13 nejlepších krémů na vypnutí pleti (liftingová séra) – recenze

Jaké jsou nejlepší liftingové krémy a séra na vypnutí pleti? Jak pleť vypnout a zbavit vrásek? Recenze, zkušenosti a diskuze.

TOP  1. místo

NATUROYALE
System Biolifting

Orientační cena: 2700 Kč

Vysoce účinný krém, který viditelně zlepšuje pevnost pleti a snižuje hloubku vrásek. Viditelný liftingový efekt vyhlazuje vrásky.

2. místo

Anti-age krém
s betaglukany

Orientační cena: 700 Kč

Účinný krém obsahující betaglukany, které podporují imunitní systém pleti, mají protizánětlivé a hydratační účinky.

3. místo

Anti-aging liftingový
a regenerační krém

Orientační cena: 1260 Kč

Intenzivní regenerační a zpevňující krém s kyselinou hyaluronovou podporuje tvorbu kolagenních vláken a zmírňuje tak tvorbu vrásek.

Třináct nejlepších krémů na vypnutí pleti

Co jsou to vrásky?

Jak se říká, vrásky jsou převlečený smích, a proto asi není třeba se za ně stydět, ale možná právě naopak, nosit je s grácií. Právě za vráskami se skrývá váš životní příběh a okamžiky, kdy jste se smáli i plakali. Je to taková mapa života. Ale je samozřejmé, že někdy je fajn i tyto krásné „příběhy“ ve tváři maličko redukovat. Pokuste se však pořád zachovat určitou dávku elegance a zvládnout zkrášlování s grácií.

Pokud se přesuneme na lékařské pole a chtěli bychom probrat právě oblast vrásek, dozvíme se, že jsou naprosto přirozeným, doprovodným jevem při procesu stárnutí pokožky. V pokožce ubývají látky, které ji udržují pevnou a pružnou. Děje se to nejčastěji v oblastech kolem očí, mezi obočím a kolem úst. Mezi tyto látky patří kolagen, elastin a kyselina hyaluronová. Například hladina kolagenu klesá každým rokem až o 1 % a začíná to už po 25. roce života.

Pleť, krása a zdraví je věčné téma (nejen) žen. Všichni chceme být mladí, krásní a zdraví. Můžeme tomu napomoct tak, že se o sebe budeme hezky starat. Jak úspěšně poznat své tělo a lépe se starat o pleť vám napoví spousta článků. Výběr na toto téma naleznete zde: 

Jak vznikají vrásky?

Vznik vrásek je kromě úbytku kolagenu, elastinu a kyseliny hyalurunové dán i geneticky. A proto není výjimkou, že dva stejně staří lidé mají úplně odlišný vzhled – jeden je samá vráska a druhý jako „miminko“. A to je život. Nejdůležitější je to s pokorou přijmout.

Víte, co je ale zásadní? Pokud chceme něčemu předcházet, je důležitá prevence. Tudíž pokud chcete mít minimum vrásek, začněte se o sebe starat ideálně už před 30. rokem života. Velmi důležitá je hydratace, která by se neměla podceňovat.

A jak to všechno začíná? První vrásky jsou takzvané mimické, což znamená, že jsou způsobené pohyby mimických svalů například při úsměvu nebo mračení, a po napnutí pokožky opět zmizí. Postupem času se ale prohlubují a zvětšují. První se objevují ty kolem očí, protože zde je oblast kůže o něco tenčí než na zbytku obličeje.

Kromě preventivní péče je důležitý i životní styl a určité naladění. Eliminujte tedy stres a zkuste se radovat, kdykoliv to jde. To, jak žijeme, má velký podíl na vzniku vrásek: stres, strava, vhodná kosmetika, kouření, alkohol i celková péče o pokožku.

Je možné množství vrásek nějak ovlivnit?

Jak jsem již naznačili výše, nejdůležitější je péče před jejich vznikem, potom jakési dodržování zdravého životního stylu, vyhýbání se stresu a konečně přijetí faktu, že lidské tělo zkrátka stárne.

Co může ovlivňovat vznik vrásek?

Najít tu „svou“ kosmetiku, která bude pleti vyhovovat, bude ji vyživovat a povzbuzovat, to je základ a první kroky k úspěchu. A jak vybrat vhodnou kosmetiku? Nejlepší řešení je co nejvíce se přiblížit přírodě. Zkuste se poohlédnout o produktech, které se opírají o přírodní zákonitosti, mají bio certifikáty a pochází z ekologického zemědělství. Pokud si nevíte rady, poraďte se se svou kosmetickou poradkyní.

Zdravý životní styl má vliv na celkovou kvalitu našeho života, pleť nevyjímaje. Dodržujte dostatečný pitný režim, protože hydratace je základ. Přemýšlejte o tom, co jíte. Vyhněte se polotovarům a jezte opravdové jídlo – hodně zeleniny, ovoce, zařaďte i natural ořechy, domácí vajíčka nebo třeba kvalitní sýry. Choďte hodně do přírody, dýchejte čerstvý vzduch, sportujte, hodně spěte a zkuste se co nejméně stresovat.

Voda je základní stavební kámen všech buněk našeho těla. Základem zdravého těla je jeho hydratace zevnitř.

Ačkoliv geny mohou hrát opravdu větší roli, nejsou zásadní. I geny lze určitým způsobem obejít. Rozhoduje totiž i množství melaninu, pigmentu, který dodává pleti barvu a ovlivňuje, jak naše pokožka reaguje na slunce. Lidé se světlou kůží jsou obvykle citlivější na poškození sluncem, které způsobuje předčasně stárnutí pokožky. A zde opět platí již zmíněná důležitost hydratace.

Stres napadá naše tělo zevnitř. Pokud ho zažíváte častěji než je nutné, věnujte volný čas k relaxaci a regeneraci těla i duše. Důležitá je rovnováha.

Cigarety nejsou nic dobrého, o tom bylo již napsáno i řečeno mnohé. Pokud ho ale vztáhneme přímo na vrásky, tak je důležité zmínit, že kuřáci mají údajně více vrásek, neboť jejich pleť ztrácí vitamín C, kolagen a elastin, a kvůli tomu může mít šedivý nebo zažloutlý nádech. Především ženy kuřačky pak často vypadají starší, než ve skutečnosti jsou.

V minimálním množství je alkohol něco jako lék, ovšem pokud tuto hranici překročíme, funguje přesně naopak, jako jed. Cévy v pleti se po nadměrném pití alkoholu rozšiřují, což se projevuje začervenáním míst v obličeji. Cévka může i prasknout a ve výsledku začervenat trvale. Alkohol pleť dehydratuje a tím může urychlit vznik vrásek.

Jak vybrat krém na vrásky?

Nejprve je dobré poradit se se svou kosmetičkou, případně dermatoložkou. Ta vaši pleť zná a určitě vám dobře poradí.

Kvalitní krém na vrásky by měl obsahovat kyselinu hyaluronovou, vitamín A, vitamín C, případně kolagen. První použití přípravku proti vráskám se doporučuje okolo 25 let. 

Pokuste se vyhnout výrobkům, které obsahují rizikové endokrinní disruptory, což jsou chemické látky, které narušují endokrinní systém – systém žláz s vnitřní sekrecí, tedy hormonální systém. Patří mezi ně například konzervanty jako fenoxyethanol nebo parabeny.

Škodí nám nějak vrásky?

Vlastně škodí asi jen našemu sebevědomí. Ale říká se, že vše začíná v hlavě. Pokud se tedy budeme trápit nějakou tou vráskou navíc, zbytečně nás to postarší. Naše vyzařování se promění. Pokud ale přijmeme vrásky za své, možná si jich nikdo další ani nevšimne.

Kromě toho, že jsou vrásky součástí procesu stárnutí organismu, mohou ledacos prozradit o našem těle. Vrásky ukazují, jestli se více mračíme nebo smějeme, kolik stresu a starostí zažíváme, ale také kolik smíchu a zábavy si užíváme. Jsou takové album vzpomínek. Raději se usmívejte, než mračte a mějte své vrásky rádi.

Vodorovné čáry, které se objevují na čele, se někdy nazývají „vrásky obav”. Mohou být indikátorem nadměrného stresu. 

Nosní můstek může znamenat, že trpíte alergiemi, ale také to signalizuje nadměrné znepokojení a stres. Tak si dopřejte více klidu a možná se tím tato oblast i vyhladí.

Vějířky u očí patří mezi vrásky, které znamenají, že se hodně usmíváte celou tváří, a to tak často, že se tyto linie vytvoří. 

Čáry, které se objevují po stranách úst, jsou spojeny s tlustým střevem. Pokud si všimnete, že se tyto linie během krátké doby zvýraznily, pokuste se odlehčit jídelníček.

Jak vypnout pleť?

Existuje mnoho metod, a tou nejúčinější je pravděpodobně lifting pleti. O co se přesně jedná? Lifting je neinvazivní ošetření ultrazvukem, které má široké využití. Hezky funguje na „unavené“ kontury obličeje.

Liftingu se nemusíte bát, medicína hodně pokročila a momentální trend se řídí heslem „žádné velké zásahy do kůže“. K liftingu se používá například laser, ultrazvuk nebo třeba radiofrekvence.

Co podporuje pružnost pleti?

Určitě kvalitní strava, pitný režim a kosmetické produkty. Dále také:

  • vitamíny C, B, A, E,
  • kolagen.

Na co se při výběru liftingového krému dívat?

Bezesporu na složení. Čím přírodnější, tím samozřejmě lepší. Pleť si zaslouží jen to nejlepší, takže k tomu tak přistupujte. Čtěte recenze, poraďte se s odborníky a dejte si čas. Zde se nehodí rozhodnutí uspěchat.

1. místo

Denní krém pro zralou pleť NATUROYALE

Orientační cena: 2700 Kč

Tento denní liftingový krém od certifikované přírodní kosmetiky ANNEMARIE BÖRLIND se hodí ke každodenné péči o zralejší pleť. Velmi účinně stimuluje přirozenou regeneraci pokožky, intenzivně ji hydratuje a posiluje její kolagenový řetězec. Navíc zmírňuje již existující pigmentové skvrny a zabraňuje vzniku nových.

Produkt obsahuje ingredience z přírody a to v prvotřídní kvalitě. Má v sobě i patentovaný přírodní Biolifting complex ze vzácné bílé lanýže, botanické kyseliny hyaluronové a vitamínů, čímž aktivuje vlastní procesy regenerace pokožky, vitalizuje látkovou výměnu a zvyšuje vlhkost, aktivuje vlastní tvorbu kolagenu a zmenšuje hloubkou vrásek.

A jak ho používat? Doporučuje se ho ráno nanést na vyčištěnou pokožku obličeje, krku a dekoltu.

A cena? Cca 2700 korun.

2. místo

CALM Anti-age krém s betaglukany

Orientační cena: 700 Kč

Anti-age krém aktivně posiluje obranyschopnost pleti. Pomáhá naší pokožce hlavně tím, že obsahuje betaglukany z kvasinek a hub, které podporují imunitní systém kůže, mají protizánětlivé účinky a zvyšují hydrataci. 

Tento krém také podporuje tvorbu vlastního kolagenu v pleti, redukuje vrásky a zlepšuje texturu pleti. Dále také zmírňuje projevy oslabené pokožky, jako jsou například zčervenání, svědění či pálení.

A jak aplikovat? Naneste malé množství krému na obličej a krk a jemně vmasírujte. 

A cena? Cca 700 korun.

3. místo

Anti-​aging deluxe liftingový a regenerační krém

Orientační cena: 1260 Kč

Tento liftingový a regenerační krém proti stárnutí od švýcarské značky Farfalla je určený pro všechny typy pleti. Stimuluje proces tvorby kolagenních vláken v pokožce a tím současně zpomaluje tvorbu vrásek a redukuje napětí.

Krém má certifikaci přírodní kosmetiky NATRUE a je složen z esenciálních a rostlinných olejů, rostlinných extraktů, bambuckého másla a aloe vera šťávy. To vše v BIO kvalitě. 

A jak používat? Aplikujte ideálně denně ráno a večer. Malé množství krému vklepejte do pokožky.

A jaká je cena? Cca 1260 korun.

4. místo

StriVectin Contour Restore Tightening

Orientační cena: 2000 Kč

Tento liftingový krém opravdu viditelně zjemňuje vrásky a zpevňuje povislou pleť. Má inovativní složení, které obsahuje průlomovou anti-age technologii Gravifill-CS Shaping Complex s vyplňujícími glykolipidy a dipeptidy, které cílí na produkci elastinu. Dále v sobě má patentovanou molekulu NIA-114, která proniká hluboko do pleti, čímž posiluje kožní bariéru a zajišťuje ostatním složkám silnější účinek. 

Krém viditelně zpevňuje ochablé kontury obličeje a brady, vypíná povislou a uvolněnou pleť a navíc ji výrazně hydratuje a vyživuje. Výsledky by měly být viditelné do 8 týdnů.

A jak používat? Malé množství krému aplikujte na konečky prstů a jemným masírováním směrem nahoru roztírejte na krk i obličej. Aplikujte ráno a večer.

A cena? Cca 2000 korun.

5. místo

MÁDARA denní krém Ultimate Facelift

Orientační cena: 1500 Kč

Liftingový denní krém od lotyšské značky MÁDARA viditelně posiluje všechny typy pokožky, zanechává pleť pružnější, odolnější a stimuluje její regenerační schopnosti. Má velmi jemnou konzistenci, která je bohatá na březovou šťávu, rostlinné oleje jako je třeba šípkový a výtažky z ovoce.

Tento krém pokožku osvěžuje, chrání a zanechává vláčnou.

A jak aplikovat? Malé množství krému naneste na čistou odlíčenou pokožku obličeje a lehce rozetřete. Používejte nejlépe každé ráno.

A cena? Cca 1500 korun.

6. místo

Asabio Denní a noční krém proti stárnutí s CBD

Orientační cena: 1000 Kč

Asabio je denní a noční krém v jednom. Jedná se o zdokonalující produkt proti stárnutí. Spojuje tři síly přírody a s tím všechny jejich výhody – konopí, růže a kyselina hyaluronová. Olej z konopných semen je složený z mnoha živin jako jsou vitamíny či mastné kyseliny a podobě. Dále je zde extrakt z růže, což je velmi účinná složka proti stárnutí. A nakonec kyselina hyaluronová, která efektivně bojuje proti stárnutí kůže. 

A jak aplikovat? Doporučuje se nanést silnou vrstvu na postižené oblasti a jemně masírovat, dokud se krém úplně nevstřebá. 

A cena? Cca 1000 korun.

7. místo

Nobilis Tilia Sérum liftingové bioaktivní

Orientační cena: 650 Kč

Liftingové sérum od české značky Nobilis Tilia během chvíle rozjasní unavenou a povadlou pleť. Jedná se čisté přírodní sérum, které pleť hydratuje a zjemňuje. Obsahuje kombinaci extraktu z dužiny plodů baobabu, kyseliny hyaluronové a dalších látek, které dodávají pleti měkkost, viditelně redukujá jemné vrásky a navrací jí přirozenou pružnost. 

A jak sérum používat? Nanášejte ho na odlíčenou pleť obličeje, krku a dekoltu. Rozetřete a nechte vstřebat.

A cena? Cca 650 korun.

8. místo

Lobey Noční vyhlazující sérum

Orientační cena: 850 Kč

Noční vyhlazující sérum od české přírodní značky Lobey je speciálně vyvinuto pro potřeby dehydratované a unavené pokožky. Navíc obsahuje velké množství účinných látek, které pokožku vyživují do hloubky.

Sérum je určeno pro ošetření celého obličeje včetně oblasti očí a úst. Navíc podporuje obnovu buněk a syntézu kolagenu. Obsahuje přírodní antioxidanty s protizánětlivými účinky. 

A jak používat? Aplikujte večer na vyčištěnou a tonizovanou pleť.

A cena? Cca 850 korun.

9. místo

Ecce Vita DAY ULTRA CREAM

Orientační cena: 1600 Kč

Tento denní krém s čistě přírodním složením vyživuje a vypíná pokožku. Obsahuje certifikované ingredience jako jsou extrakty ze speciálních řas, bylin a přírodních olejů. Vyhlazuje vrásky a aktivuje tvorbu vysoce kvalitního kolagenu. Navíc chrání kůži před UV, HEV, Wi-Fi záření, proti modrému světlu, ROS a oxidací lipidů.

A jak aplikovat? Pečlivě očistěte pleť a naneste pomalým masírováním. 

A jaká je cena? Cca 1600 korun.

10. místo

Purity Vision Opunciový olej RAW BIO

Orientační cena: 700 Kč

Opunciový olej od české značky Purity Vision působí jako přírodní liftingové a revitalizační sérum na drobné vrásky okolo očí a rtů. Hodí se pro každou pleť, včetně té citlivé a problematické. Viditelně zlepšuje strukturu pleti a zanechává ji zářivou a mladistvou. Opunciový olej udrží vlhkost v pleti, a tím jí dodává dlouhodobou svěžest.

Tento produkt se navíc pyšní certifikátem CPK BIO, což ho řadí do skupiny certifikované BIO přírodní kosmetiky.

A jak používat? Nastříkejte pleť květovou vodou a potom jemně vmasírujte několik kapek oleje.

A cena? Cca 700 korun.

11. místo

Krém na obličej proti stárnutí se šnečím sekretem

Orientační cena: 720 Kč

Tento krém na obličej obsahuje blahodárný šnečí sekret, 100% organický olivový olej a výtažek z mastichy, která má zpevňující a protivráskový účinek. Je speciálně namíchán pro potřeby zralé pleti. Aktivně pomáhá předcházet vzniku problémů s hyperpigmentací tím, že pleť chrání před nežádoucím působením slunečních paprsků. 

A jak používat? Aplikujte dvakrát denně, ráno a večer na pokožku obličeje, krku i dekoltu.

A cena? 720 korun.

12. místo

Enecta CBD Anti-Ageing Krém

Orientační cena: 840 Kč

Enecta CBD Anti-Aging krém podporuje pružnost a elasticitu pleti, zabraňuje a snižuje známky stárnutí a hydratuje. To vše díky komplexu antioxidantů, včetně CBD a vitamínu C. 

Dále obsahuje vitamín C, jojobový olej, kokosový olej či přírodní vitamín E.

Jak používat? Aplikujte malé množství každé ráno i večer na očištěnou pokožku, krk a dekolt.

A cena? Cca 840 korun.

13. místo

Vyhlazující hydratační denní krém AQUANATURE

Orientační cena: 900 Kč

Hydratační denní krém od certifikované přírodní kosmetiky ANNEMARIE BÖRLIND se skvěle hodí jako třetí krok v péči o pokožku. Doporučuje se ženám po třicátém roku života. Intenzivně hydratuje pleť a udržuje v ní optimální hladinu vlhkosti během celého dne.

Obsahuje aktivní přírodní ingredience, jako jsou kmenové buňky papyru, které posilují ochrannou bariéru pokožky, potom botanickou kyselinu hyaluronovou a extrakt ze slanorožce.

A jak aplikovat? Ráno naneste krém na očištěnou a posílenou pleť jako třetí krok péče a jemně do ní vmasírujte.

Cena? Cca 900 korun.

Závěr

Nebojte se vrásek a stárněte s grácií. Uvidíte, že se vám bude žít mnohem lépe a štastněji.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Vráska

[2] Wikiskripta (CZ): Kolagen

[3] Healthline (ENG): Decoding What These 7 Wrinkle Types Might Say About You

[4] PubMed Central (ENG): Anti-aging and brightening effects of a topical treatment containing vitamin C, vitamin E, and raspberry leaf cell culture extract: A split-face, randomized controlled trial

[5] PubMed Central (ENG): Role of antioxidants in the skin: anti-aging effects

Ohodnoťte post

Autor článku:

Radka Sezimová
Radka Sezimová
Jsem Radka, zrovna prožívám Kristova léta a mám dva malé kluky. Studuji Ájurvédu, jsem vegetarián a miluji přírodní kosmetiku. Již roky se věnuji józe, kde vedu i své lekce. Momentálně působím jako copywriter na volné noze (i když mi na ní neustále visí jedno či druhé dítě, nebo popřípadě pes). Miluji psané slovo! Napsala jsem i dvě knihy a třetí je na cestě. Ve své pracovně mám mraky různých bloků, per a pastelek. Psaní je pro mě jednoduše vše v jednom - kus života, relax, poslání a i zdroj obživy.

Autor článku:

Radka Sezimová
Radka Sezimová
Jsem Radka, zrovna prožívám Kristova léta a mám dva malé kluky. Studuji Ájurvédu, jsem vegetarián a miluji přírodní kosmetiku. Již roky se věnuji józe, kde vedu i své lekce. Momentálně působím jako copywriter na volné noze (i když mi na ní neustále visí jedno či druhé dítě, nebo popřípadě pes). Miluji psané slovo! Napsala jsem i dvě knihy a třetí je na cestě. Ve své pracovně mám mraky různých bloků, per a pastelek. Psaní je pro mě jednoduše vše v jednom - kus života, relax, poslání a i zdroj obživy.

Kam dál?