17 nejlepších probiotik na trhu – srovnání a recenze

Shrnutí: Probiotika jsou známá svými příznivými účinky na trávicí trakt,[1][2] pomáhají se zácpami, průjmy, plynatostí[10] a spoustou dalších potíží.[9][11][12] Která jsou však nejlepší?

Srovnala jsem pro vás 17 nejlepších probiotických doplňků a zde je výsledek:

 • První jasně vítězí Smidge Sensitive, protože se skutečně jedná o jedny z nejlepších probiotik na světě. A možná vás zarazí cena – 2900 Kč, ale vydrží vám opravdu hodně dlouho – klidně i několik let.
 • Na druhé místo jsem vybrala účinná probiotika Superhuman od úžasného obchodu Wild&Coco za necelých 1000 Kč.
 • A třetí se umístil Probio24, protože je to kvalitní lidovka za 350 Kč.

Zajímá vás více o účincích probiotik, k čemu slouží, nebo jak vybrat ty nejlepší? Čtěte dál.

TOP  1. místo

Smidge Sensitive probiotika v prášku

Orientační cena: 2900 Kč
Proč 1. místo?
Protože jde o jedny z nejkvalitnějších probiotik na světě. Navíc jsou cenově výhodné – stojí sice relativně dost, ale zato vám tohle balení vydrží opravdu dlouho (cca 1000 dávek).
2. místo

Probiotika
Superhuman

Orientační cena: 1000 Kč
Proč 2. místo?
Protože jde o cenově dostupnější, vysoce kvalitní a účinná veganská probiotika s 28 bakteriálními kmeny, které podporují odolnost střev, střevní stěnu i celkové fungování mikrobiomu. 30 kapslí.
3. místo

Nutraceutics
Probio24

Orientační cena: 350 Kč
Proč 3. místo?
Protože jsou cenově skutečně výhodná. Probiotika obsahují 11 živých probiotických kultur doplněných o prebiotika a 33 miliard probiotických bakterií v denní dávce. 60 kapslí.

Sedmnáct nejlepších probiotik

 1. Smidge Sensitive probiotika v prášku 2900 Kč (1000+ dávek)
 2. Probiotika Superhuman 1000 Kč (30 dávek)
 3. Probio24 350 Kč (30 dávek)
 4. Smidge Infant probiotika v prášku 2350 Kč (750 dávek)
 5. Blendea Probiotika + Prebiotika 500 Kč (30 až 60 dávek)
 6. NaturalProtein Probiotika a prebiotika 450 Kč (30 dávek)
 7. Bio-Kult Everyday 380 Kč (30 dávek)
 8. Probiotika bez D-laktátu v prášku 2900 Kč (až 500 dávek)
 9. Ecce Vita Probiomix 800 Kč (30 dávek)
 10. Natural Medicaments Probiotika 400 Kč (30 dávek)
 11. Altevita Masticha Probiotics & Prebiotics 800 Kč (26 dávek)
 12. NOW Probiotic-10 850 Kč (30 dávek)
 13. Super Acidophilus plus 570 Kč (30 dávek)
 14. GS Probiotic Strong 400 Kč (40 dávek)
 15. Biopron Forte 500 Kč (30 dávek)
 16. ProViotic veganské probiotikum 1100 Kč (30 dávek)
 17. OMX probiotika 900 Kč (30 dávek)

Probiotika jsou živé mikroorganismy, z jejichž užívání plyne řada zdravotních výhod.[1][2]Obvykle jsou to bakterie, ale může se jednat i o určité druhy kvasinek. Probiotika můžeme získávat jak z doplňků stravy, tak i z některých potravin (jogurt, kefír, zelí, tempeh a další). Probiotika by neměla být zaměňována s prebiotiky[3] (vlákna, která pomáhají udržovat přátelské bakterie, které už ve střevech máte). Existují desítky různých probiotických bakterií a ty poskytují různé zdravotní výhody. Mezi nejčastější skupiny patří Lactobacillus[4] a Bifidobacterium[5]. Je jich však mnohem více. Různá probiotika pak řeší různé zdravotní potíže. Proto je nezbytný výběr správného typu probiotik přímo pro vás. Některé doplňky (známé jako širokospektrální probiotika nebo multi-probiotika) kombinují různé druhy v jednom produktu. Tato probiotika pak samozřejmě přináší širší spektrum účinků.

Důležitost mikroorganismů pro střeva

Složitá komunita mikroorganismů ve vašem střevě se nazývá mikroflóra trávicího traktu či střevní mikroflóra. Střevo obsahuje stovky různých druhů mikroorganismů a to zahrnuje převážně bakterie a dále kvasinky a viry. Velká část mikroflóry se nachází v tlustém střevě. Mikroflóra plní mnoho funkcí, které jsou důležité pro zdraví.[6][7] Vyrábí vitamíny, včetně vitaminu K a některých vitamínů skupiny B. Také mění vlákna na tuky s krátkým řetězcem, jako je butyrát, propionát a acetát, které vyživují vaši střevní stěnu a vykonávají mnoho metabolických funkcí.

Ne všechny organismy ve střevech jsou však přátelské.[8] Mikroflóra je vysoce citlivá na stravu a studie ukazují, že je nevyvážená mikroflóra spojená s mnoha chorobami. Mezi ně patří obezita, cukrovka typu 2, metabolický syndrom, srdeční choroby, Alzheimerova choroba, deprese a jiné. Probiotika mohou pomoci udržovat a napravovat rovnováhu ve střevech a pomoci jim optimálně fungovat.

Každý máme něco, co nás trápí, nebo nám znepříjemňuje život. To bychom mohli nazvat problémy. Naštěstí na většinu problému existují řešení. A na problémy zdravotního rázu jsou většinou řešení ve formě úprav jídelníčku, přidání vitamínů, nebo třeba léků či doplňků stravy. 

Zde máte proto seznam článků, které odpovídají na mnoho otázek a pomáhají nalézt jednoduchá řešení: 

Účinky probiotik

Probiotika mají spoustu účinků na náš trávicí trakt, zažívání a mnoho dalšího. 

 • Jedním z mnoha účinků je schopnost pomáhat řešit střevní problémy spojené s antibiotiky. Po užívání antibiotik mají lidé často nějakou dobu potíže. A zde přichází probiotika. Antibiotika zabíjejí mnoho přírodních bakterií ve střevech, což hýbe s rovnováhou střev a napomáhá škodlivým bakteriím.[9]
 • Probiotika také umí bojovat se syndromem dráždivého tračníku, běžnou poruchou trávení, plynatostí, nadýmáním, zácpou, průjmem a dalšími nepříjemnostmi spojenými se střevy.[10]
 • Mimo jiné jsou probiotika dobrým pomocníkem při zánětu močového měchýře.[11]
 • A navíc mohou bojovat proti infekcím Helicobacter pylori, což jsou bakterie napadající sliznici a jsou jedním z hlavních zdrojů vředů a rakoviny žaludku.[12]
 • Mezi další účinky probiotik patří například pomoc s hubnutím. Přestože je zde za potřebí dalšího výzkumu, vypadá to, že probiotika mohou napomoci při obezitě.[13]
 • Dále mohou probiotika snižovat systémový zánět, hlavní hnací sílu mnoha nemocí.[14]
 • Mohou dokonce pomoct i při depresi a úzkostem.[15][16]
 • Bylo také prokázáno, že několik probiotik snižuje celkovou a „špatnou“ hladinu LDL cholesterolu.[17]
 • Mohou také způsobit mírné snížení krevního tlaku, nebo zlepšení imunitních funkcí organismu, což může vést ke sníženému riziku infekcí, včetně nachlazení.[18]
 • V neposlední řadě existují důkazy, že napomáhají ke zdravému stavu kůže – proto mohou být užitečná při akné, růžovce, ekzémech a jiných kožních onemocněních.[19]

Obecně tedy můžeme říci, že nám probiotika pomáhají s většinou potíží spojenou se střevy – od zácpy a průjmu po plynatost či zánět močového měchýře. Dále jsou dobrým pomocníkem po antibiotikách, které náš organismus a mikroflóru dokáží rozhodit. Mimo jiné mají i větší zdravotí benefity jako prevence některých nemocí, zánětů či dokonce pomoc s hubnutím, depresemi, nebo zlepšením imunitního systému. Pokud máte zažívací potíže, které se vám momentálně zdají nepřemožitelné, zkuste probiotika zvážit, protože mohou být něčím, co vám dokáže pomoci.

Na jaké problémy se probiotika užívají?

Probiotika se nejčastěji používají pokud máte potíže s trávením.[1][2] Může se jednat o zácpu, průjem, plynatost, bolesti břicha spojené s trávením, syndrom dráždivého tračníku, poruchu trávení a další.[10] Tyto problémy jsou nepříjemné a zasahují do našeho běžného života. Proto jsou probiotika skutečně na místě a hlavně – vážně dokáží pomoct.

Po užívání antibiotik se můžeme setkat s řadou potíží, které mnohdy trvají týdny až měsíce. Antibiotika totiž mimo jiné rozhodí naši mikroflóru. Proto je velmi vhodné po dobrání antibiotik nasadit probiotika – velice pravděpodobně vám pomohou s rychlejším zotavením z užívání antibiotik.[9]

Probiotika jsou také pomocníkem při zánětu močového měchýře.[11] Nejen, že pomáhají bojovat proti zánětu, ale přispívají také k vyvážené střevní či vaginální mikroflóře, což je se zánětem močového měchýře úzce spojeno.

K dalším potížím, na které by se dala probiotika doporučit, jsou například infekce spojené se střevy. Dále také mohou napomoci hubnutí při obezitě, jelikož střevní mikroflóra souvisí s tělesnou hmotností. V neposlední řadě lehce pomáhají s depresemi či úzkostí a to i mimo jiné proto, že střevní potíže se stresem souvisí. Oplývají i řadou dalších zdravotních benefitů.

Bezpečnost a vedlejší účinky

Probiotika jsou obecně dobře snášena a považována za bezpečná.[20][21] V prvních dnech užívání se však mohou objevit lehké vedlejší účinky spojené s trávením, jako je plynatost a mírné břišní potíže – nějakou dobu trvá, než pořádně zapůsobí a tělo si zvykne. Po několik dnech bychom však měli zaznamenat zlepšování trávení. U lidí se sníženou imunitou, včetně pacientů s HIV, AIDS a několika dalšími nemocemi, mohou probiotika vést k nebezpečným infekcím proto pokud máte zdravotní potíže, poraďte se před užitím probiotického doplňku se svým lékařem.

Jak vybrat nejlepší probiotika?

Probiotik je na trhu spoustu a hodně z nich je kvalitních a účinných. Proto bych vám ráda poradila, jak vybrat ty nejlepší.

 1. Při výběru se zaměřte na počet kultur (typů bakterií) obsažených ve výrobku – obecně platí, že čím více, tím lépe, protože každá kultura pomáha trochu s něčím jiným. Čím více kultur, tím větší je spektrum účinků.
 2. Vybírejte přírodní doplňky. Probiotika sama o sobě jsou přírodního rázu – jedná se o přírodní živé organismy, bakterie a kvasinky. V probiotických produktech by se tedy neměla objevovat chemie. 
 3. Dívejte se na kvalitu a čtěte recenze. Tím chci říct, že je těžké po internetu poznat, jak kvalitní produkt skutečně je. Proto nikdy neuškodí přečíst si, jak byli s produktem spokojeni uživatelé, kteří si ho již pořídili a vyzkoušeli.
 4. Jestliže máte nějaký konkrétní dlouhotrvající problém, můžete udělat podrobný průzkum a zjistit, jaká bakterie vám bude nejschopnější pomoct. Poté si můžete koupit doplněk s vysokou koncentrací této bakterie. V takovém případě je vhodné poradit se se svým lékařem.

A teď už se pojďme podívat na konkrétní probiotika, která jsou nejlepší podle mě:

1. místo

Smidge Sensitive probiotika v prášku

Jedny z nekvalitnějších probiotik na světě. Jsou výhodné, protože vám balení vydrží mnoho měsíců (cca 1000 dávek)

Orientační cena: 2900 Kč

Proč jsou probiotika Smidge Sensitive na prvním místě?

Protože jde o jedny z nejkvalitnějších probiotik na světě. Navíc jsou cenově výhodné – stojí sice relativně dost, ale zato vám vydrží opravdu dlouho. Jsou totiž nesmírně koncentrovaná. Jedno balení obsahuje až 1000 dávek. To je třeba 3 roky užívání. 

Když je porovnám s jakýmkoliv jiným místem, musím říct, že Smidge se opravdu žádné probiotika nevyrovnají. Za prvé jde o kvalitu, která je u Smidge prvotřídní a hlavně – většina výrobců nabízí balení třeba pouze na měsíc. Jediné, co by se dalo Smidge vytknout je vysoká cena. Mě ta cena sice přijde opodstatněná, protože vám balíček vydrží doslova roky a probiotika může užívat celá rodina, ale pro někoho to může být stopkou.

Uživatelské recenze

Když se podívám na recenze, Smidge jsou obecně chváleny. Podívat se můžete například na zbozi, modrý koník, nebo na emimino. I v recenzích se zmiňuje dávkování, které je velice mírné, což jsem zaznamenala i já sama při pořízení probiotik. Ke koupi dostanete malinkou lžičku a vážně vás překvapí, jak malá je jedna dávka. Díky tomu však balíček vydrží opravdu dlouho.

Více o produktu

Značka Smidge (dříve známá jako GutPro) je přední výrobce, který nabízí jeden z nejlepších probiotických produktů. 

Smidge sensitive obsahují úctyhodných 8 kmenů zdraví prospěšných bakterií, které se přirozeně vyskytují v zažívacím traktu a mají tak dostatečnou schopnost kolonizovat střevo. To znamená, že podpoří vaše trávení. Obsažené kmeny jsou L. plantarum, L. gasseri, L. salivarius, B. bifidum, B. breve, B. infantis, B. longum, B. lactis. Dohromady obsahují až 3 miliardy CFU (počet mikroorganismů tvořících kolonie).

Probiotika neobsahují D-laktát, jsou tedy vhodné i pro citlivé střeva. Neobsahují ani Streptococcus thermophilus či žádné kmeny tvořící spory (např. bakterie půdy), nebo bakterie způsobující histaminovou intoleranci. Jednoduše mají krásně čisté složení, které tělu prospívá a neškodí.

Tato probiotika jsou pravidelně testována na účinnost, čistotu a výživovou hodnotu.

Fotografie produktu

2. místo

Probiotika Superhuman

Kvalitní a účinná probiotika pro podporu zdraví střev, spolehlivý eshop specializovaný na probiotické potraviny.

Orientační cena: 1000 Kč

Proč jsou probiotika Superhuman na druhém místě?

Superhuman od Wild&Coco jsem vybrala na 2. místo, protože jde o cenově dostupnější, vysoce kvalitní a účinná veganská probiotika. A celkově si myslím, že eshop Wild&Coco patří do seznamu nejlepších probiotik – veškerý sortiment má totiž na probiotika zaměřený. Najdete u ních třeba i výborný a oblíbený veganský kokosový probiotický jogurt, probiotickou zmrzlinu, či další probiotické potraviny. A plusový bodík – hrozně se mi líbí jejich branding a design. Umí z nákupu udělat opravdu příjemný zážitek.

Uživatelské recenze

Asi vás nepřekvapí, když vám řeknu, že Wild&Coco je mezi uživately ublíbený eshop. Jde to vidět i na recenzích, kde si lidé chválí rychlost dodání, kvalitu a chuť produktů, jedna recenzentka dokonce do negativ uvedla, že „rychle mizí”, protože produkty vždy rychle spotřebuje. Recenze jsem brala třeba z heureky, nebo slevomatu. Našla jsem však i negativní recenzi, kde recenzentka tvrdila, že si nevšimla ž tak velkého efektu při užívání probiotik (zde).

Dále o produktu

Ale zpět k probiotikám Superhuman. Jedna kapsle vám přinese až 30 miliard synergicky působících „hodných“ bakterií v jedné kapsli. Celkově tato probiotika obsahují 28 kmenů, které napomáhají vašim střevům a celému mikrobiomu, aby skvěle fungovaly. Jejich efektivnější účinek zajišťuje i probiotická vláknina z topinamburu, kterou obsahuje každá kapsle. Zároveň jsou tato probiotika hypoalergenní a zcela veganská. Výrobce doporučuje užívání po dobu tří měsíců, během nichž se rozvine jejich plný účinek. Ten spočívá v tom, že byste na konci této kúry měli být odolnější vůči infekcím, lépe vstřebávat živiny ze stravy, mít větší radost ze života a být emočně stabilní.

Konkrétně se mají brát každý den ráno na prázdný žaludek, tedy před prvním ranním jídlem, a to 1 – 3 kapsle. Jestli s nimi začínáte, začněte nejprve jednou kapslí, po týdnu užívání navyšte o jednu kapsli do té doby, než se dostanete na 3 kapsle denně.

Balení se 30 kapslemi stojí cca 1000 korun a při zakoupení 4 kusů je cena jednoho balení o něco nižší.

3. místo

Probio24

60 kapslí cenově velice přívětivých, ale účinných probiotik.

Orientační cena: 350 Kč

Proč je Probio24 na třetím místě?

Protože jsou cenově skutečně výhodná. Na třetí místo jsem chtěla zvolit produkt, který si bude moc dovolit každý bez toho, aby se mu oči obrátily o 180 stupňů. A přesně to Probio24 splňuje. Probiotika obsahují 11 živých, odolných probiotických kultur (doplněných o prebiotika) a 33 miliard probiotických bakterií v denní dávce. Jsou tedy velice silné. 

Jsou stejně kvalitní jako Smidge? Upřímně, to bohužel říct nemůžu. Smidge Sensitive jsou podle mě jednoduše kvalitnější. To ale neznamená, že by snad Probio24 nefungovaly. 

Uživatelské recenze

Schválně jsem se podívala na recenze na Heurece, nebo Zbozi.cz a až mě překvapilo, jak jsou s nimi uživatelé spokojení. Nenašla jsem téměř žádnou negativní recenzi. Takže Probio24 za tu cenu určitě stojí vyzkoušet.

Dále o produktu

Najdeme zde Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium lactis, Lactobacillus rhamnosus, Bifidobacterium breve, Lactobacillus bulgaricus, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus casei, Lactococcus lactis, Bifidobacterium bifidum, Streptococcus thermophilus a Lactobacillus paracasei.

Probiotické kultury pocházejí od kvalitního výrobce z USA. Je tak zajištěno, že je produkt kvalitní a účinný. Samozřejmě nechybí certifikace. Balení obsahuje 60 kapslí a doporučená denní dávka jsou 1 – 3 kapsle, podle toho jak silný účinek požadujete.

4. místo

Smidge Infant probiotika v prášku

Orientační cena: 2350 Kč

Proč jsem vybrala Smidge Infant probiotika?

Stejně jako Smidge Sensitive, jsou i Smidge Infant probiotika od renomované značky Smidge. Tato probiotika byla navržena pro vyvíjející se zažívací ústrojí miminek a kojenců na základě dlouholetého výzkumu a zpětné vazby od rodičů a zdravotníků. Mohou je však užívat i dospělí.

Obsahují 7 kmenů zdraví prospěšných bakterií, které přirozeně najdeme v zažívacím traktu miminek. Tyto kmeny mají dostatečnou schopnost kolonizovat střevo a zároveň jsou pro děťátko šetrné. 

Také neobsahují D-laktát, Streptococcus thermophilus ani žádné kmeny tvořící spory (např. bakterie půdy), či bakterie způsobující histaminovou intoleranci. Jsou tak pro střeva opravdu šetrné.

50%, čili polovina produktu, je tvořena kmenem Bifidobacterium infantis, což je bakteriální kmen přítomný v mateřském mléce a je stěžejní pro vyvíjející se děti.

Znovu stojí za zmínku, že obsažené kmeny byly vědecky prozkoumány a zdokumentovány a probiotika jsou certifikována American Type Culture Collection (ATCC). Dále jsou pravidelně testována na účinnost, čistotu a výživovou hodnotu.

V balení je 15 gramů probiotik, což je asi 750 odměrek (1 odměrka je 20 mg). Před použitím si nastudujte dávkování, jelikož se liší pro kojence, novorozence, batolata, děti či dospělé.

Mají 1,45 miliardy CFU (počet mikroorganismů tvořících kolonie).

5. místo

Blendea Probiotika + Prebiotika

Orientační cena: 500 Kč

Proč jsem vybrala probiotika s prebiotiky od Blendea?

Jelikož tyhle veganské kapsle od české značky Blendea obsahují nejenom probiotika, ale také prebiotika, která jejich účinky ještě zesilují. Společně pak brání růstu patogenních bakterií ve střevech a pomáhají k jejich zdravé funkci, což dále vede k silné imunitě, se kterou stav střevní mikroflóry velmi úzce souvisí.

Líbí se mi, že tenhle produkt tedy může pomoci při celé řadě potíží – doporučuje se brát během užívání antibiotik, při stresu, při nadýmání nebo jinak narušeném trávení (ať už vlivem cestování do exotických destinací nebo čehokoliv jiného), ale také pokud vás trápí syndrom dráždivého tračníku.

Navíc stačí užívat pouze jednu kapsli denně (maximální množství jsou 2 kapsle za den), kterou zapijte dostatečným množstvím vody – takto vám balení se 60 kapslemi za cca 500 korun vydrží zhruba dva měsíce.

6. místo

NaturalProtein Probiotika a prebiotika

Orientační cena: 450 Kč

Čím mě oslovila probiotika a prebiotika od NaturalProtein?

Účinnou kombinace probiotických kultur bacillus coagulans a prebiotik obsahuje také tento přírodní doplněk stravy od karlovarské značky NaturalProtein. Tohle roztomilé balení 60 rostlinných kapslí, z nichž každá obsahuje 500 milionů probiotických kultur bacillus coagulans a prebiotik, stojí cca 450 korun a při doporučeném užívání jedné kapsle za den (nejlépe půl hodiny před jídlem) vám vydrží přibližně dva měsíce.

Pokud jste nedávno užívali antibiotika, trápí vás zažívací potíže, váš jídelníček nepatří k těm nejzdravějším, jste ve stresu nebo zkrátka chcete posílit svůj imunitní systém či „opravit“ narušenou střevní rovnováhu, tenhle doplněk by pro vás mohl být tím pravým.

Užívání tohoto produktu totiž pomáhá k optimální funkci trávicí i imunitní soustavy a dobrému vstřebávání živin z potravy – a abyste z něj vytěžili maximum, výrobce doporučuje jejich pravidelné užívání.

7. místo

Bio-Kult Everyday

Orientační cena: 380 Kč

Proč jsem vybrala Bio-Kult Probio?

Cenově velmi lákavá probiotika značky Bio-Kult obsahují 14 probiotických kmenů, takže se jedná o širokospektrální probiotika s velmi širokými možnostmi užívání. Hodí se, pokud často cestujete a trápí vás průjem, pokud užíváte antibiotika, ale také pokud zkrátka chcete posílit svůj mikrobiom a střevní mikroflóru.

Jedna kapsle obsahuje 2 miliardy vitálních mikroorganismů, jejich množství výrobce garantuje do konce expirace produktu, takže určitě čtěte datum spotřeby, které je na každém balení uvedeno. Probiotické kmeny PXN® výrobce ošetřil technologií mikroenkapsulace, díky které jsou odolné vůči žaludečním kyselinám, ale také vnějšímu okolí a nemusí se skladovat v lednici, ale pouze na suchém místě, kam nedopadá přímé slunce.

Produkt vyrobený ve Velké Británii vás jistě potěší i tím, že neobsahuje lepek a je vhodný i pro vegetariány. Balení se 60 kapslemi stojí cca 380 korun.

8. místo

Probiotika bez D-laktátu v prášku

Orientační cena: 2900 Kč

Proč jsem vybrala probiotika bez D-laktátu od Custom Probiotic?

Probiotika bez D-laktátu v prášku jsou probiotické kultury od značky Custom Probiotic. A jak už název vypovídá, jsou to šetrná probiotika vhodná i pro citlivá bříška.

Obsahují 6 kmenů zdraví prospěšných bakterií, konkrétně jde o Lactobacillus Rhamnosus (LR-32), Lactobacillus salivarius (LS-33), Bifidobacterium lactis (BL-04), Bifidobacterium bifidum (Bb-06), Bifidobacterium infantis (Bi-26) a Bifidobacterium longum (BL-05). 

Neobsahují mléko, cukr, lepek, sóju, kasein, kvasnice, ani umělá barviva či příchutě.

V balení naleznete 50 gramů, což odpovídá asi 125 – 500 dávkám.

Obsahují 25 miliard CFU.

9. místo

Ecce Vita Probiomix

Orientační cena: 800 Kč

Proč jsem vybrala Ecce Vita Probiomix?

Ecce Vita Probiomix je kvalitní, komplexní směs obsahující aktivní probiotické bakterie s prebiotiky. Probiomix obsahuje 10 kmenů probiotických bakterií a v nich 30 miliard těchto živých kultur v jedné dávce. Probiomix je k dostání ve formě kapslí, dávkuje se jedna kapsle denně, nejlépe hned po ránu a na lačno. Doporučuje se uchovávat v lednici. 

Složení kultur je následující: Bifidobacterium  lactis, Lactobacillus plantarum, Bacillus subtilis, Bifidobacterium longum, Bacillus coagulans, Lactobacillus acidophillus, Lactobacillus casei, Lactobacillus rhamnosus, Streptococcus thermophilus, Saccharomyces boulardii, inulín, FOS, silice.

10. místo

Natural Medicaments Probiotika

Orientační cena: 400 Kč

Proč jsem vybrala probiotika od Natural Medicaments?

Probiotika od Natural Medicaments jsou dalšími účinnými probiotickými doplňky stravy na přírodní bázi. Probiotika jsou jedinečnou a vyváženou kombinací probiotických kultur, která udržuje rovnováhu obranného systému střevní mikroflóry. Složení je doplněno o rozpustnou vlákninu inulín, která plní funkci prebiotika. Přípravek obsahuje 6 kmenů vitálních mikroorganismů v počtu 10 miliard v jedné kapsli.

6 kultur: Lactobacillus plantarum, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus Acidophilus (mléčná bakterie), Bifidobacterium bifidum (mléčná bakterie), Bifidobacterium longum, Lactobacillus Casei

Produkt obsahuje 60 kapslí a užívají se 1 – 2 kapsle denně.

11. místo

Altevita Masticha Probiotics & Prebiotics

Orientační cena: 800 Kč

Proč jsem vybrala probiotika a prebiotika Altevita Masticha?

Tento čistě přírodní přípravek obsahuje Lactosphore neboli přírodní probiotika, která jsou vhodná pro vegany a osoby, které trpí různými alergiemi.

Probiotika Lactosphore, konkrétně Bacillus Coagulans 1205-LactoSpore 6 BLN, jsou oblíbená především proto, že nehubí prospěšné bakterie, které se přirozeně vyskytují v našich střevech. Kromě toho produkt obsahuje i prášek z Mastichy a inulin. Společně tak pomáhají například, pokud vás trápí žaludeční vředy či jiné potíže s trávicím traktem. Zároveň působí detoxikačně a antioxidačně.

Balení s 80 kapslemi stojí cca 800 korun a vydrží vám přibližně měsíc, protože doporučené dávkování je 1 kapsle 3× za den.

12. místo

NOW Probiotic-10

Orientační cena: 850 Kč

Proč jsem vybrala probiotika značky NOW?

Dalšími probiotiky v řadě nejlepších jsou Probiotic-10 – silná probiotika s 100 miliardami živých kultur v každé kapsli a 10 kmeny přátelských bakterií. Probiotika jsou k dostání ve formě kapslí, doporučuje se dávat jedna kapsle denně mezi jídly, nebo na prázdný žaludek.

Proboitika obsahují následující kultury: Lactobacillus acidophilus, Bifidobacterium lactis, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus caseik, Lacotbacillus rhamnosus, Lactobacillus paracasei, Bifidobacterium breve, Streptococcus thermophilus, Lactobacillus salivarius, Bifidobacterium longum.

13. místo

Super Acidophilus plus

Orientační cena: 570 Kč

Proč jsem vybrala Super Acidophilus plus?

Dalšími z účinných probiotik je Super Acidophilus plus of výrobce Klas. Obsahuje 3 kultury: Lactobacillus acidophilus (50 %), Lactobacillus rhamnosus (30 %) a Bifidobacterium bifidum (20 %). Produkt je obohacen o vitamín C. Acidophilus je kultura užitečných bakterií přirozeně žijících ve střevě. Dojde-li z různých důvodů k jejich nedostatku, tak ve střevech se množí hnilobné bakterie, vznikají různé toxické látky, což má záporný vliv na celý organismus. Přípravek Super Acidophilus plus se vyznačuje zvlášť silnou dávkou zdraví prospěšných bakterií (6 miliard v 1 kapsli), což zaručuje úspěšnou kolonizaci střeva. Balení obsahuje 60 tablet a užívají se 1 – 3 tablety denně.

14. místo

GS Probiotic Strong

Orientační cena: 400 Kč

Proč jsem vybrala GS Superky?

GS Probiotic Strong je dalším z přírodních probiotických doplňků stravy. Obsahuje 21 miliard probiotických mikroorganismů a 9 odolných kmenů probiotik z rodů Lactobacillus, Streptococcus a Bifidobacterium. Tyto kmeny odolávají prostředí žaludku a dostanou se do tenkého střeva. Dále obsahuje prebiotika, která jsou důležitá pro výživu probiotik, a selen, který přispívá k normální funkci imunitního systému.

Obsah kultur je: Pediococcus acidolactici, Lactobacillus helveticus, Lactobacillus plantarum, Bifidobacterium longum, Lactobacillus rhamnosus, Lactobacillus casei ssp paracasei, Streptococcus thermophilus, Bifidobacterium infantis a Bifidobacterium bifidum.

Obsahuje 80 kapslí a užívají se 2 kapsle denně.

15. místo

Biopron Forte

Orientační cena: 500 Kč

Proč jsem vybrala Biopron Forte?

Posledním z mého srovnání je Biopron Forte, obsahující jedinečnou kombinaci probiotických bakterií (Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus) a probiotických kvasinek Saccharomyces boulardii doplněnou o prebiotika inulin a fruktooligosacharidy. Obsahuje 60 tobolek a dávkování je následující: děti od 6 měsíců do 3 let užívají vysypaný obsah 1 tobolky denně společně s jídlem nebo nápojem. Dospělí a děti od 3 let užívají 1 tobolku 1-2x denně při jídle.

16. místo

ProViotic veganské probiotikum

Orientační cena: 1100 Kč

Proč jsem vybrala veganské probiotika ProViotic?

Rakouská značka ProViotic nabízí tato veganská probiotika, která obsahují 4 probiotické kmeny, vlákninu a vitamín C. Zejména se jedná o lactobacillus bulgaricus GLB 44 (konkrétně 5 miliard živých buněk tohoto kmene) který pochází z okvětních lístků sněženky a je izolovaný v zeleninové šťávě ze spiruliny, rajčatového a mrkvového výtažku. Produkt se vyrábí v Bulharsku a nese USDA certifikát, který potvrzuje jeho 100% BIO kvalitu. Kvalita a účinnost probiotik je také testována na Harvard medical school v USA.

Co se týče dávkování, doporučují se 2 kapsle za den pro děti i dospělé. Měla by se brát po jídle a pořádně zapít tekutinou.

Balení se 30 kapslemi stojí cca 1100 korun.

17. místo

OMX probiotika

Orientační cena: 900 Kč

Proč jsem vybrala OMX probiotika?

OMX probiotika jsou probiotickým přípravkem s obsahem vlastních prebiotik (prebiotika podporují funkce probiotik a napomáhají růstu bakterií ve střevech).

12 kultur obsažených v produktu: Biidobacterium breve, Bifidobacterium infantis, Bifidobacterium longum, Enterococcus faecalis TH10, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus brevis, Lactobacillus bulgaricus, Lactobacillus casei, Lactobacillus fermentum, Lactobacillus helveticus, Lactobacillus plantarum a Steptococcus thermoph.

Jedná se o přírodní doplněk, vyrobený z nejlepších surovin. Neobsahuje umělé přísady, chemikálie, konzervační látky, barviva, dochucovadla, chemická hnojiva, pesticidy a herbicidy, nebo lepek. Obsahuje 30 tablet a užívá se 1 – 2 denně.

Závěrem

Jak se říká – zdraví začíná ve střevu! A je tomu opravdu tak. Zdraví střev a trávicího traktu ovlivňuje celkovou kvalitu našeho života a zdraví mnohem více, než si kolikrát uvědomujeme. Obzvláště v době, kdy jsme obklopeni pesticidy, nekvalitními potravinami, stresem a chemikáliemi. Z toho důvodu bychom se měli snažit střevům trochu pomoci a dodávat jim jen ty nejlepší potraviny a vitamíny. Pokud však cítíte, že vaše střeva nejsou úplně nejzdravější, zkuste je podpořit probiotiky, nejlépe i s prebiotiky. Výbornou volbou jsou například výherci srovnání Smidge Sensitive, dále pak probiotika Superhuman od Wild&Coco, nebo třeba Probio24 za skvělou cenu.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[22] Wikipedie (CZ): Probiotikum

[23] Wikiskripta (CZ): Probiotika, prebiotika, synbiotika

[24] Healthline (ENG): Probiotics 101: A Simple Beginner’s Guide

[25] PubMed Central (ENG): Impacts of Gut Bacteria on Human Health and Diseases

[26] PubMed Central (ENG): Probiotics: Versatile Bioactive Components in Promoting Human Health

4.5/5 (Počet hlasů: 72)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »