17 nejlepších kolagenů na pleť – recenze a srovnání

Jaký je nejlepší kolagen na pleť? Recenze na nejlepší kolageny pro zdravější pleť jako Collavio, Colafit, Venira a podobně. Fungují opravdu?

TOP  1. místo

Collavio

Orientační cena: 800-1300 Kč
Certifikovaný, prémiový a účinný kolagen pro zdravou pleť či vlasy. 
2. místo

Venira Kolagen

Orientační cena: 900 Kč
Výborný, kvalitní kolagen pro zdravou a krásnou pleť či vlasy.
3. místo

Natural Protein Kolagen

Orientační cena: 950 Kč
Skvělý český kolagen s obsahem pravých malin pro pleť, nehty i vlasy.

Sedmnáct nejlepších kolagenů na pleť

Otázka pleti je obzvláště u žen velmi žhavé téma a to snad v každém věku. Na druhou stranu, tím jak jde doba neustále kupředu a posouvají se různé standardy, začínají se o svou kůži postupně více starat i muži a je to moc dobře. Aby pokožka zářila a byla zdravá, potřebuje péči a to nejlépe pravidelnou.

A co pokožka vlastně je? Kůže jako taková se skládá ze tří vrstev a pokožka, neboli epidermis, je ta nejsvrchnější. Má velmi složitý úkol a to je ochrana těla. Pokožka neobsahuje žádné cévy a kyslík si bere přímo ze vzduchu.

Kůže je dynamický orgán, který pokrývá celé naše tělo a proto má opravdu velkou zodpovědnost a je neustále v pohotovosti. Kůže může sloužit jako taková první vstupní brána do těla. Kůže bojuje s oxidanty, UV paprsky i různými infekcemi.

Samotná epidermis je hned první na ráně. Pokud se o nás něco pokouší, musí projít přes tuto bojovnici za krásnou pleť. Pokožku vidíme a můžeme se jí dotýkat. Skládá se ještě z pěti dalších vrstev a je pokrytá emulzí vody a tuků, což tvoří takový ochranný film a zároveň slouží jako překážka proti bakteriím a plísním. 

Přirozené pH kůže se pohybuje v rozmezí 5,4 a 5,9. A proč je hodnota pH důležitá? Protože je toto mírně kyselé prostředí ideální pro množení přirozené kožní mikroflóry, likvidaci bakterií, vznik důležitých podkožních buněk a mnoho dalších prospěšných procesů.

Pleť, krása a zdraví je věčné téma (nejen) žen. Všichni chceme být mladí, krásní a zdraví. Můžeme tomu napomoct tak, že se o sebe budeme hezky starat. Jak úspěšně poznat své tělo a lépe se starat o pleť vám napoví spousta článků. Výběr na toto téma naleznete zde: 

Proč a jak kolagen na pleť pomáhá?

Kolagen je nejhojnější bílkovina v našem těle a je to hlavní složka tkání, včetně šlach, vazů, kůže a svalů. Je tedy jasné, že je pro nás hodně důležitý. Kolagen má mnoho důležitých funkcí jako například zajištění struktury pokožky (její posílení, pružnost či hydratace), či posílení kostí. Produkce kolagenu se od mladého věku (okolo 25 let) začíná snižovat a to vede k suché pokožce a hlavně, ke tvorbě vrásek. Proto je vhodné kolagen dříve či později tělu externě dodávat.

Přijímání kolagenu nám může s kůží a pokožkou velice pomoct. Můžeme si tak zlepšit její pružnost a zajistit si tak méně vrásek. Nehledě na to, že kolagen souvidí i se zdravím kostí, což je pro nás samozřejmě stěžejní. V neposlední řadě kolagen pomáhá i se zdravím vlasů či nehtů. Možnost doplňovat ho externě je tedy vlastně docela dost velká výhra.

Kromě pleti dokáže kolagen pomoct i se zlepšením kvality vlasů, nehtů, řas a mnoho dalšího.

Typy pleti

Pleť se řadí do čtyř základních kategorií a to jsou: suchá, mastná, smíšená a normální. Samozřejmě není žádné dogma, že musíte nutně spadat do jedné z nich. Typ pleti se může měnit s věkem, vlivem hormonů nebo počasí.

Je velmi důležité rozlišovat, zda se jedná opravdu o pleť suchou, nebo jen dehydratovanou. Jak se projevuje suchá pokožka? Silné pnutí, svědění, šupinky či loupání, což můžete pocítit především po koupání nebo jakémkoliv navlhčení kůže. 

Dehydratovaná pokožka je pouze přechodný stav a pokud ji dokážete dobře a rychle identifikovat, vše můžete efektivně napravit. Pokožku můžete dehydratovat nízkým příjmem tekutin, což bývá také ten hlavní a zásadní problém. Dalšími faktory mohou být kouření, konzumace alkoholu, dráždivé kosmetické přípravky, stres, únava a zima.

Mastná pleť dokáže způsobovat nehezké trable. Projevuje se jasně viditelnými póry, lesklým povrchem se sklonem k akné a černým tečkám. A co může za mastnou pleť? Ano, určitě můžeme zmínit genetiku, se kterou ale bohužel stejně nic neuděláme. Zkrátka máte-li genetické předpoklady, je to bezesporu nepříjemné, ale určitě ne neřešitelné. Pleť je mastná, protože dochází ke zvýšené produkci kožního mazu a to je zkrátka proces, který se děje. Občas tomu dokáže pomoci i stres, hormonální změny, některé léky, nevhodná kosmetika, špatná životospráva, absence vitaminů B2 a B5 a chladné počasí.

Jak už název napovídá, jedná se o mix pleťových typů. Rozdílnosti najdete v takzvané T-zóně a na tvářích, ale velikost jednotlivých oblastí se může samozřejmě lišit. Taková klasika smíšené pleti je mastnota ve zmíněné zóně čela, brady a nosu, rozšířené póry a sušší pleť na tvářích.

Slovo „normální“ je velmi relativní pojem, že? Co je vlastně normální? Ale to už zabředáváme trošku do filozofie, vraťme se k pleti. Normální pleť je tedy taková, která optimálně vyrovnanou tvorbu mazu i hydratace a je prakticky bezproblémová.

Proč a jak se starat o pleť?

Víme, že nikdy neříkej nikdy, ale pokud se bavíme o pleti, tak opravdu nikdy nezapomeňťe na odlíčení a čištění pletí.

Ranní péče o pleť

Možná byste si mohli naivně myslet, že ráno vaše pokožka nic nepotřebuje. Je odpočatá a nestihla se od ničeho znečistit. Ovšem, opak je pravdou. Naše pleť neustále pracuje a to i v noci, během našeho bezstarostného spánku. Je zkrátka pilná jako mraveneček. Pleť vytváří maz, lepí se na ni prach a špína a to jak ze vzduchu, tak z povlečení. Na pleti se množí bakterie a ztrácí svou přirozenou hydrataci. Jak tedy na to?

 1. Ihned po probuzení opláchněte obličej vlažnou vodou – můžete použít konjakovou houbičku (přírodní vlákno plné antioxidantů), popřípadě i jemný gel nebo čistící pěnu.
 2. Dalším krokem by mělo být tonikum nebo květová voda (levandulová, růžová, heřmánková a jiné).
 3. A poslední fází je aplikace hydratačního krému.

Večerní péče o pleť

Večerní rituály jsou pro pleť bez nadsázky ty nejdůležitější části dne. Vzhledem k tomu, že v průběhu celého dne střídáme prostředí i teploty, je pleť plná nečistot, smogu, bakterií a prachu. To vše se smíchá s potem i mazem a vzniká tak doslova jedovatý koktejl, který je třeba odstranit.

 

 1. Důkladně se odličte (odličovací voda, mléko či olej).
 2. Následně použijte čistící pěnu nebo gel.
 3. Zatřetí je nutné aplikovat tonikum nebo květovou vodu.
 4. Předposledním krokem je sérum, které nechte řádně vstřebat.
 5. A naposledy naneste na vlhkou pleť noční krém či olej.

Největší pleťové hříchy

Pleťových prohřešků existuje celá řada, zkuste je eliminovat a nastoupit na cestu ke krásné pleti.

Pomůckami myslíme hlavně kosmetické štětce, které ženy běžně používají při každodenním líčení. Samozřejmě, nikdo není neomylný a občas se stane, že ho zapomenete vyčistit. Zkuste si z toho ale udělat takový rituál, protože je to opravdu velmi důležité.

 

 • Na použitém štětci zůstávají zbytky produktu který nanášíte, mazu, potu, ale i bakterií. A z toho vyplývá, že pokud štětec správně nevyčistíte, nanášíte si tyto neřesti zpět na a i do kůže.
 • Štětce by se měly čistit speciálními přípravky k tomuto účelu vytvořené. Není vhodné používat klasické sprchové gely, prostředky na nádobí a podobně.
 • Provádějte tuto očistu alespoň jedenkrát týdně a uvidíte, vlastně i ucítíte, jak se pleti uleví.

Výběr vhodné kosmetiky se leckdy podobá sci-fi. Pokud neznáte typ své pleti, můžete kompatibilní přípravky jen odhadovat. Když si nejste jisti, vždy je nejlepší poradit se s odborníkem. Nezapomeňte na to, že pleť může reagovat podrážděně a ne vše, co se běžně prodává, lze považovat za správné. Obecně platí, že čím méně chemických složek kosmetika má, tím lépe. Vyhněte se přípravkům s obsahem alkoholu, ropy a dalších parabenů.

Zdravý životní styl nám pomáhá ve všech ohledech našeho života. Pokud dobře jíme, kvalitně spíme, odpočíváme, hýbeme se a dodržujeme pitný režim, bude se nám žít ve všech ohledech o moc lépe. Každý den ale není posvícení, jak se říká a občas každý z nás šlápne vedle. Nic si nevyčítejte. Zkuste se držet zdravého základu z 80 % a už to je velký úspěch.

Nekvalitní, chemicky zpracované jídlo může naši pleť velmi dráždit a zhoršit její stav. O jaké potraviny se jedná?

 • mléčné výrobky,
 • průmyslově vyrobené sacharidy,
 • bílý cukr,
 • kofein.

Když si tyto produkty občas dopřejete, nic se nestane. Zkuste je ale omezovat a nekonzumovat na denní bázi.

Jak jsme již naznačovali, pleť potřebuje něžné zacházení. Nikdy kůži nedřete a neškrábejte. Odličujte se jemně a pomalu. Zkuste sáhnout po konjakové houbičce, která navlhčením krásně změkne a vaše pleť doslova pohladí. Tato houbička je zcela přírodní produkt plný antioxidantů, takže jejím používáním určitě nic nezkazíte.

Jak jste se dočetli výše, pleť potřebuje čistotu. Za celý den i noc toho na sebe nachytá více než je zdrávo, tak ji alespoň při domácí péči dopřejme komfort.

Na obličej by měl být samostatný menší ručník, který měníte klidně ob den. Zase myslet na to, co se na něj musí při odlíčení nachytat.

Hydratace uvnitř je gró krásné pleti. Opravdu. I když se vám to může zdát jako hloupost, voda je zázračný lék.  Každý z nás chce vypadat mladě a nestárnout. Hledáme různé recepty a preparáty, které nás zbaví vrásek a nedokonalostí. Ale logicky je tohle všechno jen boj s následky. Stárnutí organismu začíná uvnitř nás samých a jednou z hlavních příčin je právě nedostatečný přísun vody. Limonády a sladké nápoje se do zdravého pitného režimu nepočítají, protože ty nám i naší pleti naopak škodí.

Tělesné buňky jsou ze 70 % voda a mozek dokonce až z 90 %, je tedy tato tekutina takový náš stavební kámen. 

Podle vědců existuje něco málo přes 130 druhů vody. V buňkách našeho těla se voda vyskytuje ve velmi zvláštní formě, která se nazývá „strukturovaná“. Tudíž každá tekutina, která do organismu vstoupí, se musí přeměnit právě na tuto podobu. 

A jak získáte už hotovou strukturovanou vodu?

Je to voda z ledu!  Připravit si ji můžete doma a během dne ji popíjet, nebo si s ní i omývat obličej. Vezměte libovolnou nádobu, naplňte ji jakoukoliv vodou a dejte zmrazit. Až voda zcela zamrzne, nádobu vyndejte a nechte pozvolna při pokojové teplotě roztát (nezahřívejte ji manuálně).

Může se tomu říkat i „nezdravá posedlost pokožkou“. Mnoho z nás to dělá nevědomky a na pleť si saháme v době, kdy se potřebujeme více soustředit, například při práci či testu ve škole. Ruce nemáme nikdy tak dokonale čisté, aby doteky naši pleť nepoškodily. Je běžné, že díky dermatilománii, jak se tento zlozvyk odborně nazývá, vzniká na pleti akné a různé vyrážky. Zkuste se toho vyvarovat.

Nejčastější potíže s kůží

Opálená pokožka je krásná, působí zdravě, svěže a mladistvě. Je ale důležité ji chránit, protože naopak prudké vystavování pleti slunci má efekt zcela opačný. Sluncem vysušená pleť je zaprvé velmi nebezpečná, ale zároveň způsobuje velkou dehydrataci, tím i vysychání vody z buněk a předčasné stárnutí.

Na trhu je celá škála opalovacích a ochranných přípravků, ve kterých je občas složité se vyznat. Pokud si nejste jisti, určitě požádejte o radu svou kosmetičku či dermatoložku.

Sluneční krémy se dělí do dvou skupin na fyzikální a chemické. Chemické obsahují filtry, které jsou obsažené v klasické kosmetice, pronikají do kůže kde vytváří nanočástice, které rozkládají buňky. Tyto krémy obsahují například Oxybenzone, Octocrylene, Homosalate, Drometrizole nebo Trisoloxane a je lepší se jim vyhnout. Pak tu máme fyzikální nebo také minerální filtry, které jsou k naší pleti velmi šetrné. Přirozeně odráží sluneční světlo a do naší pleti neuvolňují nic, co by se jí nelíbilo.

Opět se dostáváme k otázce, zda se opravdu jedná o suchou nebo pouze dehydratovanou pokožkou. Rozdíl je totiž zásadní. Pokud si nejste jisti, určitě kontaktujte odborníka, který vám poradí a pomůže. 

Pokud opravdu trpíme suchou kůží, máme konrétní typ pokožky, se kterým je třeba naučit se pracovat. Zde by měla nastoupit vhodná kosmetika a vyhnout se faktorům, které pleť ještě více vysušují (kouření, alkohol apod.) 

Pokud máme pleť dehydratovanou, jedná se o narušení té nejsvrchnější vrstvy, tedy epidermis. Nedostatečná hydratace narušuje přirozenou bariéru kůže a vysychá. Zvyšte přísun tekutin a zvolte vhodnou hydratační kosmetiku, kterou vám doporučí v lékárně nebo u vaší kosmetické poradkyně.

Říká se, že kruhy pod očima jsou nemoc maminek na mateřské dovolené. Něco na tom určitě bude, protože maminky zažívají velkou změnu, najednou mají zcela jiný režim, nedostatek spánku a kvalitní stravy, včetně pitného režimu. To udělá své. 

Ale proč opravdu vznikají? 

Při výskytu kruhů nebo dokonce váčků pod očima dochází k omezení průtoku krve a lymfy v oblasti očí. Krev zde proudí pomaleji, což způsobuje opět vysušenost a vyšší znatelnost cév. 

Příčin může být hned několik od dehydratace až po vážnější onemocnění. Pokud tedy s touto problematikou máte co dočinění, určitě raději kontaktujte svého lékaře. Můžete ale určitě začít i sami a postupně vnímat své tělo, jestli dochází k nějaké změně. Dodržujte kvalitní pitný režim, zkuste zařadit vitamín C, doplňujte železo nebo zkuste recept našich babiček – přikládejte chladnou okurku na oční oblast.

A jsme opět u toho, suchá kůže, popraskání, až ekzém! Dokáže nadělat mnoho trápení a to obzvláště v chladných měsících, kdy je mrazivo. Pokožka se špatně prokrvuje a může být dehydratovaná. na vině může být i nevhodná kosmetika a v létě naopak nadměrné opalování. Příčin je více než dost. Nic nezkazíte tím, když se poradíte se svým dermatologem jaké produkty používat a jaké návyky změnit nebo je odbourat.

Akné je kapitola na dlouhé a dlouhé povídání a může mít hodně příčin, od těch fyzických až po psychické. Akné je vlastně nemoc, kožní nemoc, která dokáže zamávat s psychikou každého jedince, kterého postihne.

Proč akné vzniká?

 • psychické faktory (nedostatek sebelásky, nedůvěra, nízké sebevědomí),
 • strava (průmyslově zpracované potraviny a hlavně cukry),
 • stres,
 • kouření,
 • alkohol,
 • nevhodná péče o pleť,
 • hormonální výkyvy.

Pokud budete dodržovat veškeré výše zmíněné rady, minimálně akné zastrašíte. V lepším případě ho odeženete úplně. Nezapomeňte, že vaše tělo je váš chrám, pečujte o něj. Jezte kvalitní potraviny, dodržujte pitný režim, dopřejte si kvalitní kosmetiku bez chemického koktejlu, pravidelně pleť čistěte (ráno i večer), hodně spěte a nesahejte si na obličej, pokud to není opravdu nutné.

1. místo

Kolagen drink Collavio

TOP jedničkou je kolagen drink Collavio – kvalitní, certifikovaný a účinný kolagen s obsahem Peptanu® – hydrolyzovaného mořského kolagenu typu I, který je nejlepším typem kolagenu pro pleť. Krom toho obsahuje 11 anti-age látek.

Podporuje zdravý vzhled pleti i vlasů, působí jako prevence předčasného stárnutí a účinně pomáhá eliminovat vrásky, strie a celulitidu. Mezi nejčastější výsledky užívání patří hydratovanější, pružnější pleť a méně vrásek, zmírnění celulitidy a strií, zlepšení kvality vlasů a nehtů, a celkový pozitivní vliv na pohybový aparát.

Obsahuje vysokou dávkou hydrolyzovaného mořského kolagenu typu I, kyselinu hyaluronovou, vitamín C a zinek. Tato kombinace krásně hydratuje a vyživuje pleť. Kolagen drink má šetrné složení, jemnou chuť a snadno se vstřebává.

Kolagen tvoří více než 30 % všech bílkovin v těle. Jeho tvorba se bohužel od 25. roku života snižuje a tak se doporučuje ho preventivně užívat již od dvaceti let. Pokud máte kolagenu nedostatek, zhoršuje se stav kostí, oslabuje se svalstvo, snižuje se pružnost šlach i svalů, vznikají nadměrné vrásky i celulitida. Pokožka se vysušuje, lámou se nehty, dokonce mohou i padat vlasy.

Produkt dostanete ve formě prášku, který rozmícháte s vodou a vypijete. Můžete vybírat z vícero příchutí. Kolagen můžete zamíchat i do jídla, nebo jiného nápoje. Denně se dávkuje 1 drink a balení vydrží na 30 dní. Zákaznice si velmi chválí i chuť, která je jemná a bez rybího nádechu.

2. místo

VENIRA kolagen

Orientační cena: 900 Kč

Kolagen od Veniry je hned druhým vítězem v pořadí. Jedná se o výborný kolagenový doplněk pro podporu zdraví a krásy pokožky, vlasů a nehtů. Jedná se o 100 % bioaktivní hydrolyzovaný kolagen s dalšími 8 účinnými látkami pro ještě lepší výsledky. Produkt je přírodní, zdravotně nezávadný a bez cukru, lepku a laktózy, slazen stévií. 

Na výběr máte z několika příchutí a typů balení. Můžete si vybrat kolagen v sáčcích – již nadávkovaný, nebo v dózičce s odměrkou (dávkujete si ho poté sami). Oba typy jsou stejné, oba jsou to prášky, které zalijete vodou a vypijete. Kromě toho si můžete vybrat z vícero příchutí. Je zde na výběr jahoda, malina, višeň, meloun, ananas, lesní plody, či černý rybíz.

3. místo

Natural Protein Kolagen - Malina

Orientační cena: 950 Kč

Česká značka Natural Protein, která své produkty vyrábí s láskou v Karlových Varech, přináší tento skvělý kolagen v prášku, který obsahuje unikátní kombinaci dvou kolagenů – hydrolyzovaného hovězího a rybího kolagenu – které vám poskytnou 7200 mg kolagenu v jedné porci. Přírodní složení dále obsahuje maliny sušené mrazem, kyselinu hyaluronovou, vitamín C a maličko stévie, která zaručuje skvělou chuť produktu.

Kromě malinového kolagenu máte na výběr ještě další skvělé příchutě:

 • jahoda, 
 • kakao,
 • mango,
 • červené ovoce, 
 • maracuja a banán, 
 • k dispozici je také starter pack, ve kterém získáte vždy jednu porci kolagenu od každé příchutě, abyste zjistili, která vám chutná nejvíce.

Tento kolagen se hodí pro všechny, kteří chtějí zlepšit stav své pokožky, nehtů i vlasů. Připravíte si z něj lahodný nápoj tak, že rozmixujete nebo protřepáte v shakeru dvě odměrky (odměrka je součástí balení), tedy 12 g, prášku s 200 – 250 ml mléka nebo vody. Pokud máte chuť na ledový nápoj, můžete do mixéru přidat i led. Poté se doporučuje zapít sklenicí vody.

Jednu porci představuje 12 g prášku a denně se doporučuje konzumovat 1 – 2 porce. Balení se 300 g produktu, které vám vydrží na cca 25 porcí, stojí cca 950 korun.

4. místo

SKINNY Collagen

Orientační cena: 900 Kč

SKINNY Collagen je kolagenový peptid ve formě instantního prášku, ze kterého si velmi hravě připravíte pomocí vody lahodný drink, plný nejcennějších látek. Výrobek nemá žádnou chuť, ani zápach, takže vás „neomrzí“ a můžete ho přidávat takřka do jakéhokoliv nápoje během dne. Je navíc obohacen o vitamíny a minerály, které chrání a podporují celé tělo.

Výrobce udává, že budou vrásky méně viditelné už za 8 týdnů.

Jeden sáček obsahuje hydrolyzovaný kolagen, vitamíny B3, C, B2 a zinek.

Cena za balení je cca 900 korun.

5. místo

KK Kolagen s kyselinou hyaluronovou

Orientační cena: 1600 Kč

KK Kolagen obsahuje hydrolyzovaný kolagen Peptan® a to v gramáži 5000 mg v jedné přijímané denní dávce. Produkt je komplex vyvážených látek, která přispívají celkovému zdraví a kráse našeho těla.

V produktu se nachází kromě zmíněného kolagenu také notná dávka kyseliny hyaluronové, vitamínů a minerálů.

Výrobek cílí na redukci očních vrásek, navýšení elastinu v pokožce a navíc nezatěžuje organismus.

KK Kolagen obsahuje hovězí kolagen savčího typu, který je podle vědeckých výzkumů lidskému tělu nejblíže. 

Můžete zakoupit několik druhů příchutí i balení, včetně těch dárkových. Základní set, který vám vystačí na měsíc, stojí cca 1600 korun.

6. místo

MyProtein Beauty Kolagen Shot

Orientační cena: 1000 Kč

Tento produkt je rozporcovaný do jednotlivých lahviček se shoty, které nemusíte v podstatě nijak připravovat – jen otevřete a konzumujete. jedná se o velmi pohodlnou cestu, jak mít výrobek pořád u sebe a dát si ho tehdy, když přijde chuť.

Každá porce obsahuje navíc 25 mg kyseliny hyaluronové, dále biotin a selen, které pomáhají udržovat vlasy, kůži a nehty ve skvělém stavu. Krásné a zdravé. Další obsažená složka je hořčík, který „nakopne“ organismus, když bojuje s únavou.

Můžete vybírat ze dvou lahodných příchutí:
 • Tropický kokos
 • Ananas 
 • Citron

Cena za 12 shotů je necelých 1000 korun.

7. místo

KolagenDrink Active Vegan Collagen - kolagen pro vegany

Orientační cena: 700 Kč

Tento úžasný kolagen vyrobený ve Švédsku je 100% veganský, takže skvělá volba pro všechny, kteří se stravují výhradně rostlinnou stravou z jakýchkoliv důvodů. Jedná se o vysoce účinný produkt s obsahem veganského kolagenového proteinu, MSM, vitamínu C, kyseliny hyaluronové, vitamínu E, křemíku, biotinu a vitamínu D – všechny tyto látky jsou extrahované výhradně z rostlin.

Produkt má příchuť lesního ovoce a je ve formě sirupu. Před užitím je potřeba produkt protřepat a každý den se doporučuje užívat 5 čajových lžiček sirupu, což je 25 ml.

A cena? Balení o objemu 500 ml, která vám vystačí na 20 denní porcí, stojí cca 700 korun.

8. místo

Beauty Drink Warrior Lady

Orientační cena: 400 Kč

Tento drink, cílený na ženskou krásu obsahuje 7 účinných složek, mezi které patří.

 • Rybí kolagen z mořských ryb
 • Hovězí kolagen
 • Kokosovou vodu
 • Vitamín C
 • Brusinkový extrakt pro lepší chuť a vysokému podílu antioxidantů
 • Kyselinu hyaluronovou
 • Extrakt z hroznových semen, který pomáhá zachovat normální funkci buněk, ale i zářivý vzhled pokožky

Tento produkt neobsahuje  žádná umělá aromata, barviva ani GMO. Je ochucený pouze stévií a jahodovým práškem s přírodním aromatem.

Jedno balení stojí necelých 400 korun.

9. místo

Nordic Naturals Rybí kolagen

Orientační cena: 1000 Kč

Rybí kolagen s jahodovou příchutí od značky Nordic Naturals obsahuje hydrolyzované kolagenové peptidy a vitamin C. Tyto látky umí podporovat kolagenové buňky v celém lidském těle.

V produktu se nachází 4200 mg bioaktivních kolagenových peptidů a vynikající přírodní vitamín C, který působí jako antioxidant.

Tento instatntí prášek smícháte s vodou, mlékem či džusem a popíjíte kdykoliv během dne.

Cena za 150 g je cca 1000 Korun.

10. místo

Garden of Life Collagen Beauty

Orientační cena: 900 Kč

Garden of Life Collagen Beauty s příchutí jahody je lahodný kolagenový instantní nápoj s typem vysoce vstřebatelných kolagenových peptidů. Jedná se o typ I, který je přirozeně ve vlasech, nehtech a kůži a  typ III, který se nachází v kůži, svalech a cévách. Jedná se o hovězí kolagen, který je lidskému tělu nejblíže.  

Produkt je čistý, bez jakékoliv genetické modifikace, je bezlepkový a hodí se i  při keto a paleo dietě. Produkt je testován a certifikován. 

Produkt má tyto účinky:

 • Podporuje zdravou pokožku.
 • Podporuje zdraví nehtů a vlasů.
 • Podporuje zdraví kostí a kloubů.

270 g stojí cca 900 Korun.

11. místo

MyProtein Kolagen

Orientační cena: 450 Kč

Tento kolagen v tabletách vám poskytne báječnou denní dávku kolagenu a to až 400 mg. Výrobce doporučuje užívat 1 tobolku za den s větším množství vody nebo jiné tekutiny.
Jelikož výrobek obsahuje zvířecí kolagen, nehodí se pro vegetariány ani vegany.

90 tablet stojí necelých 450 Korun.

12. místo

Collalloc

Orientační cena: 600 Kč

Collalloc je 100% přírodní doplněk stravy, který obsahuje ten nejčistší mořský kolagen. Velmi dobře se vstřebává do těla, kterého díky složení přijímá za vlastní a použije ho přesně tam, kde je to nejvíce potřeba. Zlepšuje stav pokožky, uzdravuje lámavé nehty a přispívá k jednoduššímu pohybu.

Přípravek se prodává ve formě prášku, který jednoduše rozpustíte ve sklenici vody, kterou vypijete. Je bez chuti a bez zápachu, takže ideální stav.

13. místo

Inca Collagen

Orientační cena: 1400 Kč

Inca Collagen je naprosto čistý kolagenový doplňek stravy, který napomáhá celkovému zdraví pleti, kloubů, nehtů, vlasů a podobně. Jedná se o prémiový bioaktivní 100% mořský kolagen typů I, II, a III z ověřených zdrojů, nemaskovaný sladidly ani dochucovadly, navíc jde o ryze český výrobek.

Forma je prášek rozpustný v tekutině, kterou je možné bez problémů vypít. Inca Collagen prodává pouze 2 druhy produktů – kolagen pro lidi a kolagen pro zvířátka. Máte tedy jednoduché vybírání.

14. místo

Bionutrian

Orientační cena: 1000 Kč (44 €)

Dalším skvělým kolagenovým doplňkem jsou doplňky z Bionutrianu. Jedná se o slovenský e-shop, což by se pro Čechy dalo vytknout – nemají českou lokalizaci, stejně tak uvádějí ceny pouze v eurech. Co se týče kvality výrobků je však Bionutrian jednička. Jde o kolagenové produkty švýcarské kvality. Kolagen si můžete pořídit buď ve formě kapslí, nebo prášku, který zalijete vodou a vypijete – můžete si tedy vybrat, co je pro vás příjemnější. Kapslové balení obsahuje 180 kapslí, denní dávka je 6 kapslí – balíček je tedy na měsíc. 

15. místo

Marine Kolagen

Orientační cena: 750 Kč

Dalším z doplňků je Marine Kolagen drink, který obsahuje rybí kolagen, jež je výjimečnou formou mořského kolagenu. Přípravek je obohacen o vitamín C, který přispívá k normální funkci kostí, cév, chrupavek, dásní, kůže a zubů. Je také obohacen o sodnou sůl kyseliny hyaluronové a o zinek, který přispívá k udržení normálního stavu kostí, vlasů, nehtů a pokožky. Mangan a měď přispívají k udržení normálního stavu pojivových tkání. Tento přípravek s příchutí maracuja je slazen steviol-glykosidy z rostliny stévie. Je k dostání ve formě prášku, který smícháte s vodou a vypijete. Doporučené dávkování je jeden sáček na jeden den. Balení je na jeden měsíc.

16. místo

Collagen Hyaluro

Orientační cena: 450 Kč

Collagen Hyaluro obsahuje v 1 sáčku 4000 miligramů hydrolizovaných kolagenních peptidů, pro maximální využití naším tělem. Pomáhá zdravému vzhledu pokožky, zpomaluje proces stárnutí a potlačuje vrásky, strie a celulitidu. Další významnou složkou je kyselina hyaluronová, která má výjimečně silnou schopnost vázat vodu, proto je skvělá pro hydrataci pokožky. Dálé obsahuje kloubní kolagen typu II, vysoce vstřebatelný vápník, vitamin B7 (biotin), vitamin C, vitamin D3 a extrakt z červené řepy a enzym bromelain. Pro svěží chuť je přidáno přírodní sladidlo stévie s příchutí granátového jablka. Balíček obsahuje 30 sáčků s kolagenním práškem. Míchá se s vodou a vypije se jako nápoj. Balení obsahuje dávku na 30 dní.

17. místo

Colafit

Orientační cena: 500 Kč

Posledním z našeho srovnání je Colafit. Jedná se o 99,9% čistý lyofilizovaný kolagen bez barviv a přídatných látek. Colafit je určen hlavně pro mladé lidi v období růstu a dospívání, pro osoby nadměrně zatěžující klouby (aktivní sportovci, těžce fyzicky pracující atd.), osoby s pohybovými potížemi a starší lidi, těhotné a kojící ženy. Je ve formě kolagenových kostiček, které jednoduše polykáte. Doporučuje se užívat 1 kostičku denně ráno nalačno, minimálně 10 minut před jídlem, pro děti 1/2 kostičky za den. Colafit je snadno polykatelný i bez zapíjení, přesto není na újmu kvality a účinnosti zapíjení vodou. Pro dosažení požadovaného efektu užívejte Colafit 2-3 měsíce 2× do roka. V případě potřeby můžete užívat trvale.

Závěrem

Péče o pokožku není jednoduchá věc. Na druhou stranu je ale velmi důležitá a opravdu stojí za pozornost. Máme to štěstí, že žijeme v době internetu, kdy si můžeme mnoho informací dohledat, shlédnout instruktážní videa nebo recenze a vzdělávat se. 

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Kolagen

[2] Wikiskripta (CZ): Kolagen

[3] Healthline (ENG): The 8 Best Collagen Supplements for Better Skin

[4] Healthline (ENG): 5 Evidence-Based Ways Collagen May Improve Your Hair

[5] PubMed Central (ENG): Oral Collagen Supplementation: A Systematic Review of Dermatological Applications

[6] PubMed Central (ENG): Collagen Hydrolysates for Skin Protection: Oral Administration and Topical Formulation

4.5/5 (Počet hlasů: 128)

Autor článku:

Radka Sezimová
Radka Sezimová
Jsem Radka, zrovna prožívám Kristova léta a mám dva malé kluky. Studuji Ájurvédu, jsem vegetarián a miluji přírodní kosmetiku. Již roky se věnuji józe, kde vedu i své lekce. Momentálně působím jako copywriter na volné noze (i když mi na ní neustále visí jedno či druhé dítě, nebo popřípadě pes). Miluji psané slovo! Napsala jsem i dvě knihy a třetí je na cestě. Ve své pracovně mám mraky různých bloků, per a pastelek. Psaní je pro mě jednoduše vše v jednom - kus života, relax, poslání a i zdroj obživy.

Autor článku:

Radka Sezimová
Radka Sezimová
Jsem Radka, zrovna prožívám Kristova léta a mám dva malé kluky. Studuji Ájurvédu, jsem vegetarián a miluji přírodní kosmetiku. Již roky se věnuji józe, kde vedu i své lekce. Momentálně působím jako copywriter na volné noze (i když mi na ní neustále visí jedno či druhé dítě, nebo popřípadě pes). Miluji psané slovo! Napsala jsem i dvě knihy a třetí je na cestě. Ve své pracovně mám mraky různých bloků, per a pastelek. Psaní je pro mě jednoduše vše v jednom - kus života, relax, poslání a i zdroj obživy.

Kam dál?