6 Nejlepších krabičkových diet v Praze & srovnání + recenze

Krabičková dieta je dieta, která vám hodně pomůže s časem, organizací, vymýšlením jídel a hubnutím. Existuje jich spoustu, pojďme se tak podívat na to, která se podle nás umístila nejlépe.

TOP  1. místo

Dieta v Krabičce

Výborná dieta za dobrou cenu
Cena za den: 269 – 359 Kč
Dieta v krabičce je výborná volba. Mají příznivé ceny a skvělou kvalitu surovin a jídel. Vhodná pro hubnutí.
2. místo

Zdravé Stravování

Dieta po celé ČR + velký výběr plánů
Cena za den: 374 – 468 Kč
Zdravá stravování je skvělá a kvalitní krabičková dieta, která rozváží po celé ČR a velikým výběrem programů
3. místo

Nutric Bistro

Dražší, ale za to velmi vysoká kvalita
Cena za den: 501 – 607 Kč
Nutric Bistro je další ze skvělých krabičkových diet. Zakládají si na kvalitě potravin a výborné chuti jídel + mají spoustu jídelníčků.

Krabičková dieta je styl stravování, při kterém si u nějakého z prodejců předplatíte jídelníček a určitou dobu vám poté chodí krabičky s hotovými jídly. Takové stravování má rozhodně spoustu výhod, ale i několik nevýhod.

Většina krabičkových diet nabízí zdravé jídelníčky. Spousta prodejců má na výběr mnoho jídelníčků a typů stravy, úpravy existují pro vegetariány, low carb a i specifické jídelníčky jako třeba paleo dieta. Je tedy skvělé, že si u krabičkové diety vyberete jídelníček, který vám nejvíce sedí. Jak jsme již psali, většina těchto jídelníčku bývá potom zdravých. Často si i můžete určit, jak veliké porce chcete dostávat. Tím poté můžete docílít chtěného hubnutí.

Jasnou výhodou je to, že při krabičkové dietě nemusíte vůbec řešit vymýšlení jíelníčku a toho, co si uvařit, dále se nemusíte starat o nakupování potravin, chození do obchodu, nebo třeba vaření. Stejně tak nemusíte řešit ani jak velikou porci si dát, nebo z jakých surovin jídlo uvařit, všechny tyto body by za vás měla obstarat společnost, u které objednáváte. Díky tomu všemu máte pak parádní prostor jednoduše hubnout, protože jíte zdravěji a přesné porce. 

Je tedy jasné, že obrovskou výhodou krabičkových diet je jednoduchost, šetření času a energie. Výhodou je i to, že i pokud třeba nemáte mnoho času, můžete jíst zdravá a kvalitní jídla.

Další výhodou je i to, že se při krabičkové dietě dá poměrně snadno zhubnout. Spousta prodejců totiž nabízí krabičkové jídelníčky přímo na hubnutí a pokud je skutečně dodržujete, můžete i jednoduše zhubnout.

Nevýhodou bývá často lehce vyšší cena krabiček. Samozřejmě se to liší od prodejce, ale suma sumárum je krabičková dieta ta z lehce dražších. Ale není to proto, že by všichni prodejci byli vydřiduši. Prodejci si většinou zakládají na kvalitě surovin, kvalitě vaření a navíc vám krabičky většinou dováží každý den – všechny tyto aspekty prostě něco stojí. Finančně to tedy většinou ani levněji vymyslet nejde. Ve výsledku pak často jedno jídlo vychází okolo 100 – 200 Kč, což je taková klasická o něco vyšší cena. V ceně je většinou započítán i rozvoz, nákup potravin a tak dále. Pokud si tedy chcete krabičkovou dietu pořídit, je dobré počítat s několika tisícovou počáteční investicí. Na druhou stranu, potom dlouho nebudete utrácet za jídlo, takže se vám ty peníze vlastně vrátí.

Další nevýhodou by mohlo být i to, že krabičkové diety nejsou úplně ve všech městech. Po většině ČR je však můžeme nalézt a konkrétně v Praze a okolí jich je na výběr velká spousta.

Hubnutí je cesta ke krásné postavě – a krásnou postavu chce pravděpodobně každý z nás, přestože krásná postava pro každého může znamenat něco jiného. Jak tedy docílit toho, aby se pro vás vaše vysněná postava stala realitou? Pro začátek si můžete počíst o hubnutí, dietách a úpravách jídelníčku. Zde máte seznam článků na toto téma:

Při výběru prodejce krabičkové diety se určitě dívejte na nějaké základní body. Zásadní je určitě kvalita jídel, na to byste si měli vždy posvítit. Vybírejte takové prodejce, kteří vám otevřeně sdělí, jaké suroviny používají, jak je zpracovávají a podobně. Dále se také zaměřte na to, zda krabičková dieta nabízí jídelníček, který požadujete. Chcete například hubnout? Podívejte se, zda má prodejce takový jídelníček. Jste vegetsrián? Mrkněte, zda je to v nabídce. Pokud není, můžete se zkusit s prodejci individuálně domluvit. 

V neposlední řadě si při výběru o prodejci něco přečtěte, pozjišťujte a mrkněte, zda je pro vás to pravé ořechové. Můžete jim i třeba napsat a předem se vyptat na věci, které vás o dietě zajímají.

S krabičkovou dietou už zhubla spousta lidí. Není to sice tak superrychlá dieta, jako třeba keto dieta, za to u ní však nemusíte nic vysazovat z jídelníčku a podobně.

S dietou se dá jednoduše zhubnout, pokud ji dodržujete. Je tomu tak proto, že u většiny výrobců dostanete krabičky s přesným počtem kalorií, který si předem zvolíte. A když se k tomu nebudete domlsávat a budete dietu dodržovat, za nějakou dobu začnete vidět výsledky. Je to velmi bezstarostná dieta, protože se vaší jedinou starostí s jídlem stává každodenní převzetí krabiček. A to je vše. Žádné vymýšlení jídelníčku, ani nakupování. A to hubnutí dost usnadňuje.

Krabičková dieta se rozhodně hodí pro všechny, kteří nemají mnoho času na vaření, nákup potravin, nebo třeba vymýšlení jídel. Samozřejmě se hodí i pro ty, kdo sice čas mají, ale přijde jim takový způsob stravy pohodlnější a příjemnější. Dále se hodí i pro ty, kteří chtějí zhubnout. Pozor ale, při hubnutí si vyberte správný plán od prodejců, ten na hubnutí. A celkově se krabičková dieta hodí pro všechny, komu se takové ulehčení vaření líbí. Díky takovému stylu stravování vám zbyde spousta času na jiné aktivity.

Krabičkovou dietu můžete objednat třeba jen pro sebe, nebo pro vás a pro partnera či dokonce pro celou rodinu. Jestli jste zaneprázdněná rodinka, pak možná právě takovou pomoc s vyvařováním oceníte.

Dieta se nehodí pro ty, kteří nechcou platit jednorázovou vyšší investici a také pro ty, kteří mají spoustu času a vaření je vyloženě baví, pak by krabičková dieta možná neměla takový smysl. Dále, pokud máte opravdu specifický jídelníček, může se stát že pro vás žádná společnost nenabízí to, co požadujete. S prodejci se dá ale často domluvit a tak pokud máte specifické preference, zkuste jim napsat a domluvit se.

Kvalita jídel krabičkové diety se samozřejmě liší od prodejce. Většina prodejců si ovšem zakládá na tom, aby byly jídla hodně kvalitní. Často tak nakupují čerstvé suroviny a vaří z nich výborná jídla. My vám samozřejmě chceme doporučit pouze takové. Před prvním objednáním si můžete o daném prodejci něco přečíst, nebo jim třeba napsat a zeptat se, kde potraviny kupují a jakým způsobem je zpracovávají. Tak si budete moci být jistí, že dostáváte to, co chcete.

Dieta většinou funguje tak, že si nejdříve objednáte jídelníček. Vyberete si z nabídky prodejce takový, jaký byste chtěli, navolíte si tam vše, co daná společnost nabízí, například velikosti jídel, kolik jídel denně chcete dovést a podobně. Dietu si totiž můžete objednat pro všechny denní chody, nebo třeba jen obědy.

Poté, co si vše vyberete většinou následuje objednávka a poté, co objednáte už vás čeká první vyzvedávání krabiček. Termíny si samozřejmě většinou navolíte takové, jaké vám sedí, například večer po práci a podobně, nebo se s vámi společnost spojí a domluví se individuálně.

Krabičky poté dostáváte u většiny prodejců den předem. Například v neděli vám dovezou krabičky na pondělí. Dostanete vždy všechny chody, které máte objednané. Další den už máte vše přichystané. Stačí ohřát a hotovo. Odpoledne vám zase dorazí krabičky na další den.

1. místo

Dieta v Krabičce

Dieta v Krabičce má u nás dlouholetou tradici, funguje totiž již od roku 2011. Jídla jsou připravovány profesionály, suroviny jsou pečlivě vybírány. Kvalita je tím zaručená. 
Krabičky vám společnost dováží vždy den předem po Praze a okolí, nebo si je můžete vyzvednout na odběrném místě. 
Pro kontaktování společnosti můžete využít kontaktního formuláře, nebo emailu.
Jedná se o výbornou volbu se skvělým poměrem cena / výkon.

Jídelníček si můžete vybrat buď na typ  “hubnu” nebo “žiju zdravě” – jak tedy názvy vypovídají, jeden je na hubnutí a druhý na zdravý životní styl. Oba tyto programy mají zvlášť pro muže tak pro ženu a liší se v denní energetické hodnotě. 

Jídelníček má jinak ale Dieta v Krabičce pouze jeden, nemáte tedy na výběr z vícero variant. Na druhou stranu, mají ho pěkně vypsaný na stránkách a to vždy i hezky na týden dopředu.

Dieta v krabičce je jedna z nejlevnějších krabičkových diet, vychází cenově velmi pěkně a to obvzláště v porovnání s ostatními krabičkovými dietami. Za jeden den zaplatíme od 269 do 359 Kč s tím, že se jedná o všechna denní jídla (5 jídel). Ceník můžete jednoduše najít na stránkách. Platíme i za pohodlí a nemusíme řešit nákup surovin, vymýšlení jídel, nebo třeba vaření.

Dieta v krabičce je jedna z nejlepších krabičkových diet v Praze, hlavní díky poměru cena/výkon – mají příznivé ceny a kvalitní jídelníčky. 

2. místo

Zdravé Stravování

Zdravé stravování je krabičková dieta, která jako velmi z mála rozváží krabičky opravdu po celé české republice. A krom toho, že rozváží téměř všude je i velmi oblíbená a kvalitní. 

Veškerá jídla sestavuje tým nutričních specialistů a to tak, aby byla celodenní strava kvalitní a nutričně vyvážená. 

Zdravé Stravování je i EKO a to díky tomu, že neplýtvá plastem. Krabičky sice jsou jednorázové a plastové, ale máte zde možnost krabičky každý den vracet kurýrovy. Ten je poté zaveze do sběru, kde se plasty třídí, zpracují a znovu využívají pro průmyslovou výrobu.

Zdravé stravování ma velkou spoustu jídelníčků, ze kterých si můžete vybrat. Najdete zde program rodina +, který je pro celou rodinu, program vegan pro vegany, protein extra pro hubnutí, pro zdraví +, salát +, bez masa, pro mámy, lakto –, protein +, fit +, detox pro, senior +, nebo bez cukru.

Jak tedy sami vidíte, vybere si zde opravdu každý. Všechny programy mají přehledně popsány na webových stránkách. 

Cena diety se odvíjí od různých aspektů, jako na jak dlouho si dietu objednáte, jaký program si vyberete a podobně. Celodenní menu vychází od 374 do 468 Kč na osobu.

Objednat si můžete i různé varianty jako pouze oběd, pouze snídaně, oběd a večeře a různé další kombinace, které vás napadnou. Ceny jsou poté samozřejmě nižší.

Zdravé Stravování je výbornou volbou krabičkové diety v Praze, ale i po celé ČR. Jídla jsou chutná, kvalitní a celkový servis je na jedničku.

3. místo

Nutric bistro

Nutric Bistro je společnost produkující krabičkovou dietu, která funguje již od roku 2015. Dříve mívali v Praze i přímo kamenné bistro, to je nyní už však zrušeno a tak už existují pouze krabičky.
Co se týče kvality jídel, tak je Nutric Bistro opravdu na výbornou. Společnost si naprosto zakládá na kvalitních potravinách, jejich výběru a zpracování. Recenze na chutě jídel tomu také odpovídají, jsou velmi pozitivní.
Jídla rozváží vždy na den dopředu a je možné se s nimi jednoduše domluvit na přerušení diety, pokud například několik dní nemůžete krabičky vyzvedávat.
Na webu mají celou sekci otázek a odpovědí a samozřejmě se s nimi můžete i spojit pomocí mobilu, chatu, nebo emailu.
Rozvážejí v Praze a středočeském kraji.
Nutric Bistro nabízí 4 základní jídelníčky. 
Whole30 na zlepšení zdraví
LowCarb na hubnutí
Fit pro udržování zdravého jídelníčku
Vegetarian pro vegetariány
Ceny jsou u všech čtyřech velmi srovnatelné až skoro stejné.
U cen se tedy zastavme. Ceny se pohybují od 189 Kč na den po 528 Kč na den. 189 Kč je cena za pouze jedno jídlo, 528 Kč za celodenní jídelníček. Ceny se lehce liší podle toho, jaké velikosti porcí si vyberete a také na jak dlouho si jídelníček objednáte.
Například 4 týdenní plán s porcemi o 1700 Kcal vás vyjde na něco přes 10 000 Kč. Ceník má Nutric Bistro trochu nepřehledný, proto pro orientaci doporučujeme vytvořit objednávku, jakou byste chtěli, vložit ji do košíku a tam se můžete podívat, na kolik by vás plán vyšel.
Celkově tedy k cenám, jak sami Nutric Bistro tvrdí a jak už jsme i zmiňovali, sice nejsou nejmenší, na druhou stranu vás komplet zbaví starostí s nákupy, vařením a vymýšlením jídel. 530 Kč za celodenní jídla není zase až tak moc.
V ceně jsou zahrnuty všechny poplatky i za kurýra a nákup potravin.

Nutric Bistro je výborná krabičková dieta v Praze. Zakládají si na kvalitě potravin a výborné chuti jídel. Ceny jsou o něco vyšší, ostatně jako u většiny krabičkových diet, ale investice stojí za to.

4. místo

Vitalbox

Vitabox tvoří krabičkovou dietu a působí na českém trhu již od roku 2014. Na kvalitě si Vitalbox zakládá, jídla mají tedy kvalitní a výborná. Jídelníčků mají nekolik, všechny zaměřené na zdravou stravu.
Jídla vám kurýr dováží den předem každý den, zpravidla odpoledne, ale je možné se i domluvit. Mimo jiné si krabičky můžete vyzvedávat osobně přímo v den konzumace.
Vitalbox má i infolinku ve všechních dnech a nebo jim můžete napsat na email.

Mají spoustu programů, mezi které se řadí hubnoucí programy, udržovací programy, nabírací programy, sacharidové vlny, PREMIUM program a nebo samostatná FIT jídla

Co se týče cen, tak na tom nejsme o moc jinak než u ostatních. Cena na 4 týdny programu vás vyjde na něco přes 9 000 Kč. Ceny programů se lehce liší. Cena se ale samozřejmě zase odráží v tom, že se nemusíte starat o vaření, nákupy, nebo vymýšlení jídel.

Vitalbox je rozhodně dobrá volba co se týče krabičkových diet. Jídla mají chutná a kvalitní a servis také na jedničku.

5. místo

Chutná Dieta

Chutná dieta nabízí krabičkovou dietu s rozvozem v Praze a okolí. Na váběru surovin a kvalitě jídel si dávají záležet a je zde možné dietu upravit podle individuálních požadavků.

Jídlo dováží vždy den předem. Kontaktuvat společnost je možné buď telefonem, nebo emailem.

Typy jídelníčku

Základní programy mají 3, redukční, balanční a aktiv. Při redukčním hubneme, balančním udržujeme váhu a aktiv slouží pro zdravé nabírání.

Ceny

Ceny na měsíc se pohybují okolo 10 000 – 12 000, podle výběru programu. Zase je zde zahrnuto vše, včetně kurýra, nákupu potravin i vaření.

6. místo

Ježkovy Krabičky

Ježkovy krabičky jsou společnost, která své krabičky rozváží po Praze, Pardubicích, Hradci Králové, Chrudimi, Poděbradech, nebo Kolíně. 
Kontakt je možný přes telefon, nebo email.
Jídelníček nabízí pouze jeden, pro ženy a pro muže zvlášť.
Ceny se pohybují okolo 8 – 9 000 Kč na měsíc.
Krabičky vám dovezou vždy den předem buď domů, do práce, nebo na odběrné místo, kde si je sami vyzvednete.

Kam dál?

2.1/5 - (17 votes)