Hubnutí po porodu: 15 tipů a rad, jak zhubnout po porodu

Shrnutí: Po porodu se většinou v prvé řadě věnujeme novorozenému miminku a zájem o dokonalou postavu se v našem seznamu priorit propadá o něco níže – a to je dobře. Není proč se stresovat. Zdravé děťátko je určitě tím nejkrásnějším dárkem, který žena může dostat, a pohled na poporodní bříško by nás neměl tolik trápit. Přesto se dříve nebo později přece jen chceme dostat zpět do formy a dneska mám pro vás pár tipů, jak s poporodními kily zatočit. A kromě toho se podíváme na speciální dietní problémy, které by také mohly k úbytku váhy přispět.

  • V tomto směru u mě první místo získala dieta od KetoMix, která podle zákaznických recenzí funguje efektivně. Mimo to oceníte i zdejší nutriční poradnu (ta se po porodu určitě hodí).
  • Na 2. místo jsem vybrala program KetoDiet, jehož účinnost potvrdily i vědecké studie.Tato keto dieta je jedním z nejúčinnějších produktů v oblasti redukčních diet na našem trhu.
  • A 3. místo získala proteinová dieta NaturalProtein, což jsou chutné proteinové nápoje s obsahem bílkovin a přírodní vlákniny, které navíc skvěle chutnají. 

Způsobů, jak efektivně zhubnout, je samozřejmě více – ať už využijete některý z produktů níže nebo se rozhodnete kráčet přirozenou cestou.

TOP  1. místo

KetoMix

Orientační cena: 2320 Kč
Proč 1. místo?

Protože se jedná o skvělou dietu s výborným poměrem ceny a kvality. Kromě toho u této značky oceníte možnost využít poradnu, kde vám nutriční specialista zodpoví všechny otázky. Samozřejmostí jsou i rychlé úbytky na váze.

2. místo

KetoDiet

Orientační cena: 3600 Kč
Proč 2. místo?

Neboť se jedná o dietu, která vám pomůže vám zhubnout za velice krátkou dobu – její účinnost potvrzují i vědecké studie. Redukční plán KetoDiet se zakládá na snížení příjmu sacharidů a uvedení organismu do stavu tzv. ketózy.

3. místo

NaturalProtein

Orientační cena: 350 Kč
Proč 3. místo?

Tenhle proteinový drink obsahuje vysoký podíl bílkovin a vlákniny, a je opravdu chutný. Vybrat si můžete z 11 lahodných příchutí. U NaturalProtein se navíc můžete spolehnout na to, že produkty vyrábějí z vysoce kvalitních surovin.

Deset nejlepších diet po porodu

1) Kojením k úbytku kil

Prvním bodem, který bych vypíchla, je kojení. Ne každá maminka má to štěstí, že v tomto ohledu proběhne vše bez problému, a ne vždycky tahle možnost přichází v úvahu. Pokud vám ale v kojení žádné vnější či vnitřní podmínky nebrání, je to skvělý způsob, jak se po porodu co nejrychleji dostat na původní váhu.[1] I studie totiž prokazují, že takto skutečně hubnete rychleji – kojící mámy shodí denně v průměru o 500 kalorií víc než ty, které nekojí.[2] Mimo to je mateřské mléko obrovským benefitem pro miminko, ale o tom zase někdy příště.

2) Spěte, kdykoliv to jde

Tohle je rada, za kterou mi mnohé maminky nepoděkují. Doba po porodu je rozhodně obdobím, kdy spánek ženy trpí úplně nejvíc, a je jasné, že prostě nemůžete nechat novorozené miminko o samotě s tím, že si vedle dáte šlofíka. Nedostatek spánku nicméně může nepříznivě ovlivňovat metabolismus i chuť k jídlu.[3][4] A proto se snažte odpočívat co nejvíc. Spěte, když vám partner děťátko hlídá nebo když drobeček spí. Třeba na úkor žehlení hory triček a scrollování na Instagramu.

3) Hýbejte se (ale s citem)

Pohyb je určitě přítel zdravého životního stylu. Po porodu nicméně se sportem nezačínejte zprudka, ale postupně[5] – spíše než na náročné cviky se zaměřte na delší procházky (třeba s kočárkem) nebo na vhodně zvolené jógové sestavy[6] a postupně nabírejte síly. V tomhle je třeba mít trpělivost. A pozor – pokud máte ambice začít cvičit „efektivněji“, dávejte pozor, abyste si neublížily nevhodnými cviky. Zvláště obezřetně pak k pohybu přistupuje, pokud se u vás objevila diastáza.

Hubnutí je cesta ke krásné postavě. A krásnou postavu chce pravděpodobně každý z nás, přestože krásná postava pro každého může znamenat něco jiného. Jak tedy docílit toho, aby se pro vás vaše vysněná postava stala realitou? Pro začátek si můžete počíst o hubnutí, dietách a úpravách jídelníčku. Zde máte seznam článků na toto téma:

4) Mějte reálná očekávání

Určitě se nenechávejte vyvést z míry tím, jak se v šestinedělí prezentují některé herečky, influencerky či modelky. Pohled na elegantní Kate Middleton těsně po porodu skutečně může způsobit, že se budete cítit nedostatečně a možná i „tlustě“. Tohle ale není standard. Hubnutí po porodu není okamžitý proces a je třeba se soustředit především na to, abyste byly zdravé a v pohodě. Proto mějte reálná očekávání, buďte k sobě laskavé a radujte se i z malých krůčků.

5) Zdravý jídelníček

Základem každého hubnutí je kromě pohybu jednoznačně zdravý jídelníček.[7] Po porodu je více než kdy jindy důležité, aby byla strava maminky pestrá, vyvážená a obsahovala všechny důležité složky. Proč?

  • Zaprvé kvůli miminku (zvláště během kojení).
  • Zadruhé je třeba mít na vše dostatek sil.
  • A zatřetí – dobře sestavený jídelníček pomalu, ale jistě povede k vaší vysněné postavě.

Právě proto jsem pro vás dala dohromady žebříček produktů a služeb, které by vám v tomto směru mohly pomoct:

1. místo

KetoMix

Výborná a efektivní keto dieta se skvělým poměrem ceny a kvality.

Orientační cena: 2320 Kč (za Balíček keto diety na 2 týdny)

Proč jsem na 1. místo vybrala dietu od KetoMix?

Na první příčku jsem se rozhodla umístit dietu od KetoMixu, která funguje tak, že mírně zvýšíte příjem proteinů a naopak ve svém jídelníčku omezíte sacharidy. Tento postup je dle zkušeností mužů i žen poměrně efektivní. A konkrétně u značky KetoMix se můžete spolehnout na nutriční poradnu, kde vám poradci zodpoví všechny otázky, třeba právě ohledně správné výživy během kojení (máte-li pochybnosti). Předností KetoMixu je pak také příznivý poměr ceny a kvality.

Uživatelské recenze

Skvělé recenze na dietu od KetoMixu jsem našla například na zbozi.cz. Tam zákazníci a zákaznice sdílejí jednak pozitivní zkušenosti s e-shopem (výrobce například odesílá zboží prakticky okamžitě), a jednak přímo s výrobky, které jsou  dle komentářů chutné a účinné. Další ohlasy jsem pak zaznamenala na stránkách heureka.cz. Také tady jsem se dočetla spoustu pozitiv ohledně kvality produktů a za dobré znamení určitě považuju téměř 90% hodnocení, jehož se navíc zúčastnilo přes 1000 zákazníků (a to je rozhodně skvělý poměr). Lidé tu každopádně vyjadřují spokojenost – s kvalitou výrobků, se shozenými kily, s přípravou pokrmů i s jejich chutí.

Více informací

U tohoto výrobce máte k dispozici čtyři stravovací plány (lehká nadváha, střední nadváha, vyšší nadváha a velmi vysoká nadváha) a pokud vás jednotlivé plány zajímají víc, mrkněte se na stránky Ketomixu, kde najdete každý plán důkladně popsaný.

V KetoMixu můžete zakoupit výhodné balíčky, nebo si poskládat jednotlivá jídla podle sebe a svého uvážení.

Cena této diety závisí na vybraném programu – například Balíček keto diety na 2 týdny pro ženy stojí 2320 Kč.

2. místo

KetoDiet

Jedna z nejúčinnějších a nejzdravějších diet na našem trhu.

Orientační cena: 3600 Kč (za BASIC Keto dietu na 2 týdny pro nízkou nadváhu)

Proč jsem dala plán KetoDiet na 2. místo?

Druhé místo jsem přidělila programu KetoDiet, který se (jak už název napovídá) opírá o  princip keto diety.[8] V tomto případě omezíte příjem sacharidů natolik, že to uvede vaše tělo do stavu nutriční ketózy. Jedná se o vysoce efektivní metodu, která vám pomůže shodit kila ve velice krátkém časovém horizontu.

Uživatelské recenze

Rozhodujete se, že byste zkusily KetoDiet? V tom případě uděláte jenom dobře, protože právě tahle značka je na fórech a na srovnávačích velice chválená. Pozitivní ohlasy na její produkty najdete jak na stránkách heureka.cz, tak i na zbozi.cz. Zákazníci obecně vyjadřují spokojenost s dietou, oceňují výběr jídel i jejich chuť. Také zde zaznívá spokojenost ohledně rychlosti doručení, komunikace s prodejcem. A co je pro nás klíčové – uživatelé v komentářích potvrzují, že dieta skutečně funguje a kilogramy se rychle ztrácejí.

Další informace

Pokud byste rády vyzkoušely ketodietu, je třeba dbát na co, abyste jedly 5× denně (nebo tehdy, máte-li skutečně hlad). První jídlo snězte do hodiny po probuzení, dodržujte tříhodinové intervaly mezi jídly a denně vypijte alespoň 2,5 l neslazených tekutin. Základem vašeho jídelníčku by pak měla být především zelenina, zdravé tuky, dále pak maso a ryby.

I v tomto případě se cena odvíjí od zvoleného balíčku – například Keto dieta na 2 týdny (BASIC) pro nízkou nadváhu stojí cca 3600 Kč.

3. místo

NaturalProtein

Proteinový drink dostupný v 11 příchutích, který pomáhá odbourávat přebytečná kila.

Orientační cena: 350 Kč

Proč jsem na 3. místo srovnání zvolila Proteinovou dietu od NaturalProtein?

Nápoje od NaturalProtein jsem umístila na pozici č. 3, protože jsou vyrobeny z kvalitních ingrediencí, a kromě toho jsou nesmírně lahodné. Skoro bych řekla, že nahradí sladkosti, pokud na ně občas míváte zálusk. Navzdory sladké chuti však tyhle drinky neobsahují cukr (slazeny jsou pouze stévií, případně lyofilizovaným ovocem). Ve složení výrobku dále najdete syrovátkový protein (WPC 80),[9] dva druhy vlákniny,[10] L-karnitin a trávicí enzymy.[11]

Uživatelské recenze

Produkt Proteinová dieta má velice pozitivní hodnocení, například na Heurece. Tam se o něm mimo jiné dozvíte, že má „pravou chuť“ (to konkrétně jeden ze zákazníků tvrdí o arašídové příchuti a o ovocných variantách). Podle uživatelů se dále prášek skvěle rozmíchává ve vodě a údajně nápoj velice dobře zažene neodbytnou chuť na něco hříšně nezdravého. Zákazníci zde dále vyzdvihují to, že z drinku není cítit žádná umělá pachuť a ani není nijak přeslazený.

Samotný e-shop je mezi zákazníky oblíbený. Jednak pro rychlé doručení balíčků, jednak pro kvalitní sortiment. Třešničkou na dortu jsou pro mnohé zákazníky také designové obaly. To vše se píše jak na srovnávači heureka.cz, tak i přímo na stránkách prodejce.

Dále o produktu

Výrobek s názvem Proteinová dieta si můžete pořídit v mnoha chuťových variantách, díky čemuž si každý vybere svého šampiona. A co tu teda máme? Příchuť arašídovou (to je moje top volba), jahodovou, maracujovou s banánem, kakaovou, vanilkovou, mangovou, malinovou, kokosovou, kávovou a červené ovoce.

V produktu nenajdete lepek ani sóju.

Za tento lahodný produkt zaplatíte okolo 350 Kč za balení (10 porcí = 350 g).

4. místo

DailyMix

Proč jsem vybrala DailyMix?

Do svého výběru jsem dále zahrnula DailyMix – internetový obchod, který se přímo zaměřuje na potraviny s nízkým obsahem sacharidů. Pokud je tedy vaším cílem shodit přebytečná kila, tady můžete nakoupit speciální suroviny a sestavit si z nich sofistikovaný jídelníček – od snídaně až po večeři. Díky všem těmto potravinám můžete zdravě mlsat, péct, vařit. A můžete si tady pořídit i směsi k přípravě hotových jídel – ty vám ušetří čas, který je po porodu opravdu „drahý“.

Více informací

A co konkrétně v tomhle obchůdku seženete? Tak třeba proteinové rizoto se sýrovo-houbovou příchutí, bezsacharidové nudle, proteinové pomerančové sušenky a najdete také tu produkty od značky Slim Pasta – ale to už volně přecházím k dalšímu místu.

5. místo

Slim Pasta

Čím mě zaujal e-shop slimpasta.cz?

Slim Pasta je e-shop (a zároveň výrobce), u kterého najdete přílohy mající původ  v asijské rostlině jménem konjak (jinak též zmijovec). Zní to jako „koňak“, ale s tím bychom si tuhle zajímavou potravinu plést neměli. O co tedy jde? V zásadě se jedná o nízkosacharidovou a nízkokalorickou alternativu rýže nebo těstovin. Na těchto „těstovinách“ je skvělé, že jsou bohaté na přírodní vlákninu a pozor – jejich pozitivní účinky jsou dokonce ověřeny studiemi.

Další info

Konjakové suroviny neobsahují prakticky žádné sacharidy, tuk ani sůl, mají téměř nulovou energetickou hodnotu, chuťově se však velice blíží přílohám klasického typu. Na e-shopu Slim Pasta najdete celou řadu těchto konjakových příloh – rýži, těstoviny, nudle, lasagne, tagliatelle, penne, dále pak různá hotová jídla či dresingy.

6. místo

Zdravé stravování

Orientační cena: 550 Kč (za jednodenní pětichodový jídelníček PRO MÁMY)

Proč jsem vybrala krabičkovou dietu Zdravé stravování?

V tomto výběru rozhodně nemůže chybět alternativa v podobě krabičkové diety, a proto jsem na šestou příčku umístila značku Zdravé stravování. Ta nabízí různé programy – včetně plánu FIT+, PROTEIN+ nebo programu PRO MÁMY. Tahle společnost v současné době dováží jídlo do mnoha oblastí v ČR, a kromě toho i na Slovensko. Stravu si zde můžete objednat na pět dní v týdnu… a pak už jen čekat, až vám kurýr přiveze před dveře chutnou a zdravou zásilku.

Více informací

V době raného mateřství je krabičková dieta skvělou alternativou, protože si můžete vybrat program na míru. Tak, abyste měly dostatečné množství kvalitních živin a zároveň vám jídelníček pomáhal docílit optimální váhy. A nedocenitelné je i to, že objednáním krabiček ušetříte obrovské množství času, který pak můžete věnovat miminku nebo sobě.

A kolik taková krabičková dieta stojí? Tak kupříklad jednodenní pětichodový jídelníček PRO MÁMY vás vyjde na cca 550 korun.

7. místo

Mix & Slim

Orientační cena: 1160 Kč (za dietní plán na jeden týden)

Z jakých důvodů jsem zvolila dietní plány od Mix & Slim?

Dietní plány nabízí také společnost Mix & Slim, u které najdete hned několik redukčních programů: Keto dietu, Dukanovu dietu, Anglickou dietu, Low carb dietu, Proteinovou dietu a Atkinsonovu dietu. Ke každému z těchto plánů najdete na stránkách prodejce detailní popis toho, na jakých principech je založený a které potraviny jsou během jeho dodržování tzv. „povolené“. Základem vaší stravy se pak stanou výrobky značky Mix & Slim (koktejly, kaše, polévky…), které byly speciálně vyvinuty tak, aby s danými dietami korespondovaly.

Dále o produktu

Tahle jídla jsou snadná na přípravu, neobsahují žádnou chemii a můžete si vybrat z mnoha příchutí – takže i v tomhle směru budete moct být spokojené.

Dietní plán na jeden týden stojí cca 1160 korun.

8. místo

Max Sport

Čím mě zaujal Max Sport?

Nutričně zajímavé potraviny, které vám pomohou znovu získat předporodní váhu, najdete také v e-shopu Max Sport. Jsou tu především produkty založené na proteinové dietě – tyčinky bez přidaného cukru (některé obsahují kolagen), dále pak proteinové sušenky, proteinové chipsy nebo třeba alternativní (rovněž proteinové) těstoviny či rýže.

Další informace

Některé z těchto produktů jsou skutečně nápadité a lákají k vyzkoušení – co třeba těstoviny z černých fazolí či z quinoi? Nebo vás láká rýže ze zeleného hrášku? Já osobně bych možná měla chuť na nějakou „neškodnou“ pomazánku – tady totiž máte na výběr například mléčnou variantu, lísko-oříškovou s kakaem, pistáciovou nebo lahodně vyhlížející příchuť karamel.

9. místo

Seyes

Orientační cena: 1000 Kč (za odbornou diagnostiku)

Proč jsem vybrala projekt Seyes?

Pokud byste chtěly mít absolutní kontrolu nad svým jídelníčkem, prozkoumejte možnosti, které nabízí společnost Seyes. V tomto případě se svěříte do rukou odborného lékařského týmu, který přesně vyhodnotí vaše individuální potřeby na základě analýzy DNA a sestaví pro vás rámcový stravovací program na míru. Ten pak povede nejen k optimalizaci vaší váhy, ale také k celkovému ozdravení organismu. Nespornou předností zdejších služeb je také to, že se opírají o výzkum a odborné studie.

Více informací

Rozbor DNA probíhá v certifikované laboratoři v Německu. Vše nicméně probíhá anonymně a diskrétně (pod individuálním ID), takže v tomto směru nemusíte mít obavy.

Cena tohoto vyšetření stojí cca 1000 korun.

10. místo

Natur House

Čím mě oslovil Natur House?

A nakonec je tu společnost Natur House, která nabízí jednak výživové produkty a jednak speciální balíčky s názvem „Řešení“. V každém z nich najdete speciálně sestavený výživový plán na 1-3 týdny a potravinové doplňky (často se jedná o tablety nebo kapky). V některých případech je součástí také vstupní a výstupní bioimpedanční měření, které vám jasně ukáže, jak na tom jste.

Další info

Balíčky jsou zaměřené na různé oblasti zdraví, a to včetně hubnutí. Výhodou je, že vás vždy čeká individuální konzultace s nutričním poradcem (ta je zdarma), který vám následně doporučí vhodné produkty (ty platíte) a stravovací program.

Závěrem

Je jasné, že se žena i jako maminka chce cítit dobře ve své kůži. Jestliže tedy hledáte způsoby, jak se dostat zpět do formy, můžete vyzkoušet některou z diet – třeba efektivní program od KetoMix, kde vám navíc rádi ohledně stravy poradí v nutriční poradně, další možností je stravovací plán s KetoDiet, jejíž účinky potvrdily studie. A skvělou alternativou je i lahodný drink Proteinová dieta od NaturalProtein – na něm si totiž fakt pochutnáte.

Ať už si ale vyberete jakkoli – nebuďte na sebe přísné. Porodily jste přece miminko a TO z vás dělá hrdinky!

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[12] Wikipedie (CZ): Dieta

[13] Wikipedie (CZ): Hubnutí

[14] Healthline (ENG): Does Breastfeeding Help You Lose Weight?

[15] Healthline (ENG): 16 Effective Tips to Lose Baby Weight After Pregnancy

[16] PubMed Central (ENG): Weight loss after pregnancy: challenges and opportunities

[17] PubMed Central (ENG): Women's challenges with postpartum weight loss

4.9/5 (Počet hlasů: 7)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »