12 nejlepších šamponů a přípravků proti lupům ve vlasech – recenze

Shrnutí: Lupy, drobné šupinky, které se odlupují z pokožky hlavy, dokážou být velmi nepříjemné. Pokud právě vy bojujete s lupy, v tomto článku najdete dvanáct tipů na kvalitní šampony a přípravky proti lupům, které jsem pro vás na základě důkladného průzkumu srovnala. Které vyhrály?

Co vám v článku dále prozradím?

Co jsou lupy, jaké jsou příčiny jejich vzniku a jak se projevují.[1] Zmíním se o tom, jak lze tvorbě lupů předcházet[3] a samozřejmě také, jak lupy léčit v pohodlí domova.

TOP  1. místo

Navlasil sérum

Orientační cena: 1200 Kč
Proč 1. místo?

Navlasil je totiž vlasové sérum s aktivními složkami, které bojují s lupy, šedinami i vypadáváním vlasů. Je z 97,8 % tvořeno přírodními látkami a obsahuje extrakt z vrbovky úzkolisté, která lupy výrazně redukuje.

2. místo

Tuhý šampon Moringa

Orientační cena: 220 Kč
Proč 2. místo?

Protože se jedná o 100% přírodní šampon v tuhé formě s obsahem kondicionéru, který vlasům poskytne adekvátní péči. Proti lupům bojuje pomocí moringy, éterického oleje z cedrového dřeva, zinku a citronové šťávy.

3. místo

Šampon ACTIVE

Orientační cena: 330 Kč
Proč 3. místo?

Jelikož se jedná o šampon s přírodními složkami, který byl speciálně vyvinut, aby zatočil jak s již vzniklými lupy, tak jako prevence. Jeho účinky potvrzují uživatelské recenze. Obsahuje zinc PCA a pšeničný protein.

Dvanáct nejlepších přípravků proti lupům

Co jsou lupy?

S těmito nežádanými „kamarády“ jsem alespoň jednou za život asi měli tu čest téměř všichni. Existují totiž různé životní etapy, které se nějakým způsobem odrážejí na našem vnitřním i vnějším stavu. Lupy u nás mohou zakotvit přechodně, zdržet se celý život a nebo se nám obloukem vyhnou.[1]

 • Jedná se o  šupinky odumřelé kůže, které se z nějakého důvodu nahromadí ve větší míře než je optimální. Tyto šupinky se tvoří a nahromadí na pokožce hlavy, následně odpadávají a usazují se jak všemožně v okolních vlasech, tak na oblečení.
 • Lupy se mohou objevovat na celé hlavě nebo pouze na některých místech. Postižená místa také mohou nepříjemně svědit.
 • Nemusíte se ale bát, nejedná se o žádné vážné onemocnění. Lupy jsou sice nepříjemné, ale ne neřešitelné. Níže v článku vám prozradím, co na ně platí.

Péče o vlasy je jedna velká kategorie, která se velice špatně shrnuje pouze pár slovy. Péče o vlasy je komplexní a kdo chce mít vlasy krásné, zdravé a pevné by měl vědět spoustu a spoustu informací. Proto je dobré si o vlasech číst, studovat je a snažit se jim co nevíce porozumět.

Proto jsme pro vás zde přichystali seznam článků zaměřených na vlasovou kosmetiku a péči o vlasy:

Jaké jsou příčiny vzniku lupů?

Za normálních okolností se lidská pokožka obnovuje v intervalu čtyř dní. Pokud se na ní ale vyskytují lupy, je proces obnovy kratší a to klidně o polovinu. 

 • Existují dva druhy lupů – suché a mastné. Suché lupy se sypou jako cukr z cukřenky, mají menší rozměr a většinou je najdete spadané na ramenou. Mastné lupy jsou nažloutlé, hůře se odlupují a ulpívají na pokožce, kterou dráždí.
 • Ve výsledku je ale jedno, na které lupy trpíte, protože oba druhy mají v podstatě stejné příčiny. Velmi často se jedná o reakci na kvasinky, které jsou přirozenou součástí pokožky hlavy. Tyto kvasinky se živí kožním mazem a zanechávají po sobě na kůži vedlejší produkt.
 • Dalším problémem jsou výrazné změny teplot. Toto se často stává v zimním období, kdy přecházíme z pokojové teploty do mrazu.
 • Není to ale jediný faktor tvorby lupů. Tím může být například také stres, používání nevhodných přípravků vlasové péče, puberta, těhotenství nebo menopauza.
 • Lupy mohou být i průvodní znak například dermatomykózy, některých neurologických chorob nebo lupénky.
 • A problém může být mimo jiné i v nesprávném jídelníčku s nedostatkem vitamínů a minerálů.

Příznaky a projevy lupů

Když pominu to, že je vidíte, existují i další příznaky, které vás na jejich přítomnost upozorní.

 • Pokožka hlavy začne být velmi citlivá, podrážděná a často i problematická – buď vysušená nebo naopak příliš se mastící.
 • Na pokožce hlavy se vyskytují místa s odlupujícími se šupinami. Tyto plochy jsou často začervenalé, tudíž si jich při lepším pozorování všimnete.
 • Kůže hlavy svědí, což přirozeně vede ke škrábání a drbání pokožky, což ale její stav ještě více zhoršuje a lupy se mohou tvořit více a více.
 • Lupy jsou bohužel patrné nejen na ramenech, ale i ve vlasech. Mohou se uchytit kdekoliv v celé jejich délce.

Kromě nedostatečné péče může být příčina suché kůže také některé z kožních onemocnění.

 • Jedním z nich může být lupénka,[2] kdy se kůže na určitých místech těla příliš obnovuje a tvoří tak suchý a šupinatý povrch. Jedná se o neinfekční vrozené onemocnění kůže. Její léčba je složitá a bohužel zatím nelze úplně vyléčit. 
 • Dalším neinfekčním onemocněním kůže je ekzém, což je zánětlivá reakce na nejrůznější alergeny a dráždivé látky. Má mnoho druhů a projevů, pro správnou léčbu je potřeba konzultovat s dermatologem správnou diagnózu.
 • Na běžnou suchost kůže je dobré dodržovat pitný režim a jíst dostatek minerálů.

Ne, nemohou. U novorozenců se může objevit seboroická dermatitida, což je jakási mléčná krusta s mastnými a lepivými šupinkami. Tato krusta vzniká v důsledku vysoké produkce séba (olejovité tělní tekutiny, kterou produkují mazové žlázy) v tomto období života.

Z určité části ano. Lupy jsou spojené s osobní náchylností člověka k vnějšímu prostředí, kterou jsme nesjpíš zdědili po svých rodičích. Přesto to není zcela vědecky podložené, takže se to dá pouze předpokládat. Lidé trpící na lupy mají ale všeobecně větší sklon ke kožnímu zánětu.

Nejsou. Lupy jsou vždy problém konkrétní vlasové pokožky a nemohou se přenést na nikoho jiného.

Prevence lupů

Pokud se lupy dostaví, přirozeně se jich chceme zbavit. Nevypadají dobře, ale hlavně jsou velmi nepříjemné. Pokožka hlavy svědí a je v tenzi.

 • Lupům lze předcházet používáním jemných a hlavně vhodných vlasových přípravků. Pokud si nejste jisti, jaké jsou vhodné, poraďte se se svou kadeřnici nebo kadeřníkem.
 • Zkuste si pokožku hlavu zbytečně mechanicky nedráždit to znamená neškrábat více, než je nutné.
 • V zimě pomůže nošení čepice – dochází sice k rychlejšímu maštění vlasů, riziko vzniku lupů se však snižuje.
 • Důležitou prevencí je také zdravá strava, bohatá na vitamíny a minerály a cílené posilování imunity.
 • Studie z roku 2022 také ukazuje, že velký potenciál na pomoc proti lupům mají esenciální oleje (zejména tea tree, limetkový a rozmarýnový olej), nicméně je třeba provést další studie.[3]

Tipy na domácí léčbu lupů

Bílý jogurt naneste jako masku po celé délce vlasů, včetně pokožky hlavy. Nechte působit cca 15 minut. Poté jej spláchněte a vlasy umyjte běžným způsobem.

Proč jogurt? Tvrdí se, že je bohatý na vitamíny a kromě toho, že vlasy zbavuje lupů, je také hydratuje a vyrovnává pH pokožky hlavy.

Bylinky jsou zázrak. Věděly to už naše babičky a prababičky. Uvařte silný odvar z vybraných bylin, nechte ho vystydnout a poté jím omývejte vlasy a vlasovou pokožku.

Prášek vmasírujte do vlhkých vlasů a opláchněte teplou vodou. Kypřící prášek by měl snižovat aktivitu hub, které způsobují vznik lupů.

Přibližně 15 kapek olivového oleje vmasírujte do pokožky hlavy a nechte půosbit přes noc. Ráno hlavu opláchněte a umyjte šamponem.

1. místo

Navlasil sérum

Efektivní vlasové sérum, jehož účinky proti lupům potvrzují i studie.

Orientační cena: 1200 Kč

Proč je vlasové sérum Navlasil na 1. místě?

První místo u mě patří prvotřídnímu séru Navlasil, protože se jedná o luxusní přípravek, který vlasy oživí a poskytne jim péči hned na několika frontách: postará se o větší objem, omezí vypadávání vlasů, poradí si se šedinami a hlavně – významně redukuje lupy. Bonusem tohoto séra dále je, že ho z 97,8 % tvoří přírodní látky. Jeho účinky jsou navíc potvrzeny studiemi.

Uživatelské recenze

Recenze na toto sérum jsou mimořádně dobré. Například na Heurece lidé oceňují, že produkt obsahuje přírodní ingredience, vyzdvihují praktický způsob použití (konkrétně je zde zmiňováno kapátko). Dále se jim líbí příjemná vůně séra. A co je ze všeho nejdůležitější – zákazníci zde potvrzují, že se jim díky němu skutečně zlepšila kvalita vlasů. V komentářích se píše, že se vlasy méně mastí a podle zkušeností některých uživatelek si produkt poradil právě i s lupy. Na stránkách pilulka.cz se objevují obdobně pozitivní reakce a stejně tak v recenzích přímo na stránkách prodejce (navlasil.cz) nebo na zbozi.cz.

Dále o produktu

A které látky o vaše vlasy budou pečovat? Jednak Redensyl® (= extrakt z Modřínu opadavého a Čajovníku čínského), Darkenyl™ (= antioxidant bojující proti šedinám), Greyverse™ (= biomimetický peptid), Capixyl™ (= biomimetický peptid a přírodní extrakt z Červeného jetel) a nakonec také Defenscalp™ (= extrakt z Vrbovky úzkolisté), který je pro nás zcela zásadní, protože právě ten si poradí s výskytem lupů a výrazně je zredukuje.

Toto sérum vás bude stát cca 1200 Kč za 50 ml.

2. místo

Kvitok Tuhý šampon s kondicionérem proti lupům Moringa

100% přírodní tuhý šampon s kondicionérem, který účinně bojuje s lupy.

Orientační cena: 220 Kč

Proč je tuhý šampon proti lupům Moringa od Kvitok na 2. místě?

Druhé místo jsem věnovala tuhému šamponu od Kvitoku. Tahle slovenská značka přírodní kosmetiky totiž nabízí tento 100% přírodní šampon s obsahem kondicionéru, který se hodí pro všechny typy vlasů. Ideální volbou je pak právě pro ty, kteří bojují s lupy. 

Proti lupům zde bojuje především prášek z moringy, éterické oleje z cedrového dřeva a citronové trávy, zinek a další účinné látky. Složky obsažené v šamponu dále regulují tvorbu kožního mazu a působí antibakteriálně.

Uživatelské recenze

Tento produkt si vysloužil skvělá hodnocení, například na Heurece. Tam o něm zákazníci a zákaznice tvrdí, že skvěle myje i pění, má hezkou vůni a vlasy se prý po něm výborně rozčesávají. Také zde jedna zákaznice píše, že měla méně lupů už při prvním umytí.

Další pozitivní reakce jsem našla na srovnávači zbozi.cz, kde lidé oceňují, že je tento šampon vyráběný za ekologických podmínek. A kromě toho se jsem tu našla poznámku, že díky tuhé konzistenci výrobku se jedná o perfektní alternativu na cesty a do letadla.

Více informací

Tento šampon je mimo jiné obohacený o rostlinný keratin ze sojového, pšeničného a kukuřičného proteinu, který o vlasy pečuje, chrání je a zanechává je lesklé a hebké. Navíc se díky svému praktickému balení dobře používá a snadno přenáší, takže se hodí i na cesty.

Cena šamponu je cca 250 korun za 50 g.

3. místo

Annemarie Börlind Šampon ACTIVE proti lupům

Kvalitní, zákaznicky ověřený šampon proti lupům s pšeničným proteinem.

Orientační cena: 330 Kč

Proč je šampon ACTIVE proti lupům od Annemarie Börlind na 3. místě?

Na třetí příčku žebříčku jsem umístila šampon od značky Annemarie Börlind, který byl speciálně vyvinut na prevenci a redukci nepříjemných lupů. Kromě toho také působí proti třepení konečků, pomáhá předcházet vypadávání vlasů a podporuje jejich růst. Další nespornou předností tohoto šamponu je rovněž jeho přírodní složení.

Uživatelské recenze

Na stránkách prodejce (annemarieborlind.cz) jsem našla pozitivní recenze, ve kterých zákaznice potvrzují, že tento šampon proti lupům skutečně pomáhá. Podle jednoho z komentářů zapůsobil už po třech použitích, což je podle mě skvělá zpráva. Kromě toho, že produkt pomáhá bojovat s lupy, pak podle uživatelských zkušeností hezky voní a výborně hydratuje. Pro další recenze jsem zašla na slovenskou Heureku. Také tam výrobek lidé v drtivé většině také doporučují, potvrzují jeho účinky proti lupům a mimo to zde zaznívá, že produkt dokáže pomoct, pokud vás trápí svědění pokožky hlavy.

Další informace

Ve složení šamponu od Annemarie Börlind figuruje ZINC PCA (= zinečnatá sůl kyseliny pyrrolidonkarboxylové) a pšeničný protein. Produkt dodá vašim vlasům lesk, kvalitu a pružnost. Jeho používáním také podpoříte přirozenou rovnováhu pokožky hlavy a zamezíte nepříjemnému svědění.

Aplikujte na vlhké vlasy, vmasírujte a poté důkladně opláchněte vodou.

200ml balení šamponu vás bude stát cca 330 Kč.

4. místo

Olivový šampon Mea Natura

Orientační cena: 240 Kč

Proč jsem vybrala olivový šampon Mea Natura od Farcom?

Tento olivový šampon Mea Natura od řecké značky Farcom se totiž hodí pro suché až dehydratované vlasy s lupy, které se dokonce i třepí. Ideální je i pro suchou pokožku hlavy, která trpí podrážděním. Je obohacený o organický panenský olivový olej z Kréty, extrakt z lupiny a spoustu bio sacharidů, antioxidantů, proteinů a aminokyselin, které přispívají k udržení přirozené vlhkosti vlasů a zabraňují tvorbě lupů. Pravidelným užíváním se lupy mohou postupně úplně odstranit.

Šampon obsahuje 88 % přírodních složek a nejsou v něm přidané žádné syntetické látky jako silikony a barviva, a je zcela bez alkoholu.

300 ml tohoto šamponu stojí cca 240 korun.

5. místo

VOONO Maska na vlasy

Orientační cena: 330 Kč

Čím mě zaujala maska na vlasy Hair of Gaurí od Voono?

Protože tato maska na vlasy od značky Voono je vhodná pro celkovou regeneraci vlasů a vlasové pokožky. Kombinace amly, arnicy, shikakai, henny, brahmi a růžových okvětních plátků tvoří silnou skupinu v boji s různými vlasovými potížemi včetně lupů. Maska účinně detoxikuje pokožku hlavy a pomáhá odstraňovat lupy. Díky tomu podporuje zdravý růst vlasů.

Maska se používá tak, že prášek zalijete vodou o maximální teplotě 30 °C, nanesete na vlasy a necháte působit. Pokud chcete, můžete směs ještě obohatit lžičkou blahodárného arganového oleje.

Pamatujte však, že maska není vhodná na odbarvené a blond vlasy, protože může změnit tón jejich barvy. 

Cena masky je cca 330 korun za 100 g.

6. místo

Venira přírodní šampon proti lupům

Orientační cena: 450 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila přírodní šampon proti lupům od Venira?

Jelikož přírodní šampon proti lupům od české značky Venira vás potěší svou krásnou kokosovou vůní a hlavně – postará se o vaše problémy s lupy. Obsahuje totiž pečlivě vytvořený komplex přírodních účinných látek, které skvěle pečují o pokožku hlavy, která trpí suchými i mastnými lupy.

Co konkrétně šampon obsahuje? Složku Dermosoft Decalact, která působí antimikrobiálně, sérum Cellactive, které obsahuje fermentovanou Chlorellu a ta posiluje kožní buňky vlasové pokožky, místo silikonů šampon obsahuje složku Emolid CC, která vyniká hydratačními a posilujícími účinky. V šamponu nechybí ani Aquarich neboli směs přírodních látek, které posilují strukturu namáhaných vlasů.

Produkt obsahuje 98 % přírodních složek, hodí se pro každodenní používání pro ženy i muže.

A kolik stojí? 300 ml tohoto šamponu stojí cca 450 korun.

7. místo

Vichy Dercos šampon proti lupům

Orientační cena: 400 Kč

Z jakých důvodů jsem zvolila šampon Dercos od Vichy?

Šampon Vichy Dercos Anti-Dandruff totiž obsahuje aktivní látky Selenium DS, Cohesyl a kyselinu salicylovou, které velmi jemně odstraní z pokožky hlavy odumřelé kožní buňky. Díky přirozenému pH obnovuje rovnováhu kožního mikrobiomu, což dodává vlasům přirozený lesk a krásu.

Šampon jemně čistí vlasy od nečistot, zbavuje vlasovou pokožku lupů a zklidňuje ji, redukuje nadměrné množství kožního mazu i svědění pokožky hlavy, přispívá k obnově rovnováhy mikrobiomu kůže, je hypoalergenní a je pravidelně dermatologicky testovaný. A hodí se pro ženy i muže.

Cena za 200 ml je necelých 400 korun.

8. místo

Framesi Morphosis Purifying šampon proti lupům

Orientační cena: 380 Kč

Čím mě zaujal šampon Purifying od Frramesi?

Čistící šampon proti lupům od italské značky Framesis vyniká svou šetrností a jemným, ale účinným čištěním vlasové pokožky, která trpí lupy. Pomáhá odstranit již existující lupy a zároveň působí protizánětlivě, takže působí i proti vzniku nových lupů. Skvělé účinky tohoto šamponu mají na svědomí aktivní složky jako je tea tree olej, výtažek z italského pomeranče, Pirocton Olamin a Klimbazol.

Pro maximální efekt tohoto šamponu se doporučuje používat společně s dalšími produkty z řady Framesi Morphosis Purifying.

Šampon je 100% veganský a neobsahuje žádné parabeny, umělá barviva, lepek, SLES ani SLS. A stejně jako ostatní produkty této značky, vyrábějí se technologiemi, které jsou šetrné k životnímu prostředí a šetří energiemi i vodou.

250ml balení stojí okolo 380 korun, ale koupit si můžete i větší litrové balení, které pořídíte za cca 970 korun.

9. místo

Šampon na mastné vlasy Argital

Orientační cena: 400 Kč

Proč jsem vybrala šampon na mastné vlasy od značky Argital?

Italská značka pleťové, tělové a vlasové kosmetiky Argital vyniká produkty s obsahem blahodárného zeleného jílu.
I tento šampon určený mastným vlasům s lupy obsahuje vzácný gel ze zeleného jílu, který zklidňuje podrážděnou vlasovou pokožku. Proti vzniku lupů pak bojuje výtažek z kopřivy a levandule. Šampon navíc reguluje produkci mazu a pečuje o zdraví vlasových kořínků, ze kterých pak rostou pouze zdravé a silné vlasy.

Před použitím se šampon musí dobře protřepat a aplikuje se dvakrát. Nejprve se nanese, jemně vmasíruje a opláchne. Podruhé se nanese a nechá krátce působit. Hodí se pro každodenní mytí vlasů.

Šampon se pyšní certifikáty BDIH a ICEA a jeho složení je bez silikonů, parabenů, SLS, SLES a umělé parfemace.

Balení o objemu 250 ml stojí necelých 400 korun.

10. místo

Farfalla Kardamom šampon proti lupům

Orientační cena: 400 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila šampon proti lupům Kardamom od Farfalla?

Šampon od švýcarské značky Farfalla totiž intenzivně pečuje o svědivou vlasovou pokožku. Obsahuje rostlinné extrakty, které napomáhají k tomu, aby se potíže s pokožkou už znovu neobjevily. Esenciální olej z kardamomu oživuje citlivou a stresovanou pokožku hlavu a navrací ji rovnováhu. O zklidnění pokožky a minimalizaci tvorby lupů se postará i extrakt Zizyphus joazeiro. Šampon na vlasy je dále bohatý na aloe vera šťávu z kontrolovaného ekologického zemědělství. 

200 ml šamponu stojí cca 400 korun.

11. místo

Coslys Šampon proti lupům

Orientační cena: 380 Kč

Čím mě zaujal šampon proti lupům od Coslys?

Šampon proti lupům od francouzské značky Coslys v obalu z recyklovaného plastu, pečuje velmi jemně o vlasy a vlasovou pokožku, pomáhá předcházet vzniku lupů a podráždění jemné pokožky hlavy. Obsahuje přírodní výtažky z břečťanu, tužebníku či aloe vera, které zklidňují a vyživují suchou vlasovou pokožku a také působí protizánětlivě.

Šampon je navíc obohacený o esenciální olej z jalovce, které podporuje objem vlasů a dodá jim krásný lesk.

Cena produktu je cca 380 korun za 500 ml.

12. místo

Šampon pro citlivou pokožku se sklonem k lupům

Orientační cena: 300 Kč

A proč jsem vybrala také šampon pro citlivou pokožku se sklonem k lupům od ÜBERWOOD®?

Tento šampon totiž obsahuje výtažky z kopřivy a z borovice, které zklidňují pokožku hlavy a obnovují její přirozenou ochrannou bariéru. A díky obsahu přírodního glycerinu, kyseliny mléčné a aminokyselin pomáhá snižovat produkci lupů. Prostřednictvím aktivních cukrových látek pak šampon jemně čistí vlasy a pokožku hlavy od nadbytečného mazu a nečistot.

Líbí se mi, že německá značka ÜBERWOOD® nabízí 100% veganské produkty s certifikátem Natrue, které spojují přírodní ingredience v ekologických obalech z inovativního polywoodu. A tento šampon není výjimkou.

Je mimořádně vhodný pro citlivou pokožku, je dermatologicky testovaný a neobsahuje škodlivé SLS, SLES, parabeny, silikony, palmový olej ani syntetickou parfemaci. Jeho kvalitu dokládají certifikáty Vegan a Natrue.

200 ml tohoto šamponu stojí okolo 300 korun.

Závěrem

Lupy jsou nepříjemnost, se kterou se však dá pracovat. Když naleznete příčinu jejich vzniku, je možné tyto bílé „parazity“ cíleně vymýtit. Ozdravte svůj jídelníček, dbejte na dostatečný příjem zinku, selenu a vitaminu B, do stravy častěji zařaďte ryby, pivovarské kvasnice, fazole, celozrnné pečivo, vejce a zeleninu, především zelenou listovou. Buďte hodně venku na čerstvém vzduchu. Sluneční paprsky působí na náš organismus i pokožku hlavy blahodárně. A stejně tak i na naši psychiku. 

A v neposlední řadě si velmi důkladně vybírejte vlasovou kosmetiku, která je určená na problémy s lupy. Skvelým pomocníkem na cestě za nalezením těch pravých produktů vám může být i tento můj článek, kde jsem srovnala hned dvanáct kvalitních šamponů a dalších přípravků proti lupům. Úplně nejlepší mi přijde vlasové sérum Navlasil, které obsahuje výtažek z Vrbovky úzkolisté, která redukuje tvorbu lupů a svědění hlavy. Skvělý mi přijde i Kvitok tuhý šampon Moringa, který je antibakteriální, redukuje tvorbu kožního mazu a působí proti vzniku lupů, to vše díky stoprocentně přírodnímu složení s moringovým práškem a dalšími rostlinnými složkami. A za vyzkoušení stojí i Annemarie Börlind Šampon ACTIVE proti lupům s účinnou složkou Zinc PCA, který redukuje stávající lupy, ale zároveň pomáhá předcházet vzniku nových.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[4] Wikipedie (CZ): Lupy

[5] Wikiskripta (CZ): Dermatitis seborrhoica

[6] Healthline (ENG): What Type of Dandruff Is Causing Your Flaky Scalp?

[7] PubMed Central (ENG): [How I treat dandruff]

[8] PubMed Central (ENG): Novel Topical Treatment for Dandruff & Dry Scalp Through Sustained Balance in Skin Microbiome

4.7/5 (Počet hlasů: 7)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »