12 nejlepších vitamínů a výživ na nehty – recenze a srovnání

Shrnutí: Jaké vitamíny jsou nejlepší na podporu zdravých nehtů, které dobře rostou a nelámou se? Přesně to se teď dozvíte ve srovnání doplňků stravy na nehty, které jsem pro vás přichystala.

 • Na 1. místo jsem dala Venira kapsle pro vlasy, nehty a pleť s 19  účinnými látkami v každé kapsli, které jsou vhodné i pro těhotné a kojící ženy.
 • 2. místo si u mě získaly kolageny NaturalProtein v prášku 6 skvělých příchutích, které napomáhají k pevným nehtům.
 • A 3. příčku jsem obsadila kapslemi Blendea Hair Vitality, který posiluje jak vlasy, tak nehty a pokožku, takže je to takový 3v1 produkt.

Co si v článku můžete také přečíst?

Co všechno můžete dělat, aby byly vaše nehty v top stavu?[2] Jaké jsou nejlepší vitamíny a minerály na nehty?[3][5] Plus tipy na domácí kúry na nehty.

TOP  1. místo

VENIRA

Orientační cena: 700 Kč
Proč 1. místo?

Jde totiž o přírodní doplněk stravy s 19 aktivními látkami, který nehtům dodá potřebné živiny, a tím přispěje k jejich normálnímu stavu. Výrobek obsahuje esenciální aminokyseliny, vitamíny, minerály, kolagen a další prospěšné látky.

2. místo

Natural Protein kolageny

Orientační cena: 950 Kč
Proč 2. místo?

Protože kolagen hraje ve zdravém stavu nehtů důležitou roli a kolagenové nápoje od české karlovarské značky NaturalProtein je navíc příjemnou formou, jak z této bílkoviny těžit a zároveň si u toho skvěle pochutnat.

3. místo

Blendea Hair Vitality

Orientační cena: 350 Kč
Proč 3. místo?

Jelikož tahle dvouměsíční vitamínová kúra pomůže ozdravit nejen vlasy, ale také nehty díky přítomnosti vitamínů skupiny B, zinku a L-Methioninu. A nespornou výhodou doplňku je i jeho přírodní složení.

Dvanáct nejlepších vitamínů na nehty

Co si představit pod výživou a vitamíny na nehty?

Krásné, pevné a zdravé nehty, to je ideální představa každého z nás, že? Je důležité zmínit, že stav nehtů se může měnit v závislosti na životním období, věku, hormonální rovnováze, životním stylu i stravě.[1] Není tedy neobvyklé, že v jednom období máte nehty naprosto pevné a zdravé a v jiném se vám lámou a mohou i bolet.

Výživa pro nehty může mít mnoho forem například olejíčky, tinktury, mastičky, kapsle nebo různé kapky. Možné je takřka vše, co vás napadne.

Péče o vlasy je jedna velká kategorie, která se velice špatně shrnuje pouze pár slovy. Péče o vlasy je komplexní a kdo chce mít vlasy krásné, zdravé a pevné by měl vědět spoustu a spoustu informací. Proto je dobré si o vlasech číst, studovat je a snažit se jim co nevíce porozumět.

Proto jsme pro vás zde přichystali seznam článků zaměřených na vlasovou kosmetiku a péči o vlasy:

Jakými způsoby se můžeme o nehty starat?

Způsob není samozřejmě jen jeden, je jich vícero a níže vám je podrobněji přiblížím:

Zdrojů vitamínů je opravdu hodně. Můžete je do těla vpravovat buď přírodní formou, tedy stravou, nebo pomocí různých suplementů[2] či produktů k vnějšímu použití, jako jsou tinktury, séra a podobně.

 • Pokud se zaměříme na stravování a potraviny, které tělu dáváme, můžeme opravdu hodně ovlivnit, jestli náš organismus dostane kvalitní nutrienty, minerály a vitamíny a nebo naopak „odpad“. Zkuste se tedy zamyslet nad tím, jestli jíte dostatek přirozené stravy, do které řadíme ovoce, zeleninu, ořechy, semínka, kvalitní maso, vejce a mléčné výrobky. Vyhněte se průmyslově zpracovaným polotovarům, které vašemu tělo de facto nedají nic.
 • Další zdroj jsou zmíněné suplementy, tedy doplňky stravy. Existují tablety, kapsle, kapky i tinktury, které obsahují vitamíny a další důležité látky, které podporují růst, zdraví a pevnost vašich nehtů.
 • Většinou obsahují například vitamin B (B7 = biotin, B2, B5, B12), vitamin C, zinek, selen a křemík.

O tělesnou schránku je důležité pečovat zevnitř i zvnějšku. Speciální olejíčky a mastičky na nehtová lůžka a jejich okolí mohou být jedna z možností, jak svému tělu dopřát to nejlepší.

A co takové přípravky obsahují? Složení můžete být různé, záleží na značce a výrobci. Většinou se ale jedná o kombinaci olejů jako je jojobový, mandlový či avokádový. Další přísadou mohou být všelijaké vitamíny, z nichž nejčastější je E.

„Moje tělo, můj hrad.“ Tak se to říká, že? A pokud chcete, aby bylo vaše tělo krásné zvenku, musí se o něj pečovat samozřejmě zevnitř. Dbejte na to, abyste jedli co nejvíce přirozené, nezpracované stravy. Zohledněte sezónnost, zkoušejte farmářské a bio potraviny a konzumujte hodně ovoce, zeleniny i ořechů a semínek.

Je velmi zajímavé, že právě nehty jsou jedny z nejsilnějších tkání v lidském těle. Tvoří je keratin a bílkovina. Než nehet doroste do své plné délky, může to trvat i půl roku. Proto, aby byly nehty kvalitní je tedy dobré vytrvat a režim nevzdat po týdnu.

Jelikož je naše tělo složené převážně z vody, je velmi důležité ji i doplňovat. Preferujte neperlivou či minerální vodu, občas zařaďte bylinkové čaje i kvalitní kávu. Vyhněte se slazeným limonádám, energy drinkům a omezte alkohol.

Recepty na domácí kúry, a nejen ty pro pevné nehty, patří k „babským radám“ už staletí. Babičky věděly, jak na různé neduhy. Na vše měly bylinky nebo různé fígle, které je se přenáší z generace na generaci už spoustu let.

Tady je několik tipů:

Citron a vodka

Tato nevšední kombinace se hodí pro lámavé a roztřepené nehty. Ano, zní to sice jako recept na party drink, ale opak je pravdou. Tohle totiž nebudete pít. Nebo alespoň ne kvůli hezkým nehtům.

Cca 3 lžičky vodky smíchejte s 1 lžičkou citronové šťávy a vmasírujte tuto směs do nehtového lůžka i jeho okolí. Používejte každý den, dokud nezpozorujete první výsledky.

Olivový olej

Kvalitní olivový olej, ideálně z přímořských oblastí, je báječný pomocník v péči o lámavé nehty.

Každý den po koupeli ho vmasírujte do nehtů a celých rukou. Neumývejte.

Žloutek, med, olej a sůl

Připravte si 125 ml medu, 1 žloutek, 125 ml avokádového nebo ricinového oleje a čajovou lžičku mořské soli. Vše smíchejte a přelijte do uzavíratelné sklenice, kterou poté vložte do lednice. Tuto směs vtírejte denně do nehtového lůžka a nechte působit zhruba půl hodiny.

Jaké vitamíny jsou pro nehty nejdůležitější?

Je důležité, aby byly veškeré vitamíny v rovnováze, jen pak může tělo fungovat komplexně, jako celek. A jaké vitamíny nejvíce pomáhají v cestě za hezčími nehty?

Celá tato „béčková skupina“ je vynikající, nicméně prim hraje B2 (riboflavin), B5 (panthenol) a B7 (biotin). Můžete zakoupit jednodruhové vitamíny, nebo i jednotlivé zástupce z této skupiny. Uvádí se, že právě tyto vitamíny dokáží zaručit kvalitní a pružné nehty.[3]

Pokud je chcete doplnit bez suplementů, zkuste například vejce, droždí nebo česnek.

