na zvířatech, ani neobsahují žádné živočišné složky. A obaly? Ty jsou z velké části z recyklovaných materiálů.

4. místo

Herbatint Permanentní barva na vlasy světle měděná blond 8R

Orientační cena: 350 Kč

Proč jsem vybrala permanentní barvu na vlasy od Herbatint v odstínu světle měděná blond?

Světle měděná blond barva na vlasy od společnosti Herbatint si vás získá svým trvale barvícím účinkem, obsahem pečujících bylinných složek i 100% krytím šedin, a to už po prvním použití. Nenajdete v ní amoniak, parabeny, alkohol ani resorcinol, a navíc je dermatologicky testovaná i pro použití na citlivou pokožku. Jedno balení vám pak vystačí na 2 aplikace, záleží ovšem na délce a hustotě vašich vlasů. 

Barva sice není zcela přírodní, ale jedná se o šetrnou variantu ke zcela chemickým barvám, které běžně najdete v drogerii. A jaké přírodní složky vlastně obsahuje? Například rostlinné výtažky z aloe vera, vilínu virginského, echinacei, břízy bělokoré a chinovníku.

5. místo

laSaponaria Přírodní barva na vlasy Durga BIO – granátové jablko

Orientační cena: 280 Kč

Čím mě zaujala přírodní barva na vlasy Durga od laSaponaria v odstínu granátové jablko?

Toužíte po vlasech s intenzivními červenými tóny a odlesky v odstínech granátového jablka? Vyzkoušejte 100% přírodní barvu na vlasy Durga od laSaponaria. Tato barva v BIO kvalitě vašim vlasům kromě nádherné barvy dodá také lesk, sílu, vitalitu a krásný objem. To vše dokáže díky speciálně vybraným bylinkám, které obsahuje (například hennu či hennovník bílý, prášek z listů tropické rostliny rodu Sena a amlu neboli indický angrešt). Při aplikaci barvy oceníte i její nádhernou vůni.

Barvení vlasů s výrobky od společnosti laSaponaria pak ocení především osoby, které trápí slabé a třepící se vlasy, citlivá, svědivá pokožka hlavy, kterou trápí lupy či dokonce stroupky. 

Co se týče finálního barevného odstínu, pamatujte, že tento výrobek neobsahuje syntetické složky, takže vlasy nezesvětlí. Přesný barevný výsledek je tedy individuální a odvíjí se od původní barvy vašich vlasů.

6. místo

Herbatint Vegetal Colour Bio Henna Love Power

Orientační cena: 370 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila hennu Herbatint Vegetal?

Co umí tahle 100% rostlinná barva na vlasy HENNA LOVE POWER? Dodat nádherné červené odlesky všem barvám vlasů. Kromě toho se postará o perfektní vlasovou výživu, obnovu vlasových vláken i parádní péči o pokožku hlavy. Spolehněte se také na to, že v tomto výrobku na vás nečekají žádná umělá barviva ani jiné chemické složky, ale jen a pouze barvící rostliny pocházející z udržitelných plantáží v Rádžasthánu.

Pro zachování těch nejlepších a přirozených účinků barva HENNA LOVE POWER obsahuje pouze nejkvalitnější části henny a dalších bylin, stejně jako pečující prášek z aloe vera. Barva se také velmi snadno míchá, nanáší i vymývá, takže se nemusíte bát žádných složitostí.

7. místo

CosmetikaBio Barva na vlasy Henna

Orientační cena: 210 Kč

Z jakých důvodů jsem zvolila hennu od značky CosmetikaBio?

Hledáte čistě přírodní hennu? Vyzkoušejte tu od CosmetikaBio, která vašim vlasům propůjčí svěží hnědý odstín s mírně zrzavými a načervenalými odlesky. Kromě jedinečné barvy henna vaší hřívě dodá silnou regeneraci, výživu a péči, díky čemuž účinné posílí strukturu každého vlasového vlákna a postará se také o jejich pružnost. 

Můžete se také spolehnout na to, že v barvách na vlasy od CosmetikaBio nejsou silikony, umělé konzervanty, parfemace nebo jakékoliv syntetické látky. Díky tomu je jejich barvení šetrné nejen k vašim vlasům a pokožce, ale také k našemu životnímu prostředí.

Přesný barevný výsledek pak závisí na původním odstínu, kvalitě a stavu vašich vlasů. Individuální je i vymývání barvy.

8. místo

HENNA PLUS Přírodní barva na vlasy 7.46 Měděně červená

Orientační cena: 260 Kč

Proč jsem vybrala přírodní barvu na vlasy od Henna Plus v odstínu měděně červené?

Krásné červené měděné odstíny dodá blond až tmavým blond vlasům tato přírodní barva od HENNA PLUS. Těšit se můžete na dlouhotrvající, trvalý a intenzivní barevný výsledek, stejně jako na lesk a bohatou výživu každého vlasu. Tato barva obsahuje bylinné extrakty, které vlasy umí revitalizovat a poskytnout jim i odpovídající ochranu. V jejím složení najdete například bezbarvý extrakt z henny (pro zářivý lesk) nebo slunečnicových semínek (pro ochranu struktury vlasy a ochranu samotné barvy před UV zářením). Těšit se můžete také na dlouhotrvající barevný výsledek, který vydrží až 3 měsíce, perfektní krytí šedin už po první aplikaci, stejně jako na příjemnou svěží vůni tohoto výrobku.

9. místo

Logona Prášková barva na vlasy Ohnivá

Orientační cena: 430 Kč

Čím mě zaujala prášková barva na vlasy od značky Logona v odstínu ohnivá?

Ohnivá prášková barva na vlasy od Logona je 100% přírodního původu, umíchaná na bázi z ajurvédských bylin, rostlinných proteinů a rostlinných olejů (například olivového a oleje z hroznových semínek). Právě toto složení se postará o intenzivní barevný výsledek, který vašim vlasům dodá jedinečný odstín. A navíc je potěší i hloubkovou výživou a šetrnou péčí – nejen vlasového vlákna, ale také pokožky hlavy. 

Barva je vhodná pro světle blond až hnědé vlasy, kterým poskytne opravdu dlouhotrvající krytí. Těšit se můžete na přirozené a šetrné barvení, které narozdíl od chemických barev nenaruší vlasovou strukturu, ale každý vlas pokryje jako ochranný film. Nezapomeňte pak na to, že vliv na výsledný barevný odstín má i vaše původní barva vlasů. Výsledek každého barvení je tedy individuální.

10. místo

Les couleurs de Jeanne Barva na vlasy měděná

Orientační cena: 400 Kč

Proč jsem vybrala měděnou barvu na vlasy od značky Les couleurs de Jeanne?

Měděná barva na vlasy, u které se můžete spolehnout na její 100% rostlinný původ (s obsahem bylin jako je například henna, neem a amla), a díky absenci jakýkoliv syntetických přísad také na BIO kvalitu. Oceníte její perfektní barvící vlastnosti, spolehlivé krytí šedin už po prvním použití, stejně jako na jedinečnou výživu vlasů.

Barva je vhodná pro světlé blond až hnědé vlasy a její aplikace je velmi snadná, tedy doslova ideální pro domácí barvení. V každém balení kromě barvy najdete také rukavice, čepici a manuál, který vás celým barvícím procesem provede krok za krokem. Abyste s touto barvou dosáhli co nejlepších výsledků, doporučuje se k barvě použít také další výrobky od společnosti Les couleurs, a to speciální masku na vlasy s obsahem jílu před jejich barvením, fixační šampon na barvené vlasy a pečující kondicionér 2v1.

Závěr

Pokud už dlouho toužíte změnit barvu vlasů a stát se sexy zrzkou, jděte do toho s tou pravou barvou, kterou můžete najít výše v článku. A protože je podle mě lepší dát přednost co nejvíce přírodnímu složení, vybrala jsem pro vás deset šetrných zrzavých barev, které jsou buď zcela přírodní nebo alespoň přírodní látky obsahují.

Pokud rádi používáte k barvení vlasů hennu, úplně nejlepší volbou je za mě Voono Henna Copper, o které se traduje, že je to vůbec nejlepší henna na českém trhu. Je výhradně přírodní, veganská a mohou jí používat i nastávající či kojící maminky. Kromě toho je super, že s ní lze snadno dosáhnout jak přirozeného, tak velmi intenzivního měděného odstínu. A konečně – za půlkilové balení zaplatíte velmi přijatelnou cenu. Jinou velmi kvalitní přírodní barvou je Radico měděná hnědá barva na vlasy v BIO kvalitě, která obsahuje ajurvédské bylinky, díky nimž o vlasy během barvení pečuje a zanechává je silnější a krásně lesklé. A super je také laSaponaria Přírodní barva na vlasy Parvati BIO v odstínu měď, která vás zaujme nejen hravým designem obalu, ale také BIO kvalitou, perfektním krytím a pečujícím složením.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Barva na vlasy

[2] Wikipedie (CZ): Henna

[3] Healthline (ENG): Everything You Need to Know About Vegan Hair Dye

[4] Healthline (ENG): Is Henna Hair Dye a Bad Idea? Here’s What the Experts Have to Say

[5] PubMed Central (ENG): Hair cosmetics: dyes

[6] PubMed Central (ENG): Henna as a Hair Dye: A Current Fashion Trend with Ancient Roots

4.6/5 (Počet hlasů: 11)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »