11 nejlepších krabičkových diet v Praze & srovnání + recenze

Shrnutí: Krabičková dieta umí ušetřit hodně starostí a to jak s přípravou či vymýšlením jídel, tak i s hubnutím. Dokonce je finančně výhodná, protože nemusíte nakupovat suroviny. Kterou krabičkovou dietu ale vyzkoušet? Já jsem si ty pražské proklepla a tady máte výsledek:

 • Na 1. místě je Nutrition Pro, protože jsou opravdu kvalitní, mají skvělá a chutná jídla a nabízí výběr programů.
 • Na druhém místě máme Dieta v Krabičce a to hlavně díky skvělé ceně a kvalitě jídel.
 • A 3. místo patří dietě Zdravé Stravování, kteří rozvážejí po celé republice a mají na výběr desítky plánů. 

Všechny tyto (a i další) diety si v článku detailně proklepneme a kromě toho vám povím, jaké jsou výhody krabičkové diety a proč ji vyzkoušet. Zajímá vás více? Čtěte dál.

TOP  1. místo

Nutrition PRO

Cena za den: 350 – 600 Kč
Proč 1. místo?
Protože jsou kvalitní a mají výborné jídla. Nutrition Pro má na výběr z několika menu (například hubnoucí, nabírací, nebo udržovací) a nabízí dokonce i vegetariánskou verzi krabiček. Jídla jsou chutná, zdravá, vyvážená a třešničkou jsou krásné a přehledné stránky.
2. místo

Dieta v Krabiče

Cena za den: 350 – 500 Kč
Proč 2. místo?
Protože je to dlouholetá česká dieta se skvělým poměrem cena/výkon. Nabízí pouze jeden typ jídelníčku, můžete si však navolit, zda chcete hubnout, udržovat, nebo nabírat. Jídla jsou chutná + si dávají pozor na používání kvalitních a čerstvých surovin.
3. místo

Zdravé Stravování

Cena za den: 350 – 500 Kč
Proč 3. místo?
Zdravé stravování je totiž skvělá krabičková dieta, která rozváží doslova po celé ČR (a dokonce i na Slovensko) a nabízí opravdu veliký výběr dietních programů. Vybere si tu vegetarián, masožravec, maminka, sportovec i celá rodina.

Jedenáct nejlepších krabičkových diet v Praze

 1. Nutrition Pro od 100 Kč / porce
 2. Dieta v Krabičce od 85 Kč / porce
 3. Zdravé Stravování od 95 Kč / porce
 4. Nutric bistro od 210 Kč / porce
 5. Vitalbox od 105 Kč / porce
 6. My Chef Kitchen od 130 Kč / porce
 7. Chutná Dieta od 90 Kč / porce
 8. Ježkovy Krabičky od 100 Kč / porce
 9. Fit Kitchen od 100 Kč / porce
 10. Fit-Strava od 85 Kč / porce
 11. ABC Dieta od 95 Kč / porce
Ceny jsou pouze přibližné, protože cena za 1 porci závisí na spoustě faktorů (velikost porce, počet jídel denně, atd.)

Co je to krabičková dieta?

Krabičková dieta je styl stravování, při kterém si u nějakého z prodejců předplatíte jídelníček a určitou dobu vám chodí krabičky s hotovými jídly. Takové stravování má rozhodně spoustu výhod, ale i nějaké nevýhody.

Většina krabičkových diet nabízí zdravé jídelníčky. Spousta prodejců má na výběr mnoho jídelníčků a typů stravy, úpravy existují pro vegetariány, low carb i specifické jídelníčky jako třeba paleo dieta. Je tedy skvělé, že si u krabičkové diety vyberete jídelníček, který vám nejvíce sedí. Jak jsme již psali, většina těchto jídelníčku pak bývá zdravých a nutričně vyvážených. Často si i můžete určit, jak veliké porce chcete dostávat. Tím poté můžete docílít požadovaného hubnutí.

Hubnutí je cesta ke krásné postavě. A krásnou postavu chce pravděpodobně každý z nás, přestože krásná postava pro každého může znamenat něco jiného. Jak tedy docílit toho, aby se pro vás vaše vysněná postava stala realitou? Pro začátek si můžete počíst o hubnutí, dietách a úpravách jídelníčku. Zde máte seznam článků na toto téma:

✅ Výhody

 • Jasnou výhodou krabičkové diety je, že nemusíte vůbec řešit vymýšlení jíelníčku a toho, co si uvařit.
 • Dále se nemusíte starat o nakupování potravin, chození do obchodu nebo třeba samotné vaření.
 • Stejně tak nemusíte řešit, jak velikou porci si dát nebo z jakých surovin jídlo uvařit, všechny tyto body by za vás měla obstarat společnost, u které objednáváte.
 • Díky tomu pak máte parádní příležitost jednoduše hubnout, protože jíte zdravěji a přesné porce.
 • Další výhodou je i to, že spousta prodejců nabízí krabičkové jídelníčky přímo na hubnutí.
 • Benefitem je i to, že můžete jíst zdravá a kvalitní jídla.

Když tedy shrnu výhody: obrovskou výhodou krabičkových diet je jednoduchost, úspora času a energie. Nemusíte investovat enegrii a čas a i přesto dostanete každý den navařené kvalitní boxíky s výborným jídlem dle vašeho výběru.

❌ Nevýhody

 • Nevýhodou bývá často lehce vyšší cena krabiček. Samozřejmě se to liší od prodejce, ale stručně řečeno, krabičková dieta patří k těm trošku dražším. Ale není to proto, že by vás prodejci chtěli „natáhnout“. Prodejci si většinou zakládají na kvalitě surovin, kvalitě vaření a navíc vám krabičky většinou dováží každý den – všechny tyto aspekty prostě něco stojí. Finančně to tedy většinou ani levněji vymyslet nejde.
 • Ve výsledku pak často jedno jídlo vychází okolo 100 – 200 Kč, což je taková klasická cena obědového jídla v restauraci. V ceně je většinou započítán i rozvoz, nákup potravin a tak dále. Pokud si tedy chcete krabičkovou dietu pořídit, je dobré počítat s několikatisícovou počáteční investicí.
 • Na druhou stranu, potom dlouho nebudete utrácet za jídlo, takže se vám peníze do jisté míry vrátí.
 • Další nevýhodou by mohlo být i to, že krabičkové diety nejsou k dispozici úplně ve všech městech. Po většině ČR je však můžeme nalézt a konkrétně v Praze a okolí jich je na výběr velká spousta.

Při výběru prodejce krabičkové diety se určitě dívejte na nějaké základní body. Zásadní je určitě kvalita jídel, na to byste si měli vždy posvítit. Vybírejte takové prodejce, kteří vám otevřeně sdělí, jaké suroviny používají, jak je zpracovávají a podobně. Dále se také zaměřte na to, zda krabičková dieta nabízí jídelníček, který požadujete. Chcete například hubnout? Podívejte se, zda má prodejce takový jídelníček. Jste vegetarián? Mrkněte, zda je to v nabídce. Pokud není, můžete se zkusit s prodejci individuálně domluvit. 

V neposlední řadě si při výběru o prodejci něco přečtěte, pozjišťujte a mrkněte, zda je pro vás to pravé ořechové. Můžete jim i třeba napsat a předem se vyptat na věci, které vás o dietě zajímají.

S krabičkovou dietou už zhubla spousta lidí. Není to sice tak superrychlá dieta, jako třeba keto dieta, za to u ní však nemusíte nic vysazovat z jídelníčku a podobně.

S dietou se dá jednoduše zhubnout, pokud ji dodržujete. Je tomu tak proto, že u většiny výrobců dostanete krabičky s přesným počtem kalorií, který si předem zvolíte. A když se k tomu nebudete domlsávat a budete dietu dodržovat, za nějakou dobu začnete vidět výsledky. Je to velmi bezstarostná dieta, protože se vaší jedinou starostí s jídlem stává každodenní převzetí krabiček. A to je vše. Žádné vymýšlení jídelníčku, ani nakupování. A to hubnutí dost usnadňuje.

Krabičková dieta se rozhodně hodí pro všechny, kteří nemají mnoho času na vaření, nákup potravin ani vymýšlení jídel. Samozřejmě se hodí i pro ty, kdo sice čas mají, ale přijde jim takový způsob stravy pohodlnější a příjemnější. Dále se hodí i pro ty, kteří chtějí zhubnout. Pozor ale, při hubnutí si vyberte správný plán od prodejců, ten na hubnutí. A celkově se krabičková dieta hodí pro všechny, komu se takové ulehčení vaření líbí. Díky takovému stylu stravování vám zbyde spousta času na jiné aktivity.

Krabičkovou dietu můžete objednat třeba jen pro sebe, nebo pro vás a pro partnera či dokonce pro celou rodinu. Jestli jste zaneprázdněná rodinka, pak možná právě takovou pomoc s vyvařováním oceníte.

Dieta se nehodí pro ty, kteří nechtějí platit jednorázovou vyšší investici a také pro ty, kteří mají spoustu času a vaření je vyloženě baví, pak by krabičková dieta možná neměla takový smysl. Dále, pokud máte opravdu specifický jídelníček, může se stát, že pro vás žádná společnost nenabízí to, co požadujete. S prodejci se dá ale často domluvit a tak pokud máte specifické preference, zkuste jim napsat a domluvit se.

Kvalita jídel krabičkové diety se samozřejmě liší od prodejce. Většina prodejců si ovšem zakládá na tom, aby byly jídla hodně kvalitní. Často tak nakupují čerstvé suroviny a vaří z nich výborná jídla. My vám samozřejmě chceme doporučit pouze takové. Před prvním objednáním si můžete o daném prodejci něco přečíst, nebo jim třeba napsat a zeptat se, kde potraviny kupují a jakým způsobem je zpracovávají. Tak si budete moci být jistí, že dostáváte to, co chcete.

Dieta většinou funguje tak, že si nejdříve objednáte jídelníček. Vyberete si z nabídky prodejce takový, jaký byste chtěli a navolíte si vše, co daná společnost nabízí, například velikosti jídel, kolik jídel denně chcete dovést a podobně. Dietu si totiž můžete objednat pro všechny denní chody, nebo třeba jen obědy.

Poté, co si vše vyberete, většinou následuje objednávka a poté, co objednáte, už vás čeká první vyzvedávání krabiček. Termíny si samozřejmě většinou navolíte takové, jaké vám sedí, například večer po práci a podobně, nebo se s vámi společnost spojí a domluví se individuálně.

Krabičky poté dostáváte u většiny prodejců den předem. Například v neděli vám dovezou krabičky na pondělí. Dostanete vždy všechny chody, které máte objednané. Další den už máte vše přichystané. Stačí ohřát a hotovo. Odpoledne vám zase dorazí krabičky na další den.

1. místo

Nutrition Pro

Kvalitní krabičková dieta s dovozem domů, nebo možností odběru, s chutnými a nutričně vyváženými jídly za dobrou cenu.

Proč je Nutrition Pro na 1. místě?

Nutrition Pro podle mě jednoznačně patří na první místo mezi krabičkovými dietami v Praze a to jak proto, že si zakládají na kvalitě a mají výborná jídla, tak i proto, že je s nimi spokojená spousta zákazníků.
 • Dovoz domů: Společnost nabízí krabičkovou dietu s rozvozem v Praze, Brně, Plzni, Liberci, Hradci Králové, Pardubicích, Kladně, Jablonci a Mladé Boleslavi.
 • Chutná a kvalitní jídla: Jídla mají opravdu chutná, vyvážená a jídelníčky sestavují za dohledu výživové poradkyně a z kvalitních surovin.
 • Jednoduché objednání: Co hodně cením je i moc hezký a přehledný web, ve kterém se jednoduše zorientujete, čímž se hodně ulehčuje objednávka.
 • Výběr jídel a plánů: Na výběr máte z několika plánů (například hubnoucí, nabírací, nebo udržovací) a nabízí dokonce i vegetariánskou verzi krabiček. Navíc si můžete navolit i počet jídel denně.
 • Přívětivé ceny: Cena jídel za den se pohybuje od 350 do 600 Kč, podle toho jaký zvolíte program a kolik jídel denně si navolíte.
 • Podpora a komunikace: Je vám také k dispozici zákaznická linka od pondělí do pátku od 10:00 do 18:00. Krom toho firmě můžete napsat na email, nebo přes chatové okno na webu.

Rozváží po celé Praze zdarma, můžete si vybrat dvouhodinové okno, ve kterém vám krabičky budou vozit a také je zde možnost změny místa doručení. Kromě toho mají i odběrová místa, kam můžete pro krabičky sami chodit.

Uživatelské recenze

To, že je krabičková dieta od Nutrition Pro skvělá dokazují i recenze na internetu. Můžete se podívat například na recenze Google, kde lidé popisují vlastní zkušenosti. Mnoho lidí si chválí chuť a kvalitu jídel, zákazníci často zmiňují, že si dietu objednávají již vícero měsíců a několikrát i zaznělo, že se jedná o nejlepší krabičkovou dietu. Hodnocení na Google mají 4.5 hvězdiček z pěti a to ze stovek recenzí – což mi přijde dostatečně potvrzující. Nutrition Pro jsou aktivní i na Instagramu a další recenze najdete třeba i na Facebookové stránce.

Co na Nutrition Pro velice cením, je, že na recenze aktivně odpovídají a to ať už se jedná o recenzi pozitivní, nebo negativní. Veškeré problémy řeší a snaží se vždy vyjít vstříc.

Nutrition Pro nabízí 4 základní programy:
 • Hubnoucí program
 • Nabírací program
 • Udržovací program
 • Office Pack (tedy oběd a večeře)

Každý program můžete ještě upravit následovně:

 • Klasický jídelníček
 • Vegetariánský jídelníček
 • Jídla bez ryb

Kromě programů a jídelníčků si můžete vybrat i kolik jídel denně chcete a pro kolik osob objednáváte. Můžete tak objednat třeba jen pro sebe, nebo pro celou rodinu.

Jak jsem již zmínila, ceny se pohybují od 350 do cca 600 Kč. Cena závisí na tom, jaký si vyberete plán. Pokud si například vyberete hubnoucí plán na dva měsíce se třemi jídly denně, vyjde vás cena na den na cca 350 Kč. Jestliže si vyberete plán udržovací, na měsíc, s pěti jídly denně, pak bude cena 550 Kč na den.

Cena se samozřejmě odvíjí od počtu jídel, takže čím více jídel, tím vyšší cena, ale tím také levnější jedna porce. Většinou vás jedno jídlo vyjde na něco okolo 90 – 130 Kč.

Fotografie jídel Nutrition Pro

2. místo

Dieta v Krabičce

Skvělá česká dieta s nejlepším poměrem cena/výkon. Nabízí pouze jeden typ jídelníčku, můžete si však navolit, zda chcete hubnout, udržovat, nebo nabírat.

Proč je Dieta v Krabičce na 2. místě?

Na druhé místo nejlepších krabičkových diet v Praze se usadila Dieta v Krabičce, která je mi velice sympatická a nabízí i férovou cenu. Navíc má u nás dlouholetou tradici, funguje totiž už od roku 2011. Jídla jsou připravovány profesionály a suroviny jsou pečlivě vybírány, tudíž se na kvalitu jídel můžete spolehnout.

 • Dovoz domů: Krabičky vám společnost dováží vždy den předem po Praze a okolí, nebo si je můžete vyzvednout na odběrném místě.
 • Chuť a kvalita jídel: Lidé si chválí čerstvost a kvalitu potravin, stejně tak i chuť a variabilitu jídel.
 • Pouze jeden jídelníček: Dieta nenabízí vícero typů jídelníčků – nabízí pouze jeden. To může být nevýhoda, protože větší výběr vyhoví více lidem, ale zároveň i výhoda, protože se zaměřují jen na jedno jídlo a já tipuji, že právě díky tomu zvládají být tak kvalitní a chutní.
 • Hubnutí: Překvalipo mě, že spousta recenzí zmiňuje, že s dietou opravdu zhubli.
 • Zákaznická linka: Společnost má spoustu možností kontaktů – můžete využít telefonu, kontaktního formuláře, nebo třeba e-mailu.
 • Recyklovatelný zpětný odběr: Dieta v Krabičce požívá 100% recyklovatelných plasty a zákazníci můžou navíc každý den krabičky vracet na recyklaci zpět řidiči.

Uživatelské recenze

Těší mě, že má Dieta v Krabičce na internetu opravdu krásné hodnocení. Přečíst si je můžete třeba na Google. Lidé často zmiňují, že jsou jídla kvalitní, chutná a čerstvá. Krom toho lidem samozřejmě vyhovuje cena diety, která je jednoduše příjemně příznivá. Lidé zmiňují i kvalitu potravin a nejedna recenzentka napsala, že se jí díky Dietě v Krabičce podařilo opravdu zhubnout. Recenze, která mě oslnily, tvrdily například: „Byla jsem velmi spokojená a zhubla jsem za 11/2 měsíce 9 kg“ , dále třeba „Díky Dieta v krabiččce se mně podařilo zhubnout 15 kg a pak i váhu udržet“ – a to cituji jen pár vybraných, podobných najdete spoustu.

Dieta v krabičce nabízí 4 programy – Slim, Slim Fit, Fit a Balance. Programy se liší se svou energetickou hodnotou a velikostmi porcí.

 • První program přináší vyvážený poměr makroživin v hodnotě 5000 kJ denně,
 • druhý nabízí 7000 kJ,
 • program Fit má 8000 kJ a
 • Balance 10000 kJ.

Pokud nevíte, jaký program je pro vás vhodný, využijte jejich BMI kalkulačku, ta vám s výběrem poradí. Pokud si ani tak nebudete jistí, můžete využít osobní konzultaci u výživové poradkyně, která vás změří na bioimpedanční váze a určí přesnou potřebu energetického příjmu na den. 

Každý den je v krabičkách připravená snídaně, dopolední svačina, oběd, odpolední svačina a večeře – vše je vyrobeno z čerstvých a kvalitních surovin a zpracováno v přísných hygienických podmínkách.

Jídelníček má jinak ale Dieta v Krabičce pouze jeden, nemáte tedy na výběr z vícero variant jídel. Jediný rozdíl je ve velikosti porcí. Na druhou stranu ale musím říct, že ho mají pěkně vypsaný na stránkách a to vždy i hezky na týden dopředu.

Dieta v krabičce je jedna z levnějších krabičkových diet, vychází cenově velmi pěkně a to obzvláště v porovnání s ostatními krabičkovými dietami. Za jeden den zaplatíte od 349 do 479 Kč s tím, že se jedná o všechna denní jídla (5 jídel). Ceník můžete jednoduše najít na stránkách. Platíte i za pohodlí a nemusíte řešit nákup surovin, vymýšlení jídel, nebo vaření.

Fotografie jídel Dieta v Krabičce

3. místo

Zdravé Stravování

Dlouholetá dieta, která rozváží po celé ČR a nabízí opravdu velký výběr plánů a jídelníčků.

Proč je Zdravé Stravování na 3. místě?

Zdravé stravování je totiž asi nejrozšířenější krabičková dieta, která jako jedna z mála rozváží krabičky opravdu po celé České republice. A krom toho, že rozváží téměř všude, je i velmi oblíbená a kvalitní. I proto jsem je zvolila na třetí místo mezi nejlepšími krabičkovými dietami v Praze.

 • Vyvážená a zdravá jídla: Veškerá jídla sestavuje tým nutričních specialistů a to tak, aby byla celodenní strava kvalitní a nutričně vyvážená.
 • Dovoz domů kamkoliv po ČR: Velikánskou výhodou této diety je podle mě to, že vám krabičky dovezou opravdu téměř kamkoliv. To ocení obzvláště menší města, kde není takový výběr diet.
 • Veliký výběr programů: Čeho si na Zdravém Stravování hodně cením je právě veliký výběr programů, typů jídelníčků a jídel – vybere si zde podle mě opravdu každý s jakýmkoliv stravovacím stylem a to ať už chcete hubnout, udržovat, nebo nabírat. Programy popisuji o něco níže.
 • Ekologický aspekt: Zdravé Stravování je i EKO a to díky tomu, že se společnost snaží neplýtvat plastem. Krabičky sice jsou jednorázové a plastové, ale máte zde možnost krabičky každý den vracet kurýrovi. Ten je poté zaveze do sběru, kde se plasty třídí, zpracují a znovu využívají pro průmyslovou výrobu, což mi přijde jako hezký krok vzhledem k množství odpadu při tvorbě jídel s sebou.

Zdravé Stravování rozváží po celé Praze a okolí a nabízí jak ranní a odpolední rozvoz. V Praze či Brně je dokonce možnost i nočního rozvozu. Případně si jídlo můžete vyzvednout na nějakém z odběrných míst.

Uživatelské recenze

Recenze na Zdravé Stravování si můžete přečíst například na Google, hodnocení na Mapy.cz nebo na Kurzy.cz. Spousta lidí zmiňuje, že jim dieta chutná, jsou spokojení a mnoho lidí dietu užívá dlouhodobě. Sem tam se zde objevují i negativní recenze, některým zákazníkům například některé pokrmy nechutnají. Převažují však klady. Lidé si chválí výběr programů a jídel či zajímavé kombinace, stejně tak i chuť a kvalitu, či komunikaci, online objednávání, telefonické konzultace a mnoho dalších věcí.

Zdravé stravování ma velkou spoustu jídelníčků, ze kterých si můžete vybrat. V čele s nutriční terapeutkou Kateřinou Šimkovou skládá tým profesionálů jídelníčky na míru vašich potřeb. Pro ty, kteří chtějí zhubnout a začít jíst zdravě, je tu program Zdraví. Nabízí, stejně jako ostatní programy, pět jídel denně (snídani, dopolední svačinu, oběd, odpolední svačinu a večeři) z kvalitních, zdravých a čerstvých surovin. Podle toho, jaký je váš cíl, je v jídelníčku zastoupený poměr makroživin, tedy tuků, sacharidů a bílkovin. Pro ty, kteří mají dostatek fyzické aktivity a chtějí nabrat svalovou hmotu, jsou tu programy Fit+, Protein nebo Protein Extra. Zdravé stravování myslí i na vegetariány a připravilo program Bez masa. Pro kojící maminky je nachystán program Pro mámy, který dbá na dodání energie a živin maminkám i miminkům. 

 • Najdete zde program rodina +, který je pro celou rodinu,
 • program vegan pro vegany,
 • protein extra pro hubnutí,
 • pro zdraví +,
 • salát +,
 • bez masa,
 • pro maminky,
 • lakto –,
 • protein +,
 • fit +,
 • detox pro,
 • senior +,
 • nebo bez cukru.
 • A novinkou je třeba program keto, který vám nabízí krabičky s jídly připravenými podle zásad keto diety.

Díky takovému výběru mám pocit, že si zde vybere opravdu každý. Všechny programy mají mimochodem i přehledně popsány na webových stránkách.

Cena diety se odvíjí od různých aspektů, jako na jak dlouho si dietu objednáte, jaký program si vyberete a podobně. Celodenní menu vychází od 429 do 538 Kč na osobu.

Objednat si můžete i různé varianty jako pouze oběd, pouze snídaně, oběd a večeře a různé další kombinace, které vás napadnou. Ceny jsou poté samozřejmě nižší.

Fotografie jídel Zdravé Stravování

4. místo

Nutric Bistro

Proč jsem vybrala Nutric Bistro?

Nutric Bistro je společnost produkující krabičkovou dietu, která funguje již od roku 2015. Dříve mívali v Praze i kamenné bistro, to je ale nyní zrušeno a tak už existují pouze krabičky.
Co se týče kvality jídel, tu má Nutric Bistro opravdu výbornou. Společnost si velmi zakládá na kvalitních potravinách, jejich výběru a zpracování. Recenze na chutě jídel tomu také odpovídají, jsou velmi pozitivní.
Jídla rozváží vždy na den dopředu a je možné se s nimi jednoduše domluvit na přerušení diety, pokud například několik dní nemůžete krabičky vyzvedávat.
Na webu mají celou sekci otázek a odpovědí a samozřejmě se s nimi můžete i spojit pomocí mobilu, chatu, nebo e-mailu.
Rozvážejí v Praze a Středočeském kraji.
Nutric Bistro nabízí 3 základní jídelníčky: 
 • LowCarb na hubnutí
 • Fit pro udržování zdravého jídelníčku
 • Paleo podle zásad paleo diety
Ceny jsou u všech tří velmi srovnatelné až skoro stejné.
Ceny se pohybují od 189 Kč na den po 528 Kč na den. 189 Kč je cena za pouze jedno jídlo, 528 Kč za celodenní jídelníček. Ceny se lehce liší podle toho, jaké velikosti porcí si vyberete a také na jak dlouho si jídelníček objednáte.
Například 4 týdenní plán s porcemi o 1700 Kcal vás vyjde na něco přes 10 000 Kč. Ceník má Nutric Bistro trochu nepřehledný, proto pro orientaci doporučujeme vytvořit objednávku, jakou byste chtěli, vložit ji do košíku a tam se můžete podívat, na kolik by vás plán vyšel.
Celkově tedy k cenám, jak sami Nutric Bistro tvrdí a jak už jsme i zmiňovali, sice nejsou nejmenší, na druhou stranu vás komplet zbaví starostí s nákupy, vařením a vymýšlením jídel. 530 Kč za celodenní jídla není zase až tak moc.
V ceně jsou zahrnuty všechny poplatky i za kurýra a nákup potravin.

Nutric Bistro je výborná krabičková dieta v Praze. Zakládají si na kvalitě potravin a výborné chuti jídel. Ceny jsou o něco vyšší, ostatně jako u většiny krabičkových diet, ale investice stojí za to.

5. místo

Vitalbox

Proč jsem vybrala Vitalbox?

Vitabox tvoří krabičkovou dietu a působí na českém trhu již od roku 2014. Na kvalitě si Vitalbox zakládá, jídla mají tedy kvalitní a výborná. Jídelníčků mají nekolik, všechny zaměřené na zdravou stravu.
Jídla vám kurýr dováží den předem každý den, zpravidla odpoledne, ale je možné se i domluvit. Mimo jiné si krabičky můžete vyzvedávat osobně přímo v den konzumace.
Vitalbox má i infolinku ve všechních dnech a nebo jim můžete napsat na email.

Mají spoustu programů, mezi které se řadí hubnoucí programy, udržovací programy, nabírací programy, sacharidové vlny, PREMIUM program a nebo samostatná FIT jídla

Co se týče cen, tak na tom nejsme o moc jinak než u ostatních. Cena na 4 týdny programu vás vyjde na něco přes 9 000 Kč. Ceny programů se lehce liší. Cena se ale samozřejmě zase odráží v tom, že se nemusíte starat o vaření, nákupy, nebo vymýšlení jídel.

Vitalbox je rozhodně dobrá volba co se týče krabičkových diet. Jídla mají chutná a kvalitní a servis také na jedničku.

6. místo

My Chef Kitchen

Proč jsem vybrala My Chef Kitchen?

My Chef Kitchen je prémiová krabičková dieta, která nabízí 5 specifických dietních programů:
 • Program Keto – bezsacharidová dieta, která je účinná na hubnutí díky tomu, že se tělo dostane do takzvané ketózy, díky které nastává velmi rychlé hubnutí.
 • Program Paleo – paleolitická dieta. Paleo strava navrací náš jídelníček do dob paleolitu, tedy časů lovců a sběračů.
 • Program Healthy Balance – nutričně vyvážený a zdravý jídelníček, který posiluje imunitu, zvyšuje energii a soustředěnost, čistí pleť a podporuje trávení
 • Program Pesce – Vynechává maso teplokrevných savců. Pravidelně zahrnuje ryby, které obsahují důležitý zdroj jódu a fosforu. 
 • Program Vege – Neboli vegetariánská. Je tu proto, aby byl váš život bez masa naplněn plnohodnoutnou stravou.

Společnost nabízí rozvoz po Praze. Jídelníček je vždy vystaven na webu, kde mají vše přehledně vysvětlené.

7. místo

Chutná Dieta

Proč jsem vybrala Chutnou Dietu?

Chutná dieta nabízí krabičkovou dietu s rozvozem v Praze a okolí. Na výběru surovin a kvalitě jídel si dávají záležet a je zde možné dietu upravit podle individuálních požadavků.

Jídlo dováží vždy den předem. Kontaktuvat společnost je možné buď telefonem, nebo emailem.

Typy jídelníčku

Základní programy mají 3, redukční, balanční a aktiv. Při redukčním hubneme, balančním udržujeme váhu a aktiv slouží pro zdravé nabírání.

Ceny

Ceny na měsíc se pohybují okolo 10 000 – 12 000, podle výběru programu. Zase je zde zahrnuto vše, včetně kurýra, nákupu potravin i vaření.

8. místo

Ježkovy Krabičky

Proč jsem vybrala Ježkovy Krabičky?

Ježkovy krabičky jsou společnost, která své krabičky rozváží po Praze, Pardubicích, Hradci Králové, Chrudimi, Poděbradech nebo Kolíně. 
Kontakt je možný přes telefon nebo e-mail.
Jídelníček nabízí pouze Standard nebo Vegetarian, pro ženy a pro muže zvlášť.
Ceny se pohybují okolo 8 – 9 000 Kč na měsíc.
Krabičky vám dovezou vždy den předem buď domů, do práce, nebo na odběrné místo, kde si je sami vyzvednete.

9. místo

Fit Kitchen

Proč jsem vybrala Fit Kitchen?

Fit Kitchen je společnost, která nabízí rozvoz klasické i vegetariánské krabičkové diety po praze. 

Jídla mají chutná, kvalitní a hlavně také vegetariánská, takže kdo nejí maso, přijde si zde na své. 

Jídelníček na každý den je vystaven na webu vždy na týden dopředu, takže se můžete podívat, jaká jídla vás následující dny čekají. Můžete si vybrat z několika plánů podle počtu kalorií: 1000 Kcal = program Super Fit, 1200 Kcal = program Fit, 1500 Kcal = program Balance, 2000 Kcal program Daily a 2500 Kcal je program Power.

Pokud si krabičkami nejste zpočátku stoprocentně jistí, můžete si zde objednat zkušební balíček.

10. místo

Fit-strava

Proč jsem vybrala Fit Stravu?

FIt-Strava je krabičková dieta, která nabízí dietní krabičky v Praze a Plzni. Na výběr máte z několika plánů a jídelníček najdete vystavený na webu.

Můžete si vybrat z plánů:
 • 5 000 kJ / den = Dámská hubnutí
 • 8 000 kJ / den = Dámy zdravá linie
 • 7 000 kJ / den = Páni hubnutí
 • 10 000 kJ / den = Páni zdravá linie

Dietu můžete odebírat buďto pomocí rozvozu, nebo si můžete zajít. naodběrné místo. Společnost nabízí i zpětný odvoz plastů.

11. místo

ABC dieta

Proč jsem vybrala ABC Dietu?

ABC Dieta je další z krabičkových diet s rozvozem. Nabízejí dietu na mnoha místech v Čechách – v Praze, Středočeském kraji Libereckém kraji, Jihočeském kraji a kraji Vysočina.

Vybírat můžete z následujících diet: Klasická, Vegetariánská, Bezlepková, Diabetická, Bezlaktózová, Keto a nebo individuální.

Krom toho si můžete vybrat z vícero velikostí porcí – od 5000 Kj po 8500 Kj.

Jídelníček je sestavován nutričním specialistou.

Na závěr

Krabičková dieta je podle mě opravdu skvělý pomocník – a to ať už proto, že chcete zhubnout, nebo třeba když nestíháte vařit, nakupovat, či se vám jen nechce vymýšlet, co budete mít zítra k obědu a líbilo by se vám, kdyby to někdo vymyslel za vás. Já jsem krabičkovou dietu taky zkoušela a řeknu vám, že ta jednoduchost je opravdu krásná. 

Pokud hledáte tu nejlepší společnost pro krabičky v Praze, pak doporučuji vybrat buďto Nutrition Pro, protože jsou opravdu kvalitní, mají skvělá jídla a na výběr několik programů, Zdravé Stravování, kteří rozvážejí po celé republice a mají na výběr desítky plánů a nebo Dietu v Krabičce, kteří nabízejí skvělou kvalitu a ještě lepší cenu.

Užitečné odkazy ✓důvěryhodné:

[1] Wikipedie (CZ): Krabičková dieta

[2] Wikipedie (CZ): Dieta

[3] Healthline (ENG): How Long Does It Take to Lose Weight?

[4] PubMed Central (ENG): The effectiveness of lunchbox interventions on improving the foods and beverages packed and consumed by children at centre-based care or school: a systematic review and meta-analysis

[5] PubMed Central (ENG): Role of a food box program in fruit and vegetable consumption and food security

[6] PubMed Central (ENG): Defining the Optimal Dietary Approach for Safe, Effective and Sustainable Weight Loss in Overweight and Obese Adults

4.8/5 (Počet hlasů: 41)

Autor článku:

Autor článku:

Více o autorech, nebo o webu najdete v sekci o nás. Chcete vědět jak vybíráme produkty?

Kam dál?

Vybírání produktů a sestavování žebříčků je pro nás důležitý proces, který děláme kvalitně. Produkty procházejí několika kontrolami, důkladným průzkumem a na každém srovnání se podílí minimálně 2 lidé. Můžete si tak vždy být jisti nezávislostí a kvalitou srovnání. Zajímá vás více? Přečtěte si detailní popis toho, jak produkty vybíráme »