13 tipů na nejlepší vlasovou kosmetiku – srovnání a recenze

Shrnutí: Vlasy si zaslouží jen tu nejlepší péči. A abyste nemuseli hledat ten nejlepší šampon, kondicionér, masku, zábal či sérum na vlasy, vytvořila jsem pro srovnání té nejlepší vlasové kosmetiky, kterou stojí za to vyzkoušet.

 • První místo u mě má Navlasil sérum pro krásné a zdravé vlasy, které pomáhá proti vypadávání, šedinám, lupům a pomáhá s jejich rychlejším růstem.
 • Na 2. příčku jsem umístila Olaplex N°4 Bond Maintenance, což je obnovující šampon pro všechny typy vlasů, který je krásně hydratuje a poskytuje jim opravdu komplexní péči.
 • A 3. místo si u mě vysloužila sada šamponu a kondicionéru Hairburst, která podporuje růst i sílu vlasů a je ideální na každodenní používání.

Co se v článku dočtete dále?

Vše o vlasech – jak se vyvíjí, co symbolizují a další zajímavosi. Jaké druhy vlasové kosmetiky máte k dispozici a také jak o vlasy správně pečovat.

TOP  1. místo

Navlasil
Vlasové sérum

Orientační cena: 1200 Kč
Proč 1. místo?

Protože se jedná o prvotřídní vlasové sérum bohaté na patentované aktivní složky, které je veganské a poradí si lupy, šedinami, s vypadáváním vlasů a postará se o jejich větší objem. Produkt je z 97,8 % tvořen přírodními látkami.

2. místo

Olaplex N°4 Bond Maintenance

Orientační cena: 750 Kč
Proč 2. místo?

Protože tohle je šampon, který dodá ozdravnou vzpruhu i hodně poškozeným vlasům – dokáže totiž „detekovat“ poškozená vlákna a ty následně opravit. Produkt obsahuje patentovanou látku bis-aminopropyl diglykol dimaleát.

3. místo

Hairburst
šampon a kondicionér

Orientační cena: 800 Kč
Proč 3. místo?

Protože jde o kvalitní vlasovou péči, kterou lze aplikovat i na denní bázi. Tyto produkty navíc obsahují prospěšné složky, mezi něž patří především hydrolyzované pšeničné bílkoviny, aminokyseliny a panthenol.

Třináct nejlepších produktů vlasové kosmetiky

Jaký je symbol vlasů?

Vlasy jsou jakýsi symbol zdraví, vitality, krásy a typu osobnosti. Stačí se rozhlédnout kolem sebe – zrzavé, černé, blonďaté, plavé, rovné, kudrnaté a tak dále, a tak dále. Výběr je opravdu rozmanitý. Dříve bylo jasně dané, že ženy mají dlouhé vlasy a muži zase krátké. Dnes už nejsou žádná dogmata, ani pravidla a střihy i barvy se mísí napříč pohlavími.

 • Říká se, že vlasy u žen představují nástroj svůdnosti, jsou jejich chloubou i „zbraní“. Zrzky se považují za prostopášné, brunetky za rázné a blondýnky za submisivní. Dlouhé vlasy jsou symbolem plodnosti a ženskosti, krátké zase zdůrazňují nezávislost a energičnost.

Péče o vlasy je jedna velká kategorie, která se velice špatně shrnuje pouze pár slovy. Péče o vlasy je komplexní a kdo chce mít vlasy krásné, zdravé a pevné by měl vědět spoustu a spoustu informací. Proto je dobré si o vlasech číst, studovat je a snažit se jim co nevíce porozumět.

Proto jsme pro vás zde přichystali seznam článků zaměřených na vlasovou kosmetiku a péči o vlasy:

Zajímavosti o vlasech

O vlasech toho bylo řečeno i napsáno mnoho. Je prokázáno, že jsou mnohem více, než jen estetický doplněk. Jsou to energetická centra, která zvyšují naši intuici a senzitivitu.

 • Aby byly vlasy nejen zdravé, ale i krásné na pohled, potřebují dostatečnou hydrataci. Vlas sám o sobě, bez doplňkové péče, obsahuje asi 10 % vody. Je důležité toto procento udržovat, aby byly vyživené a hebké. Nejvyšší obsah vody je ve vlasovém kořínku. Nachází se zde největší počet aminokyselin, které na sebe váží vodu. Od kořínků ke konečkům obsah vody ve vlasech klesá.
 • Když vlas stárne, ztrácí schopnost zadržovat vodu a proto je nutné o vlasové péči více přemýšlet, aby vlas dostal to, co opravdu potřebuje. „Mladé“ vlasy udrží až 30 % vody své celkové hmotnosti, ale později, jak již bylo zmíněno, ztrácí schopnost vodu udržet. Snižuje se obsah aminokyselin a tuků, které tvoří součást buněčných membrán. Jak stárne kůže, stárnou i vlasy a vlasová pokožka. Děje se také to, že vlasy pomaleji rostou, jsou tenčí, ztrácejí lesk i barvu. Po padesátém roku života jsou vlasové cibulky menší, posunují se k povrchu kůže a produkují slabší vlasy.
 • Proces šedivění, který je zkrátka přirozenou součástí koloběhu života, je dán jednak ztrátou produktivních melanocytů (buněk produkujících barvivo melanin), ale i ztrátou kyslíku.

Vývoj vlasů

Největší změny v oblasti vzhledu vlasů můžeme pozorovat u dětí. Není výjimkou, že zcela blonďaté děti mají v pubertě tmavě hnědé vlasy a z kudrlin se stanou hřebíky. Nic tedy není definitivní. Každopádně největší vzhledové a fyzikální změny tvorby vlasu probíhají do puberty, potom už se tolik nemění. Uvádí se, že na hlavě je asi sto tisíc vlasu a denní přírůstek délky vlasů činí tři až čtyři desetiny milimetru.

 • Obnova vlasů je u člověka pozvolná a nepřetržitá. Velmi záleží na daném rozpoložení, psychickém i zdravotním stavu a ročním období. To znamená, že vlasy nerostou stále, jako třeba nehet, ale probíhá u nich cyklus růstu. Toto období je různé a velmi individuální.
 • Přirozené zbarvení vlasů způsobuje melanin, což je makromolekulami barvivo rozpustné ve vodě, které vzniká ve vlasové cibulce. Pigment melanin je barevná látka se složitou chemickou strukturou a skládá se z barevné části a bílkovinného nosiče.

Co je to vlasová kosmetika?

Ne nadarmo se říká, že vlasy jsou korunou krásy. Ke zdravé kštici vám může pomoci kompletní vlasová kosmetika. Pokud přesně nevíte, jaký máte typ vlasů, určitě se nebojte poradit se svou kadeřnicí.

 • Obecně v základní výbavě by neměl chybět kvalitní šampon a kondicionér, vybíraný vždy s ohledem na typ vlasů. To můžete dále podpořit maskou, peelingem či například oleji.

Jak správně pečovat o vlasy?

K úplnému základu péče o vlasy patří bezesporu mytí. Při této proceduře bývá nejčastější chybou to, že aplikujeme nadměrné množstvé šamponu. Měla by stačit velikost o rozměru hrášku. Jak často vlasy mýt? To je velmi individuální, ale platí zde takové nepsané pravidlo, že čím častěji vlasy myjete, tím více se mastí.

Ještě před použitím šamponu je nutné vlasy dostatečně namočit. Následně si do dlaní dáme vhodné množství šamponu a rozetřeme. V případě potřeby smícháme s malým množstvím vody. A poté následuje zapracování šamponu do vlasů. Vlasy myjte po směru růstu vlasů od kořínků po konečky, nejprve krouživými pohyby u pokožky až po jemné mytí vlasových délek. Po celou dobu se držte ve směru růstu, jinak by se vlasy zacuchaly.

Vlasy je lepší umývat v přirozené poloze a podle směru růstu. Ideálně tedy vestoje ve sprše.

Po mytí je důležité z vlasů opatrně vymačkat vodu ručníkem a  aplikovat masku nebo kondicionér pro uzavření vlasového vlákna. Odborníci tvrdí, že maska vyživuje vlasy do hloubky, ale vlasové vlákno neuzavře. Kondicionér aplikujte po každém mytí, i po použití masky. Měl by se nanášet na pramínek po pramínku, ale pouze od středu délky vlasů ke konečkům, aby se nemastila pokožka.

Obecně se nedoporučuje nechat vlasy přirozeně uschnout. Je důležité vlasovou pokožku dokonale vysušit, aby nedocházelo ke vzniku plísní.

Jakmile ukončíte mytí a následnou péči, mělo by přijít na řadu zmíněné fénování. Ideální je nejprve zabalit vlasy do turbanu a nechat do něho vsáknout vodu. Poté ještě jemně vymačkávat. Fén držte dál od vlasové pokožky a plně postačí studený vzduch. Vlasovým kořínkům totiž nesvědčí, pokud jsou delší dobu ve vlhku. Před fénováním nezapomeňte aplikovat tepelnou ochranu.

Druhy vlasové kosmetiky

Šampony patří k základní vlasové péči. Na trhu je jich tisíce druhu, a proto vybrat ten správný může být oříšek.

To, jaký používáte šampon, je pro stav a vzhled vašich vlasů zásadní. Vybírejte důkladně, nesprávně zvolený šampon udělá víc škody než užitku. Kupte si takový, který bude odpovídat vašemu typu vlasů.

Pokud nevíte, jaký máte typ vlasů, neváhejte se poradit se svou kadeřnicí, která vás určitě ráda nasměruje.

Jaké jsou typy vlasů?

Normální vlasy

Bývají pružné a lesklé a jejich konečky jsou hezké, bez třepení. Šampon pro normální vlasy respektuje rovnováhu vlasové pokožky a dodá jim potřebnou hydrataci. 

Jemné vlasy

Tento typ vlasů působí často jakoby bez života, rychle ztrácí objem a zpravidla nedokáže udržet tvar účesu po delší dobu. Šampony pro tento typ obsahují většinou keratin pro jejich posílení.

Mastné vlasy

Šampony na tento typ vlasů pomáhají pokožku hlavy zbavit nadměrného mazu. Zvyšují jejich pružnost a zabraňují plihnutí. Mastné vlasy bývají často spojeny s problémem svědící pokožky hlavy a výskytem lupů. Proto mají tyto šampony zklidňující účinek a brání tvorbě lupů.

Suché vlasy

Matné, drsné, jako šmirglpapír papír. Takové mohou být suché vlasy bez dostatečné hydratace. Šampony pro tento typ vlasy cíleně vyživují a hydratují, posilují jejich konečky a ulevují suché pokožce hlavy. 

Barvené vlasy

Při barvení vlasů dochází k jejich oslabení, takže jsou náchylnější k poškození. Samozřejmě je velký rozdíl v tom, jak si vlasy barvíte. Je velký rozdíl, zda přenecháváte tuto péči profesionálům, nebo jestli používáte přírodní barvy, nebo naopak ty z drogerie, syntetické. Tyto šampony pomáhají uzavírat strukturu vlasu, takže jsou pak odolnější a krásně hebké. Navíc tyto šampony chrání barevný efekt barvy na vlasech.

Jak bylo již řečeno výše, pokud by něco ve vaší péči o vlasy opravdu nemělo chybět, je to právě kondicionér. Tento přípravek obsahuje látky, které vlasy hydratují a zároveň posilují. Kondicionéry jsou dostupné pro všechny typy vlasů. Říká se, že šampony mohou narušit svrchní šupinatou vrstvu vlasu. Proto je nutný kondicionér, který vlasy následně obalí a uhladí.

Druhy kondicionérů

Základní kondicionéry

Tyto přípravky pokryjí vlas jemným povlakem, dočasně vyrovnají kutikulu, dodají lesk a usnadní jejich úpravu. Dají se používat na všechny typy vlasů.

Kondicionérové spreje

Používají se před tvarováním účesu a tvoří ochrannou bariéru proti škodlivým účinkům tepla. 

Oleje

Mohou se řadit do kategorie kondicionérů, ale je možné je používat i samostatně. Vlasy intenzivně a do hloubky ošetří. 

Intenzivní kondicionéry

Pomáhají vlasům udržet přirozené množství vody tím, že ji doplňují tam, kde je to nutné. Tento typ kondicionéru se doporučuje používat u roztřepených, suchých či nepoddajných vlasů. 

Nesmývatelné kondicionéry

Tyto typy kondicionérů umí udržet vláčnost a zároveň snížit statickou elektřinu. Hodí se pro jemné vlasy, protože při použití nadměrného množství nezpůsobují zplihlost. Použití je velmi snadné – doporučuje se je nanášet ihned po umytí hlavy šamponem a již se neoplachují. Následuje pouze styling.

Vyživující maska na vlasy je v podstatě koncentrovanější forma kondicionéru. Maska je ale o něco intenzivnější pomocník. Proniká hlouběji a kompletně vyživuje vlasové vlákno. Aby tento přípravek mohl proniknout tam, kam potřebuje, je nutné mu dopřát více času. Kolik, to je vždy uvedeno na konkrétním produktu – může se to lišit dle výrobce.

Jak masku používat?

 1. Umyjte si vlasy 
 2. Zbavte vlasy přebytečné vody a poté masku aplikujte na vlhké vlasy.
 3. Rozdělte vlasy na prameny, ať se maska dostane na každé vlasové vlákno.
 4. Aplikujte masku – rozetřete ji do vlasů od středních délek až ke konečkům. Jemně vmasírovávejte do vlasů po dobu 30 vteřin.
 5. Zabalte své vlasy do ručníku nebo fólie. 
 6. Nechte masku působit.
 7. Důkladně smyjte a vlasy upravte jak jste zvyklí.

Séra na vlasy slouží pro intenzivní výživu vlasového kořínku a celého vlasu. Při pravidelném používání vlasy zpevní a vyživí.

Obecně je možné rozlišit dva postupy. Zábaly se dají dělat z olejů – například kokosový nebo olivový nebo z masek. Postup je obdobný, jen se liší moment, kdy se myjí vlasy. Zatímco olejové zábaly se používají před mytím vlasů, zábaly pomocí masek se dělají až po mytí vlasů a vlasy se pak už jen opláchnou, bez použití šampónu.

Oleje na vlasy umí hloubkově regenerovat, chránit barvu a dodávají lesk. Kromě výživy a posílení pomáhají vlasové oleje předcházet krepatění a třepení konečků.

Pokud chcete předejít maštění vlasů, zkuste aplikovat olej pouze ke konečkům, maximálně na střední délku. Pro aplikaci stačí několik málo kapek.

Určitě doporučuju se mrknou na přírodní barvy na vlasy, které o vlasy zároveň pečují.

1. místo

Navlasil Vlasové sérum

Efektivní vlasové sérum, jehož účinky co se týče zdravějších vlasů, většího objemu, růstu i redukování šedin, které potvrzují studie.

Orientační cena: 1200 Kč

Proč je sérum Navlasil na 1. místě?

Jedničkou na poli vlasové kosmetiky je u mě rozhodně sérum od značky Navlasil. Tenhle luxusní pomocník totiž dokáže vlasům poskytnout oživení a vzpruhu hned na několika frontách: postará se o větší objem, omezí vypadávání vlasů, zredukuje lupy a poradí si i se šedinami.

Bonusem tohoto séra také je, že z 97,8 % tvořeno přírodními látkami a neobsahuje žádné sulfáty, parabeny ani silikon. Na přirozené aktivní látky je zato bohaté (viz níže). Účinky produktu jsou navíc potvrzeny studiemi, čehož si osobně také dost cením.

Uživatelské recenze

Recenze na toto sérum jsou mimořádně dobré. Na Heurece například lidé na produktu oceňují opravdu hodně věcí. Líbí se jim, že obsahuje přírodní ingredience, vyzdvihují praktický způsob aplikace (tj. pomocí kapátka), příjemnou vůni, ale hlavně potvrzují, že se jim díky němu skutečně zlepšila kvalita vlasů. Podle komentářů se vlasy méně mastí, méně vypadávají a jsou méně prošedivělé.

Na stránkách pilulka.cz se objevují obdobně pozitivní reakce a někdo se tady mimo jiné zmiňuje, že se mu vlasy nyní více lesknou. Nadšení je pak zřejmé v recenzích přímo na stránkách prodejce (navlasil.cz).

Dále o produktu

A nakonec malý přehled aktivních látek, které budou o vaše vlasy pečovat:

 • Redensyl® (= patentovaná látka získávaná ze dřeva Modřínu opadavého a Čajovníku čínského, která podporuje vlasový růst)
 • Darkenyl™ (= antioxidant bojující proti šedinám)
 • Defenscalp™ (= extrakt z Vrbovky úzkolisté redukující lupy)
 • Greyverse™ (= biomimetický peptid)
 • Capixyl™ (= biomimetický peptid a přírodní extrakt z Červeného jetele s regeneračními účinky)

Toto sérum vás bude stát cca 1200 Kč/50 ml.

2. místo

Olaplex N°4 Bond Maintenance

Hydratační šampon s patentovaným složením pro všechny typy vlasů.

Orientační cena: 750 Kč

Proč je tento šampon od Olaplexu na 2. místě?

Druhé místo jsem věnovala šamponu Professional No. 4 Bond Maintenance od značky Olaplex, protože pomáhá silně poškozeným vlasů znovuzískat vitalitu a krásu. Tento výrobek je obohacen o patentovanou látku bis-aminopropyl diglykol dimaleát a dokáže vyhledat a opravit porušená vlasová vlákna.

Kromě toho přípravek pomáhá vlasy pevněji „ukotvit“, redukuje esteticky nežádoucí jevy, jakými jsou třeba elektrizování vlasů nebo jejich krepatění. Při užívání šamponu jsou vlasy zdravější, hydratovanější a lesklejší.

Uživatelské recenze

Na stránkách prodejce (aurio.cz) jsem našla recenzi, v níž jedna zákaznice píše, že jde o „nejlepší šampon, který kdy měla“. Skvělé ohlasy se nicméně objevují i na nezávislých srovnávačích (Heureka, zbozi.cz). Tady se procenta drží opravdu vysoko a píše se tu, že se vlasy při užívání přípravku méně mastí, jsou lesklejší a kvalitnější. Jedna žena také potvrzuje, že jí pomohl dostat do formy vlasy poškozené melírem.

Lidé také oceňují příjemnou vůni šamponu a to, že je příjemný na pokožce. Také podle nich krásně pění. Plus – údajně ho stačí použít v opravdu malém množství, aby udělal svou práci.

Další informace

Jedná se o přípravek, který dokáže podat pomocnou ruku vlasům zničeným chemickými a manuálními procedurami (třeba barvením, fénováním, kulmováním, žehlením…).

Za zmínku také stojí, že tento šampon je vhodný pro všechny typy vlasů, je vegan-friendly a neobsahuje sulfáty, ftaláty, sírany, silikony či parabeny.

Tento šampon vás bude stát cca 750 Kč.

Fotografie produktu

3. místo

Hairburst Šampon a Kondicionér pro delší a silnejší vlasy

Výborná dvojice šamponu a kondicionéru s pšeničnými proteiny a panthenolem.

Orientační cena: 800 Kč

Proč je šampon a kondicionér od Hairburst na 3. místě?

Třetí místo jsem se rozhodla udělit roztomilé růžovo-zelené dvojce šampon + kondicionér od značky Hairburst. Tyhle přípravky se totiž společně postarají o hustší a zdravěji vypadající vlasy, které se budou více lesknout, méně lámat a budou pevnější.

Klíčovými ingrediencemi jsou v tomto případě hydrolyzované pšeničné proteiny, které dokážou vniknout do vlasové struktury a tím ji jaksepatří posílit. Dále tady najdete aminokyseliny – ty mají schopnost vázat na sebe molekuly vody, čímž vlasům poskytují hydrataci. A pak je tu panthenol (= derivát vitaminu B5), který příznivě působí na vlasový objem.

Uživatelské recenze

Na stránkách prodejce (cz.hairburst.com) se objevila recenze, která si šampon velice pochvaluje a vyzdvihuje jeho „kokosovou vůni“

Perfektní hodnocení si tato dvojice vlasových produktů dále vysloužila na Amazonu. Hvězdičky tady oscilují mezi čtyřkou a pětkou a komentáře jsou také vesměs pozitivní. Zákazníci potvrzují, že jim produkty pomohly s výrazným vypadáváním vlasů, i to, že jim teď vlasy rostou o něco rychleji. 

A nakonec si ještě dovolím zmínit jednu „povrchnější“ pochvalu, na kterou jsem na Amazonu narazila, a sice to, že zde jedna uživatelka chválí roztomilé žvýkačkové barvy lahviček.

Více informací

Hairburst je značka s původem ve Velké Británii, kterou založili v roce 2014 pánové James Hill, Henry Gwilliam a Matthew Cragg. Tato společnost se zaměřuje na vlasy od A do Z a nabízí nejen šampony, kondicionéry a různá vlasová séra, ale také třeba multivitaminy vyrobené z přírodních složek, které vlasy vyživují „zevnitř“.

Za šampon s kondicionérem zaplatíte cca 800 Kč.

Fotografie produktů

4. místo

Urtekram Šampon Rhassoul na objem

Orientační cena: 370 Kč

Proč jsem vybrala Rhassoul šampon na objem od Urtekramu?

Šampon Rhassoul od dánské značky Urtekram pečuje o všechny typy vlasů, obzvlášť o ty mastné a jemné. Obsahuje vysoký podíl marockého jílu a extrakt z aloe vera. Kombinace účinných látek zklidňuje vlasovou pokožku, stabilizuje funkci mazových žláz a zároveň dodává vlasům krásný přirozený objem i lesk.

Esenciální oleje z máty osvěžují vlasy a eliminují jejich maštění, ale také zlepšují prokrvení vlasové pokožky a tím i lepší a snadnější vstřebávání živin k vlasovému kořínku. Vlasy tak získávají krásný objem a lesk, méně se mastí a současně nejsou zbytečně zatížené a nemají tendenci plihnout.

Cena se pohybuje okolo 370 korun za 500 ml.

5. místo

MÁDARA 3 minutové sérum pro růst vlasů

Orientační cena: 600 Kč

Z jakých důvodů jsem zvolila sérum pro růst vlasů od Mádary?

Sérum pro růst vlasů od lotyšské značky Mádara vyživí vlasovou pokožku a dodá ji potřebnou energii. To vše hlavně díky extraktu z houby chantharellus cibarius, u nás dobře známé jako liška obecná. Sérum dále obsahuje osvěžující kofein a zinek, spolu s aminokyselinami.

Extrakt z lišky obsahuje vysoké množství vitaminů skupiny B a polysacharidy, které vyživují vlasovou pokožku a kořínky, zatímco beta-glukany posilují vlasové vlákno. Kopřiva působí proti padání vlasů a současně zmírňuje svědění vlasové pokožky a tvorbu lupů. Zinek pomáhá vyrovnat tvorbu kožního mazu a působí antibakteriálně. Obsažený kofein zároveň podporuje rychlejší růst nových vlasů. 

Sérum můžete pořídit za cca 600 korun.

6. místo

VOONO Cassia Obovata

Orientační cena: 230 Kč

Čím mě zaujala bezbarvá henna Cassia Obovata od Voono?

Tento produkt je přírodní bezbarvá henna, která pečuje o namáhané vlasy, posiluje je a dodává lesk. Zaceluje strukturu roztřepených vlasů a chrání je. Působí proti lupům i nadměrnému maštění vlasů.

Henna obalí jednotlivé kadeře ochrannou vrstvou, která snižuje škodlivé dopady slunečního záření a dalších vnějších vlivů. Výživa je vhodná pro všechny typy i barvy vlasů.

„Bezbarvá henna“ se již po tisíce let používá jako prostředek k celkové regeneraci vlasů. Intenzivně vyživuje a posiluje suché, slabé či zničené vlasy. Vlasy opět získají zdravý vzhled a větší objem. Henna pečuje i o pokožku hlavy, kterou vyživuje a snižuje její nadměrné maštění i výskyt lupů.

Cena je cca 230 korun.

7. místo

Five Fives bezbarvý regenerační zábal

Orientační cena: 200 Kč

Proč jsem do srovnání zahrnula zábal od Five Fives?

Regenerační vlasový zábal Five Fives Cassia pečuje o poškozené vlasy, zpevňuje je a zabraňuje lámavosti. Vlasy pečlivě obaluje a chrání před nepříznivými vlivy. Podporuje přirozený lesk a krásu, zároveň zábal působí příznivě na vlasovou pokožku a brání tvorbě lupů. Je vhodný pro regeneraci a posílení všech typů vlasů včetně barvených. 

Vlasový zábal obsahuje prášek z rostliny Cassia, který je ideální pro lámavé a krepaté vlasy, které posiluje, uhlazuje a dodává jim objem.

Produkt je možné pořídit za necelých 200 korun.

8. místo

MÁDARA Šampon pro objem a růst vlasů & kondicionér pro objem a růst vlasů

Proč jsem vybrala dvojici šamponu a kondicionéru od Mádary?

Produkty od lotyšské MÁDARY mají bylinkové složený, jejichž čistotu zaručuje mezinárodní nezávislý certifikát Ecocert Cosmos. Produkty obsahují bio certifikované extrakty z rostlin, které jsou výjimečné vysokým obsahem aktivních látek. 

Kondicionér pro objem a růst vlasů je určený pro všechny typy vlasů. přípravek vlasy krásně vyživuje a posiluje, aniž by je zatížil. Usnadňuje rozčesávání vlasů a zanechává je hedvábně hladké a lesklé. Kondicionér obsahuje fosfolipidy, jejichž přítomnost zvyšuje lesk vlasů a extrakt z lišek současně předchází třepení konečků a posiluje odolnost vlasů proti mechanickému poškození. Výtažky z kopřivy zpevňují vlasové vlákno, dodávají vlasům hebkost a hedvábný lesk.  

Šampon pro objem a růst vlasů zanechá vlasy jemné, hladké a posílené. Dodává vlasům objem a bohatě je vyživuje. Šetrné složení vlasy nijak nevysuší a je vhodný i pro barvené vlasy.  

Kondicionér i šampon stojí něco málo přes 500 korun.

9. místo

VOONO Hydratační šampon & kondicionér pro poškozené vlasy

Z jakých důvodů jsem vybrala hydratační šampon a kondicionér od Voono?

Jak kondicionér, tak šampon obsahuje extrakt z rostliny aloe vera, který vlasy krásně zacelí a hydratuje. 

Kondicionér kromě aloe obsahuje i panthenol, rostlinné oleje a výtažky. Doporučuje se pro suché a poškozené vlasy. Je vhodný i na vlasy barvené hennou, která je trochu vysušuje. Kadeře zůstanou po použití kondicionéru krásně voňavé po citrusech, příjemně poddajné a získají přirozený lesk. Také se pak snadněji rozčesávají, čímž se sníží riziko jejich lámání a třepení.

Šampon VOONO pomáhá vlasům i pokožce hlavy vracet potřebnou hydrataci a díky levandulovému oleji a grepové esenci příjemně voní. Díky šetrným tenzidům pečlivě zbaví pokožku mazu, odumřelých kožních buněk i nečistot zanesených zvenčí, aniž by ji dráždil. Díky přidané šťávě z Aloe vera a arganovému oleji podporuje její hydrataci a chrání ji zarudnutím. Arganový olej současně pečuje o suché a poškozené vlasy a pomáhá je revitalizovat.

10. místo

WOODEN SPOON Sérum pro růst vlasů

Orientační cena: 660 Kč

Čím mě zaujalo sérum pro růst vlasů od Wooden Spoon?

Sérum pro růst vlasů s černým kořením od bulharské značky Wooden Spoon obsahuje rostlinné oleje z certifikovaného ekologického zemědělství, které jsou vybrané tak, aby stimulovaly růst vlasů a vyživovaly vlasovou pokožku. Hodí se pro všechny typy vlasů.

Díky kombinaci pepřového oleje a rozmarýnu se kořínky vlasů nahřejí, čímž se krevní oběh v pokožce zrychlí a zařídí, aby vlasy rostly rychleji a ve větším množství. Zároveň se vlasy stávají pevnější a odolnější vůči vnějším vlivům. Sérum obsahuje ricinový, jojobový, nimbový, baobabový, arganový a mátový esenciální olej. 

Cena séra je cca 660 korun.

11. místo

Pura Vida Organic CBD Kondicionér a maska na vlasy

Orientační cena: 1300 Kč

Proč jsem vybrala kondicionér a masku na vlasy s CBD od Pura Vida Organic?

CBD Kondicionér a maska na vlasy od chorvatské značky Pura Vida Organic obsahuje 1000 mg CBD, které zpomaluje stárnutí buněk, napomáhá k jejich rychlejší regeneraci, urychluje hojení pokožky, hydratuje a obnovuje vlasová vlákna.

Základem kondicionéru je levandulová voda, která spolu s vitaminem B a rostlinným proteinem poskytuje extra výživnou a regenerační péči. 

Cena je cca 1300 korun za 100 ml.

12. místo

Coslys Šampon pro mastné vlasy & kondicionér pro suché a poškozené vlasy

Proč jsem zvolila šamon a kondicionér od Coslys?

Vlasové produkty od francouzské organické kosmetiky Coslys se pyšní mnohými certifikacemi jako jsou Ecocert, Cosmebio, Cruelty Free či One Voice. 

Kondicionér s mirabelkovým olejem vyživuje suché poškozené vlasy a navrací jim vitalitu. Kombinace pečujícího oleje z mirabelek s bambuckým máslem o vlasy pečuje po celé délce, zaceluje jejich strukturu a citelně usnadňuje rozčesávání vlasů. Kondicionér dále obsahuje extrakt z tužebníku, který intenzivně uhlazuje a zaceluje poškozený suchý vlas, zjemňuje ho, a tím usnadňuje jeho rozčesávání i následnou úpravu. 

Šampon pro rychle se mastící vlasy Coslys pečuje o vlasovou pokožku i samotný vlas díky výtažkům z lopuchu a dalším bylinkám. Tyto účinné látky odvádí z vlasové pokožky přebytečný kožní maz a přirozeným způsobem stabilizují funkce mazových žláz.

13. místo

Resibo Hloubkově čistící šampon a hydratační kondicionér

Proč srovnání zakončuji dvojicí šamponu a kondicionéru od Resibo?

Polská značka přírodní a udržitelné kosmetiky Resibo vyvinula řadu vlasové kosmetiky, která pomáhá každému ke zdravější, vyživenější a krásnější hřívě.

Deep Wash je hloubkově čistící šampon v designově krásně zpracovaném balení, které se bude vaší koupelně báječně vyjímat. Důležitější je ale samozřejmě obsah šamponu, který je z 94,5 % tvořen přírodními složkami. Jedná se zejména o složku HairGrow Mix, kterou tvoří ovoce amla, gohi, neroli a řasa Nori – ty dodávají vlasům sílu a ochranu před působením volných radikálů z okolního prostředí. Kromě toho šampon perfektní čistí, působí proti krepatění vlasů a koriguje tvorbu přebytečného mazu.

Skvělým kondicionérem do páru s tímto šamponem je Waterlight – hydratační kondicionér se skvělým složením, které je z 97,5 % přírodní. Vlasy zanechává jemné a perfektně hydratované. A to díky obsahu sorbitol, který se vyskytuje v ovoci, betainu a extraktu z goji bobulí.

Cena jednotlivých produktů je necelých 400 korun.

Závěr

Vlasy jsou jako šperk, o který bychom se měli pečlivě starat. Nicméně nejsou jen symbolem krásy a zdraví, je to část našeho těla, která nasává vše okolo nás a zaslouží si jen to nejlepší.

A právě proto jsem vám v tomto článku představila ty nejlepší produkty z vlasové kosmetiky, které můžete a našem trhu sehnat. Za vyzkoušení určitě stojí vlasové sérum Navlasil, které obsahuje patentované aktivní látky, které napomáhají ke zdravým a krásným vlasům, bojují proti jejich vypadávání a šedivění i proti lupům. Dalším skvělým produktem je obnovující šampon Olaplex N°4 Bond Maintenance pro všechny typy vlasů, který působí všestranně, vlasy hydratuje, obnovuje a pomáhá i zachovat jejich barvu. A pokud jsou vaším cílem delší a silnější vlasy, vyzkoušejte combo šamponu a kondicionéru Hairburst, které vlasy účinně posilují a jsou ideální na každodenní mytí.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Kosmetika

[2] Healthline (ENG): 9 Tricks for Healthier, Fuller-Looking Hair

[3] Healthline (ENG): How to Establish the Right Hair Care Routine for You

[4] PubMed Central (ENG): Hair Cosmetics: An Overview

[5] PubMed Central (ENG): Cosmetic Trichology: Hair Cosmetics, Styling, and their Effect on the Hair Fiber!

[6] PubMed Central (ENG): Essentials of Hair Care often Neglected: Hair Cleansing

4.8/5 (Počet hlasů: 9)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »