11 nejlepších přípravků s quercetinem – recenze

Co je quercetin? Jaké má kvercetin účinky? Dá se přijímat kvercetin v potravinách nebo pouze v doplňcích stravy? Tipy, diskuze a zkušenosti.

TOP  1. místo

Dr.Protect
Quercetín + Bromelatin

Orientační cena: 800 Kč
Účinná kombinace bioflavonoidu pro podporu imunity. Quercetin velmi pomáhá při překonávání alergických reakcí. Bromelain může pomoci snížit bolest, zmírnit otoky a urychlit hojení poranění.
2. místo

Life Extension
Optimized Quercetin

Orientační cena: 600 Kč

Patentovaný přípravek, který splňuje nejvyšší standardy pro vysoce kvalitní kvercetin získaný ze směsi potravinových zdrojů. Ideální na podporu imunitního systému a ke tlumení alergií.

3. místo

GreenFood Nutrition Quercetin

Orientační cena: 350 Kč
Doplněk stravy s vysoce koncentrovaným extraktem quercetinu s koncentrací 95 % ze stromu Sophora Japonica. Jedna kapsle obsahuje 250 mg quercetinu. Vhodný i pro vegany.

Jedenáct nejlepších produktů s kvercetinem

Co je to quercetin?

Quercetin, nebo také kvercetin, je účinný bioflavonoid a přírodní antioxidant, který je hojně zastoupen v ovoci, zelenině a také v čaji a víně. Má protizánětlivé účinky a velmi příznivě působí při nádorovém onemocnění. Díky jeho vlastnostem je vhodný při zánětech v těle, zároveň snižuje bolest. Při příznacích alergie dokáže regulovat uvolněný histamin a tím tlumí typické příznaky: svědění, pálení, kýchání. Užívá se jako přírodní antihistaminikum, což z něj činí skvělou alternativu k syntetickým antihistaminikům. Dále může pomoci s problémy s vysokým krevním tlakem a dalšími chronickými nemocemi: cukrovkou či srdečními problémy a kožními problémy jako je ekzém, lupénka a další dermatitidy. Zkrátka, jeho všestranné použití vám může ulevit od mnoha nepříjemností a my vám nabízíme seznam těch nejkvalitnějších produktů.

Každý máme něco, co nás trápí, nebo nám znepříjemňuje život. To bychom mohli nazvat problémy. Naštěstí na většinu problému existují řešení. A na problémy zdravotního rázu jsou většinou řešení ve formě úprav jídelníčku, přidání vitamínů, nebo třeba léků či doplňků stravy. 

Zde máte proto seznam článků, které odpovídají na mnoho otázek a pomáhají nalézt jednoduchá řešení: 

Účinky a benefity kvercetinu

Quercetin je antioxidant, který na sebe váže a neutralizuje volné radikály. Ty mohou způsobit poškození buněk, což poté vede k různým projevům nemocí. Proto je vhodné ho užívat preventivně a pokud nemoc již probíhá, může pomoci s jejím mírnějším průběhem.

Zároveň se jedná o přírodní flavonoid, který je ve stravě zastoupen nejvýrazněji. Průměrně člověk z jídla přijme 10 – 100 mg quercetinu denně.

Quercetin najdeme ve větší míře ve slupkách ovoce a zeleniny a jeho obsah se nemění ani tepelnou úpravou nebo mražením.

A ve kterých potravinách je zastoupen nejvíce?

 • jablka
 • cibule
 • hroznové víno
 • zelený čaj a káva
 • kapary
 • brokolice
 • bobulovité ovoce
 • kapusta
 • rajčata
 • chřest
 • šalotka
 • papriky

Quercetin je možné zakoupit ve formě doplňků stravy, a to v prášku či tabletách. Pokud tedy potřebujete jeho množství zvýšit, doporučujeme ho přijímat právě z doplňků stravy, kde máte přesně uvedené složení včetně obsahu dané látky.

Kdy je možné quercetin užívat?

 • Jako prevenci proti chronickým nemocem.
 • Při vysokém krevním tlaku.
 • Při boji s alergiemi. (Může pomáhat při histaminové intoleranci, která způsobuje nejrůznější reakce jako jsou bolesti hlavy, migrény, problémy s dutinami, únava, kopřivka, zažívací problémy, nepravidelný menstruační cyklus, nevolnost, zvracení atd.)
 • Pokud trpíte zánětem v těle, zároveň ulevuje od bolesti.
 • Pro podporu imunity v náročném období.
 • Může pomoci v boji s rakovinou.
 • Slouží k prevenci před Alzheimerovou chorobu či degenerativními nemocemi.
 • Může pomáhat při boji se stárnutím buněk.
 • Při problémech s ekzémem a lupénkou a dalšími kožními nemocemi.
 • Pomáhá při únavě a regeneraci po operacích a úrazech.
 • Napomáhá většímu výkonu a je vhodné ho zařadit při větší fyzické zátěži.
 • Při úpravě cholesterolu a udržování zdravých a průchozích cév.

Jak vybrat doplněk stravy s quercetinem?

Doporučená denní dávka je 500 – 1 000 mg. Quercetin má nízkou vstřebatelnost, proto je vhodné ho vždy brát společně s bromelainem nebo vitaminem C pro zvýšení jeho absorpce. Bromelain je zastoupen ve šťávě a stonku ananasu. Je prodáván ve formě tablet, a to buď společně s quercetinem nebo samostatně. S bromelainem je ve většině případech extrahován pro zajištění nejlepších účinků.

Dále je na výběr mnoho produktů, kde jsou doplněny o další složky, nejčastěji vitamin C (ve formě camu camu nebo aceroly), dále zinek, šípek, kopřiva aj.

Pokud kojíte, jste těhotná nebo se snažíte otěhotnět, quercetin se nedoporučuje užívat. Také lidé s onemocněním ledvin by se mu měli vyhnout kvůli kontraindikaci. Pokud si nejste jistí, zda ho můžete bezpečně doplňovat, zeptejte se svého lékaře – ten vám řekne, zda se na vás omezení vztahuje.

1. místo

Dr.Protect Quercetín + Bromelatin

Orientační cena: 800 Kč

Quercetin je přírodní antioxidant, který na sebe váže volné radikály a tím výrazně pomáhá v prevenci před chronickými nemocemi či projevy již rozvinuté nemocí korigovat.

Při pravidelné konzumaci quercetinu s bromelatinem a vitaminem C, vám může doplněk stravy pomoci s přehnanými alergickými reakcemi. Pokud tedy trpíte alergiemi na pyly a potraviny, může vám příznaky značně omezit, jelikož výrazně snižuje tvorbu histaminu. Dále se využívá při snížení cholesterolu a při srdečním onemocnění, pro zdravé cévy.

Kombinace quercetinu a bromelatinu je velmi žádoucí. Pokud byste užívali quercetin samotný, jeho vstřebatelnost by nebyla příliš vysoká. Společně tvoří silnou dvojici, díky které se absorpce významně zvýší.

Složení denní dávky: Quercetin (Quercetin dihydrate-Sophora Japonica) 500 mg, Bromelain (Ananas comosus) (2500 GDU / g) 50 mg

Dávkování: 2 kapsle denně před jídlem. Balení vám vystačí na 30 dávek.

2. místo

Life Extension Optimized Quercetin

Orientační cena: 600 Kč

Tyto americké vegetariánské kapsle obsahují přírodní flavonoid, který pomáhá zejména při alergii a podporuje zdravou funkci buněk. Alergická reakce je přehnaná reakce organismu na určité látky nebo potraviny. Užíváním quercetinu se tak snižuje uvolňování histaminu a tím se výrazně sníží následné projevy alergie. Pokud trpíte na pylové alergie, problémy s intolerancí na různé druhy potravin, zkuste dlouhodobě používat quercetin, který vám může pomoci projevy zvládnout daleko lépe. Jaro už pro vás nebude utrpením.

Dále je vhodné ho užívat pro podporu imunity hlavně v době podzimu a v zimě. A také při kardiovaskulárním onemocnění či zánětech, které zmírňuje.

Složení: Quercetin dihydrát, pohanka (klíčky), extrakt z jablečného polyfenolu (ovoce), cibulový extrakt (cibule) 500 mg, Vitamin C z kyseliny askorbové a extraktu z bobulí camu camu 30 mg, Extrakt Camu Camu, bobule divokých druhů 60 mg, Rostlinná celulóza (tobolka), mikrokrystalická celulóza, oxid křemičitý, maltodextrin, kyselina stearová.

Dávkování: bere se 1 kapsle jednou či dvakrát denně, a to buď nalačno nebo s jídlem.

3. místo

GreenFood Nutrition Quercetin

Orientační cena: 350 Kč

Veganské kapsle české značky Greenfood jsou plné 95% koncentrovaného flavonoidu extrahovaného z květů stromu Sophora Japonica – Jerlínu Japonského. Jsou bez obsahu chemických látek, konzervantů a bez citrusových složek. Vhodný i pro diabetiky, jelikož je bez obsahu cukru. Dále pro alergiky, neobsahuje lepek a laktózu a je GMO, tedy bez genetické úpravy.

Složení denní dávky 2 kapslí: Quercetin 95% 500 mg (Jerlín Japonský pupen, NonCitrus Quercetin), rostlinná kapsle z hypromelózy, plnidlo rýžová mouka, protispékavé látky: Oxid křemičitý.

Neobsahuje: pšenici, žito, ječmen, oves, špaldu, kamut, korýše a výrobky nich, vejce, ryby, jádra podzemnice olejné (arašídy), sójové boby, mléko, skořápkové plody, celer, hořčici, sezamová semena, vlčí bob (lupina), měkkýše.

Dávkování: 1 kapsle 2× denně, s jídlem. V balení je 90 kapslí.

4. místo

Moringa Caribbean Anti-Histamin

Orientační cena: 950 Kč

Pokud trpíte histaminovou intolerancí, je pro vás Moringa Caribbean zajímavou alternativou k syntetickým lékům na alergii. Vysoce kvalitní prášek z Moringa Caribbean, který se mezi superpotraviny neřadí pro nic za nic, obsahuje flavonoidy, polyfenoly a antioxidanty a je obohacen o Omega 3 mastné kyseliny. Je výborný, pokud potřebujete zmírnit projevy alergie jako je svědění, pálení, kožní projevy nebo respirační problémy jako např. senná rýma.

Mimo to ho využijete, pokud trpíte na pálení žáhy nebo jako podpora při diskomfortu ve střevech. Dále je prospěšný pro posílení imunity v náročném období, v období podzimu a zimy nebo při problémech s vysokým krevním tlakem. Je skvělý pro regeneraci a svými hojivými účinky může výrazně pomoci omezit projevy vašeho onemocnění. 

Pokud trpíte na křečové žíly, moringa vám sníží otoky a zároveň bude působit protizánětlivě. Mimo jiné má příznivé účinky při regeneraci po operaci a úrazech.

Složení v 1 kapsli: Moringa Caribbean: 200 mg, Quercetin 95%: 120 mg, Bio Vitamin C z extraktu šípků: 75 mg.

Dávkování: Užívejte 4 kapsle ve dvou dávkách, tedy 2× 2 tablety denně.

5. místo

Herb Alerg

Orientační cena: 650 Kč

Velmi kvalitní produkt Herb Alerg je přírodní antioxidant a flavonoid s obsahem Vitaminu C a zinku. Obsahuje mimo jiné kopřivu, která je skvělá pro zdravou imunitu, dále bromelain, díky kterému se quercetin lépe vstřebává do těla a kurkumovník, který působí protizánětlivě. Používá se při histaminové intoleranci, kdy zmírňuje alergické projevy jako je svědění, kýchání, senná rýma, kožní problémy, dýchací projevy či pro celkovou lepší obranyschopnost organismu.

Složení: quercetin phytosome (jerlín japonský), Styphnolobium japonicum 88 mg, bromelain (1 200 GDU/g) (Ananas pravý), ananas comosus 100 mg, kopřiva dvoudomá (extrakt), urtica dioica 50 mg, černý pepř (extrakt –⁠ Piperin 95%), piper nigrum 1 mg, kurkumovník domácí (extrakt – 95% kurkuminoidů), curcuma longa 50 mg, vitamín C (kys. L–⁠askorbová) 63 mg (RVH 4cps 315%), elementárny zinek (zdroj: pikolinát) 6 mg (RVH 4cps 240%), celulózová kapsle (vegan).

Dávkování: 2 kapsle 2× denně; při akutním problému 2 kapsle 4× denně.

6. místo

NOW Quercetin & Bromelain

Orientační cena: 650 Kč

Varianta s obsahem enzymu bromelainu je výhodná pro vyšší vstřebatelnost quercetinu do těla. Hojně se užívá při problémech s alergií, se záněty v těle, při vysokém krevním tlaku a obecně jako podpora imunitního systému.

Složení v jedné denní dávce: Quercetin 800 mg, Bromelain (2 400 GDU/g) 165 mg, rýžová mouka, celulózový prášek, stearan hořečnatý v rostlinné formě, silika.

Je vhodný i pro alergiky, neobsahuje mléko, lepek, citrusy, pšenici, kvasnice, vejce, ryby, mořské plody, arašídy ani ořechy.

Dávkování: 2 kapsle 2× denně min. 20 minut před jídlem; pokud trpíte na citlivější zažívání, můžete brát s jídlem.

7. místo

BrainMax Quercetin & Bromelain

Orientační cena: 600 Kč

Opět se jedná o výhodnou variantu quercetinu obohaceného o bromelain, který zvyšuje absorpci do organismu. BrainMax je vysoce kvalitní produkt, který neobsahuje konzervanty a plnidla a je vhodný i pro vegany.

Používá se ke zmírnění projevů alergie, astmatu a při potížích s vysokým krevním tlakem a také při dýchacích problémech. Balení obsahuje 100 rostlinných kapslí.

Složení denní dávky (2 kapsle): Quercetin 800 mg, Bromelain 200 mg.

Dávkování: Obecně se doporučují brát dvě kapsle 2× ua den, a to 20 minut před tím, než se pustíte do jídla. Nicméně není od věci probrat s lékařem ideální dávkování přímo pro vás. A co se týče jedinců, kteří mají citlivější trávení, ti mohou kapsle brát i společně s jídlem.

8. místo

Viridian Quercetin plus B5 komplex

Orientační cena: 600 Kč

Quercetin od britského výrobce Viridian je obohacen o vitamin B, který může pomoci proti únavě a vyčerpání, což na podzim všichni oceníme. Je doplněn o extrakt z kopřivy a heřmánku pro lepší obranyschopnost, dále obsahuje bromelain pro vyšší vstřebatelnost a acerolu jako přírodní formu vitamínu C pro lepší odolnost. Používá se při projevech alergie a zvýšení imunity. Viridian je proslulý čistotou svých výrobků, dbá na kvalitní výběr surovin od lokálních pěstitelů ve vysokém standardu. Vhodné i pro vegetariány, bez GMO, umělých sladidel a plnidel. Doporučené dávkování jsou 2 kapsle denně, nejlépe s jídlem. Jedno balení vystačí na 30 – 90 dávek.

9. místo

Epigemic Quercetin

Orientační cena: 500 Kč

Quercetin jako všestranný antioxidant, vám dodá potřebnou energii při náročném období a v době, kdy je potřeba podpora imunity a zdravého těla. Zejména, pokud máte vyšší fyzickou zátěž. Je vhodné ho užívat preventivně, může zabránit propuknutí nemocí díky jeho protizánětlivým vlastnostem a sloužit také jako vhodná podpora při nádorovém onemocnění nebo zánětech v těle. Balení vystačí na  45 – 90 dávek a doporučuje se užívat 1 – 2 kapsle 1× denně.

10. místo

Hansen Quercetin (kvercetin)

Orientační cena: 500 Kč

Skvělý pomocník při únavě a vyčerpání a také jako podpora imunitního systému. Dále může pomoci s předčasným stárnutím kůže, což ocení hlavně ženy. Působí preventivně před chronickými nemocemi a jako podpora při kardiovaskulárním onemocnění či vysokém krevním tlaku. Dále ho můžete užívat, pokud trpíte alergií. Quercetin je výborné přírodní antihistaminikum, díky kterému nebudete tolik trpět na sennou rýmu nebo svědivé, úporné vyrážky. Výborný, pokud trpíte ekzémem, lupénkou nebo jinou dermatitidou. Balení vám vystačí na cca 40 dávek při užívání maximálně 1 gramu (tedy ¼ lžičky) denně.

11. místo

Dr. Formulated Quercetin Drop Uric Acid

Orientační cena: 700 Kč

Vysoká koncentrace 500 mg quercetinu v tomto přírodním a čistém složení od Garden of Life, vám přinese mnoho výhod. Je bez škodlivých látek, aditiv a plnidel, pouze s přírodními složkami. Neobsahuje lepek, mléko, sóju, arašídy, korýše a ořechy a je bez GMO, tedy genetické úpravy.

Je maximálně vstřebatelný, doplněný o přírodní vitamin C z aceroly, šípek a luteolin, který je obsažen v artyčoku. Jedná se o skvělého pomocníka pro celkovou podporu organismu při náročném období nebo v zimních měsících. Obsahuje višeň pro dobré vylučování a zdravé močové cesty a je úžasný jako podpora při únavě a vyčerpání.

Doporučené dávkování jsou 2 kapsle 2× denně při jídle nebo po něm pro správnou absorpci.

Závěr

Quercetin je skvělý doplněk stravy, který v první řadě oceníte, pokud trpíte na alergie. Jedná se o přípravek, který slouží jako přírodní antihistaminikum, je tedy skvělou alternativou k syntetickým variantám, které známe z lékáren. Mimo jiné pomáhá při zánětech v těle, s regenerací a k celkové podpoře imunity. 

Dejte mu šanci, může vás mile překvapit a pomoci vám překonat zdravotní komplikace nebo podpořit stávající stav a předejít tak propuknutí onemocnění.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Flavonoidy

[2] Wikiskripta (CZ): Anthoxantiny

[3] Healthline (ENG): What Is Quercetin? Benefits, Foods, Dosage, and Side Effects

[4] PubMed Central (ENG): Health effects of quercetin: from antioxidant to nutraceutical

[5] PubMed Central (ENG): Quercetin: potentials in the prevention and therapy of disease

4.8/5 (Počet hlasů: 5)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme.