10 nejlepších voděodolných řasenek – recenze

Jak vybrat kvalitní voděodolnou řasenku k moři, na sport i do deště? Výběr nejlepších voděodolných řasenek. Diskuze a zkušenosti.

TOP  1. místo

Rodial Mascara
XXL voděodolná

Orientační cena: 870 Kč

Skvělá voděodolná objemová řasenka v uhlově černé barvě. Nadzvedává řasy, natáčí je a dodává jim objem. Pečující receptura obsahuje včelí vosk, karnaubský vosk a rozpustný kolagen. 

2. místo

Ere Perez
voděodolná řasenka

Orientační cena: 730 Kč

Přírodní voděodolná řasenka s avokádovým a mamey olejem řasy zvýrazní, vyživí a posílí. Nemusíte se bát žádných chemických pachů ani podrážděných očí. Skvěle se hodí pro vegany.

3. místo

Lash Sensational
Sky High WTP

Orientační cena: 260 Kč

Voděodolná řasenka zaručí výrazný, plný objem a neomezenou délku. Je odolná vůči vodě, dešti i slzám. Složení z bambusových extraktů a speciálních vláken se postará o silné a dlouhé řasy.

Deset nejlepších voděodolných řasenek

Co je to řasenka?

Řasenku a její úlohu zná v dnešní době snad každá žena. Zvýrazní, natočí a prodlouží oči a tím jim dodá ještě větší kouzlo. Řasenky nejsou jen výdobytek dnešní moderní doby. Je to vlastně přesně naopak. Už ženy v daleké minulosti chtěly podtrhnout svou krásu, takže právě ony daly novodobým řasenkám určitý základ.

Řasenky se zrodily ve starověkém Egyptě, tedy cca 4000 let před naším letopočtem. Ale nenechte se zmást, k současným řasenkám měly ty starověké poměrně daleko. Egyptské krásky používaly kajal, popel nebo různé přírodní masti, které řasy zvýraznily a zároveň oči chránily před sluncem.

Řasenky nabízí spoustu barev. Klasikou je černá, ale můžete zkusit i hnědou, modrou či fialovou. Také existuje celá řada typů řasenek a výběr vám může zabrat klidně hodiny! Zvolit tu pravou pro vaše oči může být poměrně složitý úkol. Pojďme se na různé druhy a typy podívat podrobněji:

Pro větší objem

Jedná se o velmi populární druh řasenek. Mají speciální kartáček, který i díky náplni, která obsahuje hlavně vosky a různé polymery, řasy krásně zahustí.

Prodlužující

Tyto řasenky obsahují mikrovlákna, která zaručí řasám opravdu výraznou délku.

Vyživující

Vyživující řasenky se většinou pyšní komplexem přírodních látek, jako jsou různé oleje či vosky, které řasy krásně posílí a vyživí.

Hypoalergenní

Hodí se pro ženy, které trpí na citlivost v oblasti očí. Neobsahují žádné dráždivé látky a hodí se i pro ty, které nosí kontaktní čočky.

Voděodolné

Tyto typy řasenek jsou žádané především v letních měsících, nicméně je můžete používat celý rok. Jejich voděodolnost neznamená jen to, že se po jejich aplikaci můžete v klidu koupat například v moři, ale drží i v dešti, pokud se zpotíte a nedělají obtisky.

Kartáčky jsou u řasenek velmi důležité, jelikož i díky nim dosáhnete vytouženého efektu. Až budete řasenku vybírat, zkuste najít tester, abyste si mohli prohlédnout, jaký má kartáček:

 • Rovný kartáček – používá se pro maximální prodloužení.
 • Prohnutý kartáček – zajistí dokonalé zatočení a skvěle se hodí pro rovné řasy.
 • Hřebínek – je ideální na precizní oddělení řas a tím i zamezení vzniku hrudek.
 • Velký gumový kartáček – vytvoří extra objem.

Co je to voděodolná řasenka?

Její název už mnohé napovídá – je odolná vůči vodě. A to nejen té v rybníce, moři či bazénu. Voděodolná řasenka se nerozmaže ani když zmoknete, zpotíte se nebo budete plakat.

A jaké jsou její hlavní benefity?

 • Nezanechá žádné šmouhy ani obtisky,
 • hodí se do každého počasí,
 • je ideální na sport,
 • naprosto nejlepší volba na letní dny nebo dovolené u moře.

Voděodolnou řasenku je ale třeba odličovat speciálním přípravkem k tomu určeným, s klasickým odličovačem se vám to pravděpodobně nepovede.

Vzhledem k tomu, že výrobci voděodolných řasenek nechtějí moc pustit informace o tom, co do svých skvostů dávají, nelze se stoprocentní přesností říci, jaké všechny ingredience obsahují. Nicméně se předpokládá, že obsahují hlavně tyto látky:  

 • Carnauba Wax.
 • Micro Crystalline Wax.
 • Silicone Resin.
 • Silicone Compound.
 • Dextrin Fatty Acid Ester.
 • Propylene Carbonate.
 • Denatured Clay Mineral.
 • Silicic Acid Aldehyde. 

Dále se do tohoto základu používají hlavně Petroleum Distillate, Polyethylene, Pentaerythrityl Hydrogenated Rosinate a Tall Oil Glycerides.

Bohužel tyto řasenky často obsahují silikony, takže se nedoporučují pro citlivé oči.

Jak správně nanést voděodolnou řasenku?

 1. Řasenku vždy nanášejte na důkladně odlíčené řasy. Po otevření produktu nejprve otřete kartáček, aby na něm nebyly velké přebytky řasenkové náplně. Ideální je provést otěr do papírového ubrousku (ne vatový tampon, nechal by na štětci vlákna).
 2. Při aplikaci si dejte pozor na to, aby se nedostal přebytek, byť i malý, řasenky do oka. Mohlo by to vést k velkému podráždění, zarudnutí a pálení. Kdyby se náhodou něco takového stalo, ihned vypláchněte oči teplou vodou.
 3. Líčení vždy začněte na jednom oku a ideálně na dolních řasách. Pokračujte horními řasami a pak přejděte na druhé oko.
 4. Pokud budete nanášet i druhou vrstvu, vždy počkejte až zaschne ta první – jinak by mohly vzniknout žmolky.

Pleť, krása a zdraví je věčné téma (nejen) žen. Všichni chceme být mladí, krásní a zdraví. Můžeme tomu napomoct tak, že se o sebe budeme hezky starat. Jak úspěšně poznat své tělo a lépe se starat o pleť vám napoví spousta článků. Výběr na toto téma naleznete zde: 

Jak vybrat voděodolnou řasenku?

Hlavním kritériem jsou vaše požadavky – tedy to, co od voděodolné řasenky očekáváte. Zkuste si pročíst recenze uživatelek, ujasněte si, jaký potřebujete kartáček a jakou preferujete barvu. Další kritérium může být i složení – obecně je lepší volit přírodnější složení, ačkoli u voděodolných řasenek to může být oříšek.

1. místo

Rodial Mascara XXL voděodolná

Orientační cena: 870 Kč

Černá, jednoduchá, stylová a nadčasová – to je voděodolná Rodial Mascara XXL. Výrobci se nechali inspirovat populární XXL Glamolash a top produkt je na světě! Je černá jako uhel, intenzivní a řasy skvěle natočí jedním tahem! Objem, který vaše řasy dostanou, vydrží bez problému celý den.

Tato řasenka má speciální kartáček se zakřivenými štětinami, které řasy zároveň natočí a prodlouží. V receptuře řasenky jsou obsaženy vosky, jako je včelí či karnaubský vosk, které dodají řasám lesk a zajistí jak voděodolnost, tak čistý vzhled bez hrudek. 

A největší benefit? Rodial Mascara XXL se nerozmazává a tím nehrozí ani žádné obtisky. A drolení? Nula!

Jak ji aplikovat? Stačí jedna vrstva, kterou nanášejte jemně od kořínků po konečky.

A jaká je její cena? Cca 870 korun.

2. místo

Ere Perez voděodolná řasenka

Orientační cena: 730 Kč

Voděodolná řasenka od australské přírodní značky Ere Perez se pyšní tím, že je ve své kategorii jediná na trhu. Je zcela přírodní a veganská. Nejen, že řasy skvěle natočí a obarví, ale zároveň je díky svému jedinečnému složení i vyživí. Obsahuje totiž taková esa jako je avokádový, mandlový olej či karnaubský vosk.

Řasenka má velmi lehkou texturu, která neslepuje řasy a snadno se aplikuje. Mimo to se nerozmazává a můžete se v ní v klidu i potápět, jelikož je samozřejmě voděodolná.

Jak ji používat? Nejprve aplikátorem naneste řasenku na horní a až poté na dolní řasy. Výrobce radí použít na horní řasy dvě vrstvy pro lepší efekt. Tuto řasenku můžete navíc použít i ke zvýraznění obočí.

A kolik vás bude tato řasenka stát? Cca 730 korun.

3. místo

Maybelline NY Lash Sensational Sky High WTP

Orientační cena: 260 Kč

Krásné designové balení skrývá parádní voděodolnou řasenky od značky Maybelline. Nejen, že odolá vodě, ale zároveň řasy výrazně prodlouží a dodá jim objem. Dále obsahuje bambusové extrakty, které řasy výborně vyživí.

Dalším plusem je úzký a velice flexibilní kartáček, který zajistí aplikaci řasenky až do úplného koutku oka. 

Jak řasenku používat? Kartáček přiložte ke kořínkům a provádějte lehké tahy směrem nahorů. Aby byl efekt co nejlepší, nebojte se nanést dvě i tři vrstvy.

A cena? Cca 260 korun.

4. místo

Voděodolná řasenka Wonder Perfect 4D

Orientační cena: 500 Kč

Krásný modrý metalický obal vás nadchne na první pohled. A vzhledem k tom, co je v něm obsaženo, budete nadšené dvakrát. 

Řasenka Wonder Perfect dodá vašim řasám délku, objem, natočí je a navíc zaručí 4D wow efekt.

Řasenka je voděodolná a nerozmazává se, což jej její velké plus. Ke kýženému efektu vám bude stačit jedna vrstva, takže máte rychlý úspěch zaručen.

Jak ji nanášet? Malé množství řasenky naneste od kořínků a vytahujte směrem vzhůru. 

A jaká je její cena? Cca 500 korun.

5. místo

L'Oréal Paris Volume Million Lashes Waterproof

Orientační cena: 500 Kč

Voděodolná, objemová řasenka od francouzské značky L´Oréal Paris řasy krásně natočí, zahustí a navíc se nerozmazává a nehrozí žádné nechtěné obtisky. Bude se vám hodit jak na letní dny k vodě, tak i do deště.

Tato řasenka má dobře technicky zpracovaný kartáček, který řasy krásně obalí a tím jim dodá vytoužený objem.

A jak ji aplikovat? Nejprve ji naneste na horní a až poté na spodní řasy. Můžete aplikovat ve dvou vrstvách.

Řasenka vám na očích vydrží až 24 hodin.

A jaká je cena? Cca 500 korun.

6. místo

Maybelline Lash Sensational Waterproof

Orientační cena: 500 Kč

Řasenka od značky Maybelline vaše řasy prodlouží a zahustí a navíc je samozřejmě voděodolná, takže je skvělá jak na letní dny, jednorázové akce v bazénu nebo na upršené podzimní dny.

Složení produktu řasy neslepuje a prodlouží každou jednu zvlášť. Má flexibilní kartáček, který nabarví i ty nejhůře dostupné řasy v koutku oka.

A jak ji používat? Nanášejte jemnými tahy po celé délce řas.

A kolik tato řasenka stojí? Cca 500 korun.

7. místo

Dermacol Voděodolná řasenka pro objem

Orientační cena: 260 Kč

Voděodolná řasenka v krásném tyrkysovém obalu od značky Dermacol skvěle přilne na vaše řasy a vytvoří krásnou čistou texturu bez žmolků. Dodá řasám objem a viditelně je prodlouží. Obsahuje takzvané filmotvorné látky, které řasy vymodelují a zařídí skvělý výsledný efekt. 

Řasenka neobsahuje žádné konzervační látky, ani parabeny. 

A jak ji aplikovat? Naneste řasenku od kořínků až do konce jejich délek a kartáčkem pročešte.

A jaká je cena? Cca 260 korun.

8. místo

Bourjois Paris Volume Reveal Waterproof Black

Orientační cena: 320 Kč

Objemová voděodolná řasenka od značky BOURJOIS je jedinečná svou inovativní technologií, která aktivně čelí tvrdnutí řas a díky tomu ji můžete vrstvit bez omezení. Řasenka zařídí okamžitý objem, dokonalé zbarvení řas a prodloužení v jednom. 

Tato řasenka má jednu malou, ale za to velmi funkční vychytávku – obsahuje totiž zrcátko, které je součástí balení, tudíž ji můžete nanášet kdykoliv během dne. 

Paris Volume Reveal obsahuje přírodní vosky, silikonový kaučuk a minerální pigmenty.

A jak ji aplikovat? Pomocí kartáčku ji naneste v celé délce vašich řas a pročešte. 

A kolik stojí? Cca 320 korun.

9. místo

Dermacol Voděodolná řasenka pro super objem

Orientační cena: 200 Kč

Dermacol přináší voděodolnou řasenku pro nekonečný objem, s panoramatickým efektem. Má propracovaný aplikátor, který řasy skvěle rozčeše a nevytváří na nich hrudky.

Tato řasenka má krémovou texturu, která velmi dobře nanáší a nikde se neobtiskává. Navíc obsahuje černé pigmenty, které řasy dokonale obarví v celé jejich délce.

A jak ji nanášet? Pro maximální efekt aplikujte klidně dvě vrstvy. Nanášejte od kořínků, směrem nahorů ke konečkům.

A jaká je její cena? Cca 200 korun.

10. místo

Maybelline The Colossal Volum Express Waterproof

Orientační cena: 360 Kč

Žluto-modrá klasika od Maybelline, která nezklame. Objemová řasenka, která řasy viditelně zahušťuje a efektivně prodlužuje, to je The Colossal Volum Express Waterproof Black. 

Funguje už při aplikaci jedné vrstvy, což se děje i kvůli speciálnímu kartáčku, který řasy účinně natočí. Řasenka má navíc extra pigmentované složení, které zajistí 100% černočernou barvu. 

Tato řasenka je oftalmologicky testovaná a hodí se i pro ženy, které nosí kontaktní čočky. 

Jak ji nanášet? Aplikujte ji od kořínků ke konečkům.

A cena? Cca 360 korun.

Závěrem

Voděodolná řasenka je věc, která by asi neměla chybět ve vaší kosmetické taštičce. Nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit. Vždy ale buďte obezřetní jak při aplikaci, tak při odličování, abyste zamezili případnému podráždění očí.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Řasenka

[2] Wikipedie (CZ): Kosmetika

[3] Healthline (ENG): What’s Mascara Made Of? Myths and Truths Explained

[4] PubMed Central (ENG): A proposal of a standardized protocol to evaluate waterproof effect of eyeliner and mascara

[5] PubMed Central (ENG): Eye cosmetics

4.7/5 (Počet hlasů: 3)

Autor článku:

Radka Sezimová
Radka Sezimová
Jsem Radka, zrovna prožívám Kristova léta a mám dva malé kluky. Studuji Ájurvédu, jsem vegetarián a miluji přírodní kosmetiku. Již roky se věnuji józe, kde vedu i své lekce. Momentálně působím jako copywriter na volné noze (i když mi na ní neustále visí jedno či druhé dítě, nebo popřípadě pes). Miluji psané slovo! Napsala jsem i dvě knihy a třetí je na cestě. Ve své pracovně mám mraky různých bloků, per a pastelek. Psaní je pro mě jednoduše vše v jednom - kus života, relax, poslání a i zdroj obživy.

Autor článku:

Radka Sezimová
Radka Sezimová
Jsem Radka, zrovna prožívám Kristova léta a mám dva malé kluky. Studuji Ájurvédu, jsem vegetarián a miluji přírodní kosmetiku. Již roky se věnuji józe, kde vedu i své lekce. Momentálně působím jako copywriter na volné noze (i když mi na ní neustále visí jedno či druhé dítě, nebo popřípadě pes). Miluji psané slovo! Napsala jsem i dvě knihy a třetí je na cestě. Ve své pracovně mám mraky různých bloků, per a pastelek. Psaní je pro mě jednoduše vše v jednom - kus života, relax, poslání a i zdroj obživy.

Kam dál?