10 nejlepších magnetických řas s linkou – recenze

Shrnutí: Magnetické řasy s linkou považuju za revoluční prvek v oblasti líčení, jelikož je nemusíte nanášet lepidlem jako klasické umělé řasy, které nemusí pokožka mnoha lidí snášet moc dobře. V tomto článku jsem pro vás porovnala spoustu magnetických řas a za úplně nejlepší považuji tyto:

 • První místo u mě obsadily Ardell 3D Faux Mink, které dodávají pohledu hloubku, ale také jsou cenově příznivé a balení obsahuje jak řasy, tak speciální magnetické oční linky.
 • 2. místo patří Magnetic Eyeliner & Lash Kit od značky Kiss, ve kterém opět dostanete řasy i linky, jenž obsahují vyživující biotin, který současně zamezuje rozmazávání linek.
 • A na 3. místo jsem udělila Ardell Magnetic Accents ze 100% lidských vlasů, což jim dodává přirozený vzhled. V balení navíc najdete dba páry řas.

Co se v článku kromě tipů na kvalitní magnetické řasy s linkou na našem trhu dozvíte dále?

Jak fungují umělé řasy s magnetickou linkou a magnetické oční linky? Jaké jsou jejich výhody a nevýhody? Plus návod, jak je nasadit a následně také sundat.

TOP  1. místo

Ardell
3D Faux Mink

Orientační cena: 300 Kč
Proč 1. místo?

Kvalitní a výrazné magnetické řasy, které dodávají pohledu hloubku. Cenově výhodná sada obsahuje řasy i magnetickou gelovou linku.

2. místo

Magnetic
Eyeliner & Lash Kit

Orientační cena: 300 Kč
Proč 2. místo?

Revoluční magnetické řasy s 5 magnety, které jsou navíc voděodolné. Obsahují vyživující biotin a snadno se aplikují.

3. místo

Ardell
Magnetic Accents

Orientační cena: 300 Kč
Proč 3. místo?

Dva páry řas ze 100% lidských vlasů, které dodávají pohledu glamour vzhled. Snadno se aplikují a lze je použít opakovaně.

Deset nejlepších magnetických řas s linkou

Co jsou magnetické řasy s linkou?

Kdo by netoužil po řasách jako mrkací panenka, že? Pokud vám nebylo naděleno tak, jak byste si představovala, mohou být magnetické řasy slibným kompromisem, který zařídí svůdný pohled a minimálně zatíží vaše oči.

Za jejich vznikem stojí Katy Stoka z Miami, která s tímto nápadem přišla v roce 2014. Měla zkušenost s lepením umělých řas a strávený čas, který ji tato akce zabrala, ji obtěžoval natolik, že přišla s ideou magnetických řas.

A o co přesně jde? Jedná se o druh umělých řas, který funguje na principu takzvaných mikromagnetů. Jejich velkou výhodou je, že na jejich aplikaci nepotřebujete žádné lepidlo a tím si nezatěžujete vlastní řasy. Tyto řasy obsahují několik magnetických proužků, minimálně však dva. Fungují na klasické magnetické přitažlivosti, díky které se pruhy přitáhnou k sobě a tím obalí vaše řasy. Existuje spoustu typů magnetických řas, od extrémně výrazných po přirozené, takže si vybere opravdu každý podle svých individuálních preferencí.

Pleť, krása a zdraví je věčné téma (nejen) žen. Všichni chceme být mladí, krásní a zdraví. Můžeme tomu napomoct tak, že se o sebe budeme hezky starat. Jak úspěšně poznat své tělo a lépe se starat o pleť vám napoví spousta článků. Výběr na toto téma naleznete zde: 

Jak se magnetické řasy aplikují?

Úplně jednoduše. Jejich používání se hodí i pro naprosté začátečnice. Zde vám přinášíme malý návod, aby pro vás byla jejich aplikace co nejjednodušší:

 1. Otevřete balení magnetických řas a vyjměte jejich horní i spodní díl.
 2. K aplikace potřebujete také gelový magnetický linkovač, který je buď součástí balení nebo můžete koupit samostatně. Pomocí linkovače vytvořte linku podél linie horních řas. Můžete aplikovat klidně i dvě vrstvy.
 3. Následně si vezměte do dlaně horní díl řas.
 4. Než zaschne nanesený gel, přiložte horní díl na linku řas a mírně zatlačte.
 5. Poté přiložte zespodu druhý díl tak, aby se oba spojily v jeden.

Výhody a nevýhody používání magnetických řas

Nošení magnetických řas s sebou nese celou řadu výhod, ale jak to tak bývá – i tento druh řas může mít pro někoho svá proti. Pojďme se na ně mrknout:

Není potřeba lepidlo

K jejich aplikaci není potřeba lepidlo, což je skvělá zpráva. Lepidlo na řasy totiž obecně není moc šetrné a může přírodní řasy poškodit a citlivým jedincům i podráždit oči.

Rychlá aplikace

Jakmile získáte patřičný grif, aplikace řas vám zabere mnohem kratší dobu, než u těch klasických, kde je zapotřebí lepidlo.

Dlouhá výdrž

Magnetické řasy vydrží mnohem déle než klasické nalepovací. Jsou totiž koncipované tak, aby držely na víčku alespoň 16 hodin.

Voděodolnost

Bývají voděodolné, takže drží na oku, i když se zpotíte, pláčete, zmoknete nebo si jdete zaplavat.

Hodí se na sport

Skvěle se hodí na sport, protože drží, i když si jdete zaběhat, projet na kole a podobně.

 • Magnetické řasy bývají dražší než nalepovací.
 • Někdo by se mohl bát méně tradiční technologie.
 • Magnetický proužek je poměrně viditelný. Nicméně oční linka ho jednoduše schová.

Jak je odstranit?

Hlavně se toho nebojte. Stačí se naučit ten správný grif a řasy budete mít dole během chvilky. Jelikož fungují na principu magnetů, jejich sevření je opravdu pevné. Což je dobře, protože vám díky tomu během nošení nespadnou z očí. Základní rada zní – pásky od sebe neoddělujte silou. Místo toho je mezi sebou jemně promněte, díky čemuž půjdou lehce od sebe. Další možností je rovnou použít olejový odličovač, který rozpustí gelovou linku a tím se řasy odlepí.

1. místo

Ardell 3D Faux Mink

Cenově výhodná sada umělých řas s magnetickou gelovou linkou, kterou používají i profesionální vizážisté v Hollywoodu.

Orientační cena: 300 Kč

Proč jsem na 1. místo vybrala sadu na řasy 3D Faux Mink od značky Ardell?

Tuhle sadu 3D Faux Mink od značky Ardell jsem vybrala na první místo pro to, že dodají vašemu líčení nový rozměr a nádherně prohloubí váš pohled. Sada obsahuje jak samotné umělé řasy, tak magnetickou gelovou linku, díky čemu snadno a pohodlně dosáhnete požadovaného efektu, ale s minimálním úsilím.

Uživatelské recenze

Najít uživatelské recenze k magnetickým řasám je docela oříšek, ale na 3D Faux Mink od Ardell jsem objevila několik velmi pozitivních – což značně přispělo k tomu, že právě ony získaly první místo v mém srovnání. Na samotném e-shopu Notino, kde je zakoupíte za poměrně příznivou cenu okolo 300 Kč, o nich jedna recenzentka napsala „Řasy skvěle drží. Jednoduchá aplikace. Zvládne úplně každý.“

Ale super hodnocení mají i na Zbozi.cz, kde se opět objevuje uživatelská zkušenost, která potvrzuje, že tyto řasy jsou kvalitní a snadno se aplikují.

Další informace

Ardell, americká firma specializující se na výrobu umělých řas, vznikla v roce 1971 z iniciativy manželů Arnolda a Sydell Millerových, a dnes je jednou z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších značek v oblasti umělých řas po celém světě. Produkty od Ardell jsou oblíbené mezi hollywoodskými vizážisty, proto si myslím, že jde o super volbu, která je kvalitní a zároveň cenově přijatelná.

2. místo

Magnetické umělé řasy s očními linkami

Skvělé magnetické řasy v sadě se speciálními očními linkami, které obsahují vyživující biotin, co současně působí proti rozmazávání.

Orientační cena: 300 Kč

Proč jsem na 2. místo vybrala magnetické umělé řasy s očními linkami od značky Kiss?

Magnetické řasy od značky Kiss vám totiž zajistí ten nejsmyslnější pohled. Vydrží až 16 hodin, takže se nemusíte bát, že byste je musela během dne sundávat. Oční linky, které jsou součástí setu, obsahují biotin, který řasy vyživuje a navíc se díky němu linka nerozmazává. Aplikátor linek má výborné technologické zpracování, díky kterému bude nanášení velmi snadné a pohodlné. Tyto magnetické řasy obsahují 5 magnetů, které zajišťují bezpečné nošení. A navíc jsou voděodolné, takže ideální i na léto.

Uživatelské recenze

Na tyto řasy jsem našla kladné recenze především na Heurece, kde sice jedna uživatelka píše, že jsou pro ni osobně moc dlouhé, takže se jí nevešly pod sluneční brýle, což lze ale podle ní (a podle mě taky) jednoduše vyřešit tak, že je opatrně zkrátíte zastřihnutím. Dále se zde objevuje, že se řasy lehce aplikují a na víčku dobře drží. A čtyři hvězdičky z pěti pak mají i v recenzích na samotném e-shopu Krasa.cz.

Více informací

Jak tyto řasy aplikovat? Oční linky nejprve protřepejte a poté jemně otřete štěteček. Následně štěteček naberte do očních linek a nakreslete jím linku podél celé délky horních čas. Na tuto linku nakonec aplikujte řasy. 

Při odstraňování na vatový nebo látkový odličovací tampon naneste olejový odličovač očí a jemnými tahy setřete dolů.

Jaká je cena těchto magnetických řas? Něco málo přes 300 korun.

3. místo

Ardell Magnetic Accents

Cenově přijatelné řasy ze 100% lidských vlasů, díky čemu působí velmi přirozeně. Ideální k opakovanému používání.

Orientační cena: 300 Kč

Proč jsem na 3. místo zvolila magnetické řasy Magnetic Accents od Ardell?

Jelikož jde o revoluční magnetické řasy, které nabízejí inovativní a jednoduchý způsob aplikace a dodají vašim očím glamour vzhled. Jejich tajemství spočívá v miniaturních magnetech, které umožňují snadnou aplikaci a odstranění bez rizika poškození vlastních řas, a to vždy s úžasným výsledkem. Navíc jsou vyrobeny z 100 % lidských vlasů, což zajišťuje přirozený vzhled, a lze je použít opakovaně, takže jsou mnohem ekonomičtější volbou než klasické nalepovací řasy.

Uživatelské recenze

V sekci recenze na Notinu, kde jsou tyto řasy k sehnání, se objevuje poměrně dost nadšených recenzí. Uživatelky tu píší, že jde o „Skvělé řasy především na menší oko.“ nebo že „Drží celý večer, jsou příjemné a nenamáhají tolik oko.“ Velmi mě také potěšilo, že jsem se tu dočetla o snadné a rychlé aplikovatelnosti těchto řas.

Pro hodnocení jsem ale zamířila i na Heureku, kde jsem se opět dozvěděla, že se řasy jednoduše nasazují a pak mě přímo nadchla reakce jedné uživatelka, která napsala: „Řasy jsou úžasné, jiné už nechci. Nevytvoří pohled umělé panenky. Díky nim mám mnohem větší a rozzářené oči, aniž bych se musela výrazně líčit a kdokoliv poznal, že nejsou moje.“ Zároveň také dodala, že se řasy i lehce sundávají a neponičí vaše přirozené řasy.

Další info

Tyto řasy jsou vybaveny 6–8 téměř neviditelnými magnety, které minimalizují vypadávání vlastních řas při odstraňování, a mají zakřivený pásek, který kopíruje tvar oka a dodává líčení extra výrazný vzhled. Jejich aplikace je snadná a rychlá – a co je nejlepší? K jejich použití není zapotřebí lepidlo.

Balení těchto řas stojí do 300 korun.

4. místo

Ardell magnetické řasy (wispies)

Orientační cena: 300 Kč

Čím mě zaujaly magnetické řasy typu wispies od Ardellu?

Magnetické řasy pro hollywoodský efekt, to jsou tyto od značky Ardell. A aby toho nebylo málo, v balení nejsou jen řasy, ale i magnetický linkovač Wispies, který obsahuje mikromagnety, díky kterým je jeho nanášení opravdu snadné. A co je skvělé? Neobsahuje žádné nechtěné látky jako je formaldehyd, latex a parabeny. A můžete ho použít až padesátkrát.

A co vše tato sada obsahuje? Již zmíněné řasy, černý gelový linkovač a štěteček.

K aplikaci nepotřebujete žádné lepidlo a i přesto dosáhnete dlouhotrvajícího efektu. Celý set je voděodolný, takže ho můžete v klidu použít třeba během dovolené u moře, kde se můžete bez obav vykoupat.

Dále o produktu

Jak magnetické řasy aplikovat? Doporučuje se nanést dvě vrstvy magnetického gelového linkovače a to podél celé linie horních řas. Poté připevněte magnetické řasy na linkovač, lehce zatlačte a dílo je dokonáno!  

Jak řasy naopak odstranit? Jemným tahem a velmi opatrně odloupněte magnetické řasy a potom z nich odstraňte přebytky linkovače. Dejte pozor, abyste neoddělii magnetky z pásku. Poté na oči použijte olejový odličovač a šetrně je očistěte.

A jaká je cena? Cca 300 korun.

5. místo

Ardell magnetické řasy (double demi wispies)

Orientační cena: 300 Kč

A proč jsem vybrala magnetické řasy typu double demi wispies rovněž od Ardellu?

Neboť Ardell přináší i tyto magnetické řasy s magnetickým linkovačem Double Demi Wispies pro střední objem a délku. Tento typ má o něco delší pás, než je tomu u klasických řas od této značky. Tyto řasy se velmi snadno aplikují a hodí se díky tomu i pro začátečnice. Linkovač obsahuje mikromagnety, tudíž je nanášení přesné, rychlé a navíc vystačí až na 50 aplikací. 

Co v této sadě najdete? Magnetické řasy, linkovač a štěteček.

Další informace

Jak je aplikovat? Naneste ideálně dvě vrstvy linkovače a to po celé horní linii řas. Poté přiložte řasy na linkovač, který musí být stále vlhký. Následně je jemně zatlačte a máte hotovo.

A jak řasy odstranit? Nejprve velmi opatrně odstraňte magnetické řasy a poté jemně odloupněte zbytky linkovače. Oči potom odličte běžným způsobem, ale použijte přípravek na bázi oleje.  

Na kolik vás tyto magnetické řasy vyjedou? Na cca 300 korun.

6. místo

Ardell magnetické řasy (typ 110)

Orientační cena: 450 Kč

Z jakých důvodů jsem vybrala magnetické řasy typu 110?

Protože si myslím, že i řasy Magnetic od americké značky Ardell vás nadchnou. Konkrétně tyto zaručují střední objem a kratší délku, čímž se snaží kopírovat přirozený vzhled řas. I v tomto balení najdete kromě řas také magnetický linkovač a praktický štěteček. Produkt je bez parabenů a dalších syntetických látek a navíc poskytuje vašim řasám dlouhotrvající efekt. 

Jak je aplikovat? Na odlíčené horní víčko naneste dvě vrstvy linkovače. Poté do nakreslené linky umístěte řasy a lehce je zatlačte směrem dovnitř.

Jak řasy odstranit? Obezřetně sejměte řasy a odstraňte z nich přebytky linkovače. Potom odličte oči olejovým odstraňovačem make-upu. 

A jaká je cena? Cca 450 korun.

7. místo

Kiss magnetické řasy Magnetic lash

Orientační cena: 300 Kč

Čím mě zaujaly Magnetic Lash od Kiss?

Magnetické řasy Magnetic Lash totiž zaručují dokonalý výsledek a pohled, který vám bude každý závidět. Aplikace řas je velmi snadná a díky svému kvalitnímu zpracování vám na očích vydrží celý den.

Jak je aplikovat? Vložte do aplikátoru horní i spodní část umělých řas. Poté umístěte aplikátor takovým způsobem, aby byly vaše vlastní řasy mezi oběma díly těch magnetických. Stisknutím aplikátoru dosáhnete spojení obu částí umělých řas. Nakonec aplikátor uvolněte.

Jak je odstranit? Prsty posuňte oba díly magnetických řas od sebe a tím se uvolní jejich sevření. Po sejmutí je můžete kdykoliv použít znovu.

A jaká je cena těchto řas? Cca 300 korun.

8. místo

Ardell magnetické řasy Megahold

Orientační cena: 250 Kč

Proč jsem vybrala magnetické řasy Megahold?

Magnetické řasy od populární americké značky Ardell jsou extra hold, což doslova znamená, že drží opravdu hodně pevně. Jejich magnetický pásek je velmi měkký a pružný zároveň, takže ho můžete zastřihnout a upravit podle potřeby. Pásky u těchto řas pokrývá jeden velký, souvislý magnet, který zajišťuje ono pevné držení, ale současně i pohodlné nošení. Aby se řasy ještě lépe uchytily, určitě využijte magnetický linkovač.

Jak řasy nanést? Nejprve aplikujte linkovač na horní linii víčka podél řas. Poté na linku vložte umělé řasy a jemně zatlačte. Nakonec přiložte ze spoda dolní díl řas a stlačte opatrně k sobě.

A jak je odstranit? Použijte na řasy olejový odličovač, čímž se odlíčí linka a uvolní řasy. 

Kolik vás tyto magnetické řasy vás budou stát? Cca 250 korun.

9. místo

Ardell magnetické řasy single naked (typ 420)

Orientační cena: 250 Kč

Čím mě oslovily řasy single naked?

Protože tento typ magnetických řas vypadá naprosto přirozeně. Můžete je nosit na denní bází a budete se cítit skvěle. Tento typ řas podtrhne váš look a nebude zbytečně poutat pozornost. Magnetické řasy Single naked se báječně hodí i pro začátečnice nebo pro ženy, které nejsou zvyklé se moc líčit. Používejte je společně s magnetickým linkovačem a báječný výsledek máte zaručený.

Jak řasy aplikovat? Naneste dvě slabší vrstvy linkovače podél linie horních řas. Poté do linky jemně vtlačte řasy a máte hotovo.

Jak je odstranit? Lehce řasy odloupněte od linky a přebytky odstraňte olejovým odličovačem.

Kolik řasy Single naked stojí? Cca 250 korun.

10. místo

Magnetické oční linky

Orientační cena: 230 Kč

Proč jsem vybrala také magnetické oční linky od Kiss?

Jelikož magnetické oční linky v krásném sofistikovaném balení se skvěle hodí na podporu aplikace magnetických řas.

Konkrétně tato linka obsahuje biotin, takže vyživuje kůži a usnadňuje následné přiložení umělých řas. Má dlouhou výdrž, která by měla být až 16 hodin. Linka se výborně nanáší a hodí se i pro začátečnice. Navíc je vhodná i pro nositelky kontaktních čoček. 

Jak ji používat? Naneste ji jako klasickou oční linku, podél linie řas. Nakonec na ještě vlhkou linku přitlačte umělé řasy. 

A cena? Cca 230 korun.

11. místo

Aplikátor pro magnetické řasy

Orientační cena: 70 Kč

Proč jsem do srovnání zařadila také aplikátor pro magnetické řasy?

Aplikátor magnetických řas vám totiž velmi výrazně usnadní jejich nasazení. Vypadá podobně jako pinzeta, ale nenechte se zmást, jeho funkčnost je odlišná. Aplikátorem řasy snadno uchopíte a poté je dokážete přesně nasadit tam, kam patří. Vyhnete se tak méně obratnému nanášení pomocí prstů. Aplikátor vám stačí jeden a při troše kvalitní péče vám může vydržet na doživotí.

A jaká je jeho cena? Velmi nízká, cca 70 korun.

Závěr

Magnetické řasy s očními linkami dokáží ušetřit čas a vlastně i peníze. Nemusíte utrácet za řasenky a trávit dlouhé minuty u zrcadla. Díky použití magnetických řas budete upravená během pár okamžiků. Na výběr máte spoustu různých délek, objemů, ale i barev magnetických řas, takže si stačí jen vybrat tu, která se na vámi zvolenou příležitost bude hodit nejvíc. Díky celé škále typů se magnetické řasy hodí jak na denní nošení, tak na večerní párty. Pro ještě větší výdrž a efekt linky se hodí magnetické řasy nanést společně s gelovým linkovačem, který vám aplikace ještě více usnadní. Stejně jako speciální aplikátor pro magnetické řasy.

A abych vám hledání těch pravých usnadnila, v tomto článku najdete hned deset tipů na skvělé magnetické řasy a linky plus jeden bonus v podobě aplikátoru. Úplně nejlepší se i mi pak na základě důkladného průzkumu trhu jeví magnetické řasy Ardell 3D Faux Mink, které propůjčí vašmi pohledu hloubku, protože jsou výrazné a navíc se dle recenzí velmi snadno aplikují. Skvělé mi také připadají magnetické umělé řasy Magnetic Eyeliner & Lash Kit v sadě s očními linkami, které obsahují pečující biotin a jsou voděodolné. A do třetice všeho dobrého nesmím zapomenout na Ardell Magnetic Accents neboli dva páry magnetických umělých řas ze 100% lidských vlasů, což jim dodává na přirozenosti.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Umělé řasy

[2] Wikipedie (CZ): Kosmetika

[3] Healthline (ENG): Are Magnetic Eyeliner and Lashes Safe to Use?

[4] PubMed Central (ENG): Magnetic resonance safety assessment of a new trend: magnetic eyelashes

[5] Food and Drug Administration – FDA (ENG): Eye Cosmetic Safety

Ohodnoťte post

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »