10 nejlepších přírodních laků na nehty – recenze

Shrnutí: Přírodní laky na nehty jsou báječnou alternativou konvenčních laků, protože neobsahují spoustu škodlivých látek jako je toluen, formaldehyd a spoustu dalších. A v tomto článku jsem pro vás vytvořila srovnání přírodních laků na nehty v nádherných odstínech:

V článku se dále dozvíte:

Jak na přírodní lakování nehtů? Proč jsou přírodní laky lepší než ty běžné a na který látky v klasických lacích byste si měli dávat pozor.

TOP  1. místo

Boho Green Make-up
15 Revolution

Orientační cena: 170 Kč
Proč 1. místo?

Protože tento lak na nehty v klasickém červeném odstínu je naprostá klasika, ale bez obsahu toluenu, formaldehydu, xylenu a dalších potenciálně škodlivých ingrediencí. 

2. místo

Boho Green Make-up
49 Rose Blanche

Orientační cena: 170 Kč
Proč 2. místo?

Jde totiž o něžný, světle růžový lak ideální na každodenní nošení, který se snadno nanáší a dodá nehtům krásný lesk. Neobsahuje škodlivé chemikálie jako formaldehyd, toluen či ftaláty. 

3. místo

ZAO Lak na nehty
Black Cherry

Orientační cena: 290 Kč
Proč 3. místo?

Jelikož tento lak na nehty v odstínu Black Cherry přináší smyslnou višňovou barvu bez obsahu toxických látek. Díky bambusovému výtažku a slunečnicovému oleji o nehty pečuje. 

Deset nejlepších přírodních laků na nehty

Co jsou laky na nehty?

Laky na nehty zná snad každá žena, dívka a někdy i úplně malá holčička. Jedná se o druh dekorativní kosmetiky, která má za úkol zvýraznit a zpevnit nehty. Laky mohou mít mnoho barev i funkcí. Jsou matné i s leskem. Vyživující, zpevňující, s vitamíny i bez nich. Většinou se na nehty aplikují pomocí štětečku, který může být v závislosti na značce rozdílně široký. Laky se dají nanášet jak na nehty u rukou, tak i u nohou. Mohou být jak syntetické, tak přírodní, tedy bez obsahu možných zdraví škodlivých látek.

Pleť, krása a zdraví je věčné téma (nejen) žen. Všichni chceme být mladí, krásní a zdraví. Můžeme tomu napomoct tak, že se o sebe budeme hezky starat. Jak úspěšně poznat své tělo a lépe se starat o pleť vám napoví spousta článků. Výběr na toto téma naleznete zde: 

Proč nám syntetické laky na nehty škodí?

Už název „syntetické“ signalizuje možnou přítomnost různých chemikálií, které tělu nesvědčí.

Konvenční laky obsahují například změkčovadla, která mohou být přímým spouštěčem vzniku dermatitidy i jiných kožních onemocnění. Také tyto látky mohou narušovat endokrinní soustavu a negativně ovlivňovat náš hormonální systém. Proto je vždy dobré si zjistit, jaké látky lak obsahuje a případně si vybrat jiný.

 • Formaldehyd (+ jeho pryskyřice) – štiplavě páchnoucí plyn, který může být pro lidský organismus velmi nebezpečný.
 • Toluen – čirá těkavá kapalina, která patří mezi aromatické uhlovodíky a je zdraví škodlivá. 
 • DBT – jedná se o ftalát, který může vykazovat karcinogenní aktivitu.
 • Kafr – látka, která se získává ze stromu s názvem „gáfor“, ale v dnešní době se vyrábí i synteticky. Problém je v tom, že nadměrný kontakt s kafrem může při styku s dýchacími cestami zapříčinit nevolnost, bolesti hlavy či závratě.
 • Parabeny – nejedná se jen o jednu látku, je jich hned několik. Fungují jako konzervanty a údajně mohou zvyšovat riziko rakoviny prsu. 
 • Xylen – neboli druh rozpouštědla, který je strůjcem nepříjemného zápachu v lacích na nehty a zároveň jde o silný alergen.
 • Aceton
 • Trifenylfosfát – jedná se o změkčovadlo, které má za úkol zvýšit trvanlivost laku na nehty. Může mít neblahý vliv na hormonální soustavu.
 • Silikony – také mohou způsobit alergie a nejsou ekologické, protože se špatně biologicky odbourávají.

Jak vybrat ten nejlepší lak na nehty?

Bohužel zatím není možné vyrobit 100% přírodní lak na nehty. Nicméně ideální je, když vyberete ten, který obsahuje co nejmenší podíl syntetických látek. Jako první krok ke zdravějšímu lakování můžete dát přednost lakům na vodní bázi. Během jejich aplikace nebudete vdechovat nebezpečné výpary. Tyto laky totiž obsahují tři hlavní ingredience, které nejsou zdraví škodlivé. Jedná se o emulzi akrylového polymeru, vodu a přírodní barviva. Skvělé je, že jsou hypoalergenní a hodí se i pro těhotné ženy nebo děti.

Při výběru laku se vždy dívejte na složení. Kvalitní přírodní laky by měly obsahovat co nejmenší množství výše uvedených syntetických látek – čím méně takových ingrediencí, tím lépe. A co dál?

 • Laky bez škodlivých látek mají menší výběr odstínů, takže se připravte na to, že škála barev nebude široká.
 • Přírodní laky nevydrží tak dlouho na nehtu jako ty chemické.
 • Dodržujte správný postup, který doporučuje výrobce.

1. místo

Boho Green Make-up Lak na nehty 15 Revolution

Klasický červený lak, který nikdy nevyjde z módy. Tento je navíc veganský a bez obsahu nejškodlivějších látek.

Orientační cena: 170 Kč

Proč je lak na nehty v odstínu 15 Revolution od Boho Green Make-up na 1. místě?

Protože stejně jako červená rtěnka je i klasicky červený lak nesmrtelná kosmetická stálice, na kterou se můžete spolehnout při jakékoliv příležitosti. A tento lak v červeném odstínu 15 Revolution, který je dílem francouzské značky Boho Green Make-up vám navíc garantuje jeho šetrné složení bez živočišných ingrediencí, takže je ideální i pro vegany.

Lak je tvz. 9 až 10-free, což znamená, že v něm nenajdete ty nejvíce škodlivé látky (kupříkladu toluen, formaldehyd, syntetický kafr a další).

Uživatelské recenze

Tato červená klasika v podobě laku na nehty má své příznivce třeba na Heurece, kde se jeho hodnocení drží procentuálně velmi vysoko. Recenze se shodují, že jde o opravdu krásnou barvu, která se taky dobře nanáší, nevytváří žádné rýhy ani šmouhy a má super složení.

Pro hodnocení jsem si zašla i na zbozi.cz, kde je opět chválena barva laku, ale také to, že ho jde dobře odlakovat, dobře kryje, nesmrdí a jedna uživatelka se při jeho používání v těhotenství cítí klidněji díky šetrnému složení.

Další informace

Aby byly vaše nehty opravdu zářivě červené, výrobce doporučuje nejprve nanést na nehty podkladový lak, poté tento červený a pak ještě vrchní lak, který ho hezky ochránní před manuálním opotřebením. (Jak podkladový, tak vrchní lak v tomto seznamu také najdete.)

Cena tohoto červného laku se pohybuje okolo 170 korun za 6 ml.

2. místo

Boho Green Make-up Lak na nehty 49 Rose Blanche

Jemný, světle růžový lak na nehty, který je rychleschnoucí, veganský a neobsahuje potenciálně škodlivé látky.

Orientační cena: 170 Kč

Proč je lak na nehty v odstínu 49 Rose Blanche od Boho Green Make-up na 2. místě?

Lak na nehty 49 Rose Blanche pochází z dílny francouzské značky Boho Green Make-up a nabízí krásný, vysoce lesklý a světlounce až tělově růžový odstín. Jedná se o naprosto originální barvu laku, která sluší každému a hodí se pro každodenní nošení i slavnostní příležitosti. Má lesklý finiš a dlouhotrvající efekt.

Výrobce uvádí, že tento lak obsahuje 72 % přírodních ingrediencí, mezi které patří například brambory, bavlna, pšenice, maniok jedlý či kukuřice. Víčko laku je vyrobeno z certifikovaného dřeva PEFC® a lak je veganský.

Uživatelské recenze

Na tento lak jsou na Heurece samé krásné odezvy. Recenzentky si cení jeho ekologického složení a také toho, že „nesmrdí“ jako konvenční laky z drogerie. Také jsem si tu přečetla, že se dobře nanáší, nedělá šmouhy ani rýhy, ale vytváří kompaktní, hladký povrch.

Lak seženete na uživatelky velmi dobře hodnoceném e-shopu Econea. Třeba na zbozi.cz je s ním spokojeno maximum zákazníků a cení si jeho širokého sortimentu ekologických produktů, rychlého dodání i přátelské komunikace.

Více informací

A jak lak používat? Jako první vrstvu aplikujte base coat a nechte řádně zaschnout na vzduchu. Poté naneste tento lak Rose Blanche a opět nechte dokonale proschnout. Finálním krokem může být aplikace vrchního laku, který chrání ten barevný před odřením či oloupáním. Ale není to 100% nutné.

Tento lak vás bude stát okolo 170 korun.

3. místo

ZAO Lak na nehty 659 Black Cherry

Stylový a sexy višňový odstín laku na nehty, který navíc o nehty pečuje díky slunečnicovému oleji a bambusu.

Orientační cena: 290 Kč

Proč je lak na nehty v odstínu 659 Black Cherry od ZAO na 3. místě?

Tento „třešňový“ lak na nehty od francouzské značky ZAO má krásnou tmavou barvu, která skvěle doplní jakýkoliv look na den i večerní akce. Navíc obsahuje výtažek z bambusu, který nehty úžasně vyživí a zhydratuje. Také neobsahuje ani stopu škodlivých chemikálií, jako je například formaldehyd, toluen či xylen.

Uživatelské recenze

Tento lak v barvě zralých třešní nebo višní je moc pěkne hodnocený na Heurece i Amazonu, kde jsem se dočetla, že se jedná o velmi krásnou barvu zejména na večer, která po aplikace velmi rychle schne. A samozřejmě si lidé cení toho, že neobsahuje množství škodlivých látek jako ty klasické.

Další informace

Za zmínku také stojí, že tyto laky od ZAO se výborně nanášejí, jelikož mají široký štěteček, který pokryje celý nehet hned na první nátěr.

A jak aplikovat? Doporučuje se lakovat vždy dvě vrstvy, aby byl výsledek co nejlepší.

A jaká je cena? Cca 290 korun.

4. místo

Boho Green Make-up Vrchní lak na nehty - Gypsy Finish

Orientační cena: 170 Kč

Proč jsem vybrala také vrchní lak na nehty Gypsy Finish rovněž od Boho Green Make-up?

Protože mě zaujalo, že se nejedná o úplně obyčejný, průhledný vrchní lak, ale vrchní lak se třpytivým efektem, což mi přijde jako moc hezká poslední tečka manikúry. Třpytivý efekt krásně podpoří odstín barevného laku a prostě, pár třpytek navíc nikdy neuškodí, že?

A samozřejmě, jako ostatní laky od značky Boho Green Make-up, i tento je veganský, netestovaný na zvířatech a bez obsahu těch nejvíce škodlivých látek jako je například toluen, dibutylftalát nebo formaldehyd.

Jeho cena se pohybuje okolo 170 korun za 6ml balení.

5. místo

Benecos Lak na nehty Be my baby 8 free

Orientační cena: 90 Kč

Čím mě zaujal lak na nehty v odstínu Be my baby od Benecos?

Lak v odstínu Be my baby od značky BENECOS je veganský a zcela bez obsahu toxických látek jako je formaldehyd, toluen nebo třeba parabeny. Jeho devizou je, že obsahuje kvalitní avokádový olej, který nehet skvěle vyživí a hydratuje. 

A jak lak aplikovat? Ideální je před začátkem odstranit kůžičku okolo nehtů a pečlivě si omýt ruce. Poté stačí lak nenést ideálně ve dvou vrstvách a nechat zaschnout. 

A cena? Cca 90 korun.

6. místo

Boho Green Make-up Lak na nehty Rose Poudre 22

Orientační cena: 170 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila odsín Rose Poudre laku na nehty od Boho Green Make-up?

Lak na nehty od anglické značky Boho Green Make-up má lesklý nude odstín, který se hodí pro každou příležitost. Využijete ho jak na společenské akce jako je ples či svatba, nebo na běžné denní nošení, jelikož se díky své neutrální barvě hodí zkrátka ke všemu. 

Jeho skvělou vlastností a předností je vysoká pigmentace, která dokáže zakrýt každou nedokonalost na přírodním nehtu. 

Obsahuje 70,5 % přírodních ingrediencí jako je kukuřice, maniok jedlý nebo pšenice. Vrchní část laku je vyrobená z certifikovaného dřeva PEFC®.

A jak do aplikovat? Pro lepší výdrž naneste nejprve podkladovou bázi, nechte zaschnout a až poté aplikujte barvu. Nakonec můžete nanést vrchní bázi pro delší trvanlivost laku. 

A cena? Cca 170 korun.

7. místo

Benecos lak na nehty Younique 8 free

Orientační cena: 90 Kč

Z jakých důvodů jsem vybrala lak na nehty v odstínu Younique od Benecos?

Krásný pastelově broskvový lak na nehty od značky Benecos je vegan 8-Free, takže neobsahuje nechtěné a zdraví škodlivé látky jako jsou formaldehydy či syntetický kafr a další. Aby chránil a posiloval nehet, je obohacený o avokádový olej a biotin. 

A jak ho aplikovat? Před lakováním si umyjte ruce mýdlem, aby se odmastily a aplikujte lak ve dvou vrstvách, aby byl výsledek co nejkompaktnější.

A jaká je cena? Cca 90 korun.

8. místo

ZAO Zpevňující lak na nehty 635 Transparent

Orientační cena: 290 Kč

Proč tu je také transparentní zpevňující lak na nehty od ZAO?

Oblíbená francouzská značka ZAO přináší zpevňující, transparentní lak, který posílí vaše nehty od A až po Z. Lak viditelně posiluje strukturu nehtu, zpevňuje ji a pomáhá předcházet možným nedokonalostem. Působí jako přirozená ochranná nehtu.

Tento transparentní lak obsahuje výtažek z bambusu, avokádový, slunečnicový olej a výtažek z čajovníku. Všechny tyto látky aktivně chrání nehty.

Jak ho aplikovat? Tento transparentní lak můžete použít buď samostatně, nebo pod jakýkoliv barevný lak jako base coat.  

A jaká je cena? Cca 290 korun.

9. místo

ZAO Vrchní lesklý lak na nehty 636 Classic

Orientační cena: 290 Kč

A čím mě zaujal vrchní lesklý lak také od ZAO?

Tento vrchní lesklý lak od značky ZAO je skvělou tečkou za kompletní péčí o nehty. Neměl by chybět ve vaší lakovací výbavě. Proč? Protože dodá nehtům oslnivý lesk a prodlouží výdrž barevného laku.

Můžete ho nanášet na všechny odstíny barevných laků nebo i samostatně pro přirozený vzhled.

A jak aplikovat? Ideální je nanést vždy dvě vrstvy aby bylo co nejsilnější krytí. 

A cena? Cca 290 korun.

10. místo

ZAO Lak na nehty 655 Nude

Orientační cena: 290 Kč

Proč srovnání zakončuji nude lakem na nehty od ZAO?

Tento lak v nude odstínu je něco jako černá pouzdrová sukně v šatníku – nadčasová a pro každou příležitost. Pochází z dílny francouzské značky ZAO, která vyznává ekologické přístupy ke kosmetice a je velmi šetrná k přírodě. Lak 655 nude se skvěle hodí jak na společenské akce, tak i pro běžné denní nošení. Kromě toho, že je krásný, navíc o nehty i pečuje, a to především díky obsahu slunečnicového oleje a bambusu.

Laky od značky ZAO se vyznačují tím, že nehty nevysušují, ale naopak je kompletně vyživují a posilují. Jsou zcela bez obsahu toluenu, formaldehydu, xylenu a dalších potenciálně škodlivých ingrediencí. 

ZAO laky nezatěžují nehty, pokožku ani životní prostředí a nejsou testované na zvířatech. 

A jak lak aplikovat? Velmi jednoduše. Díky velkému štětečku pokryjete barvou celý nehet doslova na první dobrou. Žádné upatlané kůžičky a okraje nehtového lůžka. A aby byl výsledek co nejlepší, lakujte vždy dvě vrstvy. Naneste nejprve jednu, nechte krátce zaschnout a nakonec finální druhou vrstvu.

A jaká je cena? Cca 290 korun.

Závěrem

Barevně nalakované nehty posunou váš celkový look na novou úroveň dokonalosti a budete díky nim vypadat za všech okolností upraveně. Vhodně zvolená barva perfektně doplní styl celého outfitu. Záleží jen na vás, jestli si vyberete výrazný barevný odstín nebo dáte přednost přirozeným nude barvám. Každopádně si dejte pozor na složení laků na nehty a vybírejte spíše ty, které obsahují co nejvíce přírodních složek.

A přesně takové laky najdete v tomto článku, který jsem pro vás připravila. Jako úplně nejlepší mi připadají veganské laky na nehty od značky Boho Green Make-up v klasickém červeném odstínu 15 Revolution a v přirozené, tělově růžové barvě 49 Rose Blanche. Za vyzkoušení stojí i sexy višňový odstín laku na nehty ZAO Black Cherry obohacený o extrakt z bambusu a slunečnicový olej, který o nehty navíc pečuje.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Lak na nehty

[2] Bakalářská práce (CZ): Péče o ruce

[3] Healthline (ENG): The Truth about Non-Toxic Nail Polish, Plus the Best Alternative for Put-Together Nails

[4] PubMed Central (ENG): Formaldehyde in „Nontoxic“ Nail Polish

[5] PubMed Central (ENG): Side-effects Associated with Gel Nail Polish: A Self-questionnaire Study of 2,118 Respondents

4.5/5 (Počet hlasů: 6)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »