Jaká je nejlepší vlasová kosmetika? Jaké produkty používat a jaké máme druhy kosmetiky? Šampony, masky, balzámy, kondicionéry, nebo zábaly?
MÁDARA 3 minutové sérum pro růst vlasů
Sérum Boost vyživuje vlasovou pokožku. Stimuluje růst zdravých, pevných vlasů a zpomaluje jejich vypadávaní.
VOONO Cassia Obovata bezbarvá henna
Cassia pečuje o namáhané vlasy, posiluje je a dodává jim lesk. Zaceluje strukturu roztřepených vlasů a chrání je.
Five Fives bezbarvý regenerační zábal
Regenerační zábal dodává vlasům sílu, lesk a objem. Regeneruje pokožku hlavy a účinně bojuje proti lupům.
Deset nejlepších produktů vlasové kosmetiky
- MÁDARA 3 minutové sérum pro růst vlasů
- VOONO Cassia Obovata
- Five Fives bezbarvý regenerační zábal
- Resibo Hloubkově čistící šampon a hydratační kondicionér
- MÁDARA Šampon pro objem a růst vlasů & kondicionér pro objem a růst vlasů
- VOONO Hydratační šampon & hydratační kondicionér pro poškozené vlasy
- WOODEN SPOON Sérum pro růst vlasů
- Pura Vida Organic CBD Kondicionér a maska na vlasy
- Urtekram Šampon Rhassoul na objem
- Coslys Šampon pro mastné vlasy & kondicionér pro suché a poškozené vlasy
Jaký je symbol vlasů?
Vlasy jsou jakýsi symbol zdraví, vitality, krásy a typu osobnosti. Stačí se rozhlédnout kolem sebe – zrzavé, černé, blonďaté, plavé, rovné, kudrnaté a tak dále, a tak dále. Výběr je opravdu rozmanitý. Dříve bylo jasně dané, že ženy mají dlouhé vlasy a muži zase krátké. Dnes už nejsou žádná dogmata, ani pravidla a střihy i barvy se mísí napříč pohlavími.
Říká se, že vlasy u žen představují nástroj svůdnosti, jsou jejich chloubou i „zbraní“. Zrzky se považují za prostopášné, brunetky za rázné a blondýnky za submisivní. Dlouhé vlasy jsou symbolem plodnosti a ženskosti, krátké zase zdůrazňují nezávislost a energičnost.
Péče o vlasy je jedna velká kategorie, která se velice špatně shrnuje pouze pár slovy. Péče o vlasy je komplexní a kdo chce mít vlasy krásné, zdravé a pevné by měl vědět spoustu a spoustu informací. Proto je dobré si o vlasech číst, studovat je a snažit se jim co nevíce porozumět.
Proto jsme pro vás zde přichystali seznam článků zaměřených na vlasovou kosmetiku a péči o vlasy:
- 15 nejlepších šamponů na suché vlasy – recenze
- 14 nejlepších vitamínů proti vypadávání vlasů – recenze
- 14 nejlepších olejů na vlasy – recenze a diskuze
- 12 tipů na nejlepší hydratační šampon na vlasy
- 12 nejlepších vitamínů na vlasy – recenze a zkušenosti
- 12 nejlepších šamponů a přípravků proti vypadávání vlasů – recenze
- 12 nejlepších přípravků pro podporu růstu vlasů – recenze a zkušenosti
- 12 nejlepších kolagenů na vlasy – recenze a diskuze
- 11 tipů na nejlepší sérum na řasy – srovnání, recenze a zkušenosti
- 11 nejlepších šamponů a přípravků proti lupům ve vlasech – recenze
- 11 nejlepších barev na vlasy (přírodních) – recenze a diskuze
- 10 tipů na nejlepší termoochranu na vlasy – recenze
- 10 tipů na nejlepší silver šampon a fialový šampon
- 10 tipů na nejlepší lak na vlasy – recenze a diskuze
- 10 nejlepších zrzavých barev na vlasy – recenze
- 10 nejlepších vitamínů a výživ na nehty – recenze a srovnání
- 10 nejlepších suchých šamponů – recenze a zkušenosti
- 10 nejlepších šamponů na vlasy – recenze a zkušenosti
- 10 nejlepších šamponů na mastné vlasy – diskuze
- 10 nejlepších šamponů na jemné vlasy – recenze
- 10 nejlepších šamponů a přípravků proti vším – recenze
- 10 nejlepších přípravků na podporu růstu vousů – recenze
- 10 nejlepších olejů na vousy – srovnání a recenze
- 10 nejlepších kondicionérů – recenze a srovnání
- 10 nejlepších kartáčů na vlasy – srovnání a recenze
- 10 nejlepších hnědých barev na vlasy – recenze
- 10 nejlepších černých barev na vlasy – recenze
- 10 nejlepších blond barev na vlasy – recenze a tipy
- 10 nejlepších a nejúčinnějších masek na vlasy – recenze
- 10 nejlepší vitamínů na růst vlasů – recenze a tipy
Zajímavosti o vlasech
O vlasech toho bylo řečeno i napsáno mnoho. Je prokázáno, že jsou mnohem více, než jen estetický doplněk. Jsou to energetická centra, která zvyšují naši intuici a senzitivitu.
Aby byly vlasy nejen zdravé, ale i krásné na pohled, potřebují dostatečnou hydrataci. Vlas sám o sobě, bez doplňkové péče, obsahuje asi 10 % vody. Je důležité toto procento udržovat, aby byly vyživené a hebké. Nejvyšší obsah vody je ve vlasovém kořínku. Nachází se zde největší počet aminokyselin, které na sebe váží vodu. Od kořínků ke konečkům obsah vody ve vlasech klesá.
Když vlas stárne, ztrácí schopnost zadržovat vodu a proto je nutné o vlasové péči více přemýšlet, aby vlas dostal to, co opravdu potřebuje. „Mladé“ vlasy udrží až 30 % vody své celkové hmotnosti, ale později, jak již bylo zmíněno, ztrácí schopnost vodu udržet. Snižuje se obsah aminokyselin a tuků, které tvoří součást buněčných membrán. Jak stárne kůže, stárnou i vlasy a vlasová pokožka. Děje se také to, že vlasy pomaleji rostou, jsou tenčí, ztrácejí lesk i barvu. Po padesátém roku života jsou vlasové cibulky menší, posunují se k povrchu kůže a produkují slabší vlasy.
Proces šedivění, který je zkrátka přirozenou součástí koloběhu života, je dán jednak ztrátou produktivních melanocytů (buněk produkujících barvivo melanin), ale i ztrátou kyslíku.
Vývoj vlasů
Největší změny v oblasti vzhledu vlasů můžeme pozorovat u dětí. Není výjimkou, že zcela blonďaté děti mají v pubertě tmavě hnědé vlasy a z kudrlin se stanou hřebíky. Nic tedy není definitivní. Každopádně největší vzhledové a fyzikální změny tvorby vlasu probíhají do puberty, potom už se tolik nemění. Uvádí se, že na hlavě je asi sto tisíc vlasu a denní přírůstek délky vlasů činí tři až čtyři desetiny milimetru.
Obnova vlasů je u člověka pozvolná a nepřetržitá. Velmi záleží na daném rozpoložení, psychickém i zdravotním stavu a ročním období. To znamená, že vlasy nerostou stále, jako třeba nehet, ale probíhá u nich cyklus růstu. Toto období je různé a velmi individuální.
Přirozené zbarvení vlasů způsobuje melanin, což je makromolekulami barvivo rozpustné ve vodě, které vzniká ve vlasové cibulce. Pigment melanin je barevná látka se složitou chemickou strukturou a skládá se z barevné části a bílkovinného nosiče.
Co je to vlasová kosmetika?
Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy. Ke zdravé kštici vám může pomoci kompletní vlasová kosmetika. Pokud přesně nevíte, jaký máte typ vlasů, určitě se nebojte poradit se svou kadeřnicí.
Obecně v základní výbavě by neměl chybět kvalitní šampon a kondicionér, vybíraný vždy s ohledem na typ vlasů. To můžete dále podpořit maskou, peelingem či například oleji.
Jak správně pečovat o vlasy?
K úplnému základu péče o vlasy patří bezesporu mytí. Při této proceduře bývá nejčastější chybou to, že aplikujeme nadměrné množstvé šamponu. Měla by stačit velikost o rozměru hrášku. Jak často vlasy mýt? To je velmi individuální, ale platí zde takové nepsané pravidlo, že čím častěji vlasy myjete, tím více se mastí.
Ještě před použitím šamponu je nutné vlasy dostatečně namočit. Následně si do dlaní dáme vhodné množství šamponu a rozetřeme. V případě potřeby smícháme s malým množstvím vody. A poté následuje zapracování šamponu do vlasů. Vlasy myjte po směru růstu vlasů od kořínků po konečky, nejprve krouživými pohyby u pokožky až po jemné mytí vlasových délek. Po celou dobu se držte ve směru růstu, jinak by se vlasy zacuchaly.
Vlasy je lepší umývat v přirozené poloze a podle směru růstu. Ideálně tedy vestoje ve sprše.
Po mytí je důležité z vlasů opatrně vymačkat vodu ručníkem a aplikovat masku nebo kondicionér pro uzavření vlasového vlákna. Odborníci tvrdí, že maska vyživuje vlasy do hloubky, ale vlasové vlákno neuzavře. Kondicionér aplikujte po každém mytí, i po použití masky. Měl by se nanášet na pramínek po pramínku, ale pouze od středu délky vlasů ke konečkům, aby se nemastila pokožka.
Obecně se nedoporučuje nechat vlasy přirozeně uschnout. Je důležité vlasovou pokožku dokonale vysušit, aby nedocházelo ke vzniku plísní.
Jakmile ukončíte mytí a následnou péči, mělo by přijít na řadu zmíněné fénování. Ideální je nejprve zabalit vlasy do turbanu a nechat do něho vsáknout vodu. Poté ještě jemně vymačkávat. Fén držte dál od vlasové pokožky a plně postačí studený vzduch. Vlasovým kořínkům totiž nesvědčí, pokud jsou delší dobu ve vlhku. Před fénováním nezapomeňte aplikovat tepelnou ochranu.
Druhy vlasové kosmetiky
Šampony patří k základní vlasové péči. Na trhu je jich tisíce druhu, a proto vybrat ten správný může být oříšek.
To, jaký používáte šampon, je pro stav a vzhled vašich vlasů zásadní. Vybírejte důkladně, nesprávně zvolený šampon udělá víc škody než užitku. Kupte si takový, který bude odpovídat vašemu typu vlasů.
Pokud nevíte, jaký máte typ vlasů, neváhejte se poradit se svou kadeřnicí, která vás určitě ráda nasměruje.
Jaké jsou typy vlasů?
Normální vlasy
Bývají pružné a lesklé a jejich konečky jsou hezké, bez třepení. Šampon pro normální vlasy respektuje rovnováhu vlasové pokožky a dodá jim potřebnou hydrataci.
Jemné vlasy
Tento typ vlasů působí často jakoby bez života, rychle ztrácí objem a zpravidla nedokáže udržet tvar účesu po delší dobu. Šampony pro tento typ obsahují většinou keratin pro jejich posílení.
Mastné vlasy
Šampony na tento typ vlasů pomáhají pokožku hlavy zbavit nadměrného mazu. Zvyšují jejich pružnost a zabraňují plihnutí. Mastné vlasy bývají často spojeny s problémem svědící pokožky hlavy a výskytem lupů. Proto mají tyto šampony zklidňující účinek a brání tvorbě lupů.
Suché vlasy
Matné, drsné, jako šmirglpapír papír. Takové mohou být suché vlasy bez dostatečné hydratace. Šampony pro tento typ vlasy cíleně vyživují a hydratují, posilují jejich konečky a ulevují suché pokožce hlavy.
Barvené vlasy
Při barvení vlasů dochází k jejich oslabení, takže jsou náchylnější k poškození. Samozřejmě je velký rozdíl v tom, jak si vlasy barvíte. Je velký rozdíl, zda přenecháváte tuto péči profesionálům, nebo jestli používáte přírodní barvy, nebo naopak ty z drogerie, syntetické. Tyto šampony pomáhají uzavírat strukturu vlasu, takže jsou pak odolnější a krásně hebké. Navíc tyto šampony chrání barevný efekt barvy na vlasech.
Jak bylo již řečeno výše, pokud by něco ve vaší péči o vlasy opravdu nemělo chybět, je to právě kondicionér. Tento přípravek obsahuje látky, které vlasy hydratují a zároveň posilují. Kondicionéry jsou dostupné pro všechny typy vlasů. Říká se, že šampony mohou narušit svrchní šupinatou vrstvu vlasu. Proto je nutný kondicionér, který vlasy následně obalí a uhladí.
Druhy kondicionérů
Základní kondicionéry
Tyto přípravky pokryjí vlas jemným povlakem, dočasně vyrovnají kutikulu, dodají lesk a usnadní jejich úpravu. Dají se používat na všechny typy vlasů.
Kondicionérové spreje
Používají se před tvarováním účesu a tvoří ochrannou bariéru proti škodlivým účinkům tepla.
Oleje
Mohou se řadit do kategorie kondicionérů, ale je možné je používat i samostatně. Vlasy intenzivně a do hloubky ošetří.
Intenzivní kondicionéry
Pomáhají vlasům udržet přirozené množství vody tím, že ji doplňují tam, kde je to nutné. Tento typ kondicionéru se doporučuje používat u roztřepených, suchých či nepoddajných vlasů.
Nesmývatelné kondicionéry
Tyto typy kondicionérů umí udržet vláčnost a zároveň snížit statickou elektřinu. Hodí se pro jemné vlasy, protože při použití nadměrného množství nezpůsobují zplihlost. Použití je velmi snadné – doporučuje se je nanášet ihned po umytí hlavy šamponem a již se neoplachují. Následuje pouze styling.
Vyživující maska na vlasy je v podstatě koncentrovanější forma kondicionéru. Maska je ale o něco intenzivnější pomocník. Proniká hlouběji a kompletně vyživuje vlasové vlákno. Aby tento přípravek mohl proniknout tam, kam potřebuje, je nutné mu dopřát více času. Kolik, to je vždy uvedeno na konkrétním produktu – může se to lišit dle výrobce.
Jak masku používat?
- Umyjte si vlasy
- Zbavte vlasy přebytečné vody a poté masku aplikujte na vlhké vlasy.
- Rozdělte vlasy na prameny, ať se maska dostane na každé vlasové vlákno.
- Aplikujte masku – rozetřete ji do vlasů od středních délek až ke konečkům. Jemně vmasírovávejte do vlasů po dobu 30 vteřin.
- Zabalte své vlasy do ručníku nebo fólie.
- Nechte masku působit.
- Důkladně smyjte a vlasy upravte jak jste zvyklí.
Séra na vlasy slouží pro intenzivní výživu vlasového kořínku a celého vlasu. Při pravidelném používání vlasy zpevní a vyživí.
Obecně je možné rozlišit dva postupy. Zábaly se dají dělat z olejů – například kokosový nebo olivový nebo z masek. Postup je obdobný, jen se liší moment, kdy se myjí vlasy. Zatímco olejové zábaly se používají před mytím vlasů, zábaly pomocí masek se dělají až po mytí vlasů a vlasy se pak už jen opláchnou, bez použití šampónu.
Oleje na vlasy umí hloubkově regenerovat, chránit barvu a dodávají lesk. Kromě výživy a posílení pomáhají vlasové oleje předcházet krepatění a třepení konečků.
Pokud chcete předejít maštění vlasů, zkuste aplikovat olej pouze ke konečkům, maximálně na střední délku. Pro aplikaci stačí několik málo kapek.
1. místo
MÁDARA 3 minutové sérum pro růst vlasů
Sérum pro růst vlasů od lotyšské značky Mádara vyživí vlasovou pokožku a dodá ji potřebnou energii. To vše hlavně díky extraktu z houby chantharellus cibarius, u nás dobře známé jako liška obecná. Sérum dále obsahuje osvěžující kofein a zinek, spolu s aminokyselinami.
Extrakt z lišky obsahuje vysoké množství vitaminů skupiny B a polysacharidy, které vyživují vlasovou pokožku a kořínky, zatímco beta-glukany posilují vlasové vlákno. Kopřiva působí proti padání vlasů a současně zmírňuje svědění vlasové pokožky a tvorbu lupů. Zinek pomáhá vyrovnat tvorbu kožního mazu a působí antibakteriálně. Obsažený kofein zároveň podporuje rychlejší růst nových vlasů.
Sérum můžete pořídit za cca 650 korun.
2. místo
VOONO Cassia Obovata
Tento produkt je přírodní bezbarvá henna, která pečuje o namáhané vlasy, posiluje je a dodává lesk. Zaceluje strukturu roztřepených vlasů a chrání je. Působí proti lupům i nadměrnému maštění vlasů.
Henna obalí jednotlivé kadeře ochrannou vrstvou, která snižuje škodlivé dopady slunečního záření a dalších vnějších vlivů. Výživa je vhodná pro všechny typy i barvy vlasů.
„Bezbarvá henna“ se již po tisíce let používá jako prostředek k celkové regeneraci vlasů. Intenzivně vyživuje a posiluje suché, slabé či zničené vlasy. Vlasy opět získají zdravý vzhled a větší objem. Henna pečuje i o pokožku hlavy, kterou vyživuje a snižuje její nadměrné maštění i výskyt lupů.
Cena je cca 230 korun.
3. místo
Five Fives bezbarvý regenerační zábal
Regenerační vlasový zábal Five Fives Cassia pečuje o poškozené vlasy, zpevňuje je a zabraňuje lámavosti. Vlasy pečlivě obaluje a chrání před nepříznivými vlivy. Podporuje přirozený lesk a krásu, zároveň zábal působí příznivě na vlasovou pokožku a brání tvorbě lupů. Je vhodný pro regeneraci a posílení všech typů vlasů včetně barvených.
Vlasový zábal obsahuje prášek z rostliny Cassia, který je ideální pro lámavé a krepaté vlasy, které posiluje, uhlazuje a dodává jim objem.
Produkt je možné pořídit za necelých 200 korun.
4. místo
Resibo Hloubkově čistící šampon a hydratační kondicionér
Polská značka přírodní a udržitelné kosmetiky Resibo vyvinula řadu vlasové kosmetiky, která pomáhá každému ke zdravější, vyživenější a krásnější hřívě.
Deep Wash je hloubkově čistící šampon v designově krásně zpracovaném balení, které se bude vaší koupelně báječně vyjímat. Důležitější je ale samozřejmě obsah šamponu, který je z 94,5 % tvořen přírodními složkami. Jedná se zejména o složku HairGrow Mix, kterou tvoří ovoce amla, gohi, neroli a řasa Nori – ty dodávají vlasům sílu a ochranu před působením volných radikálů z okolního prostředí. Kromě toho šampon perfektní čistí, působí proti krepatění vlasů a koriguje tvorbu přebytečného mazu.
Skvělým kondicionérem do páru s tímto šamponem je Waterlight – hydratační kondicionér se skvělým složením, které je z 97,5 % přírodní. Vlasy zanechává jemné a perfektně hydratované. A to díky obsahu sorbitol, který se vyskytuje v ovoci, betainu a extraktu z goji bobulí.
Cena jednotlivých produktů je necelých 400 korun.
5. místo
MÁDARA Šampon pro objem a růst vlasů & kondicionér pro objem a růst vlasů
Produkty od lotyšské MÁDARY mají bylinkové složený, jejichž čistotu zaručuje mezinárodní nezávislý certifikát Ecocert Cosmos. Produkty obsahují bio certifikované extrakty z rostlin, které jsou výjimečné vysokým obsahem aktivních látek.
Kondicionér pro objem a růst vlasů je určený pro všechny typy vlasů. přípravek vlasy krásně vyživuje a posiluje, aniž by je zatížil. Usnadňuje rozčesávání vlasů a zanechává je hedvábně hladké a lesklé. Kondicionér obsahuje fosfolipidy, jejichž přítomnost zvyšuje lesk vlasů a extrakt z lišek současně předchází třepení konečků a posiluje odolnost vlasů proti mechanickému poškození. Výtažky z kopřivy zpevňují vlasové vlákno, dodávají vlasům hebkost a hedvábný lesk.
Šampon pro objem a růst vlasů zanechá vlasy jemné, hladké a posílené. Dodává vlasům objem a bohatě je vyživuje. Šetrné složení vlasy nijak nevysuší a je vhodný i pro barvené vlasy.
Kondicionér i šampon stojí něco málo přes 500 korun.
6. místo
VOONO Hydratační šampon & hydratační kondicionér pro poškozené vlasy
Jak kondicionér, tak šampon obsahuje extrakt z rostliny aloe vera, který vlasy krásně zacelí a hydratuje.
Kondicionér kromě aloe obsahuje i panthenol, rostlinné oleje a výtažky. Doporučuje se pro suché a poškozené vlasy. Je vhodný i na vlasy barvené hennou, která je trochu vysušuje. Kadeře zůstanou po použití kondicionéru krásně voňavé po citrusech, příjemně poddajné a získají přirozený lesk. Také se pak snadněji rozčesávají, čímž se sníží riziko jejich lámání a třepení.
Šampon VOONO pomáhá vlasům i pokožce hlavy vracet potřebnou hydrataci a díky levandulovému oleji a grepové esenci příjemně voní. Díky šetrným tenzidům pečlivě zbaví pokožku mazu, odumřelých kožních buněk i nečistot zanesených zvenčí, aniž by ji dráždil. Díky přidané šťávě z Aloe vera a arganovému oleji podporuje její hydrataci a chrání ji zarudnutím. Arganový olej současně pečuje o suché a poškozené vlasy a pomáhá je revitalizovat.
Oba produkty můžete zakoupit za cca 400 korun.
7. místo
WOODEN SPOON Sérum pro růst vlasů
Sérum pro růst vlasů s černým kořením od bulharské značky Wooden Spoon obsahuje rostlinné oleje z certifikovaného ekologického zemědělství, které jsou vybrané tak, aby stimulovaly růst vlasů a vyživovaly vlasovou pokožku. Hodí se pro všechny typy vlasů.
Díky kombinaci pepřového oleje a rozmarýnu se kořínky vlasů nahřejí, čímž se krevní oběh v pokožce zrychlí a zařídí, aby vlasy rostly rychleji a ve větším množství. Zároveň se vlasy stávají pevnější a odolnější vůči vnějším vlivům. Sérum obsahuje ricinový, jojobový, nimbový, baobabový, arganový a mátový esenciální olej.
Cena séra je cca 600 korun.
8. místo
Pura Vida Organic CBD Kondicionér a maska na vlasy
CBD Kondicionér a maska na vlasy od chorvatské značky Pura Vida Organic obsahuje 1000 mg CBD, které zpomaluje stárnutí buněk, napomáhá k jejich rychlejší regeneraci, urychluje hojení pokožky, hydratuje a obnovuje vlasová vlákna.
Základem kondicionéru je levandulová voda, která spolu s vitaminem B a rostlinným proteinem poskytuje extra výživnou a regenerační péči.
Cena je cca 1000 korun.
9. místo
Urtekram Šampon Rhassoul na objem
Šampon Rhassoul od dánské značky Urtekram pečuje o všechny typy vlasů, obzvlášť o ty mastné a jemné. Obsahuje vysoký podíl marockého jílu a extrakt z aloe vera. Kombinace účinných látek zklidňuje vlasovou pokožku, stabilizuje funkci mazových žláz a zároveň dodává vlasům krásný přirozený objem i lesk.
Esenciální oleje z máty osvěžují vlasy a eliminují jejich maštění, ale také zlepšují prokrvení vlasové pokožky a tím i lepší a snadnější vstřebávání živin k vlasovému kořínku. Vlasy tak získávají krásný objem a lesk, méně se mastí a současně nejsou zbytečně zatížené a nemají tendenci plihnout.
Cena mírně přesahuje 300 korun.
10. místo
Coslys Šampon pro mastné vlasy & kondicionér pro suché a poškozené vlasy
Vlasové produkty od francouzské organické kosmetiky Coslys se pyšní mnohými certifikacemi jako jsou Ecocert, Cosmebio, Cruelty Free či One Voice.
Kondicionér s mirabelkovým olejem vyživuje suché poškozené vlasy a navrací jim vitalitu. Kombinace pečujícího oleje z mirabelek s bambuckým máslem o vlasy pečuje po celé délce, zaceluje jejich strukturu a citelně usnadňuje rozčesávání vlasů. Kondicionér dále obsahuje extrakt z tužebníku, který intenzivně uhlazuje a zaceluje poškozený suchý vlas, zjemňuje ho, a tím usnadňuje jeho rozčesávání i následnou úpravu.
Šampon pro rychle se mastící vlasy Coslys pečuje o vlasovou pokožku i samotný vlas díky výtažkům z lopuchu a dalším bylinkám. Tyto účinné látky odvádí z vlasové pokožky přebytečný kožní maz a přirozeným způsobem stabilizují funkce mazových žláz.
Každý z těchto produktů můžete zakoupit za cca 300 korun.
Závěr
Vlasy jsou jako šperk, o který bychom se měli pečlivě starat. Vlasy ale nejsou jen symbolem krásy a zdraví, je to čast našeho těla, která nasává vše okolo nás a zaslouží si jen to nejlepší.
Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:
[1] Wikipedie (CZ): Kosmetika
[2] Healthline (ENG): 9 Tricks for Healthier, Fuller-Looking Hair
[3] Healthline (ENG): How to Establish the Right Hair Care Routine for You
[4] PubMed Central (ENG): Hair Cosmetics: An Overview
[5] PubMed Central (ENG): Cosmetic Trichology: Hair Cosmetics, Styling, and their Effect on the Hair Fiber!
[6] PubMed Central (ENG): Essentials of Hair Care often Neglected: Hair Cleansing