Vitamín C je velký bojovník za lidské zdraví.[4] V oblasti nehtů si umí poradit se záděrami, nevzhlednými kůžičkami okolo lůžka a sjednotí barvu nehtu.

Éčko nejen že bojuje proti volným radikálům, ale zároveň i odstraňuje nažloutlé podtóny z nehtů.[5]

Vitamin D[6] zabraňuje tomu, aby se nehty třepily a lámaly.

Jaké minerály jsou důležité pro nehty?

Je to stejné jako s vitamíny. Opět je důležitá rovnováha minerálů v organismu. A které mají největší přínos pro zdraví nehtů?

Tento minerál působí jako antioxidant.[7] Chrání naše tělo před negativními vlivy z vnějšího prostředí a bere si do „parády“ i nehty. Dodržujte ale u suplementů dávkování, protože není zase tak složité se s ním předávkovat.

Zinek je takový „všudybyl“. Nachází se například v ledvinách, kostech, kůži, spermiích a právě i nehtech. Pokud je zinku nedostatek, může to způsobit kromě lámavosti nehtů i vypadávání vlasů a problémy s kůží.[8]

Vápník je základní element při stavbě nehtů a kostí.[9] Pokud je ho dostatek, rostou nehty silné a nelámou se. Když je tomu naopak, nehty nedokážou dorůst do větší délky a velmi bolestivě se lámou, někdy až do krve.

Konkrétně jeho kationty mají v těle zásadní funkci transportují kyslík do celého organismu, posiluje imunitu a jednoduše řečeno dodává nám život, barvu, jiskru. Pokud jsou vaše nehty průzračné a lámavé, může vám chybět právě železo.[10]

Hořčík je zásadní minerál pro celou řadu biochemických funkcií v těle.[11] Například se účastní na detoxikačních procesech, které odvádí z těla těžké kovy, pesticidy či chemikálie. A i tímto se podílí na zdravých a pevných nehtech.

Tento minerál je zásadní pro tvorbu keratinu a kolagenu, což jsou stavební bílkoviny kůže, vlasů i nehtů.[12]

Co je to kolagen a proč má důležitou roli v růstu zdravých nehtů?

Kolagen je stavební bílkovina. Můžeme si ji představit jako takový stavební dozor při výstavbě „domu“ čili buňky.

 • Kolagen se v našem těle nachází de facto všude kosti, svaly, šlachy, zuby, nehty i klouby a podobně. A proto, aby vše řádně fungovalo, musí ho být dostatek.
 • Tělo si tvoří kolagen do cca 25. roku života. Potom jeho tvorba přirozeně ubývá a je dobré ho alespoň občas suplementovat. Tím, že je to taková cihla pro naše tělesné buňky, je nezbytný i pro pevné nehty. Dává jim sílu.

Jaké problémy s nehty můžete mít?

Mezi typické problémy s nehty patří:

 • Lámavost
 • Bílé flíčky
 • Přílišná měkkost
 • Hnědnutí
 • Suchost

Je důležité si uvědomit, že veškeré zmíněné problémy značí nějakou nerovnováhu v těle. Něčeho je málo, nebo naopak příliš. Zdravé nehty mají být pevné, bez fleků a nelámat se. Když je tomu naopak, je dobré se zaměřit na to, co by mohlo vašemu tělu chybět.

Čemu se vyvarovat, pokud chceme krásné nehty?

Jestli chcete, aby vaše nehty prospívaly a byly jak zdravé, tak krásné, pokuste se o sebe pečovat jak zevnitř, tak i zvenku. Jezte opravdové jídlo, plné vitamínů, omezte alkohol a zpracované sacharidy. Zkoušejte domácí kúry, které růst a pevnost nehtů podpoří. Rozmyslete si, zda jsou pro vás vhodné umělé nehty, protože ano, pokud je máte, nehty se díky gelu nebo akrylu tváří pevně a zdravě, ale už nevíte, co se děje po tímto nánosem chemie.

 • Když si nebudete vědět rady, zeptejte se odborníka. Různí terapeuti, například ajurvédští lékaři, léčí tělo komplexně a mohou vám pomoci i se špatnými nehty.
 • Nebojte se obrátit ani na lékaře, nebo si nechat udělat rozbor krve, abyste věděli, zda vám nějaké důležité živiny nechybí.

Takže suma sumárum:

 • Eliminujte průmyslově zpracované potraviny.
 • Promyslete si nutnost umělých nehtů.
 • Poraďte se s odborníkem.
 • Jezte zdravě.
 • Dodržujte pitný režim.
 • Eliminujte alkohol a kouření.
 • Stresujte se tak nejméně, jak jen to půjde.
 • Pozor na přemíru selenu. Ačkoli je pro pevnost nehtů důležitý, je možné se jím předávkovat.

1. místo

VENIRA

Doplněk stravy s obsahem 19 účinných aktivních látek podporujících zdraví (nejen) nehtů.

Orientační cena: 700 Kč

Proč jsou Venira kapsle pro vlasy, nehty a pleť na 1. místě?

První místo jsem se rozhodla věnovat vitaminům od značky Venira. Ty totiž podporují nejen růst, objem a kvalitu vlasů, ale dobrý vliv mají právě i na zdraví nehtů. 

Tyto kapsle obsahují 19 účinných látek, mezi nimiž se objevují například esenciální aminokyseliny, rostlinné extrakty, vitaminy, minerály, MSM a kyselina hyaluronová. A co má na nehty rozhodně příznivý vliv, je také přítomnost hydrolyzovaného kolagenu.

Uživatelské recenze

Uživatelské recenze na stránkách prodejce (venira.cz) jsou převážně pochvalné. A spokojenost je zřetelná i na nezávislých portálech (na zbozi.cz a na Heurece). V komentářích se obecně píše, že kvalita nehtů je při užívání doplňku lepší, což kromě mnohých zákaznic potvrdil i jeden muž, který se prý zpočátku styděl si produkt koupit, ale teď nelituje. Takže muži – nebojte se a jděte do toho i vy!

Více informací

Tento doplněk se doporučuje brát po dvou kapslích a je vhodný pro ženy i pro muže. Těhotné a kojící maminky mohou kapsle užívat po předchozí konzultaci s ošetřujícím lékařem.

A jak se Venira tablety pohybují cenově? 80 kapslí (což odpovídá 40denní kúře) vás vyjde na cca 700 korun.

2. místo

Natural Protein kolageny

Lahodný drink s obsahem hydrolyzovaného kolagenu v několika lákavých příchutích.

Orientační cena: 950 Kč

Proč jsou kolageny od značky NaturalProtein na 2. místě?

Jednou z látek, která dokáže nehty posílit a vyživit, je kolagen. A proto jsem na druhou příčku umístila kolagenový drink od české značky NaturalProtein, který je nejen účinný, ale také skvěle chutná. Můžete si ho pořídit v několika chuťových variacích – na výběr máte třeba čokoládovou příchuť, jahodu, malinu, mango či snad mix maracuji s banánem. Takže si určitě vyberete „tu svou“.

To ale není všechno. Tento nápoj obsahuje nejen onen kolagen (a to jak rybí, tak i hovězí), ale také kyselinu hyaluronovou a vitamin C, který dokáže aktivovat tvorbu kolagenu přímo v těle.

Uživatelské recenze

Hezké ohlasy na tento produkt jsem našla na stránkách e-shopu (naturalprotein.cz) i na srovnávači Heureka.cz, kde se objevují hodnocení na jednotlivé příchutě. U jahodové lidé například vyzdvihují „opravdovou chuť jahod“. Malinovou variantu chválí díky tomu, že chutná jako smoothie a také se skvěle rozpouští v jogurtu nebo zakysané smetaně. Svěle hodnocený je kakaový kolagen, který jsem (jak vidíte níže na fotkách) měla možnost ochutnat i já a nemůžu než souhlasit. Kakaovou chuť totiž zajišťuje pravé holandské kakao, takže kolagen nemá žádnou umělou pachuť a je skvělý jak rozpuštěný v mléce, tak v jogurtu. Za mě ideální volba pro všechny „čokoholiky“.

Poměrně dost recenzí se pak objevilo i na stránkách emimino.cz. I tady se objevují chvály na chuť nápojů, a pak třeba na to, že jsou nehty při jejich užívání zacelenější.

Dále o produktu

Tento nápoj tedy tělu poskytne potřebný kolagen, díky němuž vyživíte kloubní systém, kůži, vlasy a právě i nehty, které protein pomůže zpevnit, dodá jim zdravý vzhled a přirozený lesk.

Výhodou je také nechemické složení nápojů. Příchutě rozhodně nejsou vyráběné „v laboratořích“. Naopak. Tvoří je ovoce sušené mrazem nebo v případě čokoládové varianty holandské kakao.

Tento nápoj seženete za zhruba 950 Kč (za 300 g).

Fotografie produktu

3. místo

Blendea Hair Vitality

Dvouměsíční vitaminová kúra s příznivým účinkem na vlasy i na nehty.

Orientační cena: 350 Kč

Proč je doplněk stravy Hair Vitality od značky Blendea na 3. místě?

Na třetí příčku jsem se rozhodla umístit vitaminový doplněk od značky Blendea. Jedná se o dvouměsíční kúru, díky níž tělu dodáte spoustu prospěšných živin. Dá se říct, že navzdory názvu doplňku (Hair Vitality) se jedná o poměrně všestranného parťáka, díky němuž budete mít ve výsledku silnější nejen vlasy, ale také imunitní systém, psychiku a kromě toho právě i nehty.

Uživatelské recenze

V komentářích na stránkách heureka.cz jsem našla potvrzení od recenzentů, že se nehty při dodržování kúry méně lámou, jsou silnější a pevnější. A i recenze na e-shop blendea.cz jsou na tomto portále pozitivní. Podle zákaznických zkušeností je tento web přehledný, má příznivé ceny a zboží je dodáno velice rychle.

Další informace

Doplněk má přírodní složení a obsahuje celou řadu prospěšných látek: zinek, selen, vitamíny ze skupiny B nebo třeba riboflavin. A speciálně nehty pak ocení přítomnost L-Methioninu, který je krásně vyživí.

Doporučené dávkování doplňku je po jedné kapsli denně.

Za balení (60 kapslí) zaplatíte cca 350 Kč.

4. místo

Solgar Formule pro zdravou pleť, nehty a vlasy

Orientační cena: 500 Kč

Proč jsem vybrala doplněk stravy Skin, nails and hair formula od Solgaru?

Tablety s obsahem MSM, vitamínu C, zinku, měď a aminokyseliny z těch nejlepších zdrojů dodají vašim nehtům, vlasům i pleti zdraví, sílu a krásu.

Produkt dále funguje jako:

 • Funguje jako prevence předčasného šedivění vlasů
 • Chrání před volnými radikály
 • Podporuje rychlé hojení kožních problémů
 • Funguje jako prevence  vzniku oparů.

Doporučují se dvě kapsle denně a tento přípravek stojí cca 500 korun.

5. místo

LIFTEA Colagenova HA vanilka

Orientační cena: 700 Kč

Čím mě zaujala Colagenova HA vanilka od značky Liftea?

Tento produkt s příchutí vanilky má vysoký obsah patentovaného hydrolyzovaného kolagenu Peptan a kyseliny hyaluronové Exception HYAL. Jeho cílem je podpořit  krásnou, pevnou a pružnou pleť i zmírnění tvorby prvních vrásek. Působí velmi příznivě také na vlasy, nehty a klouby.

Jak produkt užívat? Dvě odměrky rozpusťte v cca 200 ml vody, mléka nebo je nasypte do jogurtu či kaše. Můžete konzumovat kdykoliv během dne. 

A jaká je cena? 390 g stojí cca 700 korun.

6. místo

Rosen Kolagen forte + Kyselina hyaluronová

Orientační cena: 660 Kč

Proč jsem vybrala kombinaci tablet s kolagenem a kyselinou hyaluronovou od značky Rosen Kolagen?

Rosen Kolagen FORTE + Kyselina hyaluronová je produkt s  vysoce účinnou formou čistého kolagenu v tabletě. Bylo prokázané, že kolagen v kombinaci s kyselinou hyaluronovou má velmi příznivý vliv na pevnou, pružnou a hebkou kůži, vyhlazené vrásky, zdravé a lesklé vlasy, pevné nehty a pomalé stárnutí pleti. 

A jak užívat? Maximálně 2 tablety za den.

Cena za balení 120 + 60 tablet je cca 660 korun.

7. místo

RENOVALITY VLASY, KŮŽE, NEHTY

Orientační cena: 340 Kč

Proč jsem do srovnání vybrala produkt Vlasy, kůže, nehty od Renovality?

Doplněk stravy od české firmy Renovality obsahuje hlavně biotin a zinek, které přispívají k normálnímu metabolismu mastných kyselin a metabolismu vitaminu A, dále podporuje normální syntézu bílkovin a udržuje v normální stavu kosti, vlasy, nehty, pokožky i zrak.

A jak dávkovat? Užívejte 2 tobolky denně, ideálně ráno nebo večer. Dostatečně zapijte vodou. 

Cena za 120 tablet je cca 340 korun.

8. místo

Curapil

Orientační cena: 660 Kč

Proč jsem vybrala doplněk stravy Curapil?

Protože jde o český produkt, který je 100% přírodní a veganský. Obsahuje například  sušené hlízy topinamburu, pivovarské kvasnice a aminokyseliny. Tato zaručená kombinace dodává vlasům, nehtům a pokožce hlavy důležité vitamíny, minerály a další nepostradatelné živiny. 

Topinambur je úžasný zdroj prebioticky působícího inulinu, bílkovin a mnoha minerálních látek jako je draslík, fosfor, vápník, hořčík nebo křemík.

Kvasnice, ty odhořčení, pivovarské, jsou jak je známo naprosto zásadním zdrojem vitamínů ze skupiny B. Dále obsahují i železo, fosfor, zinek, měď a vlákninu. Aminokyseliny jako jsou L-methionin a L-cystein podporují kvalitu stavebního materiálu vlasů.

Balení obsahuje 60 tablet, což je „výbava“ na dva měsíce. A cena? Toto balení vás vyjde na cca 660 korun.

9. místo

Collalloc 100% Bioaktivní mořský kolagen

Orientační cena: 520 Kč

Z jakých důvodů jsem do srovnání zahrnula bioaktivní mořský kolagen Collalloc?

Tento produkt od značky Collalloc ve formě prášku obsahuje výhradně 100% bioaktivní mořský kolagen, který napomáhá růstu nehtů i vlasů a dodává jim potřebnou výživu. Kromě toho působí proti celulitidě a vráskám, vyživuje kosti a klouby. Produkt je bez lepku, palmového oleje, cukru a dalších „éček“ a je cruelty free. Je opravdu účinný, protože vyniká maximální vstřebatelností a výjimečnou kvalitou.

Benefitem produktu dále je, že je již naporcovaný v jednotlivých sáčcích. Doporučuje se užívat jednou denně – jeden sáček rozpusťte v vodě nebo jakémkoli oblíbeném studeném nápoji a vypijte v jakoukoliv denní dobu.

Balení, které obsahuje 30 dávek a vyjde tedy na jeden měsíc, stojí cca 520 korun.

10. místo

Garden of Life Collagen Beauty

Orientační cena: 880 Kč

Proč jsem vybrala produkt Collagen Beauty od Garden of Life?

Tento výrobek, Collagen Beauty, obsahuje dva typy vysoce vstřebatelných kolagenových peptidů. Typ I – vyskytující se ve vlasech, kůži a nehtech a typ III – vyskytující se v kůži, svalech a cévách. Produkt pochází z turů, kteří jsou chováni volně na pastvinách. 

Jedná se tedy o formu prášku, který ejdnoduše rozpustíte ve vodě, přidáte do smothie nebo třeba do jogurtu. 

Jak dávkovat? Doporučuje se jedna odměrka za den.

Collagen Beauty stojí cca 880 korun.

11. místo

Venoc Beauty Collagen

Orientační cena: 420 Kč

Čím mě zaujal Beauty Collagen od Venoc?

Jestli vás trápí lámavé a nekvalitní nehty, vyzkoušejte tento Beauty Collagen od značky Venoc. Obsahuje totiž nejen kvalitní mořský kolagen, ale také efektivní antioxidant v podobě vitamínu C a extra hydratující kyselinu hyaluronovou, což jsou látky, které účinně zlepšují stav nehtů, ale i pleti a vlasů.

Produkt má pomerančové aroma, takže je velmi chutný a osvěžující. Doporučuje se konzumovat 5 gramů prášku denně, které jednoduše rozpustíte ve 250 ml vody. Při tomto užívání vám balení vystačí na cca 40 dní.

A kolik stojí? 200gramové balení vás vyjde na cca 420 korun.

12. místo

ZEEN Keratin pro vlasy, nehty, pokožku

Orientační cena: 480 Kč

Proč jsem vybrala Keratin pro vlasy, nehty, pokožku od značky ZEEN?

Kapsle ZEEN by Roal, které podporují zdravý stav vašich vlasů, nehtů i pokožky. Obsahují vysoce kvalitní hydrolyzovaný keratin, který pochází z plodů aceroly (Malpigie holé).

Co se týče účinků kapslí, pomáhají vyživovat nehty a působí proti jejich lámání. Kromě toho posiluje vlasy zevnitř i zvenku a samozřejmě zlepšuje i stav pleti.

Jak je dávkovat? Výrobce doporučuje užívat 2 kapsle denně s hlavním jídlem.

A cena? Balení se 60 kapslemi stojí cca 480 korun.

Závěr

Zdravé nehty jsou odrazem zdravého těla, nezapomínejte na to a pečujte o sebe komplexně. Kromě zdravého životního stylu, který zahrnuje optimální pitný režim, vyvážený jídelníček a podobně, si můžete při péči o nehty „vypomoci“ také některým z výše uvedených doplňků stravy, které přispívají ke zdravým nehtům.

Myslím, že za vyzkoušení stojí produkt, který je bestsellerem už několik let a jedná se o Venira kapsle pro vlasy, nehty a pleť s 19 účinnými látkami, které jsou určeny všem lidem včetně mužů a těhotných i kojících žen. Na stav nehtů působí blahodárně i kolagen, proto určitě zkuste kolageny v prášku NaturalProtein, které jsou v 6 chutných příchutích a obsahují také vitamín C a kyselinu hyaluronovou. Všestranným a přírodním doplňkem stravy, se kterým „trefíte tři mouchy jednou ranou“, je Blendea Hair Vitality na podporu kvalitních nehtů, vlasů i pokožky.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[13] Wikipedie (CZ): Nehet

[14] Wikiskripta (CZ): Nehty

[15] Healthline (ENG): From Ridges to Peeling: What These 8 Fingernail Signs Say About Your Health

[16] Healthline (ENG): Top 8 Vitamins and Nutrients for Healthy, Strong Nails

[17] PubMed Central (ENG): Vitamins and minerals: their role in nail health and disease

[18] PubMed Central (ENG): Skin, Hair and Nail Supplements: An Evidence-Based Approach

[19] PubMed Central (ENG): Oral supplementation with specific bioactive collagen peptides improves nail growth and reduces symptoms of brittle nails

4.2/5 (Počet hlasů: 9)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »