14 nejlepších opalovacích krémů – recenze a jak vybrat

Shrnutí: Hledáte kvalitní, spolehlivý a také přírodní opalovací krém? Pak čtěte dál, protože v tomhle článku jich objevíte hned třináct (a jeden bonusový tip):

V článku se dále dozvíte:

Jak opalovací krémy fungují?[1] Proč, jak a kdy je používat?[3] Jak vybrat ten pravý?[4] Co znamená SFP faktor?[7]

TOP  1. místo

Eco Cosmetics
opalovací krém neutral

Orientační cena: 500 Kč
Proč 1. místo?

Protože jde o 100% přírodní opalovací krém bez parfemace s ochranným SPF faktorem 30, který se hodí pro velmi citlivou a dětskou pleť. Obsahuje olivový olej, který o pokožku pečuje.

2. místo

Ey! opalovací
krém ve spreji

Orientační cena: 530 Kč
Proč 2. místo?

Jelikož jde opět o 100% přírodní opalovací krém s SPF 50, který je ve spreji, což je velmi šikovná forma aplikace. Hodí se na tělo i obličej a je voděodolný. Má šetrné složení k lidské pokožce i k přírodě.

3. místo

Annemarie Börlind opalovací fluid

Orientační cena: 570 Kč
Proč 3. místo?

Jde totiž o voděodolný fluid se sluneční ochranou SPF 20, který zároveň zabraňuje vzniku nepříjemné sluneční alergie. Díky velmi lehké textuře se téměř okamžitě vstřebává.

Čtrnáct nejlepších opalovacích krémů

Co je to opalovací krém a k čemu slouží?

Opalovací krém[1] zná asi každý, nicméně ruku na srdce, ne každý mu věnuje takovou důležitost, jakou by si zasloužila naše kůže. „Opalovák“ totiž není důležitý pouze na dovolenou v přímořském letovisku, ba naopak. Měli bychom ho používat ideálně celoročně na denní bázi.

 • Sluneční záření je sice dokonalý a nejpřirozenější zdroj energie, stejně tak zásobárnou životně důležitého vitamínu D,[2] ale i tak je důležité zůstat obezřetný – čeho je moc, toho je příliš. A u slunečního záření to platí také.
 • I když je pod mrakem nebo dokonce zataženo, škodlivé paprsky dopadají na naší pokožku neustále. A je proto důležité zařadit opalovací krémy do běžné rutiny. Pleť vám za to poděkuje zdravější vzhledem a menší tvorbou vrásek. Používáním krému s SPF také chráníte kůži před nejrůznějšími kožními problémy (i rakovinou kůže).[3]
 • Opalovací krémy se mohou velmi lišit. Než si nějaký vyberete, věnujte mu pozornost. Čtěte pozorně složení, ale i recenze uživatelů a nebojte požádat o doporučení (například svého dermatologa).

Opalovací krémy obsahují opravdu široké spektrum důležitých látek. Některé umí pohlcovat ultrafialové záření, další ho odráží. Látky, které světlo pohlcují, jsou různé aromatické sloučeniny a ty, které ho odráží, jsou anorganické materiály jako je například oxid titaničitý nebo oxid zinečnatý. Jednoduše řečeno se jedná o látky, které umí dopadající záření odklonit jako zrcátko.

Proč je vhodné používat přírodní opalovací krémy místo syntetických?

Už jenom selským rozumem se dá dojít k závěru, že syntetické krémy mohou být jakýsi „chemický koktejl“, který může naší kůži i uškodit. Proto je důležité si zjistit, co jednotlivé zkratky ve složení znamenají a věnovat jim pozornost. Vždy ale raději preferujte přírodní opalovací krémy s minerálními filtry.[4]

Jaké látky patří mezi problematické?

 • Konzervanty (parabeny)
 • Alkoholy
 • Silikony
 • Syntetické parfémy 
 • Oxybenzon – tato synteticky vytvořená sloučenina se spolupodílí na rozsáhlém zániku korálových útesů.[5]
 • Aktivní látka EHMC (ethylhexyl metoxycinamát) –  když přijde EHMC do kontaktu s ultrafialovým zářením, může prokazatelně poškodit buňky lidské DNA.[6]

Dejte si na složení opravdu pozor. Kůže je největším orgánem lidského těla, která je lidově řečeno „první na ráně“ co se týče škodlivých vnějších vlivů.

Pleť, krása a zdraví je věčné téma (nejen) žen. Všichni chceme být mladí, krásní a zdraví. Můžeme tomu napomoct tak, že se o sebe budeme hezky starat. Jak úspěšně poznat své tělo a lépe se starat o pleť vám napoví spousta článků. Výběr na toto téma naleznete zde: 

Co je to SPF?

Mnoho kosmetiček a beauty blogerek mluví o termínu „SPF“ poměrně často. Radí ženám, dívkám, ale i mužům, aby používali krémy s tímto faktorem jako závěrečný krok denní péče. Proč? SPF neboli Sun Protection Factor je číslo, které uvádí stupeň ochrany před UVB zářením.[7] Čím je číslo vyšší, tím více tohoto záření blokuje.

 • SPF 10 1/10 ultrafialového záření 
 • SPF 20 1/20 ultrafialového záření
 • SPF 30 1/30 ultrafialového záření a tak dále.

Je to tedy přímá úměra – čím vyšší je číslo SPF, tím vyšší ochrana.

Jak vybrat kvalitní opalovací krém?

Než vejdete do obchodu nebo na e-shop, udělejte si průzkum trhu. Dejte si alespoň malou práci s analýzou produktů. Zjistěte, jaké existují přírodní značky, pročtěte si recenze a složení. Další bod na pomyslném seznamu „pro a proti“ by mělo být co nejvíce přírodní složení. Pokud má krém i certifikaci, tím lépe! Za zmínku stojí například EcoCert Organic Cosmetic nebo COSMOS Organic a mnoho dalších.

Opalovací produkty pro děti by měly mít ideálně alespoň SPF 15, ale při pobytu u vody, moře nebo kdekoliv na přímém slunci určitě sáhněte po SPF 50.

Je důležité vědět, že organické opalovací krémy vzniknou tak, že se smíchají minerální filtry s rostlinnými oleji nebo másly. Po aplikaci přírodního krému budete mít na pokožce velmi jemnou a lehoučkou vrstvu takzvaných „micro zrcátek“, která odrážejí nebezpečné záření a chrání kůži.

Opalovací krémy se prodávají v těchto formách: 

 • Krémy
 • Tělová mléka
 • Spreje
 • Oleje
 • Pěny
 • Tyčinky (sticky)

Proč je slunce pro zdraví důležité?

Slunce k životu potřebujeme stejně jako vzduch k tomu, abychom mohli dýchat. Bez hřejivého slunečního záření se zkrátka neobejdeme. Pokud se před ním budeme správně chránit, bude vše v rovnováze, a vytěžíme z něj jen to dobré.

 • Sluneční záření dodává energii a přispívá k lepší náladě.[8]
 • Díky sluníčku se nám v těle tvoří zásadní vitamín D, který je nezbytný pro syntézu a vstřebávání vápníku, fosforu a dalších minerálů a zároveň podporuje funkci kardiovaskulárního systému.[9]

Co může sluneční záření způsobit nechráněné kůži?

Popravdě, není toho úplně málo. Od předčasně se vyskytujících a hlubších vrásek až po rakovinu kůže. Ale nechci malovat čerta na zeď, protože všemu se dá jednoduše předcházet.

Mezi další problémy, které může slunce nechráněné pokožce způsobit, patří:

Už jste o alergii na sluníčko slyšeli? Jedná se o velmi nepříjemnou věc. Projevuje se tak, že se pokožka po opalování začne chovat právě jako ta alergická – zrudne, svědí, místy i pálí a mohou se na ní objevit puchýřky.[10]

Asi jsme to zažil každý. Je opravdu důležité ochranu kůže nepodcenit, protože kvůli spálené kůži můžete zažít několik nepříjemných dní, se kterými se bude pojit kromě zvýšené citlivosti kůže i únava či teplota. 

A jaká místa jsou ke spálení nejnáchylnější?

 • Nárty 
 • Čelo 
 • Dekolt
 • Ramena
 • Nos
 • Lýtka

Puchýřky od slunce spadají do popálení druhého stupně. Jejich výskyt může doprovázet i zvýšená teplota. Ničeho se nebojte. Chce to jen klidový režim a mazat se například panthenolem.

Asi nikdo o ně nestojí, i když v dnešní době už velmi dobře pomůže laser k jejich odstranění. Jak ale vznikají? Roli může hrát určitě genetika a věk, nicméně další faktor je bezesporu i UV záření. Můžete tomu předcházet výběrem dobrých opalovacích prostředků.

Jak se starat o kůži po opalování?

Nejen ta předopalovací část je důležitá. Neopomíjejte ani péči po slunění. Pokud se kůže opaluje na slunci a není ničím chráněná, dochází k proniknutí UV záření, které uvolňuje volné radikály do kůže, což může mít negativní vliv na DNA.

Nejlepší je po opalování ihned sáhnout po hydratačním prostředku s panthenolem, aloe vera a báječný je také mrkvový olej. Kůži můžete zchladit i tvarohem nebo jogurtem. Asi nejvíce ideální volbou je krém po opalování, který je k péči po opalování přímo určený.

1. místo

Eco Cosmetics opalovací krém neutral

100% přírodní a voděodolný opalovací krém s SPF faktorem 30, který nemá parfemaci a hodí se pro dětskou a citlivou pokožku.

Orientační cena: 500 Kč

Proč jsem vybrala opalovací krém neutral od Eco Cosmetics na 1. místo?

Protože tento opalovací krém od německé značky Eco Cosmetics je 100% přírodní, neobsahuje žádnou parfemaci a ochranný SPF faktor 30. Hodí se pro citlivou a dětskou pokožku. Najdete v něm 100% přírodní minerální filtry (zejména speciální varianta oxidu titaničitého s názvem UV Titanium Dioxide), které poskytují velmi rychlou ochranu před UVA i UVB slunečním zářením. Mimo jiné obsahuje olivový olej, který o pokožku pečuje a předchází jejímu vysušení. Je voděodolný.

Uživatelské recenze

Na tento krém jsem našla opravdu skvělá hodnocení z hlediska jeho funkčnosti, o což mi v tomhle článku jde především. Na Heurece i Zboží jsem se z vícero hodnocení dozvěděla, že jsou uživatelé nadmíru spokojení s jeho přírodním složením, minerálními filtry a tím, že je hypoalergenní a skvěle chrání dětskou pokožku.

Objevují se zde i komentáře, že produkt se hůře roztírá a zanechává lehký bílý film. Což ale jiným uživatelům nevadí a někteří uvádějí, že ani s roztíráním nemají problém. Z hodnocení tedy usuzuji, že velice záleží na preferencích uživatelů, ale ti, kteří se chtějí opravdu chránit a lehounký bílý film (který podle jednoho komentáře navíc za nějakou dobu „zprůsvitní“) jim nevadí, jsou s produktem nadmíru spokojení. Navíc prý i zklidňuje a regeneruje již spálenou pokožku.

Více informací

Krém neobsahuje žádné chemické filtry, umělé vůně, deriváty z ropy, parafínu či silikonu, nanotechnologie, soli hliníku, parabeny ani PEGy nebo GMO. 

A jaké je cena? Vyjde vás na cca 500 korun.

2. místo

Ey! Opalovací krém ve spreji

Voděodolný, 100% přírodní opalovací krém ve spreji, který nabízí ochranný faktor SPF 50. Hodí se i na obličej.

Orientační cena: 530 Kč

Proč je opalovací krém ve spreji od značky Eco Cosmetics na 2. místě?

Jelikož se jedná o 100% přírodní opalovací krém ve spreji, který obsahuje extra vysoký ochranný SPF faktor 50, jenž chrání pokožku před škodlivým slunečním zářením a volnými radikály.)

Neobsahuje žádnou vodu, ale naopak v něm najdete kvalitní rostlinné oleje jako je olivový, jojobový, nebo řepkový. I přesto se snadno aplikuje a roztírá. Hodí se i na obličej a je voděodolný.

Uživatelské recenze

Z recenzí na tento krém mám radost, protože se mi osobně velmi líbí jeho vlastnosti, ale také veselé balení. Podle uživatelů na Heurece i Zboží se produkt skutečně dobře roztírá, příjemně voní a nezanechává bílý film. Jedna uživatelka si stěžuje na obsah hliníku, konkrétně tedy Alumina neboli oxid hlinitý, což je ale úřady schválená bezpečná látka, obsažená v přírodní kosmetice – takže se není čeho obávat. Další uživatelky zanechaly sympatické pochvalné komentáře, že díky tomuto krému „přežily“ pobyt v Africe i v Egyptě bez spálení. Hezká hodnocení jsem našla i na Amazonu, kde si cení zejména přírodního složení, které neškodí kůži ani přírodě.

Další informace

Ey! je unikátní řada opalovacích prostředků od značky Eco Cosmetics, která vyniká stoprocentně přírodním složením, certifikací EcoCert Cosmos Organic a velice šetrným složením, které není škodlivé pro vaši kůži, ani pro korálové útesy.

Jediné, na co si dejte u tohoto krému pozor, je fakt, že může ušpinit vaše oblečení. Což při opalování na pláži pravděpodobně není nic, co budete příliš řešit, takže se jedná o opravdovou drobnost.

Cena za 100 ml je cca 530 korun.

3. místo

Annemarie Börlind opalovací fluid proti slunečním alergiím SPF 20

Nemastný a voděodolný opalovací fluid s ochranou SPF 20, který chrání před slunečním zářením i vznikem sluneční alergie.

Orientační cena: 570 Kč

Proč je opalovací fluid od Annemarie Börlind na 3. místě?

Protože tento opalovací fluid nabízí kromě ochrany před slunečním zářením (SPF 20) i ochranu před nepříjemnými projevy, které doprovází sluneční alergie. Takže pokud na ni trpíte, určitě bych být vámi tento produkt zkusila.

Dále se mi na něm líbí, že se jedná o fluid bez obsahu lipidů, který se ihned vstřebá a přesto je voděodolný. Obsahuje blahodárné přírodní složky – třeba patentovaný komplex RADICARE ®, který chrání pokožku před stárnutím, a hydratační komplex se sorbitolem a pathenolem.

Uživatelské recenze

Přímo na e-shopu Annemarie Börlind se v hodnocení zákazníků dočtete jejich potvrzení, že produkt má opravdu příjemnou a lehce se vstřebávající konzistenci, která nelepí a nezpůsobuje žádné alergické reakce a vyhovuje i uživatelce s aknózní pletí. Na slovenské Heurece jsem pak našla jednu recenzi, kde uživatelka píše, že fluid je výborný i na citlivou pleť a zatím nenašla lepší produkt na opalování. Na anglicky psaném blogu Green Beauty Talk jsem našla celkem podrobnou recenzi na stejný produkt pouze z vyšší SPF ochranou (30), kde uživatelka uvádí, že při používání tohoto produktu se ani jednou nespálila a líbí se jí, jak jednoduše se nanáší.

Dále o produktu

Stejně jako předchozí opalovací krém ve spreji Ey!, i tento fluid neškodí korálovým útesům. Neobsahuje mikroplasty, deriváty minerálního olejů ani GMO.

Na závěr se hodí zmínit, že je potřeba ho nanést 20-30 minut před sluněním a po koupání vrstvu obnovit.

Balení se 125 ml stojí okolo 570 korun.

4. místo

The Ohm Collection opalovací krém SPF 30

Orientační cena: 600 Kč

Proč jsem vybrala opalovací krém Sun Safe od značky The Ohm Collection?

Protože tento produkt od mladé holandské značky je, stejně jako celá její nabídka, 100% přírodní, BIO, veganský, cruelty free a ještě designově zabalený. Konkrétně tento opalovací krém nabízí kromě ochrany SPF 30, kterou zajišťují minerální filtry, také hydratační účinky a zároveň lehkou texturu, která se dobře roztírá i absporbuje.

A jelikož obsahuje vodu i olej, nedochází k umaštění ani vysušení pleti. Super je, že se dá použít i jako podkladový krém pod make-up, takže budete před slunečním zářením ochránění den co den.

75ml balení stojí necelých 600 korun.

5. místo

Amazinc! Minerální opalovací mléko

Orientační cena: 560 Kč

Proč jsem vybrala minerální opalovací mléko od Amazinc!?

Tónovací minerální opalovací mléko SPF 50 od české značky AMAZINC! obsahuje mandlový, jojobový, olivový a pšeničnoklíčkový olej, díky kterým je pokožka vyživená a vláčná. Hlavní „superingrediencí“ je však minerální UV ochrana „Viewless ZinCare“, která obsahuje inovativní non-nano formu oxidu zinečnatého a také oxid hořečnatý, která vás bezpečně ochrání před slunečními paprsky.

Tento produkt se hodí pro celou rodinu včetně těch nejmenších z nás, a také pro vegany. Je zabaleno v 100% recyklovatelné láhvi.

Značka AMAZINC! je hrdým nositelem certifikátu Zero Plastic Inside, který zaručuje nulový obsah mikroplastů v produktu.

A jaká je cena za 150 ml tohoto opalovacího mléka? Cca 560 korun.

6. místo

The Organic Pharmacy Cellular Protection Sun Cream SPF 50

Orientační cena: 900 Kč

Z jakých důvodů jsem do srovnání zařadila opalovací krém od The Organic Pharmacy?

Neboť tento minerální opalovací krém je vhodný i pro osoby s citlivou pokožku, ale také děti od šesti měsíců věku. Obsahuje 59% ingrediencí, které mají organický původ, a kromě UV ochrany pomocí oxid zinečnatého a titaničitého v něm najdete také bambucké máslo, aloe vera, výtažek ze šípku a měsíčku, které produktu propůjčují hydratační, protizánětlivé, antioxidační a hojivé účinky.

Je vhodný na tělo i obličej, veganský a má lehkou texturu.

Je potřeba ho aplikovat čtvrt hodiny před opalováním a poté každé dvě hodiny obnovovat vrstvu, ale také vždy po koupání.

Za 100 ml zaplatíte okolo 900 korun.

7. místo

laSaponaria Opalovací krém pro děti a citlivou pokožku SPF 50

Orientační cena: 250 Kč

Proč jsem vybrala opalovací krém od laSaponaria?

Velmi jemný opalovací krém od italské značky laSaponaria obsahuje přírodní minerální filtry, který chrání pokožku před UVA i UVB záření. Velmi lehce se aplikuje díky dávkovači, nezanechává bílý film a skvěle se roztírá. Krém se hodí především pro děti nebo ty, kteří mají citlivou a alergickou pokožku. Produkt je v bio kvalitě a pyšní se certifikací Cosmetici Biologici. A také ho můžete s klidným svědomím použít i na pleť miminek od 2 týdnů věku. 

Produkt obsahuje přírodní minerální filtry oxid zinečnatý a oxid titaničitý, které účinně chrání jak před UVB, tak i UVA slunečnímu záření. Krém je dále odolný vůči vodě a najdete v něm látky jako vitamín E, extrakt ze slunečnice a vodu z granátového jablka.

A jaká je cena? Cca 250 korun za 40ml balení.

8. místo

Mádara opalovací krém

Orientační cena: 900 Kč

Proč jsem vybrala tento opalovací krém od značky Mádara?

Jelikož má SPF 50 a chrání vaši kůži před UVB i UVA zářením a volnými radikály. Tento krém představuje pokročilou emulzi s přírodním oxidem zinečnatým, resveratrolem, kyselinou hyaluronovou a antioxidačními kmenovými buňkami z včelníku.

Je certifikovaný a pomáhá předcházet všem druhům poškození kožních buněk, včetně dehydratace, vrásek, pigmentace a podobně. Hodí se pro všechny typy pleti a mimo to poskytne pokožce jemné tónování.

Cena tohoto krému je cca 900 korun /40 ml.

9. místo

Naturalis Bio krém na opalování na tělo Spray SPF 30

Orientační cena: 700 Kč

Proč jsem vybrala Bio tělový krém na opalování od Naturalis?

Protože i tento krém ve spreji poskytuje SPF 30 v podobě přírodního složení, které je plné BIO složek. Ochranu proti UVB a UVA záření zajišťuje oxid titaničitý, výtažek z květů levandule a aloe vera působí protizánětlivě, antibakteriálně a uklidňují pokožku. Aloe také přispívá k trvalejšímu opálení.

Krém je voděodolný a má nemastnou texturu, která se rychle vstřebává. Díky šetrnému složení je skvělý i pro dětskou nebo citlivou pokožku (a zároveň není škodlivý vůči životnímu prostředí).

125 ml pořídíte za necelých 700 korun.

10. místo

Lavera opalovací sprej sensitive

Orientační cena: 570 Kč

Proč jsem vybrala opalovací sprej sensitive od Lavery?

Opalovací krém od německé značky Lavera s faktorem SPF 30 poskytuje pokožce velmi intenzivní ochranu a hodí se i pro citlivou pokožku. Obsahuje skvělou kombinaci minerálních filtrů, které chrání kůži před slunečním zářením. Ve spreji najdete například slunečnicový a kokosový olej v BIO kvalitě, které se postarají o to, aby se pokožka nevysušovala. Tento produkt neobsahuje žádné syntetické UV filtry, silikony, pevné ani tekuté mikroplasty, umělá barviva nebo konzervanty a obal je z 97 % tvořen recyklovaným materiálem.

Cena za 100 ml tohoto produktu je cca 570 korun.

11. místo

Acorelle opalovací mléko ve spreji

Orientační cena: 750 Kč

Proč je tu také opalovací mléko ve spreji od Acorelle?

Jelikož tohle kvalitní opalovací mléko na obličej a tělo SPF 30 od francouzské značky Acorelle chrání pokožku před spálením a zarudnutím díky minerálním filtrům, které spolehlivě odráží UV záření. V mléku je obsažen slunečnicový a olivový olej, které pokožku velmi dobře a zároveň šetrně vyživí a účinně ji chrání. Dále pak arganový olej a propolisový extrakt, který chrání pokožku před působením volných radikálů a zpomaluje proces stárnutí.

Toto opalovací mléko pořídíte za cca 750 korun.

12. místo

Alphanova Sun opalovací krém ve spreji

Orientační cena: 650 Kč

Proč jsem do srovnání zahrnula opalovací krém od Aplhanova?

Opalovací krém ve spreji od francouzské značky Alphanova s SPF 50 a minerálním filtrem je voděodolný krém, obohacený o jojobový, tamanu a slunečnicový oleje. Dále obsahuje také výtažek z aloe vera, který kůži regeneruje, chrání a zvláčňuje.

Tento krém chrání kůži před UVB i UVA zářením a nezanechává na ní bílý film. Hodí se pro všechny typy pokožky, včetně té citlivé.

Cena za 125 ml je cca 650 korun.

13. místo

Ayan opalovací mléko

Orientační cena: 640 Kč

Z jakých důvodů jsem vybrala opalovacé mléko Ayan?

Opalovací mléko od bulharské značky 100% přírodní kosmetiky Ayan obsahuje pouze šetrné suroviny a hodí se i pro velmi citlivou pokožku a malé děti. Mléko má SPF 50 a k tomu celou řadu přírodních vyživujících látek.

Neobsahuje žádná zbytečná aditiva a naopak v něm najdete vysoký obsah oxidu zinečnatého, který odráží sluneční paprsky a efektivně chrání před spálením. Další složky jsou bambucké a kakaové máslo, slunečnicový a kokosový olej nebo také včelí vosk. Produkt je voděodolný, snadno se roztírá a vstřebává.

Jeho cena je cca 640 korun za 100 ml.

14. místo

TIP: Cocosolis Organic opalovací olej Aloha

Orientační cena: 800 Kč

Proč jsem sem zařadila ještě tento bonus v podobě opalovacího oleje Aloha od značky Cocosolis Organic?

Opalovací olej od bulharské značky COCOSOLIS kombinuje rostlinné oleje, které při samotném opalování podporují zdravý odstín pokožky. Produkt neobsahuje žádné UV filtry a tím pádem neposkytuje ochranu proti slunečnímu záření, naopak slouží pro podporu opalování. Kombinujte ho tedy vždy s klasickým krémem na opalování, který pokožku zároveň i ochrání.

Produkt obsahuje kokosový, jojobový, mandlový, avokádový a konopný olej, které kůži krásně zjemní a hydratují. Můžete ho využít i jako běžnou denní péči či jako masážní olej.

Stojí necelých 800 korun za 110ml balení.

Závěr

Výběr opalovacích krémů ani jejich používání nepodceňujte, vaše kůže se vám odvděčí. V tomto článku jsem pro vás srovnala třináct a jeden bonusový tip na opravdu kvalitní opalovací krémy, které stojí za to vyzkoušet.

Nejlepší mi dle průzkumu připadá Eco Cosmetics opalovací krém neutral, který je hypoalergenní, vhodný pro citlivou i dětskou pleť, a poskytuje účinný SPF faktor 30. Další krém, který má SPF 50 a přírodní složení, je Ey! opalovací krém v praktickém spreji, který je šetrný ke člověku i k přírodě (konkrétně ke korálovým útesům). „Coral-friendly“ je také Annemarie Börlind opalovací fluid s ochranou SPF 20, který navíc chrání pleť vznikem sluneční alergie.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[11] Wikipedie (CZ): Opalovací krém

[12] Diplomová práce (CZ): Informovanost veřejnosti o nebezpečných látkách v kosmetice

[13] Healthline (ENG): Every Sunscreen Question You Have, Answered

[14] Healthline (ENG): The Meaning of SPF and Everything Else You Need to Know About Sunscreen

[15] PubMed Central (ENG): Ensuring the Safety of Sunscreens, and Their Efficacy in Preventing Skin Cancers: Challenges and Controversies for Clinicians, Formulators, and Regulators

[16] PubMed Central (ENG): Sunscreen products: Rationale for use, formulation development and regulatory considerations

Kam dál?

4.5/5 (Počet hlasů: 231)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »