10 nejlepších přípravků s quercetinem – recenze

Shrnutí: Už jste slyšeli o quercetinu? Jedná se o skvělou přírodní látku, která má výborné antioxidační vlastnosti a funguje jako přírodní antihistaminikum a účinně bojuje proti volným radikálům, tedy i stárnutí organismu. A které suplementy s quercetinem patří k těm nejlepším?

 • První místo si u mě získal Viridian Quercetin o vitamín B, extrakt z kopřivy, heřmánku, bromelain a acerolu, který je skvělým suplementem pro zvýšení imunity a velmi pomáhá při zvládání projevů alergie.
 • Na 2. místo jsem vybrala GreenFood Quercetin, veganské kapsle s quercetinem, získaným z květů stromu Sophora Japonica (Jerlín Japonský).
 • A 3. příčku získal Herb Alerg, který je výborný při při histaminové intoleranci, protože pomáhá zklidnit její nepříjemné projevy.

 V článku se dále dozvíte:

Co je quercetin,[1] jaké má účinky a benefity.[3] Ve kterých potravinách se vyskytuje[5] a proč je dobré ho užívat i v doplňcích stravy?

TOP  1. místo

Viridian Quercetin

Orientační cena: 600 Kč
Proč 1. místo?

Jelikož v tomto případě je kvercetin obohacen o cenné složky, jakými jsou například bromelain, acerol, vitamin B5 a další. Výrobky od značky Viridian navíc pocházejí z kvalitních surovin. Jedna kapsle obsahuje 150 mg kvercetinu.

2. místo

GreenFood Quercetin

Orientační cena: 470 Kč
Proč 2. místo?

Neboť jde o doplněk stravy s vysoce koncentrovaným extraktem z quercetinu získaného ze stromu Sophora Japonica. Produkt je navíc vhodný i pro vegetariány a vegany. Jedna kapsle obsahuje 250 mg quercetinu.

3. místo

Herb Alerg

Orientační cena: 640 Kč
Proč 3. místo?

Protože v tomto případě je kvercetin přítomen ve formě tzv. Quercetin Phytosomu, která má až 20× vyšší vstřebatelnost než běžně dostupné formy. Kromě této klíčové látky doplněk dále obsahuje bromelain, vitamin C a další prospěšné složky.

Deset nejlepších produktů s kvercetinem

 1. Viridian Quercetin plus B5 komplex 600 Kč (60 kapslí)
 2. GreenFood Nutrition Quercetin 470 Kč (90 kapslí)
 3. Herb Alerg 640 Kč (60 kapslí)
 4. NOW Quercetin & Bromelain 650 Kč (120 kapslí) 
 5. Histamin blocker 920 Kč (140 kapslí)
 6. BrainMax Quercetin & Bromelain 600 Kč (100 kapslí)
 7. Life Extension Optimized Quercetin 530 Kč (60 kapslí)
 8. Epigemic Quercetin 520 Kč (90 kapslí)
 9. Hansen Quercetin (kvercetin) 500 Kč (40 g)
 10. Dr. Formulated Quercetin Drop Uric Acid 720 Kč (60 kapslí)

Co je to quercetin?

Quercetin[1] (nebo také kvercetin) je účinný flavonoid[2] a přírodní antioxidant, který je hojně zastoupen v ovoci, zelenině a také v čaji a víně. Má protizánětlivé účinky a velmi příznivě působí při nádorových onemocněních.

 • Díky svým vlastnostem je vhodný při zánětech v těle, jelikož snižuje bolest.
 • Při příznacích alergie dokáže regulovat uvolněný histamin a tím tlumí typické příznaky jako je svědění, pálení, kýchání.
 • Užívá se jako přírodní antihistaminikum, což z něj činí skvělou alternativu k syntetickým antihistaminikům.[3]
 • Dále může pomoci s problémy s vysokým krevním tlakem a dalšími chronickými nemocemi: cukrovkou či srdečními problémy a kožními problémy jako je ekzém, lupénka a další dermatitidy.
 • Zkrátka, jeho všestranné použití vám může ulevit od mnoha nepříjemností, proto jsem pro vás vytvořila srovnání těch nejkvalitnějších produktů s jeho obsahem.

Každý máme něco, co nás trápí, nebo nám znepříjemňuje život. To bychom mohli nazvat problémy. Naštěstí na většinu problému existují řešení. A na problémy zdravotního rázu jsou většinou řešení ve formě úprav jídelníčku, přidání vitamínů, nebo třeba léků či doplňků stravy. 

Zde máte proto seznam článků, které odpovídají na mnoho otázek a pomáhají nalézt jednoduchá řešení: 

Účinky a benefity kvercetinu

Quercetin je antioxidant, který na sebe váže a neutralizuje volné radikály.[4] Ty mohou způsobit poškození buněk, což poté vede k různým projevům nemocí. Proto je vhodné ho užívat preventivně a pokud nemoc již probíhá, může pomoci s jejím mírnějším průběhem.

Zároveň se jedná o přírodní flavonoid, který je ve stravě zastoupen nejvýrazněji. Průměrně člověk z jídla přijme 10 – 100 mg quercetinu denně.

Quercetin lze najít ve větší míře ve slupkách ovoce a zeleniny a jeho obsah se nemění ani tepelnou úpravou nebo mražením.

A ve kterých potravinách je zastoupen nejvíce?

 • jablka
 • cibule
 • hroznové víno
 • zelený čaj a káva
 • kapary
 • brokolice
 • bobulovité ovoce
 • kapusta
 • rajčata[5]
 • chřest
 • šalotka
 • papriky

Quercetin je možné zakoupit ve formě doplňků stravy, a to v prášku či v tabletách. Pokud tedy potřebujete jeho množství zvýšit, doporučuji ho přijímat právě z doplňků stravy, kde máte přesně uvedené složení včetně obsahu dané látky.

Kdy je možné quercetin užívat?

 • Jako prevenci proti chronickým nemocem.
 • Při vysokém krevním tlaku.
 • Při boji s alergiemi.[6] (Může pomáhat při histaminové intoleranci, která způsobuje nejrůznější reakce jako jsou bolesti hlavy, migrény, problémy s dutinami, únava, kopřivka, zažívací problémy, nepravidelný menstruační cyklus, nevolnost, zvracení atd.)
 • Pokud trpíte zánětem v těle a potřebujete ulevit od bolesti.
 • Pro podporu imunity v náročném období.
 • Může pomoci v boji s rakovinou.
 • Slouží k prevenci před Alzheimerovou chorobu či degenerativními nemocemi.[7][8]
 • Může pomáhat při boji se stárnutím buněk.
 • Při problémech s ekzémem a lupénkou a dalšími kožními nemocemi.
 • Pomáhá při únavě a regeneraci po operacích a úrazech.
 • Napomáhá k většímu výkonu a je vhodné ho zařadit při větší fyzické zátěži.
 • Při úpravě cholesterolu a udržování zdravých a průchozích cév.
 • Jedna studie z roku 2017 zjistila, že účastnice s s revmatoidní artritidou, které užívaly 500 mg kvercetinu, zaznamenaly významně sníženou ranní ztuhlost a bolest i při po aktivitě.[9]

Jak vybrat doplněk stravy s quercetinem?

Doporučená denní dávka je 500 – 1 000 mg.[10] Quercetin má nízkou vstřebatelnost, proto je vhodné ho vždy brát společně s bromelainem nebo vitaminem C pro zvýšení jeho absorpce. Bromelain je zastoupen ve šťávě a stonku ananasu. Je prodáván ve formě tablet, a to buď společně s quercetinem nebo samostatně. S bromelainem je ve většině případech extrahován pro zajištění nejlepších účinků.

Dále je na výběr mnoho produktů, kde jsou doplněny o další složky, nejčastěji vitamin C (ve formě camu camu nebo aceroly), dále zinek, šípek, kopřiva aj.

Pokud kojíte, jste těhotná nebo se snažíte otěhotnět, quercetin se nedoporučuje užívat. Také lidé s onemocněním ledvin by se mu měli vyhnout kvůli kontraindikaci. Pokud si nejste jistí, zda ho můžete bezpečně doplňovat, zeptejte se svého lékaře – ten vám řekne, zda se na vás omezení vztahuje.

1. místo

Viridian Quercetin plus B5 komplex

Výborný doplněk stravy s kvercetinem, vitaminem B5, bromelainem a dalšími blahodárnými aktivními látkami.

Orientační cena: 600 Kč

Proč je quercetin od značky Viridian na 1. místě?

Na první příčku jsem umístila doplněk stravy od britského výrobce Viridian, protože kromě 150 mg kvercetinu (v jedné kapsli) obsahuje také:

 • vitamin B5, který je nedocenitelný zejména na podzim, kdy může pomoci proti pocitům únavy a vyčerpání
 • extrakt z kopřivy a heřmánku pro lepší obranyschopnost
 • bromelain pro vyšší vstřebatelnost
 • a acerol pro lepší odolnost organismu.

Značka Viridian je také skvělou volbou z toho důvodu, že je proslulá čistotou svých výrobků a dbá na kvalitní výběr surovin od lokálních pěstitelů.

Uživatelské recenze

Na srovnávači zbozi.cz jsem na tento suplement našla pozitivní ohlasy – konkrétně si tu lidé chválí kvalitní složení doplňku. A také potvrzují, že se po něm cítí lépe. Jednomu z nich dokonce kapsle pomáhají při revmatické artritidě.

Na portále pilulka.cz se hodnocení výrobku také drží na topu (tj. kolem pěti hvězdiček) a jedna zákaznice zde potvrzuje, že jí tento doplněk výborně pomáhá při histaminové intoleranci.

Více informací

Tento doplněk stravy má rostlinné složení, takže je vhodný i pro vegetariány a vegany. Nebobsahuje GMO, umělá sladidla ani plnidla. 

Doporučené dávkování se v tomto případě udává po dvou kapslích denně, nejlépe s jídlem.

Jedno balení vystačí na 30 – 90 dávek a stojí cca 600 Kč.

2. místo

GreenFood Nutrition Quercetin

Vysoce koncentrované kapsle vhodné i pro vegetariány a vegany, které obsahují 250 mg kvercetinu v jedné tabletě.

Orientační cena: 470 Kč

Proč je quercetin od značky GreenFood na 2. místě?

Druhé místo u mě obsadil doplněk od české značky GreenFood, neboť tyhle veganské kapsle jsou plné 95% koncentrovaného flavonoidu extrahovaného z květů stromu Sophora Japonica – Jerlínu Japonského. Jsou bez obsahu chemických látek, konzervantů a kromě toho je produkt vhodný i pro diabetiky, jelikož neobsahuje cukr.

Uživatelské recenze

Skvělé recenze si tento doplněk vysloužil například na srovnávači zbozi.cz. Průměrné procentuální hodnocení výrobku se tu drží těsně pod stovkou a lidé tady píšou, že se jedná o super doplněk, který skutečně pomáhá (například proti astmatu nebo prý před časem dobře zafungoval jako uspokojivá podpůrná léčba během covidové pandemie). Kromě toho jsem zaznamenala spokojené reakce ohledně ceny produktu.

Další ohlasy jsem našla na stránkách pilulka.cz, kde převažují pětihvězdičková hodnocení. Zákazníci v komentářích potvrzují, že jim produkt poskytnul přesně to, co od něj očekávali. Také oceňují, že jsou kapsle vhodné i pro vegetariány.

Další informace

Co se týče složení, tak denní dávka, tj. 2 kapsle, obsahuje: Quercetin 95% 500 mg (Jerlín Japonský pupen, Non ⁠Citrus Quercetin), rostlinná kapsle z hypromelózy, plnidlo rýžová mouka, protispékavé látky: Oxid křemičitý. (A zároveň neobsahuje: pšenici, žito, ječmen, oves, špaldu, kamut, korýše a výrobky nich, vejce, ryby, jádra podzemnice olejné (arašídy), sójové boby, mléko, skořápkové plody, celer, hořčici, sezamová semena, vlčí bob (lupina), měkkýše.)

A jaké je dávkování? Výrobce doporučuje jednu kapsli 2× denně s jídlem. V balení za cca 470 Kč je 90 kapslí.

3. místo

Herb Alerg

Kvalitní doplněk stravy s kvercetinem ve vysoce vstřebatelné formě (Quercetin Phytosomu).

Orientační cena: 640 Kč

Proč je Herb Alerg na 3. místě?

Třetí místo jsem věnovala produktu s označením Herb Alerg, protože tohle je kvalitní přírodní doplněk stravy s obsahem kvercetinu, polyfenolů, flavonoidů, vitaminu C a zinku. V jeho složení dále figuruje kopřiva, která je skvělá pro zdravou imunitu, bromelain, díky němuž se kvercetin lépe vstřebává do těla, a kurkumovník – ten zase působí protizánětlivě.

Tento doplněk je výborným pomocníkem při histaminové intoleranci, kdy zmírňuje alergické projevy jako je svědění, kýchání, senná rýma, kožní problémy, dýchací projevy či pro celkovou lepší obranyschopnost organismu.

Velkým plus tohoto doplňku také je, že obsahuje kvercetin ve formě Quercetin Phytosomu®, která má 20× vyšší vstřebatelnost než bývá obvyklé.

Uživatelské recenze

Recenze na tento produkt se nachází přímo na stránkách prodejce (mastichashop.cz), na kterých jsem našla několik komentářů potvrzujících účinky produktu. Objevila se sice jedna výjimka, kde člověku vadila obsažená kopřiva ve složení, ale to se ostatně může stát vždycky, že některá z látek tzv. „nesedne“. Každopádně – pokud se rozhodnete koupit si tento výrobek na e-shopu masticha.cz, můžete se spolehnout na to, že vám zboží přijde rychle, dobře zabalené a nepoškozené. Tak alespoň praví recenze na stránkách heureka.cz, kde jsou zákazníci s nákupem ve valné většině případů spokojení.

Dále o produktu

Tento suplement se doporučuje užívat po 2 kapslích 2× denně; při akutním problému pak 2 kapsle 4× denně.

Úplné složení produktu Herb Alerg je následující: quercetin phytosome (jerlín japonský), Styphnolobium japonicum 88 mg, bromelain (1 200 GDU/g) (Ananas pravý), ananas comosus 100 mg, kopřiva dvoudomá (extrakt), urtica dioica 50 mg, černý pepř (extrakt –⁠ Piperin 95%), piper nigrum 1 mg, kurkumovník domácí (extrakt – 95% kurkuminoidů), curcuma longa 50 mg, vitamín C (kys. L–⁠askorbová) 63 mg (RVH 4cps 315%), elementárny zinek (zdroj: pikolinát) 6 mg (RVH 4cps 240%), celulózová kapsle (vegan).

4. místo

NOW Quercetin & Bromelain

Orientační cena: 650 Kč

Proč jsem vybrala doplněk stravy s Quercetinem a Bromelainem od NOW?

Varianta s obsahem enzymu bromelainu je výhodná pro vyšší vstřebatelnost quercetinu do těla. Hojně se užívá při problémech s alergií, se záněty v těle, při vysokém krevním tlaku a obecně jako podpora imunitního systému.

Složení v jedné denní dávce: Quercetin 800 mg, Bromelain (2 400 GDU/g) 165 mg, rýžová mouka, celulózový prášek, stearan hořečnatý v rostlinné formě, silika.

Je vhodný i pro alergiky, neobsahuje mléko, lepek, citrusy, pšenici, kvasnice, vejce, ryby, mořské plody, arašídy ani ořechy.

Dávkování: 2 kapsle 2× denně min. 20 minut před jídlem; pokud trpíte na citlivější zažívání, můžete brát s jídlem.

5. místo

Histamin blocker

Orientační cena: 920 Kč

Z jakých důvodů jsem do srovnání zařadila přípravek Histamin blocker?

Pokud trpíte histaminovou intolerancí, je pro vás Histamin blocker zajímavou alternativou k syntetickým lékům na alergii. Vysoce kvalitní prášek z Moringa Caribbean, který se mezi superpotraviny neřadí pro nic za nic, obsahuje flavonoidy, polyfenoly a antioxidanty a je obohacen o Omega 3 mastné kyseliny. Je výborný, pokud potřebujete zmírnit projevy alergie jako je svědění, pálení, kožní projevy nebo respirační problémy jako např. senná rýma.

Mimo to ho využijete, pokud trpíte na pálení žáhy nebo jako podpora při diskomfortu ve střevech. Dále je prospěšný pro posílení imunity v náročném období, v období podzimu a zimy nebo při problémech s vysokým krevním tlakem. Je skvělý pro regeneraci a svými hojivými účinky může výrazně pomoci omezit projevy vašeho onemocnění. 

Pokud trpíte na křečové žíly, moringa vám sníží otoky a zároveň bude působit protizánětlivě. Mimo jiné má příznivé účinky při regeneraci po operaci a úrazech.

Složení v 1 kapsli: Moringa olejodárná: 148 mg, Quercetin 95% extrakt: 105 mg, Růže šípová: 60 mg, extrakt z kurkumy pravé: 37 mg.

Dávkování: Užívejte 4 kapsle ve dvou dávkách, tedy 2× 2 tablety denně.

6. místo

BrainMax Quercetin & Bromelain

Orientační cena: 600 Kč

Čím mě zaujal Quercetin & Bromelain od značky BrainMax?

Opět se jedná o výhodnou variantu quercetinu obohaceného o bromelain, který zvyšuje absorpci do organismu. BrainMax Quercetin & Bromelain je vysoce kvalitní produkt, který neobsahuje konzervanty a plnidla a je vhodný i pro vegany.

Používá se ke zmírnění projevů alergie, astmatu a při potížích s vysokým krevním tlakem a také při dýchacích problémech. Balení obsahuje 100 rostlinných kapslí.

Složení denní dávky (2 kapsle): Quercetin 800 mg, Bromelain 200 mg.

Dávkování: Obecně se doporučují brát dvě kapsle 2× ua den, a to 20 minut před tím, než se pustíte do jídla. Nicméně není od věci probrat s lékařem ideální dávkování přímo pro vás. A co se týče jedinců, kteří mají citlivější trávení, ti mohou kapsle brát i společně s jídlem.

7. místo

Life Extension Optimized Quercetin

Orientační cena: 530 Kč

Proč jsem vybrala optimalizovaný quercetin od značky Life Extension?

Tyto americké vegetariánské kapsle obsahují přírodní flavonoid, který pomáhá zejména při alergii a podporuje zdravou funkci buněk. Alergická reakce je přehnaná reakce organismu na určité látky nebo potraviny. Užíváním quercetinu se tak snižuje uvolňování histaminu a tím se výrazně sníží následné projevy alergie. Pokud trpíte na pylové alergie, problémy s intolerancí na různé druhy potravin, zkuste dlouhodobě používat quercetin, který vám může pomoci projevy zvládnout daleko lépe. Jaro už pro vás nebude utrpením.

Dále je vhodné ho užívat pro podporu imunity hlavně v době podzimu a v zimě. A také při kardiovaskulárním onemocnění či zánětech, které zmírňuje.

Složení: Quercetin dihydrát, pohanka (klíčky), extrakt z jablečného polyfenolu (ovoce), cibulový extrakt (cibule) 500 mg, Vitamin C z kyseliny askorbové a extraktu z bobulí camu camu 30 mg, Extrakt Camu Camu, bobule divokých druhů 60 mg, Rostlinná celulóza (tobolka), mikrokrystalická celulóza, oxid křemičitý, maltodextrin, kyselina stearová.

Dávkování: bere se 1 kapsle jednou či dvakrát denně, a to buď nalačno nebo s jídlem.

8. místo

Epigemic Quercetin

Orientační cena: 520 Kč

Proč tu je také quercetin od značky Epigemic?

Protože quercetin je všestranný antioxidant, který vám dodá potřebnou energii při náročném období a v době, kdy je potřeba podpora imunity a zdravého těla. Zejména, pokud máte vyšší fyzickou zátěž. Je vhodné ho užívat preventivně, může zabránit propuknutí nemocí díky jeho protizánětlivým vlastnostem a sloužit také jako vhodná podpora při nádorovém onemocnění nebo zánětech v těle. Balení vystačí na  45 – 90 dávek a doporučuje se užívat 1 – 2 kapsle 1× denně.

9. místo

Hansen Quercetin (kvercetin)

Orientační cena: 500 Kč

Čím mě zaujal kvercetin od značky Hansen?

Protože je to skvělý pomocník při únavě a vyčerpání a také jako podpora imunitního systému. Dále může pomoci s předčasným stárnutím kůže, což ocení hlavně ženy. Působí preventivně před chronickými nemocemi a jako podpora při kardiovaskulárním onemocnění či vysokém krevním tlaku. Dále ho můžete užívat, pokud trpíte alergií. Quercetin je výborné přírodní antihistaminikum, díky kterému nebudete tolik trpět na sennou rýmu nebo svědivé, úporné vyrážky. Výborný, pokud trpíte ekzémem, lupénkou nebo jinou dermatitidou. Balení vám vystačí na cca 40 dávek při užívání maximálně 1 gramu (tedy ¼ lžičky) denně.

10. místo

Dr. Formulated Quercetin Drop Uric Acid

Orientační cena: 720 Kč

A proč srovnání zakončuji produktem Quercetin Drop Uric Acid od Garden of Life?

Vysoká koncentrace 500 mg quercetinu v tomto přírodním a čistém složení produktu od Garden of Life vám přinese mnoho výhod. Je bez škodlivých látek, aditiv a plnidel, pouze s přírodními složkami. Neobsahuje lepek, mléko, sóju, arašídy, korýše a ořechy a je bez GMO, tedy genetické úpravy.

Je maximálně vstřebatelný, doplněný o přírodní vitamin C z aceroly, šípek a luteolin, který je obsažen v artyčoku. Jedná se o skvělého pomocníka pro celkovou podporu organismu při náročném období nebo v zimních měsících. Obsahuje višeň pro dobré vylučování a zdravé močové cesty a je úžasný jako podpora při únavě a vyčerpání.

Doporučené dávkování jsou 2 kapsle 2× denně při jídle nebo po něm pro správnou absorpci.

Závěr

Quercetin je skvělý doplněk stravy, který v první řadě oceníte, pokud trpíte na alergie. Jedná se o přípravek, který slouží jako přírodní antihistaminikum a je tedy skvělou alternativou k syntetickým variantám, které známe z lékáren. Mimo jiné pomáhá při zánětech v těle, s regenerací a k celkové podpoře imunity. 

Dejte mu šanci, může vás mile překvapit a pomoci vám překonat zdravotní komplikace nebo podpořit stávající stav a předejít tak propuknutí onemocnění. Na základě důkladného průzkumu suplementů s quercetinem bych vám doporučila zejména Viridian Quercetin, který je obohacený o spoustu dalších užitečných látek (vitamín B, extrakt z kopřivy a z heřmánku, bromelain, vitamín C, borová kůra), což z něj činí všestranný doplněk stravy pro podporu imunity a snížení míry únavy. Dále podle mě stojí za vyzkoušení GreenFood Nutrition Quercetin, v jehož veganských kapslích je obsažen výjimečně kvalitní quercetin z Jarlínu Japonského. A super je také doplněk stravy jménem Herb Alerg s quercetinem, bromelainem, kopřivou, kurkumou, vitamínem C a dalšími látkami, který pomáhá při histaminové intoleranci, sezónních alergiích i kožních potížích.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[11] Wikipedie (CZ): Flavonoidy

[12] Wikiskripta (CZ): Anthoxantiny

[13] Healthline (ENG): What Is Quercetin? Benefits, Foods, Dosage, and Side Effects

[14] PubMed Central (ENG): Health effects of quercetin: from antioxidant to nutraceutical

[15] PubMed Central (ENG): Quercetin: potentials in the prevention and therapy of disease

4.8/5 (Počet hlasů: 5)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »