TŘI nejlepší přírodní léky na menopauzu 2021

Menopauza je nepříjemné období spojené s životem ženy. Čeká nás většinu okolo 40 – 50 let, ale její příchod pocítíme již daleko dříve. Takové období je dobré si ulehčit jak to jen jde, proto také existují různé doplňky stravy a léky, které vám mohou období ulehčit. Vybrali jsme pro vás ty, které se jevily jako ty nejlepší.

TOP  1. místo

Feminus

Cena: 569 Kč
Pro koho se hodí: hlavně pro ženy v menopauze, ale i obecně pro všechny ženy
Hlavní účel: nejlepší pomoc při menopauze a jejích příznacích, zlepšení nálady, vitality, libida a energie.
2. místo

GS Merilin Harmony

Cena: 1676 Kč
Pro koho se hodí: pro ženy v menopauze

Hlavní účel: pomoc při menopauze a problémech s ní spojených.

3. místo

Bellasin

Cena: 655 Kč

Pro koho se hodí: pro ženy po 40 letech

Hlavní účel: podporuje hubnutí a zachování psychické i fyzické pohody, žen po čtyřicítce

Menopauza  je v podstatě konec menstruačního cyklu ženy. S tímto koncem je spojeno mnoho změn na těle a mysli ženy, jak už fyzických, tak i psychických. Mimo jiné to znamená i konec našich reprodukčních let, čili – už nemůžeme mít miminko.

V ženském těle se nachází pouze omezený počet vajíček uložených ve vaječnících a s tímto omezeným počtem se žena již narodila. Vaječníky také vytvářejí hormon estrogen a proestrogen, který řídí období menstruace a ovulace. K menopauze dojde ve chvíli, kdy se uvolní poslední vajíčko a následuje poslední menstruace.

Menopauza je běžnou součástí života a dochází k ní většinou okolo 40 let. Některé ženy ovšem mohou menopauzou projít dříve. Může to být z různých důvodu, třeba kvůli chirurgickým zákrokům, poškozením vaječníků či třeba chemoterapii. Pokud se něco takového stane, říká se tomu předčasná menopauza.

První příznaky menopauzy

Mnoho žen před menopauzou trápí různé fyzické potíže jako návaly horka, náhlé pocity tepla které se šíří po horní části těla, červenání kůže a nadměrné pocení. Dalšími prvotními projevy může být nepravidelná menstruace, vaginální suchost, bolavá prsa, častá potřeba chodit na záchod, problémy se spánkem, emocionální neklid a náladovost, suchá kůže, oči či ústa a spoustu odalších.

Pozdější příznaky menopauzy

Mezi pozdější příznaky může patřit nadměrná únava, depresivní stavy, náladovost, bolesti hlavy, kloubů, či svalů, ztráta libida, ztráta vlasů a další.

Přirozená menopauza není způsobena žádnými lékařskými zákroky. Je to pomalý proces a má tři fáze: perimenopauza, menopauza a postmenopauza

Perimenopauza neboli přechod k menopauze začíná několik let před menopauzou. Je to doba, kdy vaječníky postupně produkují méně a méně estrogenu. Obvykle začíná okolo 40. letech ženy, ale může začít už ve 30. letech či dokonce dříve. Perimenopauza trvá až do začátku menopauzy – bodu, ve kterém vaječníky přestanou uvolňovat vajíčka. V posledních 1 až 2 letech primenopauzy klesá hladina estrogenu rychleji a hodně žen pociťuje první příznaky menopauzy.

Jak dlouho trvá perimenopauza?

Průměrná délka je 4 roky, u některých žen ale může trvat jen několik měsíců nebo klidně 10 let. Perimenopauza končí, když ježena již 12 měsíců bez menstruace. 

Jaké jsou příznaky perimenopauzy?

Ženy v perimenopauze často mívají následující příznaky: Návaly tepla, citlivost prsou, zhoršená menstruace, únava, vaginální suchost, nepříjemnot při sexu, úniky moči při kašli či kýchání, častější potřeba čůrat, změny nálad, problémy se spánkem a další.

Jsou mé příznaky normální nebo je třeba se něčeho obávat?

Během perimenopauzy jsou zvláštní stavy a změny běžné a normální. Menopauza je období změn. Pokud máte ovšem podezření na nějaký problém, vyhledejte lékaře.

Jak je perimenopauza diagnostikována?

Lékař může často diagnostikovat perimenopauzu na základě vašich příznaků. Krevní testy ke kontrole hladiny hormonů mohou také pomoci, ovšem vaše hladiny hormonů se v perimenopauze mění.

Mohu otěhotnět, pokud jsem perimenopauzální?

Ano. I přes pokles plodnosti během perimenopauzy můžete stále otěhotnět. Pokud tedy nechcete otěhotnět, měla byste používat určitou formu antikoncepce, až do začátku menopauzy. U některých žen může být otěhotnění obtížné, jakmile dosáhnou věku 30 až 40 let kvůli poklesu plodnosti. Pokud je otěhotnění cílem, existují léčby, které vám s otěhotněním mohou pomoci.

Menopauza je konec menstruačního cyklu a plodnosti ženy. Vaječníky přestaly uvolňovat vajíčka a produkovat většinu svého estrogenu. Stává se tak, když vaše vaječníky nevytvářejí estrogen a progesteron, dva hormony potřebné pro plodnost. Dále se vaše menstruace neobjevila již jeden rok. Začíná kolem 51 roku věku, když k tomu dochází přirozeně. Může k tomu ale dojít dříve, dokonce než dosáhnete 40 let. Tomu se říká předčasná menopauza. Věk, ve kterém váš začne, je většinou určen vašimi geny.

Jaké jsou příznaky?

Když začíná přirozeně, prvním znakem může být nepravidelný menstruační cyklus. Jakmile se objeví nepravidelnost, menstruace obvykle končí za 4 roky. Můžete si také všimnout těchto příznaků: Změny nálady, snížení chutě na sex, pocení, bolesti hlavy, bolesti při sexu, problémové spaní a další. Příznaky bývají nepříjemné a mohou ovlivnit kvalitu vašeho života, proto je vhodné si dopřávat dostatečný odpočinek, žít zdravě a starat se o sebe.

Jedná se období let po menopauze. Menopauzální příznaky se obvykle zmírní. S přibývajícím věkem se ovšem zvyšují zdravotní rizika spojená se ztrátou estrogenu.

Komplikace po menopauze

Ztráta estrogenu spojená s menopauzou souvisí s řadou zdravotních problémů, které se s přibývajícím věkem u žen stávají častějšími. Po menopauze je u žen větší pravděpodobnost problémů jako ztráta kostní hmoty, srdeční choroby, zhoršené funkce močového měchýře a střev, vyšší riziko Alzheimerovy choroby, více vrásek, zhoršení síly, slabší vidění, sexuální změny, problémy s dosáhnutím orgasmu a další.

Vaše geny, některé poruchy imunitního systému nebo třeba lékařské postupy mohou způsobit předčasnou menopauzu. Mezi další příčiny patří:

Předčasné selhání vaječníků – může se stát, že se vaše hladina estrogenu z neznámých důvodů změní. Tento stav ovšem nemusí být trvalý.

Indukovaná menopauza – k tomuto dochází, když vám lékař vyjme vaječníky ze zdravotních důvodů, jako je rakovina dělohy nebo endometrióza. Může se tak také stát, když jsou vaječníky poškozeny z důvodu chemoterapie.

Možná máte podezření, že přecházíte do menopauzy. Můžete začít sledovat svou menstruaci a mapovat ji, zda-li začíná být nepravidelná. určitě je vhodné navštívit lékaře.

Menopauza je přirozený proces, takže se samozřejmě vyléčit nedá. Dá se ovšem zmírnit a hladina estrogenu se dá v rámci možností zlepšit.

Různé změny v životě pomáhají mnoha ženám vyrovnat se s příznaky menopauzy. Můžete zkusit třeba následující:

Pravidelně cvičte, abyste lépe spali a předcházeli nemocem, jako jsou srdeční choroby, cukrovka a osteoporóza.

Posilujte svaly pánevního dna, abyste zabránili úniku močového měchýře.

Zůstaňte sociálně a mentálně aktivní, abyste předešli problémům s pamětí.

Nekuřte. Tabák může způsobit předčasnou menopauzu a zvýšit návaly horka.

Omezte množství alkoholu, které vypijete, abyste snížili riziko vzniku rakoviny prsu a zlepšily kvalitu spánku.

Jezte zdravě a udržujte si zdravou váhu.

Zkuste aktivity jako je jóga, hluboké dýchání či masáže a celkově odpočívejte.

Pokud máte návaly horka, pijte studenou vodu. Pro vaginální suchost používejte vaginální zvlhčovač nebo lubrikant.

1. místo

Feminus

Feminus je přírodní doplněk stravy pro ženy, hlavně pro ulehčení a pomoc při období menopauzy, a jako takový je pro nás speciálně vyvinut. Jedná se o naprosto přírodní produkt, tudíže se nemusíte bát žádné chemie. Byl vyvinut pro to, aby nám pomohl zvládnout menopauzu jak psychicky, tak i fyzicky, jako třeba zlepšit náladu, vitalitu, energii a nebo třeba chuť k sexu. Obsahuje mnoho vitaminů, takže nám celkově pomáhá i se zdravím a imunitou.

Pro koho je Feminus

Feminus byl vyvinut hlavně pro pomoc ženám při menopauze, perimenopauze, postmenopauze a problémech s menopauzou spojených, ovšem vzhledem k tomu, že je vyvinut speciálně pro ženy, může ho užívat každá žena libovolného věku, pokud trpí problémy jako je ztráta energie, únava a podobně.

Složení

Řeřicha peruánská (Maca peruánská), Indický ženšen (Vitánie snodárná), extrakt z kakaa (Theobroma Cacao), kotvičník zemní (Tribulus Terrestris), muira puama, vitamin C, andělika čínská, damiána pravá, zinek, vitamin E, vitamin B6, vitamin D3, vitamin B12.

2. místo

GS Merilin Harmony

Jedná se o nehormonální a přírodní doplněk stravy pro pomoc při menopauze. Pomáhá zlepšit psychickou i fyzickou pohodu v období menopauzy a jejích příznaků, mimo jiné je obohacen o vápník, tudíž pomáhá i našim kostem. 

Pro koho se hodí?

GS Merilin Harmony se hodí pro ženy v menopauze, nebo v období perimenopauzy a příznaků menopauzy. 

Složení

Hydrogenfosforečnan vápenatý dihydrát, plnidla (mikrokrystalická celulóza, sodná sůl karboxymethylcelulózy, maltodextrin), protispékavá látka (stearan hořečnatý), potahovací látky (hydroxypropylmethylcelulóza, mastek), Hypericum perforatum extrakt, Cimicifuga racemosa extrakt, barvivo (oxid titaničitý), cholekalciferol.

3. místo

Bellasin

Bellasin je přírodní doplněk stravy pro ženy. Přispívá k zachování fyzické i psychické pohody a podporuje zachování pocitů energie a vitality. Bellasin díky obsahu přírodních antioxidantů napomáhá ochraně buněk před poškozením volnými radikály.

Pro koho se Bellasin hodí?

Bellasin se hodí pro ženy po čtyřicítce, které trápí menopauzní příznaky a menopauza obecně. 

Složení

Fosforečnan vápenatý, zelený čaj extrakt, L-karnitin tartrát, guarana extrakt, zázvor extrakt, olivové listy extrakt, Rhodiola rosea extrakt, jetel červený extrakt, sója extrakt, len setý extrakt, cholekalciferol, želatinová tobolka (želatina, barvivo oxid titaničitý).

Kam dál?

1.5/5 - (2 votes)