14 nejlepších krémů na akné – recenze, zkušenosti a srovnání

Shrnutí: Trápí vás akné a hledáte krém, který by vám s tímto kožním problémem pomohl? Čtěte dál a objevte mé srovnání čtrnáct nejlepších krémů. Možná v něm najdete ten pravý.

V článku se dále dozvíte:

Co je to akné a proč vzniká?[1][2][3][4][5][6][7][8] Jak pečovat o pleť s akné[9][10] a na co si dávat pozor?

TOP  1. místo

Epiderma CBD profi program Akné

Orientační cena: 1400 Kč
Proč 1. místo?

Protože jde o komplexní program vyvinutý na léčbu akné, který pomáhá nejen předcházet novým pupínkům, ale také redukovat stopy po akné. Základem všech čtyř produktů je v tomto případě speciální patentovaná látka BETULDIOL®.

2. místo

Epiderma Konopný (CBD) bioaktivní krém na akné

Orientační cena: 460 Kč
Proč 2. místo?

Protože jde o vysoce účinný krém v boji proti projevům akné. Pomáhá hojit pupínky, předcházet dalším a kromě toho dokáže zmírnit viditelnost jizviček, které akné na pokožce v minulosti již zanechalo. Výrobek obsahuje patentovanou složku Betuldiol.

3. místo

Inlight
Bio Rescue balzám

Orientační cena: 730 Kč
Proč 3. místo?

Jelikož tento balzám dobře pomáhá proti projevům akné, a stojí za ním britská značka respektující životní prostředí. Balzám pomáhá udržet pleť v kondici a osvobodit ji od neduhů pomocí biosložek. Obsahuje například tea tree oil, včelí vosk nebo výtažek z měsíčku.

Čtrnáct nejlepších krémů na akné

Co je to akné?

Na akné existují dva různé pohledy. Ten jeden poskytuje vysvětlení nebo objasnění na úrovni fyzického těla a ten druhý na úrovni emočního.

 • Akné[1] bývá, stejně jako například ekzém, komplexní problém a může lidem ukazovat mnoho problémů, které by si měl vyřešit. A opět, ať už na fyzické bázi, nebo na té duševní.
 • Jedno vysvětlení říká, že akné je stav pokožky, ke kterému dochází vlivem nějaké změny. A to ať už hormonální (například v období puberty), psychické nebo fyzické.
 • Česky se akné nazývá trudovitost a postihuje přibližně 9 % populace na celém světě a přibližně 85 % populace ve věku 12 až 24 let.[2]
 • Když ale vezmeme v úvahu, že se jedná o kožní nemoc, která může mít nejrůznější spouštěče, je téměř nadlidský úkon se jí zcela vyhnout. Dobrá zpráva ale je, že se dá výborně léčit a to na mnoha rovinách.
 • Nejsilnějším projevem akné jsou vřídky, které vznikají v rozdílném množství na naší pokožce. Jsou způsobené zánětem vývodů mazových žláz. Žlázy se uzavřou a maz zůstává uvnitř, čímž dochází k jejich zanícení. V důsledku toho se poškozují, vznikají hluboké záněty a následně jizvy.

Pleť, krása a zdraví je věčné téma (nejen) žen. Všichni chceme být mladí, krásní a zdraví. Můžeme tomu napomoct tak, že se o sebe budeme hezky starat. Jak úspěšně poznat své tělo a lépe se starat o pleť vám napoví spousta článků. Výběr na toto téma naleznete zde: 

Proč akné vzniká?

Jak už jsme si řekli výše, startérů může být mnoho. Někdy stačí opravdu málo, například nepatrný stres a pupínky jsou na světě. Spojitosti mezi psychickým rozpoložením a akné jsou větší, než by se mohlo zdát. 

Co tedy vznik akné ovlivňuje?

 • Psychické faktory (nedostatek sebelásky, nedůvěra, nízké sebevědomí)
 • Strava[3] (průmyslově zpracované potraviny a hlavně cukry)
 • Stres[4]
 • Kouření[5]
 • Alkohol[6]
 • Nevhodná kosmetika a péče o pleť[7]
 • Hormonální výkyvy[8]

Psychické faktory jsou velmi důležité a je dobré se na ně zaměřit a nepodceňovat je, protože někdy hrají opravdu hlavní roli.

Krásná pleť je taková vizitka dobrého zdraví. Pokud vaše pleť září, záříte i vy. Když ale trpí nedokonalostmi, vaše sebeláska a sebevědomí odchází do povzdálí a napadají vás zcela opačné myšlenky. Nechcete, aby se na vás někdo díval, stydíte se a nedokážete být sami sebou. A právě těmito pocity akné posilujete. Přijetí je ta cesta. Jakmile začnete brát své tělo, potažmo i pleť, takové jaké je, začne se jakoby zázračně uzdravovat. Každý potřebuje lásku.

Říká se, že naše tělo je odrazem našich myšlenek. Na kůži se odráží postoj k nám samým. Problémy s kůží jsou velmi často nazývány jako „problémy kontaktu“. Co to znamená? Vysvětlení může být více a pro každého člověka to ve výsledku signalizuje něco jiného. Jedná se například o neochotu přijmout věci zvenku, uzamčené emoce, názory, submisivita, potlačená sexualita, vnitřní zranění či nevyřešené vztahy.

Tělo nám během našeho života dává různé signály. Pokud se je naučíme poslouchat, může se nám hodně ulevit. Prostřednictvím pupínků se nás tělo snaží osvobodit od skrytých zranění. Jedná se o velký proud emocí, který držíme v sobě pod zámkem. Chtějí ven na povrch, což nás někdy může zastrašit a držíme je tam zuby nehty. Může to být vnitřní vztek, bolest, odmítání sebe samých a podobně.

Jaký je lék? Ten každý najde sám v sobě. Hledejte ve svém nitru lásku a přijetí.

To, že strava ovlivňuje naše tělo je známá věc. Jak se říká „jak uvnitř, tak venku“. Ideální je, aby byla vaše strava pestrá, co nejvíce čerstvá, aby obsahovala málo průmyslově zpracovaných sacharidů, ale i zde platí heslo „všeho s mírou“. Velké restrikce nejsou nutné a zakazovat si kousek čokolády nebo kávu s mlékem opravdu nemusíte. Pokud budete z 80 % dodržovat kvalitní jídelníček, zbylých 20 % můžete být benevolentnější a s láskou si dopřát něco lehce nezdravého.

Jednoduché cukry

Které potraviny jsou na pleť pravděpodobně nejhorší? Za jeden z největších problémů jsou považované jednoduché cukry, respektive jejich nadměrné množství. Zvýšený příjem cukrů totiž zvyšuje podíl vylučování inzulínu a testosteronu, které mají vliv na ucpávání mazových žlázek a zvýšenou produkci kožního mazu.

Mléčné výrobky

Mléko je velká kapitola. Občas rozděluje výživové poradce na dva tábory. Někteří konzumaci mléka doporučují, jiní odmítají. Zde už záleží na vás. Pozorujte tělo a zjistěte, co mu dělá dobře. Nicméně opravdu platí, že v kravském mléce je velmi málo železa – právě proto se telátka živí trávou, aby ho doplnila. Telata mají přizpůsobený trávicí trakt tak, aby strávila mléko a trávu odděleně. Člověk to tak bohužel nemá. Kravské mléko se dostává do lidského žaludku zde se sráží a díky kyselým žaludečním šťávám vytváří něco jako tvaroh, který obsahuje i částice dalších pokrmů. Dokud není sražené mléko strávené, trávicí proces jiné potraviny neznačne. A právě zde začíná kvašení a vznik plísní, které se mohou projevit na kůži.

Léky

Mezi další rizikové faktory, které mohou způsobit akné patří antidepresiva, steroidy nebo antibiotika, které přispívají k poruše střevní mikroflóry a potažmo i stavu naší pokožky. Pokud máte tento problém, určitě se poraďte se svým ošetřujícím lékařem.

Zpracované potraviny

Vše, co je zpracované na vícekrát není pro tělo nijak prospěšné. Jen když si zkusíte představit, čím vším musí jídlo projít (změny prostředí, teplot atp.) jistě si dovedete představit, že se nejedná o člověku přirozenou stravu. Co sem tedy patří? Polotovary, konzervy, paštiky, mražené hotovky, tučné slané uzeniny, tučné slané i plísňové sýry, zavařené ovoce, konzervovaná zelenina, ztužené rostlinné tuky apod.

A které potraviny se naopak doporučují?

Studie ukázaly, že jedincům s akné prospívá strava skládající se z ryb a zdravých olejů, díky obsahu omega-3 a omega-6 mastných kyselin. Jiné výzkumy zase ukazují, že i konzumace probiotik přináší slibné pozitivní výsledky.[9]

Akné jako ukazatel problémů

Akné nám může ukazovat problémy, na které bychom bez něj nepřišli. Je to takový ukazatel, takže ve výsledku je to náš přítel, který nám může pomoci. Díky akné můžeme přijít například na nerovnováhu, ve které se nachází naše orgány.

Pokud vás trápí pupínky v oblasti čela, zkuste zapátrat po tom, zda vás netrápí zažívání. Může se jednat o drobnou krupičku nebo větší vřídky, které vám znepříjemňují život. Zkuste zařadit do svého jídelníčku teplou vodu s citronem či heřmánkový čaj.

Podle tradiční čínské medicíny vyjadřuje akné mezi obočím problémy s játry, nebo nerovnováhou v jejich činnosti. Z duchovního hlediska játra znamenají nevyjádřené emoce a zlost.

Pupínky nebo zanícené póry na nose mohou signalizovat problémy se srdcem, s čímž souvisí hladina krevního tlaku i cholesterolu. Příčinou černých teček na nose může být i nesprávné čištění pleti, nebo velká míra stresu a příliš slaného a kořeněného jídla.

Říká se, že akné nad rty může signalizovat problémy s tlustým střevem. Zkuste zařadit do své stravy více vlákniny, nejíst alespoň 3 hodiny před tím, než půjdete do postele, nebo vyzkoušejte kvalitní probiotika.

Spodní část obličeje, jako jsou čelisti, brada či krk, se spojují s hormonálním systémem. Zároveň ale může být výskyt pupínků spojený s častým kontaktem špinavých rukou s pokožkou obličeje.

Proč a jak se starat o pleť?

Možná byste si mohli naivně myslet, že ráno vaše pokožka nic nepotřebuje. Je odpočatá a nestihla se od ničeho znečistit. Ovšem, opak je pravdou. Naše pleť neustále pracuje a to i v noci, během našeho bezstarostného spánku. Je zkrátka pilná jako mraveneček. Pleť vytváří maz, lepí se na ni prach a špína a to jak ze vzduchu, tak z povlečení. Na pleti se množí bakterie a ztrácí svou přirozenou hydrataci. Jak tedy na to?

 1. Ihned po probuzení opláchněte obličej vlažnou vodou – můžete použít konjakovou houbičku (přírodní vlákno plné antioxidantů), popřípadě i jemný gel nebo čistící pěnu.
 2. Dalším krokem by mělo být tonikum nebo květová voda (levandulová, růžová, heřmánková a jiné).
 3. A poslední fází je nanést hydratační krém.

Večerní rituály jsou pro pleť bez nadsázky ty nejdůležitější části dne. Vzhledem k tomu, že v průběhu celého dne střídáme prostředí i teploty, je pleť plná nečistot, smogu, bakterií a prachu. To vše se smíchá s potem i mazem a vzniká tak doslova jedovatý koktejl, který je třeba odstranit.

 1. Důkladně se odličte (odličovací voda, mléko či olej).
 2. Následně použijte čistící pěnu nebo gel.
 3. Zatřetí je nutné aplikovat tonikum nebo květovou vodu.
 4. Předposledním krokem je sérum, které nechte řádně vstřebat.
 5. A naposledy naneste na vlhkou pleť noční krém či olej.

Jaké přípravky na líčení používat, když máme potíže s akné?

Zkuste do péče o pleť zařadit přírodní produkty bez parabenů. Začněte sledovat firmy, které se zabývají přírodní kosmetikou a zkoušejte, která bude vaší pleti nejvíce sedět.

Než nanesete na pleť make up nebo minerální pudr či korektor, je důležité pleť vyčistit a hydratovat. Nejprve použijte květovou vodu, poté vhodný hydratační krém a nakonec dekorativní produkt.

Jak se vyrábí?

Jde o proces zvaný parovodní či vodní destilace bylin, květin a dřevin. Hydroláty vznikají jako druhotný produkt při destilaci esenciálních olejů. Obsahují látky z rostlinného materiálu, které jsou rozpustné ve vodě. Každý litr hydrolátu obsahuje cca 0,05 – 0,2 mililitru esenciálního oleje.

Po tom, co na pleť nanesete oblíbený krém, pro hydrataci, se můžete začít líčit. Pokud nevíte jaký krém použít, zkuste kontaktovat kosmetické poradkyně, které vás dokáží skvěle nasměrovat. Zpočátku můžete zkusit například bambucké máslo.

 • Co se dekorativní kosmetiky týká, je moc fajn, že nám dnešní doba dává na výběr již mnoho přírodních značek, které naši pleť nedráží a přesto ji dokáží udělat ještě o něco hezčí, než je.
 • Před koupí dekorativní kosmetiky si udělejte takový malý průzkum trhu a zjistěte, jak konkrétní značky produkty vyrábí, jaká je jejich vize a podobně.
 • Když je „dekorativka“ vyráběná především z květin, bylin, éterických a rostlinných olejů máte pravděpodobně vyhráno a můžete po ní s klidným svědomím sáhnout.
 • Pokud kosmetika vlastní ještě nějaké certifikáty, které její lásku k přírodě potvrzují, je to už jen třešnička na dortu. A co by produkty neměly obsahovat? Odpadní látky ropy, silikony, PEGy, parabeny, těžké kovy a jiné složky podezřelé z řady rizik pro lidské zdraví i pro životní prostředí. Kromě potenciální toxicity, karcinogenity a narušování hormonální aktivity jsou tyto látky pro lidské tělo nepřirozené a mohou být příčinou mnoha kožních problémů.

Domácí tipy na akné

Jde hlavně kosmetické štětce či houbičky, které ženy běžně používají při každodenním líčení. Samozřejmě, nikdo není neomylný a občas se stane, že ho zapomenete vyčistit. Zkuste si z toho ale udělat takový rituál, protože je to opravdu velmi důležité.

 • Na použitém štětci zůstávají zbytky produktu který nanášíte, mazu, potu, ale i bakterií. Pokud štětec správně nevyčistíte, nanášíte si tyto neřesti zpět na a i do kůže.
 • Štětce by se měly čistit speciálními přípravky k tomuto účelu vytvořené.
 • Provádějte tuto očistu alespoň jedenkrát týdně a uvidíte, vlastně i ucítíte, jak se pleti uleví.

Jak jste se dočetli výše, pleť potřebuje čistotu. Za celý den i noc toho nachytá více než je zdrávo, tak ji alespoň při domácí péči dopřejme komfort.

 • Na obličej by měl být samostatný menší ručník, který měníte klidně obden. Zase myslete na to, co se na něj musí při odlíčení nachytat.

Aby se pleti dařilo, je nutné o ní správně pečovat. Je důležité ji vždy a to opravdu za všech podmínek vyčistit.[10] Naše pleť je dennodenně vystavována volným radikálů, oxidantům, slunečnímu záření či smogu, takže si opravdu zaslouží, abychom ji dodali to nejlepší. Pleť by se měla pravidelně čistit ráno i večer, jak jsme si již řekli výše.

Může se tomu říkat i „nezdravá posedlost pokožkou“. Mnoho z nás to dělá nevědomky a na pleť si saháme v době, kdy se potřebujeme více soustředit, například při práci či testu ve škole. Ruce nemáme nikdy tak dokonale čisté, aby doteky naši pleť nepoškodily. Je běžné, že díky dermatilománii, jak se tento zlozvyk odborně nazývá, vzniká na pleti akné a různé vyrážky. Zkuste se toho vyvarovat.

To je zlozvyk, který může na naší pleti způsobit velkou paseku. Nevědomky si totiž infekci roznášíte pomalu, ale jistě po celém obličeji a vzniká tak začarované kolečko, ze kterého se velmi těžce vystupuje. I když je to těžké a dá to hodně sebezapření, upněte svou pozornost na opravdu kvalitní čištění pleti, pravidelně navštěvujte profesionální kosmetickou péči, zdravě se stravujte a pokuste si pleti nevšímat a nesahat na ni.

1. místo

Epiderma CBD profi program Akné

Ucelený program určený na léčbu akné, jehož součástí je patentovaná směs BETULDIOL®.

Orientační cena: 1400 Kč

Proč je produkt CBD Profi program od značky Epiderma na 1. místě?

První místo jsem v tomto případě věnovala CBD Profi programu od značky Epiderma, protože jde o komplexní pleťovou péči, která proti projevům akné bojuje hned na několika frontách. V tomto balíčku totiž najdete nejen speciální bioaktivní krém, ale také:

 • čistící micelární vodu, která pleť zklidní a důkladně vyčistí,
 • bioaktivní sprchový gel s regeneračními a čistícími účinky,
 • … a odličovací bioaktivní micelární vodu.

Klíčovou součástí produktů, které v balíčku najdete, je pak patentovaná složka BETULDIOL®, což je speciální směs protizánětlivých látek vyvinutá právě značkou Epiderma. Mezi hlavní ingredience Betuldiolu patří čistý kanabidiol a betulin (= látka získávané z březové kůry).

A co je dále skvělé – tato sada výrobků nepomáhá pouze předcházet tvorbě nových pupínků, ale také efektivně přispívá k redukci již vzniklých jizviček způsobených akné.

Uživatelské recenze

E-shop Epidermy má na zbozi.cz výborná hodnocení. Momentálně se procentuálně blíží ke stovce. Zákazníci bývají s nákupem nadmíru spokojeni, chválí si kvalitu a účinnost produktů. Oceňují, že bylo zboží dodáno rychle, bez problému a zdá se, že na tuhle značku se můžete spolehnout.

Dále o produktu

Kromě výše uvedených benefitů sada výrobků poskytuje pleti potřebnou hydrataci, omlazuje ji a krásně ji vyživí.

Program je vhodný pro muže i pro ženy, a to na všechny typy pleti. V první řadě ho nicméně ocení především pokožka problematická nebo citlivá. 

Cena CBD profi programu na akné se pohybuje okolo 1 400 Kč.

2. místo

Epiderma Konopný (CBD) bioaktivní krém na akné

Efektivní krém na akné obohacený o patentovanou složku Betuldiol®.

Orientační cena: 460 Kč

Proč je produkt bioaktivní krém od Epidermy na 2. místě?

Druhé  místo jsem věnovala konopnému bioaktivnímu krému, taktéž od Epidermy. Jde totiž o velice efektivní produkt, což ostatně dokládají i uživatelské recenze. A i tento výrobek je obohacen o patentovanou složku z kanabidiolu a betulinu (= Betuldiol®).

Tento krém skvěle pomáhá zklidnit projevy akné a obnovovat zdravý vzhled pleti. Kromě toho má dezinfekční účinky a i v tomto případě se jedná o účinného pomocníka v boji s jizvičkami, které v důsledku akné již vznikly.

Uživatelské recenze

Nutno říct, že tento krém proti akné je uživatelsky velice oblíbený. Na srovnávačích (heureka.cz a zbozi.cz) se k němu zákaznice a zákazníci stavějí veskrze kladně. Potvrzují jeho účinky – při pravidelném používání podle nich pupínky skutečně mizí. Některým dokonce zabral už po pár aplikacích. Kromě toho lidé chválí, že se krém příjemně roztírá.

Dále o produktu

V ideálním případě by se krém měl nanášet na důkladně očištěnou pleť, a to ráno a večer. Ještě lepšího účinku pak dosáhnete, pokud pleť před použitím krému ošetříte micelární vodou. První výsledky se obvykle dostavují ve druhém týdnu používání.

A mimochodem – tento skvělý konopný bioaktivní krém na akné se vyrábí u nás, v České republice.

Cena výrobku se pohybuje okolo 460 Kč/30 ml.

3. místo

Inlight Bio Rescue balzám na problematickou pleť

Stoprocentně bio produkt pomáhající proti projevům akné od rodinné britské značky sídlící v Cornwallu.

Orientační cena: 730 Kč

Proč je Inlight Bio Rescue balzám na 3. místě?

Na třetí místo žebříčku jsem umístila produkt od britské značky Inlight, protože jde o produkt, který nejen pomáhá problematické pleti, ale také je vyroben ze 100% bio složek.

Krém obsahuje řadu přírodních látek, mezi nimiž figuruje například olivový olej, včelí vosk, růžový, kokosový a levandulový olej, extrakt z měsíčku lékařského (ten je mimochodem výborným pomocníkem při hojení jizev), tea tree oil, olej z pupalky dvouleté nebo třeba propolis.

Další výhodou je pak určitě jeho ekologické balení šetrné k životnímu prostředí.

Uživatelské recenze

Na Heurece je tento krém ohodnocený velice slušně. Zákazníci vyzdvihují vůni produktu i příjemný pocit při aplikaci. Jedna uživatelka navíc píše: „Používají i mé dcery na problematickou pleť. Jsme všechny moc spokojené.“ A kromě toho potvrzují jeho účinky. Vysoká hvězdičková skóre se pak objevují i na zbozi.cz.

Dále o produktu

Inlight Bio Rescue balzám je vhodný i pro citlivou pleť a oceníte ho prakticky v každém věku. 

Výrobek neobsahuje vůbec žádné parabeny, SLS, ropné deriváty, ftaláty ani nežádoucí syntetické vůně.

A upozornění na závěr: vzhledem k velkému množství bylin obsažených v balzámu je dobré nejprve nanést malé množství krému na zdravou část pokožky a nechat alespoň den působit. Tak si ověříte, že vám nehrozí žádná alergická reakce.

Za balzám o objemu 28 ml zaplatíte cca 730 Kč.

4. místo

CBD STAR konopná mast

Orientační cena: 700 Kč

Proč jsem vybrala konopnou mast od značky CBD STAR?

CBD neboli cannabidiol je takový přírodní poklad. Na rozdíl od THC ale kanabidiol nemění stav vědomí a jeho prodej je legální.

CBD je protizánětlivá látka, která tlumí bolest a navozuje uvolnění. Krom toho také léčí záněty, hojí ranky a podporuje zdraví. Díky tomu je jedním z nejlepších pomocníků na akné. Za prvé pomáhá proti zánětům, které akné uzpůsobuje a za druhé velmi instantně utlumuje bolest, kterou akné způsobuje.

Co dokáže s vaší pletí? Přispívá ke zpomalení buněčného stárnutí, napomáhá regeneraci buněk, má pozitivní účinky při hojení pokožky, ulevuje problematické pokožce trpící ekzémy či akné, přispívá k přirozené hydrataci, tudíž funguje dobře jako prevence vrásek a dalších projevů stárnutí pokožky.

CBD v těle dokáže nastartovat velmi prospěšné procesy, obsahuje antioxidanty a spouští obnovu kožních buněk. Dále umí zpomalit dělení mazových buněk, bez toho aby se poškodily, snižuje produkci mazu a tím zamezuje vzniku zánětu.

5. místo

Nobilis Tilia Akné krém

Orientační cena: 390 Kč

Proč jsem vybrala akné krém od Nobilis Tilia?

Dalším produktem, který pomůže dostat problematickou pleť zpět do formy, je Akné krém od tuzemské značky Nobilis Tilia. Tenhle výrobek má jemnou konzistenci, pomáhá příznivě regulovat pH a snižuje tvorbu mazu. Mimo to pokožku hydratuje a dokáže ji moc hezky zjemnit.

Akné krém od Nobilis Tilia je dále 100% přírodní a je vyroben z ingrediencí v BIO kvalitě. Dokonce získal certifikát CPK BIO, což také není od věci zmínit. 

V jeho složení konkrétně najdete: slunečnicový a konopný olej, skvalan, bisabolol, grapefruitový olej, Tea Tree oil a olej z listů a plodů hřebíčkovce vonného.

Za Akné krém zaplatíte cca 390 Kč/50 ml.

6. místo

Pleťový krém Purifying Care

Orientační cena: 400 Kč

Proč jsem vybrala Annemarie Börlind Pleťový krém Purifying Care?

Tento krém od německé značky Annemarie Börlind patří do produktové řady Purifying Care, která obsahuje produkty speciálně vyvinuté pro mastnou a problematickou pleť.

Tento krém je po čištění a tonizace posledním, třetím krokem péče o pokožku, kterou trápí akné, ucpané póry a nadměrná produkce kožního mazu – produkt vám díky obsahu aktivních přírodních složek s těmito problémy pomůže. A co konkrétně obsahuje?

 • Výtažek z řebříčku obecného, který zlidňuje, tonizuje a působí antibakteriálně při zánětech kůže.
 • Regenerační a zklidňující alantoin.
 • Vysoce hydratační a opět zklidňující aloe vera, které pokožce dodá potřebnou vláhu.
 • Kyselinu mléčnou z fermentovaného ovoce a zeleniny, která obsahuje exfoliační AHA kyseliny – ty sjednocují pleť, působí proti vzniku pigmentových skvrn a starají se o vyvážené pH pleti.

Tento krém je všestranným pomocníkem, který můžete používat jako denní krém (zmatní a rozjasní pleť) i jako noční krém (dodá pleti hydrataci a zregeneruje ji).

Balení o velikosti 75 ml stojí cca 400 korun.

7. místo

Venira krém na akné

Orientační cena: 600 Kč

Proč jsem vybrala krém na akné od značky Venira?

Jelikož jde o přírodní krém s jemnou levandulovou vůní a obsahem panthenolu a dalších aktivních složek (včetně tea tree, avokádového a mandlového oleje), kterých je ve složení celkem dvaatřicet. Obsažené složky mají antimikrobiální, čisticí a regenerační vlastnosti, které pomáhají redukovat černé tečky, harmonizují stav aknózní, problematické a smíšené pleť a působí preventivně proti vzniku akné. Kromě toho ale také zjemňuje viditelnost již vzniklých jizviček po akné, stahuje a čistí rozšířené póry a eliminuje produkci kožního mazu.

Použití krému je jednoduché – stačí ho nanášet každé ráno a večer na vyčištěnou pleť, vmasírovat krouživými pohyby a nechat působit. Krém je veganský a dermatologicky testovaný. Hodí se pro pleť žen i mužů, zajišťuje její optimální hydrataci, chrání ji před oxidativním stresem a přispívá k obnově buněk, což z něj činí ideální volbu pro každodenní péči o pleť.

Za 30ml balení zaplatíte cca 600 korun.

8. místo

Kvítok Noční Konopný krém s lopuchem a B5

Orientační cena: 400 Kč

Z jakých důvodů jsem do srovnání zahrnula noční konopný krém s lopuchem a B5 od Kvitok?

Krém od slovenské značky Kvítok je určený na noční použití a hodí se pro problematickou mastnou pleť, kterou trápí akné, ale i atopický ekzém. Produkt slibuje regulaci tvorby kožního mazu, eliminaci projevů akné a sjednocený tón pleti.

O výsledky se stará složení plné účinných přírodních složek jako je provitamin B5, vitamín E, organická mátová voda, organický a nerafinovaný konopný olej a organické esenciální oleje z máty, čajovníku a lemongraas a výtažek z magnólie.

Stačí použít velmi malé množství na pleť, kterou jste předtím vyčistili a použili tonikum. Aby vám krém vydržel v maximální kvalitě, doporučuje se skladovat v lednici.

Jeho cena se pohybuje okolo 400 korun za 30 ml.

9. místo

laSaponaria Aloe vera

Orientační cena: 260 Kč

Proč tu je i Aloe vera od laSaponaria?

Tato rostlina, kterou můžete bez problémů pěstovat doma v květináči, je jeden z velmi účinných bojovníků proti akné. Aloe dokáže hojit drobné vřídky, zacelovat jizvy a díky své schopnosti hloubkově hydratovat předchází vzniku dalších nedokonalostí.

Aloe působí jako přírodní bělidlo a zesvětluje staré jizvy. Můžete ji používat i když ještě máte aktivní akné, nedráždí kůži a zamezuje dalšímu zanícení kůže.

Její velkou výhodou je to, že ji zvládne pěstovat opravdu každý, ne jen zkušený zahrádkář. Jediné co od vás bude opravdu chtít, je dostatek světla. Má nejraději 8 až 10 hodin slunečního světla denně, proto je vhodné ji umístit k oknu na jižní stranu.

10. místo

Purity Vision Zinková mast

Orientační cena: 200 Kč

Proč jsem vybrala zinkovou mastičku od české značky Purity Vision?

Tato mastička je vyrobená z koloidního zinku, který je nezbytný pro správný rozvoj a funkci našeho organismu. Je dobře vstřebatelný, přispívá k udržení normálního stavu kostí a tvorbě kolagenu, normálnímu stavu vlasů, nehtů, pokožky, k normální funkci imunitního systému a zraku.

Nejprve se tato mastička používala především pro ošetření popálenin či ran na pokožce, nicméně v dnešní době se jedná o skvělého, univerzálního pomocníka. Můžete ji použít na ekzém, opary, popraskané koutky a samozřejmě akné.

Fotografie produktu

11. místo

Lobey Krém na akné a problematickou pleť

Orientační cena: 620 Kč

Proč jsem zařadila i krém na akné od Lobey?

Krém od české značky přírodní funkční kosmetiky Lobey byl speciálně vytvořený pro pleť, která je problematická a trpí ekzémem. Krém obsahuje tři hlavní složky – které?

 • Bioflavnoids Concentrate – protizánětlivá ingredience, která působí proti bakteriím, jež mají na svědomí vznik nechtěných pupínků.
 • Přírodní látka Skinperf LWG, která obsahuje AHA kyseliny. Ty napomáhají eliminovat vznik hyperpigmentace a jizev po akné. Zároveň také čistí zanesené póry a přispívá ke sjednocenému vzhledu pleti.
 • Extrakt z heřmánku, který je známý svými hydratačními a vyživujícími účinky. Působí proti zánětu a minimalizuje zčervenání pleti.

Krém má velmi lehkou konzistenci, která se velice dobře vstřebává. Může se používat jak ráno (je to skvělý podklad pod make-up), tak večer – vždy ale na vyčištěnou pleť. Je 100% veganský a neobsahuje žádné syntetické složky. Bonusem je pak ekologické balení ze skla a dřeva.

A kolik tento krém na akné stojí? 50 ml vás vyjde na něco málo přes 620 korun.

12. místo

Havlíkova Apotéka Krásná slečna s klinickou studií

Orientační cena: 330 Kč

Proč jsem vybrala krém Krásná slečna od Havlíkovy Apotéky?

Krásná slečna – to je krém od české značky Havlíkova Apotéky, který na první pohled zaujme lákavým balením, a na druhý i účinným složením, které je navíc ověřeno klinickou studií.

Má lehkou konzistenci a hodí se zejména pro mladší, problematickou pleť s výskytem akné. Klinická studie Cytobiol™ Iris A2 dokázala, že obsah vitamínu A, výtažku z Kosatce florentského a soli zinečnaté eliminuje tvorbu mazu a působí protizánětlivě – už po uplynutí 28 dní.

Krém se používá ráno i večer na vyčištěnou pleť obličeje i krku ve velmi tenké vrstvě. Lze jej však aplikovat pouze lokálně na jednotlivá postižená místa.

A kolik stojí? 30 ml vás vyjde na cca 330 korun.

13. místo

Hemptouch Vyrovnávající pleťový krém

Orientační cena: 940 Kč

Proč tu je vyrovnávající pleťový krém od Hemptouch?

Slovinská značka HempTouch využívá ve svých produktech výhradně certifikované čistě přírodní ingredience a kromě nerafinovaného oleje z konopí také hydrolát z konopných květů, který je díky vysokému obsahu antioxidantů a nenasycených mastných kyselin nesmírně účinný i pro citlivou pokožku.

Tento krém vyniká opravdu jemnou texturou, která se skvěle absorbuje do pleti, zanechává ji zmatněnou a viditelně eliminuje rozšířené póry. Díky obsahu CBD, hydrolátu a oleje z konopných semen přispívá ke zlepšení cirkulace krve v pleti, takže je mnohem pružnější a zvláčněná.

Jedná se o veganskou formuli bez obsahu alkoholu, parabenů a palmového oleje, která se hodí pro mastnou, smíšenou a problematickou pleť. Používá se ráno a večer na vyčištěnou tonizovanou pleť.

50 ml krému stojí necelých 940 korun.

14. místo

Argital krém na akné s lopuchem

Orientační cena: 550 Kč

Proč jsem vybrala krém na akné s lopuchem od Argitalu?

Lehká konzistence tohoto pečujícího krému na akné od italské značky Argital skvěle funguje na mastnou a problematickou pleť, která se pere s akné. Obsahuje totiž účinné bylinné extrakty jako je lopuch, pukléřka, levandule, fenykl, kadidlo, brutnákový a mandlový olej, které společně pleť hojí, regenerují, čistí, regulují produkci mazu a zároveň nezatěžují ani neucpávají.

Krém je možné používat kromě obličeje i na jiná místa postižená akné, a to buď dvakrát denně ráno a večer, nebo jen jednou denně. Je vhodný pro vegany a má certifikáty BDIH a ICEA. Neobsahuje parabeny, silikony ani syntetickou parfemaci.

Balení o velikosti 50 ml stojí okolo 550 korun.

Závěr

Berte akné jako pomocníka, ne jako nepřítele. Může vám ukázat, že se v těle dějí věci jinak, než by měly. Pozorujte, poslouchejte. Když se vám bude zdát, že už je léčba akné za hranicí vašich možností, kontaktujte lékaře a nebojte se požádat o radu.

Věřím, že i díky mému výběru čtrnácti nejlepších krémů na akné najdete ten, který bude vaší pleti vyhovovat. Myslím, že za zkoušku určitě stojí CBD profi program Akné od české značky Epiderma, která využívá patentovanou látku Betuldiol (z CBD a čistého Betulina), která pomáhá akné léčit i jeho vzniku předcházet. A pokud nechcete hned sadu 4 produktů od této značky, zkusit můžete třeba jen jejich konopný (CBD) bioaktivní krém na akné. Jestli toužíte po 100% přírodním produktu v prvotřídní BIO kvalitě, mrkněte na Inlight Rescue balzám, který o aknózní pleť pečuje například za pomoci tea tree oleje, výtažku z měsíčku lékařského či včelího vosku.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[11] Wikipedie (CZ): Akné

[12] Wikiskripta (CZ): Acne vulgaris

[13] Healthline (ENG): Types of Acne and How to Treat Them

[14] PubMed Central (ENG): Topical erythromycin and zinc therapy for acne

[15] PubMed Central (ENG): Effects of fish oil supplementation on inflammatory acne

4.8/5 (Počet hlasů: 19)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »