10 tipů na nejlepší sérum na pleť – recenze & jak vybrat to pravé?

Shrnutí: Chcete do své péče o pleť zahrnout i nějaké účinné sérum, ale nevíte, které vybrat? Právě pro vás je tento článek, kde jsem srovnala 10 nejlepších pleťových sér. A na stupních vítězů stojí:

A v článku se dále dozvíte:

Co je to pleťové sérum?[1] Jak se sérum na pleť používá a jak ho vybrat? Proč pleťová séra používat?

TOP  1. místo

Annemarie Börlind
sérum Aquanature

Orientační cena: 750 Kč
Proč 1. místo?

Protože se jedná o přírodní sérum, které perfektně revitalizuje, hydratuje a lehce stahuje póry. Obsahuje prospěšné ingredience, mezi nimiž lze najít například výtažky z aloe vera, mořských řas nebo kyselinu hyaluronovou.

2. místo

Nobilis Tilia
Sérum hyaluronové

Orientační cena: 590 Kč
Proč 2. místo?

Protože se jedná o inovované hyaluronové sérum, které pleť perfektně hydratuje, vyhlazuje a chrání ji před škodlivými vlivy. Výrobek obsahuje kyselinu hyaluronovou a výtažek z přesličky rolní.

3. místo

Kvitok Pleťové sérum Kyselina hyaluronová

Orientační cena: 950 Kč
Proč 3. místo?

Protože je to velice efektivní sérum, jehož součástí jsou hned dva typy kyseliny hyaluronové. Mimo to produkt obsahuje i další přírodní ingredience, například květovou vodu z růže damašské.

Deset nejlepších pleťových sér

Co jsou to pleťová séra?

V současné době jsou pleťová séra[1] poměrně hojně skloňované téma. A není divu! Jejich blahodárné účinky jsou totiž prokazatelné. Pozor, nepleťte si sérum s krémem, protože jde o dvě rozdílné věci. Sérum se používá jako první a poté následuje hydratační či jiný krém. Jedná se hustší, tekutou látku, která nezanáší póry a tak se může používat i u problematické pokožky. Dávkuje se po kapkách.

 • Pleťové sérum je produkt s mimořádně vysokým obsahem účinných látek. V čem tkví jeho kouzlo? Dokáže téměř ihned zlepšit stav vaší pleti a urychlit její regeneraci. Séra intenzivně vypínají kůži, redukují vrásky a barevné pigmentace v oblasti obličeje.
 • O sérech se říká, že mají dvě hlavní vlastnosti rychlost a funkčnost. Opravdu se bavíme o kosmetických produktech a ne o žádných softwarech či aplikacích.
 • Ve valné většině séra neobsahují ani oleje, ani vazelínu, protože jak bylo již řečeno, nejedná se o krémy.
 • Dobře vybrané pleťové sérum odvede spoustu práce. Jeho tajemství tkví v lehké textuře, díky které se do něj vejde obrovské množství aktivně působících látek.
 • Séra doslova překypují antioxidanty, peptidy, hydratačními kyselinami, rozjasňujícími složkami a vitamíny. Skvělé je, že se dají bez problémů používat celoročně.

Pleť, krása a zdraví je věčné téma (nejen) žen. Všichni chceme být mladí, krásní a zdraví. Můžeme tomu napomoct tak, že se o sebe budeme hezky starat. Jak úspěšně poznat své tělo a lépe se starat o pleť vám napoví spousta článků. Výběr na toto téma naleznete zde: 

Proč sérum používat?

Protože umí něco navíc. Něco, co vám žádný jiný produkt nedá. V jedné kapce je obsaženo tolik, že se to dá stěží vyčíslit. Sérum na obličej má neuvěřitelnou koncentraci aktivních látek. V porovnání s krémy má menší molekuly, takže dokáže proniknout hlouběji do kůže a tam může velmi aktivně pracovat. Účinky jsou často vidět už po několika dnech používání.

 • Na trhu je samozřejmě velké množství sér, ze kterých můžete vybírat. Pokud si nevíte rady, zkuste se poradit se svou kosmetičkou či dermatoložkou.
 • Můžeme zmínit například séra s anti-agingovým účinkem, která pomáhají v boji proti vráskám, zmenšují je a zpomalují jejich tvorbu. Liftingová séra vypínají pleť, zlepšují kontury obličeje a podporují pružnost i elasticitu pokožky. Zklidňující séra jsou vhodná pro přecitlivělou a podrážděnou pokožku, hydratační pro lepší obsah vlhkosti v pleti a proti jejímu vysychání.

Jak sérum používat?

Nejdůležitější je výběr. Kosmetický trh nabízí nepřeberné množtví produktů nejrůznějších značek, proto buďte při výběru důslední, přečtěte si recenze a udělejte si vlastní průzkum. Výběr séra je dost možná ta nejdůležitější část. Aby se účinek přípravku projevil, je potřeba, aby obsahoval dostatečnou koncentraci aktivní látky, například kyseliny hyaluronové, ve vysoké kvalitě. Bohužel ne vždy je tomu tak.

Když máte vybráno a zakoupeno, jak tedy sérum používat?

 1. Před aplikací musí být pleť dokonale očištěná (použijte vaše oblíbené produkty, například odličovací mléko, pěnu a tonikum).
 2. Poté následuje aplikace séra.
 3. Po séru vždy nanášejte oblíbený krém.

Jak sérum nanášet?

Nejprve si přečtěte příbalový leták, protože způsob nanášení se může lišit podle výrobce i druhu. Obecně je ale možné říci, že existují dva druhy aplikace.

Z aplikátoru

Z kapátka vymáčkněte 2 – 3 kapky (ne větší množství) na bříška prstů, která musí být dokonale čistá. Jemným poklepáváním naneste sérum na celou plochu obličeje.

S tonikem či pleťovou vodou

Nejprve si navlhčete čistou dlaň tonikem či oblíbenou pleťovou vodou, vymáčkněte do ní opět 2-3 kapky, opatrně rozemněte mezi dlaněmi a naneste na pokožku celého obličeje.

Jak často sérum používat?

Opět záleží na značce a druhu. Většinou ale platí, že by se sérum mělo používat 1× denně a to ideálně večer, před spánkem.

 • U některých látek, například peptidů, je pro dosažení viditelných účinků důležitá pravidelnost jako třeba u používání antibiotik, proto když po séru sáhnete 1× týdně nebo ho budete používat velmi sporadicky, výsledek se nemusí dostavit.
 • Při správném a pravidelném používání kvalitního séra se první viditelný účinek dostaví již po cca 3 dnech. Uvádí se, že zhruba po dvou týdnech se zmenší vrásky a pleť se stane pevnější a vypnutější.

K čemu pleťové sérum slouží?

Dokáže významně zlepšit kvalitu pleti. Umí si krásně poradit s unavenou, stárnoucí i problematickou pletí. Pravidelné používání zanechává pleť jemnou, omlazenou a vyživenou.

 • Skvělé je, že sérum můžete používat de facto na každý typ pleti, ale pozor pokud však trpíte chronickými kožními problémy, je nutné se poradit s dermatologem.
 • Kdy sérum začít používat? Čím dříve, tím lépe. Obecně se doporučuje začít s používáním ideálně kolem 25. roku života, kdy se pomalu, ale jistě dostavují první drobounké vrásky a v pleti začíná ubývat kolagen. Prevence je vždy výhodnější, než pozdější napravování rozsáhlejších problémů.

Druhy pleťových sér

Můžete vybírat opravdu ze široké škály. Nejprve je důležité znát svůj typ pleti a poté už jen hledat to nejvhodnější.

Stres, znečištěný vzduch, nedostatek spánku, změny teplot, hluk, elektromagnetické znečištění či hektický způsob života mohou způsobovat nedostatky na vaší pleti.

Naštěstí žijeme v moderní době a můžeme tomu alespoň z části zabránit. Nejnovější technologie ukryté v lahvičce s detoxikačními pleťovými séry umí navrátit pokožce vše, co jí chybí. Kůže se pak rychle rozjasňuje, zpevňuje a celkově působí svěžím a mladistvým dojmem.

Hydratační sérum je vlastně vždy správná volba. Pokud tedy nevíte jaké zvolit, zkuste pro začátek právě tento typ. Dodá pleti potřebné látky pro její harmonické fungování. Mezi klíčové ingredience v této kategorii patří kyselina hyaluronová, známá pro své vysoce hydratační účinky na kůži. Má velké molekuly, které zůstávají na povrchu kůže, kde na sebe váží další vodu.

Vypínací séra se doporučují používat po 30. roce života, kdy už o sobě první vrásky dávají poměrně znát. Tato séra obsahují aktivní látky redukující stopy času na tváři a zlepšují celkovou pružnost pokožky. Ingredience mohou, ale i nemusí být rostlinného původu.

Zdá se vám pokožka mdlá, zašedlá a možná i trochu bez života? Nevadí, existuje pomoc, která se nazývá rozjasňující pleťové sérum. Látky jako vitamin C[2] či výtažky ze vzácných perel a zlata se postarají, aby vaše tvář zase vypadala dobře. Rozjasňující séra se cíleně zaměřují na světlo, které se odráží od pokožky a často řeší také pigmentové skvrny. Věková hranice tu prakticky neexistuje, můžete je používat kdykoliv cítíte potřebu.

Čas je neúprosný a měří stejně každému z nás. S postupem času pokožka ztrácí jas, pevnost, ztenčuje se, objevují se stále hlubší vrásky, které ani s dostatečnými pitným režimem nemizí. Nevadí, opět může pomoci vhodné sérum. Tyto pleťové koncentráty často vznikají dlouhé roky, kdy dermatologové a vědci zkouší a hledají ty nejúčinnější látky a jejich směsi pro skutečně viditelné výsledky.

S ochrannými pleťovými séry se sluníčka nemusíte bát. Lehké emulze s vysokým faktorem stačí nanést na pleť před krémem a vaše kůže bude dokonale chráněná, aniž byste na jejím povrchu pocítili extra nános produktu.

Tento typ sér je vhodný pro problematickou pleť se sklony k akné. Vysoká koncentrace čistících látek v kombinaci se zklidňujícími ingrediencemi může opravdu kouzlit na počkání. Když potřebujete zkrotit rychle se mastící pleť, zbavit se neustálých zánětů a černých teček, pak pleťová séra z této kategorie jsou pro vás ta pravá.

Co je to kyselina hyaluronová?

Jedná se o prostředek pro regeneraci a ochranu pleti. Je lidskému tělu velmi blízká, protože se přirozeně vyskytuje v jeho tkáních, kde tvoří mezibuněčnou výplň a podílí se na její struktuře. Bohužel čím jsme starší, tím více ubývá a je dobré ji doplňovat zvenčí. Kyselina hyaluronová[3] je látka, která na sebe dokáže navazovat vodu, a to až v tisícinásobku své vlastní hmotnosti.

 • Kyselinu hyaluronovou můžeme rozdělit na vysokomolekulární a nízkomolekulární. Vysokomolekulární se využívá především jako výplň v estetické chirurgii. Nízkomolekulární umí díky „menším molekulám“ proniknout hlouběji do vrstev pokožky a tam důsledně pracovat.

Co je to hyaluronové sérum?

Je to produkt s obsahem kyseliny hyaluronové. A co dokáže? Hydratovat, regenerovat, omlazovat a vypínat pokožku.

1. místo

Annemarie Börlind Revitalizační hydratační sérum

Přírodní revitalizující sérum od kvalitní německé značky.

Orientační cena: 750 Kč

Proč je Revitalizační hydratační sérum od Annemarie Börlind na 1. místě?

Na první místo jsem umístila sérum od německého výrobce Annemarie Börlind, neboť se jedná velice kvalitní produkt plný přírodních složek, které pleti dodávají hydrataci a krásně ji rozjasňují. Za nespornou výhodu také považuju to, že je tento výrobek vhodný nejen na suchou pleť, ale i na tu smíšenou. Výtažek z vrbovky, který sérum obsahuje, totiž lehce stahuje póry, čímž mimo jiné působí proti nadměrné produkci mazu.

Sérum dále obsahuje například šťávu z aloe vera, extrakt z mořských řas, sůl z mrtvého moře či kyselinu hyaluronovou.

Uživatelské recenze

Na stránkách heureka.cz zatím najdeme recenzí jen pár, zato však veskrze pozitivních. Zákaznice si chválí to, že produkt „nemastí“, a taktéž oceňují jeho účinnost proti problémům s rozšířenými póry. Asi není žádným překvapením, že skvělá hodnocení najdete i na stránkách prodejce (annemarieborlind.cz). Tady se často objevují zmínky o okamžitém hydratačním efektu a kromě toho uživatelky konstatují, že stačí nanést jen malé množství séra, díky čemuž pak produkt poměrně dlouho vydrží.

Dále o produktu

Sérum by se mělo nanášet dvakrát denně jako druhý krok pleťové péče (po důkladném očištění pleti), nejlépe jemným vklepáváním.

Produkt je nositelem několika certifikátů potvrzujících jeho kvalitu a udržitelnost, neobsahuje živočišné přísady a nebyl testován na zvířatech.

Za toto sérum o objemu 50 ml zaplatíte cca 750 Kč.

2. místo

Nobilis Tilia Sérum hyaluronové

Český výrobek s kyselinou hyaluronovou a blahodárným výtažkem z přesličky.

Orientační cena: 590 Kč

Proč je hyaluronové sérum od značky Nobilis Tilia na 2. místě?

Na druhé místo jsem umístila inovované hyaluronové sérum od české značky Nobilis Tilia, protože aktivně regeneruje všechny typy pleti a současně jim dodává tolik potřebnou hydrataci. Sérum na vodní bázi obsahuje dva druhy kyseliny hyaluronové a extrakt z přesličky rolní. Tyto dvě látky o pleť pečují, zjemňují ji, napomáhají regeneraci a tonizují ji.

Uživatelské recenze

Na stránkách heureka.cz si toto sérum vysloužilo vysoce nadstandardní hodnocení. Zákaznice zmiňují, že se výrobek snadno nanáší, dobře se vstřebává a nezanechává „lepivý pocit“. Některé z nich si dokonce pochvalují jeho vůni. Soudě dle komentářů se zdá, že je pleť po aplikaci séra skutečně jemnější a viditelně hydratovaná. 

Na stránkách zbozi.cz se pak lidé vyjadřují velice podobně a nutno dodat, že pro mnohé z nich tento produkt není jen „dvojkou“ na trhu, ale hned jedničkou.

Dále o produktu

Sérum od značky Nobilis Tilia pleť nádherně vyhlazuje, zjemňuje a dodává jí zdravý pěstěný vzhled. Kromě toho pokožku chrání před nepříznivými vnějšími vlivy a tím pádem i před známkami předčasného stárnutí.

Aroma produktu je ovocně-květinové, nicméně před aplikací dalšího přípravku se nenápadně vytratí a nemusíte se tady bát, že by se vůně jakkoli přebíjely.

Cena 50 ml séra se pohybuje okolo cca 590 korun.

3. místo

Kvitok Pleťové sérum kyselina hyaluronová

Efektivní pleťové sérum se dvěma typy kyseliny hyaluronové.

Orientační cena: 950 Kč

Proč je produkt od značky Kvitok na 3. místě?

Na třetí příčku jsem umístila pleťové sérum od slovenského výrobce Kvitok, protože tento produkt obsahuje kombinaci hned dvou typů kyseliny hyaluronové (nízkomolekulární a vysokomolekulární), a to ve zcela adekvátní koncentraci. Kromě toho se mi líbí, že se sérum díky pipetce (která je součástí skleněné lahvičky) snadno nanáší.

Ve složení výrobku dále figuruje olivový skvalan, rostlinný glycerin, kyselina levulová, anýzová a květová voda z růže damašské, která udržuje správnou hodnotu pH pleti, hydratuje ji, stimuluje regenerační procesy a působí protizánětlivě.

Uživatelské recenze

Na stránkách zbozi.cz zákaznice většinou vyjadřují spokojenost s výrobkem. Pochvalují si především jeho hydratační efekt, skvělou vstřebatelnost a příjemný pocit po aplikování séra. Na Heurece jsem zatím našla recenze jen dvě, zato však obě pozitivní (a dokonce pětihvězdičkové).

Dále o produktu

Produkt je vyroben ze 100% přírodních surovin, ke kterým se nepřidávají žádné konzervační látky. Proto je třeba počítat s trochu nižší dobrou spotřeby, než bývá obvyklé u produktů s chemickým složením.

A balicí materiál byl také vybrán s ohledem na přírodu (jedná se o papírovou krabičku z certifikovaného potravinářského papíru).

Cena za 30 ml séra je cca 950 korun.

4. místo

StriVectin Peptight Tightening & Brightening pleťové sérum

Orientační cena: 2100 Kč

Proč jsem vybrala tohle pleťové sérum od značky StriVectin?

Prověřená americká značka StriVectin přináší klinicky ověřené produkty, které jsou vytvářeny ve spolupráci s těmi nejlepšími světovými odborníky. A nejinak tomu je i u tohoto pleťového séra s názvem Peptight Tightening & Brightening.

Jedná se o výživné sérum, které je určeno všem ženám i mužům od 30. roku. Hodí se pro všechny, které trápí povadlý vzhled obličeje, který ztratil svoji pružnost, ale také pro pleť s pigmentovými skvrnami či nerovnoměrným odstínem.

Obsahuje peptidy (konkrétně tetrapeptid a hexapeptid), výtažek z mořských řas, výtažek z australské kakadu švestky bohaté na vitamín C a patentovanou technologií NIA-114 ™, které společně zpevňují kontury obličeje, redukují vrásky a činí pleť pružnou, pevnou a zářivou. Zajistí pleti mladistvější vzhled, protože ji už po dvou až osmi týdnech používání vyhladí, vypne a sjednotí. 

Aplikuje se na čistou pleť ráno i večer, ještě před použitím krému. Výrobce dodává, že někomu může po aplikaci zčervenat pokožka. Nemusíte se bát – v tomto případě nejde o alergickou reakci, ale pouze vstřebávání chybějícího vitamínu B3. Začněte sérum používat nejprve v menší dávce, kterou postupně zvyšujte – pleť si tak na vitamín B3 vznikne a červenání zmizí.

50 ml tohoto séra stojí okolo 2100 korun.

5. místo

Kvitok Pleťové sérum Kyselina salicylová

Orientační cena: 800 Kč

Proč jsem vybrala pleťové sérum s kyselinou salicylovou od značky Kvitok?

Sérum s kyselinou salicylovou, opět od slovenské značky Kvitok, ocení všichni, které trápí akné, černé tečky, hyperpigmentace a nesjednocený tón pleti. Na všechny tyhle problémy skvěle zabírá kyselina salicylová (která patří do skupiny BHA kyselin) extrahovaná z kůry bílé vrby, kterou doplňuje blahodárná růžová voda z růže damašské. Sérum také pomáhá eliminovat jemné vrásky a kromě pleti obličeje se hodí i pokud vás trápí lupy nebo extrémně mastné vlasy.

Sérum je určené k večernímu použití a aby si na něj pleť zvykla, začněte ho aplikovat nejprve pouze jednou až dvakrát týdně. Postupně pak dávky zvyšujte, až se dostanete na každodenní frekvenci.

Pamatujte, že sérum se nesmí používat na otevřené rány a jinak poškozenou pleť. Po aplikaci byste se také neměli určitou dobu vystavovat přímému slunci.

30ml lahvička séra stojí okolo 800 korun.

6. místo

Purity Vision Pleťové sérum Vitamín C BIO

Orientační cena: 320 Kč

Čím mě zaujalo pleťové sérum s vitamínem C od Purity Vision?

Tohle sérum od české značky Purity Vision jsem zařadila do srovnání, protože je zcela přírodní a veganské, což dokládají certifikáty CPK BIO, AIAB a NaTrue. Je vhodné pro všechny typy pleti, ale zejména pro unavenou a matnou pokožku, které dodá svěžest a zářivost kombinuje totiž antioxidační vlastnosti vitamínu C s hydratačními účinky nízkomolekulární kyseliny hyaluronové. Dále obsahuje vitamín E, aloe vera, extrakt z chia semínek a rakytníku, což zvyšuje jeho antioxidační efekt, díky čemuž pomáhá zpomalit stárnutí a redukovat pigmentové skvrny.

Pro dosažení nejlepších výsledků aplikujte sérum ráno na vyčištěnou a mírně vlhkou pleť. Naneste několik kapek a jemně vmasírujte, ale vyhněte se oblasti kolem očí. Po vstřebání séra použijte svůj oblíbený pleťový olej nebo krém. Uchovávání séra v lednici mu propůjčí příjemný chladivý efekt, což podle obzvlášť v létě přijde vhod.

Pravidelným používání tohoto séra, které je k dispozici ve 30ml balení za přibližně 320 korun, můžete dosáhnout pružné a rozjasněné pleti se zpevněnými konturami a vyhlazenými jemnými linkami.

7. místo

Saloos Hyaluronové sérum

Orientační cena: 400 Kč

Proč tu je hyaluronové sérum od Saloos?

Hyaluronové sérum od české kosmetické značky Saloos v sobě spojuje komplex dvou druhů 100% kyseliny hyaluronové. Má výborné hydratační a vyhlazující účinky, pleť aktivně regeneruje a chrání před vysušením i známkami stárnutí. Dokáže eliminovat viditelnost drobných vrásek.

Má velmi lehkou konzistenci, která se příjemně vstřebává. Je vhodné pro všechny typy pleti, včetně té citlivé.

Toto 50ml sérum je k dostání za 400 korun.

8. místo

MÁDARA Obnovující sérum Time Miracle

Orientační cena: 1350 Kč

Proč jsem sem zařadila obnovující sérum od Mádary?

Obnovující sérum Time Miracle od značky MÁDARA posiluje namáhanou zralou pokožku a zanechává ji pevnější a pružnější. Účinné koncentrované složení s obnovujícím bylinným složením snadno proniká do hlubších vrstev pokožky, kde napomáhá zpevnění pleti a současně stimuluje produkci kolagenu.

Toto sérum má příjemně lehkou konzistenci, a přesto je bohaté na množství pečujících výživných látek. Základ tvoří březová šťáva plná antioxidantů a vitamínů, společně s jojobovým olejem a kyselinou hyaluronovou.

Při pravidelném používání je pleť odolnější a viditelnost vrásek a jemných linek je eliminována. Díky bohatému složení s minimem vody se sérum do pokožky rychle vstřebává, a přesto o ni intenzivně pečuje.

Cena 30ml séra je cca 1350 korun.

9. místo

MOSSA Zklidňující sérum Derma+

Orientační cena: 400 Kč

Proč jsem do srovnání zahrnula zklidňující sérum Derma+ od značky Mossa?

Zklidňující sérum z řady Derma+ dokáže ulevit podrážděné a namáhané pokožce. Díky své lehké struktuře se rychle vstřebává. Obsahuje kyselinu hyaluronovou, resveratrol získaný z borůvek, přírodní vitamíny E a C a brusinkový olej.

Cena 30 ml séra je cca 400 korun.

10. místo

Original ATOK Hyaluronový fluid

Orientační cena: 500 Kč

A proč tu je také hyaluronový fluid od Original ATOK?

Česká značka Original Atok nabízí Hyaluronový fluid s příjemnou vůní levandule, který je vhodný pro všechny typy pleti. Má lehké složení bez obsahu olejů a kromě kyseliny hyaluronové v něm najdete takové složky jako perlový prášek, výtažek z granátového jablka či beta-glukan. Fluid výborně podporuje hydrataci pleti i její pevnost a přispívá k regeneraci a obnově jejích buněk.

Tento fluid pomáhá pleti udržet potřebnou dávku hydratace, čímž ji chrání před vysušením. Dodává pleti pevnost a pružnost. Beta-glukan spolu s panthenolem a extrakty z vinné révy či konjaku pleť skvěle zvláční a lehce ji vypne. Ovocné kyseliny v extraktech a jemný perlový prášek se pak postarají o to, aby byla pleť krásně projasněná.

Cena tohoto fluidu je cca 500 korun.

Závěrem

Séra jsou skvělé produkty, které dokáží takřka divy. Umí pleti pomoci, ulevit jí a vykouzlit zdravý a mladistvý vzhled. Je důležité dobře vybírat podle typu pleti a být důslední v pravidelné aplikaci.

Za sebe doporučuji především Annemarie Börlind sérum Aquanature, které hydratuje, obnovuje a zároveň stahuje póry. Je přírodní a obsahuje například kyselinu hyaluronovou i aloe vera. Skvělé je i hyaluronové sérum Nobilis Tilia, které dodává pleti velkou porci hydratace, pomáhá ji vyhlazovat a také chránit před vnějšími vlivy. A do třetice stojí za vyzkoušení také sérum s kyselinou hyaluronovou od Kvitok, které obsahuje hned dvě formy této látky, díky čemuž proniká a účinkuje v hlubších vrstvách pleti.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[4] Wikipedie (CZ): Kosmetika

[5] Healthline (ENG): What Are the Benefits of Using a Face Serum?

[6] Healthline (ENG): 11 Reasons to Add Vitamin C Serum to Your Skin Care Routine

[7] PubMed Central (ENG): Skin anti-aging strategies

[8] PubMed Central (ENG): Efficacy and Tolerability of a Facial Serum for Fine Lines, Wrinkles, and Photodamaged Skin

4.5/5 (Počet hlasů: 4)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »