14 nejlepších krémů na vrásky – recenze a diskuze

Shrnutí: Trápí vás vrásky na obličeji a rádi byste zmírnili jejich viditelnost? Chce to správný krém. A srovnání 14 nejlepších krémů na vrásky jsem pro vás přichystala právě v tomto článku:

V článku jsem dále shrnula:

Co jsou vrásky a jak vznikají?[1][2] Jak lze jejich tvorbu regulovat?[3][4][5][6] Jak vybírat krém na vrásky?[7][8][9]

TOP  1. místo

Inlight Bio intenzivní balzám na vrásky

Orientační cena: 2000 Kč
Proč 1. místo?
Protože se jedná o klinicky testovaný balzám z olejů a bylin, které podporují tvorbu kolagenu, pomáhají obnovovat vrstvy pleti, zmírňovat vrásky, sjednocovat barvu a navracet pokožce zářivý vzhled.
2. místo

Iuvenio Retouch
noční anti-age krém

Orientační cena: 600 Kč
Proč 2. místo?
Jde totiž o noční anti-age krém, který současně řeší vrásky i nedokonalosti (například akné). Díky obsahu nízkomolekulární kyseliny hyaluronové se hodí i pro citlivější pleť. Kvalitní veganské složení.
3. místo

Annemarie Börlind denní krém pro zralou pleť

Orientační cena: 1300 Kč
Proč 3. místo?
Jelikož je to denní krém s jemnou lehkou texturou pro zralé ženy s normální až smíšenou pletí. Efektivně přispívá k lepší elasticitě pleti, zpevňuje, vyhlazuje, redukuje vrásky a stimuluje tvorbu kolagenu.

Čtrnáct nejlepších krémů proti vráskám

Co jsou to vrásky?

Vrásky[1] jsou naprosto přirozenou součástí života každého z nás. V některých civilizacích a kmenech jsou považované za překrásný šperk, který značí lidskou moudrost, životní zkušenost a projevuje se mu příslušná úcta. Pokud jsme se svým tělem v harmonii, měli bychom vrásky brát jako součást sebe sama a nebojovat s nimi na sílu. Vrásky je možné lehce potlačit, mírně redukovat, ale ne zničit. Mnohem lepší cesta je sebepřijetí.

Lékaři tvrdí, že vrásky jsou přirozeným důsledkem stárnutí pokožky z toho důvodu, že v ní ubývají látky, které jsou zodpovědné za její pružnost. Nejčastější výskyt vrásek bývá v oblastech kolem očí, mezi obočím a kolem úst. V mládí má organismus těchto látek dostatek, proto je pokožka jemná a bez rýh a záhybů. S přibývajícími roky tyto látky bohužel ubývají a tak nezbývá nic jiného, než tento proces přijmout jako fakt a netrápit se tím. Látky, které udržují pleť hladkou, jsou kolagen, elastin a kyselina hyaluronová. Například hladina kolagenu klesá každým rokem až o 1 %.

Pleť, krása a zdraví je věčné téma (nejen) žen. Všichni chceme být mladí, krásní a zdraví. Můžeme tomu napomoct tak, že se o sebe budeme hezky starat. Jak úspěšně poznat své tělo a lépe se starat o pleť vám napoví spousta článků. Výběr na toto téma naleznete zde: 

Jak vznikají vrásky?

Jak bylo řečeno výše, vznik vrásek je přirozený proces, který se zkrátka děje. Proč má někdo vrásek více než jiný? Do jisté míry hrají roli geny,[2] ale i péče o pokožku v mládí. Nezapomeňte, že pokud chceme něčemu předcházet, je nutné tomu dát pozornost ještě před vznikem nedokonalostí. Péče o vrásky tedy začíná v poměrně mladém věku. Velmi důležitá je hydratace, která by se neměla podceňovat.

 • První vrásky jsou mimické, to znamená, že jsou způsobené pohyby mimických svalů například při úsměvu nebo mračení a po napnutí pokožky opět zmizí. Postupně ale mizí čím dál tím méně, na obličeji zůstávají a postupně se prohlubují. První vlaštovky bývají ty kolem očí. Jsou tam proto, že oblast kůže kolem očí je o něco tenčí než na zbytku obličeje, proto je ke vzniku vrásek náchylnější.
 • Nezapomínejte, že vznik vrásek bývá velmi individuální. Velkou roli hraje životní styl. To, jak žijeme, má velký podíl na vzniku vrásek: stres, strava, vhodná kosmetika, kouření, alkohol či celková péče o pokožku.

Je možné množství vrásek nějak ovlivnit?

Množství vrásek jde mírně regulovat, ne však cíleně zastavit. Vše je neustálý proces, který se děje. Vlastně celý život. Od narození se mění naše těla i vzhled a vrásky jsou součástí života.

Jak vybrat vhodnou kosmetiku? Nejlepší řešení je co nejvíce se přiblížit přírodě. Zkuste se poohlédnout po produktech, které se opírají o přírodní zákonitosti, mají bio certifikáty a jejich ingredience pocházejí z ekologického zemědělství. Pokud si nevíte rady, poraďte se se svou kosmetickou poradkyní.

Obecně lze ale říci, že základem je správná hydratace. Používejte krémy obsahující hydratační složky a na noc se nebojte vyzkoušet i pleťová séra či hydratační séra. To všechno je možné již od 25. roku života. Postupem času pak péči zkvalitňujte a dopřávejte si anti age krémy na podporu tvorby kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové.

Zdravý životní styl má vliv na celkovou kvalitu našich životů a pleť samozřejmě nevyjímaje. Choďte hodně do přírody, dýchejte čerstvý vzduch, sportujte, vyváženě jezte,[3] hodně spěte a zkuste se co nejméně stresovat.

Voda je základní stavební kámen našeho těla, všech buněk. Pokud je dostatečně hydratované tělo zevnitř, je to základ pevného zdraví. Dbejte na dostatečný příjem čisté pramenité vody[4] a naopak se pokuste vyhnout slazeným a průmyslově zpracovaným nápojům.

Ano, geny hrají určitě roli při vzniku prvních vrásek, ale ne tu hlavní. Rozhoduje například množství melaninu, pigmentu, který dodává pleti barvu a ovlivňuje, jak naše pokožka reaguje na slunce. Lidé se světlou kůží jsou obvykle citlivější na poškození sluncem, které způsobuje předčasně stárnutí pokožky. A zde opět platí zmíněná důležitost hydratace.

Stres napadá naše tělo zevnitř. Pokud ho zažíváte častěji než je nutné, věnujte volný čas k relaxaci a regeneraci těla i duše.

Uvádí se, že kuřáci mají více vrásek, neboť jejich pleť ztrácí vitamín C, kolagen a elastin, a kvůli tomu může mít šedivý nebo zažloutlý nádech. Především ženy kuřačky pak často vypadají starší, než ve skutečnosti jsou.[5]

Cévy v pleti se po nadměrném pití alkoholu rozšiřují, což se projevuje začervenáním míst v obličeji. Cévka může i prasknout a ve výsledku začervenat trvale. Alkohol pleť dehydratuje a tím může urychlit vznik vrásek.

To jak jíme, nás obecně velmi ovlivňuje a pleť nevyjímaje. Pokud chcete předcházet vráskám, doporučuje se jíst po vzoru Středmořské diety, která je založena na velkém množství čerstvého ovoce a zeleniny[6] a co nejméně průmyslově zpracovaných potravinách. A jaké konkrétní potraviny přispívají k pružné a mladistvé pokožce? Brokolice, špenát, mandle, avokádo, borůvky, extra panenský olivový olej, losos, čočka, lesní ovoce jako jsou maliny a borůvky, ale také vejce.

Jak vybrat krém na vrásky?

Určitě je dobré poradit se s dermatoložkou nebo kosmetičkou. Ona zná nejlépe typ vaší pleti, který je při výběru určující.

 • Kvalitní krém na vrásky obsahuje některé z účinných látek jako je třeba kyselina hyaluronová,[7] vitamín C,[8] vitamin A (retinol)[9] a případně kolagen. První použití přípravku proti vráskám se doporučuje okolo 25 let.
 • Pokuste se vyhnout produktům, které obsahují rizikové endokrinní disruptory,[10] což jsou chemické látky, které narušují endokrinní systém – systém žláz s vnitřní sekrecí, tedy hormonální systém. Patří mezi ně například konzervanty jako fenoxyethanol nebo parabeny. V případě parabenů mohou být problematické především ty s dlouhým řetězcem (propyl- či butylparaben), které mohou vyvolat ošklivé alergické reakce.

Škodí nám vrásky nějakým způsobem?

Kromě toho, že vrásky jsou součástí procesu stárnutí organismu, mohou ledacos prozradit o našem těle. Vrásky ukazují, jestli se více mračíme nebo smějeme, kolik stresu a starostí zažíváme, ale také kolik smíchu a zábavy si užíváme. Jsou takové album vzpomínek. Nezapomeňte na to, že vrásky jsou převlečený smích a tak se raději usmívejte, než mračte a mějte své vrásky rádi.

 • Vodorovné čáry, které se objevují na čele, se někdy nazývají „vrásky obav“. Mohou být indikátorem nadměrného stresu. Pokud je pozorujete, odpočiňte si.
 • Takzvaný nosní můstek může znamenat, že trpíte alergiemi, ale také signalizuje nadměrné znepokojení a stres.
 • Vějířky u očí patří mezi vrásky, které znamenají, že se hodně usmíváte celou tváří, a to tak často, že se tyto linie vytvoří.
 • Čáry, které se objevují po stranách úst, jsou spojeny s tlustým střevem. Pokud si všimnete, že se tyto linie během krátké doby zvýraznily pokuste se odlehčit jídelníček.

1. místo

Inlight Bio intenzivní balzám na vrásky

Klinicky testováný balzám proti vráskám, které prý zmírňuje už po 28denním používání. 100% přírodní a BIO kvalita. Vyšší cena, ale stačí ho opravdu malé množství, takže vydrží dlouho.

Orientační cena: 2000 Kč

Proč jsem na 1. místo vybrala balzám na vrásky od značky Inlight?

Protože se jedná o produkt, jehož účinky prokázaly i klinické studie v italské laboratoři Evic Laboratories v Římě. Díky obsahu účinných přírodních ingrediencí v BIO kvalitě (například pupečník asijský, spirulinu, mladý ječmen, extrakt z mrkve, růžový, jojobový či levandulový olej, výtažek s měsíčku lékařského nebo bambucké máslo) balzám zajišťuje zmírnění vrásek (viditelné prý už po 28 dnech používání), zmírnění viditelnosti tmavých skvrn a pružnější, jemnou pleť.

Uživatelské recenze

Příjemně mě překvapilo, že výše zmíněné účinky potvrzují i recenze na heuréce i zbozi.cz. Zejména na heuréce uživatelky chválí vyhlazování vrásek i zmírnění otoků pod očima. Eva H. dokoknce zmiňuje, že je balzám „prudce návykový“. Podle mnoha recenzentek se produkt dobře aplikuje a stačí ho velmi malé množství, což je vzhledem k vyšší ceně velmi pozitivní zpráva.

Další informace o produktu

Jedná se o produkt malé rodinné značky, která sídlí v britském Cornwallu, kde se všechny produkty vyrábějí ručně podle do detailu promyšlených a prověřených receptur. Všechny produkty jsou 100% přírodní a BIO bez jakýchkoli umělých látek. Benefitem je i ekologické balení ze speciálního tmavého skla, které chrání produkt před znehodnocením. Součástí balení je i dřevěná špachtlička pro nanášení produktu, do kterého byste neměli sahat prstem, abyste předešli průniku jakýchkoli případných nečistot.

2. místo

Iuvenio Retouch noční anti-age krém

Noční krém proti vráskám, který zároveň řeší i nedokonalosti jako je akné apod. Veganské složení bez parfemace, vhodné i pro citlivou pleť.

Orientační cena: 600 Kč

Proč je noční krém Retouch od Iuvenio na 2. místě?

Protože se jedná o zajímavý produkt, který pomáhá řešit vrásky, ale také akné a další nedokonalosti trápící vaši pleť. Činí tak díky HyRetinu, což je nová forma kyseliny retinové, která je spojená s nízkomolekulární kyselinou hyaluronovou – díky tomu nabízí skvělé anti-age účinky, ale také působí proti začervenání pleti a balancuje tvorbu mazu. To vše bez podráždění, takže se produkt hodí i pro citlivou pleť.

Uživatelské recenze

Krém Retouch má na heuréce i oficiálním e-shopu spoustu pozitivních recenzí. Je hodně ceněný pro svou funkčnost na zmírnění vrásek, lifting pleti, ale zlepšení stavu problematické pokožky. Lidé si chválí i příjemnou, snadno roztíratelnou texturu krému a praktické balení s pumpičkou.

Další informace

Retinol, který působí proti vráskám, bývá pro citlivou pleť dráždivý. Tento produkt si z retinolu vzal to nejlepší, ale díky kombinaci s kyselinou hyaluronovou jej zbavil dráždivosti, takže i lidé s citlivou a problematickou pletí mohou využívat jeho účinků a zatočit tak s vráskami.

Používá se jako 4. krok při večerní skincare rutině. Ale pozor, nepoužívejte ho po peelingu.

Balení o objemu 30 ml stojí okolo 700 Kč.

3. místo

Annemarie Börlind Denní krém LIGHT pro zralou pleť SYSTEM ABSOLUTE

Lehký denní krém pro zralou pleť s anti-age efektem, který bojuje proti vráskám díky kyselině hyaluronové, extraktu z mořských řas a jojobě.

Orientační cena: 1300 Kč

Proč je na 3. místě denní krém pro zralou pleť od Annemarie Börlind?

Účinný denní krém s anti-aging a protivráskovým efektem pochází z řady SYSTEM ABSOLUTE System Anti-Aging od značky certifikované přírodní kosmetiky Annemarie Börlind. Obsahuje botanickou kyselinu hyaluronovou a extrakt z mořských řas, které pomáhají k aktivaci elastinu a kolagenu v pleti, čímž pomáhají vyhlazovat vrásky. V produktu dále najdete jojobový olej, který v kombinaci s kyselinou hyaluronovou dodává pleti hydrataci, uzamyká v ní vlhkost a působí proti předčasnému stárnutí.

Uživatelské recenze

Krém má na svém oficiálním e-shopu pozitivní recenze, kde je hodnocený jako výborný a účinný anti-age přípravek. Z mého průzkumu se také ukázala, že více zkušeností s ním mají lidé na slovensku, protože na slovenské verzi heuréky je na něj mnohem více recenzí, které jsou opět velmi kladné. Recenzentky chválí vůni, lehkou vstřebatelnost a příjemně hebkou, vyživenou pleť.

Více informací

Krém je určený na den a má lehčí texturu, která se dobře nanáší a vstřebává do pleti, proto se hodí i jako podklad pod make-up. A kromě zralých žen je vhodný i pro zralé muže, ideálně se smíšenou nebo normální pletí.

A jak používat? Doporučuje se nanášet na pleť obličeje, krku a dekoltu každé ráno po aplikaci anti-aging séra ze stejné řady.

Kolik tento krém stojí? Cca 1300 korun.

4. místo

StriVectin SD Advanced PLUS Intensive Concentrate krém proti vráskám

Orientační cena: 1300 Kč

Proč jsem vybrala hydratační anti-age krém proti vráskám a striím od StriVectin?

Jelikož se jedná o výborný krém proti vráskám a striím, který je určený na pleť obličeje i celého těla, takže s ním vyřešíte hned dva problémy najednou. Jeho inovativní složení plné peptidů (včetně Alpha-3 Peptidu™, biopeptidů z brusinky a tripeptidů mědi) efektivně redukuje vrásky a strie, zatímco patentovaná molekula niacínu NIA-114™ posiluje kožní bariéru a zvyšuje účinnost ostatních složek. Krém podporuje přirozenou produkci kolagenu, elastinu a kyseliny hyaluronové, což výrazně zlepšuje elasticitu pleti a snižuje výskyt jemných linek. Navíc byl klinicky testován a 97 % uživatelů potvrdilo hladší a pružnější pleť po 4 týdnech užívání – a super hodnocení má i na Heurece a Zboží.cz.

Doporučuje se používat ráno a večer na čistou pleť – jemně jej vmasírujte do míst, kde vás trápí vrásky či strie. Dle výrobce už po týdnu používání redukuje vrásky a po čtyřech týdnech vyhlazuje strie. Navíc poskytuje intenzivní hydrataci až na 100 hodin.

60ml balení vás vyjde na necelých 1300 korun, ale můžete si pořídit i větší balení se 118 ml, které stojí cca 2100 korun.

5. místo

100% Pure Pearl Powder

Orientační cena: 900 Kč

Proč jsem vybrala tenhle 100% perlový prášek od značky Feel Pearls?

Možná si řeknete, proč jsem zařadila perlový prášek mezi krémy proti vráskám? Nebojte, hned vám to vysvětlím.

Tenhle 100% přírodní produkt je opravdu vyrobený pouze z pravých sladkovodních perel namletých na mimořádně jemný prášek, který má významné anti-age účinky.

Může se používat jako pleťová maska, pudrový minerální make-up, ale také jako denní krém a právě proto jsem ho sem zahrnula. Prášek totiž stačí smíchat s vaším oblíbeným denním krémem a je to!

Perlový prášek váš krém obohatí o spoustu blahodárných látek (jako je vápník, aminokyseliny, magnézium, železo, měď či selen), které stimuluju tvorbu kolagenu, regenerují a vyhlazují vrásky.

30 g prášku v ekologickém balení vás vyjde na cca 900 korun.

6. místo

Kvitok Arganový denní krém s kyselinou hyaluronovou 30+

Orientační cena: 500 Kč

Proč jsem vybrala arganový krém od značky Kvitok?

Kvitok je první slovenská, ručně vyráběná přírodní kosmetika, která se vyznačuje kvalitními, jednoduchými a vysoce účinnými produkty, které jsou inspirovány přírodou a vědeckými poznatky. Na produktech značky Kvitok můžete najít logo společnosti Cruelty Free International Leaping Bunny, což je jediný mezinárodně uznávaný certifikát pro kosmetické společnosti, jejichž výrobky nejsou testovány na zvířatech.

Arganový denní krém s kyselinou hyaluronovou 30+ Kvitok je vhodný pro všechny typy pleti, ale nejlépe poslouží té suché a zralejší. Krém je opatřený airless dávkováním, čímž je maximálně chráněný před mikrobiálním znečištěním ze vzduchu i z rukou.

Vysokomolekulární kyselina hyaluronová vytváří ochrannou vrstvu proti nadměrné ztrátě vlhkosti, nízkomolekulární působí v hlubších vrstvách a po delší dobu. Arganový olej je nekomedogenní, rychle se vstřebává a zabraňuje stárnutí kožních buněk. Základem krému je květová voda z růže damašské a regenerační meruňkový olej.

Tento krém je k sehnání za cca 500 korun.

7. místo

Purity Vision BIO Růžový omlazující

Orientační cena: 400 Kč

Z jakých důvodů tu je omlazující růžový krém od Purity Vision?

Purity Vision je česká značka, která vznikla v roce 2008. Spojuje nejnovější vědecké poznatky spolu s tradičními postupy. Cílem značky je dosáhnout nejvyšší možné kvality kosmetických produktů a zároveň přátelských cen, aby o své zdraví a krásu mohl dbát opravdu každý.

Společnost podporuje sociální projekty v rozvojových zemích po celém světě. Výrobky jsou certifikovány v BIO kvalitě a dají se využít mnoha způsoby. Respektují ekologické hledisko jak při výrobě, tak při přepravě a prodeji.

Tenhle sametově hebký růžový krém je určený pro každou pleť, která touží po omlazení. 100% přírodní složení je plné blahodárných ingrediencí jako je opunciový olej, přírodní koenzym Q10. Hlavní složkou krému je macerát ve Fair Trade Bio bambuckém másle, který tvoří nádhernou vůni a dodává krému vyživující účinek. Macerát z růže damašské je známý svými omlazujícími účinky. Spolu s vanilkou a tonkou dodávají krému typickou vůni.

Balení se 40 ml tohoto krému pořídíte za cenu okolo 400 korun.

8. místo

Lavera Krém noční Q10

Orientační cena: 400 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila noční krém Q10 od Lavery?

Německá značka Lavera je známá po celém světě a to již od roku 1975. Firma začínala jako malý rodinný podnik na jednom statku poblíž Hannoveru a v průběhu doby se změnila ve velmi úspěšnou firmu se stovkou zaměstnanců. Cílem značky je nabídnout kvalitní kosmetiku s čistě přírodním složením.

Noční krém Q10 Lavera pečuje o pokožku obličeje během noci a díky cenným přírodním ingrediencím ji skvěle vyživuje, hydratuje a zpevňuje. Koenzym Q10 a výživné bambucké máslo redukuje vrásky a zlepšuje elasticitu pokožky.

Kombinace jojobového, sojového, olivoveho a slunečnicového oleje proniká do hloubky pokožky, kde váže vlhkost a zlepšuje elasticitu a obranyschopnost pokožky. Krém obsahuje výtažek ze slézu a meduňkovou vodu, díky čemuž je pleť dokonale osvěžená, rozjasněná a perfektně zklidněná.

Tento krém stojí cca 400 korun.

9. místo

MÁDARA Hydratační zpevňující pleťový krém

Orientační cena: 1000 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila tento pleťový krém od Mádary?

Derma Collagen hydratační zpevňující pleťový krém MÁDARA obsahuje rostlinné peptidy, mikrořasy a kyselinou hyaluronovou, která podporuje syntézu kolagenu, bojuje proti tvorbě vrásek a zvyšuje množství vody v pokožce.

Tento krém je velmi lehký, dobře se roztírá a vstřebává. Dále pleť zpevňuje, vyhlazuje a omlazuje. Dobíjí ji esenciálními aminokyselinami a posiluje extracelulární matrix pokožky.

Produkty této značky obsahují bio certifikované extrakty z rostlin, které jsou výjimečné vysokým obsahem aktivních látek. Mnohé z jejich produktů jsou vhodné pro vegany.

Cena krému se pohybuje něco málo přes 1000 korun.

10. místo

Havlíkova Apotéka Krásná kurtizána

Orientační cena: 600 Kč

Čím mě oslovil krém Krásná kurtizána od Havlíkovy Apotéky?

Jelikož složení tohoto vizuálně přitažlivého krému od české značky Havlíkova přispívá ke zjemnění mimických vrásek a celkově zpevňuje pleť. Jeho unikátní receptura inspirovaná 18. stoletím obsahuje například:

 • Adipofill’in™, což je složka, která pomáhá navrátit pokožce svěží a mladistvý vzhled,
 • makadamiový olej, který pleť regeneruje a chrání ji před oxidačním stresem,
 • mateří kašička, jež podporuje buněčnou regeneraci.

Klinické studie navíc potvrdily, že krém po dvou měsících používání výrazně zjemňuje pleť a redukuje hloubku vrásek. A je s ním spokojené i uživatelstvo na Heurece a Zboží.cz.

Krém se doporučuje aplikovat ráno a večer v tenké vrstvě na vyčištěný obličej a krk, ale lze ho používat i lokálně na vysušená místa.

Co se týče ceny, tak si můžete si vybrat ze dvou velikostí Krásné kurtizány – 30 ml za cca 600 korun a 50 ml za cca 770 korun.

11. místo

Martina Gebhardt Happy Aging

Orientační cena: 900 Kč

Z jakých důvodů jsem vybrala krém Happy Aging?

Německá značka Martina Gebhardt je vysoce kvalitní bio kosmetika z biodynamického zemědělství. Přípravky jsou velmi šetrné a doslova s láskou vyráběné.

Filosofií značky je, že méně je někdy více a produkty se snaží podpořit přirozené schopnosti naší pokožky. Značka nabízí produkty pro všechny druhy pleti.

Krém Happy Aging Martina Gebhardt intenzivně pečuje o zralou pokožku, kterou posiluje a vyživuje do hloubky. Pleť je díky tomu pružnější a odolnější vůči nepříznivým vnějším vlivům. Výživný krém obsahuje kombinaci olivového oleje společně s bambuckým a kakaovým máslem. Tyto složky jsou bohaté na množství nenasycených mastných kyselin, vitamínů a antioxidantů.

Krém si můžete zakoupit za cca 900 korun.

12. místo

Alteya Pleťový krém proti stárnutí Bio Damascena

Orientační cena: 1500 Kč

Proč jsem vybrala krém proti stárnutí od značky Alteya Organics?

100% organický krém na pleť, který intenzivně působí proti stárnutí pleti, regeneruje ji a eliminuje vrásky. Jeho hlavní složkou je vzácná přírodní bulharská růže „Bio Damascena Rose Otto“, která je mocným nástrojem chránícím vaši pleť před působením volných radikálů a zároveň má významné hydratační a zklidňující účinky. Kromě toho obsahuje drahocenný organický olej z Večernice, který působí proti pigmentovým skvrnám a díky stimulaci tvorby buněk brání vzniku vrásek.

Jedná se o certifikovaný veganský a BIO krém, který neobsahuje lepek, geneticky modifikované látky a nebyl testovaný na zvířatech.

Jak ho správně aplikovat? Krém nanášejte každé ráno i večer jako poslední hydratační krok vaší pleťové rutiny, tedy až po čištění a tonizaci. Malé množství produktu opatrně vmasírujte do pokožky obličeje, oblasti uší, krku i dekoltu.

A kolik stojí? Cca 1500 korun.

13. místo

MOSSA Noční krém pro obnovu kolagenu

Orientační cena: 500 Kč

Proč tu je noční krém pro obnovu kolagenu od značky Mossa?

Příroda z Lotyšska. To je značka přírodní kosmetiky Mossa, která ve svých produktech obsahuje vysoký podíl extraktů a olejů ze severského bobulového ovoce, jako jsou borůvky, moruška, šípky, ostružiny, maliny a mnohé další. Tyto rostlinné výtažky jsou plné vitamínů a antioxidantů.

Certifikovaná pleťová péče MOSSA se skládá z několika produktových řad pro každý věk, od eliminace prvních příznaků stárnutí až po anti-age produkty. Značka MOSSA má certifikaci Ecocert a mnohé z jejich produktů jsou vhodné pro vegany.

Obnovující noční krém pro obnovu kolagenu je vhodný pro zralou pleť. Pomáhá ji udržet hydratovanou a vyživenou. Krém má příjemnou texturu a zanechá kůži hebkou na dotek. Obsahuje jojobový olej, který proniká hluboko do pleti a udržuje stálou hladinu hydratace.

Tento krém můžete pořídit za cca 500 korun.

Fotografie produktu

14. místo

Farfalla Immortelle Anti-​aging deluxe

Orientační cena: 1260 Kč

Troč jsem vybrala tenhle luxusní anti-aging krém od značky Farfalla?

Švýcarská společnost Farfalla Essentials Ltd. byla založena před více než 20 lety. Farfalla má jedinečný přístup k využití a kombinaci vonných esencí bez použití nadbytečných podpůrných látek. Využívá pouze přírodní suroviny a zachovává úctu k přírodě a zvířatům.

Farfalla má certifikát BDIH pro kontrolovanou přírodní kosmetiku a navíc je zapojena do kontrol společnosti bio-inspecta, která reguluje množství biosurovin na trhu.

Immortelle Anti-aging deluxe liftingový a regenerační krém proti stárnutí Farfalla je určený pro všechny typy pleti. Je vytvořený tak, aby stimuloval proces tvorby kolagenních vláken v pokožce, zpomaloval tvorbu vrásek a zmírňoval napětí.

Krém Immortelle s certifikací přírodní kosmetiky NATRUE je složen z esenciálních a rostlinných olejů, rostlinných extraktů, bambuckého másla a aloe vera šťávy v bio kvalitě.

Krém je možné sehnat za cenu okolo 1260 korun.

Závěrem

Vrásky jsou přirozená věc a není na nich nic špatného. Pokud si ale přece jen říkáte, že byste je rádi maličko zmírnili a dosáhli tak vypnutějí, zářivější a pěstěnější pleti, není nic jednoduššího než vyzkoušet nějaký krém proti vráskám.

Za sebe doporučuji zejména intenzivní balzám na vrásky Inlight, který má naprosto čisté, přírodní složení a stačí ho používat jen málo, takže i dlouho vydrží. Pokud si kromě vrásek „děláte vrásky“ také s problematickou pletí, kterou trápí různé nedokonalosti (např. akné) a ještě je citlivá, sáhněte po nočním krému Iuvenio Retouch. A jestli chcete s vráskami bojovat i přes den, přesně pro vás je lehký vyhlazující denní krém anti-aging SYSTEM ABSOLUTE pro zralou pleť od německé značky Annemarie Börlind.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[11] Wikipedie (ENG): Anti-aging cream

[12] Healthline (ENG): 10 Anti-Aging Foods to Support Your 40s-and-Beyond Body

[13] PubMed Central (ENG): Hyaluronic acid: A key molecule in skin aging

[14] PubMed Central (ENG): Skin anti-aging strategies

[15] PubMed Central (ENG): Anti-wrinkle creams with hyaluronic acid: how effective are they?

4.8/5 (Počet hlasů: 6)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »