17 nejlepších krémů na vypnutí pleti (liftingová séra) – recenze

Shrnutí: Toužíte po liftingu pleti bez nutnosti chirurgického zákroku? Zkuste některé z náslujících liftingových krémů nebo sér, které jsem pro vás srovnala v následujícím článku.

V článku se dále dozvíte:

Vše o vráskách a jejich významu.[1] Jak vypnout pleť a zmírnit znatelnost vrásek?[2][3][4][5][6][9][10]   

TOP  1. místo

NATUROYALE
System Biolifting

Orientační cena: 2700 Kč

Protože jde o certifikovaný produkt bohatý na vysoce kvalitní přírodní ingredience. Jako např. patentovaný Biolifting complex. Ten zralé pleti poskytne vynikající péči – pomůže regenerovat, zmírní viditelnost vrásek a aktivuje tvorbu kolagenu.

2. místo

Inlight Bio intenzivní balzám na vrásky

Orientační cena: 2000 Kč

Protože se jedná o produkt, jehož účinky jsou potvrzeny klinickými studiemi. Balzám navíc obsahuje celou řadu bylinných extraktů a olejů, které do značné míry přispívají k regeneraci pleti a vyhlazení vrásek.

3. místo

StriVectin Contour Restore Tightening

Orientační cena: 2000 Kč

Protože jde o inovativní výrobek využívající moderní postupy. Např. průlomovou anti-age technologii Gravifill-CS Shaping Complex s vyplňujícími glykolipidy a dipeptidy. Dále obsahuje patentovanou molekulu NIA-114, která zajišťuje ostatním složkám silnější účinky.

Sedmnáct nejlepších krémů na vypnutí pleti

Co jsou to vrásky?

Jak se říká, vrásky jsou převlečený smích, a proto asi není třeba se za ně stydět, ale možná právě naopak, nosit je s grácií. Právě za vráskami se skrývá váš životní příběh a okamžiky, kdy jste se smáli i plakali. Je to taková mapa života. Ale je samozřejmé, že někdy je fajn i tyto krásné „příběhy“ ve tváři maličko redukovat. Pokuste se však pořád zachovat určitou dávku elegance a zvládnout zkrášlování s grácií.

 • Pokud se přesuneme na lékařské pole a chtěli bychom probrat právě oblast vrásek, dozvíme se, že jsou naprosto přirozeným, doprovodným jevem při procesu stárnutí pokožky.[1]
 • V pokožce ubývají látky, které ji udržují pevnou a pružnou. Děje se to nejčastěji v oblastech kolem očí, mezi obočím a kolem úst. Mezi tyto látky patří kolagen, elastin a kyselina hyaluronová.

Pleť, krása a zdraví je věčné téma (nejen) žen. Všichni chceme být mladí, krásní a zdraví. Můžeme tomu napomoct tak, že se o sebe budeme hezky starat. Jak úspěšně poznat své tělo a lépe se starat o pleť vám napoví spousta článků. Výběr na toto téma naleznete zde: 

Jak vznikají vrásky?

Vznik vrásek je kromě úbytku kolagenu, elastinu a kyseliny hyalurunové dán i geneticky. A proto není výjimkou, že dva stejně staří lidé mají úplně odlišný vzhled – jeden je samá vráska a druhý jako „miminko“. A to je život. Nejdůležitější je to s pokorou přijmout.

 • Víte, co je ale zásadní? Pokud chceme něčemu předcházet, je důležitá prevence. Tudíž pokud chcete mít minimum vrásek, začněte se o sebe starat ideálně už před 30. rokem života. Velmi důležitá je hydratace, která by se neměla podceňovat.
 • A jak to všechno začíná? První vrásky jsou takzvané mimické, což znamená, že jsou způsobené pohyby mimických svalů například při úsměvu nebo mračení, a po napnutí pokožky opět zmizí. Postupem času se ale prohlubují a zvětšují. První se objevují ty kolem očí, protože zde je oblast kůže o něco tenčí než na zbytku obličeje.
 • Kromě preventivní péče je důležitý i životní styl a určité naladění. Eliminujte tedy stres a zkuste se radovat, kdykoliv to jde. To, jak žijeme, má velký podíl na vzniku vrásek: stres, strava, vhodná kosmetika, kouření, alkohol i celková péče o pokožku.

Je možné množství vrásek nějak ovlivnit?

Jak jsem již naznačili výše, nejdůležitější je péče před jejich vznikem, potom jakési dodržování zdravého životního stylu, vyhýbání se stresu a konečně přijetí faktu, že lidské tělo zkrátka stárne.

Co může ovlivňovat vznik vrásek?

Najít tu „svou“ kosmetiku, která bude pleti vyhovovat, bude ji vyživovat a povzbuzovat, to je základ a první kroky k úspěchu. A jak vybrat vhodnou kosmetiku? Nejlepší řešení je co nejvíce se přiblížit přírodě. Zkuste se poohlédnout o produktech, které se opírají o přírodní zákonitosti, mají bio certifikáty a pochází z ekologického zemědělství. Pokud si nevíte rady, poraďte se se svou kosmetickou poradkyní. Celkově se na vypnutí pleti a vyhlazování vrásek doporučují krémy a séra s obsahem retionoidů,[2] niacinamidu[3] či kolagenu.[4]

Zdravý životní styl má vliv na celkovou kvalitu našeho života, pleť nevyjímaje. Dodržujte dostatečný pitný režim, protože hydratace je základ. Přemýšlejte o tom, co jíte. Vyhněte se polotovarům a jezte opravdové jídlo – hodně zeleniny, ovoce, zařaďte i natural ořechy, domácí vajíčka nebo třeba kvalitní sýry.[5] Choďte hodně do přírody, dýchejte čerstvý vzduch, sportujte, hodně spěte a zkuste se co nejméně stresovat.

Voda je základní stavební kámen všech buněk našeho těla. Základem zdravé a krísné pleti je její hydratace zevnitř.[6]

Ačkoliv geny mohou hrát opravdu větší roli, nejsou zásadní. I geny lze určitým způsobem obejít. Rozhoduje totiž i množství melaninu, pigmentu, který dodává pleti barvu a ovlivňuje, jak naše pokožka reaguje na slunce. Lidé se světlou kůží jsou obvykle citlivější na poškození sluncem, které způsobuje předčasně stárnutí pokožky. A zde opět platí již zmíněná důležitost hydratace.

I stres ovlivňuje naše tělo zevnitř a zvenku.[7] Pokud ho zažíváte častěji než je nutné, dbejta na dostatečnou relaxaci a regeneraci po psychické i fyzické stránce. Důležitá je rovnováha.

Cigarety nejsou nic dobrého, o tom bylo již napsáno i řečeno mnohé. Pokud ho ale vztáhneme přímo na vrásky, tak je důležité zmínit, že pleť kuřáků má údajně vrásek více, protože rychleji ztrácí vitamín C, kolagen a elastin, což se projevuje šedivým nebo nažloutlým nádechem. Zejména ženy, které kouří, vypadají v porovnání se stejně starými nekuřačkami starší.[8]

V minimálním množství je alkohol něco jako lék, ovšem pokud tuto hranici překročíme, funguje přesně naopak, jako jed. Cévy v pleti se po nadměrném pití alkoholu rozšiřují, což se projevuje začervenáním míst v obličeji. Cévka může i prasknout a ve výsledku začervenat trvale. Alkohol pleť dehydratuje a tím může urychlit vznik vrásek.

Jak vybrat krém na vrásky?

Nejprve je dobré poradit se se svou kosmetičkou, případně dermatoložkou. Ta vaši pleť zná a určitě vám dobře poradí.

 • Kvalitní krém na vrásky by měl obsahovat kyselinu hyaluronovou,[9] vitamín A,[2] vitamín C,[10] případně kolagen. První použití přípravku proti vráskám se doporučuje okolo 25 let. 
 • Pokuste se vyhnout výrobkům, které obsahují rizikové endokrinní disruptory,[11] což jsou chemické látky, které narušují endokrinní systém – systém žláz s vnitřní sekrecí, tedy hormonální systém. Patří mezi ně například konzervanty jako fenoxyethanol nebo parabeny.

Škodí nám nějak vrásky?

Vlastně škodí asi jen našemu sebevědomí. Ale říká se, že vše začíná v hlavě. Pokud se tedy budeme trápit nějakou tou vráskou navíc, zbytečně nás to postarší. Naše vyzařování se promění. Pokud ale přijmeme vrásky za své, možná si jich nikdo další ani nevšimne.

 • Kromě toho, že jsou vrásky součástí procesu stárnutí organismu, mohou ledacos prozradit o našem těle. Vrásky ukazují, jestli se více mračíme nebo smějeme, kolik stresu a starostí zažíváme, ale také kolik smíchu a zábavy si užíváme. Jsou takové album vzpomínek. Raději se usmívejte, než mračte a mějte své vrásky rádi.
 • Vodorovné čáry, které se objevují na čele, se někdy nazývají „vrásky obav”. Mohou být indikátorem nadměrného stresu. 
 • Nosní můstek může znamenat, že trpíte alergiemi, ale také to signalizuje nadměrné znepokojení a stres. Tak si dopřejte více klidu a možná se tím tato oblast i vyhladí.
 • Vějířky u očí patří mezi vrásky, které znamenají, že se hodně usmíváte celou tváří, a to tak často, že se tyto linie vytvoří. 
 • Čáry, které se objevují po stranách úst, jsou spojeny s tlustým střevem. Pokud si všimnete, že se tyto linie během krátké doby zvýraznily, pokuste se odlehčit jídelníček.

Jak vypnout pleť?

Existuje mnoho metod, a tou nejúčinější je pravděpodobně lifting pleti. O co se přesně jedná? Lifting je neinvazivní ošetření ultrazvukem, které má široké využití. Hezky funguje na „unavené“ kontury obličeje.

 • Liftingu se nemusíte bát, medicína hodně pokročila a momentální trend se řídí heslem „žádné velké zásahy do kůže“. K liftingu se používá například laser, ultrazvuk nebo třeba radiofrekvence.

Co podporuje pružnost pleti?

Určitě kvalitní strava, pitný režim a kosmetické produkty. Dále také:

 • vitamíny C, B, A, E,
 • kolagen.

Na co se při výběru liftingového krému dívat?

Bezesporu na složení. Čím přírodnější, tím samozřejmě lepší. Pleť si zaslouží jen to nejlepší, takže k tomu tak přistupujte. Čtěte recenze, poraďte se s odborníky a dejte si čas. Zde se nehodí rozhodnutí uspěchat.

1. místo

Denní krém pro zralou pleť NATUROYALE

Certifikovaný přírodní krém na zralou pleť s patentovaným Bioliftingovým komplexem.

Orientační cena: 2700 Kč

Proč je krém Naturoyale od značky Annemarie Börlind na 1. místě?

První místo jsem věnovala dennímu krému pro zralou pleť NATUROYALE, protože obsahuje přírodní ingredience v prvotřídní kvalitě. Kromě toho je součástí složení i patentovaný přírodní Biolifting complex, který obsahuje vzácné bílé lanýže, botanickou kyselinu hyaluronovou a vitamíny. A tím vším přispívá k regeneraci pokožky, aktivuje vlastní tvorbu kolagenu a zmenšuje hloubku vrásek.

Uživatelské recenze

Na stránkách prodejce (annemarieborlind.cz) najdeme veskrze pochvalná hodnocení produktu. Lidé konstatují, že je krém efektní – pleť je po něm podle zákaznic vypnutá a krásně hydratovaná. Jediná negativní reakce se týkala ceny produktu a je pravda, že ta se nepohybuje zrovna nízko.

Na Heurece pak najdeme pouze jednu recenzi na produkt. Ta je sice pozitivní, ale vzhledem k tomu, že je jediná, je vidět, že produkt ještě není v ČR tolik rozšířený.

Dále o produktu

Tento denní liftingový krém od certifikované přírodní kosmetiky ANNEMARIE BÖRLIND se hodí ke každodenní péči o zralejší pleť. Velmi účinně stimuluje přirozenou regeneraci pokožky, intenzivně ji hydratuje a posiluje kolagenový řetězec. Navíc zmírňuje již existující pigmentové skvrny a zabraňuje vzniku nových.

Krém se doporučuje nanášet po ránu na vyčištěnou pokožku obličeje, na krk a na oblast dekoltu.

Koupíte ho za cca 2700 korun.

2. místo

Inlight Bio intenzivní balzám na vrásky

Balzám na vrásky plný blahodárných ingrediencí, jehož účinky byly potvrzeny klinickými studiemi.

Orientační cena: 2000 Kč

Proč je intenzivní balzám na vrásky Inlight Bio na 2. místě?

Na druhé místo jsem umístila Inlight Bio intenzivní balzám na vrásky od britské rodinné firmy, protože viditelně zmírňuje vrásky (už po měsíci užívání) a po aplikaci na pleti zanechává příjemně „hedvábný“ pocit. Kromě toho osobně považuju za velké plus, že je účinnost výrobku prokázána klinickými studiemi.

Tento balzám obsahuje směs bylin, které pomáhají stimulovat tvorbu kolagenu a obnovovat vrstvy pokožky pod vráskami. Produkt také sjednocuje barvu pleti a dokáže rovněž do jisté míry redukovat některé typy pigmentových skvrn.

Uživatelské recenze

Na Heurece si tento výrobek vysloužil vysoká hodnocení a spoustu příznivých komentářů. V tomto případě uživatelky vyzdvihují snadnou a příjemnou aplikaci, hezkou vůni i vyhlazující efekt. Dobrá hodnocení ale najdeme i na zbozi.cz.

Dále o produktu

Ve složení produktu najdete opravdu výživný koktejl namíchaný z přírodních složek, mezi nimiž figurují například: výtažky z listů pupečníku asijského, včelí vosk, růžový olej, slunečnicový olej, jojobový olej, mrkvový extrakt, výtažek z měsíčku lékařského a z rozmarýnu, bambucké máslo, levandulový olej, spirulina… a mnoho dalších.

Výrobek neobsahuje parabeny, SLS, ropné deriváty, ftaláty ani jiné syntetické látky a prodává se v ekologickém balení, které je šetrné k přírodním zdrojům.

Cena se pohybuje okolo 2000 Kč/15 ml.

3. místo

StriVectin Contour Restore Tightening

Efektivní liftingový krém s patentovanou podpůrnou molekulou NIA-114.

Orientační cena: 2000 Kč

Proč je liftingový krém od StriVectin na 3. místě?

Na třetí příčku jsem umístila produkt StriVectin Contour Restore Tightening, protože tento liftingový krém opravdu viditelně zjemňuje vrásky a zpevňuje povislou pleť. Dalším jeho velkým plus je, že má inovativní složení, které zahrnuje průlomovou anti-age technologii Gravifill-CS Shaping Complex s vyplňujícími glykolipidy a dipeptidy, které cílí na produkci elastinu. Také obsahuje patentovanou molekulu NIA-114. Ta zase proniká hluboko do pleti, čímž posiluje kožní bariéru a zajišťuje tak ostatním složkám silnější účinek.

Uživatelské recenze

Hodnocení na stránkách prodejce (aurio.cz) dokládají, že jsou zákaznice s tímto produktem nadmíru spokojené. Píše se tu, že jde o příjemný produkt a některé komentáře přímo potvrzují jeho účinnost. Na Heurece to vypadá velice podobně, co se uživatelské spokojenosti týče, i když tady popravdě najdete recenzí jen pár. 

A pak je tady amazon.com, na kterém najdete i několik negativních zkušeností (našli se totiž lidé, kterým krém bohužel způsobil alergickou reakci). Nicméně i na tomto mezinárodním srovnávači převládají především nadšené ohlasy.

Více o produktu

StriVectin Contour Restore Tightening viditelně zpevňuje ochablé kontury obličeje a brady, vypíná povislou a uvolněnou pleť a navíc ji výrazně hydratuje a vyživuje. Výsledky by měly být viditelné do 8 týdnů.

A jak ho používat? Malé množství krému aplikujte na konečky prstů a jemným masírováním směrem nahoru roztírejte na krk i obličej. Aplikujte ráno a večer.

Cenově se výrobek pohybuje okolo 2000 korun.

4. místo

StriVectin TL Advanced Tightening Neck Cream PLUS liftingový krém na krk

Orientační cena: 1400 – 2000 Kč

Proč jsem vybrala také tento liftingový krém na krk rovněž od značky StriVectin?

Neboť se jedná o americký bestseller – intenzivní, omlazující krém na obličej a krk, co má silné zpevňující účinky, které zajišťuje průlomový Gravitite-CF Lifting Complex™. Produkt zlepšuje pružnost pokožky spolu s unikátní patentovanou technologií NIA-114 ™, která posiluje kožní bariéru a zároveň propůjčuje silnější účinky ostatním složkám.

A jaké jsou další benefity tohoto krému?

 • Zpevňuje a napíná uvolněnou pokožku obličeje, brady, krku i dekoltu.
 • Tvaruje kontury obličeje.
 • Hydratuje a vyživuje kůži obličeje.
 • Zanechává kůži jemnou.
 • Minimalizuje výskyt vrásek a pigmentových skvrn.
 • Sjednocuje tón pleti.

Hodí se pro ženy, ale i pro muže od 30 let.

Jak aplikovat? Doporučuje se aplikovat malé množství krému na konečky prstů. Jemným masírováním směrem nahoru roztírejte od dekoltu nahoru na krk, dokud se krém nevstřebá. Používejte ho ráno i večer.

A cena? Cca 2000 korun za 50 ml a cca 1400 korun za 30 ml.

5. místo

Nobilis Tilia Bioaktivní omlazující krém ve skle

Orientační cena: 900 Kč

Proč jsem vybrala bioaktivní omlazující krém od Nobilis Tilia?

Produkty výše jsou velice kvalitní, ale pro mnohé možná až příliš nákladné. Proto se nyní podívejme na levnější (ale stále dobře fungující) alternativy. Mezi ty patří například bioaktivní omlazující krém od české značky Nobilis Tilia.
Tohle je rozhodně příjemný a lehounký krém, který s projevy stárnutí pleti bojuje pomocí přírodních složek. Ve složení produktu najdete například jojobový, šípkový, makadamiový nebo rakytníkový olej a při pravidelném používání krému pleť postupně získá mladistvý vzhled.
Po sensuální stránce si budete den co den užívat květinové aroma krému – voní totiž po růžích a pelargoniích.
Za tento produkt zaplatíte přibližně 900 Kč (za 50 ml).

6. místo

CALM Anti-age krém s betaglukany

Orientační cena: 700 Kč

Proč jsem vybrala anti-age krém Calm od značky Iuvenio?

Anti-age krém aktivně posiluje obranyschopnost pleti. Pomáhá naší pokožce hlavně tím, že obsahuje betaglukany z kvasinek a hub, které podporují imunitní systém kůže, mají protizánětlivé účinky a zvyšují hydrataci. 

Tento krém také podporuje tvorbu vlastního kolagenu v pleti, redukuje vrásky a zlepšuje texturu pleti. Dále také zmírňuje projevy oslabené pokožky, jako jsou například zčervenání, svědění či pálení.

A jak aplikovat? Naneste malé množství krému na obličej a krk a jemně vmasírujte. 

A cena? Cca 700 korun.

7. místo

Vyhlazující hydratační denní krém AQUANATURE

Orientační cena: 900 Kč

Proč jsem vybrala krém AQUANATURE od značky Annemarie Börlind?

Hydratační denní krém od certifikované přírodní kosmetiky ANNEMARIE BÖRLIND se skvěle hodí jako třetí krok v péči o pokožku. Doporučuje se ženám po třicátém roku života. Intenzivně hydratuje pleť a udržuje v ní optimální hladinu vlhkosti během celého dne.

Obsahuje aktivní přírodní ingredience, jako jsou kmenové buňky papyru, které posilují ochrannou bariéru pokožky, potom botanickou kyselinu hyaluronovou a extrakt ze slanorožce.

A jak aplikovat? Ráno naneste krém na očištěnou a posílenou pleť jako třetí krok péče a jemně do ní vmasírujte.

Cena? Cca 900 korun.

8. místo

Lobey Noční vyhlazující sérum

Orientační cena: 800 Kč

Z jakých důvodů jsem zvolila sérum od Lobey?

Noční vyhlazující sérum od české přírodní značky Lobey je speciálně vyvinuto pro potřeby dehydratované a unavené pokožky. Navíc obsahuje velké množství účinných látek, které pokožku vyživují do hloubky.

Sérum je určeno pro ošetření celého obličeje včetně oblasti očí a úst. Navíc podporuje obnovu buněk a syntézu kolagenu. Obsahuje přírodní antioxidanty s protizánětlivými účinky. 

A jak používat? Aplikujte večer na vyčištěnou a tonizovanou pleť.

A cena? Cca 800 korun.

9. místo

Purity Vision Opunciový olej RAW BIO

Orientační cena: 700 Kč

Proč jsem vybrala opunciový olej od Purity Vision?

Opunciový olej od české značky Purity Vision působí jako přírodní liftingové a revitalizační sérum na drobné vrásky okolo očí a rtů. Hodí se pro každou pleť, včetně té citlivé a problematické. Viditelně zlepšuje strukturu pleti a zanechává ji zářivou a mladistvou. Opunciový olej udrží vlhkost v pleti, a tím jí dodává dlouhodobou svěžest.

Tento produkt se navíc pyšní certifikátem CPK BIO, což ho řadí do skupiny certifikované BIO přírodní kosmetiky.

A jak používat? Nastříkejte pleť květovou vodou a potom jemně vmasírujte několik kapek oleje.

A cena? Cca 700 korun.

10. místo

Eco Cosmetics Intenzivní pleťový krém BIO

Orientační cena: 330 Kč

Proč jsem do srovnání zahrnula pleťový krém od Eco Cosmetics?

Levnější „liftingovou“ variantou je pak Intenzivní pleťový krém BIO od značky Eco Cosmetics. V případě tohoto krému oceníte jeho ryze přírodní složení a rovněž tak přítomnost blahodárných látek. Ve složení výrobku figuruje například cenný arganový olej v BIO kvalitě a rakytníkový extrakt, který je bohatý na prospěšné vitamíny A, C a E.

Pleť je po aplikaci hebčí, jemnější a příjemně hydratovaná.

Za zmínku dále stojí, že veškeré produkty této značky získaly certifikaci s přísnými kritérii EcoCert. Výrobky nejsou testovány na zvířatech a neobsahují suroviny živočišného původu. 

Tento produkt vás vyjde na cca 330 Kč/50 ml (což je mimochodem výborný poměr cena versus kvalita).

11. místo

Krém na obličej proti stárnutí se šnečím sekretem

Orientační cena: 750 Kč

Proč jsem vybrala i krém se šnečím sekretem?

Tento krém na obličej obsahuje blahodárný šnečí sekret, 100% organický olivový olej a výtažek z mastichy, která má zpevňující a protivráskový účinek. Je speciálně namíchán pro potřeby zralé pleti. Aktivně pomáhá předcházet vzniku problémů s hyperpigmentací tím, že pleť chrání před nežádoucím působením slunečních paprsků. 

A jak používat? Aplikujte dvakrát denně, ráno a večer na pokožku obličeje, krku i dekoltu.

A cena? 750 korun.

12. místo

Purity Vision Růžový krém omlazující BIO

Orientační cena: 400 Kč

Proč jsem sem umístila omlazující růžový krém Purity Vision?

Další příjemné pečující řešení se nachází v mladistvě působícím růžovém balení a stojí za ním česká značka Purity Vision. Jedná se o kvalitní BIO krém, který pleti dodá nejen potřebnou hydrataci, ale také vyživující látky pomáhající v boji proti vráskám.

Krém obsahuje opunciový olej, koenzym Q10, macerát z poupátek damašské růže, vanilku a bambucké máslo. Všechny tyto látky pomáhají „přibrzdit čas“ a mimo to vás během pečujícího rituálu potěší svou lehounkou květinovou vůní.

Tento krém se mimochodem skvěle hodí i jako podklad pod make-up.

Purity Vision Růžový krém vás vyjde na cca 400 Kč/40 ml.

13. místo

MÁDARA denní krém Ultimate Facelift

Orientační cena: 1300 Kč

Proč tu je krém Ultimate Facelift od Mádary?

Liftingový denní krém od lotyšské značky MÁDARA viditelně posiluje všechny typy pokožky, zanechává pleť pružnější, odolnější a stimuluje její regenerační schopnosti. Má velmi jemnou konzistenci, která je bohatá na březovou šťávu, rostlinné oleje jako je třeba šípkový a výtažky z ovoce.

Tento krém pokožku osvěžuje, chrání a zanechává vláčnou.

A jak aplikovat? Malé množství krému naneste na čistou odlíčenou pokožku obličeje a lehce rozetřete. Používejte nejlépe každé ráno.

A cena? Cca 1300 korun.

14. místo

Asabio Denní a noční krém proti stárnutí s CBD

Orientační cena: 1000 Kč

Proč jsem vybrala krém proti stárnutí s obsahem CBD?

Asabio je denní a noční krém v jednom. Jedná se o zdokonalující produkt proti stárnutí. Spojuje tři síly přírody a s tím všechny jejich výhody – konopí, růže a kyselina hyaluronová. Olej z konopných semen je složený z mnoha živin jako jsou vitamíny či mastné kyseliny a podobě. Dále je zde extrakt z růže, což je velmi účinná složka proti stárnutí. A nakonec kyselina hyaluronová, která efektivně bojuje proti stárnutí kůže. 

A jak aplikovat? Doporučuje se nanést silnou vrstvu na postižené oblasti a jemně masírovat, dokud se krém úplně nevstřebá. 

A cena? Cca 1000 korun.

15. místo

Enecta CBD Anti-Ageing Krém

Orientační cena: 800 Kč

Proč jsem vybrala anti-ageing krém od Enecty?

Enecta CBD Anti-Ageing krém podporuje pružnost a elasticitu pleti, zabraňuje a snižuje známky stárnutí a hydratuje. To vše díky komplexu antioxidantů, včetně CBD a vitamínu C. 

Dále obsahuje vitamín C, jojobový olej, kokosový olej či přírodní vitamín E.

Jak používat? Aplikujte malé množství každé ráno i večer na očištěnou pokožku, krk a dekolt.

A cena? Cca 800 korun.

16. místo

Ecce Vita DAY ULTRA CREAM

Orientační cena: 1600 Kč

Proč jsem zvolila tento krém od značky Ecce Vita?

Tento denní krém s čistě přírodním složením vyživuje a vypíná pokožku. Obsahuje certifikované ingredience jako jsou extrakty ze speciálních řas, bylin a přírodních olejů. Vyhlazuje vrásky a aktivuje tvorbu vysoce kvalitního kolagenu. Navíc chrání kůži před UV, HEV, Wi-Fi záření, proti modrému světlu, ROS a oxidací lipidů.

A jak aplikovat? Pečlivě očistěte pleť a naneste pomalým masírováním. 

A jaká je cena? Cca 1600 korun.

17. místo

Anti-​aging deluxe liftingový a regenerační krém

Orientační cena: 900 Kč

Proč jsem vybrala tento krém od značky Farfalla?

Tento liftingový a regenerační krém proti stárnutí od švýcarské značky Farfalla je určený pro všechny typy pleti. Stimuluje proces tvorby kolagenních vláken v pokožce a tím současně zpomaluje tvorbu vrásek a redukuje napětí.

Krém má certifikaci přírodní kosmetiky NATRUE a je složen z esenciálních a rostlinných olejů, rostlinných extraktů, bambuckého másla a aloe vera šťávy. To vše v BIO kvalitě. 

A jak používat? Aplikujte ideálně denně ráno a večer. Malé množství krému vklepejte do pokožky.

A jaká je cena? Cca 900 korun.

Závěr

Vrásky jsou lidská přirozenost, ale to neznamená, že se nemůžete snažit zmírnit jejich viditelnost. Na cestě za vypnutější pletí vám může pomoci kvalitní liftingový krém či sérum.

Za sebe doporučuju zejména denní krém Naturoyale Annemarie Börlind, který obsahuje patentovaný komplex pomáhající pleť regenerovat a dělá vrásky méně patrné. I Inlight Bio intenzivní balzám na vrásky stojí za vyzkoušení, protože má klinicky potvrzenou schopnost vyhlazovat vrásky na pleti a obnovovat ji. Nebo zkuste inovativní liftingový krém StriVectin, který napomáhá stimulaci kolagenu v pleti, čímž přispívá k vyplnění vrásek.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[12] Wikipedie (CZ): Vráska

[13] Wikiskripta (CZ): Kolagen

[14] Healthline (ENG): Decoding What These 7 Wrinkle Types Might Say About You

[15] PubMed Central (ENG): Anti-aging and brightening effects of a topical treatment containing vitamin C, vitamin E, and raspberry leaf cell culture extract: A split-face, randomized controlled trial

[16] PubMed Central (ENG): Role of antioxidants in the skin: anti-aging effects

4.9/5 (Počet hlasů: 12)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »