TOP 10: nejlepší prášky na zvětšení prsou a podporu růstu – recenze

Co jsou to vitamíny a tablety na zvětšení a zpevnění prsou a jaké jsou ty nejlepší? Jak je možné podpořit růst prsou z pohodlí domova?

TOP  1. místo

Kapsle Breast extra

Orientační cena: 1300 Kč

Výborné tablety podporující  přirozené zvětšení, zpevnění a vytvarování prsou.

2. místo

Decolen Forte

Orientační cena: 850 Kč

Chrání a podporuje zdraví prsní tkáně má pozitivní vliv na plnost, pevnost a celkové zdraví prsou.

3. místo

NadraIN FORTE

Orientační cena: 1400 Kč

Příznivě ovlivňuje krásu prsou a přispívá k udržení hladké, pružné hydratované kůže.

Deset nejlepších produktů na domácí zvětšení prsou

Co jsou to tablety na zvětšení prsou, k čemu slouží?

Oblast prsou asi řeší ve svém životě, v určité fázi, každá žena. Ruku na srdce – málokdy se stane, že je žena nebo dívka s tím, co jí bylo naděleno, opravdu spokojená. Nejdůležitější ze všeho je ale přijmout své tělo takové jaké je, se vším všudy. pokud ale cítíte opravdu nespokojenost, nebo snad komplex, je dobré nejprve zkusit méně radikálnější cestu, než je skalpel. Tablety na zvětšení prsou by mohly být fajn kompromis.

Pilulky na zvětšení prsou bez nutnosti zásahu plastika jsou záležitost, která se stává více a více populární. Jejich výhodou je, že jejich konzumace je bezbolestná a časově nenáročná. Zkrátka je užíváte jako klasické doplňky stravy. 

Tabletky jsou většinou komplex přírodních látek, které aktivně působí na hormonální soustavu ženy. Mohou obsahovat například:

Stimuluje produkci estrogenu a uvádí do normálu reprodukční orgány ženy

Tato bylina pomáhá udržet fyziologickou hladinu hormonů, které jsou nezbytné pro růst a vývoj poprsí. Tato látka funguje zároveň i jako afrodiziakum.

Známá rostlinka, která obsahuje hojné množství fytoestrogenů, flavonoidů a saponinů. Výtažky z této rostliny umí stimulovat tvorbu mateřského mléka.

Okolo třicátého roku života přirozeně ubývá, což má za následek jemnější kůži a tím i menší pevnost poprsí. Je tedy dobré ho preventivně doplňovat.

Jedná se o známé  fytoestrogeny, což jsou přírodní látky, které se velmi podobají hormonům.

Mohou samozřejmě obsahovat ještě mnoho dalších přísad, většina z nich je však bohatý zdroj fytoestrogenů, což jsou rostlinné látky  podobné lidským estrogenům.

Jsou bezpečné?

Vzhledem k tomu, že složení produktů bývá opravdu na přírodní bázi, nemusíte se bát. A dalším důležitým bodem je to, že se do uživatelského oběhu nemůže dostat žádný produkt, který by předtím nebyl schválen úřady veřejného zdravotnictví a dalších. Vše naprosto podléhá podrobné kontrole.

Pokud bychom se dostali k nežádoucím účinkům nebo kontraindikacím, tak prozatím nebyly žádné vědecky prokázané.  Ale obecně platí, že produkty, které obsahují zmíněné fytoestrogeny nejsou vhodné pro ženy během těhotenství nebo kojení.

Pokud máte jakékoliv obavy, zeptejte se svého lékaře.

Pleť, krása a zdraví je věčné téma (nejen) žen. Všichni chceme být mladí, krásní a zdraví. Můžeme tomu napomoct tak, že se o sebe budeme hezky starat. Jak úspěšně poznat své tělo a lépe se starat o pleť vám napoví spousta článků. Výběr na toto téma naleznete zde: 

Jak fungují a jsou skutečně účinné?

Záleží vždy na konkrétním produktu a složení výrobku, nicméně podle recenzí uživatelek tyto produkty z velké části opravdu fungují. Nevýhodou je, že je výsledek dočasný. Většina výrobců slibuje udržitelný výsledek cca 3 měsíce po dobrání tablet.

Za efekt mohou, jak jsme již popisovali výše, fytoestrogeny. Jsou to látky které dokáží simulovat funkce hormonů přírodní cestou. U žen konkrétně působí jako náhrada za estrogeny a stimulují  produkci tkáně prsní žlázy, což způsobí růst prsou.

Navíc mnoho žen uvádí, že u nich došlu v průběhu konzumace tablet i ke zlepšení menstruačního cyklu, pokožky, kvality vlasů a nehtů.

Je důležité zmínit, že je vše velmi individuální a vždy je lepší poradit se před zahájením “kůry” s odborníkem, například gynekologem.

Co ovlivňuje velikost prsou?

Faktorů je poměrně dost. A taky, když se kolem sebe rozhlédnete, uvidíte, že co žena, to jiná prsa. Příroda je i v tomto směru velmi rozmanitá.

Velikost prsou ovlivňuje:

Velká hmotnost, větší prsa. Malá hmotnost, menší prsa. To většinou platí, ovšem pozor, není to dogma. Výjimka potvrzuje pravidlo, že?

Obecně vzato se ale prsa skládají z různých tkání a tuku. Tudíž logicky, když se zvýší vaše hmotnost, zvětší se i množství tukové tkáně a tím následně i prsa. Můžete se ale také stát, že pokud přibíráte, začne se tuková tkáň primárně zvětšovat v jiné oblasti a ňadra tak zůstanou stejná.

Dědičnost hraje hlavní roli ne v otázce velikosti, ale spíše tvaru. Geny ovlivňují hladinu hormonů, která následně působí právě na prsní tkáň.dokáží určit hustotu a pružnost pokožky. Geny můžete mít ze strany matky, ale i otce.

Těhotenství je jedna velká jízda plná změn. Tělo se mění de facto od začátku až do konce. A po porodu se mění opět. Není tedy divu, že dochází i k obměně vzhledu a struktury prsů. Krevní toky v oblasti prsou velmi aktivně cirkulují, protože připravují žlázy na vznik mateřského mléka. A právě mléko a jeho množství z prsy doslova zahýbá. Prsa jsou větší, citlivější a kůže pružnější.

Puberta, to je období, kdy tělo dospívá a z dítěte se stává žena. Není tedy divu, že vizuální změny jsou opravdu zjevné. Stoupá hladina estrogenu a prsa se zvětšují. S objemem hrudníku rostou i bradavky a zvyšuje se jejich citlivost

Postupem let a přibývajícího věku se tkáň oslabuje, kůže ztrácí svoji elasticitu a prsa logicky ochabují. Dobrá cesta jak přírodu alespoň trošku zbrzdit, je kolagen, který můžete do těla začít vpravovat už kolem 25.roku života, kdy začne přirozeně ubývat.

Tvrdí se, že některé potraviny mohou růst prsů popohnat. Jde například o sóju, černé pivo nebo mléčné výrobky.

Jaké vitamíny jsou důležité pro přírodní zvětšení prsou?

Z dostupných zdrojů na internetu vychází, že:

 • Vitamín C, je důležitý pro obnovu tolik důležitého kolagenu
 • Vitamín A, který přispívá k regenerace kůže
 • Vitamín B6, který podporuje vznik nových krevních buněk
 • Vitamín E pro regulaci cholesterolu

Skvělé zdroje vitamínu C jsou například acerola, šípek, rybíz, kiwi, paprika nebo například brokolice a kapusta.

Tento vitamín můžete získat z živočišných produktech jako jsou vejce, hovězí maso či játra nebo špenátu či meruňkách.

B6 je téměř všude! Zkuste například ryby, kvasnice, lahůdkové droždí nebo vaječný bílek.

Éčko je například ve všelijakých klíčcích, oříškách či listové zelenině.

Jednoduché a bezpečné tipy pro zvětšení prsou bez zvětšení prsou

Správně vybrané spodní prádlo dělá divu. V současnosti si můžete nechat ušít podprsenku na míru, kterou když obléknete, budete mít pocit, že na sobě nic nemáte a přitom budou vaše prsa vypadat naprosto skvěle. Můžete vybírat z velkého množství materiálů i barev.

Pokud stáhnete lopatky k sobě, ramena od uší a zaktivujete střed těla, hrudník bude vypadat opticky bohatší a plnější.

Bylo prokázáno, že pravidelné otužování zpevňuje pokožku. Takže nejen v oblasti prsou, ale pokud vytrváte, zredukuje se například i celulitida.

Na posílení prsního svalstva jsou ideální cviky či pozice z jógy a pilates.

Jaké potraviny mohou ovlivňovat růst prsou?

To jak vypadá naše tělo jako celek, ovlivňují potraviny, které do něj vpravujeme. A pokud se zaměříme jen na oblast hrudníku.

Všechny tři z výše zmíněných jsou silném zdrojem omega-3 esenciálních mastných kyselin lignanů, což jsou právě tolik skloňované fytoestrogeny.

Mnoho z nich je součástí téměř všech produktů cílených na zvětšení ňader. Patří sem například řecké seno, pískavice, fenykl, chmel, kořen ibišku, pampeliška a další.

Vlastně téměř všechny druhy ořechů obsahují množství isoflavonů, které jsou podobné estrogenu.

Jak ovoce, tak i zelenina obsahují vitamíny, které podporují růst prsní tkáně. Jde například o vitamín C.

Co není vhodné dělat, když chceme větší prsa?

Obecně se nehodí si vybírat nezdravé potraviny. Sice si možná navýšíte množství tukové tkáně, ale to i tam, kde nechcete. Volte tedy jídlo s rozumem, navracejte se ke kořenům a jezte střídmě. Omezte alkohol a zkuste vynechat kouření. Nic z toho neprospívá vašemu tělu jako celku.

Těsné prádlo také není nejlepší volbou. Pokud se přiškrtíte v menší podprsence, lymfa nemůže proudit a prsa “dýchat”. Doma klidně choďte bez spodního prádla, ulevíte nejen cirkulaci, ale i celému krevnímu oběhu a zádům.

Omezte estrogen. Sledujte, kde je jeho velké zastoupení, protože všeho moc škodí. Jeho nadmíra se může podílet na vzniku rakoviny prsu.

1. místo

Kapsle Breast extra

Orientační cena: 1300 Kč

Pilulky na zvětšení poprsí od značky Breast extra obsahují komplex bylin a přírodních látek, které aktivně působí na zvětšení prsou, jejich zpevnění, ale i vytvarování. 

Přípravek se skládá z čistě přírodní látek,  bez nepříjemných chemikálií a konzervantů.  Breast extra se běžně používá v renomovaných salonech krásy a dosahuje nejvyšší farmaceutickou kvalitu použitých surovin. 

Přípravek je registrovaný jako doplněk stravy a zcela bezpečný.

A co tedy obsahuje?

 1. Jam čínský – přispívá k rovnováze ženských pohlavních hormonů, podporuje prokrvení v oblasti hrudníku a činnost žláz s vnitřní sekrecí.
 2. Fenykl – známý sexuální stimulant, afrodiziakum a podpora hormonálního systému. Extrakt z této rostliny také normalizuje hladinu cukru v krvi.
 3. Andělika čínská – tato bylina stimuluje produkci estrogenu a normalizuje ženský reprodukční a hormonální systém. 
 4. Serenoa plazivá – pomáhá udržet optimální hladinu hormonů v organismu, ovlivňuje činnost reprodukčních orgánů a zvyšuje frekvenci dělení buněk v prsních žlázách, čímž napomáhá jejich zvětšení. 
 5. Pískavice řecké seno – jedná se o velký zdroj fytoestrogenů, flavonoidů a saponinů. Výtažky z této rostliny jsou známé svou schopností stimulovat tvorbu mateřského mléka u kojících žen, ale zejména tím, že podporují nárůst prsů. 
 6. Hydrolyzovaný kolagen 
 7. Sójové isoflavonoidy – jedná se o nejvýznamnější fytoestrogeny, které prokazatelně snižují výskyt hormonů u dependentních typů nádorů (rakovina prsu, rakovina dělohy), protože potlačují nežádoucí estrogenní aktivity.

Cena za tento produkt je cca 1300 korun za 120 kapslí, ale můžete si zvolit různé množství tohoto výrobku.

2. místo

Decolen Forte

Orientační cena: 800 Kč

Prostředek na zvětšení prsou,Decolen Forte pro ženy, obsahuje v jednom balení 60 tablet, které obsahují unikátní přírodní složky jako jsou například extrakty ze semen vinné révy, chmelu otáčivého, sóji a extrakt ze lnu setého.

Výrobek by měl chránit a podporovat zdraví prsní tkáně, pozitivní ovlivňovat pevnost dekoltu a snižovat negativní účinky hormonální nerovnováhy.

Dávkovat by se měla 1 tableta za den a balení stojí něco málo přes 800 korun.

3. místo

NadraIN FORTE

Orientační cena: 1300 Kč

NadraIN FORTE je produkt, který působí na krásu a harmonii ženského dekoltu. Přispívá k udržení hladké, pružné hydratované kůže v této oblasti.

Výrobek obsahuje přírodní látky jako jsou například:

 • Sója
 • Chmel otáčivý
 • Pupalkový olej
 • Světlici barvířskou
 • Sojový olej

Jak dávkovat? Výrobce doporučuje pro dosažení očekávaného efektu 1 tobolku denně  a to minimálně 2-3 měsíce. Po vysazení bude účinek přetrvávat asi 3-4 týdny.

Cena za 60 tobolek je cca 1300 korun.

4. místo

Bustyceutical emulze na zpevnění poprsí

Orientační cena: 500 Kč

Biotechnologická emulze s liftingovou péčí má aktivní vyhlazující účinek na kožní tkáně v oblasti poprsí, zvyšuje jejich pružnost a pevnost. Přípravek je kombinací biotechnologického původu a syntézy peptidů .

Tento produkt má velmi silný a rychle viditelný účinek na kožní tkáně poprsí a je vhodný pro všechny věkové kategorie žen, hlavně pro ženy po porodu i pro ty ve zralém věku.

Cena za 125 ml je necelých 500 korun.

5. místo

Beauty Bust Balance

Orientační cena: 400 Kč

Beauty Bust Balance jsou kapsle, které obsahují vyváženou kombinaci bylin, které pomáhají vyrovnat hormonální rovnováhu žen a posílit přirozenou pevnost poprsí  Obsahují například tyto byliny:

 • Tolice vojtěška
 • Kozinec blanitý
 • Andělika čínská
 • Pampeliška a další

Jak dávkovat? Doporučuje se užívat 2 kapsle 2x denně během jídla. Pro optimální účinnost vytrvejte po dobu 2-3 měsíců.

Cena za 120 tobolek je cca 400 korun.

6. místo

Eveline SLIM 4D MEZO

Orientační cena: 200 Kč

Jedná se o sérum, jehož úkolem je zpevňovat a zvedat prsa. Dokáže je i modelovat a dodat jim přirozenější tvar.

produkt je ve formě séra, který masírujete přímo na kůži. Obsahuje: Volufiline ®, kyselinou hyaluronovou, centellu asiatica, řasy laminaria algae, acacia kolagen a kofein.

Výrobce udává, že se hodí pro každý typ pleti a že sérum okamžitě vyplní, modeluje a zvedne poprsí, již po první aplikaci.

A jak aplikovat? Doporučuje se vmasírovat dvakrát denně a nedoporučuje se používat během těhotenství a kojení.

Cena za 200 ml je cca 200 korun.

7. místo

BUSTINOL kapsle

Orientační cena: 900 Kč

90 kapslí, které obsahují přírodní směs léčivých bylin a extraktů, které se tradičně využívaly v přírodních produktech pro ženy.  Byliny obsahují vyvážené množství fytoestrogenů, které mají  podobný účinek jako ženské hormony estrogeny. 

Tento produkt neobsahuje estrogen ani jiné hormony. Najdete v něm pouze čistě přírodní látky rostlinného původu.

Jak dávkovat? Doporučuje se jednou za den 3 kapsle.

Cena za 90 kusů je cca 900 korun.

8. místo

Eco Cosmetics Body Boost

Orientační cena: 800 Kč

Sérum na zpevnění prsou od Eco Cosmetics obsahuje jojobový olej a speciální éterické oleje ylang-ylang a africká pelargonie v BIO kvalitě. Tento produkt jemně  pečuje o pokožku na prsou, vypíná ji a podporuje buňky prsní tkáně. 

Všechny produkty Eco Cosmetics jsou 100% přírodní, v BIO kvalitě a mají přísnou certifikaci EcoCert. 

Mažte každý den a lehce masírujte, bez tlaku. 

Cena za 50 ml je cca 800 korun.

9. místo

NATURVITA Stimulen

Orientační cena: 120 Kč

Jedná se o přírodní doplněk stravy,  který obsahuje extrakty z rostlin Serenoa repens – podporuje fyziologické funkce reprodukčního systému. Damiana  Dioscorea – zpohodlňuje menopauzu a snižuje příznaky a Turnera diffusa, která má pozitivní vliv na sexuální zdraví.

Jak dávkovat? Užívejte 2-3 tablety denně.

Cena za 60 tablet je cca 120 korun.

10. místo

Rodial Super-fit Boob Job

Orientační cena: 1800 Kč

Jedná se o formu gelu, který zanechává pokožku dekoltu jemnou a pružnou.  Receptura krému obsahuje vyhlazující Matrixyl™ 3000 a zpevňující Volufiline™, který pleti současně dodává objem a hydrataci. dále je ve složení zastoupená kyselina hyaluronová, který umí navázat velké množství vody a vyplňuje tak vrásky v dekoltu.

Jak často aplikovat? Doporučuje se každé ráno a večer vmasírovat do oblasti dekoltu, dokud se přípravek zcela nevstřebá.

Závěrem

Dekolt je u žen místo, na které se zkrátka upíná pozornost. Existuje mnoho řešení, jak si ke svým ňadrům vypěstovat hezký vztah. Zamyslete se nad tím, jaké nosíte prádlo, jaký máte životní styl. samozřejmě se nevylučuje ani možnost plastické operace, která už ale znamená zásah do organismu i peněženky.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Zvětšení prsů

[2] Wikiskripta (CZ): Prs

[3] Healthline (ENG): Are There Exercises That Will Naturally Increase Breast Size?

[4] Healthline (ENG): Can You Increase Your Breast Size by Eating Certain Foods?

[5] PubMed Central (ENG): Stereotypical and Actual Associations of Breast Size with Mating-Relevant Traits

[6] PubMed Central (ENG): The relationship between breast size and aspects of health and psychological wellbeing in mature-aged women

4.8/5 (Počet hlasů: 6)

Autor článku:

Radka Sezimová
Radka Sezimová
Jsem Radka, zrovna prožívám Kristova léta a mám dva malé kluky. Studuji Ájurvédu, jsem vegetarián a miluji přírodní kosmetiku. Již roky se věnuji józe, kde vedu i své lekce. Momentálně působím jako copywriter na volné noze (i když mi na ní neustále visí jedno či druhé dítě, nebo popřípadě pes). Miluji psané slovo! Napsala jsem i dvě knihy a třetí je na cestě. Ve své pracovně mám mraky různých bloků, per a pastelek. Psaní je pro mě jednoduše vše v jednom - kus života, relax, poslání a i zdroj obživy.

Autor článku:

Radka Sezimová
Radka Sezimová
Jsem Radka, zrovna prožívám Kristova léta a mám dva malé kluky. Studuji Ájurvédu, jsem vegetarián a miluji přírodní kosmetiku. Již roky se věnuji józe, kde vedu i své lekce. Momentálně působím jako copywriter na volné noze (i když mi na ní neustále visí jedno či druhé dítě, nebo popřípadě pes). Miluji psané slovo! Napsala jsem i dvě knihy a třetí je na cestě. Ve své pracovně mám mraky různých bloků, per a pastelek. Psaní je pro mě jednoduše vše v jednom - kus života, relax, poslání a i zdroj obživy.

Kam dál?