17 nejlepších kolagenů na pleť – recenze a srovnání

Shrnutí: Kolagen na pleť prokazatelně pomáhá.[2][4] A nejen na pleť, ale i na vlasy a nehty,[8] vazy a šlachy,[1] nebo třeba klouby a kosti.[6][7] Proto jsem pro vás srovnala 17 nejlepších kolagenových doplňků, které se nejvíce hodí pro zdraví pleti a kůže. 

 • Na 1. místo patří Collavio Exclusive, protože jde o opravdu kvalitní a účinný produkt, který pořídíte za 1200 Kč.
 • Na druhé místo jsem zařadila prémiový kolagen THE SOLUTION™ značky Oslo Skin Lab za cca 1500 Kč.
 • A třetí se umístil cenově dostupnější kolagen Venira, díky skvělému poměru cena/výkon (700 Kč).

A co dalšího se dnes dočtete?

Sepsala jsem pro vás i spoustu informací o kolagenu, nebo třeba návod, jak se o pleť starat. Zajímá vás více? Čtěte dál.

TOP  1. místo

Collavio Exclusive

Orientační cena: 1200 Kč
Proč 1. místo?
Protože jde o certifikovaný, prémiový a účinný kolagen, který viditelně zlepšuje stav pleti, zpomaluje tvorbu vrásek, proces stárnutí, přispívá k pevnější a zdravější pokožce. Navíc vám bude i chutnat.
2. místo

THE SOLUTION™

Orientační cena: 1500 Kč
Proč 2. místo?
Jde totiž o prvotřídní, neochucený kolagenový prášek od skandinávské značky (Oslo Skin Lab), který díky svému složení pomáhá zvýšit pružnost pokožky, vyhladí ji, zjemní vrásky a pomáhá i na celulitidu.
3. místo

Venira Kolagen

Orientační cena: 700 Kč
Proč 3. místo?
Protože se jedná o účinný nápoj se slušným množstvím kolagenu v jedné dávce, který je navíc lahodný a chutná po jahodách. A taky nabízí skvělý poměr cena / výkon.

Sedmnáct nejlepších kolagenů na pleť

Pleť, krása a zdraví je věčné téma (nejen) žen. Všichni chceme být mladí, krásní a zdraví. Můžeme tomu napomoct tak, že se o sebe budeme hezky starat. Jak úspěšně poznat své tělo a lépe se starat o pleť vám napoví spousta článků. Výběr na toto téma naleznete zde: 

Kolagen je nejhojnější bílkovina v našem těle a je to hlavní složka tkání, včetně šlach, vazů, kůže a svalů.[1] Je tedy jasné, že je pro nás hodně důležitý. Kolagen má mnoho důležitých funkcí jako například zajištění struktury pokožky (její posílení, pružnost či hydratace), či posílení kostí.[1][2] Produkce kolagenu se od mladého věku (okolo 25 let) začíná snižovat a to vede k suché pokožce a hlavně, ke tvorbě vrásek.[3] Proto je vhodné kolagen dříve či později tělu externě dodávat.

Přijímání kolagenu nám může s kůží a pokožkou velice pomoct.[2][4] Můžeme si tak zlepšit její pružnost a zajistit si tak méně vrásek.[5] Nehledě na to, že kolagen souvisí i se zdravím kostí, což je pro nás samozřejmě stěžejní.[6][7] V neposlední řadě kolagen pomáhá i se zdravím vlasů či nehtů.[8] Možnost doplňovat ho externě je tedy vlastně docela dost velká výhra.

Kromě pleti dokáže kolagen pomoct i se zlepšením kvality vlasů, nehtů, řas a mnoho dalšího.[9]

Otázka pleti je obzvláště u žen velmi žhavé téma a to snad v každém věku. Na druhou stranu, tím jak jde doba neustále kupředu a posouvají se různé standardy, začínají se o svou kůži postupně více starat i muži a je to moc dobře. Aby pokožka zářila a byla zdravá, potřebuje péči a to nejlépe pravidelnou.

A co pokožka vlastně je? Kůže jako taková se skládá ze tří vrstev a pokožka, neboli epidermis, je ta nejsvrchnější.[10] Má velmi složitý úkol a to je ochrana těla. Pokožka neobsahuje žádné cévy a kyslík si bere přímo ze vzduchu.

Kůže je dynamický orgán, který pokrývá celé naše tělo a proto má opravdu velkou zodpovědnost a je neustále v pohotovosti. Kůže může sloužit jako taková první vstupní brána do těla. Kůže bojuje s oxidanty, UV paprsky i různými infekcemi.

Samotná epidermis je hned první na ráně. Pokud se o nás něco pokouší, musí projít přes tuto bojovnici za krásnou pleť. Pokožku vidíme a můžeme se jí dotýkat. Skládá se ještě z pěti dalších vrstev a je pokrytá emulzí vody a tuků, což tvoří takový ochranný film a zároveň slouží jako překážka proti bakteriím a plísním.[10]

Přirozené pH kůže se pohybuje v rozmezí 5,4 a 5,9.[11] A proč je hodnota pH důležitá? Protože je toto mírně kyselé prostředí ideální pro množení přirozené kožní mikroflóry, likvidaci bakterií, vznik důležitých podkožních buněk a mnoho dalších prospěšných procesů.

Typy pleti

Pleť se řadí do čtyř základních kategorií a to jsou: suchá, mastná, smíšená a normální. Samozřejmě není žádné dogma, že musíte nutně spadat do jedné z nich. Typ pleti se může měnit s věkem, vlivem hormonů nebo počasí.

Je velmi důležité rozlišovat, zda se jedná opravdu o pleť suchou, nebo jen dehydratovanou. Jak se projevuje suchá pokožka? Silné pnutí, svědění, šupinky či loupání, což můžete pocítit především po koupání nebo jakémkoliv navlhčení kůže. 

Dehydratovaná pokožka je pouze přechodný stav a pokud ji dokážete dobře a rychle identifikovat, vše můžete efektivně napravit. Pokožku můžete dehydratovat nízkým příjmem tekutin, což bývá také ten hlavní a zásadní problém. Dalšími faktory mohou být kouření, konzumace alkoholu, dráždivé kosmetické přípravky, stres, únava a zima.

Mastná pleť dokáže způsobovat nehezké trable. Projevuje se jasně viditelnými póry, lesklým povrchem se sklonem k akné a černým tečkám. A co může za mastnou pleť? Ano, určitě můžeme zmínit genetiku, se kterou ale bohužel stejně nic neuděláme. Zkrátka máte-li genetické předpoklady, je to bezesporu nepříjemné, ale určitě ne neřešitelné. Pleť je mastná, protože dochází ke zvýšené produkci kožního mazu a to je zkrátka proces, který se děje. Občas tomu dokáže pomoci i stres, hormonální změny, některé léky, nevhodná kosmetika, špatná životospráva, absence vitaminů B2 a B5 a chladné počasí.

Jak už název napovídá, jedná se o mix pleťových typů. Rozdílnosti najdete v takzvané T-zóně a na tvářích, ale velikost jednotlivých oblastí se může samozřejmě lišit. Taková klasika smíšené pleti je mastnota ve zmíněné zóně čela, brady a nosu, rozšířené póry a sušší pleť na tvářích.

Slovo „normální“ je velmi relativní pojem, že? Co je vlastně normální? Ale to už zabředáváme trošku do filozofie, vraťme se k pleti. Normální pleť je tedy taková, která optimálně vyrovnanou tvorbu mazu i hydratace a je prakticky bezproblémová.

Proč a jak se starat o pleť?

Víme, že nikdy neříkej nikdy, ale pokud se bavíme o pleti, tak opravdu nikdy nezapomeňťe na odlíčení a čištění pletí.

Možná byste si mohli naivně myslet, že ráno vaše pokožka nic nepotřebuje. Je odpočatá a nestihla se od ničeho znečistit. Ovšem, opak je pravdou. Naše pleť neustále pracuje a to i v noci, během našeho bezstarostného spánku. Je zkrátka pilná jako mraveneček. Pleť vytváří maz, lepí se na ni prach a špína a to jak ze vzduchu, tak z povlečení. Na pleti se množí bakterie a ztrácí svou přirozenou hydrataci. Jak tedy na to?

 1. Ihned po probuzení opláchněte obličej vlažnou vodou – můžete použít konjakovou houbičku (přírodní vlákno plné antioxidantů), popřípadě i jemný gel nebo čistící pěnu.
 2. Dalším krokem by mělo být tonikum nebo květová voda (levandulová, růžová, heřmánková a jiné).
 3. A poslední fází je aplikace hydratačního krému.

Večerní rituály jsou pro pleť bez nadsázky ty nejdůležitější části dne. Vzhledem k tomu, že v průběhu celého dne střídáme prostředí i teploty, je pleť plná nečistot, smogu, bakterií a prachu. To vše se smíchá s potem i mazem a vzniká tak doslova jedovatý koktejl, který je třeba odstranit.

 1. Důkladně se odličte (odličovací voda, mléko či olej).
 2. Následně použijte čistící pěnu nebo gel.
 3. Zatřetí je nutné aplikovat tonikum nebo květovou vodu.
 4. Předposledním krokem je sérum, které nechte řádně vstřebat.
 5. A naposledy naneste na vlhkou pleť noční krém či olej.

Největší pleťové hříchy

Pleťových prohřešků existuje celá řada, zkuste je eliminovat a nastoupit na cestu ke krásné pleti.

Pomůckami myslíme hlavně kosmetické štětce, které ženy běžně používají při každodenním líčení. Samozřejmě, nikdo není neomylný a občas se stane, že ho zapomenete vyčistit. Zkuste si z toho ale udělat takový rituál, protože je to opravdu velmi důležité.

 

 • Na použitém štětci zůstávají zbytky produktu který nanášíte, mazu, potu, ale i bakterií. A z toho vyplývá, že pokud štětec správně nevyčistíte, nanášíte si tyto neřesti zpět na a i do kůže.
 • Štětce by se měly čistit speciálními přípravky k tomuto účelu vytvořené. Není vhodné používat klasické sprchové gely, prostředky na nádobí a podobně.
 • Provádějte tuto očistu alespoň jedenkrát týdně a uvidíte, vlastně i ucítíte, jak se pleti uleví.

Výběr vhodné kosmetiky se leckdy podobá sci-fi. Pokud neznáte typ své pleti, můžete kompatibilní přípravky jen odhadovat. Když si nejste jisti, vždy je nejlepší poradit se s odborníkem. Nezapomeňte na to, že pleť může reagovat podrážděně a ne vše, co se běžně prodává, lze považovat za správné. Obecně platí, že čím méně chemických složek kosmetika má, tím lépe. Vyhněte se přípravkům s obsahem alkoholu, ropy a dalších parabenů.

Zdravý životní styl nám pomáhá ve všech ohledech našeho života. Pokud dobře jíme, kvalitně spíme, odpočíváme, hýbeme se a dodržujeme pitný režim, bude se nám žít ve všech ohledech o moc lépe. Každý den ale není posvícení, jak se říká a občas každý z nás šlápne vedle. Nic si nevyčítejte. Zkuste se držet zdravého základu z 80 % a už to je velký úspěch.

Nekvalitní, chemicky zpracované jídlo může naši pleť velmi dráždit a zhoršit její stav. O jaké potraviny se jedná?

 • mléčné výrobky,
 • průmyslově vyrobené sacharidy,
 • bílý cukr,
 • kofein.

Když si tyto produkty občas dopřejete, nic se nestane. Zkuste je ale omezovat a nekonzumovat na denní bázi.

Jak jsme již naznačovali, pleť potřebuje něžné zacházení. Nikdy kůži nedřete a neškrábejte. Odličujte se jemně a pomalu. Zkuste sáhnout po konjakové houbičce, která navlhčením krásně změkne a vaše pleť doslova pohladí. Tato houbička je zcela přírodní produkt plný antioxidantů, takže jejím používáním určitě nic nezkazíte.

Jak jste se dočetli výše, pleť potřebuje čistotu. Za celý den i noc toho na sebe nachytá více než je zdrávo, tak ji alespoň při domácí péči dopřejme komfort.

Na obličej by měl být samostatný menší ručník, který měníte klidně ob den. Zase myslet na to, co se na něj musí při odlíčení nachytat.

Hydratace uvnitř je gró krásné pleti. Opravdu. I když se vám to může zdát jako hloupost, voda je zázračný lék.  Každý z nás chce vypadat mladě a nestárnout. Hledáme různé recepty a preparáty, které nás zbaví vrásek a nedokonalostí. Ale logicky je tohle všechno jen boj s následky. Stárnutí organismu začíná uvnitř nás samých a jednou z hlavních příčin je právě nedostatečný přísun vody. Limonády a sladké nápoje se do zdravého pitného režimu nepočítají, protože ty nám i naší pleti naopak škodí.

Tělesné buňky jsou ze 70 % voda a mozek dokonce až z 90 %, je tedy tato tekutina takový náš stavební kámen. 

Podle vědců existuje něco málo přes 130 druhů vody. V buňkách našeho těla se voda vyskytuje ve velmi zvláštní formě, která se nazývá „strukturovaná“. Tudíž každá tekutina, která do organismu vstoupí, se musí přeměnit právě na tuto podobu. 

A jak získáte už hotovou strukturovanou vodu?

Je to voda z ledu!  Připravit si ji můžete doma a během dne ji popíjet, nebo si s ní i omývat obličej. Vezměte libovolnou nádobu, naplňte ji jakoukoliv vodou a dejte zmrazit. Až voda zcela zamrzne, nádobu vyndejte a nechte pozvolna při pokojové teplotě roztát (nezahřívejte ji manuálně).

Může se tomu říkat i „nezdravá posedlost pokožkou“. Mnoho z nás to dělá nevědomky a na pleť si saháme v době, kdy se potřebujeme více soustředit, například při práci či testu ve škole. Ruce nemáme nikdy tak dokonale čisté, aby doteky naši pleť nepoškodily. Je běžné, že díky dermatilománii, jak se tento zlozvyk odborně nazývá, vzniká na pleti akné a různé vyrážky. Zkuste se toho vyvarovat.

Nejčastější potíže s kůží

Opálená pokožka je krásná, působí zdravě, svěže a mladistvě. Je ale důležité ji chránit, protože naopak prudké vystavování pleti slunci má efekt zcela opačný. Sluncem vysušená pleť je zaprvé velmi nebezpečná, ale zároveň způsobuje velkou dehydrataci, tím i vysychání vody z buněk a předčasné stárnutí.

Na trhu je celá škála opalovacích a ochranných přípravků, ve kterých je občas složité se vyznat. Pokud si nejste jisti, určitě požádejte o radu svou kosmetičku či dermatoložku.

Sluneční krémy se dělí do dvou skupin na fyzikální a chemické. Chemické obsahují filtry, které jsou obsažené v klasické kosmetice, pronikají do kůže kde vytváří nanočástice, které rozkládají buňky. Tyto krémy obsahují například Oxybenzone, Octocrylene, Homosalate, Drometrizole nebo Trisoloxane a je lepší se jim vyhnout. Pak tu máme fyzikální nebo také minerální filtry, které jsou k naší pleti velmi šetrné. Přirozeně odráží sluneční světlo a do naší pleti neuvolňují nic, co by se jí nelíbilo.

Opět se dostáváme k otázce, zda se opravdu jedná o suchou nebo pouze dehydratovanou pokožkou. Rozdíl je totiž zásadní. Pokud si nejste jisti, určitě kontaktujte odborníka, který vám poradí a pomůže. 

Pokud opravdu trpíme suchou kůží, máme konrétní typ pokožky, se kterým je třeba naučit se pracovat. Zde by měla nastoupit vhodná kosmetika a vyhnout se faktorům, které pleť ještě více vysušují (kouření, alkohol apod.) 

Pokud máme pleť dehydratovanou, jedná se o narušení té nejsvrchnější vrstvy, tedy epidermis. Nedostatečná hydratace narušuje přirozenou bariéru kůže a vysychá. Zvyšte přísun tekutin a zvolte vhodnou hydratační kosmetiku, kterou vám doporučí v lékárně nebo u vaší kosmetické poradkyně.

Říká se, že kruhy pod očima jsou nemoc maminek na mateřské dovolené. Něco na tom určitě bude, protože maminky zažívají velkou změnu, najednou mají zcela jiný režim, nedostatek spánku a kvalitní stravy, včetně pitného režimu. To udělá své. 

Ale proč opravdu vznikají? 

Při výskytu kruhů nebo dokonce váčků pod očima dochází k omezení průtoku krve a lymfy v oblasti očí. Krev zde proudí pomaleji, což způsobuje opět vysušenost a vyšší znatelnost cév. 

Příčin může být hned několik od dehydratace až po vážnější onemocnění. Pokud tedy s touto problematikou máte co dočinění, určitě raději kontaktujte svého lékaře. Můžete ale určitě začít i sami a postupně vnímat své tělo, jestli dochází k nějaké změně. Dodržujte kvalitní pitný režim, zkuste zařadit vitamín C, doplňujte železo nebo zkuste recept našich babiček – přikládejte chladnou okurku na oční oblast.

A jsme opět u toho, suchá kůže, popraskání, až ekzém! Dokáže nadělat mnoho trápení a to obzvláště v chladných měsících, kdy je mrazivo. Pokožka se špatně prokrvuje a může být dehydratovaná. na vině může být i nevhodná kosmetika a v létě naopak nadměrné opalování. Příčin je více než dost. Nic nezkazíte tím, když se poradíte se svým dermatologem jaké produkty používat a jaké návyky změnit nebo je odbourat.

Akné je kapitola na dlouhé a dlouhé povídání a může mít hodně příčin, od těch fyzických až po psychické. Akné je vlastně nemoc, kožní nemoc, která dokáže zamávat s psychikou každého jedince, kterého postihne.

Proč akné vzniká?

 • psychické faktory (nedostatek sebelásky, nedůvěra, nízké sebevědomí),
 • strava (průmyslově zpracované potraviny a hlavně cukry),
 • stres,
 • kouření,
 • alkohol,
 • nevhodná péče o pleť,
 • hormonální výkyvy.

Pokud budete dodržovat veškeré výše zmíněné rady, minimálně akné zastrašíte. V lepším případě ho odeženete úplně. Nezapomeňte, že vaše tělo je váš chrám, pečujte o něj. Jezte kvalitní potraviny, dodržujte pitný režim, dopřejte si kvalitní kosmetiku bez chemického koktejlu, pravidelně pleť čistěte (ráno i večer), hodně spěte a nesahejte si na obličej, pokud to není opravdu nutné.

1. místo

Collavio Exclusive

Vysoce kvalitní, chutný, účinný a certifikovaný kolagen v balení na měsíc, spolehlivý a přehledný eshop a rychlé dodání produktů.

Orientační cena: 1200 Kč

Proč je Collavio na 1. místě?

TOP jedničkou je podle mě kolagen drink Collavio Exclusive – kvalitní, certifikovaný a účinný kolagen s obsahem Peptanu®[12] – hydrolyzovaného mořského kolagenu typu I, který je nejlepším typem kolagenu pro pleť. Kolagen obsahuje 11 anti-age látek.

Bonus je i skvělý eshop (lovio.cz), který je podle mě velice přehledný, sympatický a hlavně spolehlivý a rychlý. I dle recenzích na internetu jde vidět, že svou práci dělají kvalitně.

Uživatelské recenze

Recenze na Collavio jsou moc hezké, lidé si chválí komplexnost produktu v porovnání s konkurencí (třeba zde). A jak už jsem zmiňovala, na eshop Lovio je samá chvála. Lidé vyzdvihují hlavně rychlost doručení a komunikaci. Na recenze jsem se dívala třeba na heurece, či na zboží.cz.

Dále o produktu

Collavio Exclusive podporuje zdravý vzhled pleti i vlasů, působí jako prevence předčasného stárnutí a účinně pomáhá eliminovat vrásky, strie a celulitidu. Mezi nejčastější výsledky užívání patří hydratovanější, pružnější pleť a méně vrásek, zmírnění celulitidy a strií, zlepšení kvality vlasů a nehtů, a celkový pozitivní vliv na pohybový aparát.

Obsahuje vysokou dávkou hydrolyzovaného mořského kolagenu typu I, kyselinu hyaluronovou, vitamín C a zinek. Tato kombinace krásně hydratuje a vyživuje pleť. Kolagen drink má šetrné složení, jemnou chuť a snadno se vstřebává.

Produkt dostanete ve formě prášku, který rozmícháte s vodou a vypijete. Můžete vybírat z vícero příchutí. Kolagen můžete zamíchat i do jídla, nebo jiného nápoje. Denně se dávkuje 1 drink a balení vydrží na 30 dní. Zákaznice si velmi chválí i chuť, která je jemná a bez rybího nádechu.

2. místo

THE SOLUTION™ Beauty collagen

Účinný prvotřídní kolagen v měsíčním balení + možnost slevy při měsíčním odběru kolagenu v rámci členství Oslo Skin Lab.

Orientační cena: 1500 Kč

Proč je THE SOLUTION™ na 2. místě?

Na druhé místo podle mě patří Beauty collagen THE SOLUTION™ od skandinávské značky Oslo Skin Lab. Jde totiž o prvotřídní, neochucený kolagenový prášek s mnoha pleťovými benefity. 

Produkt vznikl ve spolupráci s vědci a experty, je vyvinut speciálně pro péči o pleť. Mezi jeho hlavní účinky patří zlepšení pružnosti pleti, vyhlazení, zjemnění vrásek, eliminace celulitidy a další benefity, které byly prokázány vědeckými studiemi.[13][14] Z klinických výzkumů vyplývá, že výše uvedené účinky budou viditelné již při používání po dobu 8 týdnů.

Uživatelské recenze

Překvapilo mě, jak moc se o Oslo Skin Lab píše. Zmiňuje ho i hodně influencerů, nebo článků na internetu (třeba tento). A recenze také tvrdí, že vážně funguje. Třeba na emiminu si ho chválí spousta uživatelek, jedna například zmínila, že jí zmizela celulitida, několik zmínilo vyhlazení kůže. Oslo Skin Lab je zahraniční a proto hodně recenzí najdete i v angličtině na trustpilot. A jako bonus jsem vám našla video, jak balíček Oslo Skin Lab vypadá. 

Dále o produktu

Co se týče složení produktu, je velmi čisté – najdete v něm jedinou ingredienci, kterou je hydrolyzovaný kolagen I. typu. To je vše, žádné přídatné umělé látky, GMO nebo gluten. Chuť i vůně tohoto kolagenu je zcela neutrální, takže jej můžete přimíchat do jakéhokoli nápoje nebo pokrmu v průběhu celého dne. Praktické je i dávkování, protože každá denní dávka (2,5 gramů) je chytře naporcována v jednotlivých sáčcích. Těch je v jednom balení 28 kusů.

THE SOLUTION™ je skutečně kvalitní, prémiový a hlavně oblíbený produkt, který jak i jeho překlad (=„řešení”) napovídá, pomáhá vyřešit problémy spojené se stárnutím pleti. Napomáhá:

 • pevnější a pružnější pokožce,
 • redukovat vrásky,
 • redukovat celulitidu,
 • výraznému zlepšení textury pokožky,
 • prevenci známek stárnutí.

Ještě bych vám ráda i yvsvětlila cenu: Kolagen si totiž můžete zakoupit buďto samostatně za cca 1500 Kč, nebo se ale můžete stát členem klubu Oslo Skin Lab, začít odebírat kolagen každý měsíc a balení vás tak vyjde na cca 1000 Kč. Čili ušetříte cca 500 kč na balení, ale zároveň se tak trochu zavážete k pravidelnému odběru. 

3. místo

VENIRA Kolagen pro vlasy, nehty a pleť

Chutný a účinný nápoj značky Venira se 4000 mg kolagenu, zinkem a vitamíny.

Orientační cena: 640 Kč

Proč je kolagen od Venira na 3. místě?

Na třetí místo jsem vybrala cenově dostupnější, ale skvěle účinný kolagen v prášku značky Venira, protože si myslím, že je to prostě skvělá volba. Osobně mám Veniru hodně ráda, je to značka přírodní kosmetiky a beauty doplňků stravy, která vše vyrábí kvalitně a hlavně – jejich produkty jsou účinné a přírodní. 

Uživatelské recenze

Venira je opravdu hodně oblíbený obchod a to dokazují i recenze na heurece, kterých je přes 2000 a jsou téměř ve 100% pozitivní. Lidé si na Veniře chválí kvalitu produktů, účinnost, ale i drobnosti jako rychlost, vstřícnost, ochotu, nebo krásné balení. Když se pak podívám přímo na jahodový kolagen drink třeba na heurece, nebo zbozi.cz, tak se mi zase potvrzuje, že je Venira prostě správnou volbou. Lidé tvrdí, že jim produkt opravdu pomohl s problémy, zlepšil stav pleti, nebo lámavost vlasů, a poté se často objevuje chvála na chuť produktu, nebo i cenu.

Dále o produktu

Nápoj od Venira obsahuje 30 pytlíčků s kolagenovým práškem. To znamená, že obsahuje 30 dávek, protože se dávkuje 1 pytlíček deně.

 • Užívá se tak, že se smíchá obsah pytlíčku s vodou a nápoj se vypije.
 • Má příjemnou jahodovou chuť, ale pokud někomu jahoda nesedí, může si na stránkách vybrat i z jiných příchutí (třeba meloun, nebo mix příchutí – malina, meruňka, jablko a další).
 • Drink je opravdu účinný, každá denní dávka obsahuje 4 000 mg 100% bioaktivního hydrolyzovaného kolagenu a až devět aktivních látek.
 • Krom toho je kolagen obohacen o vitamín C, který je vhodný doplňovat společně – zajišťuje lepší vstřebatelnost. 

Kolagen pomáhá eliminovat vznik vrásek, zlepšit kvalitu pleti, omlazovat, přispívá k pružnější a pevnější pokožce, dokonce i podporuje udržení normálního stavu nehtů, vlasů a kůže. Má i mnoho dalších skvělých výhod, proto bych vám ho určitě doporučila.

Fotografie produktu

4. místo

Natural Protein Kolagen - Malina

Orientační cena: 950 Kč

Proč jsem vybrala kolagen od NaturalProtein?

Česká značka Natural Protein, která své produkty vyrábí s láskou v Karlových Varech, přináší tento skvělý kolagen v prášku, který obsahuje unikátní kombinaci dvou kolagenů – hydrolyzovaného hovězího a rybího kolagenu – které vám poskytnou 7200 mg kolagenu v jedné porci. Přírodní složení dále obsahuje maliny sušené mrazem, kyselinu hyaluronovou, vitamín C a maličko stévie, která zaručuje skvělou chuť produktu.

Kromě malinového kolagenu máte na výběr ještě další skvělé příchutě:

 • jahoda, 
 • kakao,
 • mango,
 • červené ovoce, 
 • maracuja a banán, 
 • k dispozici je také starter pack, ve kterém získáte vždy jednu porci kolagenu od každé příchutě, abyste zjistili, která vám chutná nejvíce.

Tento kolagen se hodí pro všechny, kteří chtějí zlepšit stav své pokožky, nehtů i vlasů. Připravíte si z něj lahodný nápoj tak, že rozmixujete nebo protřepáte v shakeru dvě odměrky (odměrka je součástí balení), tedy 12 g, prášku s 200 – 250 ml mléka nebo vody. Pokud máte chuť na ledový nápoj, můžete do mixéru přidat i led. Poté se doporučuje zapít sklenicí vody.

Jednu porci představuje 12 g prášku a denně se doporučuje konzumovat 1 – 2 porce. Balení se 300 g produktu, které vám vydrží na cca 25 porcí, stojí cca 950 korun.

Fotografie produktu

5. místo

KK Kolagen s kyselinou hyaluronovou

Orientační cena: 1600 Kč

Proč jsem vybrala KKKolagen?

KK Kolagen obsahuje hydrolyzovaný kolagen Peptan® a to v gramáži 5000 mg v jedné přijímané denní dávce. Produkt je komplex vyvážených látek, která přispívají celkovému zdraví a kráse našeho těla.

V produktu se nachází kromě zmíněného kolagenu také notná dávka kyseliny hyaluronové, vitamínů a minerálů.

Výrobek cílí na redukci očních vrásek, navýšení elastinu v pokožce a navíc nezatěžuje organismus.

KK Kolagen obsahuje hovězí kolagen savčího typu, který je podle vědeckých výzkumů lidskému tělu nejblíže. 

Můžete zakoupit několik druhů příchutí i balení, včetně těch dárkových. Základní set, který vám vystačí na měsíc, stojí cca 1600 korun.

6. místo

Beauty Drink Warrior Lady

Orientační cena: 400 Kč

Proč jsem vybrala Beauty Drink Warrior Lady?

Tento drink, cílený na ženskou krásu obsahuje 7 účinných složek, mezi které patří.

 • Rybí kolagen z mořských ryb
 • Hovězí kolagen
 • Kokosovou vodu
 • Vitamín C
 • Brusinkový extrakt pro lepší chuť a vysokému podílu antioxidantů
 • Kyselinu hyaluronovou
 • Extrakt z hroznových semen, který pomáhá zachovat normální funkci buněk, ale i zářivý vzhled pokožky

Tento produkt neobsahuje  žádná umělá aromata, barviva ani GMO. Je ochucený pouze stévií a jahodovým práškem s přírodním aromatem.

Jedno balení stojí necelých 400 korun.

7. místo

Collalloc

Orientační cena: 600 Kč

Proč jsem vybrala Collalloc?

Collalloc je 100% přírodní doplněk stravy švýcarské kvality, který obsahuje ten nejčistší bioaktivní mořský kolagen. Velmi dobře se vstřebává do těla, kterého díky složení přijímá za vlastní a použije ho přesně tam, kde je to nejvíce potřeba. Zlepšuje stav pokožky, hydratuje ji zevnitř a skvěle působí proti celulitidě, vráskám a striím, ale také posiluje lámavé nehty a přispívá k větší energii a snadnému pohybu.

Přípravek se prodává ve formě prášku, který jednoduše rozpustíte ve sklenici vody, kterou vypijete. Je bez chuti a bez zápachu, takže se hodí pro všechny, kdo si na příchutě příliš nepotrpí a požadují absolutní čistotu. Pro umocnění účinků produktu se doporučuje užívat společně s vitamínem C, který na stránkách značky Collalloc také najdete.

Jedno balení kolagenu obsahuje 30 denních dávek a stojí cca 600 korun.

8. místo

KolagenDrink Royal Peptide Shots

Orientační cena: 980 Kč

Proč jsem vybrala Royal Peptide Shots?

KolagenDrink Royal Peptide Shots je prémiový hydrolyzovaný mořský kolagen vyrobený ve Švédsku, ve formě malých tekutých ampulek. Jelikož je kolagen tekutý, tak je jeho užívání jednodušší a méně tak zatěžuje žaludek. Kolagen prokazatelně zlepšuje elasticitu a hydrataci kůže, zmírňuje celulitidu či vrásky, snižuje lámání nehtů, podporuje zdraví vlasů, nehledě na to, že pomáhá snižovat bolesti a degeneraci kloubů, nebo třeba podporuje zdraví kostí či růst svalové hmoty. Samozřejmě má mnoho dalších benefitů a veškeré tyto benefity jsou skutečně podpořené vědeckými studiemi.

Balíček Royal Peptide Shots obsahuje 20 ampulek po 1 dávce (25ml). Užívání a dávkování je tak velice jednoduché a to jedna ampulka denně. Před užitím je vhodné ampulku protřepat.

Produkt je také obohacen o další pokožce prospěšné látky. V první řadě jde o vitamín C, který podporuje tvorbu kolagenu, je to silný antioxidant, čímž chrání pleť před volnými radikály, má protizánětlivé vlastnosti a také pomáhá chránit pokožku před škodlivými účinky UV záření. Dále obsahuje látky jako Kyselina pantothenová (B5), vitamin D, vitamin B6, B12, selen, nebo třeba známou a pleti prospěšnou kyselinu hyaluronovou.

Kolagen má navíc příjemnou jahodovou chuť.

A cena? Balení vyjde na něco okolo 1000 Kč.

9. místo

MyProtein Beauty Kolagen Shot

Orientační cena: 1000 Kč

Proč jsem vybrala Beauty Kolagen Shot od MyProtein?

Tento produkt je rozporcovaný do jednotlivých lahviček se shoty, které nemusíte v podstatě nijak připravovat – jen otevřete a konzumujete. jedná se o velmi pohodlnou cestu, jak mít výrobek pořád u sebe a dát si ho tehdy, když přijde chuť.

Každá porce obsahuje navíc 25 mg kyseliny hyaluronové, dále biotin a selen, které pomáhají udržovat vlasy, kůži a nehty ve skvělém stavu. Krásné a zdravé. Další obsažená složka je hořčík, který „nakopne“ organismus, když bojuje s únavou.

Můžete vybírat ze dvou lahodných příchutí:
 • Tropický kokos
 • Ananas 
 • Citron

Cena za 12 shotů je necelých 1000 korun.

10. místo

Garden of Life Collagen Beauty

Orientační cena: 900 Kč

Proč jsem vybrala Garden of Life Collagen Beauty?

Garden of Life Collagen Beauty s příchutí jahody je lahodný kolagenový instantní nápoj s typem vysoce vstřebatelných kolagenových peptidů. Jedná se o typ I, který je přirozeně ve vlasech, nehtech a kůži a  typ III, který se nachází v kůži, svalech a cévách. Jedná se o hovězí kolagen, který je lidskému tělu nejblíže.  

Produkt je čistý, bez jakékoliv genetické modifikace, je bezlepkový a hodí se i  při keto a paleo dietě. Produkt je testován a certifikován. 

Produkt má tyto účinky:

 • Podporuje zdravou pokožku.
 • Podporuje zdraví nehtů a vlasů.
 • Podporuje zdraví kostí a kloubů.

270 g stojí cca 900 Korun.

11. místo

MyProtein Kolagen

Orientační cena: 450 Kč

Proč jsem vybrala kolagen MyVitamins?

Tento kolagen v tabletách vám poskytne báječnou denní dávku kolagenu a to až 400 mg. Výrobce doporučuje užívat 1 tobolku za den s větším množství vody nebo jiné tekutiny.
Jelikož výrobek obsahuje zvířecí kolagen, nehodí se pro vegetariány ani vegany.

90 tablet stojí necelých 450 Korun.

12. místo

Inca Collagen

Orientační cena: 1400 Kč

Proč jsem vybrala Inca Collagen?

Inca Collagen je naprosto čistý kolagenový doplňek stravy, který napomáhá celkovému zdraví pleti, kloubů, nehtů, vlasů a podobně. Jedná se o prémiový bioaktivní 100% mořský kolagen typů I, II, a III z ověřených zdrojů, nemaskovaný sladidly ani dochucovadly, navíc jde o ryze český výrobek.

Forma je prášek rozpustný v tekutině, kterou je možné bez problémů vypít. Inca Collagen prodává pouze 2 druhy produktů – kolagen pro lidi a kolagen pro zvířátka. Máte tedy jednoduché vybírání.

13. místo

Bionutrian

Orientační cena: 1000 Kč (44 €)

Proč jsem vybrala Bionutrian?

Dalším skvělým kolagenovým doplňkem jsou doplňky z Bionutrianu. Jedná se o slovenský e-shop, což by se pro Čechy dalo vytknout – nemají českou lokalizaci, stejně tak uvádějí ceny pouze v eurech. Co se týče kvality výrobků je však Bionutrian jednička. Jde o kolagenové produkty švýcarské kvality. Kolagen si můžete pořídit buď ve formě kapslí, nebo prášku, který zalijete vodou a vypijete – můžete si tedy vybrat, co je pro vás příjemnější. Kapslové balení obsahuje 180 kapslí, denní dávka je 6 kapslí – balíček je tedy na měsíc. 

14. místo

SKINNY Collagen

Orientační cena: 900 Kč

Proč jsem vybrala kolagen od Skinny?

SKINNY Collagen je kolagenový peptid ve formě instantního prášku, ze kterého si velmi hravě připravíte pomocí vody lahodný drink, plný nejcennějších látek. Výrobek nemá žádnou chuť, ani zápach, takže vás „neomrzí“ a můžete ho přidávat takřka do jakéhokoliv nápoje během dne. Je navíc obohacen o vitamíny a minerály, které chrání a podporují celé tělo.

Výrobce udává, že budou vrásky méně viditelné už za 8 týdnů.

Jeden sáček obsahuje hydrolyzovaný kolagen, vitamíny B3, C, B2 a zinek.

Cena za balení je cca 900 korun.

15. místo

Marine Kolagen

Orientační cena: 750 Kč

Proč jsem vybrala Marine Kolagen drink?

Dalším z doplňků je Marine Kolagen drink, který obsahuje rybí kolagen, jež je výjimečnou formou mořského kolagenu. Přípravek je obohacen o vitamín C, který přispívá k normální funkci kostí, cév, chrupavek, dásní, kůže a zubů. Je také obohacen o sodnou sůl kyseliny hyaluronové a o zinek, který přispívá k udržení normálního stavu kostí, vlasů, nehtů a pokožky. Mangan a měď přispívají k udržení normálního stavu pojivových tkání. Tento přípravek s příchutí maracuja je slazen steviol-glykosidy z rostliny stévie. Je k dostání ve formě prášku, který smícháte s vodou a vypijete. Doporučené dávkování je jeden sáček na jeden den. Balení je na jeden měsíc.

16. místo

Collagen Hyaluro

Orientační cena: 450 Kč

Proč jsem vybrala Collagen Hyaluro od Natural Medicaments?

Collagen Hyaluro obsahuje v 1 sáčku 4000 miligramů hydrolizovaných kolagenních peptidů, pro maximální využití naším tělem. Pomáhá zdravému vzhledu pokožky, zpomaluje proces stárnutí a potlačuje vrásky, strie a celulitidu. Další významnou složkou je kyselina hyaluronová, která má výjimečně silnou schopnost vázat vodu, proto je skvělá pro hydrataci pokožky. Dálé obsahuje kloubní kolagen typu II, vysoce vstřebatelný vápník, vitamin B7 (biotin), vitamin C, vitamin D3 a extrakt z červené řepy a enzym bromelain. Pro svěží chuť je přidáno přírodní sladidlo stévie s příchutí granátového jablka. Balíček obsahuje 30 sáčků s kolagenním práškem. Míchá se s vodou a vypije se jako nápoj. Balení obsahuje dávku na 30 dní.

17. místo

Colafit

Orientační cena: 500 Kč

Proč jsem vybrala Colafit?

Posledním z našeho srovnání je Colafit. Jedná se o 99,9% čistý lyofilizovaný kolagen bez barviv a přídatných látek. Colafit je určen hlavně pro mladé lidi v období růstu a dospívání, pro osoby nadměrně zatěžující klouby (aktivní sportovci, těžce fyzicky pracující atd.), osoby s pohybovými potížemi a starší lidi, těhotné a kojící ženy. Je ve formě kolagenových kostiček, které jednoduše polykáte. Doporučuje se užívat 1 kostičku denně ráno nalačno, minimálně 10 minut před jídlem, pro děti 1/2 kostičky za den. Colafit je snadno polykatelný i bez zapíjení, přesto není na újmu kvality a účinnosti zapíjení vodou. Pro dosažení požadovaného efektu užívejte Colafit 2-3 měsíce 2× do roka. V případě potřeby můžete užívat trvale.

Závěrem

Kolagen je jednou ze základních složek naší pleti a tak není divu, že pokud nám schází, nebo ubývá, na vzhledu pleti se to projeví. A co je horší, množství kolagenu se nám s věkem přirozeně snižuje. I proto je vhodné ho tělu externě dodávat. Nezapomeňte si však vybrat kvalitní produkt. Podle mě je skvělou volbou výherce mého srovnání Collavio Exclusive, protože jde o opravdu kvalitní a účinný, nebo můžete zkusit prémiový kolagen THE SOLUTION™ značky Oslo Skin Lab, kde si můžete i založit měsíční členství, no a pokud chcete lidovku, pak bych sáhla po cenově dostupnějším kolagenu od HillVital.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[15] Wikipedie (CZ): Kolagen

[16] Wikiskripta (CZ): Kolagen

[17] Healthline (ENG): The 8 Best Collagen Supplements for Better Skin

[18] Healthline (ENG): 5 Evidence-Based Ways Collagen May Improve Your Hair

[19] PubMed Central (ENG): Oral Collagen Supplementation: A Systematic Review of Dermatological Applications

[20] PubMed Central (ENG): Collagen Hydrolysates for Skin Protection: Oral Administration and Topical Formulation

4.5/5 (Počet hlasů: 131)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »