10 nejlepších krémů na vrásky – recenze a diskuze

Jaké jsou nejlepší krémy proti vráskám? Jaký krém na vrásky je nejprodávanější? Jak takové krémy fungují a proč vybírat hlavně přírodní?

TOP  1. místo

Annemarie Börlind Denní krém pro zralou pleť

Orientační cena: 1600 Kč
Vyhlazující denní krém s jemnou lehkou texturou pro zralé ženy s normální až smíšenou pletí. Efektivně přispívá k lepší elasticitě pleti a redukuje vrásky.
2. místo

Alteya Pleťový krém proti stárnutí Bio Damascena

Orientační cena: 1400 Kč
Intenzivní výživný organický pleťový krém proti stárnutí redukuje vrásky a podporuje přírodní regeneraci pleti. Hlavní složkou je 100% přírodní a luxusní bulharská růže.
3. místo

Resibo Noční krém výživný Dream Cream

Orientační cena: 700 Kč
Výživný noční krém, který dodá vaší pleti během spánku hydrataci, pružnost, pevnost a hlavně vyhladí jemné vrásky a ty hluboké učiní méně viditelnými.

Deset nejlepších krémů proti vráskám

Co jsou to vrásky?

Vrásky jsou naprosto přirozenou součástí života každého z nás. V některých civilizacích a kmenech jsou považované za překrásný šperk, který značí lidskou moudrost, životní zkušenost a projevuje se mu příslušná úcta. Pokud jsme se svým tělem v harmonii, měli bychom vrásky brát jako součást sebe sama a nebojovat s nimi na sílu. Vrásky je možné lehce potlačit, mírně redukovat, ale ne zničit. Mnohem lepší cesta je sebepřijetí.

Lékaři tvrdí, že vrásky jsou přirozeným důsledkem stárnutí pokožky z toho důvodu, že v ní ubývají látky, které jsou zodpovědné za její pružnost. Nejčastější výskyt vrásek bývá v oblastech kolem očí, mezi obočím a kolem úst. V mládí má organismus těchto látek dostatek, proto je pokožka jemná a bez rýh a záhybů. S přibývajícími roky tyto látky bohužel ubývají a tak nezbývá nic jiného, než tento proces přijmout jako fakt a netrápit se tím. Látky, které udržují pleť hladkou, jsou kolagen, elastin a kyselina hyaluronová. Například hladina kolagenu klesá každým rokem až o 1 %.

Pleť, krása a zdraví je věčné téma (nejen) žen. Všichni chceme být mladí, krásní a zdraví. Můžeme tomu napomoct tak, že se o sebe budeme hezky starat. Jak úspěšně poznat své tělo a lépe se starat o pleť vám napoví spousta článků. Výběr na toto téma naleznete zde: 

Jak vznikají vrásky?

Jak bylo řečeno výše, vznik vrásek je přirozený proces, který se zkrátka děje. Proč má někdo vrásek více než jiný? Do jisté míry hrají roli geny, ale i péče o pokožku v mládí. Nezapomeňte, že pokud chceme něčemu předcházet, je nutné tomu dát pozornost ještě před vznikem nedokonalostí. Péče o vrásky tedy začíná v poměrně mladém věku. Velmi důležitá je hydratace, která by se neměla podceňovat.

První vrásky jsou mimické, to znamená, že jsou způsobené pohyby mimických svalů například při úsměvu nebo mračení a po napnutí pokožky opět zmizí. Postupně ale mizí čím dál tím méně, na obličeji zůstávají a postupně se prohlubují. První vlaštovky bývají ty kolem očí. Jsou tam proto, že oblast kůže kolem očí je o něco tenčí než na zbytku obličeje, proto je ke vzniku vrásek náchylnější.

Nezapomínejte, že vznik vrásek bývá velmi individuální. Velkou roli hraje životní styl. To, jak žijeme, má velký podíl na vzniku vrásek: stres, strava, vhodná kosmetika, kouření, alkohol či celková péče o pokožku.

Je možné množství vrásek nějak ovlivnit?

Množství vrásek jde mírně regulovat, ne však cíleně zastavit. Vše je neustálý proces, který se děje. Vlastně celý život. Od narození se mění naše těla i vzhled a vrásky jsou součástí života.

Jak vybrat vhodnou kosmetiku? Nejlepší řešení je co nejvíce se přiblížit přírodě. Zkuste se poohlédnout po produktech, které se opírají o přírodní zákonitosti, mají bio certifikáty a jejich ingredience pocházejí z ekologického zemědělství. Pokud si nevíte rady, poraďte se se svou kosmetickou poradkyní.

Obecně lze ale říci, že základem je správná hydratace. Používejte krémy obsahující hydratační složky a na noc se nebojte vyzkoušet i pleťová séra či hydratační séra. To všechno je možné již od 25. roku života. Postupem času pak péči zkvalitňujte a dopřávejte si anti age krémy na podporu tvorby kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové.

Zdravý životní styl má vliv na celkovou kvalitu našich životů a pleť samozřejmě nevyjímaje. Choďte hodně do přírody, dýchejte čerstvý vzduch, sportujte, hodně spěte a zkuste se co nejméně stresovat.

Voda je základní stavební kámen našeho těla, všech buněk. Pokud je dostatečně hydratované tělo zevnitř, je to základ pevného zdraví. Dbejte na dostatečný příjem čisté pramenité vody a naopak se pokuste vyhnout slazeným a průmyslově zpracovaným nápojům.

Ano, geny hrají určitě roli při vzniku prvních vrásek, ale ne tu hlavní. Rozhoduje například množství melaninu, pigmentu, který dodává pleti barvu a ovlivňuje, jak naše pokožka reaguje na slunce. Lidé se světlou kůží jsou obvykle citlivější na poškození sluncem, které způsobuje předčasně stárnutí pokožky. A zde opět platí zmíněná důležitost hydratace.

Stres napadá naše tělo zevnitř. Pokud ho zažíváte častěji než je nutné, věnujte volný čas k relaxaci a regeneraci těla i duše.

Uvádí se, že kuřáci mají více vrásek, neboť jejich pleť ztrácí vitamín C, kolagen a elastin, a kvůli tomu může mít šedivý nebo zažloutlý nádech. Především ženy kuřačky pak často vypadají starší, než ve skutečnosti jsou.

Cévy v pleti se po nadměrném pití alkoholu rozšiřují, což se projevuje začervenáním míst v obličeji. Cévka může i prasknout a ve výsledku začervenat trvale. Alkohol pleť dehydratuje a tím může urychlit vznik vrásek.

To jak jíme, nás obecně velmi ovlivňuje a pleť nevyjímaje. Pokud chcete předcházet vráskám, doporučuje se jíst po vzoru Středmořské diety, která je založena na velkém množství čerstvého ovoce a zeleniny a co nejméně průmyslově zpracovaných potravinách. A jaké konkrétní potraviny přispívají k pružné a mladistvé pokožce? Brokolice, špenát, mandle, avokádo, borůvky, extra panenský olivový olej, losos, čočka, lesní ovoce jako jsou maliny a borůvky, ale také vejce.

Jak vybrat krém na vrásky?

Určitě je dobré poradit se s dermatoložkou nebo kosmetičkou. Ona zná nejlépe typ vaší pleti, který je při výběru určující.

Kvalitní krém na vrásky by měl obsahovat kyselinu hyaluronovou, vitamín A, vitamín C, případně kolagen. První použití přípravku proti vráskám se doporučuje okolo 25 let.

Pokuste se vyhnout produktům, které obsahují rizikové endokrinní disruptory, což jsou chemické látky, které narušují endokrinní systém – systém žláz s vnitřní sekrecí, tedy hormonální systém. Patří mezi ně například konzervanty jako fenoxyethanol nebo parabeny. V případě parabenů mohou být problematické především ty s dlouhým řetězcem (propyl- či butylparaben), které mohou vyvolat ošklivé alergické reakce.

Škodí nám vrásky nějakým způsobem?

Kromě toho, že vrásky jsou součástí procesu stárnutí organismu, mohou ledacos prozradit o našem těle. Vrásky ukazují, jestli se více mračíme nebo smějeme, kolik stresu a starostí zažíváme, ale také kolik smíchu a zábavy si užíváme. Jsou takové album vzpomínek. Nezapomeňte na to, že vrásky jsou převlečený smích a tak se raději usmívejte, než mračte a mějte své vrásky rádi.

Vodorovné čáry, které se objevují na čele, se někdy nazývají „vrásky obav“. Mohou být indikátorem nadměrného stresu. Pokud je pozorujete, odpočiňte si.

Takzvaný nosní můstek může znamenat, že trpíte alergiemi, ale také signalizuje nadměrné znepokojení a stres.

Vějířky u očí patří mezi vrásky, které znamenají, že se hodně usmíváte celou tváří, a to tak často, že se tyto linie vytvoří.

Čáry, které se objevují po stranách úst, jsou spojeny s tlustým střevem. Pokud si všimnete, že se tyto linie během krátké doby zvýraznily pokuste se odlehčit jídelníček.

1. místo

Annemarie Börlind Denní krém LIGHT pro zralou pleť SYSTEM ABSOLUTE

Orientační cena: 1600 Kč

Účinný denní krém s anti-aging a protivráskovým efektem pochází z řady SYSTEM ABSOLUTE System Anti-Aging od značky certifikované přírodní kosmetiky Annemarie Börlind. Obsahuje botanickou kyselinu hyaluronovou a extrakt z mořských řas, které pomáhají k aktivaci elastinu a kolagenu v pleti, čímž pomáhají vyhlazovat vrásky. V produktu dále najdete jojobový olej, který v kombinaci s kyselinou hyaluronovou dodává pleti hydrataci, uzamyká v ní vlhkost a působí proti předčasnému stárnutí.

Tento krém je určený na den a má lehčí texturu, která se dobře nanáší a vstřebává do pleti, proto se hodí i jako podklad pod make-up. A kromě zralých žen je vhodný i pro zralé muže, ideálně se smíšenou nebo normální pletí.

A jak používat? Doporučuje se nanášet na pleť obličeje, krku a dekoltu každé ráno po aplikaci anti-aging séra ze stejné řady.

Kolik tento krém stojí? Cca 1600 korun.

2. místo

Alteya Pleťový krém proti stárnutí Bio Damascena

Orientační cena: 1400 Kč

100% organický krém na pleť, který intenzivně působí proti stárnutí pleti, regeneruje ji a eliminuje vrásky. Jeho hlavní složkou je vzácná přírodní bulharská růže „Bio Damascena Rose Otto“, která je mocným nástrojem chránícím vaši pleť před působením volných radikálů a zároveň má významné hydratační a zklidňující účinky. Kromě toho obsahuje drahocenný organický olej z Večernice, který působí proti pigmentovým skvrnám a díky stimulaci tvorby buněk brání vzniku vrásek.

Jedná se o certifikovaný veganský a BIO krém, který neobsahuje lepek, geneticky modifikované látky a nebyl testovaný na zvířatech.

Jak ho správně aplikovat? Krém nanášejte každé ráno i večer jako poslední hydratační krok vaší pleťové rutiny, tedy až po čištění a tonizaci. Malé množství produktu opatrně vmasírujte do pokožky obličeje, oblasti uší, krku i dekoltu.

A kolik stojí? Cca 1400 korun.

3. místo

Resibo Noční krém výživný Dream Cream

Orientační cena: 700 Kč

Silně vyživující krém od polské značky přírodní kosmetiky Resibo je vhodný pro všechny typy pleti. Slibuje, že už po prvním měsíci budou jemné i hlubší vrásky redukované a méně viditelné. Zásluhu na tom má promyšlené složení, plné aktivních látek – kterých?

První látkou je bakuchiol, který výrazně redukuje vrásky a přispívá k rozzářenému tónu pleti. Další je rajčatový extrakt s obsahem lykopenu, významného antioxidantu, který eliminuje podráždění, zčervenání a otoky pleti. A dále v krému najdete habešský, mandlový, slunečnicový olej a olej z para ořechů, které pleť udržují zvlhčenou a pružnou. Poslední a neméně důležitou ingrediencí tohoto krému je extrakt z kořene rebarbory, který posiluje přirozenou bariéru vaší pleti.

Krém se nanáší večer po čištění a tonizaci, aby mohl přes noc konat svou práci.

A na kolik korun vás vyjde jeho pořízení? Na cca 700 korun.

4. místo

MÁDARA Hydratační zpevňující pleťový krém

Orientační cena: 1000 Kč

Derma Collagen hydratační zpevňující pleťový krém MÁDARA obsahuje rostlinné peptidy, mikrořasy a kyselinou hyaluronovou, která podporuje syntézu kolagenu, bojuje proti tvorbě vrásek a zvyšuje množství vody v pokožce.

Tento krém je velmi lehký, dobře se roztírá a vstřebává. Dále pleť zpevňuje, vyhlazuje a omlazuje. Dobíjí ji esenciálními aminokyselinami a posiluje extracelulární matrix pokožky.

Produkty této značky obsahují bio certifikované extrakty z rostlin, které jsou výjimečné vysokým obsahem aktivních látek. Mnohé z jejich produktů jsou vhodné pro vegany.

Cena krému se pohybuje něco málo přes 1000 korun.

5. místo

MOSSA Noční krém pro obnovu kolagenu

Orientační cena: 400 Kč

Opět příroda z Lotyšska. To je značka přírodní kosmetiky Mossa, která ve svých produktech obsahuje vysoký podíl extraktů a olejů ze severského bobulového ovoce, jako jsou borůvky, moruška, šípky, ostružiny, maliny a mnohé další. Tyto rostlinné výtažky jsou plné vitamínů a antioxidantů.

Certifikovaná pleťová péče MOSSA se skládá z několika produktových řad pro každý věk, od eliminace prvních příznaků stárnutí až po anti-age produkty. Značka MOSSA má certifikaci Ecocert a mnohé z jejich produktů jsou vhodné pro vegany.

Obnovující noční krém pro obnovu kolagenu je vhodný pro zralou pleť. Pomáhá ji udržet hydratovanou a vyživenou. Krém má příjemnou texturu a zanechá kůži hebkou na dotek. Obsahuje jojobový olej, který proniká hluboko do pleti a udržuje stálou hladinu hydratace.

Tento krém můžete pořídit za cca 400 korun.

6. místo

Martina Gebhardt Happy Aging

Orientační cena: 750 Kč

Německá značka Martina Gebhardt je vysoce kvalitní bio kosmetika z biodynamického zemědělství. Přípravky jsou velmi šetrné a doslova s láskou vyráběné.

Filosofií značky je, že méně je někdy více a produkty se snaží podpořit přirozené schopnosti naší pokožky. Značka nabízí produkty pro všechny druhy pleti.

Krém Happy Aging Martina Gebhardt intenzivně pečuje o zralou pokožku, kterou posiluje a vyživuje do hloubky. Pleť je díky tomu pružnější a odolnější vůči nepříznivým vnějším vlivům. Výživný krém obsahuje kombinaci olivového oleje společně s bambuckým a kakaovým máslem. Tyto složky jsou bohaté na množství nenasycených mastných kyselin, vitamínů a antioxidantů.

Krém si můžete zakoupit za cca 750 korun.

7. místo

Purity Vision BIO Růžový krém

Orientační cena: 200 Kč

Značka Purity Vision je česká značka, která vznikla v roce 2008. Purtiy spojuje nejnovější vědecké poznatky spolu s tradičními postupy. Cílem značky je dosáhnout nejvyšší možné kvality kosmetických produktů a zároveň přátelských cen, aby o své zdraví a krásu mohl dbát opravdu každý.

Společnost podporuje sociální projekty v rozvojových zemích, po celém světě. Výrobky jsou certifikovány v BIO kvalitě a dají se využít mnoha způsoby. Respektují ekologické hledisko jak při výrobě, tak při přepravě a prodeji.

Růžový univerzální krém je vhodný pro všechny typy pleti včetně citlivé. Na první dobrou vás zaujme velmi příjemná vůně růže a vanilky. Navíc je plný vyživujících olejů, jako arganový, jojobový či brutnákový.

Hlavní složkou krému je macerát ve Fair Trade Bio bambuckém másle, který tvoří nádhernou vůni a dodává krému vyživující účinek. Macerát z růže damašské je známý svými omlazujícími účinky. Spolu s vanilkou a tonkou dodávají krému typickou vůni.

Krém si můžete pořídit za cenu okolo 200 korun.

8. místo

Lavera Krém noční Q10

Orientační cena: 430 Kč

Německá značka Lavera je známá po celém světě a to již od roku 1975. Firma začínala jako malý rodinný podnik na jednom statku poblíž Hannoveru a v průběhu doby se změnila ve velmi úspěšnou firmu se stovkou zaměstnanců. Cílem značky je nabídnout kvalitní kosmetiku s čistě přírodním složením.

Noční krém Q10 Lavera pečuje o pokožku obličeje během noci a díky cenným přírodním ingrediencím ji skvěle vyživuje, hydratuje a zpevňuje. Koenzym Q10 a výživné bambucké máslo redukuje vrásky a zlepšuje elasticitu pokožky.

Kombinace jojobového, sojového, olivoveho a slunečnicového oleje proniká do hloubky pokožky, kde váže vlhkost a zlepšuje elasticitu a obranyschopnost pokožky. Krém obsahuje výtažek ze slézu a meduňkovou vodu, díky čemuž je pleť dokonale osvěžená, rozjasněná a perfektně zklidněná.

Tento krém stojí cca 430 korun.

9. místo

Farfalla Immortelle Anti-​aging deluxe

Orientační cena: 1200 Kč

Švýcarská společnost Farfalla Essentials Ltd. byla založena před více než 20 lety. Farfalla má jedinečný přístup k využití a kombinaci vonných esencí bez použití nadbytečných podpůrných látek. Využívá pouze přírodní suroviny a zachovává úctu k přírodě a zvířatům.

Farfalla má certifikát BDIH pro kontrolovanou přírodní kosmetiku a navíc je zapojena do kontrol společnosti bio-inspecta, která reguluje množství biosurovin na trhu.

Immortelle Anti-aging deluxe liftingový a regenerační krém proti stárnutí Farfalla je určený pro všechny typy pleti. Je vytvořený tak, aby stimuloval proces tvorby kolagenních vláken v pokožce, zpomaloval tvorbu vrásek a zmírňoval napětí.

Krém Immortelle s certifikací přírodní kosmetiky NATRUE je složen z esenciálních a rostlinných olejů, rostlinných extraktů, bambuckého másla a aloe vera šťávy v bio kvalitě.

Krém je možné sehnat za cenu okolo 1200 korun.

10. místo

Kvitok Arganový denní krém s kyselinou hyaluronovou 30+

Orientační cena: 500 Kč

Kvitok je první slovenská, ručně vyráběná přírodní kosmetika, která se vyznačuje kvalitními, jednoduchými a vysoce účinnými produkty, které jsou inspirovány přírodou a vědeckými poznatky. Na produktech značky Kvitok můžete najít logo společnosti Cruelty Free International Leaping Bunny, což je jediný mezinárodně uznávaný certifikát pro kosmetické společnosti, jejichž výrobky nejsou testovány na zvířatech.

Arganový denní krém s kyselinou hyaluronovou 30+ Kvitok je vhodný pro všechny typy pleti, ale nejlépe poslouží té suché a zralejší. Krém je opatřený airless dávkováním, čímž je maximálně chráněný před mikrobiálním znečištěním ze vzduchu i z rukou.

Vysokomolekulární kyselina hyaluronová vytváří ochrannou vrstvu proti nadměrné ztrátě vlhkosti, nízkomolekulární působí v hlubších vrstvách a po delší dobu. Arganový olej je nekomedogenní, rychle se vstřebává a zabraňuje stárnutí kožních buněk. Základem krému je květová voda z růže damašské a regenerační meruňkový olej.

Tento krém je k sehnání za cca 500 korun.

Závěrem

Zkuste vrásky zkrátka přijmout. Je prospěšné se o tělo starat, ale důležité je netrápit se něčím, co nemůžeme změnit.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (ENG): Anti-aging cream

[2] Healthline (ENG): 10 Anti-Aging Foods to Support Your 40s-and-Beyond Body

[3] PubMed Central (ENG): Hyaluronic acid: A key molecule in skin aging

[4] PubMed Central (ENG): Skin anti-aging strategies

[5] PubMed Central (ENG): Anti-wrinkle creams with hyaluronic acid: how effective are they?

4.8/5 (Počet hlasů: 6)

Autor článku:

Radka Sezimová
Radka Sezimová
Jsem Radka, zrovna prožívám Kristova léta a mám dva malé kluky. Studuji Ájurvédu, jsem vegetarián a miluji přírodní kosmetiku. Již roky se věnuji józe, kde vedu i své lekce. Momentálně působím jako copywriter na volné noze (i když mi na ní neustále visí jedno či druhé dítě, nebo popřípadě pes). Miluji psané slovo! Napsala jsem i dvě knihy a třetí je na cestě. Ve své pracovně mám mraky různých bloků, per a pastelek. Psaní je pro mě jednoduše vše v jednom - kus života, relax, poslání a i zdroj obživy.

Autor článku:

Radka Sezimová
Radka Sezimová
Jsem Radka, zrovna prožívám Kristova léta a mám dva malé kluky. Studuji Ájurvédu, jsem vegetarián a miluji přírodní kosmetiku. Již roky se věnuji józe, kde vedu i své lekce. Momentálně působím jako copywriter na volné noze (i když mi na ní neustále visí jedno či druhé dítě, nebo popřípadě pes). Miluji psané slovo! Napsala jsem i dvě knihy a třetí je na cestě. Ve své pracovně mám mraky různých bloků, per a pastelek. Psaní je pro mě jednoduše vše v jednom - kus života, relax, poslání a i zdroj obživy.

Kam dál?