11 nejlepších voděodolných řasenek – recenze

Shrnutí: Voděodolná řasenka se hodí nejen během pobytu u moře, ale třeba při sportu nebo když prší. Jestli jste ještě nenašli tu ideální, možná se to změní po přečtení mého článku, ve kterém jsem srovnala jedenáct kvalitních voděodolných řasenek.

Čtěte dále:

Co jsou řasenky a čím vynikají ty voděodolné? Jak vybírat voděodolnou řasenku a jak ji správně nanášet?

TOP  1. místo

Rodial Mascara
XXL voděodolná

Orientační cena: 870 Kč
Proč 1. místo?

Protože se jedná o stylovou a nadčasovou řasenku, která je nejen voděodolná, ale také se nerozmazává ani nedrolí. Řasám propůjčuje intenzivní černý odstín, objem, lesk, prodlouží je, krásně natočí a ještě o ně pečuje.

2. místo

Clinique High Impact Waterproof Mascara

Orientační cena: 500 Kč
Proč 2. místo?

Protože se jedná o bezpečnou voděodolnou řasenku vyvinutou dermatology, která řasy nádherně zvýrazní, prodlouží a rozdělí. Produkt je vhodný i pro osoby s citlivýma očima – neobsahuje totiž alergeny ani jiné dráždivé látky.

3. místo

Mizon Collagen Curling Fix Mascara (voděodolná)

Orientační cena: 250 Kč
Proč 3. místo?

Protože poskytuje řasám nejen překrásný vzhled s voděodolnou ochranou, ale také se díky obsahu hydrolyzovaného mořského kolagenu stará o jejich výživu a regeneraci. Kromě toho má tahle řasenka skvělý poměr cena/výkon.

Jedenáct nejlepších voděodolných řasenek

Co je to řasenka?

Řasenku a její úlohu zná v dnešní době snad každá žena. Zvýrazní, natočí a prodlouží oči a tím jim dodá ještě větší kouzlo. Řasenky nejsou jen výdobytek dnešní moderní doby. Je to vlastně přesně naopak. Už ženy v daleké minulosti chtěly podtrhnout svou krásu, takže právě ony daly novodobým řasenkám základ.

 • Řasenky se zrodily ve starověkém Egyptě, tedy cca 4000 let před naším letopočtem. Ale nenechte se zmást, k současným řasenkám měly ty starověké poměrně daleko. Egyptské krásky používaly kajal, popel nebo různé přírodní masti, které řasy zvýraznily a zároveň oči chránily před sluncem.
 • Řasenky nabízí spoustu barev. Klasikou je černá, ale můžete zkusit i hnědou, modrou či fialovou. Také existuje celá řada typů řasenek a výběr vám může zabrat klidně hodiny! Zvolit tu pravou pro vaše oči může být poměrně složitý úkol. Pojďme se na různé druhy a typy podívat podrobněji:

Pro větší objem

Jedná se o velmi populární druh řasenek. Mají speciální kartáček, který i díky náplni, která obsahuje hlavně vosky a různé polymery, řasy krásně zahustí.

Prodlužující

Tyto řasenky obsahují mikrovlákna, která zaručí řasám opravdu výraznou délku.

Vyživující

Vyživující řasenky se většinou pyšní komplexem přírodních látek, jako jsou různé oleje či vosky, které řasy krásně posílí a vyživí.

Hypoalergenní

Hodí se pro ženy, které trpí na citlivost v oblasti očí. Neobsahují žádné dráždivé látky a hodí se i pro ty, které nosí kontaktní čočky.

Voděodolné

Tyto typy řasenek jsou žádané především v letních měsících, nicméně je můžete používat celý rok. Jejich voděodolnost neznamená jen to, že se po jejich aplikaci můžete v klidu koupat například v moři, ale drží i v dešti, pokud se zpotíte a nedělají obtisky.

Kartáčky jsou u řasenek velmi důležité, jelikož i díky nim dosáhnete vytouženého efektu. Až budete řasenku vybírat, zkuste najít tester, abyste si mohli prohlédnout, jaký má kartáček:

 • Rovný kartáček – používá se pro maximální prodloužení.
 • Prohnutý kartáček – zajistí dokonalé zatočení a skvěle se hodí pro rovné řasy.
 • Hřebínek – je ideální na precizní oddělení řas a tím i zamezení vzniku hrudek.
 • Velký gumový kartáček – vytvoří extra objem.

Co je to voděodolná řasenka?

Její název už mnohé napovídá – je odolná vůči vodě. A to nejen té v rybníce, moři či bazénu. Voděodolná řasenka se nerozmaže ani když zmoknete, zpotíte se nebo budete plakat.

A jaké jsou její hlavní benefity?

 • Nezanechá žádné šmouhy ani obtisky,
 • hodí se do každého počasí,
 • je ideální na sport,
 • naprosto nejlepší volba na letní dny nebo dovolené u moře.

Voděodolnou řasenku je ale třeba odličovat speciálním přípravkem k tomu určeným, s klasickým odličovačem se vám to pravděpodobně nepovede.

Vzhledem k tomu, že výrobci voděodolných řasenek nechtějí moc pustit informace o tom, co do svých skvostů dávají, nelze se stoprocentní přesností říci, jaké všechny ingredience obsahují. Nicméně se předpokládá, že obsahují hlavně tyto látky:  

 • Carnauba Wax.
 • Micro Crystalline Wax.
 • Silicone Resin.
 • Silicone Compound.
 • Dextrin Fatty Acid Ester.
 • Propylene Carbonate.
 • Denatured Clay Mineral.
 • Silicic Acid Aldehyde. 

Dále se do tohoto základu používají hlavně Petroleum Distillate, Polyethylene, Pentaerythrityl Hydrogenated Rosinate a Tall Oil Glycerides.

Bohužel tyto řasenky často obsahují silikony, takže se nedoporučují pro citlivé oči. V níže uvedeném srovnání ale najdete několik přírodních voděodolných řasenek, které by citlivým očím vadit neměly.

Jak správně nanést voděodolnou řasenku?

 1. Řasenku vždy nanášejte na důkladně odlíčené řasy. Po otevření produktu nejprve otřete kartáček, aby na něm nebyly velké přebytky náplně. Ideální je kartáček otřít do papírového ubrousku (ne do vatového tamponu, který by nechal by na štětci vlákna).
 2. Při aplikaci si dejte pozor na to, aby se nedostal přebytek, byť i malý, řasenky do oka. Mohlo by to vést k velkému podráždění, zarudnutí a pálení. Kdyby se náhodou něco takového stalo, ihned vypláchněte oči teplou vodou.
 3. Líčení vždy začněte na jednom oku a ideálně na dolních řasách. Pokračujte horními řasami a pak přejděte na druhé oko.
 4. Pokud budete nanášet i druhou vrstvu, vždy počkejte až zaschne ta první – jinak by mohly vzniknout žmolky.

Pleť, krása a zdraví je věčné téma (nejen) žen. Všichni chceme být mladí, krásní a zdraví. Můžeme tomu napomoct tak, že se o sebe budeme hezky starat. Jak úspěšně poznat své tělo a lépe se starat o pleť vám napoví spousta článků. Výběr na toto téma naleznete zde: 

Jak vybrat voděodolnou řasenku?

Hlavním kritériem jsou vaše požadavky – tedy to, co od voděodolné řasenky očekáváte.

 • Zkuste si pročíst recenze uživatelek, ujasněte si, jaký potřebujete kartáček a jakou preferujete barvu.
 • Další kritérium může být i složení – obecně je lepší volit přírodnější složení, ačkoli u voděodolných řasenek to může být oříšek.
 • Anebo mrkněte do mého srovnání voděodolných řasenek, kde možná už za chvilku najdete tu pravou přímo pro vás.

1. místo

Rodial Mascara XXL voděodolná

Stylová a nadčasová voděodolná řasenka, která se nedrolí ani nerozmazává. Pečující složení.

Orientační cena: 870 Kč

Proč je řasenka Rodial Mascara XXL na 1. místě?

Na první místo jsem se rozhodla umístit řasenku Rodial Mascara XXL, protože je jednoduchá, stylová, voděodolná a nadčasová. Výrobci se v tomto případě nechali inspirovat populární XXL Glamolash a top produkt byl na světě! Tahle řasenka je černá jako uhel a řasy skvěle natočí. Objem, který díky ní vaše řasy dostanou, navíc vydrží bez problému po celý den.

Jedním z klíčových benefitů této řasenky dále je, že se nerozmazává (a tudíž nehrozí žádné nevzhledné obtisky). A drolení? Nula!

Uživatelské recenze

Na Amazonu si tato řasenka vysloužila v průměru cca čtyři hvězdičky a lidé tady konstatují, že se v jejím případě jedná o skvělý poměr ceny a kvality. Kromě toho zde zaznívá, že jsou řasy po aplikaci skutečně krásně prodloužené. Obecně e-shop Aurio, na kterém tuto řasenku můžete zakoupit, má na Heuréce skvělá hodnocení – zákazníci chválí kvalitu nabízených produktů a stejně tak rychlost doručení a komunikaci.

Více informací

Tato řasenka má speciální kartáček se zakřivenými štětinami – ten řasy zároveň natočí a prodlouží. V receptuře řasenky jsou pak obsaženy vosky (konkrétně včelí a karnaubský vosk), které dodají řasám lesk a zajistí jim jak voděodolnost, tak čistý vzhled bez hrudek. 

Cena produktu se pohybuje okolo 870 korun.

2. místo

Clinique High Impact Waterproof Mascara

Bezpečná voděodolná řasenka od americké značky, která byla vyvinuta dermatology.

Orientační cena: 500 Kč

Proč je řasenka Hight Impact Waterproof od značky Clinique na 2. místě?

Na druhou příčku jsem umístila voděodolnou řasenku od americké značky Clinique. Je to skvělá řasenka, která řasy v mžiku prodlouží a patřičně „podtrhne“. Speciální kartáček je navíc natočí tak, aby nebyly nepříjemně slepené. To, že tato pomůcka řasy spíše rozdělí než slepí je vůbec jedna z jejích klíčových předností. Kromě toho má tahle řasenka dlouhotrvající efekt a prodává se v typickém černém odstínu.

Uživatelské recenze

Na stránkách heureka.cz má řasenka od značky Clinique přes 90 % (momentálně dokonce 96 %), a to je skutečně dost. V komentářích lidé oceňují, že nedráždí citlivé oči. Dále pak zákaznice vyzdvihují skutečnost, že tahle řasenka skvěle schne a po aplikaci řasy nejsou slepené. Podobně spokojená hodnocení má výrobek i na zbozi.cz, kde se mimo jiné píše, že „přežije posilovnu, sprchu, déšť i slzy“.

Dále o produktu

Dekorativní kosmetika značky Clinique je specifická tím, že se na jejím vývoji podílejí dermatologové, a je tudíž zcela bezpečná. Ve složení jejích výrobků se nepoužívají alergeny a ani dráždivé látky, které by mohly vést poškození pleti nebo třeba právě řas.

Za tuto řasenku zaplatíte cca 500 Kč/8 ml.

3. místo

Mizon Collagen Curling Fix Mascara (voděodolná)

Voděodolná řasenka pro prodloužení a natočení řas s obsahem hydrolyzovaného mořského kolagenu.

Orientační cena: 250 Kč

Proč je řasenka od značky Mizon na 3. místě?

Na třetí příčku jsem umístila voděodolnou řasenku od značky Mizon, která dokáže řasy skvěle natočit, zhustit a prodloužit, navíc ji koupíte za skvělou cenu. Další její nespornou výhodou pak je, že obsahuje hydrolyzovaný mořský kolagen. Ten totiž řasám poskytuje elasticitu a chrání je před poškozením. Tato řasenka je tedy skvělá z toho důvodu, že řasy nejen zkrášluje, ale také vyživuje a regeneruje.

O její dlouhotrvající efekt se pak stará především gelový fixační polymer.

Uživatelské recenze

Na Heurece se v případě tohoto produktu drží hvězdičky na krásné pětce. A na stránkách zbozi.cz se zase píše, že řasenka vydrží celý den a večer jde naopak pohodlně smýt. Také se dle komentářů nedrolí a viditelné jsou i její vyživující vlastnosti.

Dále o produktu

Řasenka Mizon řasy hezky natáčí, dodává jim objem, nedrolí se a nehrozí, že by se rozmazala. Plus – je vhodná i pro nositelky kontaktních čoček.

Součástí řasenky je také šikovný kartáček, který si poradí i s těmi úplně nejkratšími řasami.

Tento produkt vás bude stát přibližně 250 Kč/6 ml.

4. místo

Ere Perez voděodolná řasenka

Orientační cena: 840 Kč

Proč jsem vybrala voděodolnou řasenku od Ere Perez?

Protože tato voděodolná řasenka od australské přírodní značky Ere Perez se pyšní tím, že je ve své kategorii jediná na trhu. Je zcela přírodní a veganská. Nejen, že řasy skvěle natočí a obarví, ale zároveň je díky svému jedinečnému složení i vyživí. Obsahuje totiž taková esa jako je avokádový, mandlový olej či karnaubský vosk.

Řasenka má velmi lehkou texturu, která neslepuje řasy a snadno se aplikuje. Mimo to se nerozmazává a můžete se v ní v klidu i potápět, jelikož je samozřejmě voděodolná.

Jak ji používat? Nejprve aplikátorem naneste řasenku na horní a až poté na dolní řasy. Výrobce radí použít na horní řasy dvě vrstvy pro lepší efekt. Tuto řasenku můžete navíc použít i ke zvýraznění obočí.

A kolik vás bude tato řasenka stát? Cca 840 korun.

5. místo

L'Oréal Paris Volume Million Lashes Waterproof

Orientační cena: 300 Kč

Proč jsem vybrala řasenku Volume Million Lashes od L'Oréal Paris?

Voděodolná, objemová řasenka od francouzské značky L'Oréal Paris řasy krásně natočí, zahustí a navíc se nerozmazává a nehrozí žádné nechtěné obtisky. Bude se vám hodit jak na letní dny k vodě, tak i do deště.

Tato řasenka má dobře technicky zpracovaný kartáček, který řasy krásně obalí a tím jim dodá vytoužený objem.

A jak ji aplikovat? Nejprve ji naneste na horní a až poté na spodní řasy. Můžete aplikovat ve dvou vrstvách.

Řasenka vám na očích vydrží až 24 hodin.

A jaká je cena? Cca 300 korun.

6. místo

Dermacol Voděodolná řasenka pro objem

Orientační cena: 290 Kč

Proč jsem vybrala voděodolnou objemovou řasenku od Dermacolu?

Voděodolná řasenka v krásném tyrkysovém obalu od značky Dermacol skvěle přilne na vaše řasy a vytvoří krásnou čistou texturu bez žmolků. Dodá řasám objem a viditelně je prodlouží. Obsahuje takzvané filmotvorné látky, které řasy vymodelují a zařídí skvělý výsledný efekt. 

Řasenka neobsahuje žádné konzervační látky, ani parabeny. 

A jak ji aplikovat? Naneste řasenku od kořínků až do konce jejich délek a kartáčkem pročešte.

A jaká je cena? Cca 290 korun.

7. místo

Maybelline NY Lash Sensational Sky High WTP

Orientační cena: 260 Kč

Proč jsem vybrala voděodolnou řasenku Lash Sensational Sky High od Maybelline NY?

Krásné designové balení skrývá parádní voděodolnou řasenky od značky Maybelline. Nejen, že odolá vodě, ale zároveň řasy výrazně prodlouží a dodá jim objem. Dále obsahuje bambusové extrakty, které řasy výborně vyživí.

Dalším plusem je úzký a velice flexibilní kartáček, který zajistí aplikaci řasenky až do úplného koutku oka. 

Jak řasenku používat? Kartáček přiložte ke kořínkům a provádějte lehké tahy směrem nahorů. Aby byl efekt co nejlepší, nebojte se nanést dvě i tři vrstvy.

A cena? Cca 260 korun.

8. místo

Maybelline Lash Sensational Waterproof

Orientační cena: 240 Kč

Proč jsem zařadila také řasenku Lash Sensational rovněž od Maybelline?

Řasenka od značky Maybelline vaše řasy prodlouží a zahustí a navíc je samozřejmě voděodolná, takže je skvělá jak na letní dny, jednorázové akce v bazénu nebo na upršené podzimní dny.

Složení produktu řasy neslepuje a prodlouží každou jednu zvlášť. Má flexibilní kartáček, který nabarví i ty nejhůře dostupné řasy v koutku oka.

A jak ji používat? Nanášejte jemnými tahy po celé délce řas.

A kolik tato řasenka stojí? Cca 240 korun.

9. místo

Bourjois Paris Volume Reveal Waterproof Black

Orientační cena: 170 Kč

Z jakých důvodů jsem vybrala voděodolnou řasenku Volume Reveal Waterproof Black od Bourjois?

Objemová voděodolná řasenka od francouzské značky Bourjois je jedinečná svou inovativní technologií, která aktivně čelí tvrdnutí řas a díky tomu ji můžete vrstvit bez omezení. Řasenka zařídí okamžitý objem, dokonalé zbarvení řas a prodloužení v jednom. 

Tato řasenka má jednu malou, ale za to velmi funkční vychytávku – obsahuje totiž zrcátko, které je součástí balení, tudíž ji můžete nanášet kdykoliv během dne. 

Paris Volume Reveal obsahuje přírodní vosky, silikonový kaučuk a minerální pigmenty.

A jak ji aplikovat? Pomocí kartáčku ji naneste v celé délce vašich řas a pročešte. 

A kolik stojí? Cca 170 korun.

10. místo

Dermacol Voděodolná řasenka pro super objem

Orientační cena: 200 Kč

Proč jsem do srovnání zahrnula také voděodolnou řasenku pro super objem od Dermacolu?

Dermacol přináší voděodolnou řasenku pro nekonečný objem, s panoramatickým efektem. Má propracovaný aplikátor, který řasy skvěle rozčeše a nevytváří na nich hrudky.

Tato řasenka má krémovou texturu, která velmi dobře nanáší a nikde se neobtiskává. Navíc obsahuje černé pigmenty, které řasy dokonale obarví v celé jejich délce.

A jak ji nanášet? Pro maximální efekt aplikujte klidně dvě vrstvy. Nanášejte od kořínků, směrem nahorů ke konečkům.

A jaká je její cena? Cca 200 korun.

11. místo

Maybelline The Colossal Volum Express Waterproof

Orientační cena: 190 Kč

A kvůli čemu jsem vybrala také řasenku The Colossal Volum Express Waterproof od Maybelline?

Žluto-modrá klasika od Maybelline, která nezklame. Objemová řasenka, která řasy viditelně zahušťuje a efektivně prodlužuje, to je The Colossal Volum Express Waterproof Black. 

Funguje už při aplikaci jedné vrstvy, což se děje i kvůli speciálnímu kartáčku, který řasy účinně natočí. Řasenka má navíc extra pigmentované složení, které zajistí 100% černočernou barvu. 

Tato řasenka je oftalmologicky testovaná a hodí se i pro ženy, které nosí kontaktní čočky. 

Jak ji nanášet? Aplikujte ji od kořínků ke konečkům.

A cena? Cca 190 korun.

Závěrem

Voděodolná řasenka je kosmetický produkt, který by neměl chybět ve vaší kosmetické taštičce. Alespoň pokud toužíte po delších, objemnějších a výraznějších řasách. Vždy ale buďte obezřetní jak při její aplikaci, tak při odličování, abyste zamezili případnému podráždění očí.

K nejlepším voděodolným řasenkám podle mého názoru patří následující tři produkty: Voděodolná objemová řasenka Rodial Mascara XXL, která o řasy zároveň pečuje díky obsahu kolagenu, včelího a karnaubského vosku. Super je i dermatologicky testovaná voděodolná řasenka Clinique High Impact Waterproof Mascara, která by měla vyhovovat i citlivým očím. A pokud sháníte kvalitní produkt za méně peněz, zkuste voděodolnou řasenku pro prodloužení a natočení řas Miton Collagen Curling Fix Mascara.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Řasenka

[2] Wikipedie (CZ): Kosmetika

[3] Healthline (ENG): What’s Mascara Made Of? Myths and Truths Explained

[4] PubMed Central (ENG): A proposal of a standardized protocol to evaluate waterproof effect of eyeliner and mascara

[5] PubMed Central (ENG): Eye cosmetics

4.7/5 (Počet hlasů: 3)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »